De zwarte periode van André Ooijer De zin en onzin van de confrontatie van Adriaans Sport PSY kiest voor zekerheid tegen Manchester United SCOREbord 'Groningen voetbalt binnen vier jaar Europees' ACHTERIijn vv Katwijk DINSDAG 26 SEPTEMBER 2000 De Boer dankt Barcelona-fans Barcelona Ronald de Boer heeft zondag op opmerkelijke wijze de supporters van zijn oude club Barcelona bedankt. De naar Glasgow Rangers vertrokken international deed dat in een pagi na grote advertentie in een aantal Catalaanse sportkranten als El Mundo Deportivo. De Boer stond afgebeeld met de duim omhoog. Ooit, toen De Boer van FC Twente bij Ajax terugkeer de, deed hij iets soortgelijks door alle fans van de Twentenaren, voorafgaand aan de eerste confrontatie van beide clubs, op een chocoladereep te tracteren. Besiktas krijgt politiebegeleiding Istanbul Onder begeleiding van vier politieagenten reist voet balclub Besiktas naar het Engelse Leeds waar vanavond het Champions-Leagueduel wordt gespeeld. De Turkse club heeft tot de politie-inzet besloten nadat fans van Leeds United en Ga- latasaray in april slaags waren geraakt. Aan de vooravond van de halve finale in de Europa Cup 2 in Istanbul kwam het tot ge vechten tussen beide supportersgroepen waarbij twee Leeds- fans om het leven kwamen. Vervolgens kwam het opnieuw tot ongeregeldheden rond de wedstrijd Galatasaray - Arsenal. Zeelenberg beëindigt motorcarrière bleiswuk Wilco Zeelenberg beëindigt zijn motorsportcarrière. De 34-jarige coureur maakte gisteren bekend dat de WK-race in de Supersportklasse op 15 oktober in Brands Hatch zijn laatste is. ,,Er zijn een aantal factoren die hebben meegespeeld in mijn beslissing," aldus Zeelenberg. ,,Ik heb een slecht halfjaar achter de rug en weinig plezier meer beleefd aan de resultaten." Ruim zeventien jaar geleden maakte Zeelenberg de overstap van de motorcross naar de wegracesport.Zeelenbergs grootste succes was het winnen van de Grand Prix in de 250cc-klasse op de Nürburgring, in mei 1990. Ook behaalde hij in deze klasse drie keer een derde plaats in de TT van Assen, in 1990, 1991 en 1994. Sörensen naar Memorycard sydney Rolf Sörensen komt volgend seizoen uit voor Memory card. Dat heeft de Deense wielrenner gisteren in Sydney be kendgemaakt. Sörensen fietste vanaf 1996 voor Rabobank. Ma nager Jan Raas had de 35-jarige Deen eerder al laten weten dat er in de ploeg voor volgend jaar geen plaats meer voor hem was. De keuze voor Memorycard is opvallend. Oud-renner Bjarne Riis is sinds kort directeur bij die ploeg. Toen beiden nog actief waren op de fiets golden Sörensen en Riis als eeuwige rivalen. Jongens", roept Richard Witschge vrolijk aan het einde van de training, „we mogen naar binnen." Op dat moment wordt hij overstemd door zijn trainer. „Uitlopen", beveelt Co Adri- aanse. „O ja, uitlopen. Even vergeten", zegt de voetballer met een verlegen glimlach, en hij on derwerpt zich aan het regime. Het eerste conflict bij Ajax is van tafel. Adriaanse zocht en kreeg ruzie met zijn twee 'vedettes', Winter en Witschge. Ze werden disciplinair ge straft omdat er onvoldoende inzet zou zijn ge toond. Het waren duidelijke signalen, er was een duidelijke bedoeling. Maar of Adriaanse met zijn harde actie zijn doel ook bereikt? Het is de zin en de onzin van de confrontatie, hét wapen van de beginnende trainer om het gezag te vestigen. Co Adriaanse is de trainer van het collectief, zoals vriend en collega Louis van Gaal voor hem. Alle spelers zijn gelijk. En juist de vedettes moeten het voortouw nemen. Vindt de trainer. Witschge en Winter, met hun imposante staat van dienst, hebben echter nooit de ambitie gehad om een leidersrol te vervullen. Zeker niet in hun laatste jaren als betaald voetballer. Beetje ballen, goed verdienen, rustig uithollen met een goed glas wijn en enkele goede vrienden, lijkt het credo. Zo hebben de twee altijd geleefd en gespeeld. Dat zal Adriaanse niet kunnen veranderen. Er zijn ook geen alternatieven. Alleen maar jeugd en af geschreven voetballers. De coach wist dat en ging desondanks de confrontatie aan. Voor de training van een week geleden had Adri aanse een aardig gezelschapsspel bedacht. Zijn spelers dribbelden in een kleine ruimte door el kaar heen, waarbij het de bedoeling was dat de bal voor de voeten van de ander zou worden weggeschoten. Die ander moest vervolgens sprintend achter zijn verloren bal aan. De verlie zer moet voelen dat-ie verloren heeft, is één van de peilers van Adriaanses regime. Hij laat de ver liezende partij bij de training ook vaak een aantal opdrukken doen. Witschge verloor de bal en sjokte rustig de ruimte in, op zoek. „Hé, Witsch ge", schalde over het veld, „versta je geen Neder lands? Ik zei sprinten." Witschge kijkt niet op, Ar- veladze wel. De Georgiër gniffelt om het incident, hoewel hij er geen woord van begrijpt. Adriaanse verlegt zijn toorn: „En jij, Arveladze, jij lacht hier om? Jij, die na zo veel jaar nog geen woord Ne derlands spreekt? Een schande is het. Een schan de!" Voor het begrip stilte moest op dat moment even een nieuwe overtreffende trap worden ge vonden. Dat werkt bij Rafael van der Vaart van 17. Cedric van der Gun van 19, Cristian Chivu (18), Andy van der Meyde (20) of Richard Knopper van 23. Het is de categorie - in leeftijd en ervaring - waar Adriaanse altijd met succes mee werkte. Maar werkt dat ook bij Richard Witschge van 31, voor heen Barcelona en Bordeaux en al 250 duels voor Ajax? Of bij Aron Winter (33), huidig recordinter national, voorheen Lazio Roma en Internaziona- le en zo'n 300 wedstrijden voor Ajax? Adriaanse heeft hier niet te maken met de koffie dame die hij bij Willem II buiten de deur zette, of met Sjakie Wolfs en Bobbie Haarms, ras-Ajacie- den die hij onverwijld met pensioen stuurde. Witschge belt even met zijn zaakwaarnemer en het mechanisme komt in werking. Er 'zingt' plots belangstelling rond van een pakweg Italiaa club - Fiorentina, maar door iedereen ontk er wordt een gesprek gearrangeerd. De uitl of de schuldvraag blijft binnenskamers. G( winnaars, geen verliezers. Zo gaan topvoet om met ruzies met de trainer. Zo krijgt de heid - want Adriaanse heeft natuurlijk groi lijk met zijn kruistocht tegen het morele ve een eigen invulling. Met veel pijn en moeite heeft de coach ied nu duidelijk kunnen maken dat die tijden i tief voorbij zijn. Dat Ajax helemaal opnieui beginnen. De laatste representanten van d dere tijden moeten echter nog even blijver aanse heeft ze nodig, ondanks alle ergernis De coach zal er daarom mee moeten leren dat iedereen gelijk is, maar dat sommigen meer gelijk zijn - en hebben - dan anderen zijn concessies die zelfs Louis van Gaal bij en zeker in Barcelona - het geval Rivaldo - moeten doen. amsterdam ype minkema PSV-verdediger rolt van dieptepunt naar dieptepunt eindhoven gpd Eric Gerets vindt het midden veld van Manchester United „het sterkste van Europa". Om het kwartet van Manchester United - Keane, Giggs, Scholes en Beckham - vanavond in de Champions League te kunnen intomen, overweegt de trainer van PSV zijn eigen middenveld „dikker te stofferen". Hoewel Gerets de naam van Björn van der Doelen niet expli ciet noemde, liet de Belg door schemeren dat de terriër op een basisplaats kan rekenen. „Het kan wel eens een blond tapijtje worden, ja." PSV wil leren van het verle den. Offensief enthousiasme deed de landskampioen in eer dere edities de das om. Tegen Manchester United zou dat op voorhand sportieve zelfmoord betekenen. Met het koppelen van het Eindhovense knuffel dier Van der Doelen aan Uni ted-captain Keane denkt de Belg de cruciale slag op het middenveld te kunnen overle ven. „Het gaat er om dat we ex- tra zekerheid inbouwen. Vorig seizoen kozen we te vaak en te snel de aanval. Die fout mogen we nu niet maken. Na de ne derlaag bij Anderlecht is onze situatie ook complexer gewor den." Om in de Champions League te overwinteren mag vanavond in elk geval niet worden verlo ren. Met de trip naar Old Traf- ford nog voor de boeg is het Europese avontuur van PSV bij verlies in eigen huis al op voor hand gedoemd te mislukken. Realisme voert daarom van avond de boventoon bij de Eindhovenaren. Gerets: „Tegen Chelsea was Manchester Uni ted in de eerste helft indruk wekkend. We zullen het koppie erbij moeten houden." Gerets zag de ploeg van de absente oud-PSV'er Jaap Stam overigens Via de televisie. „Ik was zaterdag al op het vliegveld van Brussel toen ik hoorde dat het vliegtuig naar Manchester vanwege een defect niet zou vertrekken. Ik was gelukkig net op tijd terug om de wedstrijd op tv te zien." Het leven van de voetballer én de mens André Ooijer is volledig ontregeld. Zegt André Ooijer. De verdediger van PSV rolde de afgelopen twaalf maanden van dieptepunt naar dieptepunt. ,,Dit is een zwarte periode voor me." met het feit dat ik de Cham pions League aan me voorbij moest laten gaan toen plotse ling m'n moeder overleed. Het was een avond in november. Om kwart over tien kreeg ze pijn in haar hoofd en om kwart over twaalf was ze overleden. Zomaar ineens. 57 Jaar, en ge troffen door een hersenbloe ding. Dat geloof je niet. Je wilt het niet geloven. Ik weet niet of er iets ergers is dan het overlij den van je moeder." „Het kostte moeite, maar ik krabbelde terug. Vocht voor wat ik waard was. Bij PSV én thuis. Het ging na m'n revalidatie na de winterstop zelfs zo goed dat ik weer terugkeerde in Oranje. Nou, iedereen weet wat er is ge beurd. Het greep me toch aan. Tuurlijk, ik heb altijd in m'n achterhoofd gehouden dat ik Euro 2000 niet zou redden. Maar je hoopt altijd op meer. Je rekent ook op het EK. Je bent tenslotte prof." Het mocht niet zo zijn. Frank Rijkaard, de voormalige bonds coach, stuurde hem met Wins ton Bogarde en Jerrel Hassel- baink weg uit het trainings kamp in het Zwitserse Nyon. De reden: te weinig zekerheid als rechtsback. Exact de moti vatie waarom Eric Gerets hem drie weken geleden 'ontsloeg' EINDHOVEN MARK CALDENHOVEN André Ooijer staat bekend als een goedlachse jongen. Een sfeermaker in de groep, goed voor een grap en grol. Maar sinds augustus 1999 heeft de 26-jarige Amsterdammer wei nig reden tot stralen. Achter het bleke gelaat, inclusief stoppel baardje van twee dagen, ligt een verhaal vol onbegrip en on zekerheid. Hij heeft holle ogen, alsof hij nachten niet heeft ge slapen. „Ik ben in een behoor lijk wakje terecht gekomen." Het verlies van zijn basis plaats bij PSV is niet de oorzaak van al het verdriet. Het is een druppel, het laatste ondraaglij ke schakeltje in een bijna onop houdelijke ketting van tegensla gen. „Dat de trainer me pas seerde kwam voor velen als een donderslag bij heldere hemel. Helemaal voor mij. Maar dat al leen zou ik nog wel hebben kunnen dragen." Nu is hij zichzelf niet meer, al meer dan een jaar. Vanaf 28 au gustus 1999 eigenlijk al niet. Op die zaterdagavond brak hij zijn kuit- en scheenbeen in de com petitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard. Sindsdien tilt Ooijer zich van dieptepunt naar diep tepunt. „Ik had me een jaar ge leden net een beetje verzoend bij PSV. De Belg gaf voor de wedstrijd tegen Fortuna op de vleugel ineens de voorkeur aan Chris van der Weerden. Ooijer tast tot op de dag van vandaag in het duister omtrent de beweegredenen van Gerets. „Ik heb in augustus misschien niet de beste wedstrijden van m'n carrière gespeeld, maar waarom alleen ik werd afgere kend op de slechte resultaten tegen De Graafschap en Willem II begrijp ik niet. Dat waren col lectieve wanprestaties. Kenne lijk heb ik alleen niet goed ge noeg gepresteerd. Maar ik moest uit de krant vernemen dat ik niet meer tot de beste elf behoorde en dat ik me moest richten op een plaats in het centrum. Ik, des duivels? Ach, dat heeft geen zin. Het enige wat ik mezelf nooit mag verwij ten, is dat ik er met de pet naar gooi. Daarom is er op de trai ning ook niets aan te merken op mijn instelling. Ik vind me zelf zelfs vrij gedreven trainen." Wellicht >murw gebeukt door de negatieve gebeurtenissen van het laatste jaar ontbeerde Ooijer tot op de dag van van daag de energie Gerets te vra gen naar het hoe en waarom. Misschien ook wel omdat hij juist van een trainer tekst en uitleg verwacht. „Niet dan? Bo vendien, als ik zelf een gesprek aanga moet ik wel weten wat m'n doel is. Dan moet ik mijn argumenten onder woorden kunnen brengen. Maar ik weet gewoon niet hoe ik met deze si tuatie moet omgaan. Wat me het laatste jaar allemaal is over komen, is ook zó nieuw voor me. Misschien moet ik ook wel een rustiger moment afwachten om eens met de trainer te bab belen." Zijn relatie met Gerets noemt Ooijer 'vrij koeltjes'. „Ik heb sinds hij hier is nog nauwelijks met herii gesproken." Juist van Gerets, die toch bekend staat als een sociaal zeer betrokken trainer, had hij in deze voor hem zware tijden meer ver wacht. Een schouderklopje, een opbeurend woordje, kreeg ik kritiek en comn, In plaats daarvan had meer steun verwacl knaagt de onzekerheid écht verschrikkelijk. Ik h deze periode zo snel i voorbij is." PRIJSVRAGEN Lucky Day van maandag 25 september: 3- 7 11 18 23-31 38-44-51-52-53-55-56- 60-67-70-71-72-74-80. Lotto 38. Jackpot (f 6 500.000,00) enhoofdpri|S (f 1 000 000.00) geen winnaar, tweede prils (f 150 000.00) geen winnaar; derde pri|s (t. 100 000.00). 1 winnaar; vierde pri|s (f 1500.00) 8 winnaars; vijfde prijs 0 1000.00) 29 winnaars. Toto 38. Eerste prijs (13 goed): geen winnaar; twee de prijs (12 goed) geen winnaar; derde priis (11 goed) 8 winnaars, elk bruto f. 2284.80. Tonder voorbehoud) BETAALD VOETBAL Totodivisie Heracles - VW 1-0(1-0). 14. Lukassen 1- 0. Scheidsrechter: Oskam Toeschouwers: 6020. Gele kaart: Te Braak, Demirel (He racles), Verdellen, Zegers (VVV) Emmen - Excelsior 3-1 (2-1). 22. Van Oo strum 1-0. 28. Simr 1-1, 32. De Vries 2-1, 71. Van Oostrum 3-1 Scheidsrechter: Jol Toeschouwers: 4600. Rode kaart: 31 Rij- aard (Excelsior 2xgeel). Gele kaart: Jo- hannsen. Hegeman. De Vries (Emmen). Van der Kruis (Excelsior). Bijzonderheden: Van Oostrum mist straf schop in 32e minuut Dordrecht'90 - MVV 3-2 (3-2). 14 Van der Weert 0-1. 17. Boogers 1-1, 22. De Vries 2-1. 33 De Vries 3-1, 42. Caers 3-2. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschou wers: 1500 Helmond Sport - Telstar 1-2 (0-1). 30. Holwijn 0-1, 69. Tevreden 0-2, 82. Weij- ers 1-2. Scheidsrechter: Van Dongen Toe schouwers: 2100. Gele kaart: Van Es, Van Leerdam (Helmond Sport), Schenkel (Tel star). Eindhoven - Veendam 5-3 (4-0). 11. Ko- nings 1-0, 35. MacDonald 2-0, 41. Ya- hiaoui 3-0, 42. Yahiaoui 4-0, 52. Blaauw 4-1. 57. Kolder 4-2, 73. Kolder 4-3, 83. Jusic 5-3 Scheidsrechter: Van der Pas Toeschouwers: 2038. Gele kaart: Temruk- ov, Jusic (Eindhoven). TOP Oss - FC Zwolle 3-0 (3-0). 14. Peters 1-0, 32. Guyt 2-0. 40. Jansen 3-0. Scheidsrechter: Haverkort Toeschouwers: 2163. Gele kaart: Wi|nands (FC Zwolle). Cambuur Leeuwarden - FC Den Bosch 0-1 (0-0). 58. Michels 0-1 Scheidsrechter: Luinge Toeschouwers: 5500 Gele kaart: De Vries, Schoonhoven (Cambuur). Moerad (FC Den Bosch). Den Bosch 5 5 0 0 15 10- 1 Emmen 6 4 1 1 13 14- 5 Excelsior 6 4 0 2 12 19-9 Telstar 6 3 2 1 11 12-11 Heracles 5 3 1 1 10 8-6 GA Eagles 4 3 0 1 9 12- 8 Eindhoven 6 2 3 1 9 13-11 FC Zwolle 5 2 2 1 8 10- 5 TOP 6 2 1 3 7 12-14 Volendam 5 2 0 3 6 6-9 WV 6 2 0 4 6 8-7 Cambuur L 6 13 2 6 7-9 Dordr '90 6 1 3 2 6 10-13 Veendam 6 2 0 4 6 11-18 Helmond Sp 6123 5 9-11 MVV 6 1 2 3 5 5-12 ADODenHaag 5104 3 9-17 Haarlem 5023 2 3-12 TENNIS Luxemburg. Vrouwen, 400.000 gulden. Eerste ronde: Schnyder (Zwi/4) - Hopkins (VSt) 6-1 6-2, Henin (Bel/8) - Torrens-Va- lero (Spa) 6-2 7-6, Rittner (Dui) - Carlsson (Zwe) 6-4 6-2, Hantuchova (Slw) - Razza- no (Fra) 1-6 6-4 6-2, Sucha (Slw) - Ste venson (VSt) 6-7 7-5 6-2. Marchel Ethan Zwarts stelt zich voor Wie is Marchel Ethan Zwarts? Hij bracht Vitesse- spits Curovic naar FC Groningen. Zijn financiële mogelijkheden lijken schier onbeperkt nu hij met zijn CVB-bank de hypotheekmarkt in hoog tempo verovert. Dertig jaar, maar allang multimiljonair. Is het een charlatan of iemand waar serieus rekening mee gehouden moet worden? Mijn moeder stelde mij toen ik zeven jaar was de vraag. 'Marchel wat wil je later worden?' Rijk. antwoordde ik. Ik ben opgegroeid in een arbei dersgezin. Mijn vader is interi eurverzorger. We hadden het niet breed. Ik had al snel die drive in me. Ging kleding ont werpen toen ik twaalf, dertien jaar was. Van die new wave dingen. Ik verkocht ze, eerst in kleine kring. Later zat ik in Pa rijs, Milaan, Londen. Veertien, vijftien was ik en verdiende al meer dan mijn vader. Vrouwen waren gek op mijn ontwerpen. Op school, ik deed atheneum, werd ik raar aangekeken. Ik was een buitenbeentje. 'Mietje, homo' werd ik genoemd. Want kleren ontwerpen deed je niet als jongen. Ik voetbalde ook. Eerst bij GRC, later bij Help man. Ik studeerde Russisch aan de Universiteit Groningen, maar ook internationaal recht en be drijfskunde. In m'n vrije tijd schilderde ik en bleef ik ont werpen. Ik deed ook wat in be leggingen met het geld dat ik met mijn kleding verdiend had. Maar altijd alleen in ethische fondsen. Want ik was en ben nog steeds links. De PvdA is mijn partij." Ik ben nergens in afgestudeerd, er deden zich andere zaken voor. Ik zag een advertentie. Er werd een jonge, dynamische, creatieve man gezocht die de kleine vestiging van de CVB- bank in de stad wilde runnen. Marchel Ethan Zwarts: „Ik voldoe perfect aan het beeld van de snelle yup. Ik heb er het uiterlijk voor. Mooie pakken, snel haar, gebruind, rijd in een Porsche." foto gpd hande graaf Ik vond de profielschets wel bij mij passen. Het werd me al snel duidelijk dat die CVB- bank in Groningen als niet meer dan sterfhuisconstructie bedoeld was. Ik moest maar even een jaartje overbruggen en dan zou de vestiging op gaan in CVB Delfzijl. Maar dat was mijn eer te na. Ik ben kei hard gaan werken. Na dat jaar was de bank springlevend. Nu ben ik directeur van de CVB- vestigingen in Noord Neder land, van de Köophuis-vesti- gingen en van mijn overkoepe lende bedrijf Finance 4U. Mijn vrouw is commercieel direc teur, mijn broer directeur van CVB Leeuwarden. Ik ben intus sen multimiljonair. Ik voldoe perfect aan het beeld van de snelle yup. Ik heb er het uiterlijk voor. Mooie pakken, snel haar, gebruind, rijd in een Porsche. Ik houd nu eenmaal van mooie dingen. Maar mijn innerlijk is anders. Ik ben een gewone volksjongen met een links hart. Maar dat rijk wor den en succes behalen zit in me. Maar eigenlijk zou ik het liefst schilderen, tekenen, schrijven, kleding ontwerpen. Zestien uur per dag, zeven da gen werk ik. Dat heb ik voor op mijn concurrentie. Ik denk ook dat ik creatiever ben. Ik ont wikkel nu een spectaculair hy potheekplan. Ik weet zeker dat het een landelijke sensatie wordt. Dat gaat me minstens vijftig miljoen opleveren. Ik ben een geweldige sportlief hebber. Voetballen vooral, maar ook andere sporten. Bij Helpman voetbal ik nog steeds. Daar ben ik ook sponsor. De Leekster Eagles vind ik prach tig. Welke sponsor zit 's nachts om drie uur met die zaalvoet ballers in de bus na een uit wedstrijd in Tilburg? Ik wil met de CVB/Leekster Eagles naar de zaalvoetbaltop van Neder land. Dat mag dan best wat geld kosten. FC Groningen en Cambuur zijn mijn grote projecten. Met FC Groningen als speerpunt. FC Groningen speelt over drie, vier jaar in de subtop van de Nederlandse competitie en gaat voor Europees voetbal. Daar sta ik persoonlijk garant voor. Ik weet dat de club, om dat te bereiken, met een begro ting van vijftig, zestig miljoen moet gaan werken. Op niet al te lange termijn word ik hoofd sponsor van FC Groningen en zal me dan voor zeker zes jaar binden. Dat kan omdat mijn vestigingen in de komend jaren explosief zullen groeien. Nu hebben we er zeven, dat wor den er 70, 80 in Noord Neder land. In principe sta ik overal open voor, maar het moeten wel clubs en projecten zijn waarbij ik me thuisvoel. Clubs met een negatief imago vallen af. Als mensen een goed plan hebben, ben ik altijd geïnteresseerd. Ik denk ook wat bij Emmen te gaan doen. Veendam niet en Heerenveen al helemaal niet. Heerenveen vind ik namaak, een schijnwereldje. FC Gronin gen is een echte voetbalclub met echte fans. Ik ben geen suikeroom. Elke gulden die ik in mijn sponsor projecten steek, haal ik er dub bel en dwars weer uit. Het is commercieel allemaal verant woord. En ik werk alleen wit, ik ben geen ritselaar. Alles gaat volgens de regels. Sport is een mooi uithangbord. Dirk Sche- ringa, de man achter AZ, is mijn grote voorbeeld. Zijn overkoepelende bedrijf 'Dirk Scheringa Beheer' is een prachtige constructie. Zoiets doe ik met Finance 4U. Ik heb rondgekeken bij Chelsea en Ar senal. Ik ga nog naar Barcelo na. Ik wil een helder beeld krij gen hoe een grote omni-ver- eniging werkt. Dat zie ik als ideaal. FC Groningen niet al leen als voetbalclub, maar ook met zaalvoetbal, basketbal, korfbal, volleybal en noem maar op. Alles onder één dak, alles onder één vlag." GRONINGEN PAUL ZWEVERINK De bestuurder van de KNVB was vandaag, 15 april 2000, liever thuisgebleven. Het leek de eerste mooie lentedag te worden en hij was al zo veel zaterdagen naar het voetbal gegaan. Maar de plicht riep. Er was een kleine kans dat vv Katwijk vandaag kampioen zou worden. En stel dat dat zou gebeuren, dan moest de KNVB natuurlijk wel vertegen woordigd zijn. De kampioens- schaal moest worden uitge reikt. Een week later stapte de KNVB-bestuurder weer in zijn auto. Vandaag zou vv Kativijk echt kampioen worden. Veel zin om te gaan had hij niet. Z'n zoontje wilde naar de ker mis in Roelofarendsveeh, want dat schijnt daar een enorme happening te zijn. „vv Kativijk kan me aan m'n reet roesten", had zijn zoontje geroepen toen hij vertelde weer naar het voet bal te gaan. Hij had de kwa jongen een draai om z'n oren moeten geven, maar hij deed het niet om de lieve vrede te bewaren. Op weg naar het voetbalveld bedacht hij nog dat hij hele maal niet blij was dat de kam pioen uit de hoofdklasse A juist uitzijn gebied kwam. Moest hij weer een paar zater dagen opofferen om te gaan kijken in de nacompetitie. Zal je net zien dat ze ook nog za terdagkampioen worden en dat we straks naar Assen moe ten rijden voor de wedstrijd te gen de zondagkampioen, dacht hij nog. Maar ja, hij kende zijn plichten als KNVB- bestuurder en hij dacht aan die tivee kaartjes voor Neder land - Frankrijk die hij via de bond had gekregen. Ja, er komt heel wat kijken bij zo'n kampioenschap, dacht hij toen hij een paar weken later z'n auto startte Qp weg naar de kampioensreceptie van de vv Kativijk. Hij was nu al zo vaak op een receptie van de die club geweest. Hij keek rond ei bestuurders van andere die hun vrijdagavond o\ den voor het beleefdlieic zoekje aan de kampioen ceptie. De meesten hadd cadeau weereen bal bij 'De vierde bal in tien jac vv Katwijk', hoorde hij i dachten diverse penning ters mopperen. 'Dat is m dan 600 gulden. Hij kreeg een beetje med met al die bestuurders di trouw naar de weinig gh volle toespraken luisterd deze receptie en vast alle iets beters hadden te doe Maar hij vond het ook dat zo veel bestuurders i grote en kleine clubs hui plichten kenden en hun dering wilden laten blijk voor knappe sportieve p\ ties. De meeste van die bestu den zag hij drie maandi weer op het Voetbal Gal Bollenstreek. Mensen va schillende clubs hadden energie in gestoken en zt geld gespendeerd om er mooie avond van te ma Kativijk zou worden g als 'Club van het Jaar J ga n isa tie was er best eei trots op dat de amateur oen van Nederland de h prijs zou krijgen. Toen hij net binnen wa de hij fluisteren dat er r mand van vv Katwijk z> men om die prijs in on tl te nemen. Hij kon het h niet geloven. Hij dacht t die mensen die zoveel h heid jegens vv Katwijk i hadden genomen de aft maanden. Hij hoorde h lijke dingen zeggen ovei club en vaak het woord soenlijk' vallen. Hij dacht aan die zaten zijn zoontje naar de kei had willen gaan. Hij i dat hij hem geen draai oren had gegeven. WILLEM SP

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 24