oploper Alecto Int met moeite Fiks haalt stunt uit tegen koploper IJsselvogels itz verliest draak n een wedstrijd Sport Beginneling redt DIOK Eerste punten zijn binnen voor LOHC Scheidsrechter bedreigd IDAG 25 SEPTEMBER 2000 heeft in de overgangsklasse A van de landelijke opnieuw geen puntverlies geleden. De frdorpse formatie van coach Maurits Eikenhout na de moeizame 2-1 overwinning bij Alliance de Jositie met het Haagse Klein Zwitserland en Hilver- De Leidse eersteklassers, Forescate, Roomburg en boekten een ruime overwinning. nn e van Alecto was zwaar- ',0j iten. Tegenstander Al- 1 r had in de eerste helft het 5ui!^an het spel en zette de lorpsen vanaf het eerste naai onder grote druk. 2 lanks gaf Alecto geen kansen weg. Het over man Alliance werd slechts enkel doelpunt uitge- Keepster Jeske Ladan knap een toegekende kreeg ook de stick nog Ie rebound, maar de bal uiteindelijk toch in. Vlak rust benutte Ghislaine 5u'ijriadis op haar beurt een id uit een strafcomer. e pauze kwam de ploeg ach Eikenhout eindelijk de druk van de Heem- n vandaan en creëerde grote kansen, die door :tte Kuijlaars en Jolanda niet werden verzilverd. Irs zorgde 12 minuten :,.c d toch nog voor de win- Itreffer. eerste klasse blijft Fo- lijstaanvoerder. De 5-1 ijr ip het nog puntloze Hu- am simpel tot stand. Na ege goal van Annemarie er, zorgde Mascha Kim- et twee treffers voor een ge, ad bij de pauze. Ook na kon Hudito de verdedi ging onder leiding van Marloes Krouwel niet verontrusten. Eli- ne van Nimwegen en opnieuw Eijffinger leverden eerst de 5-0 af, alvorens de gasten konden tegenscoren. Het scoreverloop van Room burg bij Tilburg was gelijk aan die van Forescate. Martine Fluitsma, na een solo, Maaike van Hal, uit een scrimmage, en Danielle Beukers, na een afge schoven corner, zorgden voor de 3-0 ruststand. Ook hier stbk- te bij een 5-0 stand (door Fieke van Koppen en andermaal Fluitsma) de productie. Het enige verschil was, dat de thuis ploeg de eer niet redde. Zakte LOHC vorige week nog gigantisch door het ijs, gisteren waren de Leidsen al weer aar dig opgedroogd. Joke Plug opende de score uit een straf comer. Dat de ploeg nog niet kurkdroog was, bleek uit een knullige treffer van Gouda. Ma rieke Mattheussens bracht LO HC nog voor de rust opnieuw op voorsprong. Daarna roken de gasten kansen, nadat twee strafballen werden gemist. Pas een minuut voor tijd bracht nieuwkomer Karin van Rijn de 3-1 eindstand op het scorebord. Leidens enige ploeg in de tweede klasse, Leidse Studs, verloor in Gorinchem met 1-0 van Rapid. De vaak goede op bouw had geen rendement in loplL» JORIS ZANDBERGEN het in eigen huis afwe- 14 jen Prisma College. In 05 aak van een wedstrijd de Voorschotenaren LLI 54 van de degradant uit ivisie. Iteinkelijk leek er geen ;2 aan de lucht voor Blitz. 4oekers uit Utrecht had- zeven fitte spelers, :oach Sid Bminsma elke dubbel bezet had. Blitz R£dan ook goed en bouw- mo een 19-8 voorsprong op. ging alles mis. De be spelers Cees Aanha- Bram Moinat lieten het en ook de rest van de akte naar een bedenke- au. Bij rust stonden de ers zelfs voor: 24-26. tweede helft liet Prisma zien veel bijgeleerd te in de eredivisie. Het jniet fraai, maar wel ef- a" De thuisclub speelde de (I verdediging van Prisma ;aart met dribbelsolo's ;ens heen gingen, en zo balverlies leidden. VQ at in de wedstrijd kwam eer op gelijke hoogte Judoën van Bob Vegter rt Stuijfeand. Die haal- P,eiter kort na elkaar hun iut. Prisma speelde het :ns geslepen uit. Itz: Stuijfeand 10, Ponit 10. ig in Meppel tegen Red mderuit met 90-87. De aI ijkers openden uitste- i hadden in het eerste ilfs een voorsprong van K|en. De thuisploeg wens- i'g.er voor eigen publiek '6jrnederd te worden en er spelen, zonder daar is veel fouten voor te en. Na rust (39-38) ble- de teams voortdurend ir in de buurt. De meer eerde thuisclub bleef :en in de slotfase. MSV- lurhan Alibegovic weet es aan gebrek aan erva- zijn team: „Ze hebben |even. Het gaat nog niet i, maar daar kunnen we ken. Routine doe je al door te spelen. Gerben Holst doet het bijvoor- eel goed. Hij speelt als bijna de hele wed- :oort, verdeelt het spel. an ik nog niet van hem n dat hij ook nog eens id e hele ploeg brengt." ïf MSV: Koek 24. Van der 0 Van der Holst 17, Van Leeu- P'en verloor in Den Hel- ie 84-74 van WGW. Guard igthart was weer fit zo- h Martin Hoekstra een 'S'e selectie tot zijn be- r g had. Leiden nam in rs ningsfase een kleine ing, waarna de thuis- ar veel voormalige spe- 1 Den Helder actief zijn, naer terugvocht naast de E'rs. In de tweede helft 37) kende Leiden twee- n periode waarin veel de afwerking. Een misser in de verdediging werd de studenten ver in de tweede helft fataal. De streekderby in de derde klasse tussen Noordwijk en Al phen leverde een royale 6-0 ze ge voor de bezoekers op. Pame la Kapel, Marjolijn Eijsink van Egdom paraat. Smeets en Chrissy van Veggel VW verdubbelde de 1-0 zorgden voor de drie treffers voorsprong tegen Catwijck in voor de pauze. Daarna scoorde de tweede helft. Bij een 2-0 ach- Lonneke Speur een heuse hat- terstand haalde invalster en A- trick. Bij de twee Noordwijkse juniore Kim Parlevliet de nul kansen stond keepster Eline van het scorebord voor de Kat- FOTO ERIC TAAL wijkse ploeg. Hisalis haalde in de vierde klasse uit tegen Hermes. Spits Renske Wintjes was goed voor vier treffers. Astrid Cederhout en Roos van de Krogt zorgden voor de overige goals: 6-0. balverlies werd geleden en makkelijke kansen gemist wer den. De eerste maal kwamen de bezoekers nog terug, maar bij de tweede keer ging het mis. De scheidsrechters hervatten het spel toen Leidenaar Timo Ver- steegen nog aan het wisselen was na zijn vijfde fout. Leiden stond dus nog maar met vier spelers in het veld en maakte een persoonlijke fout. Toen Versteegen de arbiters hier op wees, ontving hij ook nog eens een technische fout, zodat WGW drie vrije worpen mocht nemen en balbezit hield. De 77- 69 achterstand was vervolgens niet meer in te halen. De vrouwen van Univentio- /Grasshoppers wonnen ook hun tweede duel. In Tilburg werd Filtech Five met 41-71 aan de kant gezet. De Katwijksen liepen na een stroef begin ge staag naar een steeds grotere marge. Waar de centers de vori ge wedstrijd nauwelijks in het spel voorkwamen, waren nu Barbara Nieuwenhuys en Lon- neke Bransz oppermachtig in de bucket. Grasshoppers voer de na rust (22-31) de druk op. Filtech bezweek snel en losjes spelend kwam Grasshoppers aan een ruime zege. Scores Univentio/Grasshoppers: Nieuwenhuys 25 (14 rebounds), Dries- sen 18, Bransz 9 (20 rebounds). BV Leiderdorp verloor in eigen huis met 53-60 van Celeritudo. De thuisclub bleef verrassend (vooraf werd gevreesd voor een grote nederlaag tegen de sterke Groningsen) de hele eerste helft op voorsprong. Pas na rust (29- 28) sloeg Celeritudo een gaatje. De ploeg was eerst nog even van slag toen Groningse Lois Triemstra zwaar geblesseerd naar het ziekenhuis moest wor den gebracht, maar van 35-35 werd het 39-50, ook omdat Lei derdorp slordig met de bal om sprong en veel open kansen liet liggen. Vivien Beerends en Ma- riska van Zegveld hielden Lei derdorp in het vierde kwart nog wel in de wedstrijd, al was het niet voldoende om de punten in Leiderdorp te houden. Scores BV Leiderdorp: Beerends 15 (14 rebounds), Van Zegveld 14 (10 re bounds). In de eerste divisie zetten de basketbalsters van Lisse in ei gen huis de titelaspiraties kracht bij door Basketiers '71 met 69-37 kansloos te laten. Lisse had aan niet meer dan tien minuten voldoende om de tegenstander duidelijk te ma ken, dat er tegen de lijstaan voerder geen eer viel te beha len. De weinig balvaardige te genstander uit Zevenaar werd van meet af aan op een felle zo- nepress onthaald. Een tactiek, die aan de lopende band bal winst opleverde. Na rust (35-14) was er van een serieuze kracht meting geen sprake meer. Scores BV Lisse: Droogh 19, Kortman 17, Van de Heuvel 17. RUGBY PIETER VAN DER VLIET Met een bescheiden glimlach op zijn gezicht verliet Mark Westerlaken het rugbyveld. DI- OK had zojuist van promoven dus Eemland gewonnen met 31-23 en Westerlaken groeide uit tot man van de wedstrijd. Opvallend, omdat de politie agent pas zeven maanden met de rugbysport bezig is. De Amersfoortse nieuwko mer in de ereklasse had nog geen wedstrijd gewonnen en dus dachten de Leidenaars dat ze de punten konden pakken. Maar direct vanaf de start zorg den de jagende Amersfoorters voor de nodige paniek in de Leidse defensie. Slecht verde digen van DIOK leverde Eem- land een 0-6 voorsprong op. Een simpele score na een in terceptie van Thierry Crousol betekende de onverwachte ommekeer. Ondanks een veld- overwicht verloor Eemland heel langzaam de greep op de wedstrijd. Helemaal toen ook Rogier van der Walle een slor digheidje in de Amersfoortse defensie genadeloos afstrafte en Westerlaken 14-6 liet note ren. DIOK had geluk dat Eem land de wedstrijd zo weggaf, want de Leidenaars verdien den de stand op het scorebord niet. Er zat geen tempo in de aanvallen en het afstoppen van de tegenstander gebeurde bij vlagen ronduit slecht. DIOK kreeg meer adem- ruimte toen nieuweling An drew Chandler uit een goed uitgevoerde aanval 22-6 scoor de. In het tweede bedrijf zou Westerlaken uitgroeien tot held. De 27-jarige Alphenaar schopte het ovaal vanuit alle standen door de palen en hield zo zijn club in de race, omdat Eemland met twee try's, 22-16, de spanning in de wedstrijd te rugbracht. Met zestien punten schopte de flanker DIOK naar een 31-23 overwinning. In Sassenheim verloor The Bassets nipt met 16-19 van Rotterdam. De Sassenheimers voelden zich bestolen, want een glaszuivere vijfpunter in de slotminuut werd afgekeurd. „We hebben alles gegeven", zei Rob van der Heiden. „In de tweede helft stokte het bij ons een beetje en daar heeft Rot terdam goed gebruik van ge maakt." In de eerste helft zorgde Marco van Ruiten voor de 8-7 ruststand, waarna Rotterdam in een sportieve strijd net steeds aan de positieve kant van de score bleef. Van Ruiten en Ruud de Bruin drukten nog wel een vijfpunter, maar kon den niet voorkomen dat Rot terdam uiteindelijk aan het langste eind trok. MANNENHOCKEY PETER KLEIN Na twee zware nederlagen op rij hebben de mannen van LOHC de eerste drie punten binnengehaald. De Leidse eer steklasser deed dat meteen maar met een ruime zege. In Naaldwijk werd het 5-2 tegen Westland. Door de 2-6 neder laag thuis tegen Hudito is Fo rescate voorlopig lijstaanvoer der af. In de tweede klasse na men Roomburg en Leidse Studs, beide door winst op de naaste concurrenten HBS en Vianen, de eerste plaats weer over. Oswald Mattheussens speelde een hoofdrol in de ruime zege van LOHC bij Westland. De nog jeugdige spits benutte een strafbal voor de 1-0 voorsprong. Vooral in de eerste helft liepen de Lei denaars door de defensie van de Naaldwijkers heen, maar meer dan een treffer van Adam Westman leverde dat niet op. Westland scoorde te gen voor de nog wel voordeli ge 1-2 ruststand. Na de pauze zorgde Mattheussens met een echte hattrick in zijn eentje voor de 5-1 stand, voordat Westland opnieuw kon doel punten. „Een off-day", aldus Olivier Kist, die Forescate tegen Hu dito nog wel op een 1-0 voor sprong zette. „Van de week hebben we maar met z'n zes sen getraind, ik zag het al een beetje aankomen. Maar het blijft balen." De bezoekers lie pen naar 3-1 bij rust en ver volgens naar 6-1 uit, voordat Gertjan Egberink de tweede Voorschotense treffer kon la ten aantekenen. Qua balbezit verdiende Alecto de 2-1 zege niet. Die was met zestig procent in het voordeel van Qui Vive. Qua rendement verdienden de Lei derdorpers de overwinning wel. Wynand Hacker scoorde in de eerste helft uit een straf comer. Direct na de rust had Alecto dankzij een prachtig backhandschot van Jos Douw- ma de wedstrijd in de zak. De verdediging gaf maar een en kele kans weg. Qui Vive be nutte die. De 3-0 winst van Roomburg gaf niet het spelbeeld weer. Het hooggeklasseerde HBS speelde gelijkwaardig aan de Leidenaars, die uiteindelijk goed wegkwamen. Stijn van Huijstee had namelijk een productieve dag. Hij scoorde een keer in de eerste en in de tweede helft en gaf de pass voor treffer nummer twee van Michiel de Jong. Net als in de streekderby te gen Roomburg stonden de Leidse Studs tot ver in de tweede helft met 3-1 voor. Vo rige week werd het alsnog 3-3. Bij koploper Vianen lieten de studenten nog maar een tref fer toe, waardoor tevens de eerste plaats werd overgeno men. Via Tiemen Brouwer en Wouter Plantenga werd de voordelige 0-2 stand bij de rust bereikt. Na de 1-2 van Vi anen zette Jasper Luijendijk de marge weer op twee pun ten. Bij 2-3 stopte keeper Ma- rijn Takkenberg een strafbal. De tweede helft bevond Noordwijk zich vooral op de helft van Nieuwegein om daarmee de 1-0 achterstand tegen de gasten goed te ma ken. Het lukte alleen Robin Dobson uit een strafcomer. Eindstand 1-1. Alphen leed in de derde klasse een terechte 1-4 neder laag tegen Nieuwkoop, dat de snellere en tactisch betere ploeg had. Vlak voor rust bracht Lodewijk van Klaveren uit een strafcomer de 0-2 ach terstand tot 1-2 terug. Bij een 3-0 voorsprong kwam er bij Catwijck duidelijk de klad in. Jirzi Hartog uit de rebound na een strafcomer, Martijn Houwaart en Wouter de Mol scoorden. De laatste werd vlak voor de pauze voor tien minuten uit het veld ge stuurd. Woerden profiteerde en maakte in de tweede helft zelfs gelijk. Toen De Mol met een tweede kaart uit het veld verdween, leek het gedaan met de Katwijkers. Met tien man zorgde Ronald Sieval toch nog voor de winnende treffer. Van de vierdeklassers in de Leidse regio kwam alleen Hi salis tot winst. Frank Smit scoorde twee doelpunten, voordat Evergreen een keer iets kon terugdoen. Pas in de tweede helft wist Voorhout het bezoekende Waddinxveen bij te benen. Via 0-4 bij de rust werd de 1 -5 eindstand bereikt. Bart Wehkamp redde de eer. Bleiswijk hield tot aan het eindsignaal de in de eerste helft gescoorde marge tegen Alkemade intact. Eric Vrieler zorgde net voor de pauze voor de 2-1. Na de rust maakte Pim Slot de aansluitende goal naar 3-2. Vrieler was weer goed voor de aansluiting naar 4-3. Het alles-of-niets-spel leverde toch weer een treffer voor Bleiswijk op. KORFBAL MICHEL VAN GENT Nog altijd zijn drie regioploe- gen ongeslagen in de veldcom- petitie. TOP, Fiks en Fluks zege vierden op de vierde speelron de opnieuw en bestendigden hun topposities. Sporting Trig- on, Pernix en Crescendo wach ten na nieuwe nederlagen ech ter nog steeds op de eerste punten. Tempo verloor verras send ruim van Snel (17-8). Sporting Trigon toonde zich bijzonder wisselvallig in de af werking tegen Dalto. De forma tie van Peter Schallenberg raak te na krap twintig minuten 1-6 achter, maar herstelde zich voorbeeldig. Chantal van Duijn (3), Sander de Haas, Dimitri IJzerman en Arnoud Lambooy brachten even na rust de aan sluiting tot stand (7-8). Bij 7-9 liet de moeizaam scorende be- ginaanval een strafworp liggen en dat bleek een dure misser (7- 12). Trainer Peter Schallenberg zette in het bewuste vak dan ook een verse kracht in: René Bekker. Deze maakte prompt 9- 13, wat de inleiding werd voor een knappe inhaalrace. De Leidse hoofdklasser bleef ech ter steeds op twee punten han gen. Arnoud Lambooy en San- der de Haas maakten vanaf de stip nog 15-17 en 16-17, maar in de resterende twee minuten bleef de gelijkmaker uit. De tweede aanval van TOP liep in de eerste helft niet goed tegen Thrianta. Hij kwam in 31 minuten niet verder dan een doelpunt van Stanley Lardé (5- 2, 5-3 rust). De Sassenheimers raakten aangeslagen door deze gang van zaken en speelden meer tegen zichzelf dan de te genstanders. Het bewuste vak speelde in het vervolg met be duidend meer uitstraling en forceerde zelfs de beslissing met twee treffers van Lardé (9- 6, 10-6). Daarmee was de strijd gestreden: 13-8 winst. Petra van Niekerk, Benjamin van Tol en Jeroen van der Wolf scoorden elk tweemaal. Aanvankelijk had Pernix in het duel der puntlozen tegen Nieuwerkerk het heft in han den. Sjoerd van der Kooij (3), Saar Karstens, Raymond Boer man en Bert Vanhaelen maak ten 4-1, 5-3 en 6-4, totdat in het resterend kwartier de scherpte wegviel (7-8 rust). Na de pauze deden de oranje-witten een vergeefse poging om gelijk te komen (9-10, 9-13). Bij 13-16 gaven Huig Schoondeiwoerd en nogmaals Boerman hun club nieuwe hoop, maar in de resterende zes minuten bleef de 15-16 ongewijzigd. LEIDEN MICHEL VAN GENT Sporting Trigon kan een onderzoek van de tuchtcommissie van het korfbalverbond tegemoet zien. Scheidsrechter Hans Hegi voelde zich na afloop van de wedstrijd tegen Dalto bedreigd door uitlatingen van een Leidse supporter. Hij verliet samen met zijn grensrechter Marinus Bakker het complex zonder de wedstrijdformulieren te ondertekenen. „Wij liepen naar de kant toe, waar een supporter van Trigon ons verbaal be'dreigde en een trap tegen de tas van mijn grens rechter gaf. Trigon heeft wel bescherming aangeboden toen we wilden weggaan, maar er werd ook gevraagd of we dit soms de den om het bondsblad te halen. Toen was ons vertrouwen vol ledig weg en zijn wij zonder ons om te kleden weggegaan", lichtte Hegi toe. Trigon-aanvoerster Chantal van Duijn deed nog een vergeefse poging het arbitrale duo op andere gedachten te brengen. Vol gens haar waren beide ploegen erg verrast door deze gang van zaken. „Later hebben wij gewoon de wedstrijdformulieren uit gewisseld met Dalto en bij de bijzonderheden gezet dat de scheidsrechter al weg was." Hegi heeft zijn bevindingen bij de tuchtcommissie gemeld. Trainer Aad van Rijthoven sprak van een collectieve off- -day van Tempo naar aanlei ding van de 17-8 nederlaag bij Snel. Zijn selectie had weinig afvang onder de palen en maakte ook nog veel plaatsfou- ten. Marcel Haagsman en El mer Veenman zorgden in vijf minuten tijd voor 2-2. Bij rust was het 6-2 en na depauze deelde de verdediging in de malaise en ook het inzetten van Erik Holthausen en routinier Martijn Hooijer bood geen soe laas. De verdediging van De Da naïden nam veel risico's tegen OKV, nadat er met 10-11 voor het eerst een achterstand was ontstaan. Dat resulteerde in vier strafworpen in even zoveel minuten, waarvan er twee wer den benut (11-13). De blauw- witten misten zelf op 12-14 een stip, zodat de late treffer van Liesbeth Kalthoff niets meer opleverde: 13-14. De Danaïden hadden deze ontknoping niet verdiend, want zij hadden zeker voor rust het beste van het spel gehad (4-1, 8-7 rust). Aart Tho- lens (5) en Nienke Feenstra (4) waren de topscorers. Hekkensluiter Crescendo raakte tegen DKC 7-1 achter door onder meer twee strafwor pen onbenut te laten. Wijnand Alberts (5), Carmen Zitman en Johan Baak (2) herstelden op basis van inzet de aansluiting met 11-10. Het was een veeg te ken dat er tussen de negende en tiende treffer een kwartier zat. De thuisclub maakte bij de ze stand wel twee strafworpen en liet zich niet meer achterha len: 15-12. Alberts nam de helft van de productie op zich. Fiks nam de koppositie in de tweede klasse F over van IJssel vogels door het onderlinge duel met 14-13 te winnen. Theo Vreeken (3), Inge Anholts, Len- nie Ariholts, Jerry Buurman, Henrik Hooimeijer en Matthijs de Visser bouwden in de eerste helft een 8-3 voorsprong op. Het achttal van Anke Heederik verloor naderhand echter de greep over de topper en raakte zelfs 11-12 en 12-13 achter. Matthijs de Visser vervaardigde uit een strafworp, geforceerd door Inge Anholts, de gelijkma ker en Vreeken maakte in de slotminuut de sensatie hele maal compleet. Vlak voor tijd keek Madjoe opgelucht toe hoe Valto een strafworp miste, anders was het 13-13 gelijkspel nog verloren gegaan. De Rijnsburgers haal den te weinig rendement uit hun goede verdedigen. Andrea den Heijer, Miranda Pronk, Klaas Star, Jos Star en Hanne Veldman zetten 3-2 om in 3-7, maar bij rust was het toch 9-7. Daarna ging de score gelijk op, want het verschil was nooit gro ter dan één doelpunt. Velocitas incasseerde een af getekende 8-20 nederlaag tegen Weidevogels. Het achttal van Jeroen Huizing scoorde moei zaam, blijkens het gegeven dat in de eerste helft vier goals uit strafworpen voortkwamen. De ze werden benut door Marjan Snatersen (3) en Elsbeth de Mooij (6-8 rust). Na de pauze troffen De Mooij en Iwo Nelson als enigen nog eens doel. Bij KZ Leiden was de zuiver heid onvoldoende om bij Olympiek punten te bemachti gen. Didier Caron (3), Steven Kalkman (2), Patricia Derksen, Bianca Witteveen en Joost Sporting Trigon 1 speelde gisteren de eerste competitie wedstrijd op het nieuwe kunstgras veld. Amoud Lam booy (12), Christi na Verbrugge (6) en Chantal van Duijn (1) verdedi gen hun paal tegen Dalto. FOTO ERIC TAAL Kwestro hielden ruim zesen dertig minuten een voorsprong intact (5-8). In het restant van het duel had alleen Witteveen nog eens succes: 10-9 verlies. Maartje van Berkum viel uit met een enkelblessure. Fluks had weinig tegenstand te verduren van Fortis '75. Ro nald van Drongelen (4), Arno van Haarlem (3), Alexandra Braun en René Spaanderman maakten voor rust 9-1, waarbij de tegentreffer een strafworp was. Van Drongelen, topscorer met zeven doelpunten, bepaal de de eindstand op 19-4.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 29