Grootveld wint Zesdaagse vv Katwijk schittert door afwezigheid op voetbalgala Veglo met invallers naar ruime zege Martin van Rijn blijft verbazen Sport 0£ Tim Coronel vergroot zijn titelkansen in Spa-F rancorchamps HANDAG 25 SEPTEMBER 2000 'an Rees lonkt naar titel ssi Alphenaar Remy van Rees kan de titel in het Open NK iotorcross klasse 250 cc/500 cc bijna niet meer ontgaan. De ederlander won gisteren op het circuit van Oss de tweede lanche en eindigde in de eerste manche als tweede. Met nog :e wedstrijden te gaan, heeft Van Rees 37 punten meer dan i Belgische concurrent Steve Ramon. De Zuid-Afrikaan ingston domineerde ook in Oss de klasse 125 cc. De heersend ereldkampioen won beide manches. Erik Eggens finishte twee >er als tweede. )e Zijl/LGB bekert door p^j f; De vrouwen van De Zijl/LGB hebben de tweede ronde be- van ^)e'cer competitie. In Ede versloeg de ploeg van de euwe trainer Rob van Berkel de vrouwen van De Rijn met 10- Wendy van Berkel scoorde zes doelpunten. De vrouwen van )r 71886 zijn in het eigen Galgewater-toernooi als vierde geëin- jjL gd. Hoofdklasser De Ham legde beslag op de eerste plaats. "a lubbelzege Sterk in Kroatië tkarska-kroatiéAnouk Sterk is winnares geworden van het c" ^1 u;; 1 n r\r\r\ v..-„„u '0? ibbelspel bij het 10.000 dollar toernooi in het Kroatische Ma- irska. De Leidse versloeg, samen met Anouk Sinnige uit Mep- '1, in de eindstrijd met 6-3 7-6 de Hongaars/Bulgaarse combi- EOitie Molnar/Golumbiasi, die in het enkelspel als eerste en reede waren geplaatst. Bij de beste vier waren Sterk en Sinni- die zich via de kwalificaties in het hoofdschema speelden, baas over de lijstaanvoerders Navratilova/Moculova. In het ikelspel bereikte Sterk de beste zestien, nadat ze ook hier eerst ie rondes kwalificatie en de eerste schifting van het hoofd- hema had doorstaan. De 20-jarige Leidse verloor met 2-6 en er 6 van de Tsjechische nummer 335 van de wereld, Navratilova, vee :n nichtje van tennislegende Martina Navratilova. DC speelt gelijk op jubileum derdorp De jubileumwedstrijd van de 75-jarige Leiderdorp- damclub (LDC) tegen het Nederlands Visueel Gehandicap- n Damteam is zaterdag geëindigd in 7-7. LDC'er Uitten- igaard gaf meervoudig Nederlands kampioen Caffa flinke te- nstand, maar moest uiteindelijk toch in (de enige) remise be- 'y sten. LDC'er Janssen versloeg de Nederlands kampioen van [jaar (Kers). De sneldamtitel bij de vrouwen ging naar Kha- :n f izi. Bij de huisdammers werd de eerste prijs gedeeld door het ietal Schroef, Vethaak en Van Kesteren. De sterkste subtop- e rs was Van Dusseldorp en bij de gevorderden wonnen Rama- rsing en LDC-preses Lindemans. an der Marei sterkste in Zevenloop /enhoven Jan van der Marei was gisteren de grote man van Zevenloop. De voormalig triatlonkampioen loste in Zeven- iven eerst het startschot voor de jeugdloop en won vervolgens wedstrijdloop over tien Engelse mijl. Van der Marei legde de ,1 kilometer af in 56.15, 3.18 minder dan Comé Klijn uit Dofddorp. Linschotenaar Robert van der Werf was met een gelijkbare voorsprong de beste op de tien kilometer: 34.58, H minder dan Jan Vergeet uit Nieuwveen. Bij de vrouwen wa- Corina van der Voorn (1.08.52 over 10 Engelse mijl) en Ma- '211e Stigter uit Alphen aan den Rijn (45.42 over tien kilometer) sterksten. ■I Ex-Katwijker Alex Hermans rijdt voorop door de straten van Sassenheim. FOTO TACO VAN DER EB André Grootveld heeft na een spannende finale de Zes daagse van de Bollenstreek in de categorie Sportklasse A gewopnen. De renner uit Zoetermeer werd zaterdag der de in de Oranjeronde van Sassenheim en een dag later tweede in Lisse. een tienman sterke kopgroep en werd in de laatste ronde slechts voorbij gestoken door Rick Krijt uit Oostzaan. Die tweede plaats was precies ge noeg voor de eindzege. Noordwijker Peter Zuidhoek was goed op dreef. Hoewel hij de laatste weken was betrokken bij enkele valpartijen, won hij de hoofdprijs (een raceframe) De Zesdaagse, met wedstrijden in Alphen aan den Rijn, Voor hout, Noordwijkerhout, Hille- gom, Sassenheim en Lisse, werd op de slotdag beslist. Deed Grootveld zaterdag in Sassenheim al goede zaken, gis teren in Lisse sprong hij enkele ronden voor het einde weg uit voor de beste Bollenstreker in de zesdaagse. Zuidhoek werd zevende in Sassenheim (win naar was oud-Katwijker Axel Hermans) en negende in Lisse. Een andere Noordwijker, Wim van der Plas, behoorde in Sas senheim tot de uitblinkers. Op het lastige rondje, dat veel uit vallers kende, werd Van der Plas knap vijfde. In Sassenheim kwamen ook de oud-profs in actie. Gerrit Solleveld werd in de laatste bocht bijgehaald en geklopt door winnaar Steven Rooks en Jo de Roo. In de Omloop van het Zui den, een wedstrijd voor jonge amateurs, hebben de regionale renners geen ereplaatsen kun nen behalen. Wel maakte Gerben van de Reep (Hillegom) tot tweemaal toe deel uit van een grote kop groep, maar in de eindsprint was hij kansloos tegen rappe mannen als Hans Dekkers en Matthijs Looman. Ook Walter de Kok (Burger veen) en Leiderdorper F.woud van der Kooy reden lang in de frontlinies mee, maar uiteinde lijk grepen zij naast de hoogste prijzen. irdwukerhout 1 d 1tjan van geen iietbalvereniging Katwijk f tapte zaterdag de nodige prij- udn weg op het derde Eleven haietbalgala van de Bollen- Er werd zelfs een speci- üed gezongen voor de I ïdskampioen bij de ama- De voltallige selectie, :en:hnische staf en bestuursle- lot n ontbraken echter. Oud- iner Wim van Zwam (beste „1 iner) en oud-speler Danny erliyt (talent van het jaar) haal- wel hun prijzen op. Carlo Zeist liet zich in congres- liefcitrum Leeuwenhorst kronen speler van het seizoen )/'00. Huig Hoek (KRV) werd beste voetballer van de eer- /tweede klasse, (atwijk verkoos de kermis in elofarendsveen boven de irlijkse bijeenkomst van de leretbalclubs, die tot meer ver heldering moet leiden. Kee- Hugo van Duyn had met- na afloop van de wedstrijd ;en Capelle voor de micro- nopn van Radio West laten we- dat het voetbalgala hem kon worden'. Marcel ngst, voorzitter van de orga- ig erende stichting, kwam zelf et :t een openlijke verklaring er de absentie van de 'club het jaar'. „Katwijk en de njchting verschillen van me- over het waarom van het la. Daar zeggen ze: doe maar ivoon dan doe je al gek ge ili eg" IVim van Zwam verbaasde art h licht over zijn oude club. edmag er geen oordeel over aii spreken, maar ik vind het chumer dat ze er niet zijn. Ik H(d het graag met hen gevierd, duar het tekent die jongens als ze iets doen, ze dat met allen doen", aldus de huidi- trainer/coach van TOP Oss, trots was op zijn uitverkie- ds g maar tevens kanttekenin- i plaatste. „Het is niet zo 'Ifieilijk om met zo'n ploeg di X Carlo van Zeist wordt geflankeerd door Willem Spierdijk (links) en Guusje Nederhorst. Martin den Haan (derde) kijkt op de achtergrond toe. ■7.ij kampioen te worden. Dat was een slechte coach ook gelukt. Wat ik bij UVS heb gepresteerd, sla ik hoger aan. Een slechte coach was met die club gede gradeerd, een goede coach hield UVS in de hoofdklasse. Maar bij UVS sta je minder op de voorgrond. Dat wordt niet dat zijn uitverkiezing een beet- verplichtingen had voor televi- zo snel opgepikt." je als mosterd na de maaltijd siezender SBS6, werd opgevan- Ook ex-Katwijker Carlo van kwam. Het nieuwe seizoen is gen. Guusje Nederhorst, Roos Zeist had graag zijn feestje met tenslotte al weer vier weken uit Goede Tijden Slechte Tij zijn oud-ploeggenoten gevierd, oud. den, verving hem en assisteer- Het was al bekend dat de spe- Het mocht de pret niet druk- de opperspreekstalmeester Ier van Ter Leede bovenaan het ken. Ook de afwezigheid van Wim van Duivenbode bij het klassement was geëindigd, zo- presentator Hans Kraay jr., die uitreiken van de prijzen. Ne- FOTO TACO VAN DER EB derhorst, vooraf snel bijgepraat over het hoe en waarom van het gala, had zich verbaasd rfDver de overweldigende be langstelling. „Het is ongeloof lijk dat hier zo veel mensen ko men kijken. Dat is echt meer dan geweldig", aldus 'Roos'. a 'minton peter klein jwel alle clubs uit de Leidse ijn jo boekten tijdens het twee- speelweekeinde van de lan- te ijke badmintoncompetitie is maximaal resultaat. Flair ds [in de tweede divisie het be kende Amersfoort 3 in de tste mixed nog langszij ko- n voor een 4-4 gelijkspel. sfJ tweede en derde team van Alphense club, de twee rmtais van Veglo, BC Lisse en jo boekten ruime overwin- 'lnigen. Alleen Apollo verloor ai t 7-1, maar deed dat in de ?ekderby tegen Flair 3. let 4-4 gelijkspel van Flair en Amersfoort 3 was de dui- jke weergave van het wed- jd verloop. De Alphense mannen, Bas van Zeist en Ro- bert-Jan Hamersma, waren heer en meester in hun singles. De vrouwen, Bianca Dijkstra en Karin Kuiper-Van Pel, moesten hun enkelspel echter afstaan. Ook de dubbels wer den gedeeld. Van Zeist won met Peter van den Berg voor Flair. Dijkstra sloeg met Ha mersma in de mixed toe, maar Kuiper-Van Pel en Van den Berg hadden na een op verlen ging verloren eerste game geen macht meer om het tot drie games te schoppen. De reserves liepen in de der de divisie via Pieter van Maas dam, Cees-Jan van Vliet en Eli- se Zandstra op de plek van de geblesseerde Nicole Mosterd uit naar 3-0, alvorens Petra Bos-Knoester het punt aan Conservatrix/Velo 4 gunde. De dubbels leverden vier punten op voor het Alphense kwartet, dat met 7-1 won. Die score werd ook door Flair 3 in de streekderby in de vierde divisie tegen Apollo neergezet. Alle vier enkelspelen eindigden na twee games in Alphens voor deel. Marcel Fauth klopte Ste fan Oomen, Mark Beun was de meerdere van Ruud Bakker, Il se van der Meer klopte haar teamgenote van vorig seizoen Thea Turk en invaller Danielle Tap liet Milene van Rijn kans loos. Ook de dubbels, Fauth met Marco Overes en Van der Meer met Anita Verstrate, wa ren voor Flair 3. Verstrate won met Overes eveneens haar mixed. Turk en Bakker redden de Veense eer tegen Van der Meer en Beun. De hoofdmacht van Veglo (6-2 winst op Refoba 2) nam Rolf Driessen voor een inval beurt uit het tweede team over. De dit seizoen van Apollo over gekomen speler, die Björn Hof- kes verving, en de invaller voor Anneke Slats, Céline Karreman, bleven ongeslagen in single, dubbel met respectievelijk Randy Thepass en Monique Borsboom en hun gezamenlij ke mixed. Thepass won even eens zijn enkelspel. De Leidse reserves scoorden met 8-0 maximaal tegen het bezoeken de DKC 6 uit Den Haag. Ronald Derksen, Stefan van Giezen, Irene Bik en Ellen van der Voort waren verantwoordelijk voor die score. Bij BC Lisse kwam dezelfde uitslag op het formulier te staan als vorige week in de re gioderby tegen Veglo. Ditmaal 6-2 tegen Zeemacht 2. De winst- en verliespartijen waren eveneens gelijk. Edwin Dierckxsens en Rogier Moor man kregen honderd procent op hun conto. Debby Emanu- «els won ook haar single. Nanda Abercrombie moest twee par tijen afstaan. Het Alphense ZI- GO haalde uit tegen het bezoe kende Onder Ons. De vier sin- glepunten waren voor Li am Baker, Rogier van der Leede, Corina Nielen en Daniëlle Meijer. De vrouwen bleven in hun dubbel en mixen onge- klopt. Van der Leede en Edwin de Groot gaven hun dubbel af. Acceptabel verlies Scylla tegen Cosmos tafeltennis ron hoogendam De spanning in de eredivisie ta feltennis blijft groot. Met name voor Scylla, dat twee duels voor de degradatieplay-offs weinig terrein won ondanks het accep tabele 4-3 verlies tegen Cos- mos. In de eerste divisie maakte Docos geen enkele misstap in de partij tegen Flits: 10-0. In de zelfde klasse moest Avanti 'diep' buigen voor Docos' grootste concurrent De Tref fers: 8-2. Pecos leed een nipt verlies tegen Bergeyk: 4-6. Voor Scylla worden het span nende weken. Aan de Brahm- slaan werkte de Leidse ploeg zijn derde thuiswedstrijd af in de strijd om lijfsbehoud. Oppo nent Cosmos is in goeden doen een lastige kluif. Zaterdag wa ren er voor Scylla heuse winst kansen. Maar de Leidse ploeg bleek nog immer niet in con stante vorm om de eerste over winning van het seizoen te boe ken. Wel werd de laatste plaats overgedaan aan debutant TT- CV, die met 7-0 werd vemorzeld door koploper Westa. En dat is voor Scylla een pleister op de wonde. Martin van Rijn verbaasde weer eens vriend en vijand door zijn weinige trainingsuren om te zetten in alweer twee zeges. In de enkelpartijen 'schoof hij geconcentreerd Chris Tournelle van tafel en later legde Van Rijn de lastige Martij n van der Leur in de luren. „Hoe doe je dit zonder training", vroeg de sym pathieke Van der Leur zich hardop af. Van der Leur, ooit een van Nederlandse grootste talenten, traint zelf nog een paar keer per week en blaast sa men met de Belgische kopman Davy van Vinkenroye zijn par tijtjes mee. Goed en slecht. Dat gegeven gaat ook op voor Gerard Bakker, die weer eens sportief met zichzelf in de knoop lag. Het 'tafeltennisver- driet' van lange 'Piet' werd on derstreept met nederlagen te gen Van der Leur en Van Vinc- kenroye. Tussendoor won het 'nieuwe duo' Bakker/Van Rijn wel voor de eerste keer het dub belspel. Edgar Malchasian vocht weer als een tijger, maar kwam on danks winstkansen tegen Tour nelle net tekort. Volgende week wacht de beladen pot tegen Sa lamanders, dat verbaasde met een 5-2 zege op Ankerstars. De mannen van Docos had den geen moeite om Flits uit Zwolle op de knieën te krijgen. Aan de Hoge Morsweg was het duel, dat in 10-0 eindigde, in drie uur geklaard. Fred van Oostenrijk, René Hijne en Den- nis Post boekten een puntje winst. Dit vanwege de twee ver- liespunten die het Arnhemse De Treffers thuis boekte in het met 8-2 gewonnen duel tegen Avanti (Docos won met 9-1 van Avanti). De Hazerswoudenaren, die dus al twee dikke nederlagen op hun naam hebben, kunnen nu hun borst nat maken voor de komende confrontaties met Branderstad (7 oktober) en DTV. Patrick van Meverden, die dapper de geblesseerde Martin Groenewold verving, ontving lof met winstpartijen op Ver- haegh en Wiemer. Het Oegstgeestse Pecos ver loor met nipte cijfers (4-6) van Bergeyk. Met name Marco Bot- tram was een ware plaag voor Pecos waar Dennis Vissser schitterde met winst op Sengers en Mandemakers. Friso Reits- ma en Herman van den Broek vochten zich naar een overwin ning. De Rijnsoever-equipe ging voor de tweede maal met 7-3 ten onder in de tweede divisie. Ditmaal was Amstelveen in ei gen huis een maatje te groot. De tweemaal zegevierende Len- naert Roodenburg kreeg weinig bijval van Marcel Warmerdam en Armin Ramic. De Treffers kon in groep 4 van dezelfde klasse bogen op een gelijkwaardige partij tegen Renata. In Eindhoven eindigde het vijf uur durende duel in 5-5. Rico van Veen toonde zich met twee keer winst in de enkel en in de dubbel een goed kopman, broer Ron van Veen en Kish Prashad vertrokken met een overwinning naar de Veen. De in de vierde divisie uitko mende mannen van Play Fair moesten het doen met een 6-4 verlies tegen Ilac 2. Björn van der Voort won sinds tijden weer eens al zijn partijen. Fred Mol- lers volgde hem een keer. De 7-3 winst van de Pecos- vrouwen in de partij tegen Bel- crum was een welkome verras sing. Miranda Karsdorp (3x), Iris Sjaardema en Veronique Ververs, beiden tweemaal, draaien goed mee in de tweede divisie. Docos kon ook bogen op een zege, met 6-4 werd er gewon nen van het uit Heerlen op be zoek zijnde Furst kantoors 3. Met dank aan Diana van der Meer, die haar goede spel in de derde divisie driemaal zag be kroond. Knullige schakelfout Sandor van Es autosport jakob dekker Voor de tiende ronde van het Libertel DTCC trokken de deel nemers naar het Grand-Prixcir- cuit van Spa Francorchamps. Daar reden ze mee in een ron de van de Britse evenknie. De training bracht de Nederlandse pole position bij Sandor van Es. De BMW-coureur, uitkomend voor het Leidse Carly Motors Team, stond daarmee als derde op de startgrid. Twee Finnen, uitkomend in het British National Saloon Championship, bleken sneller. Van Es' teamgenoot Huisman stond naast hem op de tweede rij, terwijl Tim Coronel als der de Nederlander plaats vijf be zette. „Tijdens de eerste trai ning waren er nog wat proble men met de afstelling. In de tweede training verliep alles zo als het hoort. Uiteindelijk be droeg mijn verschil in vergelij king met pole position slechts 0,124 van een seconde." Zo sterk als hij reed in de trai ning, zo knullig handelde'San dor van Es bij de start. In plaats van de eerste versnelling scha kelde hij de achteruit in. Ande reuitvallers waren Jan-Joris Ver heul en Duncan Huisman op de lijst. Eerstgenoemde vloog er in de snelle Eau Rouge bocht af, terwijl lijstaanvoerder en team genoot Duncan Huisman zijn bolide onzacht parkeerde tegen de muur van de Bus-Stopchica ne. Daarmee lag de weg open voor Mitsubishi-coureur Allard Kalff, die zich na de tien race ronden als Nederlandse win naar liet afvlaggen. „Dit is mijn vierde jaar voor Mitsubishi en ieder jaar heb ik nog een race gewonnen. Die traditie is nu in ieder geval gecontinueerd." Daarmee eindigde Kalff voor Donald Molenaar en Frans Ver schuur, beiden uitkomend met een Renault Clio. Tim Coronel eindigde net buiten het podi um. Hij kreeg bij de start te ma ken met de foutief schakelende Van Es. Daarna volgde er een gevecht met Verschuur en Mo lenaar. Een strijd waarin hij vierde werd, maar waarmee hij wel zijn tweede positie in het klassement verstevigde. Met nog twee races te gaan heeft Coronel nog èen achterstand van 11 punten op lijstaanvoer der Huisman. Verder leidde dit resultaat tot een verandering in het merkenklassement. Hierin nam Renault de leiding over van BMW. Noordwijker Bert Ploeg won op Spa-Francorchamps voor de tweede opeenvolgende keer in de Renaulty Elf Megane Trop- hey een race. Na zeven races is hij als vijfde geklasseerd. Zand voort Circuit Park Zandvoort vormde op de autoloze zondag het de cor van een gecombineerd Deens-Nederlands racepro gramma. Daarin streed onder anderen Jason Watt, tot zijn motorongeval vorig jaar een kandidaat voor de Formule 1. Nu eindigde hij als tweede in een Deense toerwagenrace. Succes kende aanvankelijk ook Leidenaar Rob Andriessen. Hij eindigde in de gecombi neerde race voor Compact Cars en Merwede Golfs als derde in de Compact-Carklasse. Na de huldiging vond de gebruikelijk technische keuring van de voer tuigen plaats en bleek de auto van Andriessen niet 'conform', hetgeen tot diskwalificatie leid de. In de tweede race eindigde hij als vierde. Leimuidenaar René Ouds hoorn kwam in de eerste race van de Merwede Springs Cup niet verder dan een vijfde plek en boekte in de tweede race op deze dag een plaats winst. Winst was er ook dit keer voor Ron Verzijlbergen in de kleinste klasse van de Historische Toer- wagens en GT's. De coureur uit Lisse reed wederom met zijn zelf geprepareerde Fiat Abarth 1000 SC.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 27