Tomasson al voor de winter goed Didier Martel houdt Vitesse aan kop Sport Strafballen MAANDAG 2 OKTOBER 2000 I (Chrj SajoB (Can vom Telstar blijft verbazen ruswuk Telstar blijft stunten in de toto divisie. De club uit Vel- sen won zaterdagavond op eigen veld van Dordrecht (1-0). Ger- maine Levant scoorde aan het eind van de eerste helft het enige doelpunt. Telstar, dat vorig jaar onder in de eerste divisie ein digde, komt met deze vierde overwinning op veertien punten. De club staat onder FC den Bosch op de tweede plaats op de ranglijst. Ook FC Den Bosch blijft zijn punten pakken. De Bra banders wonnen met 0-1 van Emmen. Peter Uneken scoorde een kwartier voor tijd het enige doelpunt. Den Bosch is na zes wedstrijden nog altijd ongeslagen. Met achttien punten gaat de club nog steeds aan kop. Heracles blijft door winst op Veendam aansluiting houden met Telstar. Door een doelpunt van Rik Platvoet in de 87ste minuut nam Heracles drie punten mee naar Almelo. Heracles heeft dertien punten uit zes wedstrijden en staat daarmee derde. Haarlem heeft dit seizoen nog steeds geen winst geboekt. Ook in Maastricht lukte het de Haarlemmers niet om punten mee naar huis te nemen. Door een doelpunt van MW'er Robert van der Weert keek Haarlem al na twee minuten tegen een achterstand aan. André Kemper maakte voor rust de stand nog gelijk, maar in de tweede helft was het weer Van der Weert, die Haarlem dit keer definitief op achterstand zette (2-1). Haarlemmer Sven Baas kreeg twee gele kaarten en kon in de 72ste minuut het veld verlaten. Viscaal woedend op trainer McDonald doetinchemEric Viscaal is woedend op zijn trainer Rob McDo nald. De 32-jarige aanvaller van De Graafschap werd gisteren gepasseerd voor het thuisduel met Feyenoord en weigerde op de bank plaats te nemen. Tijdens de rust van het door de Doe- tinchemmers met 2-3 verloren duel kondigde Viscaal aan zijn conclusie te trekken. Voor de wedstrijd werd de afwezigheid van Viscaal door de technische staf van De Graafschap in verband gebracht met een nekblessure. „Onzin en een pure leugen", vertelde de aanvaller. „Ik ben helemaal fit maar pas kennelijk niet in het tactische plaatje bij de club. Ik heb daar genoeg van. Hier heb ik geen zin meer in." McDonald wilde niet uitgebreid reageren. „Laten we het er maar op houden dat ik mijn team al in het hoofd had toen Viscaal me vertelde toch fit te zijn." Feyenoord test Braziliaanse spits doetinchem Alavaro Santos komt in november stage lopen bij Feyenoord. De twintigjarige spits komt op dit moment uit voor het Zweedse Helsingborg maar is eigendom van America, de Braziliaanse club waarmee de Rotterdammers een samenwer kingsverband hebben. Feyenoord heeft zich al verzekerd van het eerste recht op koop van de aanvaller. Santos was vorig jaar ook al in beeld bij Feyenoord. De toenmalige trainer Leo Been hakker gaf toen de voorkeur aan Somalia. Santos maakte dit sei zoen grote indruk bij Helsingborg, de club die Inter Milaan de toegang tot de Champions League belemmerde. Daardoor mag hij na afloop van de Zweedse competitie proberen Bert van Marwijk van zijn kwaliteiten te overtuigen. Feyenoord heeft zich verder verzekerd van Salomon Kalou. Het vijftienjarige broertje van eerste-elftalspeler Bonaventura komt naar de jeugdoplei ding van de Rotterdammers. Aanwinst Twente mag land niet uit enschede De nieuwe aanwinst van FC Twente. Elbrazi wordt volgens Theo Vonk op dit moment vastgehouden in zijn vader land Marokko. „Hij wil dolgraag naar Nederland, maar de Ma rokkaanse voetbalbond heeft zijn paspoort ingenomen, waar door hij het land niet uit kan", aldus de directeur voetbalzaken van Twente. Elbrazi, die in Sydney uitkwam op de Olympische Spelen, is geselecteerd voor de interland die Marokko zaterdag speelt tegen Kenya. „Die jongen wil dolgraag naar ons toe, maar de bond wil waarschijnlijk geen ticket voor hem betalen." Deense spits matchwinnaar tegen De Graafschap Jon Dahl Tomasson scoort voor de winterstop nooit zo veel doelpunten. „Meestal kom ik pas na de winter op gang", zei de Deense spits na afloop van De Graafschap- Feyenoord (2-3). Dat belooft dan nog wat voor dit sei zoen, want voor het eerst in zijn loopbaan heeft Tomas son na vier wedstrijden al vijf keer gescoord. Met een fles champagne stapte Feyenoords topscorer In Doetinchem na afloop uit de kleedkamer. Op de Vijverberg kroonde hij zich tot matchwinnaar. Twee doelpunten in de twee de helft zorgden voor een ommekeer in een bij vlagen chaotisch duel. doetinchem vlagen chaotisch en slordig marcel van der kraan oogde. De tekortkomingen van Rzasa en Gyan zijn bekend, en zullen Feyenoord bij een tegen stander van zwaarder kaliber Feyenoord behield zijn onge slagen status in de eredivisie. Daarvoor was tegen De Graaf schap een bizarre inhaalrace nodig, die door Tomasson werd geleid. Op een uitverkochte Vij verberg vierden de 'Superboe ren' na zes minuten feest toen ze een 2-0 voorsprong namen. De tent stond een kwartier op zijn kop. Op karakter en klasse knokte Feyenoord zich terug. Op de ranglijst staat de ploeg van coach Van Marwijk vierde. Een positie die door het krom me competitieverloop geen recht doet aan de werkelijkheid. Met twaalf punten uit vier duels hebben de Rotterdammers als enigen een 100 procent score en staan dus eigenlijk gewoon stijf aan kop. In Rotterdam-Zuid groeit het zelfvertrouwen, zeker na de 'co- me-back' bij De Graafschap. Waar PSV dit seizoen ten onder ging, stroopte Feyenoord de mouwen zover op dat de spe lers van De Graafschap in de rust al wisten dat ze het in de tweede helft erg lastig zouden krijgen. Trainer Rob McDonald sprak met respect over de tegenstan der. „De harde feiten waren dat Feyenoord zoveel kansen cre- eerde. Dan weet je dat je vroeg of laat in de problemen komt. Als ik heel eerlijk ben, moet ik gewoon een compliment ma ken aan Feyenoord." Het duel was niet het beste optreden van Feyenoord dit seizoen. In de eerste helft wer den er zoveel fouten in de op bouw (Gyan, Rzasa) en bij de meest creatieve aanvallers (Leo nardo) gemaakt, dat het spel bij opbreken. De vleugelverdedi gers leden twee keer zoveel bal verlies als de andere spelers. Al leen Leonardo zat op hetzelfde moyenne. De Braziliaan kwam erachter dat je tegen 'Super boeren' niet met elke bal de mooiste solo's en dribbels kunt maken. De Graafschap had niet de macht om de slordigheden bij Feyenoord na de bliksemstart verder af te straffen. Dat ook Ferry de Haan in de openings fase in de fout ging, was sneu. De verdediger laat weinig steek jes vallen, maar na vijf minuten was zijn communicatiestoornis met doelman Dudek fataal. Ro- dy Turpijn prikte de 1-0 binnen. Feyenoord was zo in de war van die snelle achterstand dat Wil lem Hupkes namens De Graaf schap meteen nummer twee in het kruis mocht schieten. Een magistrale vrije trap van Igor Komejev (2-1) bracht Feyenoord weer bij de les. Jon Dahl Tomasson had zijn ploeg al voor de pauze op gelijke hoogte kunnen brengen, maar hij sprong iets te makkelijk om met die kansen. Daarom was het frappant om te zien dat hij in het tweede bedrijf de twee moeilijkste mogelijkheden ach ter De Graafschap-doelman Postma 'ramde'. Tomasson vond zijn tweede goal een van de mooiste in zijn Feyenoord-periode. „Maar ik moet niet dagdromen. De waarde van die goal is belang rijker dan de schoonheid. We hebben weer drie punten bin nengehaald. We hebben moe ten knokken om terug te ko men. Toch kan Feyenoord dat wel, dat is opnieuw gebleken." In zijn ogen was het onaccep tabel dat Feyenoord zich in de eerste zes minuten voor schut zette. „Op dit niveau kan dat gewoon niet. Ik denk dat we daar deze week ook nog wel over zullen praten. Het verve lende is bovendien dat je heel veel energie nodig hebt om het weer recht te trekken." Tomasson beseft ook dat zijn eigen afwerking nog te wensen overlaat. „Ik hoop dat ik de kansen steeds betèr ga benut ten. Met Igor vorm ik een goede combinatie. We krijgen ook steeds meer het gevoel dat we elke tegenstander de baas kun nen." De Graafschap: Postma; Bot, Berck Beelenkamp, Tchangai en Frankel; Meerdink. Den lurk. Nok (85. Dedel- etakis) en Hupkes, Overbeek-Bloem (72. Valeev) en Turpijn. Feyenoord: Dudek; Gyan, Van Won deren, De Haan en Rzasa; Bosvelt, Kornejev (83. Jochemsen) en Paauvve; Kalou. Tomasson en Leonardo (76. Van Vossen). PSV heeft een 'off-daytegen Groningen arnhem anp '•(^Vitesse blijft koploper in de ere- aya 1-; divisie. De zege op FC Utrecht 70. Ga kwam wel moeizaam tot stand. ;)gej^ Lang leken de Utrechters aamte sturen op de eerste uitoverwin- ning bij de Arnhemmers. In de EYBAl slotfase werd echter een stort- vloed aan aanvallen hen te veel. Finale Vanaf de aftrap hadden de 25-li Arnhemmers een overwicht. Bob Peeters, Mathew Amoah en me 3-< Victor Sikora waren niet scherp josiav* genoeg voor het doel. De eerste treffer viel aan de andere kant. RPOU Dombi gaf van de rechterkant een voorzet, die door verdedi- nje 8-1 ger Mitchell van der Gaag werd 5"Ru^ ingekopt. irieken Utrecht was verder niet in rianda staat aanvallend een vuist te owak'iji maken en beperkte zich tot het verdedigen van de voorsprong. F2 H Daarin slaagde de ploeg van an"d0 tra'ner Frans Adelaar tot de 68ste minuut. Toen scoorde Di- 2 Gsr3 rïier Marte' de gelijkmaker. De Fransman, spelend tegen zijn oude ploeg, slalomde langs .NNEf twee Utrechtse verdedigers en d schoot de bal achter Wapenaar. De aanvaller stond ook aan ngo-Ci de basis van de tweede treffer. 1 0-5® Zijn voorzet van links belandde ernagflbij Michel Kreek, die Vitesses 2. winnende treffer inkopte. FC Utrecht probeerde een wan- TELEi hoopsoffensief. Dat leverde een kans op voor Mitchell van der ntano|Gaagi maar Edwin Zoetebier voorkwam de gelijkmaker. -intie' FC Groningen - PSV s Mooi De jubelstemming bij PSV na- 3erek0 de historische zege dinsdag in vst) de Champions League op Man- tamdsj Chester United veranderde na Finale yijf dagen bijna in een graf- az) i stemming. Dankzij een kopbal (vstijvan spits Kezman en doelman )ir (irtj Waterreus bleef de zwakke in- ry (vsi stelling en het armetierige spel ii (Cari tegen FC Groningen onbestraft, agimq °"1, Saitie PSV had de wedstrijd al in de orp .eerste helft kunnen beslissen, Finals ze'cer tegen de zwakke Groning- c "se defensie. Na RBC heeft Gro ningen de meeste gepasseerde verdediging van de eredivisie. 4 ui P'oe8 overrompelde Gro- 3. Gra ningen in de beginfase, had een Schrid overwicht en kreeg drie kansjes ta) 2 voor Bruggink en Kezman. Gro- 11:1 ningen beperkte zich tot verde- ■SMdigen. „We hadden geen zin' 47 i met 12-0 te verliezen", verklaar - t (Fra de trainer Van Dijk zijn ultrade- Jacob fensieve tactiek. VBahr Door het lakse spel van PSV ats: Jo bleef Groningen lang in de wwedstrijd. Sterker, er had een Didier Martel is voor de zoveelste maal hard aangepakt door zijn oude teamgenoten. punt ingezeten als Van Dijk al in de rust de aanvallers Curovic en Alberda had ingebracht in plaats van in de 76e minuut. Vanaf dat moment kantelde de wedstrijd. Groningen was drei gend, zette PSV onder druk en was kansrijk via Leonardo, Broerse en Allach. Roda JC - AZ De zoektocht naar een spits houdt aan, maar Roda JC liet gisteren zien dat het ook zon der vervanger van de naar Vi tesse vertrokken Bob Peeters tot scoren komt. Tegen het met zichzelf worstelende AZ won nen de Limburgers dik ver diend met 4-2. Na een jaar vol blessureleed startte bij Roda Nygaard in de basis. Na een invalbeurt afgelo pen week in Bratislava werd de Deen fit genoeg geacht om met de Griek Anastasiou de Lim burgse aanval te vormen. AZ, zonder de geblesseerde Boussatta, startte voorzichtig in Kerkrade. De wedstrijd sleepte zich naar de rust. Het doelpunt waarmee Roda in de 42ste mi nuut op voorsprong kwam was even verrassend als knap. Uit een door Senden opgezette aanval belandde de bal via de hak van Anastasiou voor de voeten van Tchoutang die hard langs Timmer schoot. De tweede helft kende alsnog een hoge amusementswaarde. AZ kwam in de 55ste minuut op gelijke hoogte. Opdam schoot zittend in na een grondgevecht met vedediger Vrede, wiens hand de bal beroerde. Twee mi nuten later zette Van Haaren de thuisclub al weer op voor sprong. Twintig minuten voor tijd be sliste Tchoutang het duel. In de slotminuten werd de score uit gebreid vanaf elf meter. Nelisse namens AZ en Van der Luer na mens Roda lieten zien dat niet alleen hockeyers koelbloedig zijn vanaf de stip. RKC - FC Twente FC Twente verprutste gisteren tegen RKC Waalwijk een voor sprong èn een kans een grote sprong voorwaarts te maken. Heel lang leidden de Tukkers, even voor het einde maakte in valler Arjan Human gelijk, 1-1. Na een kwartiertje spelen be gon het bij FC Twente wat te lo pen. De bezoekers merkten dat er bij het povere RKC wel wat te halen viel. In de 24ste minuut tikte Scott Booth, na een per fecte voorzet van aanvalspart- ner Vennegoor of Hesselink, uiteindelijk simpel 1-0 binnen. Na rust kwam RKC als herbo ren terug. Desondanks leken de Waalwijkers net niet overtui gend genoeg om de gelijkmaker af te dwingen. De bezoekers le ken succesvol naar het einde te strompelen. Dat gebeurde toch niet. Evenals vorige week speel de RKC gelijk. Sparta - Willem II Op Spangen dreigt een crisis. Na de thuisnederlaag tegen Willem II (1-2) staat Sparta er met vier punten uit zes duels FOTO GPD CEES MOOIJ beroerd voor. De aanhang is het gelijkspel tegen Roda en de verrassende zege op Ajax allang vergeten en pikte de wanverto ning op het Kasteel niet. De eerste verwensingen rich ting trainer Dolf Roks staken gistermiddag de kop op. De vraag is alleen of hij schuld heeft aan de malaise. Sparta heeft alleen in topschutter Elk- hattabi, hij maakte tegen Wil lem II zijn achtste competitie treffer, een speler van niveau. Voor Willem II was de wed strijd tegen Sparta eveneens cruciaal. Na de nederlaag vori ge week bij NAC, moesten de Tilburgers winnen om aanslui ting bij de middenmoot te krij gen. Ze slaagden in die opzet, al is de ploeg van trainer Wester hof nog steeds niet in goeden doen. Arts (strafschop) en Ceesay zorgden in de tweede helft voor de winst, al bracht Elkhattabi Sparta eerst nog op fraaie wijze langszij. Hij is de enige troef die Roks momenteel kan uitspelen. Nul - nul na verlenging, strafballen. Godzijdank nemen ze bij hoc- key geen strafschoppen, dat scheelt. Oók scheelt dat Stam, Kluivert, Seedorf of De Boer niet naar voren kunnen tre den, toch ben je er nog niet ge rust op. (Stel je voor, Stam!Zo'n voet bal is in de tweede ring nog wel te ontwijken, maar een hockeybal! Ér zouden doden vallen.) Strafballen. Je vreest voor het ergste. Je neemt bij voorbaat al aan dat anderen met dit soort karweitjes beter omspringen dan wij. De sclirik zit er nu eenmaal in en laat zich niet gauw verdrij ven. Strafballen: mij zou het niks verbazen als Au straliërs daar meesters in zijn. De camera richt zich op de twee keepers. Diletti van Australië en Jansen, onze man. De commentator stelt ons, niet-wetendekijkers, vooraan Jansen. Een druiloor eersteklas die hockeysupporters met zijn hockeystick op hun hockeyge- zicht slaat als dat gezicht hem niet bevalt en die van elke strafbal een pandemonium maakt, enfin, als we alles goed begrijpen kan Jansen zich op zulke over leven en dood be slissende momenten als straf ballen oppeppen als geen an der. Hoera Aan een Van der Sar in het doel moeten we nu even niet denken. Een bloedzuiger moet daar staan. Jansen! Lomans zet ons op 1-0. (De strafballen zijn inmiddels begonnen.) Bal weer op de stip. Een Australiër staat klaar, maar het doel is leeg. Waar is Jansen? Camera's zoeken en zoeken. Vergeefs. Hij is weg. Minuten kruipen voorbij. Dan ziet een camera Jansen, die in de cirkel aan gene zijde van het veld ligt te slapen. Scheids rechter Deo erop af. Schudt Jansen wakker. O, zijn de strafballen dadr? Dan kom ik daar toch naartoe, geen punt. Jansen mengt zich geeuwend weer onder de mensen, behan delt zichzelf uitgebreid tegen een aanval van jeuk, zet kalm de helm op, wenst de Austra liër goodluck en gaat hautain met zijn rug naar de strafbal- nemer op de lijn staan. Doelpunt, 1-1. (Je bent geneigd te denken dat Jansens i 'ertragingstactiek niets uithaalt, maar oordeel niet te vlug.) Van Pelt maakt 2-1. Volgende strafbal. Achter de bal staat de Australiër Elder zich te verbijten. Jansen is foet sie. Net was hij er nog, nu is hij weg. De Spaanse scheidsrech ters zijn de wanhoop nabij. Zonder Jansen geen strafbal. Een oproep van de stadi onspeaker richt niets uit. Na 38 minuten is Jansen boven water. Zat op de tribune wat af te kletsen met Erica. Oh, is Elder al zo ver? Sorry, zeg dat dan meteen. En tien minuten lateral staat Jan sen - die een groe ne kaart op zak heeft en het dus niet té bont kan maken - keurig op zijn post. Raak, 2-2. (Niks zeggen, we zijn er nog niet.) Piet-Hein Geeris: 3-2. Dan ligt de bal gereed voor de derde Australische gelijkma ker. Weer ontbreekt Jansen. Na een uur komt hij terecht. Zat aan de lunch in het Olympisch dorp. Helpt niet, 3-3. We komen op 4-3 door Veen. De Aussies kunnen de stand na een halve dag oponthoud rechttrekken. Jansen wordt na een zoektocht waarbij vijf he li's zijn ingeschakeld winke lend aangetroffen in de bin nenstad van Sydney. Maar El mer geeft geen krimp, 4-4. Eikelboom scoort 5-4. Nog één ijzer heeft Australië in het vuur. Livermore. Die is op alles voorbereid. Op wéken wachten desnoods. Wie weet is die rare Jansen eerst even een eindje varen met Roy Heiner of rijdt hij paard met Anky, Jan sen is ertoe in staat. Niks daar van. Jansen staat al klaar. Klaar voorde ontknoping. De Australiër is van zijn stuk. Hè, nü al? Ja, nü al. En rap een beetje Livermore. Wij willen hierna nog naar het Heine- kenhuis. De arme Livermore schiet nog wel omdat dat nu eenmaal het voorschrift is, maar het is zin loos. Op de stick van Jansen! Geluk", zei Jansen. .Geluk dwing je af', zeggen wij. Frank Snoeks FC Groningen - PSV 0-1 (0-0). 67. Kez- man 0-1. Scheidsrechter Van Dijk Toeschouwers: 11.806 Gele kaart Jo hansson (Groningen). Hofland (PSV). Sparta - Willem II 1-2 (0-0). 68. Arts 0- 1 (strafschop), 71. Elkhattabi 1-1, 79. Ceesay 1-2 Scheidrechter: Jol Toe schouwers 6342. Gele kaart Zijm, Monteiro (Sparta), Caluwe (Willem II). Roda JC - AZ 4-2 (1-0). 42. Tchoutang 1-0, 55. Opdam 1-1, 58. Van Haaren 2- 1,71. Tchoutang 3-1, 88. Nelisse 3-2 (strafschop), 90. Van der Luer 4-2 (strafschop). Scheidsrechter: Van Hul ten. Toeschouwers: 12.500 Gele kaart Van Haaren. Vrede (Roda JC), El Hadrioui, Timmer (AZ). Vitesse - FC Utrecht 2-1 (0-1) 35. Van der Gaag 0-169 Martel 1 -176. Kreek 2-1 Scheidsrechter Uilenberg Toeschouwers 25 000 Gele kaart: Si kora, Cornelisse (Vitesse). De Jong (FC Utrecht). RKC Waalwijk - FC Twente 1-1 (0-1).A 24 Booth 0-1,79. Human 1 -1 Scheidsrechter: Van Egmond. Toe schouwers: 4650. Gele kaart: Ouedrae go (FC Twente). De Graafschap - Feyenoord 2-3 (2-1). 5. Turpijn 1-0, 7. Hupkes 2-0, 13. Kor nejev 2-1, 56. Tomasson 2-2, 61. To masson 2-3. Scheidsrechter. Wegereef. Toeschouwers: 10.800. Gele kaart Hupkes, Tchangai (De Graafschap), Rzasa, Kornejev (Feyenoord). Topscorers: 1 Elkhattabi (Sparta) 8. 2. Hristov (NEC) 7 3. Drent (FC Gronin gen), Nelisse (AZ) 6, 5. Amoah (Vitesse) Tomasson (Feyenoord) 5 7 Bruggink (PSV), Vennegoor of Hesselink (FC Twente), Pacheco (NAC), Anastasiou (Roda JC) 4.11. Van den Bergh (FC Utrecht), Knopper (Ajax), Peeters (Vi tesse), Booth (FC Twente), Kezman (PSV), Turpijn (De Graafschap), Martel (Vitesse), Caluwé (Willem II) 3. 1 16 18-10 1 13 11- 6 2 13 14- 6 0 12 10- 4 0 11 13- 9 3 11 8-8 2 10 12- 7 0 9 12- 8 19 9-8 2 9 12-12 4 8 11-17 17 6-5 3 7 9-9 4 6 10-15 5 6 10-15 4 4 11-16 6 3 9-17 4 1 2-15 EERSTE DIVISIE FC Volendam - TOP Oss 1-0 (0-0). 77. Ten Heuvel 1-0. Scheidsrechter Schaap. Toeschouwers: 2200. Gele kaart: Boots (FC Volendam), Leemans, Jansen, Guyt, Heesen (TOP Oss). ADO Den Haag - Cambuur Leeuwarden 1-1 (1-1). 38. Lievaart 1-0, 40. De Frei tas 1-1. Scheidsrechter Koopman. Toe schouwers 2711 Gele kaart: Goudmijn (Cambuur) MVV - Haarlem 2-1 (1-1). 2 Van der Weert 1-0.44 Bond 11,52. Van der Weert 2-1 Scheidsrechter Schenkels. Toeschouwers 2700 Rode kaart 72 Baas (Haarlem/2xgeel). Gele kaart Vonk. Van der Weert. Moonen, Kociski, Vaes- sen (MW), Groot. Heesemans (Haarlem) Telstar - Dordrecht'90 1-0 (1-0). 41. Le vant 1-0. Scheidsrechter: Butting. Toe schouwers: 2022. Gele kaart: Tevreden (Telstar), Molhoek, Boogers, Van Aerde, Van Duijvenbode (Dordrecht '90). VVV - Helmond Sport 0-2 (0-2). 5. Henar 0-1,8. Van Leerdam 0-2. Scheidsrech ter: Haverkort Toeschouwers: 2119. Ge le kaart: Snip, 't Hart, Martens (VW), Evers, Van Es (Helmond Sport). Veendam - Heracles Almelo 0-1 (0-0). 87 Platvoet 0 1 Scheidsrechter Van Dongen Toeschouwers 3916 Gele kaart De Kruyff, Pander, Prinsen (Veen- FC Zwolle - Eindhoven 3-1 (1-0). 3 Schol 1-0, 65. Yahiaoui 1-1,81. Boek- weg2-l (strafschop), 87 Wijnands3-1 Scheidsrechter: De Graat Toeschouwers 4350 Gele kaart Boekweg, Richard Roelofsen, Slot (FC Zwolle), Laponder, Yahiaoui, Jansen (Eindhoven). Emmen - FC Den Bosch 0-1 (0-0). 77. Uneken 0-1, Scheidsrechter: Van den Ende. Toeschouwers: 5300. Gele kaart: Hegeman (Emmen). Topscorers: 1Connolly (Excelsior), Tz vetkov (Veendam) 6. 3. Van Arum (Go Ahead Eagles), Konings (Eindhoven), Van Oostrum (Emmen). 6. Boogers (Dor- drecht'90), Jansen (TOP Oss), Michels (FC Den Bosch), Simr (Excelsior) 4, Programma, vandaag: Excelsior GA Eagles, zaterdag: Heracles - FC Zwolle, zondag: GA Eagles - FC Den Bosch, Haarlem - AD0 Den Haag. Den Bosch Telstar Heracles Emmen Excelsior FC Zwolle GA Eagles Volendam Eindhoven Helmond Sp MW Cambuur L. TOP VW Dordr. '90 Veendam ADODenHaag Haarlem 0 18 11- 1 1 14 13-11 1 13 9-6 2 13 14 6 2 12 19- 9 1 11 13- 6 1 10 14-10 3 10 9-11 2 9 14 14 3 8 1111 3 8 7-13 7 8-10 7 12-15 7 2 0 5 6 6 10-14 6 11-19 4 10-18 4-14

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21