Eerste verlies voor Mancunians Bert van Galen is oppermachtig in 'zwaarste halve' Sport Van der Sloot blijft Gaby Uljee net voor Swift staat al 35 jaar sti MAANDAG 2 OKTOBER 2000 Larsson redt punt voor Celtic Glasgow Henrik Larsson heeft gisteren voor Celtic een punt gered. De oud-Feyenoorder maakte in de wedstrijd tegen Aber deen vlak voor tijd de gelijkmaker, nadat Robbie Winters in de eerste helft Aberdeen op voorsprong had gebracht (1-1). Celtic, dat de wedstrijd door een rode kaart voor Bobby Petta met tien man uitspeelde, gaat met 25 punten uit negen wedstrijden aan kop in de Schotse Premier League. Glasgow Rangers maakte geen misstap tegen Dundee United. Kanchelskis en Albertz zet ten Rangers nog voor de rust op een 2-0-voorsprong. Giovanni van Bronckhorst scoorde in de tweede helft het laatste doelpunt voor Rangers, 3-0. Bij Dundee kreeg Easton nog voor rust een rode kaart. Door de 3-0-overwinning op Motherwell, is Hearts gestegen naar de vijfde plaats. Andy Kirk maakte een doelpunt, Gordon Durie tekende er voor twee. Hibernian won zaterdag overtuigend van St. Johnstone. De Schotse club deed dat door doelpunten van Frank Sauzee, David Zitelli en Russell Latapy, 3-0. Al na een kwartier speelde St. Johnstone met tien man, na dat Jim Weir met een rode kaart het veld moest verlaten. Brugge fiere koploper brugge Club Brugge is de fiere koploper in de Belgische eerste klasse. Gistermiddag werd KV Mechelen met 5-2 verslagen. Nummer twee Anderlecht verspeelde twee punten. In Genk stond het na twee minuten al 1-0 voor Racing door een benutte strafschop van Thijs. Pierre bracht Anderlecht nog voor de rust langszij. Standard Luik speelde zich zaterdag in een doelpuntrij ke wedstrijd naar de top van de ranglijst. De Walen waren op dreef tegen Westerlo en wonnen met 5-3. Goossens was de uit blinker bij Standard. Hij scoorde viermaal tegen Westerlo, dat Dauwen met een rode kaart het veld zag verlaten. La Louvière behaalde de eerste zege van het seizoen. Tegen St. Truiden, ook al in de kelder van de eerste klasse vertoevend, werd het 1-0. Germinal Beerschot versloeg Aalst met 2-0. Lierse SK had geen enkel probleem met Harelbeke, 4-1. Lokeren en Beveren hiel den elkaar in evenwicht, 1-1. AA Gent versloeg FC Antwerp met 4-2. Met dezelfde cijfers klopte Moeskroen Charleroi. Bastia verdringt Paris SG parus Koploper Paris SG verspeelde zaterdag twee dure punten tegen het modale Guingamp. De Parijzenaars kwamen in de uitwedstrijd niet verder dan een 1-1 gelijkspel en moesten daar door de koppositie afstaan aan Bastia, dat met 1 -0 te sterk was voor Metz. Guingamp kwam na een uur spelen op voorsprong via een strafschop van Rodriguez. Drie minuten voor tijd viel de gelijkmaker van Luccin. Nummer drie Lens morste eveneens punten door met 0-0 gelijk te spelen tegen Strasbourg. Lands kampioen Monaco slaagde er thuis niet in voorbij Bordeaux te komen: 2-2. Olympique Marseille blijft teleurstellen. In eigen huis kwam het niet voorbij Olympique Lyon: 1-1. Belmadi zette Marseille in de zevende minuut op voorsprong. Anderson be paalde negen minuten na rust via een strafschop de eindstand Ook Lille wist niet te winnen, uit bij Nantes bleef het 0-0. City biedt Wiekens vierjarig contract manchester Als waardering voor zijn goede prestaties heeft Manchester City Gerard Wiekens contractverlenging aangebo den. De voormalige speler van Veendam kan voor drie of vier jaar bijtekenen. Wiekens is bezig aan zijn vierde seizoen op Maine Road. Zijn contract loopt na dit seizoen af. De 27-jarige verdedigende middenvelder, vorig jaar gekozen tot beste speler van de club, is vereerd met het aanbod: „Er spreekt duidelijk waardering uit. Binnen twee weken zullen we er wel uit zijn, vermoed ik. Althans, ik ga een tegenvoorstel doen en als de club daar positief op reageert, teken ik bij." Toch overweegt hij ook te wachten op belangstelling van andere clubs. „Ik kan na dit seizoen voor niets naar een andere club. Als we terug willen naar Nederland, krijg ik daar nu de kans voor." Giresse bij Toulouse ontslagen toulouse Alain Giresse is gisteren ontslagen. De trainer van Toulouse wordt verantwoordelijk gesteld voor de slechte resul taten van de club, die in de Franse voetbalcompetitie op de laatste plaats staat. Hij kwam in 1999 als trainer voor de tweede keer in dienst van Toulouse. Van 1993 tot 1995 was hij er als technisch directeur, van 1995 tot 1998 als trainer. In zijn tweede werkperiode kon hij degradatie niet voorkomen. Toulouse keer de vervolgens meteen terug op het hoogste plan, maar heeft na tien wedstrijden pas zes punten behaald. Crosser Van Rees pakt titel vroegtijdig holten Remy van Rees heeft zich gisteren in de modder van het circuit in Holten in de zesde en voorlaatste wedstrijd al ver zekerd van de open nationale titel in de gecombineerde 250/500 cc-klasse. De coureur uit Alphen aan den Rijn toonde zich in beide manches oppermachtig. Oscar Vromans, die in het klassement de tweede plaats bezet, kan zijn achterstand van 67 punten in de slotwedstrijd over twee weken in Mill niet meer goed maken. Willie van Wessel is derde in de stand met 103 punten minder dan Van Rees. In de eerste manche finishte Van Rees voor de Belg Theybers en Van Wessel, in de tweede race werd Van Drunen tweede, met Theybers ditmaal op de derde plaats. autosport jakob dekker De Alfa-race op Monza ging niet door vanwege werkzaam heden aan de baan. De vervan gende race op het Circuit van Zandvoort werd gisteren ge wonnen door Haarlemmer Frank Kerseboom. De titel kan hem bijna niet meer ontgaan. Zijn directe concurrent Marcel van Vliet heeft alleen in theorie nog een titelkans. Hij is bij de burgerrechter in beroep gegaan tegen strafpunten die hem zijn opgelegd. Beide coureurs worden in hun strijd bijgestaan door een \touw. Voor het Illy Team van Kerseboom is dat Gaby Uljee. De Alphense had het gisteren danig aan de stok met plaatsge- note Sandra van der Sloot van het Alphense Boot-Rialto Ra cing. Beide auto's raakten el kaar meerdere keren. Deson danks handhaafde Van der Sloot zich op de tweede plaats en werd Uljee derde. Direct achter het leidende drietal streden Marcel van Vliet en Alphenaar Berend Gesman, teamgenoten van Van der Sloot. Gesman: „De snelheid zat er bij mij dit keer goed in. Toch heb ik me opgeofferd voor Marcel. Hij moest strijden voor elk punt en daarom heb ik geprobeerd de aanvallen van achteren zo goed mogelijk op te vangen. Dat is gelukt. Noordwijkerhouter Ferry Duivenvoorde was een van de rijders die een stevige aanval op de vierde plek deed. Toen Van Vliet eerder remde dan hij ver- Standard - Westerlo 5-3, Germinal - Aar- 'Tjr rp|l Arsenal heeft gisteren landskampioen Manches ter United verslagen. De Franse international Thier ry Henry maakte in de 29ste minuut het enige doelpunt (1-0) en zorgde daardoor voor de eerste nederlaag voor United. londen anp Dennis Bergkamp startte bij Ar senal in de basis, maar werd in de 77ste minuut vervangen. Bij Manchester keerde de Frans man Fabien Barthez na een rugblessure terug in het doel. Raymond van der Gouw moest daardoor weer op de bank plaatsnemen. Arsenal en Uni ted hebben na acht wedstrijden beide vijftien punten en staan daardoor op respectievelijk de tweede en de derde plaats. Leicester City speelde gelijk tegen Sunderland (0-0). Door het puntverlies van Manchester United en het gelijkspel van gis teren is Leicester de nieuwe koploper in de Premier league. De zorgen van Chelsea zijn door winst op Liverpool wat verminderd. Nadat de club af gelopen week door het Zwitser se St. Gallen was uitgeschakeld in het toernooi om de UEFA- Cup, werd Liverpool met 3-0 verslagen. Sander Westerveld, keeper van Liverpool, zorgde voor het eerste doelpunt. Hij tikte een comer van Chelsea in zijn eigen doel. Jerrel Hassel- baink maakte 2-0, gevolgd door een doelpunt van de IJslander Eidar Gudjohnsen. De winst op Liverpool is voor Chelsea pas de tweede van het seizoen. Newcastle United klom naar de vierde plaats. De club van ex-PSV-coach Bobby Robson versloeg zaterdag op Maine Road Manchester City met 1-0, dankzij een treffer van Alan Shearer. City, met Gerard Wiekens, daalt steeds verder; de ploeg heeft acht punten uit acht duels. De andere gepromoveer de club, Ipswich Town, doet het aanmerkelijk beter. Aan de Merseyside werd Everton met 3-0 verslagen. Derby County staat met vijf punten onderaan na verlies bij Aston Villa: 4-1. Joachim, Mer- son en Wright scoorden. De re velatie van vorig seizoen, Leeds United, won na een spectacu lair duel van Tottenham Hot spur, 4-3. Viduka en Smith scoorden beiden twee keer. Italië Inter is in de Serie A slecht be gonnen. De tegenstander van Vitesse in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA Cup verloor gisteren verrassend van Reggina (2-1). De club van See- dorf kwam na tien minuten op voorsprong door een doelpunt van Recoba, maar Possanzini maakte op slag van rust de ge lijkmaker. In de tweede helft schoot Marazzine Reggina naar Thierry Hen ry heeft net de 1 -0 voor Arsenal op het score bord ge bracht. FOTO REUTERS IAN HODGSON de overwinning. Rivaal AC Milan, boekte wel winst op de eerste competitie zondag. De thuiswedstrijd te gen Vicenza werd met 2-0 ge wonnen. In de eerste helft opende de Duitser Bierhoff de score. Zes minuten voor het eindsignaal maakte Tsjevtsjen- ko 2-0. Totti bracht AS Roma in de 27ste minuut op voorsprong in de wedstrijd tegen Bologna. Door een eigen doelpunt van Bologna-speler Castellini wer den in de tweede helft de drie punten voor AS Roma veilig ge steld. Udinese - Brescia eindigde in 4-2. Sosa bracht de thuisclub al na twee minuten op voor sprong. Ook laquinta, Gargo en Muzzi scoorde voor Udinese. Bisolis en Diana tekenden voor de tegentreffers. Juventus begon zaterdag met een zege op AS Napoli, de club die is gepromoveerd naar de hoogste afdeling. Alessandro del Piero bezorgde de Turijnse ploeg, met Van der Sar en Da vids, de overwinning met een prachtige treffer. Vorige week was hij nog gepasseerd voor de Champions League-wedstrijd tegen Deportivo la Coruria. De thuisclub kwam op 1-0 door Ferrara en had de meeste aanspraak op de drie punten. Totdat Juve in de 65ste minuut op 1-1 kwam door invaller Kovecevic. Spanje Barcelona heeft opnieuw verlo ren. In de Spaanse competitie ging de Catalaanse formatie van coach Ferrer ten onder in het Riazor-stadion van Deportivo la Coruna, 2-0. In de competitie verloor Barcelona reeds twee van zijn vier wedstrijden. In de Champions League ging het in drie duels al twee keer mis. Bij Deportivo moest de club van Ferrer aantreden zonder de ge blesseerde aanvallers Rivaldo en Dani. Tot de rust ging de strijd tus sen de beide titelkandidaten ge lijk op. Daarna brak Donato in de 66ste minuut de ban. Na een fraaie solo besliste vervolgens nieuweling Diego de wedstrijd in het voordeel van de thuis club. Voor Bar^a kreeg Kluivert wachtte, reed de Noordwijker houter de grintbak in. Duiven voorde kwam er uit, maar meer dan de elfde plaats zat er niet in. René van der Putten uit Oegstgeest won in de Alfa 156 Challenge de zogeheten Olym pische klasse voor privérijders. Stefan de Groot uit Lisse won de titel in de Formule Ford. „Ik heb in het begin echt goed uit gekeken waar mijn directe con current, Hoofddorper Marijn van Kalmthout, zat. Toen ik vol doende voorsprong op hem had, wist ik dat de titel mij niet meer kon ontgaan." De voor sprong van De Groot bedroeg uiteindelijk 1 punt. De dagover winning ging naar Bas Schothorst. Sandra van der Sloot reisde dit weekeinde heen en weer tussen Zandvoort en Monza, waar zij ook een race reed. De training in Italië resulteerde in een zevende startpositie. Direct na aankomst moest zij daar aan de bak. „De start verliep super. En voor de eerste chicane lag ik al vijfde. Maar toen zag ik in mijn spiegel al iemand aankomen, die alles in die eerste chicane wilde winnen. Hierdoor kwam ik naast de baan terecht, maar ik kon weer terugkomen. Het regende geweldig dus dat kostte de nodige moeite. De volgende chicane bleek spekglad door het vele regenwater. Ik gleed zonder iets te kunnen doen van de baan in het grint. Balen dus, want daarmee was de race voor mij definitief voorbij." de beste kans. De Nederlander kopte net over het doel van Mo lina. Real Madrid liet twee punten liggen. De Koninklijke speelde 0-0 tegen Racing Santander en heeft al vier verliespunten na vier wedstrijden. Het duel tus sen Espanyol en Sociedad kon niet worden uitgespeeld. De wedstrijd werd in de rust ge staakt wegens aanhoudende re gen. Sociedad leidde op dat moment met 2-1. Duitsland Schalke '04 is in de Bundesliga weer op aarde teruggekeerd. De club van trainer Huub Stevens beleefde een bliksemstart in de competitie maar leed zaterdag de eerste nederlaag. Hambur ger SV was met 2-0 te sterk. Voor Schalke betekende het verlies in Noord-Duitsland een domper op de feestvreugde van vorige week, toen aartsrivaal Borussia Dortmund met 4-0 ge kleineerd werd. De ploeg, met Niels Oude Kamphuis in de ba sis, moest het tegen HSV stellen zonder de geblesseerde Emile Mpenza en kon mede daardoor aanvallend nauwelijks iets bete kenen. Vervanger Assamoah liep er verloren bij en werd in de 64ste minuut vervangen door Youri Mulder. Tien minu ten voor rust kwam de thuis club op voorsprong, zeven mi nuten voor het einde kwam de 2-0 op het bord. Hansa Rostock zorgde voor een stunt in Zuid-Duitsland door Bayern München thuis te verslaan. Al na een kwartier stond de 0-1 genoteerd door een doelpunt van Brand. In Berlijn scoorden Hertha BSC en FC Köln er flink op los met de thuisclub als uiteindelij ke winnaar, 4-2. Ex-NAC-speler Archil Arveladze en Lottner uit een strafschop waren trefzeker voor Köln maar nog voor de rust kwam Hertha op een 3-2 voorsprong. Na die doelpuntrij ke eerste helft volgde een mager tweede bedrijf waarin de thuis club nog een keer scoorde. Vfl Bochum nestelde zich ste viger in de middenmoot door te winnen van Unterhaching: 3-0. FC Kaiserlautern kwam thuis niet verder dan een gelijkspel tegen Energie Cottbus. Eindelijk weer een Katwijkse overwinning Rotterdam Raymond Joval is weer wereldkampi oen boksen. De 32-jarige middengewicht verover de zaterdagavond in Rotterdam de kampioensgor del van de International Boxing Organization (IBO) door een knappe puntenzege op titelhouder Mpush Makambi uit Zuid-Afrika. De Amsterdam mer verloor vorig jaar december zijn WBU-titel in Italië aan Antonio Perugino en moest vervolgens negen maanden wachten op een nieuw gevecht. De kans op een tweede wereldtitel liet Joval zich niet ontnemen, bij welke bond dan ook. Hij trainde de afgelopen weken als een bezetene en oefende met boksers die net als Makambi rechtsvoor staan. Alle inspanningen waren niet voor nfets, want Jo val won de technisch hoogstaande maar fysiek slo pende partij. Hij heeft nu 23 van zijn 25 profge vechten gewonnen. De jury was overigens niet eensgezind, de Amerikanen Green (115-112) en Young (114-113) gaven Joval winnaar, de Engels man Coyle hield het op een onbeslist (114-114). Ze hadden het ook niet gemakkelijk, want de eer ste zes ronden waren voor Makambi, die voortdu rend gevaarlijk was met rechts-linkse combinaties. In de vijfde ronde kwam Joval goed weg toen hij een linkerstoot moest incasseren. De klap viel ge lukkig voor de Amsterdammer op het moment dat de bel klonk. „Ik na zes ronden ver achter? De eer ste vier ronden waren 'close', al begon hij vanaf de tweede ronde wel hard te slaan", verbaasde Joval zich na afloop over de grote puntenachterstand halverwege. Toch kwam juist Makambi niet onge schonden uit die fase. Hij liep in de zesde ronde een flinke snee in zijn wenkbrauw op en dat bete kende eigenlijk de ommekeer in het gevecht. Joval nam het initiatief over, maar had gezien zijn ach terstand een knock-down of knock-out nodig om winnaar te worden. De Nederlander kreeg dat eer ste in ronde tien voor elkaar. Hij haalde de kampi oen neer. Uiteindelijk voorkwam de gong een voortijdige aftocht van Makambi. In de twee slot- ronden verzuimde Joval de genadeklap uit te de len, waardoor de jury met een 'split decision' kwam. De verwachting is dat promotor Matchroom Boxing binnen twee maanden een gevecht met waarschijnlijk een Engelse uitdager heeft geregeld. Dat staat ook in het contract van Joval. „Ik ben klaar voor iedere tegenstander. We zien wel met wie ze komen aanzetten", merkte de bokser vol zelfvertrouwen op. FOTO ANP JASPER JUINEN wilmar kortleever Hij had er meer dan tien pogin gen voor nodig, maar zaterdag pakte Bert van Galen eindelijk de overwinning in de Halve Marathon van Katwijk. De thuisfavoriet van Leiden Atle tiek was oppermachtig en won 'de zwaarste halve marathon van Nederland' in 1.18.48. Dat was meer dan twee minuten sneller dan veteraan-clubge noot Henk van Velzen (1.20.58). Vorig jaar liep Van Galen ook al in de voorste gelederen, maar toen werd hij vierde op ruime afstand van Jan Kortekaas. „Ik had toen makkelijk tweede kunnen worden", denkt Van Galen anno 2000. „Maar ik was niet zo gemotiveerd. Alleen de eerste plaats telt." Zaterdag had de pupil van Norbert Groenewegen snel ge zien dat hij goede kansen had. In een van de vele duinafdalin gen sloeg hij toevallig een gaat je van een paar meter en dat bleek beslissend. Van Velzen drong nog het meest aan, maar halfweg de 21,1 kilometer was Van Galen al honderden meters los. „Eindelijk weer eens een Katwijkse overwinning in deze wedstrijd", aldus Van Galen die in zijn woonplaats extra gemo tiveerd was. „Dat is voor het eerst sinds Wout Duijndam (dit jaar achtste) toch een jaar of acht geleden. De tijden, zoals ook de 1.33.11 van winnares Gemma van Nijnanten, vielen zaterdag in Katwijk niet mee. Op het lastige duin- en strandparcours had den de deelnemers het moeilijk met de warmte en de stevige wind. Vanwege het tij liepen de deelnemers op het strand ook stukjes door het zeewater. Van Galen erkende ruiterlijk dat hij de overwinning niet al leen aan zijn sterke lopen te danken had. „Het deelnemers veld was dit jaar minder sterk." De organisatie beaamt dat en gaf aan na een paar jaren stag natie weer te willen groeien. „Er kunnen nog wel de nodige mensen bij op de duinpaden", aldus een woordvoerster. Een reden voor het geringere aantal toppers in Katwijk was het Nederlands kampioenschap estafette in Amstelveen, waar diverse Leidse (midden-) af standslopers dit weekeinde ac tief waren. Leiden Atletiek was er succesvol met titels op de 4x800 meter en de 4x1500 me ter, plus zilver op de 4x400 me ter (allen mannen). Een junio- renploeg van De Spartaan uit Lisse won op de 4x400 meter jongens zilver. In een van de laatste week einden van het baanseizoen kwam gisteren ook een aantal werpers in actie. Renate Beunder (Leiden Atle tiek) won in Santpoort de werp- vijfkamp, waarbij ze onder meer de kogel 55,46 meter ver slingerde. Nelleke van der Krogt van Voorschoten '97 kwam tot 39,82. 2-0, Lierse - Harelbeke 4-1, La Louvii St.Truiden 1-0, Lokeren - Beveren Brugge - Mechelen 5-2, Gent - Antwerp Stand aan kop: 8-24 Charleroi 7-19 Westerlo 8-16 Gent 8-16 Lokeren 8-15 Germinal DUITSLAb Hertha BSC - FC Koln 4-2, Bochum - U terhaching 3-0, Kaïserslautern - Cottbusp 1, Bayern - Rostock 0-1, Leverkusen 1860 Munchen 0-0, HSV - Schalke'CMrw 0, Wolfsburg - Stuttgart 2-2, Freiburg,- Bremen 0-1. [h Stand aan kop: 7-15 1860 Munch. 7-14 Frankfurt 7-13 HSV 7-12 Leverkusen ENGELAIvi Everton - Ipswich 0-3, Leeds - Tottenhi )l 4-3, Manchester City - Newcastle 0 Charlton - Coventry 2-2, West Ham - Br. ford 1-1, Aston Villa - Derby 4-1, So hampton - Middlesbrough 1-3, Arsena Manchester United 1-0, Chelsea - Liv pool 3-0, Sunderland - Leicester 0-0. Stand: 8-16 Middlesbr. 8-15 Chelsea 8-15 Southampt. 8-13 Sunderland 7-12 Everton 8-12 Man. City 8-12 Coventry 7-11 West Ham 8-11 Bradford 8-11 Derby FRANKRBp Monaco - Bordeaux 2-2, Lens - StrasbotL 0-0, Troyes - Sedan 1-1, Guingamp - Par SG 1-1, Toulouse - Auxerre 0-1, Bastife Metz 1-0, St.Etienne - Rennes 0-2, Nan^c - Lille 0-0. rii Stand aan kop: .)- Bastia 10-19 Monaco 10-1 Paris SG 10-18 Troyes 10-j Lens 10-16 Guingamp 10-)vl Lille 10-15 Metz 10-He r ITAl'A Napoli - Juventus 1-2, Ban - Verona l^1 Perugia - Lecce 1-1, Udinese - Bresciallt 2, Roma - Bologna 2-0, Parma - Fiorenl*-j( 2-2, AC Milan - Vicenza 2-0, Reggina -( ter 2-1. PORTUG>\ Guimaraes - Aves 2-2, Alverca - Gil Vicetre 2-0, Ferreira - Amadora 4-1, Maritime Beira Mar 2-1, Sporting - Salgueiros 2c. Campomaiorense - Leiria 1-1pi D: Stand aan kop: Braga 5-13 Salgueiros 6-fn Sporting 6-13 Belenenses 5-jv. Porto 5-12 Boavista 5-jn Ferreira 6-12 Maritimo 6-J k\ St. Mirren - Dunfermline 2-1, St.Johnshi ne - Hibernian 0-3, Dundee - Kilmarncl 0-0, Hearts - Motherwell 3-0, Rangerr Dundee Utd. 3-0, Aberdeen - Celtic l-l.|lt Stand aan kop: Celtic 9-25 Kilmarnock 10-j> Hibernian 10-23 Hearts Rangers 9-22 Dundee SPANv Santander - Real Madrid 0-0, Oviedo - li' ragoza 2-1, Valencia - Las Palmas 5-1, N J( laga - Numancia 1-3, Deportivo - Barce[ na 2-0, Bilbao - Mallorca 2-1Alaves - C asuna 2-0, Espanyol - Sociedad gest., Vif ladolid - Villareal 0-0, Vallecano - Celta v Stand aan kop: Deportivo 4-10 Villareal Valencia 4- 9 Valladolid Celta 4- 9 Barcelona Vallecano 4- 8 Bilbao Real M. 4- 8 Numancia Alaves 4- 7 In de jaren zestig won het Lei^ se Swift vier keer achter elkai de Nederlandse clubkampioe^ schappen. Toen was het al vet doende als de 47 kilometer pP.( uur werd gehaald. Dit lukte hr' Alphense Avanti met Ramon <R Raad, Anthony Luijendijk, Petf van Vliet, Rinze de Dreu, TrifÉ tan Oele en Jasper van Wijr gaarden in de ploeg in Dronta ook. Maar meer dan een 45sr plaats, op ruim zes minutff! van winnaar Oldenzaal, zat r voor de ploeg van coach Pir van der Meer niet in. Sw£ kwam als 48ste over de einr streep met Martijn Suk, Marr Riethoven, Hans Neutebooij Hans van Leeuwen, Arno Zat radnik en Ron Onderwater, pre cies één plaats voor De Boller streek (Bart Kuijper, Wobbe v<T den Kieboom, Erik Spring ine Veld, Thijs Dirkse, Ferry den By zen en Guido Vessaz). Beitf, clubs haalden de 47 kilomet^ per uur net niet. Het Haagse Trias met regif' nale renners als Wemer Altev^ scher, Walter de Kok, André va1 der Post en Matthijs Wasset burg viel wat tegen. De plof, haalde de topttwintig niet. Ir vrouwen van Westland vf! Vooruit zorgden toch nog von een regionaal succesje. Anger van Smoorenburg (LangeraaC en Irma van der Salm (Stomf wijk) wonnen zilver. Tijdens de kermisronde v£' Assendelft zat er voor Ton va' Duyvenbode (Noordwijk) niL% meer in dan een tweede plaat Ook dit keer was John Brand (h beste man uit een kopgror van vier. Hillegommer AndT van de Reep sloot het wielerséj' zoen af in de Grote Prijs Wielej, revue. De slagerszoon finishr in een grote groep die eerder L renners zag wegrijden. Hl wegseizoen wordt volgent^ week zaterdag afgesloten ml,' de Ronde van Zoetermeer. c

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 22