Scylla heeft weer lucht 7alse start voor toloërs De Zijl f)egstgeest '80 verliest kansloze schaakstrijd Sport tegen degradant Alphen kansloos De Vreugt negende op WK „lair doet mee om titel Saturnus wint dankzij koningskoppel -ANDAG 2 OKTOBER 2000 Met een even verdiende als onverwachte 4-3 overwin ning op Moret Salamanders heeft eredivisionist Scylla zichzelf weer wat lucht verschaft. Docos blijft in de eer ste divisie stevig aan kop na de prima 6-4 zege op Bran- derstad. Pecos Oegstgeest kwam er bij Kluis bekaaid vanaf: 8-2 verlies. TAFELTENNIS RON HOOGENPAM Scylla kon weer even in zijn vuistje lachen. De Leidse ploeg klopte het de laatste weken sterk acterende Salamanders met 4-3. Het betekende de eer ste zege van het seizoen voor de Leidenaars, die daarmee de spanning aan de staart van de ereklasse opvoerden. Salaman ders speelde 18 punten bijeen en leek, afgaande op de goede resultaten - 5-2 winst op Anker stars en een 4-3 uitzege bij Cos- mos - het restant van de eredi visieduels vrij onbezorgd uit te kunnen spelen. Scylla zorgde voor een ander scenario. De Leidenaars (15 punten) moeten zelf ook op hun tellen passen, al hebben zij het gat met ach terblijvers Ankerstars en TTCV ondertussen aardig op laten lo pen. Het verschil is vier punten. Scylla kwam bij Moret Sala manders met 2-0 achter, maar de verliespartijen van Edgar Malchasian (kansloos tegen Mark Heemskerk) en Gerard Bakker (versus Paul van der Leur; 21-17 in de derde game) werden daarna keurig gecom penseerd met vier 'ldinkende' overwinningen op rij. Scylla had in dat geweld overigens wel het broodnodige geluk, omdat Wesüander Siem van der Valk aantrad met griep. „Mijn con centratie was slecht, want in normale doen verlies ik bijna nooit van Martin van Rijn", al dus Van der Valk, die debet was aan het eerste tegenpunt van Scylla. Vervolgens sleepten Van Rijn en Bakker als 'kamikazepi loten' de dubbel in de wacht door in de tweede game vier matchpoints weg te werken. Scylla kreeg na die 2-2 vleugels. Piet Bakker trakteerde met slim en scherp spel Heemskerk op een nederlaag en Edgar Mal chasian gooide tegen Van der Valk zijn gevaarlijkste wapen (service) in de strijd en bleek mentaal de sterkste. Het was Malchasians tweede overwin ning van het seizoen en voor Scylla het bevrijdende vierde punt. Martin van Rijn had in de slotpartij tegen Van der Leur zicht op een nog ruimere zege, maar dit huzarenstukje ging niet door: 3-4. Docos blijft winnen. In Schie dam zegevierde de Leidse ploeg voor de derde maal in succes sie. De 6-4 triomf op Brander- stad was voor een groot deel te danken aan Fred van Oosten rijk. De 47-jarige Leiderdorper was te sterk voor Bastiaanse, Kant en Waterreus. René Hijne pakte twee partijen en Dennis Post slechts een. Post was tegen de zwakkere broeders Avanti en Flits nog ongeslagen, maar te gen deze opponent viel het op dat er aan zijn wisselvallige spel nog genoeg te schaven valt. Over twee weken wacht het be laden duel tegen concurrent Treffers, dat met 8-2 won van DTV. Pecos trof in titelkandidaat Kluis een tegenstander, die al jaren te groot is voor het servet en te klein voor het 'eredivisie- 'laken. De Geleense opponent, die op de beslissende momen ten net wat meer tempoversnel lingen in huis heeft, drukte te gen Oegstgeest het krachtsver schil uit met een ietwat geflat teerde 8-2 zege. Voor Oegst geest was dat nauwelijks een te genvaller, want de succesvolle ploeg van weleer heeft niet echt de ambitie om bovenin mee te draaien. De sluwe Friso Reits- ma was nog wel Sijstermans de baas. Ron Schipaanboord had genoeg kansen tegen Houben, Snijders en Sijstermans, maar hij miste de 'finishing touch'. De mannen van Rijnsoever hadden reden tot juichen na de 6-4 winst op Victoria 2. On danks de vreugde blijft het op passen voor de Katwijkse twee dedivisionist, waarvoor Roo- denburg (3x), Warmerdam (2x) en Ramic (lx) de productie ver zorgden. De Treffers had blij kens het 8-2 verlies geen af doende antwoord op de forma tie van Integer Groep. Kish Prashad won als enige van de tegenstanders Scholten, Scott en Katwijker De Smet. De broers Van Veen wonnen alleen de dubbel. Het veel te zwakke Pecos 2 speelt in deze klasse voor spek en bonen mee. De ploeg ver loor uit met 10-0 van Victoria. Play Fair haalde in de vierde divisie uit naar degradatiekan didaat Castricum. De 8-2 zege was mooi, maar die krijgt pas echt glans als de Leimuidena- ren over twee weken ook Dito, de concurrent in de degradatie strijd, verslaan. De vrouwen van Pecos kre gen in Venray tegen Red Stars 2 geen poot aan de grond en ver loren met 9-1 van de koploper in de tweede divisie. Iris Sjaar- dema redde de eer. De in de derde divisie uitkomende colle ga's van Docos deden het niet veel beter met een 7-3 verlies tegen Hotak '68. De Leidse ta feltennissters zakken hierdoor naar de voorlaatste plaats op de ranglijst. De Treffers verstevig de zijn plek in de middenmoot door uit met 6-4 te winnen van TTCV. Katja de Koning was on genaakbaar in het Brabantse. De zusjes van Beek deden de rest. Ruyscher na twee minuten uit het water HOOS 2-6, 'eS3-lN"LGB heeft dit seizoen zinnen gezet op een van de ubcf re P'aatsen de eerste rCoii pe. De ploeg van Jacob Spij- rade ^al zich de start echter heel rs hebben voorgesteld. De strijd tegen UZSC was nau- jks twee minuten oud toen idrechter Berrevoets Joa- i de Ruyscher zonder ver ting uit het water zond. Een uidelijke situatie werd door burg jarbiter uitgelegd als een .WO*, jtslag. De tegenstander ht meer aan een elleboog- it. Het was in ieder geval het :v 4-4?e van de wedstrijd, want :o- SiEijl/LGB was op slag kans- '0nclia ZSC greep zijn kans en liep aag weg. Via 1-4, 2-7 en 3- j verd de 5-18-uitslag bereikt, ker had geen rekening ge- den met deze valse start. ZWlfi} jammer natuurlijk. De Jdsrechter staat in zijn Vrouï1 als hij denkt dit te zien. 'ersoorjwas voor ons dodelijk. De l0842iende wedstrijd beginnen lient: pas echt." (Duojis De zijl/LGB: Rob Dub- ïpa)S)2.reman- Ron Ligtvoet (2), i uitgie Dietz en Ivo Dietz. MFVarVax een stuk beter de startblokken. In Zaan- i had Alliance weinig in de te brokkelen. Alleen in de Ne periode kon Alliance in het spoor van de sterk spelende Oegstgeestenaren blijven (1-2). Daarna was Vivax heer en meester. Veel breaks leverden de benodigde treffers op. Door het vertrek van Serge Dietz en het stoppen van Hans Trijsburg ontbreekt bij Vivax een vaste midvoor. Een sterk collectief komt daarvoor in de plaats. In de tweede periode sloeg Vivax het beslissende gat (3-7). De derde en vierde periode werden rustig uitgespeeld. Topscorers Vivax: Mark van Belkum (5) en Niels Plasmeyer (3). Katwijk boekte een belangrij ke overwinning. WVZ haalde vorig seizoen net niet de eerste klasse. Een geduchte tegenstan der dus. Alleen in de eerste pe riode maakte YVVZ zijn faam waar. Toch kon Katwijk ook toen al een 3-2 voorsprong ne men. In de tweede periode liet Katwijk zich van zijn beste zijde zien. De Zeekanters liepen snel uit naar 6-2. De wedstrijd was gespeeld. WVZ probeerde nog wel van alles, maar kon niet meer dichterbij komen. Eind uitslag 9-5. Topscorer Katwijk: Kjeld Boon- ètoppel (4). Sassenheim verloor de uit wedstrijd van GZC met 6-4. De nederlaag was te wijten aan slordig spel van de ploeg van Rob Burgmeijer. De beslissing viel in de tweede periode. GZC de hoofdmacht bij de mannen kampioen. Aan sluitend volgde promotie, wat in de komende competitiereeks wel eens een te grote stap zou kunnen zijn. De ouverture was niet erg hoopvol, al troffen met name de vrouwen het niet met een eerste treffen tegen de degradant uit de eredivi sie, Centre Court uit Wijk bij Duurstede. Angeli- que Komen was de enige die een game kon pak ken. Marjolein Vertogen, Vivienne Aalders en An drea Steffes verloren met 0-3. De Alphense man nen verging het tegen Squash Utrecht 2 niet be ter. Jeroen van der Zwam (tegen eredivisionist Jay Francis), Ferdi Captein, Ron Prins en Patrick Cicuttini waren allen met 0-3 kansloos. Het gedegradeerde Steijn Sports had bij Haag- sche SRC 4 alleen in Marco Wiesehahn een win nende enkelspeler. Het Voorschotense nummer 1 had het met 3-2 winst knap lastig. Tom Trowell was met een 2-3 score dicht bij winst. Martin Bailey, die geblesseerd raakte, en Arthur Smit verloren met 1-3. De vrouwen van Steijn Sports startten in de promotieklasse met een 3-2 over winning. Annelie Wisse en Ingrid Rijkers zorgden met 3-0 zeges voor het bonuspunt. Carina Frede- richs en Evelien de Groot verloren. In de promotieklasse bij de mannen eindigde de regioderby tussen Steijn Sports 2 en Dekker Warmond met 4-1 in het voordeel van de gasthe ren. Trowell klopte Fred van Dijke met 3-1, maar Marco van den Berg was niet opgewassen tegen Ton Creighton. Andrea Toni en Carlo Lussi stel den, beiden met 3-1, de Voorschotense winst vei- lig- Sport City opende de veertien competitiewe- ken met een 3-2 zege bij Haagsche SRC 5. Mar cus van Duin (3-0) en Gilles Hoek van Dijke (3-1) zorgden voor voldoende compensatie voor het verlies van Wim Franken (met 0-3) en Theo Ge- nee (2-3) om toch het extra punt binnen te halen. ESA/Estec was in de derby in de eerste klasse met 4-1 de meerdere van Sport City 2. Voor de Noordwijkers klopte Mike Berman met 3-1 Fran ken en won Andreas Mauroschat eveneens met 3-1 van Rob Schouten. Bernard Ixfranc was met 1-3 de mindere van Frans Schijf, maar Sylvain Prezelus werd met 3-2 tegen Bas Ehrig match winner. In dezelfde klasse won ESA/Estec 2 met 3-2 van Sluipers. Lucas Stagnaro en Herve Jour- mier wonnen de singles en het bonuspunt. Een speler van Katwijk (witte cap) gaat kopje onder. Toch boekte de ploeg tegen WVZ een belangrijke over winning. FOTO HENK BOUWMAN liep uit van 1-1 naar 3-1. Deze marge bleef tot het einde intact. Topscorer Sassenheim: Ray mond Kerkvliet (2). In de derde klasse versloeg Koudekerk Barracuda met 6-3. Coach Mark Kimpel was tevre den: „Een goede start. Barracu da is geen slechte ploeg. Het was een terechte zege, maar in de beginfase hadden we beter met de kansen om moeten gaan." Topscorer Koudekerk: Martijn Oosterveer (3). Ook Alkemade begon met een zege. De Vuursche werd met 11-5 terug gewezen. Al kemade was op alle fronten be ter en vooral aanvallend op dreef. Topscorer Alkemade: Jeroen Duvekotte (6). Vrouwen De vrouwen van LZ 1886 verlo ren nipt van Gouwestaete 2. De Leidse ploeg werkte een 0-3 achterstand weg, maar in de slotminuut werd het 3-4 voor Gouwestaete. Doelpunten LZ 1886: Noeki Klein, Natasja Sierag, Nancy Remkes. In de tweede klasse won Al kemade gemakkelijk van Rapi- do 2. De 9-1 spreekt duidelijke taal. Topscorers Alkemade: Rianne Hogenboom (4) Ellen Schrama (2) en Brenda Hogenboom (2). De Zijl/LGB won met 7-5 van UZSC 2. Na een gelijkopgaande strijd grepen de vrouwen van Rob van Berkel in de laatste pe riode de zege. Doelpunten De Zijl/LGB: Es ther Redegeld (2), Jorien Kley- wegt (2), Aukje van Belkum (2) en Wendy van Berkel. Behalve de vrouwen van Sport City, die in de ere divisie morgen pas hun eerste duel spelen, zijn de meeste Leidse vertegenwoordigers in de lan delijke squashcompetitie matig van start gegaan. De vrouwen en mannen van SRC Alphen boek ten een 5-0 nederlaag tegen respectievelijk Cen tre Court en Squash Utrecht 2. De mannen van Steijn Sports dolven met 4-1 het onderspit bij HSRC 4. De promotie naar de eredivisie kon Sport City- Septa vorig seizoen niet afdwingen. Tijdens de play-offs in Amsterdam kwamen Denise Som- mers, Babette Hoogendoorn, Lien van Eeghem en Ingrid Meulenbelt tekort. Het Leidse squash- centrum wilde toch met een ploeg op het hoog ste landelijke niveau aantreden en kreeg die kans alsnog toen The Bridge in Papendrecht besloot niet langer in een topteam te investeren. Sport City nam niet alleen de plek, maar nam na het plotse vertrek van kopvrouwe Sommers en de nummer twee speelster, bondscoach Hoogen doorn, meteen ook het complete team over. Over de mogelijkheden is aanvoerster Bea de Dreu- Spitse duidelijk. „Tegen de buitenlanders hebben wij met een geheel Nederlands team natuurlijk geen kans. Maar daar zullen we ook niet zo vaak tegen spelen. Die komen alleen in actie, als ze te gen andere topteams spelen. De laatste jaren hebben we ons steeds netjes in de eredivisie ge handhaafd. Mijn verwachting is, dat het dit jaar niet anders zal gaan." Met nationaal toptienspeelster Marjon Dinge- mans, Claire Freling, Ivon Jacobs en Angelique Peters bindt De Dreu, die nationaal rond plaats 14 is geposteerd, morgen in Amsterdam de strijd aan met Amstelpark, dat drie buitenlanders kan opstellen. Van Eeghem werd de kopvrouwe van het tweede team van Sport City, dat de eerste competitieronde in Divisie 2B met 4-1 winnend afsloot tegen Squash Beverwijk 2. Naast de Belgi sche, die met 3-1 won, pakten ook Cocky de Wolf (3-2) en Suzanne Langerak (3-0) een winstpunt en daarmee het bonuspunt. Sport City 3 was in Divisie 2D kansloos tegen De Leyens. Alleen Hannie Korthof haalde een game binnen. Vorig seizoen werden bij Hill Safety/SRC Al phen zowel het vlaggenschip bij de vrouwen, als 4 Zuijfie openingsronde van de er (RottiB-competitie moest Oegst- ngerolt '80 in de eerste klasse nu .5. nEii)s tegen het sterke Gronin- öki 69, aantreden. Omdat in de azelle lelling van Oegstgeest '80 j (Fra) 2> grootmeesters voorkwa- D.03,31 werd de ongelijke strijd [and (jjtrieste walkover (2.5-7.5). ei), 9., twee vooruit gespeelde VrouJ'en zagen de 0egstgeeste" n 2.05-n de bui reeds hangen. De Tian (Stningers namen daarin een ie etaiP'^ voorsProng en die werd* n 4.143e wedstrijddag in een on- m (NedJce strijd verder uitge- l 2>d. 3! 15 ok topgrootmeester Sergei -727akov was voor de zekerheid Seviiif Oegstgeest gekomen. Met ;er (vstige, maar krachtige zetten e (Spa^f hij Robert Straver van bord. Niet veel later volgde //SH(verliespartij van Rob Veen- ^ijmegfen. Pas tegen de eerste tijdcontrole kon 1 iets terugdoen, toen Caroline Reedijk-Slingerland een remise liet aantekenen. Invaller Ed Noordijk moest in die fase zijn koning omleggen. Ondertussen was Fred Slingerland in de pro blemen gekomen tegen IM Yge Visser. Door zijn verliespartij zag het er somber uit voor Oegstgeest '80. Meevallers wa ren de remises van invaller Har- ro Weiland en Arthur van der Spek (fraai kwaliteitsoffer). Teamleider Anne Reedijk bezig liet in de tijdnoodfase winst kansen liggen, en moest nog hard werken voor zijn halve punt (2.5-7.5). In de tweede klasse C stond direct een topduel in het pro gramma, met LSG II tegen de Capelse Schaak Vereniging (CSV). Voor deze wedstrijd werd Raoul van Ketel uit het derde team overgeheveld naar het tweede. Hij bleek uiteinde lijk matchwinnaar door de be langrijke 4.5 bordpunt te laten aantekenen. Overige winstpar tijen kwamen op naam van RAG de Graaff, Chris Roosen daal en Sven Bakker (5-3). LSG III kwam in klasse 2B aan de topborden tegen Ween- ink goed voor de dag. Op de borden twee en vier wonnen respectievelijk Albert Termeu- len en Linda Jap Tjoen San hun partijen en op het eerste bord maakae Mark Irwin relatief een voudig remise tegen Weeninks sterke man Paul Bieren broodspot. Aan de vier lagere borden scoorde alleen Joris de Wind nog een halfje en op de andere borden zag het er niet goed uit (3-5). Bij de derdeklassers startte het LSG-kampioensteam van vorig seizoen (LSG V) met een fraaie zege op Philidor Leiden (4.5-3.5). Philidor miste kop man Nico Kuyf, maar heeft met invaller good-old Cees Berg een sterke routinier in huis. Berg droeg, aan een laag bord, een halfje bij en aan de topborden werden door Wim Vriend en Herman van Halderen winst punten gescoord. LSG scoorde iets beter aan de lagere borden: Wim Zyvinkels won van Frank Zeven en Jouri Agaian won enigszins fortuinlijk van 'mis- ter-Philidor' Ab Smit. Een tweede regioderby was die tussen de Alphense Schaak Club (ASC) tegen De Zwarte Pi on uit Lisse. Met drie invallers aan de topborden hadden de Lissenaren geen schijn van kans: 7-1. Leiderdorp gaat op dezelfde voet verder als het vorige sei zoen, toen er veel gelijke spelen werden behaald. De openings wedstrijd tegen het Utrechtse Oud Zuylen werd met 4-4 afge sloten. Óp het kopbord maakte Paul Talsma remise en Marcel de Jeu en Henk Goeman won nen hun partij. Met de remise van Michel Postema moest On- no Verbaken bij een 3-4 stand zien te winnen. Verbaken slaag de daarin fraai met een dame offer op termijn voor 'slechts' toren en loper. Het vierde LSG- team ging flink onderuit tegen Amstelveen IV (1.5-6.5) en kan slechts terugkijken op een half je van Joop Bakker en een vol punt van 'first lady' Joyce Fon- gers. Voorschoten ging wat non chalant om met de winstkansen en liet het jeugdige VAS II bijna ontsnappen (4.5-3.5). Winst partijen van Frank den Herder, Frans Erwich en Charles van der Ven zorgde voor een 3-1 voorsprong, maar daarna werd er slordig met de kansen omge gaan. Bert Houweling verloor zelfs (gaf een stuk weg) en drie betere stellingen verzandden in remises. Dennis de Vreugt uit Lisse heeft een zwakke start op het WK schaken tot twintig jaar goedgemaakt door vijf pun ten uit de laatste zes ronden te scoren. Bij winst in de slotronde op de Armeense GM Asrian was hij op een deelde tweede plaats geëin digd. De Lissenaar speelde remise en eindigde als ne gende in het eindklasement. Aan het WK in het Armeense Jerevan deden zestig groot meesters en internationaal meesters uit 42 landen mee. De Cubaanse GM Lazaro Bruzon behaalde met grote overmacht (10 punten uit 13 ronden) de titel. 1-3, Od inmond Zowel de mannen van Saturnus als de vrouwen van Foreholte namen het afgelopen seizoen afscheid van een aantal ervaren spelers. Vooralsnog leverde dit voor de Leidenaars geen punt verlies op. Van debutant Swift werd met 26-20 gewonnen. De ploeg uit Voorhout dolf met 17- 22 het onderspit tegen PSV. Drie ervaren spelers vertrok ken bij de Leidse ploeg. Dus zal bij Saturnus veel afhangen van Marcel Nieuwenhuys (foto) en de broers Van Leeuwen. Vooral die laatste twee waren gisteren van grote waarde. Swift werd snel op een achterstand gezet en de Leidenaars gaven de voorsprong niet meer uit han den. Het 'wereldkoppel' Paul en Hans van Leeuwen hield con stant de Swift-verdediging on der druk. Vooral Paul van Leeu wen had zijn vizier op scherp staan. Met negen doelpunten werd hij topscorer. Na een rust stand van 14-8 geloofde Satur nus het wel. Het verschil van zes doelpunten werd gehand haafd tot het einde. Met 26-20 was de eerste zege van het sei zoen binnen. De vrouwen van Foreholte stonden in een mum van tijd met 4-0 achter tegen PSV en liep zo achter de feiten aan. Fo reholte kwam nog wel een paar keer terug in de wedstrijd, maar verloor steeds door knullige fouten weer het contact jnet de Eindhovense tegenstander. Nog even was er de aansluiting bij 17-15, maar dat bleek de laatste stuiptrekking. PSV liep daarna makkelijk uit naar 22-17. Foreholte miste duidelijk scherpte. „We speelden nauwe lijks vaste systemen, maar zochten constant het duel op. En alleen Kim Geerlings was daarin succesvol", aldus trainer Rinus Rondberg. Hij was tevre den over het spel van de junio res Tessa Borst (15) en Lindsey Willemen (16). Zij lieten zien het niveau aan te kunnen. FOTO DICK HOGEWONINC ,k 2 de 7-1 zege in Waddinx- 1 op Invictus 2 speelt Flair alv0 Ie tweede divisie 2 volop phus in de strijd om de titel, e niveaus lager doen Lisse inc°re/B?fdeling 14 en Vegto 2 en 3-2, Ta 3 in afdeling 16 hetzelfde. - Proto^t Alphense Flair trad op lS oorlogsstterkte aan, waar gido3 pspeler Invictus zijn sterk- :F ipelers aan de hoofdmacht woerden'St afstaan. Bas van Zeist, ica Dijkstra en Karin Kui- Zovoc Van Pe' w°nnen hun partij- leita - >envoudig. Robert-Jan Ha- Leython5ma stond na drie games °tnige zijn single af aan Leon /Vden 2 Prooijen. In de derde divi- taakte het tweede team af in lUUm I 2 campioensrace. De Alphe- js m verloren met 3-5 van os 2 4. Pieter van Maasdam en 2-Vivaveer teruggekeerde Nicole :re£.ht.4jterd wonnen in twee games jen 2-3 enkelspel. Het derde punt tn uit de mixed van Petra 'Knoester met Van Maas- 5 1. Cees-Jan van Vliet leed te- 2 een routinier nederlagen. rlanders^jr 3 bjeef koploper in de je divisie 16 door in Den h 'n& DKC 6 met 6-2 voor te Marcel Fauth, Mark n en invaller Elise Zandstra ;den voor drie punten in de Rijsw «les* Rse van der Meer moest a ;en. Arnold Duijm maakte 2 twee gewonnen dubbels na jaar afwezigheid zijn ren- WATEUn de competitie. e streekderby in deze afde- «7-tftussen Apollo uit Roelof- ll-2jidsveen en Flair's zusterver- ,ing in Alphen, ZIGO, werd GZC- sFer een ec^te strijd. Alleen 7_9, enkelspel tussen thuisspeler wsv-an Oomen en Alphenaar de_ Vlp Baker vergde een derde Aquanjie. De bezoeker was met 15- arracudjjjpt de betere. Alle andere ijen van het Apollo-kwartet, Swolpen, Arno van der Heiden, L'd88R5^ Tur'c en Milene van Rijn, itters 8J1 het ZIGO-vijftal, Baker, DONK (er van der Leede, Edwin de _SeSt, Corina Nielen en Daniel- )o2 9-Jeijer eindigden nadelig in games. Dk het tweede team van Ve- Stefan Oomen. FOTO HENK BOUWMAN glo is in afdeling 16 nog onge slagen. In Rotterdam bij BCR '91 6 kwam de 5-3 winst echter zeer moeizaam tot stand. Rolf Driessen won de single met ge ring verschil in de derde game, maar Ellen van der Voort en Irene Bik (thans Van Giezen) pakten de enkelspelwinst wel in twee deeltjes. Via 17-16 in de derde game van het vrouwen- dubbel en de mixed van Van Giezen-Bik, die ongeslagen bleef, met Ronald Derksen werd de totaalzege veilig ge steld. De hoofdmacht was in Den Helder met 7-1 te machtig voor Zeemacht 2. De vier driegamespartijen eindigden al le in Leids voordeel. Randy Thepass, Björn Hofkes, het vrouwendubbel van Monique Borsboom met Anneke Slats en de mixed van Borsboom met Thepass waren de winnende namen. Enkel Borsboom ver loor in haar minst favoriete on derdeel, de single. BC Lisse bleef lijstaanvoerder door in Amsterdam Slotermeer 6 met 7-1 terug te wijzen. Mi- chiel Hoogkamer verving de met vakantie zijnde Edwin Dierckxsens met drie zeges meer dan verdienstelijk. Ook Nanda Abercrombie en Debby Emanuels scoorden honderd procent. Rogier Moorman ver loor zijn enkelspel.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 29