'Rokerij hoeft niet weg' Herenstraat blijf open op zaterdag Voor Cor van der Meer is elke dag weer DIT ZIJN DE VOORDELEN Duin Bollenstreek r-'n BEL 071-5356230 DINSDAG 26 SEPTEMBER 2000 Verkeerde foto bij wielerronde sassenheim Door een misverstand is gisteren bij het verhaal over de wielerronde in Sassenheim een verkeerde foto ge plaatst. Op de foto stonden niet de oud-wielerrenners Steven Rooks, Martin Kokkelkoren en Jo de Roo maar de ex-Katwijker Axel Hermans. Hij won de finale van de Zesdaagse van de Bol lenstreek die zaterdag in Sassenheim werd gehouden. Rooks won de ronde voor oud-profs. Katwijkse woontorens bijna af 1 HtftNl katwijk De vijf woontorens in de Katwijkse nieuwbouwwijk De Zanderij naderen hun voltooiing. De eerste (links op de foto) is inmiddels nagenoeg klaar. De komende maanden wordt vol gens directeur D. van der Plas van de Katwijksche Bouwmaat schappij (KBM) de laatste hand aan de nieuwbouw gelegd. „Wij streven ernaar om de eerste woontoren nog voor het eind van dit jaar op te leveren en zoals het er nu naar uit ziet gaat dat lukken. Het gebouw is klaar, nu alleen het binnenwerk nog." De eerste 28 appartementen zijn sociale koopwoningen. Ze kosten ongeveer 170.000 gulden. Voor de huizen is geloot bij de ge meente. De andere vier woontorens worden in de eerste maan den van 2001 opgeleverd. Drie appartementengebouwen zijn voor woningbouwvereniging De Brittenburg. Een daarvan is be stemd voor senioren. De appartementen in de vijfde en laatste woontoren zijn weer sociale koopwoningen. Het totale woonto renplan omvat 140 appartementen. foto hielco kuipers 'Internetplein' voor ouderen sassenheim Sassenheimse senioren kunnnen vanaf dinsdag 3 oktober terecht op een 'internetplein' in sociaal-cultureel cen trum 't Onderdak in Sassenheim. De internetontmoetingsplek is een initiatief van Stichting Welzijn Ouderen Teylingen. Het is bedoeld om ouderen kennis te laten maken met computers. Vanuit het internetplein worden onder andere cursussen gege ven en er kan geïntemet worden met of zonder begeleiding. Volgens de stichting hebben ouderen veel interesse voor com puters maar wordt er door hen nog te weinig gebruik gemaakt van bijvoorbeeld internet. Het plein draagt bij aan het wegne men van de angst voor computers en leert ouderen ermee om gaan. Een ander doel is om eventuele gevoelens van eenzaam heid en isolement bij ouderen te verminderen doordat er con tacten via het net gelegd kunnen worden, bijvoorbeeld met kleinkinderen in Amerika of Australië. Toneelstuk voor en door 55-plussers katwuk Katwijk besteedt dit jaar aandacht aan de internatio nale dag van de ouderen - op donderdag 28 september - met een toneelstuk door en voor ouderen. Het stuk, geschreven door Gerard Kalmthout, heeft de titel 'Leeftijden' en wordt ge speeld door Toneelgroep Utrecht. Ouderen tussen de zestig en vijfentachtig jaar plus één jongere, onder regie van Luc Lutz, spelen een stuk over 'vergeten, willen vergeten en bang zijn te vergeten. Een mengeling van heden en verleden, van werkelijk heid en angst'. Alle 55-plussers uit de Duin- en Bollenstreek zijn van harte welkom. Het toneelstuk is in Cultureel Centrum Tri- podia en de entree bedraagt vijf gulden per persoon. Sieraden weg na inbraak in Lisse lisse Door de achterdeur te forceren kwamen inbrekers gister avond binnen in een huis aan de Trompstraat in Lisse. Toen de bewoners thuiskwamen, ontdekten ze dat een doos met siera den was verdwenen. Wat de waarde van de buit was, is nog niet bekend. Bloembollenmarkt in Keukenhof lisse Keukenhof houdt van 12 tot en met 15 oktober de Natio nale Bloembollenmarkt. Op de markt kunnen bezoekers recht streeks bollen kopen van telers en kwekers uit de regio die zelf hun waren aanbieden op de ongeveer 25 kramen. Ook zijn er potplanten en tuinmeubels te vinden op de overdekte markt. Vorig jaar waren er rond de drieduizend bezoekers. De markt is dagelijks van tien tot vijf uur geopend in het Oranje Nassau Pa viljoen in Keukenhof in Lisse. Op vrijdag is de markt open tot negen uur. Wellicht aanpassing nodig van bouwplan Aqua Nova in Katwijk katwuk peter blok Rokerij Schaap kan blijven zitten waar hij zit: aan de Ha ringkade in Katwijk. Dat vindt de Stichting Advisering Bestuursrechtspraak (StAB), het belangrijkste adviesor gaan van de Raad van State. Volgens de StAB is het, met enkele technische aanpassingen, goed mogelijk dat de rokerij op zijn huidige plek bij de jachthaven blijft. Als de Raad van State het advies van de StAB overneemt, valt een deel van het bouwplan Aqua Nova in duigen. zen minimaal dertig meter be draagt. Hooguit moet de afzuig installatie met enkele meters worden verhoogd. De bedrijfs economische gevolgen van ver plaatsing Vein de rokerij en vis handel en met name de split sing van beide activiteiten zijn enorm groot, stelt de StAB. De Raad van State, de hoog ste bestuursrechter, buigt zich binnenkort over het geschil tus sen Rokerij Schaap en de ge meente. De rokerij wil aan de De rokerij veroorzaakt niet of nauwelijks overlast, vindt de StAB. „De geur- en stankover last is momenteel vrijwel nihil", stelt de stichting in een rapport aan de Raad van State. „Het is technisch mogelijk om nare geuren binnen de deur te hou den." Volgens de StAB voldoet het visbedrijf aan alle geurnor- men in en om de winkel, zolang de afstand tot de geplande hui haven blijven, de gemeente wil dat het visbedrijf naar elders verkast. Daarvoor heeft Katwijk twee nieuwe plaatsen in ge dachten: de huidige brand weerkazerne en de daarnaast gelegen voormalige chemische fabriek aan de Prins Hendrikka de. Jan van Duijn van Rokerij Schaap zegt gelukkig te zijn met de adviezen van de StAB, maar dat hij 'de vlag pas uithangt' als de Raad van State en de ge meente dat advies overnemen. „Nu is het eigenlijk nog een do de mus. Ik maak mij op dit mo ment nog geen illusies. Daar voor is het nog iets te vroeg. De gemeente heeft toen wij op hun instigatie wegmoesten uit de Schoolstraat, keer op keer ge zegd dat wij hier weg moeten, ondanks eerdere toezeggingen dat wij hier 'tot in de eeuwig heid' mochten blijven zitten. En daar blijven ze bij. Maar een al ternatief hebben ze nog altijd niet gevonden. Het blijft een vervelende zaak want uiteinde lijk zitten we hier pas vijf jaar. Ik ben nu pas echt blij als de gemeente inziet dat wij hier best kunnen blijven zitten, want dit is een prachtig plekje." Van Duijns advocaat A. Bal kenende is blij met de bevin dingen van de StAB. „Zij onder schrijven wat mijn cliënt altijd heeft beweerd." Maar hij vindt het nog te vroeg om van een overwinning te spreken. „Het advies van de StAB is weliswaar zwaarwegend, maar niet bin dend. De Raad van State kan het advies nog naast zich neer leggen. De gemeente was vanmorgen niet voor commentaar bereik baar. rob onderwater De proef met de afsluiting van de Herenstraat in Voorhout op zaterdag gaat niet door. Burgemeester en wethouders vinden dat er te veel nadelen aan kleven. De proef met de afsluiting van de drukke win kelstraat had in de maand september moeten worden gehouden, maar morgen in een vergadering van de com missie ruimtelijke ordening stelt het college van B en W voor om van de proefafslui- ting af te zien. Met het voorstel wordt afge weken van het collegepro gramma. Een van de doelstel lingen was om de Herenstraat gezelliger, veiliger en aantrek kelijker te maken voor het winkelend publiek. Daarvoor was het weren van het toriseerd verkeer nooda lijk, volgens B en W. Oi kunnen zien hoe de He straat er 'bijligt' zonder keer en met louter winkel publiek, werd in eerste ins tie besloten om de straal wijze van proef vier zate gen af te sluiten. De meningen waren meet af aan verdeeld ovei plan. Het CDA stelde vr; kens bij de afsluiting. Hei dat door de afsluiting zorgcentrum Huize Agnes meer bereikbaar is vooi servicetaxi en hulpdiens1 werd als een groot nadeel zien. Daarbij stelde D66 d J' geen fatsoenlijke omleid 1 route is. De Herenstraa naast een drukke winkels! tevens een veel doorgangsweg. Sint Bavo-bewoner viert vijftigjarig jubileum noorpwukerhout gerard baas Cor van der Meer is vandaag ja rig. De Noordwijkerhouter, die 66 jaar geleden in het Acade misch Ziekenhuis in Leiden ter wereld kwam, heeft meteen twee feestjes te vieren, want precies vijftig jaar geleden werd hij opgenomen in de toenmali ge Sint Bavo, die tegenwoordig Rijngeest-groep heet. „Cor heeft het in zijn vijf-per soonshuis aan de Fresiahof zo naar zijn zin, dat hij dat gouden jubileum graag groots wil vie ren", zegt zijn begeleider Cor Verdiesen. De hele dag wil hij doorbrengen met zoveel moge lijk oude bekenden. „En ik be taal alles zelf', zegt Van der Meer, „want ik heb geld zat. Ik ben binnen." Daarom hoeft hij ook geen cadeautjes. Iedereen die toch wat wil geven, heeft Van der Meer gevraagd om een donatie te doen aan de kinder boerderij van de Bavo. Het belooft met de eucharis tieviering, een buffet en een feestelijke 'gouden' receptie een lange, drukke dag te wor den. En de dag wordt zelfs nog drukker en langer dan Verdie sen tot gisteren had gedacht. Hij had namelijk het idee dat de feestdag 's middags in alle rust zou beginnen met een eucha- ristievering in de voormalige Bavo-kapel, maar Van der Meer heeft daar eigenhandig een stokje voor gestoken. Niet dat de mis niet doorgaat, want zon der kerkdienst zou de dag vol gens de katholieke jubilaris niet compleet zijn. Nee, Van der Meer, die naar eigen zeggen zo dik is omdat hij alles lust, heeft bij de banketbakker zeventien gebakjes besteld. „Dan heb ik 's ochtends al het huis vol met mensen uit de buurt. Dat is veel gezelliger. Daarna gaan we naar de kerk." Verdiesen heeft schoorvoe tend ingestemd met de wens Cor van der Meer woont al een halve eeuw gelukkig in de Bavo in Noordwijkerhout. Vanwege dat jubileum trakteert hij vandaag al zijn vrienden en bekenden op een 'gouden' feest. foto henk bouwman van Van der Meer. „Nou, voor een keertje dan. Want als Cor altijd zijn zin kreeg, zou het hier elke dag vol zitten met mensen. Cor houdt nu eenmaal erg van gezelligheid en drukte. Cor heeft door zijn manier van doen veel vrienden en kennis sen. Hij heeft altijd overal aan meegedaan en gezien zijn leef tijd is hij nog steeds erg actief', zegt Verdiesen. „Vroeger was hij misdienaar, kelner bij de to neelvereniging, deed hij veel voor de carnavalsvereniging, verkocht hij loten voor WSB en was hij lid van de verkennerij. Elke keer als ik met Cor bood schappen doe in het dorp, valt het mij op hoeveel mensen hij bij naam kent. Cor is ook jaren lang de persoonlijke begeleider geweest van een blinde mede bewoner, Toon van Zijl. Waar Toon was, daar was Cor. Dat Toon het naar zijn zin had, dat vond Cor belangrijk." Tegenwoordig doet hij niet meer zoveel, maar tegen de baas van de kantine van het buurthuis heeft hij gezegd dat ze hem altijd mogen vragen als er mensen nodig zijn om schoon te maken of af te was sen. Hij werkt weliswaar niet meer zo hard als vroeger ('Door die dikke buik van mij kan ik niet meer zo goed bukken'), maar hij doet wat hij kan. „Soms vragen ze me of alles schoon is en dan zeg ik maar ja, ook al weet ik dat het niet zo is. De directrice houdt morgen een toespraak voor mij en dan zal ze ook dat wel vertellen. Dat geeft niet, want de mensen mo gen weten dat ik een goede, maar ook een slechte zijde heb. Maar ik ben niet bang voor wat ze gaan zeggen. Ik heb geen zorgen voor de dag van mor gen." Toch is Van der Meer wel een beetje bezorgd, moet hij even later toegeven. De man, die in vijftig jaar in Noordwijkerhout heel erg veel heeft zien deren ('Vroeger waren e geen vrouwen. Die zijn wel. Dat is een leuke vei ring'), is een klein beetje dat hij zijn stekkie aan di siahof moet gaan verlatei al zegt zijn begeleider daar niet voor hoeft te Verdiesen: „De verzekejw maatschappijen zijn al bezig met herindicatie, het mom dat verpleegd ia veel mogelijk in die zorgd moeten worden w o' vandaan komen. Van der heeft daarom al veel bek zien vertrekken en denkt fr ook aan de beurt komt. beer hem duidelijk te dat iemand die niet we niet weg hoeft, maar dat hij niet. 'Jij bent de dit 'i niet, hoe kan jij dat dan zegt hij. Volgens Cor wi leen de echte directeur met hem gaat gebeuren.' Hoewel Van der Mee 'n het algemeen een erg pre a gezellig leven leidt, he nogal eens heimwee na in tijd van vroeger, toen d's Bavo nog gerund werd d oi Noord-Brabantse paters goeie ouwe tijd, toen wa 'r paters nog echt kath meent Van der Meer, dieig zegend met een ijzersteB heugen. „Dan bedoelt U echte katholieke mis e le zo'n oecumenische me n pastoor van tegenwo voegt zijn begeleider Vei n toe. „Dat zijn eigenlijks pastoors maar dominees t' Van der Meer verder, zijn er bij die getrouwd dat mag helemaal niet paus. Vroeger dachten helemaal niet aan. Nie verandering is een verbi zeg ik altijd. Je moet we ilt proberen mee te gaan i veranderingen, maar soi dingen moeten hetzelfd ven." Aannemers VERBOUWEN IS DAT DUUR? Reken maar op FREBOUW Bel voor gratis advies/offerte tel. 071-5760059 Accu's ACCU SPECIALIST GROENEN Nieuwe Rijn 105-106 Leiden, 071-5120500 Administratie Administratie collectief. Zoeterwoudsesingel 63, 2313 EL Leiden Tel. 071-5127054 Fax 071-5127004 Dienstverleners bij uitstek voor: Boekhoudingen en belastingzaken voor midden- en kleinbedrijf Financiële diensten en verzekeringen Administratie en advieskantoor Kloet B.V. Freesiadal 9 2317 HV Leiden Tel. 071-5233000 06 26272187 Het kantoor voor uw: Boekhouding Loonadministratie Jaarrekening Aangifte LB/OB/ Vennootschapsbel. Advies Advocaten kantoren Van Roy C.S. Advocaten Rapenburg 55, Leiden. 071-5122362 Autodemontage De Graaf B.V. Ommedijkseweg 24, Leiden. 071-5314141. Lid Stiba. Gebr. Opdam b.v. Voorschoterweg 41, Valkenburg ZH, Tel. 071-5315101. Hanepoel 4, Zwaanshoek Tel. 023-5845435 Verkeersschool Tempo Hooigracht 86a, Leiden. Tel. 071-5122046. Elektrotechnisch Installatie bedrijven W. P. HARTWIJK ZN. BV Waarborginstallateur Gas- licht en water. Nw. Beestenmarkt 7, Leiden. Tel.: 071-5126627. ACCU SPECIALIST GROENEN Nieuwe Rijn 105-106 Leiden, 071-5120500 KLAASSENS Heren- en dameshoeden Breestraat 114ab, Leiden Tel. 5120882 KOUSENHUIS Gejo Grote sortering herensokken Haarlemmerstraat 8, Leiden tel.:071-5120422 Schoenen U slaagt ALTIJD bij SCHOUTEN Dé specialisten in modieuze schoenen voor losse steunzolen én méérdere breedte- maten. 'Geopend: elke werkdag tussen 9.15 en 18.00 uur: zaterdag tot 17.00 uur. ruime parkeergelegenheid. ZEER GROTE COLLECTIE KINDERSCHOENEN 'vriendelijk en deskundig personeel Dorpsstraat 13-15-17 centrum Noordwijkerhout Tel. (0252) 37 28 14 Motor- en autorijschool Belinda theoriecursus met CDI Nu ook verhuur van Trike's. Sumatrastraat 2, Oegstgeest. Tel. 071-5156836 Ontstoppen - Repareren - Vernieuwen - Onderhoud. Leegzuigen beer- en vetputten. Tevens verhuur van toiletcabines. GEEN VOORRIJKOSTEN 071-5766560. Dirk v.d. Zeeuw V.O.F. Kraaierstraat 13 Leiden - tel. 071-5121644 Barendse en Zoon B.v. Flevoweg 6, Leiden Tel.: 071-5233239 Géén filialen In deze wekelijkse service rubriek adverteren ondernemers die met regelmaat hun product of dienst willen aanbieden aan lezers van deze krant. Vaste plaatsingsdatum, Herkenbare opmaak, 1 Groot leesbereik, Meerdere branche rubrieken, Tekstwissel altijd mogelijk. VOOR ADVERTEREN IN DEZE RUBRIEK Sanitair ma De Nie Kort Rapenburg 5 J Leiden, tel. 071-51! J Verwarmiij CENTRA Draadbaan 11 Leiderdorp 071-52 - Alle c.v.-ketels - De nieuwste model Decor-radiatoren - Gewone raoiatoren - Vloerverw.-convect - Warmw. apparaten Komt u eens langs nieuwe showrot Woninginricl Het KARPETTEN Het JUISTE adre: uw tapijt, gordijf karpetten, luxal festonneren traplop tafelkleden. Herensingel 10, l Tel.: 071-52181

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 16