Vrouwen Alecto verliezen van KZ Verjongd MSV sterker dan Blitz Bassets kansloos Sport 'ernix pakt zijn eerste punten eyton begint competitie met winst Vliet Hardy Forescate herstelt zich Amerikaans duo verrast Grasshoppers KAINUAAVJ Z WIN I WDCI\ ZUUU Ie plo ort'n8 Trigon lijkt na de 7-9 nederlaag tegen tvas ^l0m Eibernest veroordeeld tot de degra- wel v tiepoule. De Leidse hoofdklasser staat nog al- >en v °P nu' Punten, evenals tweedeklasser Cres- Dy.Q. ido. Pernix pakte wel haar eerste punten et voi or 16-11 winst op KOAG. TOP, Fiks en Fluks ter v(n na ^Jf ronden nog ongeslagen. Sporting Trigon had met meer schotkracht eer een goed resultaat kunnen behalen tegen CV/Ons Eibernest. De formatie van Peter 'ghallenberg begon aarzelend (0-3), maar beet uu'a h vervolgens vast in de wedstrijd. Arnoud vutwi mbooy, Dimitri IJzerman (2), Wendy van i Ou( )0ven- Diana Hoppenbrouwer en Maarten binn n ^iet brachten hun club na 0-3 terug op ge- ce hoogte (4-4, 7-7). Bij de laatste stand vielen ide aanvallen achttien minuten stil. Schallen- rg bracht met Inge Homberg een nieuwe nvalster in, maar het was de invaller van de Bi 'enstander die raak schoot (7-8). Ook het in- tten van Johan ter Hofte mocht hierna niet •er baten: 7-9 verlies. Jij TOP is het vizier op promotie naar de iofdklasse gericht en dat ondervond SSS aan n lijve: 29-16. Na acht minuten stond het al 5- ria Jeroen van der Wolf (2), Marion Broekhui- n, Petra van Niekerk en Tim van der Horst, teindelijk droegen alle spelers een doelpunt n de monsterzege bij, al moest Benjamin van >1 daar tot de slotminuut op wachten. Het lijkt erop dat de verjongde selectie van trnix ingespeeld begint te raken, afgaande op t spel bij KOAG. De aanval hield de bal steeds ed lang vast door bekeken rondspelen en een gen «JSW gel't, as wi slotfc iblerr 1 kan s var 0-4. de o\ we zei I )ch vj de k/l earn n of (0-4), rkhof nkenb j jrn), Tuin, ■d, To MICHEL VAN CENT De Danaïden speelde bij Phoenix twee sterk verschillende helften. Trainer Rob van der Spelt omschreef het spel in de eerste omgang als 'bagger' en 'lamlendig'. Zijn donderpreek tij dens de rust wierp vruchten af, want er werd nadien heel wat fanatieker gespeeld. Aart Tho- lens (5) en Ame Heijman (2) brachten hun club van 8-2 terug op 10-9, maar de gelijkmaker bleef net buiten bereik: 11-9 verlies. Crescendo gaf twintig minuten goed tegen spel aan de ongeslagen koploper Roda. Patricia Ouwerkerk (2), Wijnand Alberts en Mark Bier- mann zorgden in deze fase voor 3-1 en 4-3. De ze goede kreeg geen vervolg (4-8 rust) en dit verschil bleef nadien intact: 8-12. Lijstaanvoerder Fiks kon tegen nummer laatst Atlantis rustig teren op een 11-5 voor sprong die zij in drie kwartier had opgebouwd. Henriic Hooimeijer, Matthijs de Visser (3), Inge Anholts (2), Marleen Boomgaard, Jerry Buur man en Theo Vreeken scoorden. Daarna viel de scherpte weg; eindstand 12-9. De aanvallers van Madjoe maakten bij Wei devogels geen enkel doelpunt van afstand, om dat zij te dicht op elkaar speelden. Dat resul teerde in behoorlijk veel balverlies en een 9-3 achterstand bij de rust. Trainer Peter Star had zichzelf opgesteld als vervanger van de zieke Remco van de Meeberg. Hij gaf het goede voor beeld met 9-4, maar dit bleek een kortstondige opleving (14-4, eindstand 18-6). Poulegenoot Velocitas is door de 19-12 ne derlaag tegen Luno hekkensluiter geworden. De Leiderdorpers speelden een zwakke eerste helft, waarin er amper schot en beweging in de aan val was (11-2 rust). Arjen Bakker (2), Hester Kroesemeijer, Iwo Nelson, Emanuel Vlagsma en ede rebound, met name dankzij Rozemarijn engevelt. Saar Karstens maakte direct na rust Andre van Wallinga zorgden vervolgens voor C-ee belangrijke goals (7-9 rust, 7-11). Bij 10-14 1de Sjoerd van der Kooij met twee goals van tand de winst veilig: 11-16 eindstand. Tempo belandde door de 13-15 nederlaag te- n Swift (A) op de laatste plaats. De Alphena- n herstelden zich goed van een zwakke start 5, 7-8 rust) en liepen zelfs door naar 10-9 en -11. Marcel Hanegraaff (5) en Elmer Veen- an (4), Maaike Rijswijk, Suzanne Zeilstra en Martijn Hooijer waren voor deze ommekeer rantwoordelijk. In het slotkwartier werd bij -13 een strafworp gemist, waarna Swift gena- iloos toesloeg. meer weerwerk, maar bij 12-8 stokte de opmars. KZ Leiden wist bijna een uur in het spoor te blijven van lijstaanvoerder Haarlem. Ed Dub- beldeman, Joost Kwestro (3), Lucienne Basti- aans, Maartje van Berkum, Bianca Witteveen en Didier Caron lieten de score via 7-9 (rust) tot 10-12 redelijk gelijk opgaan. Daarna stond de aanval andermaal droog; 11-18 verlies. Fluks leverde een goede generale af voor de topper tegen DES: 25-7 winst op Osdo. Het achttal van Robin Sommeling stond na dertien minuten op 5-3 en stoomde vervolgens door naar 10-4 (rust). Daarna was de spanning weg. EN CHRIS HARTMAN eizoe wil Je eerste ronde van de vol- middbalcompetitie behaalde de mpiomnenploeg van Leython de doels ximumscore van vijf punten. Bilthoven won het Leider- we épse team met 4-0 KI Irene. De mannen van )f vijVO en de vrouwenteams princ Gemini/Kangeroes en RW oren. «ython, met Ronald Verhey nieuwe spelverdeler, liet van zijn beste zijde zien. ontwikkelde veel service- Sfoork, passte perfect, verdedigde loorlijk en was in aanvallend icht sterk aan de zijkanten, ich John Groen: „Door het Iden wilde het nog niet vlot- maar als er via de buiten- iten gescoord wordt, is dat zo'n probleem." Al in de eerste set deelde Ley thon een behoorlijke tik uit. Het won die overtuigend met 25-16, maar daar bleef het bij. Leython moest het doen zonder Dirk'Jan Kwestro. Uitblinker in het Leiderdorpse team was aanvoerder Marcel Boeren. NOVO kon het in eigen huis niet bolwerken tegen de stu denten van Protos. De Noord- wijkers verloren de wedstrijd met 1-3. Setstanden: 23-25, 20-25, 23-25 en 25-20. Frank de Vetten, aanvaller van NOVO: „Protos is een jong team met een goede pass, maar aan het net minder sterk. Wij hadden veel moeite met de sprongservi- ce van een van die jongens." Tweededivisionist Gemini- /Kangeroes moest zijn meerde- rè erkennen in Mikro Electro Roosendaal. In Voorschoten Advies Incasso Gerechtsdeurwaarders Partners in financieel beheer en juridische ondersteuning Schuttersveld 9 Postbus 953 2300 AZ Lelden Tel.: (071)568 58 58 Fax (071)522 51 51 E-mall: vliet hardy@planet.nl LOHC en Roomburg winnen wel Alecto is in de strijd om de koppositie van de overgangs klasse voorlopig afgehaakt. De Leiderdorpse formatie van coach Maurits Eikenhout was op eigen grond met 0- 2 de mindere van de tot nu toe medekoploper Klein Zwitserland. Alecto is nu gedeeld tweede. waren de setstanden 22-25, 18-25, 25-13, 25-18 en 7-15. Coach Nico Halsema: „In de voorbereiding hadden we ook al tegen Mikro gespeeld, waar door ik wist dat het een sterke tegenstander was. We verloren de eerste twee sets omdat we niet bestand waren tegen hun servicedruk." De ommekeer kwam in de derde set. Halsema hield Anne- lies Brouwer, Joyce van Kooy en Dieneke van Dijken aan de kant en zette Marloes Hoogeveen, Rachelle Hoedemaker en Da- niëlle van der Pluym in. Die in greep werkte, ook al omdat Mi kro minder sterk serveerde. In de beslissende vijfde set ging het in het begin mis met Gemi ni. Een snel opgelopen 4-8 ach terstand kon de ploeg niet meer goedmaken. Het vrouwenteam van RW kon in Houten geen potten bre ken tegen Taurus. De ploeg van coach Lieuwe van der Meulen verloor mét 4-0. „De enige set waarin we een beetje in de buurt bleven van Taurus was de tweede. Die verloren we met 25-22. In de andere sets kregen we geen schijn van kans." Bij RW fungeerden afwisselend Laura Smits en Ingrid Smulders als spelverdeelsters. De Rijns- burgse ploeg was gehandicapt, omdat Esther Hartog, Corien Dijkhuizen, Petra Sieval en Marlies Trommel afwezig wa ren. Margreet Zeilmaker com pleteerde de selectie. VROUWENHOCKEY PETER KLEIN „Een terechte nederlaag", vond Eikenhout. „Klein Zwitserland was in de eerste helft zeker de betere ploeg. In de tweede helft hebben we goede druk op hun helft kunnen uitoefenen. Ik moet zeggen, dat zij toen wei nig gebruik hebben gemaakt van de ruimte die achter bij ons lag. Maar KZ zal in de komende weken nog wel een flink stuk beter worden, omdat zij ver sterking krijgen van speelsters, die nu nog aan de Olympische Spelen hebben meegedaan. Of ze kampioenskandidaat zijn, kan ik niet zeggen. Ik heb van een aantal ploegen nog geen beeld van het niveau. De titel was overigens niet ons doel. Wel was er het streven in het linkerrijtje te eindigen met uit zicht op de plaatsen twee of drie. Met onze mooie start, drie maal winst in drie wedstrijden, was ik al een beetje tevreden." Klein Zwitserland maakte in de tweede helft maar eenmaal gebruik van de vrije ruimte om de score te verhogen. Noor van Es maakte voor de Haagsen een veldgoal. In de eerste helft had Leontien Plugge de score in de strijd tussen de koplopers ge opend. De Haagse coach Cari na Benninga was blij met de kleine zege in het duel in Lei derdorp. „Zij hebben een pri ma collectief", zei de ex-inter national en voormalig Alecto- coach. „Dan is winnen altijd moeilijk. We hebben wel de ambitie om kampioen te wor den. De mannen van KZ heb ben altijd op het hoogste ni veau gespeeld. De vrouwen nog niet. Daar hebben we nu een beleid voor uitgestippeld. De komst van de Australische Ali son Annan is dan ook niet al leen bedoeld om het eerste team te versterken. We beschik ken momenteel over goede jeugd in de C-, B- en A-selectie. Die gaat zij trainen." Naast het lid van de gouden ploeg op de Olympische Spelen krijgt Klein Zwitserland ook nog de be schikking over een tweede Olympiër, de Zuid-Afrikaanse strafcornerspecialiste Pietie Coetzee. Plaats twee of drie was en blijft voor het Alecto van Ei kenhout een reële prognose en optie. Ook Forescate is in de eerste klasse lijstaanvoerder af. De Voorschotensen verloren in Breda in een beschamend slechte wedstrijd met 2-0 van Zwart Wit, dat de eerste plaats overnam. De twee andere eersteklas sers naast Forescate, LOHC en Roomburg, boekten ruime overwinningen. Toch schoot de Leids/Oegstgeester ploeg er in de ranglijst geen plaats mee op. De nummers 1 en 2, Rood Wit en Amstelveen, wonnen even eens. Voor LOHC scoorden Ma rieke Mattheussens uit een re bound na een strafcomer en nieuwkomer Karin van Rijn voor de voordelige 1-2 rust stand bij Bennebroek. Na de pauze bouwden Emma Mul ders uit een strafbal, Eva Froger met een backhand en Marjolein Damen met een veldgoal de stand tot de 1-5 zege uit. „Ze stonden inderdaad puntloos onderaan, maar dan moet je het nog waarmaken", meldt Martine Fluitsma over de 4-1 winst van Roomburg op Dru- nen. Zelf zorgde zij voor de pauze voor twee treffers. Na rust werd het nog even chao tisch en zelfs 2-1, maar Lisette Kole uit een corner en Maaike Spaans waren toch weer koel bloedig in de afwerking. Jessy van der Boomen maak te voor Leidse Studs een fraaie treffer. De studente deed het in het tweedeklasseduel tegen Kieviten echter pas bij een 3-0 achterstand. In de vierde klasse had Hisalis voor de tweede maal een vrije dag. De bollenstreekderby in de derde klasse tussen Catwijck en Noordwijk eindigde na een late treffer met 1-0 in het voor deel van de gastvrouwen. „Ge zien het spelbeeld ook de te rechte uitslag", was de mening van de Katwijkse interim-coach Jules van Beek. „Wij hadden de druk in de cirkel van Noord- wijk. Zij hadden wel enkele mooie uitbraken." De pressie leverde een doelpunt op van Maaike van Eijsakkers op aan geven van Alice van Duin. De counters werden door Catwijck afdoende gepareerd. In dezelf de afdeling won Alphen met liefst 7-0 van Zandvoort. Marjo lein Eissink Smeets (2x), Chris- sie van Veggel (2x), Elise Kuijt, Sanne de Wolf en Stefanie Kel derman zorgden voor de pro ductie. Alecto-speelster Antoinette Kuylaars probeert de sticks van twee KZ-tegenstandsters te ontwijken. Alecto verloor het duel met 0-2 en is voorlopig afgehaakt in de strijd om de titel. MANNENHOCKEY PETER KLEIN De Leidse eersteklassers haal den elk een andere score. Fo rescate herstelde zich van de nederlaag van vorige week en won van HIC. LOHC verloor thuis van het nog puntloze Haarlem. In een andere afde ling speelde Alecto gelijk tegen Shinty. Vooral Mark van den Berg toonde bij Forescate een ware metamorfose. Waar de goalie vorige week tegen koploper Hu- dito niet foutloos speelde, zorg de hij bij HIC voor menige red ding. Toch kon hij een achter stand niet voorkomen. Nog voor de pauze zetten de Voor schotenaren de zaak recht via Guido Klomp en Lennart Koop- mans. Een kwartier voor tijd mocht de jeugd in de personen van Jeroen Lieth en Sander Briedé zijn opwachting maken. Het leverde nog een doelpunt van Lieth op. Tegenover de zeker vijftien mogelijkheden die LOHC kreeg, stonden slechts vier kansen van Haarlem. Bij de Leidenaars was het rendement zeer laag, terwijl de bezoekers een optimaal ren dement hadden. Aat van de Polder en Dirk-Jan Oomens zorgden na 0-2 voor de 2-2 ruststand. Het werd 2-4. In de eerste helft was Shinty veel dreigender, in de tweede helft had Alecto veruit de mees te kansen. De 2-2 was daarom terecht, al waren de Leiderdor pers er niet echt tevreden mee. Jos Douwma was goed voor de openingstreffer. Een Driebergse strafcomer leverde de 1-1 op. Wynand Hacker tekende voor de 2-1 voorsprong, maar na een blunder in de defensie was het snel weer gelijk. De Leidse Studs hadden in de tweede klasse B bij een 5-1 voorsprong traditioneel last van hun matige kwartiertje. USHC kwam terug tot 5-4 door drie corners op rij te benutten. Jas per Luijendijk had de eerste vier goals voor zijn rekening ge nomen, keurig verdeeld over beide helften. Tjalling ten Cate nam de 5-1 op de stick. Een tip- in van de licht geblesseerde Wouter Plantenga zette de 6-4 eindstand op het scorebord. Bij AMVJ tegen Roomburg lcwam een van de scheidsrech ters niet opdagen. De Leidse koploper (met de Studs) speel de daarom een oefenwedstrijd, die met 2-1 werd gewonnen. Noordwijk behaalde een zwaarbevochten 1-1 gelijkspel weg bij Bennebroek, dat over een betere ploeg beschikte. Ruud Matser scoorde. Catwijck kon gastheer Xenios tot 3-3 bijhouden. Daarna lie pen de Amsterdammers tot een 6-3 zege uit. Robert-Jan Groe- neveld opende de score, Mar tijn Houwaart maakte de 2-2 ruststand. Ernst-Jan Hogewo- ning tekende voor de 3-3. Al phen was na een 0-0 ruststand kansloos bij Heerhugowaard, dat uiteindelijk met 4-0 won. De streekderby in de vierde klasse tussen Alkemade en Hi salis leverde een duel met een hoog tempo op. Dirk-Jan Peters zette de 1-0 ruststand op het bord. Ben Blokhuizen zorgde voor de tweede treffer. Vijf mi nuten voor tijd leek Peters de derby te beslissen, maar Hisalis kwam via Camiel Klinkhamer langszij voor de 2-2 eindstand. Voorhout kreeg met 13-0 geen kans van koploper Souburgh. ||tlS ZANDBERGEN de aanloop naar het seizoen :en de verhoudingen duide- e vej; tussen de basketbalteams in regio. Bij Blitz kwamen goe- vod nieuwe spelers en de Voor- misjtotenaren droomden al voor- Altiuhtig van een plaats in de et lib-)top. Voor MSV zou het pele^i opbouwjaar worden, nadat PetdNoordwijkse ploeg jaren bo- lin de promotiedivisie had legedraaid. Gisteren bleken verhoudingen tussen beide Daniims toch anders: MSV won in Blau «en huis met redelijk gerpak eekep Blitz: 78-66. ng leek de derby op een ge- partij uit te draaien. Bei- j teams toonden nauwelijks Itiatief en wisselden over en ter wat voorzichtige scores MSV beschikt slechts over h center - Bart Koek - en 11 lach Burhan Alibegovic wei- **At het spel van zijn team al- tn maar aan de lange Noor- iker op te hangen, uit angst e8 v(tt het resultaat staat of valt bij prestaties van zijn center. 'litz leek een voordeel op de iterpositie te hebben, zelfs ider Cees Aanhanen en Erik *:1 3bekaas. Bob Vegter, de enige 1F ge man die bij Blitz veel sco- reiging heeft, kwam echter luwelijks in het stuk voor 1 jordat hij in recordtijd in fou- jjilast kwam. Albert Stuijfzand ^Pc een goede center, die sterk in e rebound is en een goede 'ZOI%s in de vingers heeft, alleen no8 het creëren van zijn eigen kansen niet zijn sterkste punt. Het werd derhalve een strijd tussen de guards en forwards van beide teams. MSV toonde veel meer beweging in zijn aan val en plaatste vlak voor rust (40-31) de eerste demarrage. Ook in de tweede helft hield de thuisploeg het veld goed breed en kreeg iedereen in de ploeg gelegenheid om te sco ren. De jonge spelers waarmee MSV zich versterkte, draaiden moeiteloos mee en kregen daar van coach Alibegovic ook alle gelegenheid voor. Bij Blitz was alleen Roald Noort in vorm en hij zorgde met zijn zuivere af standsschoten dat de Voor schotenaren niet al in het derde kwart weggespeeld werden. Blitz opende de laatste periode met een zoneverdediging. Alsof er niemand in de bucket stond, scoorde MSV er opeens op los. Toen de Voorschotenaren weer teruggingen naar een man-to- man was de stand al 69-48. Dat MSV uiteindelijk niet met groter verschil won, kwam doordat de jonkies in de Noordwijkse ploeg het geduld niet konden opbrengen om lan ge aanvallen te blijven spelen. Desondanks kon Alibegovic Bart Koek in de slotfase aan de kant houden zonder dat de ze ge in gevaar kwam. Uitblinker Zeger van Leeuwen en guard Gerben van der Holst losten de press van Blitz prima op. Zeeger van Leeuwen, uitblinker bij MSV, passeert de topscorer van Blitz, Roald Noort. foto dick hogewoning BASKETBAL JORIS ZANDBERGEN De vrouwen van Univentio/Grasshoppers gin gen in eigen huis verrassend onderuit tegen Landslake Lions: 60-69. De bezoekers uit Landsmeer leken verzwakt te zijn door het ver trek van drie basisspeelsters, maar dat had de club van oud-Leidenspeler Roy Leysner opge vangen door twee Amerikaanse speelsters in te vliegen. Zij kwamen pas daags voor de wed strijd aan, maar zo te zien had het duo geen last van een jetlag. Met de twee aankopen aanvankelijk op de bank bij Landsmeer opende Grasshoppers sterk. Marloes Driessen kwam echter met haar hoofd hard op de vloer terecht en zij moest de strijd staken met een hersenschudding. In de bucket domineerde Grasshoppers via Barbara Nieuwenhuys en Lonneke Bransz. Met het weg vallen van Driessen miste de thuisploeg echter iemand die rust in het spel kon brengen. Vooral de spelverdeelster van Lions, Alice Fel- ter profiteerde daarvan. Als een boze muskiet zoemde ze om de Katwijkse guards en verover de vaak de bal. Na een voor Grasshoppers dra matisch verlopen tweede kwart was het 27-39. In de tweede helft begon de thuisclub furieus. Nieuwenhuys en Bransz kwamen goed vrij in de bucket. Ook deed Leysner de Katwijksen even een plezier door de pressie te staken en zijn ploeg terug te trekken in een zone-verdedi ging. Driepunters van Carola de Jong en Talia Versteeg brachten de thuisclub weer helemaal terug. Lang mocht Grasshoppers echter niet uitrus ten. Landsmeer vergrootte de druk weer en via scores van het nieuwe Amerikaanse koppel kwamen de bezoeksters weer op voorsprong. Toen Lonneke Bransz met vijf fouten naar de kant moest was het Katwijkse verzet gebroken. Bij 57-62 leed Grasshoppers nog eens balverlies waarmee de wedstrijd eigenlijk al beslist was. Scores Univentio/Grasshoppers: Nieuwenhuys 19, Bransz 13, De Jong 13. BV Leiderdorp redde het niet in Barendrecht. Thuisploeg Binnenland won met 64-55. Vooraf was er bij Leiderdorp hoop op een goed resul taat omdat Binnenland als een van de zwakkere teams werd gezien, zeker zonder de in verwach ting zijnde Petra Weeda. Leiderdorp, waar het griepvirus had toegeslagen, kon echter niet met de favorietenrol omgaan. Na een kwart was er nog weinig verschil tus sen de twee teams (17-13), waarna een periode aanbrak waarbij de ploegen samen slechts der tien punten lieten aantekenen. Na rust (23-20) liep Binnenland weg. Leider dorp verspeelde keer op keer de bal zodat de thuisploeg via de fast-break kon scoren. Na drie kwarten was het 41-29. Leiderdorp won nog wel het laatste kwart, vooral door de veel scorende Mariska van Zegveld, maar kon de nederlaag niet meer afwenden. Scores BV leiderdorp: Van Zegveld 27 (10 rebounds), Beerends 15 (13 rebounds) Zelfs de afwezigheid van Joke van de Heuvel (vakantie) heeft Lisse niet kunnen verhinderen een overtuigende overwinning op ASVU te be halen: 49-82. Lisse, dat weer de beschikking had over Lida van der Voort, miste alleen in het eer ste kwart de echte scherpte. Vanaf de tiende mi nuut dicteerde het de wedstrijd, met opvallend weinig balverlies. Het spel van Lisse, dat conti nu beleving uitstraalde, werd in de slotfase van de wedstrijd benut om de thuisclub alle hoeken van het veld te laten zien. Scores BV Lisse: Kortman 22, Droogh 13, Belfor 11. BS Leiden verloor in Groningen met 58-55 van Donar 2. Coach Martin Hoekstra ontbrak op de bank, hij werd vervangen door Klaas Zandstra. Die zag Leiden een 23-15 voorsprong nemen, maar bij rust was het 28-26 voor de Groningers. Leiden kwam door een pressieverdediging in de tweede helft weer voor. maar na 30-36 stokte de aanval bij de bezoekers. Zelfs malckelijke kansen werden niet benut. Donar kwam weer langszij en vooral door het missen van vrije worpen kon Leiden niet meer terugkomen. Scores BS Leiden: Van Weeren 16, Bakker 14 foto henk bouwman PIETER VAN DER VLIET Het zit de rugbyers van The Bassets niet mee. Zaterdag moest de ploeg van coach Iain Krysztofïak in Amsterdam tegen Ascrum starten zonder de rou tiniers Perry Noordermcer en Rob van der Heiden. De Sas- senheimers kwamen geen mo ment in de wedstrijd, terwijl As crum verzuimde een vroege 'knock-out' uit te delen door het missen van te veel kansen. In de openingsminuten werd het door een penaltykick van Marco van Ruiten snel 0-3, al leen kreeg deze bliksemstart geen vervolg. Ascrum speelde- dat zich langzaam in de wed strijd. Door de aanhoudende regen werd het voor de spelers steeds moeilijker om de bal te controleren. Vooral Ascrum had daar last van. Op cruciale momenten lieten hun snelle drielcwarten de bal vallen of kwamen de passes niet aan. Met try's van Koen Visser en Nick Veenstra nam Ascrum vlak voor rust toch een 12-3 voor sprong. Na de spelhervatting werd The Bassets met de rug tegen de muur gezet. Als de Amster dammers niet zo onzorgvuldig gespeeld hadden, was het ver schil tussen beide ploegen op het scorebord veel groter ge weest. Van Ruiten was twee maal goed voor driepunters en bracht de balans met 12-9 bijna weer in evenwicht. Maar toen Veenstra en Visser wederom de kans kregen om de gaten in de Sassenheimse verdediging te vinden, was het afgelopen. Met de eindstand van 24-9 moest Bassets zonder puntén terug naar Sassenheim. In Roosendaal was DIOK niet bij machte de acties van de plaatselijke RCC te volgen. Zon der de geblesseerden Thierry Crousol en Niels Koemans in de voorwaartsen leverde DIOK te veel kracht en ervaring in. Met try's van Scott Walker en Tjoep Franken en conversies van Thomas Luyckx werd het bij rust 17-0. DIOK speelde naar vermogen maar dat bleek te weinig te zijn om er een wed strijd van te maken. In de twee de helft redde Mark Westerla- ken voor de Leidenaars de eer door een penaltykick te verzil veren.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 27