Met de Marsret de Groot als herboren na schoonheidsbehandelins Gooi hem maar in de voortuin 'Krezip is onwijs tof Week van de dagbladbezorger Met dank aan»«« Droomwens a Deborah en Agneta komt uit Mede dankzij de volgende bedrijven en instellingen konden bovenstaande droomwensen in vervulling worden gebracht: het Patronaat, Manege de Bokkedoorns, Naturique Schoonheidsresort Spaarnwoude, Circuit Park Zandvoort en Sloothaak Autoverhuur. De droom wens vah Jea n nette Boezerooy: rijden in een vrachtauto op het circuit van Zandvoort. Zevenhoven is een rustiek polderdorpje waar het Leidsch Dagblad sinds jaar en dag door de familie De Groot Wordt rondgebracht. Eerst was de oudste zoon aan de beurt. Hij werd zeven jaar gele den opgevolgd door zijn zus Noortje. De studente Levensmiddelentechnologie in Delft stapt ondanks haar voor bezorgerbegrippen gevorderde leeftijd van 21 jaar dage lijks op de fiets voor deze klus. Hoewel, dagelijks!? Soms is er een college 's middags gepland of moet er met medestudenten over- Margret, de moeder van bezorgster Noortje de Groot, staat altijd voor haar dochter klaar om in te vallen als ze geen heeft de krant te bezorgen. „En ze wil er nooit een vergoeding voor heb ben. Waar vind je zulke moeders nog." Als beloning werd Margret een dagje heerlijk verwend in Naturique Schoonheidsresort Spaarnwoude. legd worden. In dat geval neemt haar moeder Margret haar taken waar. Daarom wilde Noortje ais droomwens haar moeder eens heerlijk laten verwennen. „Mijn moeder staat altijd voor me klaar. En ze wil er nooit een vergoeding voor hebben. Waar vind je zulke moe ders nog"? Zelf praat Margret bescheiden over haar nevenactivi teit. „Zevenhoven is een echt dorp. Iedereen kent elkaar. Ik maak overal wel een praatje. Bij de een krijg ik een bloemkool, een ander stopt een kilo spruiten in mijn tas. Er is zelfs een vrouw die verse spaghetti maakt. Kreeg ik laatst ook nog een pan van mee naar huis. Kranten bezorgen in Zevenhoven is dus bepaald geen straf." Naturique Schoonheidsresort Spaarnwoude opende deze week zodoende de deur voor Margret de Groot om de droomwens van haar dochter Noortje in vervulling te laten gaan. De directrice van Naturique, Coby Bergman, ontving de niets vermoedende Margret de Groot met een heerlijk kopje koffie en dito stuk gebak. Vervolgens begon de schoonheidsbehandeling die bijna een hele dag duurde. Margret genoot zichtbaar. ,,Het zijn van die dingen die je heel graag wil, maar waar je jezelf niet de ti)d voor gunt. Nu zit ik hier en voel ik mij fantastisch. Ik heb eerst een huid- I analyse ondergaan. Dat werd gevolgd door een uitgebreide gezichtsbehandeling, een masker en een lichaamspeeling. Ik heb op de zonnebank gelegen, ik mocht onbe perkt gebruik maken van de sauna, het stoombad en het zwembad en tenslotte volgde er een make-upbe- handeling. Tussendoor heb ik heer lijk geluncht Ik voel me als herbo- |ren. Het was geweldig." Van het debuutalbum Nothing Less zijn inmiddels 220 duizend exemplaren verkocht en de single I Would Stay stond wekenlang op de eerste plaats van de hitparade. Kortom de Nederlandse band Krezip is hot. Voor het optreden van Krezip in het Patronaat, de enige echte Haarlemse muziektempel, lagen de fans op de stoep om kaartjes te bemachti gen. Binnen zes minu ten waren er vijfhon derd toegangsbewijzen gekocht. Duizenden fans uit de regio visten achter het net. Ook de gezusters Sonja en Bea Schadé hadden pech. De trouwe bezorgsters van het Haarlems Dagblad dach- Krezip ten zich tevreden te moe ten stellen met het simpel draaien van de cd op hun slaapkamer. Tot de telefoon ging en de droomwens om een live optreden van Krezip bij te wonen in ver- vulling ging. Sonja Schadé had de avond van haar leven. „Het was onwijs tof. Eerst dachten we nog dat we er bijna niets van konden zien. Er ston den allemaal lange mensen voor onze neus. Plotseling werden we naar voren getrokken en op een bakje neergezet. We zaten er met onze neus bovenop. Na afloop van het optreden mochten we ook Bea Schadé beleefden de avond van leven toen z Haarlem, in de kleedkamer mochten:We hadden t tekeningen op hebben gezet. nog in de kleedkamer. Daar had iemand van Het Patronaat gezorgd. Ik was er nog nooit geweest, maar ik vond het echt k einde, ledereen van Krezip was heel aardig. Jacqueline Govaert, is de zangeres, is een heel normale meid. Geen greintje kapsones Gewoon leuk, De sfeer in de kleedkamer was enorm gezellij ledereen maakte grapjes. We hadden een T-shirt bij ons handtekeningen op hebben gezet. Dat hangt nu aan de muu het enige T-shirt thuis, dat nooit meer gewassen wordt." De gezichten van Deborah en Agneta (links) spreken boekdelen. Het 'pure genieten' straalt er vanaf. Met een soepele sprong wipt Deborah Brouwer op de rug van het paard. Agnetha van Buuren heeft wat meer moeite om via de stijg beugel in het zadel te komen. Maar uiteindelijk zitten de twee bezorgsters van respectievelijk het Leidsch Dagblad en het Haarlems Dagblad hoog te paard in de prachtige omgeving van de Bloemendaalse Zeeweg waar Manege de Bokkedoorns is gelegen. Midden tussen de duinen, terwijl in de verte het ruisen van de zee nog net te horen is. Deborah en Agneta zijn twee pure paardenliefhebbers. Hun droom wens luidde daarom simpel 'lekker paardrijden'. En waar kan dat beter dan in Manege de Bokkedoorns aan de Zeeweg in Overveen dat al ruim twintig jaar wordt geleid door Klaas Wahlenkamp. Vooral Agneta voelt zich spoedig thuis op de rug van het paard. Ze rijdt bijna dagelijks en heeft ook een eigen 'verzorgpaard'. Deborah heeft ooit aan rodeorijden gedaan. Na een wat aarzelend begin is ook Deborah snel gewend. De twee bezorgsters rijden netjes hun rondjes om vervolgens de paden van de vrije natuur op te gaan. En dat alles onder zeer des kundige begeleiding. De gezichten van Deborah en Agneta spreken boekdelen. Het 'pure genieten' straalt er vanaf. „Wat een prachtig paard", roept Agneta opgetogen om vervolgens haar ouders de hoe ven van de edele viervoeter te laten zien. Een ongetwijfeld boeiende biologieles op de Haarlemse Scholengemeenschap Sancta Maria wordt even onderbroken als Jeannette Boezerooij haar spullen inpakt. Terwijl haar 5-HAVO-medeleerlingen in het kader van de Tweede Fase bezig zijn met, zoals het jargon luidt, 'zelfwerkzaamheid' vertrekt Jeannette Boezerooij naar het circuit in Zandvoort. Onder andere in de Tarzanbocht zal haar droomwens worden vervuld. Later als ze achttien is, wil ze vrachtwagenchauffeur worden. Met de vlam in de pijp naar verre landen in Europa. Dat is wat Jeannette later wil. Voor de ingang van het Sancta is het een drukte van belang. Niet alleen vertrekt een tweetal brugklassen voor een korte werk week naar een gezellige bestemming, ook staat er een grote vrachtwagen van Sloothaak Autoverhuur met een ronkende motor klaar om Jeannette naar het Zandvoortse circuit te Hoe de film precies heette is Tim van Starkenburg inmiddels vergeten. Hij kwam in elk geval uit Amerika en bevatte onder ande re een fragment met een krantenbezorger. Dat staat Tim helder voor de geest. „Die jon gen fietste door de straat en gooide in iede re voortuin een krant. Dat leek mij ook wel wat. Want die brieven bussen zijn soms zo klein dat de krant er, vooral op zaterdag nau welijks inpast. Daarom wilde Tim van Starkenburg gewoon eens op de Amerikaanse manier de krant bezorgen. Op de fiets, met een schouder tas vol in plastic ver pakte kranten. Deze echte 'krantenbe zorgerdroomwens' werd afgelopen woens dagmiddag vervuld. De De Hofstraat in Rijnsburg werd voor de gelegenheid omgeto verd tot een straat die zo ergens in de Verenigde Staten had kunnen liggen. Er was zelfs een echte Amerikaanse brievenbus neergezet om het geheel nog waarheidsgetrouwer te laten overkomen. Tim, die in eerste instantie van niets wist, keek verbaasd in het rond. Even later klom hij echter onverschrokken op zijn fiets. Voor één keer kregen alle bewoners van De Hofstraat het Leidsch Dagblad bezorgd. En ook nog op z'n Amerikaans. Er was wel een maar aan verbonden. Ze moesten hun krant zelf uit de voortuin halen, waar ze Hopla, gooi 'm maar in de tuin die krant. Wat Tim van Starkenburg betreft wordt het Amerikaanse systeem van krantenl zorgen morgen ingevoerd. door Tim via een zeer gerichte worp in waren gegooid. Van enige schade was geen sprake. Daar zorgde het plastic voor Tim? Die vond het prachtig. Wat hem betreft wordt het Amerikaa systeem morgen al ingevoerd. Het lijkt zo simpel. Zes dagen in de week de krant op de deurmat. Er komt echter heel wat voor kij ken voor het zo ver is. Journalisten die op jacht zijn naar nieuws, de opmakers die een pagina inde len, de technici die de krant drukken en last but not least de bezorgers die bij de uitdeelpost de krant ophalen om hem vervolgens tijdig bij de abonnee te bezorgen. Zonder deze laatste schakel zou een groot gedeelte van Nederland verstoken blijven van het gebrui kelijke rustpunt van de dag. Even lekker onderuit met de krant in de hand. Als het even mis gaat, bijvoorbeeld door een technische storing en de krant later dan gewoonlijk wordt bezorgd, blijkt plotseling hoe belangrijk al die gedrukte pagina's zijn. De telefoons van de medewerkers van de abonneeservice raken op zulke, gelukkig schaarse momenten bijna oververhit. Maar ook dan trek ken de bezorgers erop uit. Zoals ze altijd maar weer klaar staan om de krant door weer en wind bij de abonnee thuis af te leveren. Vandaar eens per jaar de 'Week van de dagbladbezorger' als huldeblijk voor al die trouwe bezor gers van onze krant. Om deze week extra luister bij te zetten mogen onze bezorgers daarbij tevens een droomwens opschrijven. Daarvan wordt een aantal in vervulling gebracht. Zo werd in een straat in Rijnsburg de krant 'op z'n Amerikaans' bezorgd. Verder reden twee bezorgsters op een paard door de duinen en werd een moeder verwend omdat ze altijd klaar staat als de dochter des huizes verhinderd is zelf de krant rond te brengen. Verder mocht Sonja na een concert zelf met de leden van de bekende popgroep Krezip praten en spijbelde Jeannette Boezerooy een paar uurtjes, met toestemming van haar school overigens, omdat ze met een grote vrachtauto over het circuit van Zandvoort reed. Dat alles dankzij de loyale mede werking van de diverse bedrijven. Sloothaak vond het zo'n leuk idee dat de directie de wagen gratis beschikbaar stelde. Waarom wil een 5-HAVO-scholiere eigenlijk vrachtwagenchauffeur 'worden? „Waarom niet", antwoordt Jeannette gevat. „Ik heb me altijd al in auto's verdiept. Ik ben een fervent Internetbezoeker als het om vrachtwagens gaat. Even kijken naar de nieuwste modellen. Ik heb eens met iemand gesproken die een opleiding Transport en Logistiek volgde. Op dat moment wist ik het zeker. Ik wilde vrachtwagenchauffeur worden. Heerlijk rij den over de grote weg. Omdat je zo hoog zit, kan je extra veel dingen zien. Het lijkt me een prachtig beroep." Achter het stuur van de truck zit Joop van Ingen. Ruim vijfendertig jaar rijdt Van Ingen van hot naar her voor Haarlems Dagblad, IJmuider Courant en Leidsch Dagblad. Hij doet niets liever. „Het is een virus. Soms lig ik al om half vier 's morgens te draaien in mijn bed. Zou ik zo achter het stuur willen kruipen". Tijdens de rit naar Zandvoort merkt Joop' dat zijn duo passagier Jeannette het rijdei de vingers heeft. Haar kennis van vracht gens is imponerend. Na een paar ron: over het mooie circuit van Zandvoort te I ben gereden, zet Joop Jean nette achter stuur. Haar hoofd kleurt lichtjes rood, n de eerste versnelling heeft ze snel gevom En dan breekt het grote moment i Jeannette rijdt geheel zelfstandig met van Ingen aan haar zijde een rondje. Tarzanbocht wordt moeiteloos genon waarna de wagen achter de toppen van duinen verdwijnt. Als de vrachtwagen i de denkbeeldige finish rijdt, remt Jeann voorzichtig. „Het was geweldig", stamel enthousiast terwijl ze door het opengedr de raam losjes naar buiten hangt. Nogt jaartjes wachten en het Nederlandse tr port heeft er een enthousiaste en gedre chauffeuse bij.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 40