Rik Smits kan het fysiek niet meer aan Jurek Dudek is een blijvertje in De Kuip Sport SPORT &SPEL Nog maar vier komen uit op 'Leidse' team divisieniveau DONDERDAG 28 SEPTEMBER 2000 Jurek Dudek: klem vast. archieffoto mark l, Voor sommigen is het een wonder dat hij nog bij Feyenoord onder de lat staat. Jurek Dudek leek voorbestemd om na de zomer zijn carrière bij een buitenlandse topclub voort te zetten. „Maar transfers die te vroeg in de publiciteit komen, gaan meestal niet door," zegt de Pool. Hij doelt op de interesse van Manches ter United, dat hem maandenlang in het vizier had. Dudek weet echter ook dat er in de top van het internationale voetbal merk waardige spelletjes worden gespeeld. Dat Dudek niet naar Old Trafford is ver trokken, heeft uiteindelijk niets met zijn kwaliteiten te maken gehad. De Frans man Fabien Barthez werd deze zomer de duurste keeper ter wereld. United be taalde een fortuin voor de excentrieke Franse international. Makelaars verdien den bij die deal eveneens een vermogen. Twee man waren intensief betrokken bij die transfer, Eric Cantona en Jason Fer guson, de zoon van manager Alex Fer guson... Jurek Dudek kent het verhaal, maar wil er niet op reageren. Voor hem is het hoofdstuk Manchester afgesloten. Hij treurt ook niet om de gemiste kans, want Dudek voelt zich thuis in Rotter dam. Hij staat bij Feyenoord nog onder contract tot 2003. „Een lange periode," vindt hij zelf. De club wil hem echter nóg langer aan zich binden. Feyenoord is al maanden bezig om Dudek over te halen een nieuw contract te tekenen. De man, die tegenwoordig vaste keus is in de nationale ploeg van Polen, heeft er wel oren naar. Maar niemand moet hem opjagen. Dudek laat zijn onderhan delingen voeren door vriend en zaak waarnemer Jan de Zeeuw. „Als ik ergens een hekel aan heb, is het dat mijn zaak op straat ligt. Ik ga ook niemand vertel- Jen hoe lang het nog duurt voordat ik mijn handtekening zet. Dat kan over drie weken gebeuren, maar het kan ook over drie maanden zijn." Op de achtergrond speelt wellicht dat binnen die periode bekend wordt of spelers volgens de nieuwe voetbalwetten en regels in de toekomst zonder afkoop sommen kunnen vertrekken. Dudek kent de ontwikkelingen op dat gebied, al haast hij zich te zeggen dat hij er niet op uit is om bij Feyenoord te vertrekken. „Voor mij speelt die hele toestand rond mijn contract en een nieuw contract niet zo. Ik begrijp niet waarom men zich druk maakt. Op dit moment ben ik scherp en heb ik het naar mijn zin. Een speler die een zeer langdurig contract tekent, kan lui worden. Die speler denkt dat zijn kostje is gekocht. Zo wil ik niet over mijn vak denken." Dudek is op een leeftijd (27) gekomen dat hij zich wel afvraagt waar zijn pla fond ligt. „Ik heb een lijn uitgezet die mij naar de top moet brengen. Waar die top ligt, weet ik niet. Maar ik denk dat ik nog maar net over de helft ben. Ik kan en wil nog veel meer." Dudek werd vorige maand door de rapporteurs van het ochtendbald De Te legraaf uitgeroepen tot voetballer van het jaar in Nederland. Hij ontving tij dens een gala-avond de gouden schoen. In 1999 was hij al keeper van het jaar ge worden. Voor Dudek was het een per soonlijke mijlpaal, die nog een bijzonder tintje kreeg door het telegram dat hij tij dens de uitreiking kreeg van de Paus. Dudek: „Ik was totaal verbouwereerd. Van de paus? Ik, keeper van Feyenoord, een gelukstelegram van de paus? Als je weet dat in Polen iedereen katholiek is en ik ook zo ben opgevoed, dan bete kent dat onvoorstelbaar veel voor een De verbazing over de persoonlijke feli citatie van de katholieke wereldleider uit Rome trof Dudek de volgende dag ook aan bij zijn ploeggenoten in de Poolse nationale selectie. „Op maandag was ons trainingskamp begonnen voor een interland. Ik mocht van de bondscoach een dag later komen omdat ik mijn prijs kreeg in Nederland. Op dinsdagmorgen kwam ik bij de groep en iedereen felici teerde mij. Ze vonden het allemaal prachtig. Leuk voor je, Jurek, mooie prestatie. Iedereen was blij voor me. Totdat er een speler vroeg of ik buiten de gouden schoen nog meer had gekre gen. Ik zei: 'Ja, een telegram van de paus...' Op dat moment viel de hele Poolse selectie van verbazing achter over. De jongens werden gek. Die gou den schoen interesseerde ze geen zak „Weet je, er is nog nooit een sportman in Polen door de paus gefeliciteerd. In mijn land betekent dit zoveel. Ik ben geen man van status, ik verlang daar ook niet naar. Maar er wordt nu wel een beetje anders tegen mij aangekeken." De prestaties onder de lat bij Feyen oord tellen in dat opzicht ook zwaar mee. In de voorbije seizoenen was Du dek formidabel. Elk subliem optreden in de Champions League werd in zijn va derland breed uitgemeten. Nu moet hij zich tevreden stellen met partijtjes in de UEFA Cup. Een tegenvaller? Dudek: „Nee, niet als straks blijkt dat we vier of vijf ronden overleven. Bij Feyenoord kunnen we ons Europese avontuur net zo mooi maken als we willen." Dudek zegt dat er voor hem niet veel is veranderd. Beenhakker of Van Mar wijk? Voor hem maakt het niet uit. Beide trainers stellen aan hem dezelfde eis. „Ik moet nog steeds alle ballen tegenhou den." Lucky Day van woensdag 27 septem BASI{ Duindigt, draverijen, Eerste koers, 1. Furaja (D.C Klomp) 1.20,7, 2. B Blue (IRE), 3. De Kneet. Niet gestar Movie Star (GB), Hayburner (GB). Ti nend 3,30; koppel 3,80; trio 29.20 koers, 2000 m: 1 McCloud of Lewf C.D. Aalbers) 1.18.0.2. t Furniture. Niet gestart: Mister Dakofrl winnend 10,80. plaats 1.60 2.00 2 koppel 21,40; trio 188,60; dubbel 19.20. Derde koers. 1800 rr Samawi (GER) (F. Clymans(dts)) 2.1 Yavuz. 3. Shahmal Al Raj Niet gest c 16,10; plaats 2 jï trio 52,00 Vie Lucky Star (8.( Pas) 1.20,9, 2. Ontario R, 3. Neil 0£ Niet gestart: Nitro Walsh. Toto.- v 2,90, plaats 1,00 1,00 1,00; koppeje trio 25,50. Vijfde koers, 2150 n Wings (GB)x(B. Hadjeb) 2.24,1, 2. d'Oro, 3. Money Spider (USA). Niet Madonna. Toto: winnend 3,00; plaa1' 1,70 1,20; koppel 35,80; trio 133, E de koers, 2000 m: 1 Impossibleme u Straver) 1.18,2,2. Jan Avon, 3. Zuilen. Toto: winnend 13,00; plaat! 2.20 2.50; koppel 29,60, trio 364, - Manager Donnie Walsh, de nieuwe coach Isiah Thomas en diverse spelers hebben er alles aan gedaan om hem ervan te overtuigen dat de Indiana Pacers hem nodig hadden. Thomas meldde zelfs dat zonder hem de Pacers geen kanshebber zouden zijn voor de NBA-titel. Maar Rik Smits was niet te vermurwen. Over een contract werd nog niet eens gesproken, want dat zou wel in orde komen. De Pacers konden betalen wat Smits wilde en wat maximaal mag van de NBA. Maar een tas vol dollars heeft niet veel betekenis voor iemand, die alleen al in de laatste twee seizoenen een slordige twintig miljoen ving. Beslissend was of hij het fysiek nog aan zou kunnen. Nee dus. LEIDEN/INDIANAPOLIS Gistermiddag maakte hij tijdens een persconferentie bekend dat hij niet meer terugkeert bij de Pacers en zijn loopbaan afsluit. Als een echte verrassing kwam het besluit van de 34-jarige, 2.24 meter lange center niet. Al direct na afloop van het vorige seizoen, waarin Indiana in de NBA-fïnale verloor van de Los Angeles Lakers, zinspeelde hij op een naderend afscheid. Maar hij stelde een definitieve beslissing toen uit tot na de zo mer. Eind augustus hervatte hij voorzichtig de training en merkte dat het niet goed zat. Na de jarenlange problemen met zijn voeten, bleken nu zijn knie- en niet meer aan te kunnen, wat van ze wordt verlangd in het NBA-basketbal. Dat hij ging stoppen stond voor Rik Smits een paar weken geleden vast. Op verzoek van de clubleiding bleef het binnens kamers, waarbij wellicht ge hoopt werd op een ommekeer. Nu echter over een paar dagen de trainingskampen voor de echte voorbereiding op het nieuwe seizoen starten, moest het hoge woord eruit. Rik Smits speelde twaalf sei zoenen voor de Indiana Pacers. Hij was een laatbloeier, omdat hij als Nederlander het basket bal nu eenmaal niet met de paplepel kreeg ingegoten. Zijn potentieel werd niet ingezien, toen hij zich als junior meldde bij EBBC Den Bosch. Wel bij Marist College in de Verenigde Staten. 'You can't teach heigth', zeggen ze in de VS. Met andere woorden: als je 2.24 meter bent, hoeven we je alleen maar te le ren vangen en schieten. En dat leerde Smits. Na vier jaar op het betrekkelijk kleine college kreeg hij een contract bij de Indiana Pacers. Hij had het moeilijk in zijn eerste jaren in de NBA, want volgens velen was hij alleen maar lang. Maar Smits bleek ongevoelig voor die kritiek, trok zijn eigen plan en ontwikkelde zich tot een vaste waarde van de Pacers. In zijn tweede vaderland kreeg hij steeds meer erken ning, al moest hij het in popu lariteit altijd afleggen tegen de echt grote sterren. Rik Smits hoefde ook nooit zo de popu laire knaap uit te hangen. Ge droeg zich voor een multimiljo nair uiterst bescheiden. Voor hem geen Mercedes met alle toeters en bellen, zoals zijn teamgeooten. Een simpele jeep was hem net zo lief. Als beloning kon hij zich ge woon vertonen in restaurants en winkelcentra van Indianapo lis. Natuurlijk werd hij herkend. Maar waar ploeggenoot Reggie Miller voortdurend werd en wordt lastiggevallen, kon Smits gewoon een vorkje prikken. In Indianapolis zijn ze hem vooral de laatste vier, vijf jaar gaan waarderen. Prachtige, be- 3. Plagom. Niet gestart: Sheikan St winnend 8.30, plaats 3,80 2,00 1 pel 13,10; trio 273,70 Achtste kof m: 1 Lucky Buitenzorg (B.C.F. te 1 18,8, 2. Kniertje B, 3. Kwibus, Pride. Niet gestart: Miro Robel Tot( ;j 9,10; k Victory (GB), 3. Fredrik the Fierce (I to: winnend 66,10, plaats 2,60 1, koppel 23,60; trio 1063,20. Sarajevo, EK voor clubteams: St Pe (Rus)- Bosna Sarajevo (BIH)3-3, Da bass (Ukr)- S V Ordina (Ned) 3-3, (P ov - Van Wely 0,5-0,5, Onishuk - A 0,5, Baklan - Timman 1-0, Kruppa ch 0,5-0,5, Savchenko - Tkachiev moshenko - Vaganian 0,5-0,5.) Be (Isr)-Pol Warsaw (Pol) 1,5-3,5,1 cegovina (BIH) - Rad. Niksic (Yug) Rock. Stockholm (Swe) - Univ. Ma| 3,5-2,5. Stand na 4 ronden: St Petersburg, Hercegovina en Pol. Warsaw 7 punt Rik Smits irt beter tijden; strijdend voor zijn Pacers met Seattle-spelers Vin Baker en Gary Payton slissende acties overtuigden het deskundige publiek steeds meer van zijn kdasse. Ook in de rest van het land kwam er meer waardering. Het leverde hem twee jaar geleden een uitverkie zing op voor het All Starteam van de Eastern Conference. Met een loeiharde dunk en een we reldpass achter zijn rug om vel de hij zijn laatste criticasters. Een eerste All Star Game is een hoogtepunt in de loopbaan van een NBA-basketballer, maar het ultieme moment is natuurlijk het kampioenschap. Zo'n afschuwelijke ring, het Amerikaanse equivalent van een medaille, is het bewijs dat je echt de top hebt gehaald. Dat nu was Rik Smits niet gegund. Vorig seizoen waren de Pacers er dichtbij, maar liepen de La- kers op het laatste moment in de weg. Voorlopig was het de laatste kans voor de Pacers ze ker nu de ploeg verder moet zonder Rik Smits. Palermo. Mannen, 850.000 gulder s (Spa/7) -Gaudenzi (It 1Martin (Spa/6) - Meligeni (Bra) 6 Balcells (Spa) - Berasategui (Spa) f Tarallo (Ita) - Luzzi (Ita) 6-4 6-2, H, -n (Dui) - Hood (Arg) 6-2 6-7 6-1, GurtD Koubek (Oos/5) 6-16-3, Rochus (B Charpentier (Arg) 6-3 3-6 6-2 1 Luxemburg. Vrouwen, 400.000 gi ste ronde: Petrova (Rus) - Basting (lie 4-6 6-2, Malejeva (Bul) - Cristea (R intoesjova (Slw) - Tauziat (Fr tï 6-3 6-4, Capriati (VSt) - Kostanic 6-2 Tweede ronde: Rittner (Dui) (Bel) 4-6 6-2 6-3, Sidot (Fra) - Bac 1 (Bul) 6-3 6-1, Schnyder (Zwi) - Fus WIEL Lausanne. UCI-klassement na olym wegrace. 1. Francesco Casagrande - 2275 punten. 2. Ullrich (Dui) 195 Zabel (Dui) 1858,4. Armstrong (VJ tu 5. Heras (Spa) 1767,6. V 1652, 7. Rebellin (Ita) 1484,8 Tij 1436,9. Freire(Spa) 1422, 10 Be' 1403, 14. Dekker 1199, 20. Boogt 1007,25. m bestaande uit Erik Schwartz, Arno van Duin, Jan Koorevaar, Paul Wol- ters en Fred van der Wouden, won alleen van US (23-7) en Drienerlo (21-9). De andere duels tegen Vrouwenteam (11- 19), HEV (5-25) en BCO 2 (9-21) werden duidelijk verloren. Crash 3 debuteert op dit niveau en bezet voorlopig de negen tiende plaats in een veld van 25 ploegen. Stand eersi BC Ce i. Del e BC 5-87, t Michel van Gent 10 - Rijnegom 12 5-2. Schelp - RBV 21 4-3 Stand aan kop: 1 Plas 18 3-19. 2. Soldaatje 3 3-18, 3. Merel 3-17. 4. Schelp 3-16, 5. Rijnegom 11 3-16. Van Rhijn Speelautoma ten/Gebe heeft een onopval lend debuut gemaakt in de eredivisie van de trioleague De bowlers ui den in de eerste speelronde in Schiedam overwinningen op Warehouse en Trefil, maar ver loren de overige vijf wedstrij den. Dat was goed voor een zesde plaats in het tussenklas- De darters Paul Hogenboom en Jos Vasen werden vorig jaar kampioen met Bar 't Veen. Die ploeg speelt dit seizoen onder de naam The Homets Noordwijkerhout. archieffoto marklamers Ter vergelijking: de hoogste teamscore was van CTM Rot terdam met 4218 pins. eredivisie trioleague: I. krens 7-12, 2. CTM 7-10. 3. Musis 7-10, 4. Borchland 7-8, 5. Dozy 7-8, 6. Trefil 7- 6. 7. Van Rhijn Speelautomaten/Gebe Leiden behaal- „Het vas heel zwaar; echt denderend de baan we laklaag ook Jan Cornet door niet optimaal" over de eerste duels in de hoog ste afdeling. Hij behaalde met 1275 punten de hoogste score van het team, dat in totaal 3785 punten gooide. De scores lagen tussen 486 en 612 per game. wordt veranderd. De eerste zes ploegen blijven in dat geval in de derde divisie en de resteren de zes degraderen naar de nieuw te vormen vierde divisie. MITT Couriers (Oegstgeest) be haalde een 4-4 gelijkspel tegen BV Rotterdam. Jan van Loon en Rinus Schoonderwoerd den Be- zemer wonnen hun partijen in vijftig en 29 beurten. Plaatsge noot Centraal wist via Bram Trouwe slechts een partij te winnen tegen GBC: 6-2. Trans port van der Luyt 1 en 2 (Oegst geest) verloren met 6-2 van Vandikhout en Dostluk. Ming Pan en Ben Duivenvoorde zorg den voor de enige winstpartij- en; de eerste haalde een uitste kend moyenne van 0.750. Meer succes had Travelshop (Lisse) tegen Business Fun 4. Marcel van Delden en Jesus Cortes Quero stelden een 4-4 gelijkspel veilig. In de kadercompetitie behaalde De Plas (Langeraar) een een voudige 5-1 zege op Maasstad. Paul Sassen en Hans Borst wonnen en René Overgauw be haalde een gelijkspel. Zij had den voor deze resultaten slechts zes tot negen beurten nodig. Sportrust/Van Diemen (Sassenheim) incasseerde een onverwacht ruime 6-0 neder laag tegen 't Centrum 2. District Veen- en Rijnstreek, drie banden groot A: Taveerne - Sporl 6 2 5, Sport 12 - TAS 5 4-3, RBV - HBS 2-5, TAS 1 - Fort 3-4. Stand aan kop: 1 Sport 6 3-15, 2, Taveerne 3-14, 3. TAS 5 3-12, 4. Sport 12 3-10, 5. Fort 2-9. Driebanden klein BI: Ra.veen 4 Fort 10 6-1. RBV 5 - Fort 9 2-5. Fort 2 - R.a.veen 12 2-5. Alpha Bar - Ja- cohsvvoude 4-3, Roac Schelp 5-2, Fort 1 - RBV 13 5-2, Foil 3 - RBV 11 3 4. R.a.veen 6 -Vergulde Vos 2-5. Stand aan kop: 1. Fort 1 3-17,2. R.a.veen 4 3 16, 3 RBV 5 3-16, 4. Fort 9 3-15. 5. Al pha Bar 3-14. Libre klein Cl: Band - Jacobswoude 13 7-0, Soldaatje 2 - Sport 20 7-0. Sol daalje 3 -Inn Lely Veldt 19 5-2. Sport 5 - Aalsmeer 7-0, Sport 8 - Scheepje 5- 2, R.a.veen 23 - Plas 22 2-5. Ja cobswoude 4 - Plas 18 0-7, Inn 't Lely Veldt 7 - Fort 5-2, Merel - Rijnegom 11 5-2, Plas 6 - Jacobswoude 16 5-2, Plas regionale deelnemers. Kampi oen Bar 't Veen (Roelofarends- veen) kreeg een andere sponsor en standplaats en heet voortaan The Homets Noordwijkerhout. Jan van Veen, Peter de Haas, Jan Honsbeek, Jos Vasen, Jillis Vermaat, Paul Hogenboom en Co Stomp openden met een 9-1 overwinning op Silver Arrows. De tweede regioploeg, Brande wijn United (Leiden), ging ook goed van start. Ruud Bergen- bravenboer, Henny van der Star, Koos Tijssen, John van der Mey, Jaco de Haas en Mario van Aarnhout wonnen ook af getekend met 9-1 van Compu ter KingS.Uitslagen Superleague: Computer kings - Brandewijn United 1-9. Entertainment - DT Zwolle 8-2. The Hornets Silver Arrows 9-1, DVW Game Masters - Castelijn 10-0, DCk Eindhoven - Veni Vidi Vici 9-1, DT Vrijbu uitgesteld. Steven Toal won in De Snookerij (Lei den) het regio nale Giants- toernooi. De voormalige speler van De Snookerij zegevierde in de fina le over Xander van Rossem: 4-1. Zij hadden in de halve finales gewonnen van Tuan Nguyen (4-1) en Richard Blouw (4-0). In aal r toern i deel. i 35 spelers aan het VOLLEYBAL CHRIS Omdat het tweede vrouwenteam van Gemini- /Kangeroes zich heeft teruggetrokken uit de derde divisie, spelen het komend seizoen slechts vier 'Leidse' teams op divisieniveau. Van die vier beginnen er twee, het mannenteam van NOVO en de vrouwenploeg van RW, behoorlijk verzwakt aan de competitie. Daarin worden voor het eerst alle sets volgens het rallypoint- systeem afgewerkt. De vrouwenploeg van Gemini/Kangeroes, de enige van de vier die in de tweede divisie uit komt, zag Lucie van Luinen (gestopt) en Evelien Brouwer (naar Flash Veendam) vertrekken. Ra- chelle Hoedemaker (was gestopt) en Marloes Hoogeveen (ex-Leython) zijn hun vervangsters. Trainer/coach Nico Halsema: „We hebben een selectie van negen speelsters. Eigenlijk is dat te krap. Het liefst heb ik er elf. Vorig seizoen zijn we met een jong tearn als vijfde geëindigd. De doelstelling voor dit seizoen is dat we beter gaan volleyballen en opnieuw bij de eerste vijf eindigen." Halsema gaat voor het eerst drie keer per week met zijn selectie trainen. Het aantal wekelijkse trainingsuren wordt opge voerd tot zeven. Halsema: „We gaan hard wer ken. Ook in mentaal opzicht. De speelsters moeten harder worden voor elkaar en voor zichzelf. Als je met het nieuwe systeem even niet bij de les bent, is de set verloren. Dat ver eist een andere aanpak. Je kunt niet meer ver slappen." De volleybalsters van RW staat een moeilijk seizoen te wachten. Trainer/coach Lieuwe van der Meulen windt er geen doekjes om: „We mogen blij zijn als we erin blijven. Annelies Slabbertje en Geertje de Boer, beiden speelsters die heel belangrijk voor het team waren, zijn er niet meer bij. Geertje is gestopt en Annelies is verhuisd naar Amersfoort, waar ze voor Spirit gaat spelen." Ook op Sandra Koelewijn (ge stopt) en Corine Offereins (naar NOVO) kan Van der Meulen geen beroep meer doen. Nieuw in de Rijnsburgse selectie zijn Laura Smits (ex-Gemini/Kangeroes 2), Petra Sieval (ex-WO/Aspasia), lngrid Smulders (ex-VCID en Florijn de Mare (tweede team). Van der Meulen: „Toch zit ik krap in mijn speelsters. Voor het eerste en t\yeede team heb ik er maar veertien in totaal. Daar komt nog bij dat we di rect aan de bak moeten. In de eerste wedstrijd wacht Taurus, in de tweede VCV en in de Raaphorst/VSTS. Alle drie sterke ploegen.' Ook de mannen van NOVO, vorig st nog behorend tot de subtoppers, zijn dik den als zij zich handhaven in de derde d Maar liefst vijf selectiespelers verliete Noordwijkse club. Robbert Jan Batenburg kaste naar WO/Aspasia en de Belgen tpphe George en Philippe Lixon kozen Haarlem. Keimpe van der Molen speelt d zoen voor Rijnmond en Wilco Saab verhuizing niet meer beschikbaar. Frar Vetten (was gestopt), Bart Silcking, Martinrm mans en' de jeugdspelers Bart de Konii Dennis Koeman vullen de vacante plaatst iei Ook kwam er een nieuwe trainer/coach, van der Meent, oud-speler van RW, wercfci getrokken als opvolger van Frans van den Aanvoerder Erik de Muinck: „We zijn luut niet sterker op geworden. Het worck, moeilijk jaar. Blijven we erin met dit tean mogen we heel blij zijn." Bij Leython zijn de oudgedienden Pa Winter, Ton Verwoerd, Hendrik Jan de Jo Bas Donkers dit seizoen in het tweede te bewonderen. Niels Groen, zooi /coach John Groen, vroeg overschrijvin naar Rijnmond. Nieuw bij Leython zijn Nlje Verhey en spelverdeler Ronald Verhey, bcc oud-speler van RW. Florus van der Gies Dirk Jan Kwestro, beiden afkomstig u r tweede team, completeren de Leiderdorp lectie. John Groen: „De doelstelling is hoog te eindigen op de ranglijst. Een titel niet in. Daarvoor zijn Tonegido 2, VTC den en Delta waarschijnlijk te sterk. Het pointsysteem is voor ons geen voordeel, systeem kun je het je niet meer permittert paar fouten te maken. Dan ben je gezier de druk is groter. Wij hebben een jong te< 1; het kenmerk van jonge spelers is dat zed; gebrek aan ervaring nog wel eens in di s gaan."

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 26