Man. United heeft een slechte dag Sport 'Schumi' vergroot kansen derde wereldtitel Toch zilver voor Willemsen in wereldtitelstrijd zijspann Van der Gouw op Old Trafford in zevende hei MAANDAG 25 SEPTEMBER 2000 Club Brugge blijft koploper Charleroi Club Brugge heeft gisteren met groot machtsver toon zijn koppositie verstevigd. De lijstaanvoerder handhaafde door een 6-0 zege op Harelbeke de voorsprong van twee punten op naaste belager Anderlecht. AA Gent, tegenstander van Ajax in de UEFA Cup, verloor zaterdagavond in een krankzinnige wedstrijd met 4-3 bij Charleroi. De Gentenaren maakten een 3- 0 achterstand ongedaan, maar Brogno zorgde er ver in bles suretijd voor dat de inhaalrace niets opleverde. Charleroi staat nu derde en heeft zes punten minder dan Club Brugge. Charle roi kwam door De Condé en Rabbah voor rust en Brogno ema op 3-0, maar door Schepens (strafschop), Kaklamanos en op nieuw Schepens (strafschop) leek een punt voor Gent zeker. Door toedoen van Brogno is Gent nu slechts middenmoter. PSG nieuwe leider parus Paris Saint Germain heeft de leiding genomen in de hoogste Franse voetbaldivisie. De club won zelf thuis met 2-1 van Nantes en profiteerde van het gelijkspel dat koploper Bastia in een uitwedstrijd aan Sedan moest toestaan: 3-3. Daardoor kwam Paris SG op zeventien punten uit negen duels, één meer dan Bastia. Lens liet de kans liggen om de koppositie over te ne men. Het verloor bij Lille met 2-1. Olympique Lyon, ingedeeld in de groep van Heerenveen in de Champions League, zakte op de ranglijst na een thuisnederlaag van 1 -0 tegen Guingamp, dat Fiorése in de blessuretijd zag scoren. Lyon is nu zevende met vier punten minder dan de leider. Voor Paris SG scoorden Anel- ka en Robert. Tussendoor maakte Moldovan de gelijkmaker. Bastia speelde een bizarre wedstrijd in Sedan. Née gaf de ploeg uit Corsica al na zeven minuten de leiding, Mionnet maakte na rust gelijk en Brogno zorgde voor 2-1. Laurent liet op zijn beurt de gelijkmaker voor Bastia aantekenen, maar Mionnet leek de thuisclub de winst te brengen. Lachuer dacht daar anders over en redde in de slotminuut een punt voor Bastia. Juventus uitgeschakeld rome» Juventus is in de derde ronde van de strijd om de natio nale beker van Italië uitgeschakeld. De 'Oude Dame' verloor dit weekeinde op eigen veld van Brescia: 2-1. De eerste wedstrijd was in 0-0 geëindigd. AC Milan verloor eveneens thuis, met 1-0 van Torino. Desondanks ging de club door, aangezien het eer der met 3-1 had gewonnen. Na uit te hebben gelijkgespeeld (1- 1) haalde Parma op eigen veld met 5-1 fors uit tegen Venezia. Serpellini wint Milaan-Vignola bologneMarco Serpellini heeft gisteren de Italiaanse wieler klassieker Milaan-Vignola gewonnen. De Italiaan van de Lampre-ploeg won de etappe over 200 km door achthonderd meter voor de streep te versnellen. De Let Romans Vainsteins behaalde de tweede plaats, gevolgd door de Amerikaan William McRae. Van Onna loopt snelste seizoenstijd haarlem Wilma van Onna heeft in Haarlem de Trosloop ge wonnen. De aüete van PAC Rotterdam legde het lastige par cours afin 1.11.12, een beste Nederlandse seizoensprestatie. In Nederland waren slechts Carla Beurskens (1.08.56), Irma Hee- ren (1.10.30), Joke Kleijweg (1.10.59) en Van Onna zelf ooit snel ler. De 35-jarige atlete liep in 1992 een tijd van 1.10.59. Van On na bereidt zich voor op het Nederlands kampioenschap mara thon in Eindhoven op 8 oktober. In Eindhoven liep ze vorig jaar haar persoonlijk record van 2.34.12, waarmee ze tweede werd achter Nadezhda Wijenberg (2.28.45). Bij de mannen werd de Trosloop in 1.02.07 gewonnen door de Keniaan Jackson Koech, die vier landgenoten voorafging. Westwood wint Belgische Open knokke Lee Westwood heeft gisteren de Belgisch Open gewon nen. De Engelse golfer staat door deze overwinning weer op de eerste plaats in het Europese klassement. Westwood won zijn vijfde titel van het jaar. Zijn totaalscore was 266, achttien onder par. De Argentijn Eduardo Romero werd tweede. De veertiende toernooizege in de loopbaan van Westwood kwam in België fei telijk geen moment in gevaar. Op Old Trafford bleef het duel tussen Jaap Stam van Manchester United en spits Jerrel Hasselbaink van Chelsea uit. Stam kampt met een chronische achillespeesblessure en de robuuste centrumverdedi ger werd tegen Chelsea (3- 3) node gemist. manchester anp Ook de Franse doelman Fabian Barthez is nog steeds gebles seerd aan de rug. Raimond van der Gouw verving hem op nieuw, maar de Nederlander blunderde bij één van de drie tegengoals. Na acht minuten opende Hasselbaink de score voor Chelsea. De voorsprong voor het team van de nieuwe coach Claudio Ranieri was niet van lange duur. Nog voor de rust leek Manchester United met doelpunten van Scholes, Sheringham en Beckham weer orde op zaken te hebben ge steld. De Noor Tore Andre Flo pro fiteerde echter kort voor rust van een flater van Van der Gouw, die een kopbal van de Noor knullig door zijn handen liet gaan. In de tweede helft be zorgde opnieuw Flo de ploeg van Ferguson een slechte dag. Leicester verzuimde een dag later alleen aan de leiding te ko men. Het bleef thuis tegen Everton 1-1, met doelpunten van Akinbiyi voor Leicester en Unsworth voor de gastploeg. Dennis Bergkamp is nog steeds van grote waarde voor Arsenal. Door een doelpunt van Bergkamp, de laatste tijd vooral bankzitter, pakte de Londense club toch nog een punt bij Ips wich Town. Nadat de thuis ploeg vlak voor rust door Mar cus Stewart verrassend op voor sprong was gekomen, maakte Bergkamp zes minuten voor tijd de gelijkmaker (1-1). Arsenal staat na zes wedstrij den met twaalf punten derde in de Premier League, in punten gelijk met Liverpool. De ploeg van doelman Sander Wester- veld speelde 1-1 tegen Sunder land. Liverpool kwam na een kwartier achter door een doel punt van Kevin Phillips. Mi chael Owen maakte tien minu ten voor rust de gelijkmaker. Hij is met zeven doelpunten topscorer in Engeland. Spanje FC Barcelona heeft dankzij lou ter Nëderlandse doelpunten za terdagavond voor eigen publiek met 3-1 gewonnen van Racing Santander. Patrick Kluivert scoorde twee keer, Mare Over- mars nam in de laatste minuut de derde treffer voor zijn reke ning. Barcelona kwam daar door op zes punten uit drie duels en bezet voorlopig de vierde plaats. Kluivert zette FC Barcelona in de 33ste minuut op 1-0 en zorg de twaalf minuten na rust voor 2-0. Vier minuten later deed Es- pina wat terug, maar Overmars had het laatste woord. Voor Frank de Boer eindigde de wedstrijd vervelend. De ver dediger had net na de goal van Espina al geel gekregen, maar zag drie minuten voor het einde opnieuw de gele kaart. Zodoen de mist de Nederlander in elk geval de komende wedstrijd. En dat is een belangrijke: komend weekeinde treedt Barga aan te gen regerend kampioen Depor- tivo la Coruna. Real Madrid won thuis met 4- 1 van Athletic Bilbao. Guti (2), Roberto Carlos en Munitis zorgden voor de treffers van de Koninklijke. Valencia, in de Verstappen haalt einde niet indianapolis anp Michael Schumacher gaat voor zijn derde wereldtitel in de For mule 1. De Duitser won giste ren op het circuit van Indiana polis de Grote Prijs van de Ver enigde Staten en bracht daar mee zijn totaal op 42. Doordat zijn grote concur rent in de strijd om de wereldti tel Mika Hakkinen de finish niet haalde, heeft Schumacher de leiding in het WK-klassement weer overgenomen van de Fin. Hij heeft met nog twee races te gaan, de Grote Prijs van Japan en Maleisië, acht punten voor sprong. Voor Jos Verstappen eindigde de race teleurstellend. Hij lag op een fraaie vierde positie toen hij halverwege door remproble- men moest opgeven. Het was groot feest in het kamp van Ferrari, want team genoot Rubens Barrichello uit Brazilië tweede werd voor de Duitser Heinz-Harald Frentzen (Jordan). Beiden bezorgden Ferrari de derde dubbelslag dit jaar. De 31-jarige Schumacher kan mogelijk al op 8 oktober in de Grote Prijs van Japan de grote droom van de Italiaanse renstal verwezenlijken. Als Schuma cher in Suzuka twee punten meer haalt dan Hakkinen, pakt hij na 1994 en 1995 zijn derde wereldtitel. Als beide titanen gelijk mochten eindigen, dan geven de zeven zeges van Schu macher de doorslag. Schumacher profiteerde in Indianapolis dankbaar van het uitvallen van Hakkinen. De re gerend wereldkampioen viel in de 26ste ronde uit met een brandende motor. De Duitser had zelf geluk toen hij in de 68ste van in totaal 73 ronden spinde, maar zijn Ferrari toch weer de baan op kreeg. Zijn stuurmanskunst leverde hem een ovatie op van de 270.000 uitzinnige toeschouwers rond het beroemdste circuit ter we reld. Jos Verstappen kon zijn top prestatie, een vierde plaats in de Grote Prijs van Italië eerder deze maand, niet evenaren. Er had in Indianapolis zelfs meer Champions League één van de tegenstander van Heerenveen, versloeg Numancia met 3-0. Koploper Celta was met 1-0 te sterk voor Espanyol. Duitsland Schalke 04 jaagt op de kopposi tie in de Bundesliga. De ploeg van trainer Huub Stevens won de beladen streekderby tegen Borussia Dortmund met maar liefst 4-0 en blijft derhalve on- Koploper is Bayern Mün- chen. De Beierse trots had een zware middag bij FC Köln, maar redde het wel: 2-1. Bayern heeft na zes duels 15 punten, één meer dan Schalke en drie meer dan Borussia. In het mvet 68.600 toeschou wers afgeladen Westfalenstadi- on viel er voor thuisploeg Borussia weinig eer te behalen. Schalke, met voormalig Borus- sia-vedette Andreas Möller als strateeg, was veel te sterk. De gasten hadden bij rust al een 2- 0 voorsprong via Böhme (straf schop) en Mpenza. In de tweede helft probeerde Borussia nog terug in de wed strijd te komen, maar door een eigen doelpunt van internatio nal Heinrich in de 60ste minuut was het verzet gebroken. De 4-0 van Sand, zijn zesde competi- tiedoelpunt, maakte de verne dering voor Borussia in de 115de editie van de streekderby compleet. Bij Schalke speelde Oude Kamphuis de hele wed strijd, Mulder viel twee minu ten voor tijd in. In Keulen hield Bayern-trai- ner Hitzfeld zijn spelers Janc- ker, Linke en Sforza aan de kant. Zij kregen rust in verband met de Champions League wedstrijd tegen Paris St. Ger main, morgen in de Franse hoofdstad. Bovendien waren Effenberg, Sergio en Zickler ge blesseerd. Desondanks won Bayern toch, hoewel FC Köln een enorme strijdlust toonde. Na een kwartier strafte Eiber een blunder van FC-doelman Pröll af. Scherz maakte kort voor rust gelijk, maar Santa Cruz stelde in de 73ste minuut de zege voor Bayern veilig. Schotland Michael Mols raakt bij Glasgow Rangers stilaan weer in vorm na zijn ernstige knieblessure. Hij bezorgde de landskampioen de zege bij Motherwell (1-0). Kop loper en aartsrivaal Celtic maakte geen fout thuis tegen Dundee FC. Het werd 1 -0 door Petrov in de 61ste minuut. Cel tic heeft na acht duels vijf pun ten voorsprong op de ploeg van Advocaat. Mols speelde tegen Mother well slechts één helft, maar dat was genoeg om Rangers aan de winst te helpen. Hij passeerde in de veertiende minuut doel man Andy Goram, die kansloos was op zijn van richting veran derde schot. Motherwell, dat nog maar één zege behaalde dit seizoen, geloofde daarna niet meer in een beter resultaat. Rangers kon zich derhalve spa ren voor het duel tegen Galata- sary, woensdag in de Cham pions League. Grote man in de Schotse Pre mier League was Robbie Win ters die Aberdeen met drie tref fers de winst bezorgde bij hek kensluiter Dundee United (5-3). Die club is na negen wedstrij den nog steeds zonder zege. Westerlo- Lokeren 1-1, Charlen 3, Beveren - Moeskroen 0-0, S Standard 1-1, Mechelen - Gen Aalst - La Louviere 1-0, Hareltx ge 0-6. Stand aan kop: 7-21 Standard 7-19 Moeskroe 7-15 Lierse 7-14 Lokeren Dl Stuttgart - Bochum 1-1, Wolfst 4-4, FC Koln - Bayern M. 1-2, Leverkusen 1-2, Dortmund - 0-4, Bremen - Frankfurt 1-1, Kaiserslautern 1-0, Unterhachir BSC 5-2. Stand aan kop: Bayern 6-15 Frankfurt Schalke'04 6-14 Leverkusr Dortmund 6-12 Freiburg 1860 Munch 6-11 HerthaB! Coventry - West Ham 0-3, Middl Aston Villa 1-1, Newcastle - Cl\ Tottenham - Manchester City 0- - Arsenal 1-1, Liverpool - Sundi Bradford - Southampton 0-1 Leeds 1-1, Manchester United 3-3, Leicester - Everton 1-1 7-15 Everton 7-15 Ipswich 7-12 Man City 7-12 Sunderlai 7-11 Middlesb 7-11 Chelsea 7-10 Coventry 6- 9 West Har 7- 9 Derby 6- 8 Bradford h - Toulouse 2-1, Auu Lyon - Guingamp -3, Paris SG - Nantes] Etienne 3-2, Rennes Bastia 3-3. Stand aan kop: Paris SG 9-17 Monaco Bastia 9-16 Metz 1 Lens 8-15 Lyon Troyes 9-14 Guingam( Beker, derde ronde: Parma - (eerste wedstrijd: 1-1), Juventi 1-2 (0-0), AC Milan - Torino 0-1 rentina - Salernitana 3-1 (5-01, Piazenca 2-1(1-1), Lecce - Int» Lazio - Sampdoria 5-2 (1-1) Boavista - Benfica 1-0, Gil Vice ting 0-2, Amadora - Belenenses Mar - Campomaiorense 0-0, Ru rense 3-1, Leiria - Ferreira 1-4, verca 1-1. Braga 5-13 Boavista Salgueiros 5-12 Sporting Belenenses 5-11 Porto SC Dunfermlimne - Hibernian 1-1, - Rangers 0-1, St. Mirren - Jot Dundee Utd - Aberdeen 3-5, dee 1-0, Hearts - Kilmarnock 0- Stand aan Celtic 8-24 Kilmarni Hibernian 9-20 Dundee Rangers 8-19 St. Johns Barcelona - Santander 3-1, L Valladolid 1-1, Sociedad - De Zaragoza - Alaves 2-2, Real bao 4-1, Mallorca - Malaga 0-1 Ovledo 1-0, Numancia - Valera asuna - Vallecano 2-2, Celta - Stand aar 3-9 Villareal 3-7 Vallecan 3-7 Valladoli 3-6 Alaves 3-6 Malaga Celta Deportivo Real M. Valencia Barcelona cesis/lochem gpd Geheel volgens verwachting heeft het Letse zijspankoppel Kristers Sergis en Artis Rasma- nis gisteren voor eigen publiek de wereldtitel zijspancross her overd. De wereldkampioenen van 1997 en 1998 spoedden zich in de eerste manche op het circuit van Cesis naar een veilige tweede plaats. Daarmee waren de twee Letten zeker van de WK-titel, die vorig jaar ten prooi viel aan de Lochemse broers Daniël en Marcel Wil lemsen. Of de broers Willemsen ko mend seizoen herenigd zullen worden in het zijspan is nog onduidelijk. Marcel Willemsen, nog steeds revaliderend na de zware crash, stond voor aan vang van de laatste GP in Let land wel even bij zijn broer in de bak. Maar een onwillig li chaam bleek de grootste be lemmering om plannen te ma ken voor de toekomst. „Ik moet me eerst nog laten opere ren aan mijn knie", aldus Mar cel Willemsen. „Daar heb ik op dit moment de grootste pro blemen mee. Pas dan weer verder kijken, jaar zal ik waarschijnlijk de bak zitten. Wel stuur. Misschien wel op veau." Voor 'stand-in Verbrugge is d eveneens onduidelijk I sen en Verbrugge hebb geen overeenkomst voor nog een seizoen ti 'Elke wedstrijd die ik voor manchester united speel is een bonus' manchester gpd ingezeten als hij geen proble- derlander lag op dat moment positie dertien. Teamgenoot men met de knop van zijn rem- met zijn Arrows op een vierde Pedro de la Rosa moest ook op- balans had gekregen. De Ne- plaats. Verstappen startte vanaf geven. Je moet op Old Trafford zijn geweest om te weten wat het is, zegt Raimond van der Gouw, de Nederlandse keeper van Man chester United. De club heeft een magische aantrekkingskracht op de ware voetballief hebber, voor wie houdt van sfeer en tradi tie. Niet alleen in Engeland, in heel Europa. Zaterdag speelde de tegenstander van PSV in de Champions League tegen Chelsea. Het stadion aan de Sir Matt Busby Way is The Theatre of Dreams. Een voetbaltempel pur sang. „Fantastisch om mee te maken", zegt Raimond van der Gouw, een Tukker van inmiddels 37 jaar, die vier jaar geleden op voorspraak van voetbalmakelaar Ton van Dalen het (voetbal)hiernamaals bin nenstapte. Als tweede keeper achter Peter Schmeichel, de levende legende uit Dene marken, die nu in Turkije speelt. Morgenavond in Eindhoven tegen PSV staat Van der Gouw mogelijk weer onder de lat bij ManUnited, nu als vervanger van Fa- bien Barthez. De Fransman liep negen da gen geleden tegen Everton een rugblessure op en keerde gisteren terug uit z'n vader land, waar de excentrieke doelman zich heeft laten behandelen. Deze zaterdagmiddag, drie uur na de brunchwedstrijd van half twaalf Engelse tijd tegen Chelsea (3-3), heeft Van der Gouw een 'rot gevoel'. Niet alleen vanwege het onnodige puntenverlies, meer nog om dat hij op slag van rust de bal door z'n vin gers liet glippen bij een kopbal van de Noor Tore Andre Flo. Die treffer betekende 3-2 en bracht Chelsea terug in de wedstrijd. „Die bal had ik moet hebben", erkent Van der Gouw na zijn tweede wedstrijd in de basis dit seizoen. Zijn eerste was vier da gen eerder, voor de Champions League te gen Dinamo Kiev. Op de zompige grasmat in Kiev hield de Oldenzaler met een fantas tische redding Shatskikh van scoren af en daarmee Kiev van de overwinning (0-0). Na afloop stak de boss Sir Alex Ferguson de loftrompet over zijn reservekeeper. Maar de ene dag is niet de andere. Van der Gouw voelt de bui deze middag al han gen. „De ene keer ben je de held, de andere keer schrijven ze je de grond in. Het is leuk als ze positief over je schrijven, zoals daags na de wedstrijd in Kiev, maar alles is be trekkelijk. Het kan ineens zo maar verande ren. Ik heb echter al zoveel meegemaakt en heb nu zoveel ervaring opgedaan, dat ik niet gauw met het hoofd in de wolken loop. Nu ben ik een beetje teleurgesteld in me zelf, maar morgen is er weer een nieuwe dag. En een nieuwe wedstrijd.' Manchester United (van 1878) is de afge lopen jaren uitgegroeid tot de populairste en rijkste club ter wereld. De machtsgreep van de rood-zwarten dateert van de jaren '90. Kort voordien had voorzitter Martin Edwards nog vergeefs geprobeerd zijn meerderheidsaandeel in de club voor nau welijks 35 miljoen gulden te verkopen. Toen Manchester United in 1993 Engels kampioen werd, was dat voor het eerst in 26 jaar. Inmiddels won het team van Alex Ferguson (al sinds november 1986 mana ger) de titel zes keer in acht jaar en de Champions League in 1999. De club, een beursgenoteerd bedrijf, heeft een omzet van 420 miljoen gulden, dat is ongeveer zes keer het budget van PSV. United ontvangt jaarlijks 40 miljoen aan tv-gelden en heeft een hoofdsponsor (Vodafone, een gsm-netwerkbedrijfje) dat 120 miljoen gulden betaalt om vier jaar op de shirts te mogen prijken. De club heeft een voetbaltempel met 67.500 zitplaatsen en is elke wedstrijd in de Premier League uitverkocht. De megastore van de Mancu nians verhoudt zich tot de fanshop van PSV als de Bijenkorf tot een kruidenier. Het zijn duizelingwekkende bedragen, waarvan de andere clubs in groep G (PSV, Anderlecht en Kiev) slechts kunnen dro men. De sportieve successen liggen in het verlengde daarvan. ManUnited heeft een fantastisch elftal, met supersterren als Beckham, Giggs. Barthez en Keane. De laatste competitienederlaag op Old Traf ford dateert van 19 december '98 tegen Middlesbrough. Nadien bleef de ploeg 32 keer ongeslagen. Slechts zes ploegen, zoals Chelsea afgelopen zaterdag, keerden niet met lege handen huiswaarts. „Als je ziet", zegt Van der Q steeds met verbazing in de stem, die mensen achter de club staan, één woord formidabel. Nauwelijl vatten. De voetbalcultuur is hee dan in Nederland. Het is fantastisi de absolute top te spelen, dat mand mij meer af. Elke wedstrij speel is voor mij een bonus. Vori| heb ik er 26 gespeeld, nu sta ik resi ter Barthez." Hij heeft er geen enkel proble zegt Van der Gouw. „Vorig seizoen tussen Mark Bosnich en mij. Aan E van het seizoen ben ik op de boss en heb ik hem gevraagd wat de b was. Vervolgens is Barthez aangeti vertelde Ferguson mij dat ik de tw per was. En niet Bosnich." „Het is heel leuk en interessaiil u Barthez te werken. Die jongen is i 29, maar heeft alles al gewonnen een EK en de Champions Leagu i reëel genoeg om te onderkennen a positie is. Ik ken mijn plaats, ik hc r, niet voor de gek. Stilletjes hoopt hij morgenavon( g hoven weer onder de lat te staan a gewoon leuk om in de Champion b te spelen. De aandacht is heel an rond een competitiewedstrijd. Er o geld in om, er is meer publicit a daardoor is de druk voor spelers j, groter. Toen de loting bekend w u den de meeste spelers iets van: dal j ze mee. Nu ze de video's hebben c er van onderschatting geen sprake weten dat PSV heel goed kan voetl j „Na de gemiste kans vorig jaar tl b: Madrid is iedereen er behoorlijl brand om ver te komen in de Cl ie League. Die drang is er veel meer s jaar, dat merk je aan alles. Vanmiddag tegen Chelsea ont beetje de scherpte. Maar dat is ni tr logisch na zo'n zware week me u naar Kiev. Die trip gaat je niet in kleren zitten. Dat zal PSV straks^ wel merken." Michael Schumacher wordt na zijn zege in de Grand Prix van Indianapolis met Champagne besproeid door zijn landgenoot Heinz Harald Frenzen, die derde werd. foto reuters peter jones

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 22