Scorebord
Zwemmers LZ 1886
worden nipt tweede
MAANDAG 2 OKTOBER 2000 999
VNA haalt uit:7-l
vufde klasse zondag In een rommelige en vooral ook vervelen
de wedstrijd won GOL Sport met 3-1 van het Rijswijkse Dyna
mo '67. Cengiz Cerci, Khalid Rajini en Haydar Akdinar doel
puntten voor de Leidse club. Bij de gasten werd kort voor tijd
een speler met 'rood' het veld uitgestuurd. VNA haalde met
maar liefst 7-1 uit tegen Oosterheem. Mike Kerkvliet zette zijn
handtekening onder vijf doelpunten, Henk Hiemens en Erwin
van Polanen zorgden voor de overige twee goals. Leidsche Boys
was met vijf invallers kansloos tegen RFC '95, 3-0. UDWS won
eenvoudig met 4-0 bij de studenten van Taurus. Drie keer Mar-
tijn van Ham en eenmaal Yachya Farhane zorgden voor de rui
me score. Farhane miste een penalty.
Ruime zege van LFC op VCL
vijfde klasse zaterdagForeholte versloeg in Voorhout GWS met
1-0. Richard Muilwijk werd matchwinnaar. Een initiatiefrijk Ab-
benes versloeg Sportief met duidelijke cijfers. Met dank aan de
immer trefzekere Eric Cuiper (3x), Remco Zijsling en Marco
Troost: 5-0. Aarlanderveen tikte WSB in de tweede helft uit (2-
1Ruud Warmerdam scoorde voor WSB. LFC benutte tegen
VCL de kansen beter: 4-1. Alex Albeda (2x) en Egon Onderwater
toonden dat aan. Het doelpunt van VCL werd gemaakt door
Casper de Hollander.
Nipte overwinning voor Alkmania
vrouwenvoetbal, eerste klasse De strijd tussen AS'80 en Alkma
nia was spannend tot de laatste minuten. De eerste helft kwam
Alkmania alleen aan verdedigen toe, AS'80 hield de vrouwen uit
Oude Wetering continu onder druk. Na de rust deed Alkmania
het beter. De thuisclub creëerde een aantal kansen, maar werd
opnieuw veel op eigen helft gehouden. Onverwacht scoorde
Fanny van der Meer enkele minuten voor het eindsignaal de 0-
Knappe 2-0 zege voor UVS
vrouwenvoetbal tweede klasse Na een slecht begin van UVS te
gen UDO scoorde Jaclyn Leiwakabessy 1-0 uit een vrije trap. In
de tweede helft werd de situatie netelig toen keepster Linda
Hartevelt van UVS een rode kaart kreeg. Zij haalde haar gram op
een speelster van UDO die een overtreding had gemaakt, die de
arbiter was ontgaan. Flora van Veen trapte toch de 2-0 binnen.
RCL kwam al snel door een communicatiefout achter met 1-0.
Ook tegenstander W1K'57 had ze achterin niet op een rijtje,
waardoor de gelijkmaker nog in de eerste helft gemaakt werd
door Britta Kulk. Merel Hamsburgen miste een penalty.
SJC overrompelt Nieuwkoop
vrouwenvoetbal, tweede klasse Iduna speelde gelijk tegen GDA.
De eerste aanval van Iduna was raak, Esther de Boer scoorde.
Tien minuten daarna viel de gelijkmaker en nog voor de rust
stond Iduna met 2-1 achter. In de tweede helft maakte Wietske
van Steen 2-2. SJC overrompelde Nieuwkoop met 4-0. SJC over
heerste en dat uitte zich in vier doelpunten van Merel Borst,
Sandra Schouten (2x) en Miriam van de Niet.
Quick Boys en Lisse met lege handen
a-junioren, eerste divisie Quick Boys en FC Lisse stonden het af
gelopen weekeinde met lege handen. De Katwijkers verloren
met 4-1 van Excelsior. Het probleem bij de blauwwitten zat
hem in het afwerken, die door Ergun Bayran op voorsprong
kwamen. FC Lisse ging met 0-1 onderuit tegen FC Den Bosch.
Een fout van doelman Najim Talhouy werd de ploeg van Mario
Koswal noodlottig.
Zege Katwijk op UVS
a-junioren, tweede en derde divisie Katwijk is na de 1 -0 zege op
UVS de onverwachte koploper in de tweede divisie. Leen de
Vreugd was matchwinner In de derde divisie pakte Quick Boys
A2 zijn eerste overwinning door DOSR met 3-2 terug te wijzen.
Arco Vooys zorgde voor de winst. Dirk de Reus (2) maakte de
eerste twee doelpunten. Quick-Boys-doelman Martijn Zwaan
verliet met rood voortijdig het veld. Alphense Boys bleef na de
4-1 zege op Elinkwijk zonder puntenverlies. Bas Kooy, Sjorens-
ley Koffie, Paul Wijsman en Michael Uithol vonden het doel.
Noordwijk verloor met 0-1 van FC Omniworld. ARC pakte een
punt ten koste van WOG: 2-2. En dat was volgens trainer Den
nis van de IJssel twee punten te weinig. Jonathan Aalbers en Bas
Bakker schoten namens Racing raak. Voorschoten '97 overtrof
zichzelf door het roemruchte IJsselmeervogels met 1-0 terug te
wijzen. Murath Mohktava zorgde voor de fraaie winst.
zwemmen peter klein
LZ '86 heeft in de strijd om de
Hutspot Trofee tussen zes ver
enigingen de tweede plaats ver
overd. De afvaardiging van de
Leidse zwemclub moest in het
5 Mei-bad het Haarlemse DWK
op totaaltijd met gering verschil
laten voorgaan. Toesja Klein en
Nick Driebergen kunnen naar
aanleiding van hun uitstekende
zwemtijden een uitnodiging
voor een talentendag tegemoet
zien.
De jeugdige LZ '86 zwemster
Klein werd eerste op de 100
meter wisselslag in een nieuw
PRIJSVRAGEN
Lotto 39. 2 - 17 - 24 - 37 - 39 - 43. Reser
vegetal 15. Winnende kleur: groen
Lucky day van zaterdag 30 september. 12
- 14-15-16-21 -25-33-34-35-39
- 40 - 58 - 59 - 65 - 67 - 68 - 69 - 75 - 77
-80
Toto-13, nummer 39. 2 - 2 - 1 - 1 - 3 - 2 -
2-2-1-3-2-1-1
Belgische lotto. 1-2-8-24 - 27-38.
Reservegetal 13 Joker 9471913.
Duitse lotto. 1 - 2 - 7 - 10 - 11 - 35. Reser
vegetal 31 Supergetal 3. Spel 77
2112467 Super 6 650461
AMATEURVOETBAL
Reserve hoofdklasse A: Scheveningen
2-Ter Leede 2 1-2, ARC 2-Barendrecht 2
2-2. Quick Boys 2-RCL 2 7-0. Katwijk
2-FC Lisse 2 2-1. RWH 2-SH0 2 0-0.
Excelsior Maassluis 2-Rijnsburgse Boys 2
3-1.
Quick B 2 5-15 ARC 2 5- 5
Katwijk 2 5-15 RWH 2 5- 4
Excelsior 2 5-13 Schevefïin2 5- 4
Ter Leede 2 5-9 Barendr 2 5-4
FC Lisse 2 5- 7 SH0 2 5- 2
Riinsb B 2 5- 6 RCL 2 5- 1
IA: DSVP 2-ARC 3 1-2, Forum Sport
2-KRV 2 2-3. Katwijk 3-GravSV 2 4-3,
Noordwijk 2-Die Haghe 2 4-2, Ter Leede
3-Excelsior M 3 4-2, Vitesse Delft 2-Lyra
2 1-2.
persoonlijk record van 1.11.90.
Driebergen was de snelste op
zowel de 100 meter wissel- als
100 meter vrije slag in respec
tievelijk 1.09.33 en 1.00.14. Ook
Michael van der Linden boekte
een persoonlijk record. Met een
tijd van 27.21 seconden werd
hij tweede op de vijftig meter
vrije slag. Dieuwertje Vermeu
len reikte in 1.09.76 op de 100
meter rugslag eveneens tot een
tweede stek. Voor Louis van
Scharenburg waren twee derde
plaatsen weggelegd. De LZ'86-
zwemmer scoorde 56.69 op de
100 meter vrije slag en 1.03.69
op de 100 meter rugslag.
2A: Forum Sport 3-Noordwijk 3 4-3, Gra-
venz.w 2-Lisse 3 4-4, JAC 2-Voorscho-
ten'97 2 1-2, Maasdi|k 2-Katwijk 4 2-1,
Monster 2-Quick Boys 3 1-2, Valken'68
2-Rijnsb.Boys 4 2-6. 2B: Loosduinen
2-Vitesse Delft 3 2-0, Monster 3-Honse-
lersdijk 2 3-1, RCL 3-KMD 2 3-1,
Riinsb.Boys 3-DSO 2 5-1. SV35
2-Quick Boys 4 1-2.
3A: BSC'68 2-Noordwijk 4 8-0, Duinoord
3-TAW 2 2-2, Haz. Boys 2-0egstgeest 2
2-3, Kagia 2-Rijnsb.Boys 5 2-1, Leiden
2-Quick Boys 5 1-8, SEV 2-Alphia 2
7-3 3B: DUNO 2-Naaldw.|k 2 0-2. PEC
Den Haag 2-GravSV 3 2-3, Scheveningen
3-Die Haghe 3 5-3, SHO 3-0egstgeest 3
3-2.
4A: MVKV 2-Voorschoten'97 3 3-2, Sleu
tels 2-SEV 3 5-2. Woubrugge 2-Kagia 3
2-5. Katwijk 5 - LSW'70 2 9-2 4B: Hon-
selersdijk 3-SV35 3 2-3, HPSV 2-RV-
C/Rijswijk 2 0-3, Nootdorp 2-DSVP 4
2-2, Semper Altius 2-DW0 2 3-3. Vre-
denburch 2-DS0 3 2-3
5A: Blauw Zwart 2-Lisse 6 3-9. Katwijk
10-Lugdunum 2 3-2 gst, Rijnsb. Boys
7-Valken'68 4 2-0, Wassenaar 2-Ter
Leede 4 5-2 5B: Haz Boys3-SJZ 1 4-3,
HVZ 1-Woubrugge 3 1-4, Rijnsb.Boys
8-ARC 4 3-3, SVOW 2-TAW 3 1-4 5C:
ARC 5-Forum Sport 5 nb, DSO 4-Alphia 3
1-3, Zoetermeer 1-SEV 4 3-2, Katwijk 9
- KRV 4 3-8, RCL 5 - Woubrugge 4 6-5,
Oegstgeest 4 - JAC 6 nb. 5D: Lisse
4-RFC95 1 R.nog, Nat.Ned. 2-HS Texas
DHB 2 5-0, Noordwijk 7-Rijnsb.Boys 6 1-
3, Semper Altius 3-TAC90 2 T.nog, Wa-
nica Star 2-Katwijk 6 1-4.
6A: KRV 5-UVS 2 10-4, RCL 6-Lisse 7
2-7, Rijnsb.Boys 9-ARC 6 2-4, Ter
Leede 5-Noordwijk 8 4-3, Valken'68
5-Quick Boys 9 7-1 6B: Valken'68 6 -
Leiden 3 3-2, Quick Boys 10 - Ter Leede 6
3-1. Katwijk 12 - VCL 2 1-6, ARC
7-Noordwi|k 9 nb. Koudekerk 4-RCL 7
1-1, KRV 6-Voorschoten'97 7 6-2 6C:
ARC 8-Rijnsb.Boys 11 nb. KRV 7 - JAG 1
3-1, Oegstgeest 5-DS0 5 5-3, RCL
8-Quick Boys 11 2-1, Ter Leede
7-Stompwijk 1 1-1. 6D: Woubrugge 5 -
Quick Boys 12 0-3, Alphia 5-KRV 8 5-3,
ARC 9-DWO 3 nb, DoCoS 1-Rijnsb.Boys
12 6-1, Koudekerk 5-RCL 9 2-5, LS
W'70 3-Haz. Boys 4 1-12. 6E: Alphia
6-Wassenaar 3 3-5, ARC 10-Leiden 4 1-
2, Blauw Zwart 3-SEV 5 2-1, Haagse
Hout 2-SV35 5 3-1, Quick Boys
13-Duinoord 4 7-5, TAW 4-RCL 10
6-0.
7A: Foreholte 2-KRV 9 1-3, GWS
2-Quick Boys 14 2-6, Rijnsb. Boys 13 -
SJC 2 4-4, MVKV 4 - Valken'68 7 1-7,
WSB 2 - Katwijk 13 1-2, Oegstgeest
6-Ter Leede 8 8-0. 7B: Oegstgeest
7-Katwijk 14 5-2, Rijnsb.Boys 14—Lei
den 5 4-4, SJC 3-GWS 3 4-4, Teylingen
l-Voorschoten'97 9 1-1, Valkenr68
8-Quick Boys 15 1-4. 7C: Sleutels
3-Katwijk 15 5-5, RCL 12 - ARC 12 2-2,
SVOW 3-SJZ 2 0-0, Voorschoten'97
10-WSB 3 5-0, Woubrugge 6-Leiden 6
5-4. 7D: JAC 7-Wassenaar 4 0-3, DSO 9
- DoCoS 2 3-2, JAG 2-Quick Boys 16 2-3,
KRV 10—Katwijk 16 7-6, Oegstgeest
lO-Voorschoten'97 11 4-2, SEV 8-RCL
13 2-1. 7E: Bernardus 1-TAW 5 4-3,
LSW'70 4 - Oegstgeest 9 nb, Duinoord 6 -
Lugdunum 3 1-0, Meerburg 1-VUC 1
0-6, RCL 14-DSO 10 2-5.
8A: ARC 13-Valken'68 9 2-3, Leiden
7-Quick Boys 17 5-3, Lisse 8-Ter Leede
9 1-5, Noordwijk 10-Koudekerk 6 N.no.,
Voorschoten'97 13 - WSB 4 1-0, Oegst
geest 11-Rijnsb.Boys 15 2-7.
14-Lisse 9 nb, Oegstgeest 12 - Haz. Boys
6 2-2, Kagia 4-Rijnsb Boys 16 0-15,
Koudekerk 7-RCL 15 2-6, Leiden 8-Val-
ken'68 10 1-10. 8C: BSC'68 4-SJC 4
4-3, HVZ 2-ARC 15 2-2, Rijnland 1-AI-
phia 8 5-1, SV'35 7-Valken'68 11 7-2,
Ter Leede 10-Rijnsb.Boys 17 2-7. 8D:
GWS 4-Valken"68 12 6-1, Lisse 10-ARC
16 3-5, RCL 16-Foreholte 3 5-3, Roo-
denburg 2-Sleutels 4 3-1, Rijnsb. Boys
18 - Koudekerk 9 11-3, SEV ll-SV'35 8
1-2. 8E: ARC 17-Blauw Zwart 5 nb.
Duinoord 7-0egstgeest 13 1-3, Leiden
9-MVKV 5 1-1, Rsjnsb.Boys 19-Kagia 5
2-9, SV'35 9-SEV 12 4-5. 8F: Abbenes
3-Alphia 9 51, DW0 5-Noordwijk 11
1-6, Haz. Boys 7 - ARC 18 3-0, KSD
3-Leiden 10 2-2, Leidse Boys 1-BSC'68
5 2-0.
Reserve hoofdklasse A: WSB 2-Tonegido
2 0-3, SW/SMC 2-DHC 2 2-3, Leonidas
2-RVC/Rijswijk 2 4-1, .UVS 2-Nieuwen-
hoorn 2 1-0, Wilhelmus 2-Quick H 2
2-3, Westlandia 2 is vrij.
DHC 2 5-12 SW/SMC 2 5- 6
UVS 2 4- 9 Rijswijk 2 5- 6
Quick H 2 4- 9 WSB 2 4- 4
Westland2 4- 7 Wilhelmus 2 4- 3
Leonidas 2 4-7 Nieuwenh 2 4-0
TONEGI2 5- 7
IA: Den Hoorn 2-Velo 2 1-2, DSO 2-Kra-
nenburg 2 3-4, HMSH 2-Wilhelmus 3
3-2, Laakkwartier 2-DWO 2 3-2, RKAW
2-VUC 2 4-1, SJC 2-VCS 2 0-3.
2A: Alph. Boys 2-Blauw Zwart 2 4-2, Al-
tior 2-WSB 3 1-4, Concordia 2-HBS 2
4-5, Lugdunum 2-Foreholte 2 2-3, RK-
DEO 2-DoCoS 2 3-2, Vredenburch
2-Voorschoten'97 2 0-0.
3A: DOSR 2-Teylingen 2 4-1, HW
2-Bernardus 2 2-2, Rijnland 2-Kic-
kers'69 2 1-0, Roodenburg 2-Vreden-
burch 3 0-4, Tonegido 4-SJZ 2 5-2,
Voorschoten'97 3-Lisse 2 4-3.
4A: Duindorp sv 2-Haagse Hout 2 0-3,
HBS 4-LFC 2 0-0, Lisse 3-Graaf Willem
2 4-1, Meerburg 2-Quick 4 11-0, REMO
2-RKAW 3 3-1, UDO 2-ASC 2 2-3. 4B:
Alkmania 2-DoCoS 3 1-1, Alph. Boys
3-HW 3 1-0, MMO 2-Meerburg 3 1-1,
SJZ 3-Quick 5 5-1, UVS 3-Alphen 2
1-0, VCL 2-R0AC79 2 2-2.
5A: Forum Sport 2-SJZ 4 5-2, JuVentaS
2-Bernardus 3 9-2, VCL 3-R0AC79 3
1-4, Wilhelmus 6-Alph. Boys 4 2-2, Zoe
termeer 2-Altior 3 3-1. 5B: Alph. Boys
5-Zoetermeer 3 2-4, DoCoS 4—Altior 4
1-4, Kickers'69 3-D0SR 3 3-2, SJZ
5-UDWS 2 2-3 5C: Blauw Zwart 4-VCL
4 4-4, Foreholte 3-Alph. Boys 6 4-2,
Graaf Willem 3-HW 4 4-3, Lisse 4-War-
munda 2 3-1, RKAW 4-SJC 5 0-7, Tey
lingen 3-Zoetermeer 4 4-2
6A: DoCoS 5-RKAVV 8 3-7, Foreholte
4-Warmunda 3 3-3, HW 5-Leidse Boys
2 6-6, Lugdunum 4-D0SR 4 nb, SJC
6-UDO 3 7-1, Wippolder 8-Blauw Zwart
5 1-0. 6B: Leidse Boys 3-Teylingen 4
3-1, Lisse 5-KRV 1 3-4, LSW'70 1-Fo
reholte 5 3-2, RKAW 6-HVV 6 1-2, UDO
4-SJC 7 7-4, WSB 4-Warmunda 4 1-1.
6C: Haagse Hout 5-Rijnland 3 R.nog, HW
7-Graaf Willem 4 4-3, Leidse Boys
4-Wassenaar 4 2-2, Lugdunum 5-DoCoS
6 3-4, SJC 8-RKAW 7 5-3, VCL 5-LS-
W'70 2 1-5 6D: Altior 5-Roodenburg 4
4-2, DWO 3-Tonegido 7 3-2, Kickers'69
4-DOSR 5 2-2, MMO 3-LFC 3 1-1, VUC
6-Leidse Boys 5 7-3, Zoetermeer 5—Alk
mania 3 3-2. 6E: Alkmania 4-Meerburg 4
2-4, Alph. Boys 7-MMO 4 4-1, Altior
6-Alphen 3 3-11, Bernardus 5-DWO 4
2-0, DOSR 6-VUC 7 9-2, SJZ 6-Kic-
kers'69 5 K.nog.
7A: Alph. Boys 8-DoCoS 7 5-1, Bernar
dus 6-UVS 4 1-1, DWO 6-D0SR 7 2-2,
UDWS 3-Stompwijk 3 1-3, VCL 6-Lug-
dunum 6 4-7, Zoetermeer 7-G0L Sport 2
3-6. 7B: Alkmania 5-R0AC79 4 4-1,
DoCoS 8-ASC 3 8-2, Alphense Boys 9 -
SJZ 7 4-1, DOSR 8-Bernardus 7 B.nog.
Stompwijk 5—Altior 7 2-2, UDWS 4-GOL
Sport 3 4-0. 7C: Foreholte 6-VCL 7
10-2, Graaf Willem 5-ASC 4 2-3, Leidse
Boys 6-SJC 9 4-2, Rijnland 4-WSB 5
2-4, Teylingen 5-Stompwijk 4 4-4 7D:
ASC 5-De Jagers 3 8-1, Blauw Zwart
6-Graaf Willem 6 0-3, Stompwijk 6-Fo-
rum Sport 3 3-3, Voorschoten'97 4-RKA-
VV 9 4-0, VUC 8-Alph. Boys 11 2-5,
WSB 6-Zoetermeer 6 2-1.
8A: Forum Sport 4-Haagse Hout 7 1-3,
Laakkwartier 6-Zoetermeer 8 4-4, Real
Zmeer 2-Blauw Zwart 7 4-4, Tonegido
11-Graaf Willem 9 5-4, Wassenaar
5-Voorschoten'97 5 2-1. 8B: GOL Sport
4-Lugdunum 7 7-2, Graaf Willem
10—Rijnland 5 1-8, Haagse Hout 6-Do-
CoS 9 3-1, Tonegido 12-Real Zmeer 3
1-16, Zoetermeer 9-HW 8 1-5. 8C: ASC
6-KRV 2 3-0, DoCoS 10 - UDO 5 7-3, Fo
reholte 7-UVS 5 9-1, Teylingen 6-Lisse 6
5-3. 8D: LFC 4-Zoetermeer 10 4-1, Lis-
se 7-Meerburg 5 3-3, Roodenburg 5-Fo-
reholte 81-1, SJC 11-KRV3 3-0, Teylin
gen 8-UVS 6 1-3, Warmunda 6-DoCoS
11 5-3. 8E: Alkmania 6-D0SR 9 5-1,
Lisse 8-Bernardus 8 3-4, DoCoS 12 -
Meerburg 6 6-2, Warmunda 7-SJC 12
3-3. 8F: Bernardus 9-Meerburg 7 1-4,
DOSR 10—Sleutels 1 4-1, Foreholte
10-Alphen 4 1-9, SJC 13-LFC 6 7-3.
8G: Altior 8-R0AC79 6 0-1, Bernardus
10-Alkmania 8 1-6, DOSR 11-SJZ 8
1-1, Kickers'69 6-Alphen 5 1-3, Meer
burg 8-MM0 6 5-2.
Veteranen
IA: DVC 6-DW0 5 8-4, Forum Sport
5—Altior 9 4-5. Meerburg 9-UD0 6 3-0,
RKAW 10-Rijnland 6 f
Voorschoten'97 6 2-4.
JEUGDVOETBAL
Eerste divisie: Excelsior R-Quick Boys
4-1. ADO D/H A2-Fortuna S 1-3, Lisse-
-Den Bosch 0-1, RKC-NAC 0-4, Ro-
da JC-Feijenoord A2 2-2.
FortunaS 5-15 Excelsior R 5-5
NAC 5-12 Quick Boys 5-4.
Den Bosch 5-10 Feijenoord A2 5-4
Lisse 5-8 VW 4-3
Eindhoven 3- 7 RKC 5-3
ADO D/H A2 5- 6 RodaJC 4-2
5-12 WSC
RBC 5-11 UVS
SWSMC 4- 9 Sparta
Dord'90 4- 9 DSO
Spartaan 5- 8 Westlandia
DOSR-Quick Boys 2-3, WOG-ARC 2-2,
Alph. Boys-Elinkwijk 4-1,
Vreeswi|k-Lelystad 0-3,
Voorsch.'97-ljsselmeerv. 1-0.
Alph. Boys 4-12 Lelystad 5-6
Omniworld 5-12 Noordwijk 5-4
WOG 5-10 IJsselmeerv. 3-3
Elinkwijk 5-10 Vreeswijk 4-3
ARC 5- 8 Quick Boys 5-3
Voorsch.'97 5- 7 DOSR 5-3
Hoofdklasse A: HW Al - Alkmania Al 6-0,
Delft Al - Oegstgeest Al 0-0, RCL Al -
Lisse A2 3-3, SJC Al - Rijnsb. Boys Al 2-
1, Lugdunum Al - BI Zwart Al 0-1, WSB
Al - DoCoS Al 5-5.
Tweede divisie: Sparta-Spartaan 0-0,
UVS-RBC 4-0, Lisse-Dord'90 2-5, Ba-
rendr.-Argon 3-1, SWSMC-DHC 1-6,
Feijenrd B2-AD0 D/H B2 0-3.
Dord'90 5-15 RBC 5-7
Spartaan 5-11 Barendr, 5-6
ADO D/H B2 5-10 Argon 5-4
DHC 5- 9 Sparta 5-3
UVS 5- 9 Feijenrd B2 5-2
Lisse 5- 7 SWSMC 5-1
Hoofdklasse A: Quick Boys B2 - Voorscho
ten'97 BI 3-4, Tonegido BI - HW BI 2-4,
RCL BI - WSB BI 2-3, DOSR BI - Kat
wijk BI 4-2, Lugdunum BI - Alphense
Boys BI 1-4, Rijnsb. Boys BI - UVS B2 3-
VROUWENVOETBAL
Hoofdklasse: ODC-Stedoco 1-0, Zwart-
-Wit-NEC 5-1, Muiden-Ter Leede 1-4,
WFC-Be Quick'28 1-1, Velocitas-Braak-
huizen 2-2, Saestum-Wartburgia 2-1.
Ter Leede 5-15 WFC 4-5
0DC 5-12 Wartburgia 4-4
Saestum 5-10 Velocitas 5-4
Braakhuizen 4- 7 Be Quick'28 5-4
NEC 4- 7 Muiden 5-3
Zwart-Wit 5- 6 Stedoco 5-3
Zaterdag
Eerste Klasse A: AS'80-Alkmania 1-0,
DWO-Buitenveld 0-0, Zwaluwen-Reiger-
Boys 2-8, TYBB-KFC'71 2-4, Zwart-
-Wit-Oliveo 1-4.
Alkmania 5-12 DWO 5-6
TYBB 5-10 Buitenveld 5-6
Oliveo 5-10 KFC 3-4
Reiger Boys 4- 8 Zwaluwen 5-3
KFC'71 4- 7 Ter Leede 2 3-0
AS'80 4- 6 Zwart-Wit 4-0
Tweede Klasse A: WIK'57-RCL 1-1, Ber-
kel-Kloetinge 1-1, KRV-Nootdorp 6-1,
WRW-Tern Boys 4-4, De Meeuwen- Ste
doco 5-0.
KRV 5-15 Kloetinge 5-5
RCL 5-10 WRW 4-5
Tern Boys 5- 7 Xerxes 4-5
Berkel 4- 7 WIK'57 5-3
De Meeuwen 4- 7 Jodan Boys 4-2
Nootdorp 5- 6 Stedoco 4-1
Tweede Klasse A: RVC'33-Juventas 3-0,
UVS-UD0 2-0, Donk-NSV 2-1,
Iduna-GDA 2-2, Nieuwkoop-SJC 0-4,
DEH-Westlandia 1-1.
SJC 5-13 DEH 4-4
RVC'33 5-11 Juventas 5-4
Donk 5-10 Iduna 5-4
UVS 4-9 UDO 5-4
NSV 5- 9 GDA 5-3
Westlandia 4- 7 Nieuwkoop 4-0
HuiZ'
3-3 SI. it
Vierde Divisie 16: Onder Ons- Drop Shot 2
4-4, BCR'91 6- Veglo 2 3-5, Apollo- Zi-
goO-8. DKC6- Flair 3 2-6.
Flair 3 3-6 Drop Shot 2 3-1
Veglo 2 3-6 OnderOns 3-1
Zigo 3-4 DKC 6 3-1
BCR'91 6 3-4 Apollo 3-1
BASKETBAL
MANNEN
Promotiedivisie: Springfield—Ricoh 2
61-72, Jumpers-ASVU 77-63, PSV-Red
Giants 63-72, Aris-Gunco 2 82-70, Wy-
ba-Groene Uilen 85-71, MSV-
Blitz78—66. Utrecht-Akrides 53-69.
Red Giants
Early B
Groene U
Jumpers
Amsterdam 2
MSV
Akrides
Challengers
Eerste divisie
Challengers 2-
Stars-The Jug|
2-BS Leiden 5i
WGW
Risne Stars
Dunckers
Donar2
3-6 Utrecht 3-2
2-4 Blitz 3-2
3-4 Rotterdam 2 3-2
3-4 ASVU 3-2
3-4 Springfield 3-2
3-4 Wyba 3-2
3-4 Aris 3-2
2-2 PSV 3-0
B: BCA-WGW 68-87. The
De Dunckers 70-72, Risne
[Iers 89-59, Celeritas/Donar
8-55
3-6 BS Leiden 3-2
3-4 BCA 3-2
3-4 Challengers 2 3-2
3-4 The Jugglers 3-0
Eredivisie junioren: BS Leiden-Weert 84-
93, Canadians-PSV/Almonte 64-47, Cele-
ritas/Donar-DAS 130-61, The Black Eag-
les-Den Helder 68-77, Rotterdam-The
Challengers 61-78, BC Utrecht-8S Leiden
51-83, BV Voorburg-BC Shooters 70-34,
Weert-BV Wyba 77-67, Onze Gezellen-
Blitz 70-76.
Den Helder 3-6 Rotterdam 3-2
Canadians 3-6 Utrecht 3-2
Blitz 3-6 Gezellen 3-2
PSV/Almonte 3-4 Wyba 3-2
Voorburg 3-4 BS Leiden 3-2
Challengers 3-4 Donar 3-2
Weert 3-4 DAS 3-0
BI. Eagles 3-2 Shooters 3-0
VROUWEN
Eredivisie: BV Hoofddorp-BC Utrecht 50-
55, BV Lely-Perik Jumpers 67-60, Binnen-
land-BV Leiderdorp 64-55, Celeritudo-Fil-
tech Five 76-54, Grasshoppers-Sneekhout
Lions 60-69, BC Lieshout-Den Helder 59-
3-2
85.
Den Helder 3-6 Jumpers
Celeritudo 3-6 Lieshout
Lions 3-6 Binnenland 3-2
Grasshoppers 3-4 Utrecht 3-2
Lely 3-4 Hoofddorp 3-0
Filtech Five 3-2 Leiderdorp 3-0
Eerste divisie B: ASVU-8V Lisse 49-82,
0rca's-De Groene Uilen 68-49, VBC Akri-
des-BC Shooters 52-41, Basketiers '71-BV
Lely 2 34-47.
Lisse 3-6 Groene Uilen 3-0
Akrides 3-6 Basketiers'71 2-0
Shooters 3-4 ASVU 2-0
Orca's 3-4 Wildcats 2-0
Lely 2 3-4
Eredivisie junioren A: Den Helder-Perik
Jumpers 100-40, BV Wyba-Sneekhout
Lions 66-60, Onze Gezellen-BV Leider
dorp u.n.b., BC Utrecht-BV Hoofddorp 98-
Den Helder 3-6 Wyba 3- 2
Utrecht 3-4 Lions 1- 0
Jumpers 2-2 Hoofddorp 1- 0
Leiderdorp 2-2 Onze Gezellen 1- -2
Eredivisie junioren B: Shooters-Binenland
60-43, PSV-Twente 57-44, Van Does
burg-U niventio 44-51, Bastion-DAS
48-55.
DAS 3-6 Shooters 2-2
Grassh. 2-4 Bastion 3-2
Doesburg 3-4 Binnenland 3-0
PSV 3-4 Ice Cubs 3-0
ATLETIEK
Breda. Singelloop. Mannen: 1. Jackson
Koech (Ken) 1.02.10, 2. Mereng (Ken)
1.02.43, 3. Zeroual (Fra) 1.02.43, 4. Kip-
chumbo (Ken) 1.03.29, 5. Gielen (Scopi-
as) 1.03.56, 6. Okemwa (Ken) 1.04.34,
12. Wildemariam (AV Zuidwal) 1.05.45,
13. Woldemeskel (PSV) 1.05.46. Vrouwen
1. Staicu (Hon) 1.02.49, 2. Gruca (Pol)
1.13.35, 3. Kwambai (Ken) 1.13.37, 4.
Klimasova (Tsj) 1.14.05, 5. Drajzlajtlova
(Tsj) 1.14.54, 6. Van de Haesevelde (Bel)
1.15.32, 7. Ruyters (AV Zuidwal)
1.15.42, 9. Van Schuppen (Haag Atl.)
1.16.15.
Katwijk
Halve marathon van Katwijk, 21,1 km: 1.
Van Galen (Leiden Atletiek) 1.18.48, 2.
Van Velzen (Leiden Atletiek) 1.20.58 (le
M40), 3. De Gier (Moerkapelle) 1.22.32,
4. Kerkvliet (Leiden Atletiek) 1.23.34, 5.
Snijders (Haarsteeg) 1.24.00 (2e M40), 6.
Van Beelen (Leiden Atletiek) 1.24.37 (3e
M40), 7. Petsircond 1.24.46, 8. Duijn-
dam (Katwijk) 1.25.07, 9. Jan Barnhoorn
(Katwijk) 1.25.31, 10. Woerden (Mij
drecht) 1.25.38; Vrouwen: 1. Van Nijnan-
ten (Leiden Atletiek) 1.33.11, 2. Verhart
(Leiden) 1.40.23, 3. Rotteveel (Noordwij-
kerhout) 1.42.14, 4. Meeuwisse (Oegst-
Seest) 1.45 44, 5. Van den Konijnenberg
Hillegom)T.47.16.
10 km: 1. In 't Veen (Zoetermeer) 34.23,
2. Heij (Reeuwijk) 37.41; Vrouwen: 1. Ho-
genboom (Roelofarendsveen) 44.07, 2.
Hetebrij (Rijnsburg) 45.56, 3. Pijl (Lei
den) 46.22.
5 km: 1. Van Wouw (Rijnsburg) 19.11;
Vrouwen: Beerlage (Leiden Atletiek)
21.59.
Amstelveen
Nederlandse estafettekampioenschappen:
Mannen: 4x400 m: 1. Sprint 3.15,70, 2.
Leiden Atletiek (Leeuwin, Spreij, Tito,
Wessel) 3.18,73; 4x800 m:l. Leiden At
letiek (La Lau, Bekkenk, Flierman, Tito)
7.51,64, 2. Lycurgus 7.59,49, 3. Phoenix
8.01,45; 4x1500 m: 1. Leiden Atletiek
(La Lau, Flierman, R. van Dijke en Bek
kenk) 16.18,26, 2. Atletico '73
16.35,46, 3. Leiden Atletiek (Luijendijk,
Vlierbergen, Kortekaas en Tito) 16.58,39.
Jongens A: 4x400 m: 1 AV '34 3.25,30,
2. De Spartaan 3.30,07.Santpoort
Werpviifkamp: 1. Beunder (Leiden Atle
tiek) 3992 punten (slingeren 55,46 meter,
kogel 11,70, discus 39,28 speer 42,34,
gewichtwerpen 17,30), 4. Van der Krogt
(Voorschoten '97) 2651 (slingeren 39,82,
discus 30,12)
AUTOSPORT
Braselton (VSt). Barber Dodge Pro Series.
Elfde race: 1. Valiante (Can) 29 ronden in
41.15,380 (gem. snelh. 172,364 km/u),
2. Plumb (VSt), 3. Rossoni (Bra), 7. Kos
ter. Stand-, 1. Rossoni 158 punten, 2.
Fogarty (VSt) 151,3. Koster 123.
Ajaccio. Rally van Corsica. 1. Panizzi (Fra)
Peugeot in 4.02,14, 2. Delecour (Fra)
Peugeot 33,5, 3. Sainz (Spa) Ford 1.12,6,
4. Burns (GBr) Subaru 1.30,9, 5. Gron-
holm (Fin) Peugeot 1.57,1, 6. Liatti (Ita)
Ford 2.53,8. Algemeen klassement. 1.
Gronholm (Fin) Peugeot 46, 2. Burns
(GBr) Subaru 44, 3. McRae (GBr) Ford 42.
BADMINTON
Tweede divisie: De Ritte- Duinwijck 4
2-6, DKC- Orbiton 4-4, Invictus- Flair
1-7, Amersfrt 3- Vennewtr 2 8-0.
DKC 3-5 Orbiton 3-3
Amersfrt 3 3-5 De Ritte 3-2
Flair 3-5 Invictus 3-0
Duinwijck 4 3-4 Vennewtr 2 3-0
Derde Divisie 7: De Ritte 3- Velo4 6-2,
Flair 2- DKC 4 3-5, Orbiton 2- Delft 3
7-1, Drop Shot- B.C.R.'91 4 2-6.
Orbiton 2 3-6 DKC 4 3-4
Flair 2 3-4 De Ritte 3 3-2
Delft 3 3-4 Velo 4 3-0
B.C.R.'91 4 3-4 Drop Shot 3-0
Vierde Divisie 14: Conquesto 2- Huizen 4
7-1, Refoba 2- Delft 4 7-1, SI.meer 6-
Lisse 1-7, Zeemacht 2-Veglo 1-7.
Conquesto 2 3-6 Refoba 2 3-2
Lisse 3-6 Delft 4 3-2
Veglo 3-4 Zeemacht 2 3-1
3-0
Vrouwen
Overgangsklasse A: Huizen- Helmond
0-0, Gooische- Wagemngen 2-2, Union-
Hilversum 2-0, GCHC- Forward 2-1,
Alecto- Kl.Zwits. 0-2, MEP- Alliance
2-4.
Kl.Zwits. 4-12 Wagemngen 4-5
Alliance 4- 9 Gooische 4-4
Hilversum 4- 9 GCHC 4-3
Alecto 4- 9 Huizen 4-2
Union 4- 7 Forward 4-1
Helmond 4- 7 MEP 4-0
Eerste Klasse A: Roomburg- Drunen 4-1,
Zoetermeer- Tilburg 8-1, Leonidas- Do-
pie 1-4, Voorne- Craeyenh. 2-1, Hudito-
Victoria 2-7, Zwart-Wit- Forescate 2-0.
Victoria 4-10 Voorne 4-7
Dopie 4-10 Leonidas 4-6
Zwart-Wit 4-10 Zoetermeer 4-3
Forescate 4- 9 Hudito 4-0
Craeyenh. 4- 7 Drunen 4-0
Roomburg 4- 7 Tilburg 4-0
Eerste Klasse B: Bennebr.- Leiden 1-5,
Amstelveen- Overbos 4-1, Gouda- Rood-
-Wit 1-3, Alkmaar- Cartouche 3-3,
Doorn- Qui Vive 1-1, Spandersbr.- Shinty
0-0.
Rood-Wit 4-12 Bennebr. 4-4
Amstelveen 4-10 Overbos 4-4
Leiden 4- 9 Shinty 4-4
Cartouche 4- 5 Doorn 4-4
Alkmaar 4- 5 Spandersbr. 4-4
Qui Vive 4- 5 Gouda 4-0
Tweede Klasse A: Leidse St- Kieviten
1-3, Spijkenisse- Rapid 3-1, Souburgh-
Woerden 3-4, Ring Pass- Groen Geel
2-1, Dordrecht- Westland 6-0, Tempo-
Rijswijk 3-0.
Ring Pass 4-12 Rapid 4-6
Kieviten 4-10 Spijkenisse 4-4
Groen Geel 4- 9 Souburgh 4-3
Tempo 4- 7 Westland 4-3
Dordrecht 4- 6 Leidse St 4-3
Woerden 4- 6 Rijswijk 4-1
Derde Klasse B: Hoorn- WVA'dam 0-1,
Castricum- Heerhugowrd 0-4, Haarlem-
Abcoude 1-2, Catwijck- Noordwijk 1-0,
Alphen- Zandvoort 7-0.
WVA'dam 4-12 Catwijck 4-4
Heerhugowrd 4-10 Castricum 3-3
Abcoude 4- 8 Hoorn 4-1
Haarlem 4- 7 Noordwijk 4-1
Alphen 3- 6 Zandvoort 3-0
Weesp 3- 4
Kikkers 3-9 Purmerend 3-3
Xemos 3-9 Mijdrecht 3-3
FIT 3-6 Uitgeest 4-0
Hisalis 2-6 Hermes 3-0
BOKSEN
Rotterdam. IBO-wereldtitelgevecht, mid
dengewicht, twaalf ronden: Uitdager Joval
(Ned) wint op punten van titelhouder Mak-
ambi (ZAf).
DAMMEN
Hoofdklasse: Meurs/DEZ - De Lier 7-13;
Hiltex - Heijting Huissen 10-10; Dostal
Wegenb. - W&D/ADG 9-11; Maas van 't
Hoog - PSV Dammen 17-3; Witte van
Moort - ST/Rinsumageest 13-7; AINO -
CEMA/DVZ 12-8.
Witte v.M. 4-32 W&D/ADG 2-19
Maas vt H. 4-29 De Lier 2-18
AINO 4-23 Dostal W. 1-19
Hiltex 3-25 ST/Rinsum. 0-16
Meurs/DEZ s 2-20 CEMA/DVZ 0-15
Heijting H. 2-20 PSV 0- 4
Eerste Klasse A: Source+ NDG - PWG 's-
Gravenp. 10-10; TDV - RDC 10-10; Heij-
mans Excelsior - RDG-DIO 13-7; IJmuiden
- VAD A'dam 6-14; CAB Holland/DEZ - IDV
H l. Ambacht 10-10; Schiedam - Lepelaar
TBA 14-6.
Schiedam 4-25 IDVHIA. 2-20
H. Excelsior 3-23 IJmuiden 2-17
TDV 3-22 Source+ 1-19
CABHoll. 3-21 PWG's-Gr. 1-18
VADA'd. 2-23 Lepelaar 1-16
RDC 2-20 RDG-DIO 0-16
Tweede Klasse C: VELO - Leids Damge-
nootschap 8-12; Samen Sterk - Den Haag
15-5; Damlust - Constant 10-10; DDV -
Middelburg 13-7; RDC II - Charlois 9-11;
VDV Vlaardingen - Schiedam II 12-8.
Samen Sterk 4-26 Schiedam II 2-19
DDV 4-24 Den Haag 2-17
Charlois 4-23 Constant 1-19
Middelburg 2-23 Damlust 1-18
LDG 2-21 VELO 0-17
VDV 2-20 RDC II 0-13
Hoofdklasse A: DOS'46-Dalto 18-18,
Sporting Trigon-HKV/Ons Eibernest 7-9.
Da Ito 3-5 HKV/O.E. 3-3
D0S'46 3-4 Sp. Trigon 3-0
Hoofdklasse B: Die Haghe-Drachten 28-
11, Marfugels-Deetos 21-26.
Die Haghe 3-5 Drachten 3-2
Deetos 3-5 Marfugels 3-0
Hoofdklasse C: Fortuna-Oost Arnhem 27-
17, KVS-Nic. 13-16.
Nic. 3-6 KVS 3-2
Fortuna 3-4 O.Arnhem 3-0
Hoofdklasse D: PKC-Rohda 24-16, Blauw
Wit-Groen Geel 17-16.
PKC 3-4 Groen Geel 3-2
Blauw Wit 3-4 Rohda 3-2
Overgangsklasse A: De Meeuwen-Lege Ge-
aen 19-18, Kinderdijk-Thrianta 10-10,
TOP-SSS 29-16, Wit Blauw-Oranje Wit
12-20.
TOP 5-9 Wit Blauw 5-4
Meeuwen 5-8 Kinderdijk 5-3
Oranje Wit 5-7 Thrianta 5-3
Lege Geaen 5-6 SSS 5-0
Eerste klasse F: Vitesse-Nieuwerkerk 14-
19, 0D0(M)-Excelsior 12-13, KOAG-Per-
nix 11-16, De Dijkvogels-DKV(IJ) 18-12.
Excelsior 5-10 N'kerk
Dijkvogels 5- 6 Vitesse
KOAG 5- 6 DKV(IJ)
ODO(M) 5- 5 Pernix
GOLF
Keulen. Duitse Masters, Europese tour.
Eindstand na drie dagen: 1 Campbell
(GBr) 197 (68 64 65), 2. Coceres (Arg)
198 (66 67 65), 3. Montgomerie (GBr)
201 (67 68 66), Harrington (Ier) 201 (66
66 69), 5. Björn (Den) 202 (68 66 68). 6.
Torrance (GBr) 203 (70 67 66), Jimenez
(Spa) 203 (68 70 65). Garrido (Spa) 203
(69 67 67), Scott (Aus) 203 (70 65 68),
Langer (Dui) 203 (67 67 69). 11 West-
wood (GBr) 204 (70 66 68). Cabrera (Arg)
204 (66 69 69). Van de Velde (Fra) 204
(71 64 69).
HANDBAL
Mannen
Eerste Divisie B: Atomium- White D
23-27, Gr. Ster- BDC 21-17, Saturnus-
Swift 26-20, EMM- Quintus 2 30-23,
DES'72- DWS 20-27.
Vrouwen
Eerste Divisie B: PSV- Foreholte 22-17,
Ventura- HVO 13-17, Verburch- DES'72
16-29.
5-4
5-4
5-3
5-2
Eerste klasse G: Tempo-Swift(M) 13-15,
Fortis-Tweemaal Zes 23-18, Maassluis-
Vriendenschaar(H) 14-12, HKC(H)-Snel
13-17.
Snel 5-6 Tweern. Zes 4-4
Maassluis 5-6 Swift(M) 4-4
Vr'schaar 5-6 HKC(H) 5-4
Fortis 5-5 Tempo 5-3
Tweede klasse E: Phoenix-De Danaïden
11-9, Crescendo-Roda 8-12, DKC-Swift(A)
14-11, Oosterkwartier-OKV 14-16.
Roda 5-10 Swift(A) 5-2
OKV 5- 9 O'kwartier 5-2
Phoenix 5- 8 Danaïden 5-2
DKC 5- 7 Crescendo 5-0
Tweede klasse F: Oranje Nassau(A)-0ND0
(G) 13-14, Fiks-Atlantis 12-9, DOC-VEO
11-20, IJsselvogels-Kios 18-14.
Fiks 5-9 ONDO(G) 5-5
IJsselvogels 5-8 Or.Nassau 5-2
VEO 5-7 DOC 5-2
Kios 5-5 Atlantis 5-2
Derde klasse B: Weidevogels-Madjoe 18-6,
SEV-ESDO 11-9, Thor(H)-Valto 11-8, Lu-
no-Velocitas 19-12.
Luno 5-10 ESDO 5-4
Thor(H) 5- 7 Valto 5-3
W'vogels 5-6 SEV 5-3
Madjoe 5- 5 Velocitas 5-2
Derde klasse C: DKV Victoria-GKV(H) 12-
14. Olympiek-Badhoevedorp 15-16, Auro-
ra-Dubbel Zes 12-7, KZ Leiden-Haarlem
11-18.
Haarlem 5-10 DKV Victoria 5-3
Olympiek 5- 8 KZ Leiden 5-3
GKV(H) 5- 8 Aurora 5-2
Bad'dorp 5- 6 Dubbel Zes 5-0
Vierde klasse A: Odi-Argus 13-10, Fluks-
Osdo 25-7, SD0(H)-Reflex 14-8, For-
tis'75-DES 4-13.
Fluks 3-6 SDO(H)
Osdo 4-4 Argus
HOCKEY Fortis'75 3-3 Reflex
4-1
Mannen
Eerste Klasse A: Overbos- VW 2-1, Der
by- Asvion 3-1, Alliance- Dopie 4-1, Lei
den- Haarlem 2-4, Hudito- Westland
3-2, HIC- Forescate 1-3.
Overbos 4-12 WV 4-5
Hudito 4-10 HIC 4-5
Forescate 4- 9 Leiden 4-3
Alliance 4- 7 Haarlem 4-3
Derby 4- 6 Westland 4-3
Asvion 4- 6 Dopie 4-0
Eerste Klasse B: Were Di- Leusden 2-4,
Amstelveen- Myra 0-1, Shinty- Alecto
2-2, Ring Pass- Forward 0-2, Hilversum-
Oss 2-4, Qui Vive- Capelle 2-2.
Forward 4-12 Amstelveen 4-6
Qui Vive 4- 7 Myra 4-6
Shinty 4- 7 Oss 4-4
Alecto 4- 7 Capelle 4-4
Ring Pass 4- 7 Leusden 4-3
Were Di 4- 6 Hilversum 4-0
Tweede Klasse B: Leidse St- USHC 6-4,
Bennebr.- Noordwijk 1-1, HBS- Vianen
4-2, Niewegein- Strawberry 5-2.
Leidse St 4-10 Bennebr. 3-4
Roomburg 3- 7 USHC 4-4
HBS 4- 7 Noordwijk 3-2
Vianen 4- 6 Huizen 3-1
Niewegein 3- 5 Strawberry 4-0
AMVJ 3- 5
Derde Klasse B: Woerden- Reigers 2-3,
Reeuwijk 6-1
Terriers 4-12 Catwijck 4-4
Xenios 4- 9 Heerhugowrd 4-4
Reigers 4- 7 FIT 4-4
Kraaien 4- 7 Kikkers 3-3
Nieuwkoop 3- 7 Reeuwijk 4-1
Woerden 4- 6 Alphen 4-1
Vierde Klasse A: Evergreen- Forcial 4-1,
Waddinxveen- Bleiswijk 1-1, Souburgh-
Voorhout 13-0, Alkemade- Hisalis 2-2.
Souburgh 3-9 Hisalis 4-4
Alkemade 4-7 Waddinxveen 3-4
Bleiswijk 4-7 Evergreen 4-3
Forcial 4-6 Voorhout 3-0
Rijswijk 3-6
Res. overgangsklasse A: Kinderdijk 2-PKC
4 10-8, Wit Blauw 2-0ranje Wit 2 9-12,
TOP 2-SSS 2 17-16, De Meeuwen 2-KVS
3 14-14; D: Sporting Trigon 2-Blauw Wit 3
14-14, Die Haghe 3-Fortuna 3 13-13,
Koog Zaandijk 2-Groen Geel 3 10-14, Dee
tos 3-Rohda 2 14-16.
Res. eerste klasse D: ODO(M) 2-Excelsior
2 13-14, TOP 3-De Meeuwen 3 8-15, Ven
tura Sport 2-Pernix 2 11-16, Antilopen 2-
KVS 4 12-14; H: WION 3-PSV 2 13-7,
OZC 2-Fortuna 5 10-13, Deto 2-Ready 3
15-8, Sporting Trigon 3-Achilles 3 16-7.
Res. tweede klasse B: AW/DTV 3-Atlantis 2
15-16, BEP 5-EKVA 2 10-12, Rohda 3-
KVA 3 9-13, TOP 4-HKV/OE 5 20-9; C:
Die Haghe 4-HKV/OE 6 16-8, ALO 2-De
Meervogels 4 15-10, VEO 2-De Danaïden
2 14-15, Refleks 3-Rohda 4 16-22; D:
Fiks 2-Fiducia 2 6-6, De Dijkvogels 2-
Avanti 2 15-11, VEO 3-Pernix 3 uitge
steld, Tempo 2-0ND0(G) 2 11-13.
Junioren C: DVO-KVS 15-11, Kinderdijk-
Oranje Wit 7-10, Die Haghe-Pemix 16-7,
WION-Futura 16-9; D: Odik-TOP 16-13,
IJsselvogels-Koog Zaandijk 11-11, Maas-
sluis-Tempo8-8, PKC-Dalto 10-15.
MOTORSPORT
Holten. Open NK 250/500 cc. Eerste man
che 1. Van Rees (Ned) Kawasaki, 2. They-
bers (Bel) KTM, 3. Van Wessel (Ned) Hus-
qvarna, 4. Hartman (Ned) KTM, 5. Ber-
endsen (Ned) Kawasaki. Tweede manche:
1. Van Rees. 2. Van Drunen (Ned) Husq-
varna, 3. Theybers. 4. Vromans (Ned) Ya
maha, 5. Ohlson (Zwe) Honda. Stand na
zes van de zeven wedstrijden 1 Van Rees
334 punten, 2. Vromans 267, 3. Van Wes
sel 231
PAARDENSPORT
Duindigt
Eerste koers, 2000 m: 1 Makker Oldeson
(C.F. Kamminga) 1.18,7, 2. Turnpike Tro
phy, 3. Lancia Boshoeve. Toto: winnend
18,80; plaats 1,40 1,10 1,30; koppel
3,70; trio 75,90. Tweede koers, 1800 nr
1. Pekimenaco (A.A. de Vries) 1.59,6, 2.
Winter Dawn (GB)x 3. Beau Native Niet
gestart. Betty Blue Toto: winnend 2,10;
plaats 1,50 1,80 4,30; koppel 10,20; trio
127,80; dubbel winnend 31,50 Derde
koers, 2000 m 1. Maestro Star VS (Mw
M.H. Mol) 1.19,3, 2. Baby Charmer 3.
Laamira Randalis. Niet gestart: Leska Z
Toto: winnend 1,30; plaats 1,20 1,60
1.30; koppel 5,70; trio 20,40 Vierde
koers, 2000 m 1 Lion Belvedere (P.F
Louwersheimer) 1.19,5, 2. Roll with me
Henry 3. Nol Ossewaard 4. Napoleon
Medo Toto: winnend 39,60; plaats 8,10
2,70 2,00; koppel 204,90; kwartet jack
pot (bruto f. 22.365,00 naar 8 10) Vijf
de koers. 1800 m 1. Lake Taal (GB) (E.
Havegheer) 1.56,4, 2. Power of Dreams,
3. Ginger (BEL). Niet gestart Portos (IRE)
Toto winnend 3,40; plaats 1,60 1,30
2,00; koppel 4,40; trio 45,60 Zesde
koers, 1609 m: 1. Polaris (P. de Haan)
1.19,3, 2. Passing Renka 3. Perfect
Goal Niet gestart- Poemba Paniek Toto:
winnend 4,60; plaats 2,40 2,40 2,1,0;
koppel 21,10; trio 287,60. Zevende koers,
2900 m: 1. Scarface (GB) (M O'Callag-
han) 3.10,5, 2. Apianus (GER)3. Timm's
Cassandra (GB)x Toto: winnend 2,00;
plaats 1,10 1,00 1,10; koppel 1,20; trio
9,20. Achtste koers, 2000 m: 1Key Jubi
lee (Mej. P. Bakker) 1.18,6, 2. Crack
Pride, 3. Imfine.Toto: winnend 14,80;
plaats 2,00 1,60 1,50; koppel 16,50; trio
191,80. Negende koers, 3600 m: 1. SD
Tabor (GER) (Mw. A. Batist) 4.30,1, 2. Pa
tent (RUS) 3. Ainhoa Rajah (SPA). Niet
gestart: Houka al Garamaze (FR). Toto:
winnend 24,70; plaats 2,00 1,80 1,20;
koppel 50,30; trio 705,80. Tiende koers,
2000 m- 1. Nugget Bobber (R.J.W. Hey-
nen) 1.19,8, 2. Nero Boko 3. Nevele Vic
tory. Niet gestart. Noreen Dragon Nick
the Bananas. Toto- winnend 9,20; plaats
2,50 3,30 7,30; koppel 98,80; trio
1075,50. Elfde koers, 1800 m. 1. Inde
pendence Day (B. Hadjeb) 2.01,3, 2. Gin
3. Steel Dancer. Niet gestart: Ironwill Ju-
dea. Toto: winnend 3,50; plaats 1,90
2,30 1,40; koppel 14,50; trio 64,10.
Twaalfde koers, 2000 m 1. Overmars
(W.J. van Dalen) 1.21,7, 2. Olympia Broli-
ne, 3. Ols di Mucho. Niet gestart: Maxi X.
Toto winnend 7,70; plaats 2,30 1,80
2,20; koppel; trio; 283,00 Dertiende
koers, 2000 m: 1. Orient Stardust (R.G.
Hauber) 1.19,7, 2. Olympic Ricardo, 3.
Nana W. Niet gestart Toto: winnend
20,30; plaats 2,50 1,60 4,60; koppel
13,90; trio 359,60. Totalisatoromzet:
253.692.
Ereklasse: Roosendaal - DIOK 20-3, Eem-
land - HRC 0-32, Rotterdam - Amsterdam
26-12, Amstelveen - Castricum 6-52.
Den Haag 4-20 DIOK
4-18 Ascrum
Amsterdam 4-15 Bassets
Roosendaal 4-12 Amstelveen
Rotterdam 4-12 Eemland
Vrouwen
TWEEDE DIVISIE: Utrecht - Vrij
3-2, VCS- Tonegido Vbg 2 1-3. Od
- Shot 0-4, Ekspalvo - Rijnmond
Gemini/K - ME/Roosendaal 2 2—3.A
- Inter Rijswijk 1-3.
Shot 1-5 Gemini
Tonegido 2 1-4 Vrevok 2
Rijnmond 2 1-4 VCS
Inter Rijswijk 1-4 Ekspalvo
DERDE DIVISIE: Cito - VTC Woerde,
Asia Comp/Odi|k- Keukenctr./BP
Raaphorst/VSTS - Zovoc 3-2, Tal
RW 4-0, Keukenctr/BF 2 - Profos
VCV-Tonegido Vbg 3 3-2.
Taurus 1-5 Protos
Cito 1-5 Tonegido 3 s
Odijk 1-4 Zovoc
VSTS 1-3 KC/BF [1
VCV 1-3 VTC Woerden»
BF 2 1-3 RW
PROMOTIEKLASSE A: Zovoc
Perd./Nesselande2 0-4, Delta - f
4-0, Kalinko - Novo 3-2, Leythonc
Woerden 2 3-1, Utrecht 3 - Sof
4-0.
Utrecht 3 1-5 VTCWden2'l
Delta 1-5 Thor
Nesselande 2 1-5 Castellum I'
Leython 1-4 Zovoc 2 f
Kalinko 1-3 Radius jj
Novo 1-2 Sovicos2 f
PROMOTIEKLASSE B: Cito 2 - Vivi>
Leython 2 - Volleer 4-0, Utrecht 4 k
ter 1-3, VTC Woerden 3 - Watert
4-0, Sovicos - VOC-Maarssen 2-3!
-Shot 2 4 0.
Jupiter 2-8 Sovicos J
Leython 2 2-6 Utrecht 4
VTC Wden 2 1-5 Cito 2
Nivoc 1-5 Shot 2 e
Vives 1-4 Waterlanders,,
VOC/Maarssen 1-3 Volleer
EERSTE KLASSE A: Punch - Intfc
wijk 2 2-3, DVO - Leython 3 3-2,;
Go - RVV 2 3-2, Castellum 2 - UFC
Novo 2 - Gemini/K 0-4. f
Gemmi/K 3 1-5 RW 2
Castellum 2 1-5 Punch L
DVO 1-3 Inter Rijsw 4'
lnterRijsw2 1-3 Skania ;i
In Up Go 1-3 Novo 2
Leython 3 1-2 UFO 1
WAT El
Mannen E
Eerste klasse: Alliance- Vivax 7-1:
drecht- DONK 8-10, DeZijl-
SCHAKEN
KNSB-competitie, le ronde
Eerste Klasse A: Unitas - Amstelveen II
4.5-5.5; Oegstgeest '80 - Groningen 2.5-
7.5; Philidor L'warden - Euwe 5-5; HWP
(Z) - Tal 4-6; Caissa - Utrecht II 5.5-4.5;
Tweede Klasse B
LSG III - Weenink 3-5; HSG II - Messema-
ker 1847 3.5-5.5; Magnus BSG II - Pro
motie; AAS - De Eenhoorn 2-6; Harden-
berg - Wagemngen 4-4;
Tweede Klasse C
LSG II - Capelse S.V 5-3; Middelburg -
Rotterdam II 4-4; Overschie - RSR/lvoren
Toren 4-4; Westlandse S.C. - HWP(SvG) II
5-3; Spijkenisse - Charlois/Europoort 4.5-
3.5;
Derde Klasse D
LSG IV- Amstelveen IV 1.5-6.5; Kijk Uit -
Lange Rokade II 5-3; Alphense S.C. - De
Zwarte Pion 7-1; AAS II -Bloemendaal 2.5-
5.5; DD II -VHS 3-5;
Derde Klasse E
LSG V- Philidor Leiden 4.5-3.5; Leider
dorp - Oud Zuylen 4-4; Voorschoten - VAS
II 4.5-3.5; Delftse S.C. II - Alteveer 3.5-
4.5; DD III-De Ooievaar 2.5-5.5.
TAFELTENNIS
Mannen
Eerste Divisie 1: FVT - Westa 3-4, Anker
stars - Cosmos 2-5, Salamanders - Scylla
3-4, Lelystad Un.-TTCV 6-1
Westa 6-33 Salamanders 6-18
Lelystad 6-31 Scylla 6-15
FVT 6-26 Ankerstars 6-13
Cosmos 6-22 TTCV 6-11
Eerste Divisie 1: Kluis - Pecos 8-2- Ber-
geyk - Westa 2 7-3, SKF - 't Zand b-4,
Bergeyk - 't Zand 6-4.
Kluis 3-24 SKF 3-13
Bergeyk 3-19 Pecos 3-11
Westa 2 3-13 'tZand 3- 7
Groep 2: DTV'84 -Treffers (A) 2-8, Bran-
oerstad - Docos 4-6.
Docos 3-25 Branderstad 3-15
De Treffers 3-21 Avanti 2- 3
DTV 3-15 Flits 2- 1
Tweede Divisie 1: Rijnsoever - Victoria 2
6-4, llac - De Toekomst 3-7, Spaarne -
Amstelveen 5-5
Amstelveen 3-16 Victoria 2 2-10
De Toekomst 2-14 llac 2- 9
Rijnsoever 3-12 Spaarne 2- 9
Tweede Divisie 4: Victoria - Pecos 2 10-0,
Integer Groep - De Treffers 8-2, Cosmos 2
- Renata 7-3
Integer Gr. 3-23 Renata 3-13
Victoria 3-23 De Treffers 3-10
Cosmos 2 3-21 Pecos 2 3- 0
Vrouwen
Tweede Divisie 2: Belcrum - Quick'32
5-5, Red Stars 2 - Pecos 9-1, Sar -
Maasbree 0-10
Red Stars 3-25 Sar 3-10
Maasbree 2-19 Belcrum 3- 9
Pecos 3-12 Quick 32 3- 5
TENNIS
J-8 5-7, Katwijk- WVZ 9-5, GZC-
4-1 6-4, Hoorn- Gouwest. 7-9, E
*■0 land'96- De Futen 10-7, WSV-n
10-4.
Derde Klasse D: Alkemade- ViF
11-5, Raket- SWNZ 2-8, Aquarel
Vliet 8-5, Koudekerk- Éarracudjj
De Amer- Wilskracht 3-13.
Vrouwen 1
Eerste Klasse: ZWV/N.2- Swolfl
NVA/HHC- UZSC 4-9, LZ 1886-
west. 2 3-4, BZC 2- WVZ 9-4, Ra"
Enschede 5-2, Merwede- Otters 8J
Tweede Klasse A: Alliance- DONK
De Ham 2- BZ&PC 10-2, De ZijL
SC 2 7-5, GZC- WVZ 2 6-0. Wat
DAW 3-3, Alkemade- Rapido 2 9-fl
WIELRi
's-Heerenberg. 32e GP Wieier Rev,
en laatste wedstrijd topcompetitie.
Gooien (Bel) 188,5 km in 4.19.
Heule (Zwi), op 0.013. Verstraeten
4. Steegmans (Bel) 0.27, 5. Rasf
0.28, 6. Hoedemakers (Eerde) 0.
Tankink (Haaksbergen) 0.34, 8.
(Tuitjenhorn) 0.35, 9. Van Dijk (I
lersdijk), 10. Boom (Enter). Einll
Topcompetitie: 1. De Smet (Bel) 29j
ten, 2. Hoedemakers 272, 3. Mourt
derkerk a/d IJssel) 157, 4. ZuijP
(Monster) 148, 5. Den Braber (Rottii
134, 6. Van Dijk 134, 7. Talen (Spj,
se) 125, 8. Kemna (Deurmngen) L
8oom 116, 10. Vlijm 115. Eii*
ploegen: 1. Axa 79, 2. Spar-Oki 69,
Vliet-Weba 67, 4 Piels-Gazelle
BankGiroLoterij-Batavus 61
Parijs - Bourges. 1. Brochard (Fra) 3
in 4.52.55. 2. Peers (Bel) 0 03, 3j
burger (Den), 4. Tessier (Fra) OL
Tchmil (Bel) 0.48. 6. Halgand (P
Grimberg (Almelo) 76 km in 2.05.-
Lindbergh (Zwe), 3. Spijkerman (Str
laasga).
Circuit Franco-Beige. Vierde etap,
Marichal (Bel) 196,6 km in 4.143
Nardello (Ita), 3. Van der Ven (Ned]
6. Löwik, 15. Pronk, 16. De GrooL
stand: 1. Nardello 12.12.48, 2. IYJ
0.37. 3. Chavanel (Fra) 3.23, 15.
Ven 5.19, 17 De Groot 5.27, 27f
5.53.
Granada. Memorial Galera. 1 Sevilll
200 km in 3.27.46, 2. Clinger (VSti
3. Gutierrez (Spa), 4. Sastre (Spal,
5. Anguita (Spa) 2.19.
Hoofdklasse. Amsterdam - Nijmegf
Den Bosch - Geleen 4-5.
Beker. Geleen - Tilburg 2-3.
Palermo. Mannen, 850.000 gulden.
Kwartfinales Nargiso (Ita) - Martin (Spa)
6-4 6-3. Halve finales: Olivier Rochus
(Bel) - Christophe Rochus (Bel) 7-5 6-4,
Nargiso - Bruguera (Spa) 6-4 6-4. Finale:
Rochus - Nargiso 7-6 6-1.
Luxemburg. Vrouwen, 400.000 gulden.
Halve finales. Capriati (VSt/3) - Rittner
(Dui) 6-4 2-6 6-2, Maleeva (Bul/7) - Koer-
nikova (Rus/2) 6-2 6-4. Finale: Capriati -
Maleeva 4-6 6-1 6-4.
VOLLEYBAL
ZAALVOi
Mannen
EREDIVISIE: Trimeur- LZV/Kuiperi
Kras Boys- Bax 6-3, Hilversum-f
world 5-2, De Hommel- Succes1
SCN- Bunga Melati 8-1, Leekj
Maasstad 5-3.
De Hommel 4-12 LZV/KuipersJ
Trimeur 4-12 Fermonia B I
4-12 Omniworld I
4-10 Succes I
3- 9 Bunga Melati
Mannen
DERDE DIVISIE: Sovicos 2 - Switch 1-3,
Delta - PlanCo/DOS 2-3, KZA/lrene -
Leython 0-4, Radius - Tonegido Vbg 2
0-4, Novo - Protos 1-3, VTC Woerden -
Zovoc 1-3, PlanCo/DOS - Zovoc 2-3.
Zovoc 2-7 Delta 1-2
Leython 1-5 VTC Woerden 1-1
Tonegido 2 1-5 Sovicos 2 1-1
DOS 2-5 Novo 1-0
Protos 1-4 Radius 1-0
Switch 1-4 Irene 1-0
PROMOTIEKLASSE: Castellum - Gemi
ni/K 3-2, RVV - Waterlanders 1-3,
Utrecht 2 - Skania 2 2-3, Skania 1 - Do-
nar 3-1, Velo - WO/Aspasia 0 4
WO/Aspasia 1-5 Utrecht 2 1-2
Agon 1-5 Kangeroes 1-2
Skania 1 1-4 RVV 1-1
Waterlanders 1-4 Donar 1-1
Castellum 1-3 Nesselande 3 0-0
Skania 2 2-3 Velo 1-0
EERSTE KLASSE A: GSC - Liusna 4-0,
DEO - Leython 2 3-1, RW 2 - Castellum
2 3-1, Punch - Inter Rijswijk 2 nb, Kalin
ko-Ariston 3-1.
GSC 1-5 Donar 2 0-0
Leython 2 2-5 Inter Rijsw. 2 0-0
Castellum 2 2-5 Ariston 0-0
Kalinko 1-4 Punch 0-0
RW 2 1-4 Inter Rijsw. 4 0-0
DEO 1-4 Liusna 1-0
EERSTE KLASSE B: Netwerk - Sovicos 3
3-2, Cito 3 - Inter Rijsw. 3 3-1,
Raaph/VSTS - Agon 2 1-3, Volko - Zovoc
2 1-3, Kalinko 2-Leython 3 3-1.
Kalinko 2 1-4 Volko 1-1
Cito 3 1-4 Raaph/VSTS 1-1
Agon 2 1-4 Inter Rijsw 3 1-1
Zovoc 2 1-4 Leython 3 1-1
Netwerk 1-3 Jupiter 2 0-0
Sovicos 3 1-2 Keukenctr/BF 0-0
Leekster E
ADL/C.C.
Kras Boys
Hilversum
EERSTE DIVISIE: Lutjebroek-
2-4, Scagha'66- Hovocubo 2—6,
dam- Mariene 5-3, Drift Boys- Sp,
4-7, Den Helder- Brederode 3-1)
Alb.— Condor Coll 3-2.
Volendam 4-10 Scagha'66
4-10 Hovocubo
4- 8 Condor Coll
4- 7 Brederode
4- 6 Simeko'82
4- 6 Drift Boys
Den Helder 4- 6
Paal'29
Sparta'67
Koos Alb.
Mariene
Lutjebroek
HOOFDKLASSE: No Spang- PEC
Bombers- ADIO 4—5, Trimeur 2-
burg 11-6, ZWL-Westlandia 1-1.
No Spang 4-12 NBHW Boys
Semper Alt 3- 9 PEC
Westlandia 4- 7 Bombers
ZWL 3- 7 Arentsburg
Trimeur 2 4- 6 Jai Swadesh i
ADIO 4- 6 Zwarte Wolf
Alphia 3- 6
Vrouwen i
Hoofdklasse: Westlandia- SEV 4-4!
ko- Leidse Boys 1-1, RKDEO- Si
8-0.
RKDEO 4-12 Westlandia
UVS 4-10 Simeko
GDA 4- 9 SEV j
HPSV 4- 9 VCS
Simeko 2 3- 6 RKAW
Leidsche B 3-5 GDA 2
ZWE
Terracina. Werelbeker lange afsta!
km. 9e en laatste wedstrijd. VrouJ
Büchse (Dui) 2.10.39, 2 Persoon
2.10.41, 3. Maurer (Dui) 2.10 42,
der Weijden (Ned) 2.10.51, 8. \J
Laan 2.33.18. Eindklassement: I
Dijk (Ned) 88, 2 Büchse (Dui) j
Maurer 65. Mannen: 1 Stojtsjei
2.03.07, 2. Meca-Medina (Spa) 2.
3. Wandratsch (Dui) 2.03.36. Uitgd
Van der Weijden (Ned). Eindklassj
1. Lecat (Fra) 78, 2. Chaillon (Fra]
Stojtsjev 61