Politie voorspelt een bonnenregen Toch nieuwe vloerbedekking of wachten op sloop? Duin Bollenstreek en disco meer in De Wiek SPRINGTIJ Kanaal 7 mag toch filmen bij vergaderingen van het SDB Filiaalleiders Neem een proefabonnement, BEL 071-5128030 WEKEN VOOR/ 41,00 flDAG 23 SEPTEMBER 2000 itje voor Van Hartingsveldt Organist H. van Hartingsveldt van de Gereformeerde Kerk «maakt in Lisse is benoemd tot lid in de Orde van Oranje- sau. Burgemeester Van Zon reikte de koninklijke onder- fiding gisteravond uit in het kerkgebouw aan de Prinssese- at Van Hartingsveldt is sinds 1950 organist van de Gerefor- fde Kerk. Daarnaast is hij leider van het kerkkoor tijdens andere gelegenheden. Vanaf 1970 is de Lissenaar ook be- irslid van de Stichting Orgelkring Bollenstreek. Hij is ook se- aris van het Gereformeerd Politiek Verbond in Lisse. otorrijder onderuit op Sandtlaan Een 57-jarige motorrijder uit Warmond is gistermidag ónd geraakt bij een ongeval op de Sandtlaan in Katwijk. De ivverd ingehaald door een auto, bestuurd door een 59-jarige isburgse. De auto raakte bij het inhalen het stuur van de mo- tvaarna de Warmonder op de grond belandde. Hij is met nuderklachten naar het Diaconessenziekenhuis in Leiden racht. meentedag Noordwijk, Sassenheim gpwuK/SASSENHEiMNoordwijk en Sassenheim doen vandaag de landelijke gemeentedag. Dit jaar staat jeugdbeleid ie dag centraal. In Noordwijk begint om half twee in de St. ienskerk een conferentie over het gemeentelijk jeugdbeleid, maast zijn er op het terrein tussen de kerk en het gemeen- iis onder meer graffitidemonstraties, skatedemonstraties, atvoetbal en sumoworstelen. In Sassenheim zijn er vanaf uur in en om het gemeentehuis ook diverse activiteiten zo- kinderspelletjes, een optreden van de christelijke harmonie- ;niging Crescendo, knutselen en trampolinespringen. aam- en Kidsbeurs in De Schelft gDWUKERHOUTOuders van baby's en jonge kinderen kun- vandaag een bezoek brengen aan de Kraam- en Kidsbeurs loordwijkerhout. Op de beurs is alles te vinden over zwan- chap, bevalling, kraam- en baby-, peuter-, en kindertijd, uw dit jaar is dat er drie keer een modeshow met kinder- en itiekleding wordt gehouden: om 11.00,13.00 en 15.00 uur. Iers met kleine kinderen kunnen ongestoord rondkijken, ii er is professionele kinderopvang aanwezig van de Stich- [Kinderopvang Noordwijkerhout. De beurs is in De Schelft iuurt van 10.00 tot 16.30 uur. De entree bedraagt vijf gulden, jeren tot en met tien jaar mogen gratis naar binnen. spreksbijeenkomsten mantelzorgers snheim/katwuk Het Steunpunt Mantelzorg houdt in de ko lde weken weer een aantal gespreksbijeenkomsten voor isen die zorgen voor een ziek of gehandicapt familielid. Iname is kosteloos. Tijdens de bijeenkomsten kunnen de orgers ervaringen en ideeën uitwisselen. De anderhalf uur ide bijeenkomsten zijn op de maandagavonden vanaf 10 uur in het Dienstencentrum De Zwanenburg, Zwanen- g62 in Katwijk. De eerste bijeenkomst is 16 oktober. In Sas- leim is er ook een reeks van zes bijeenkomsten op donder- middag vanaf twee uur. De eerste is op 12 oktober. Noordwijkerhouters al jaren in onzekerheid NOORDWUKERHOUT WILLEM-PAUL DE MOOU Het behang in de woonkamer van H. Pennings uit de Emma- straat in Noordwijkerhout is helemaal vergeeld en de vloer bedekking is versleten. Hij durft niets meer aan zijn woning te vernieuwen omdat zijn buurtje misschien wordt gesloopt. „Ik heb al een grote fout ge maakt door mijn schuur op te knappen. Er zaten gaten in het dak en er was een zandvloer. Ik heb gipsplaten tegen het dak gedaan en een betonvloer ge stort. Het heeft me duizenden guldens gekost." Toen Pen nings net klaar was, kreeg hij een brief van de woningbouw vereniging dat de woningen misschien gesloopt gaan wor den. „Dan wordt je wel de moéd ontnomen om verder te gaan met opknappen." Pennings woont in de oudste woonwijk van Noordwijker hout. De woningstichting Sint Antonius van Padua, die de wo ningen verhuurt, wil al vier jaar lang de wijk slopen maar een definitief besluit is er nog steeds niet. Met het gevolg dat de bewoners van de Nieuwe Duinstraat, Emmastraat, de St. Antoniushof, Havenstraat 45 en 47 en de Koninginneweg 25 tot en met 31a al jaren in onzeker heid verkeren over het voortbe staan van hun woningen. Na de aanvankelijke schrik hebben de meeste bewoners zich wel neergelegd bij een eventuele sloop. Ze storen zich aan de grote onduidelijkheid daarover. Ze durven in hun huizen geen grote investerin gen meer te doen zoals het leg Het St. Antoniushof in Noordwijkerhout. De bewoners weten nog altijd niet wat er met hun huizen gen van nieuwe vloerbedek king. I. Schenk uit de Nieuwe Duinstraat: „Als het plat moet, gaat het plat, maar de moeilijk heid is dat we helemaal niets weten. We weten niet óf het doorgaat en wanneer. Ik zou wel nieuwe vloerbedekking wil len, maar ik wacht op de verga dering van de bewoners vereni ging met de woningbouwver eniging." En die vergadering komt maar niet. In oktober vorig jaar kregen de bewoners al een brief van de woningbouwvereniging over een bijeenkomst waarin eindelijk duidelijkheid werd be loofd. Die bijeenkomst is iedere keer uitgesteld en nog steeds niet geweest. Schenk: „Ze hou den ons gewoon aan het lijn tje." Ze laat de laatst ontvangen brief van de woningstichting zien. 'Wijzullen u na de vakan tieperiode nader informeren over de mogelijkheden', staat er. „Het is nu bijna oktober en we hebben nog niets gehoord." H. Jansen van woningstich- ARCHIEFFOTO HENK BOUWMAN ting Sint Antonius van Padua geeft de bewoners volstrekt ge lijk als het gaat om de langduri ge onzekerheid. „Ik kan me le vendig voorstellen dat de bewo ners willen weten waar ze aan toe zijn." Dat er nog steeds geen vergadering is geweest komt volgens hem door 'een impasse' in het overleg met de bewonersvereniging Erfbehoud De Oude Kern. „De vereniging nam een adviseur van het wo- ningbouwadviesorgaan Atrivé in de arm die met onze direc teur heeft gesproken. Die stelde dat de directeur er een prestige- zaak van maakte om die wonin gen te slopen. Dat heeft het ver loop van de gesprekken niet be vorderd." Maar nu zit er volgens Jansen schot in de zaak. De woning stichting en de bewonersver eniging hebben inmiddels met hulp van dezelfde bemiddelaar een aanzet gemaakt voor nieu we onderhandelingen. Jansen: „Ik verwacht dat we er binnen een paar maanden uit zijn." Ook H. Steekers, secretaris van de bewonersvereniging Erf behoud De Oude Kem, wil niks meer over de problemen uit het verleden kwijt. Ze is wel positief over de aankomende gesprek ken over de sloop. „Er komt nu gauw duidelijkheid voor de be woners. Zodra er definitieve af spraken zijn, krijgt iedereen het te horen." De 70-jarige J. Duivenvoorde uit de St. Antoniushof knapt ondanks de onzekerheid over de sloopplannen wel regelmatig iets op in zijn huis. „Ik ga ge woon lekker door met klussen, kijk maar naar deze nieuwe te geltjes." Hij wijst op een hoekje in een halletje tussen de woon kamer en de keuken. „Dit was een heel smerig hoekje, want de hond kwam er iedere keer te gen aan met zijn natte kont." Ook heeft hij de regenpijp, die niet goed meer doorliep, ver nieuwd en verlengd. „En nu ga ik effe deze zwarte stukjes in de muur netjes bijplamuren." In 2001 twee keer zoveel bekeuringen voor verkeersovertredingen kgebouw De Wiek aan de ïstraat in Katwijk aan lijn mag op vrijdagavond disco meer worden ge en. Dat heeft burgemees- an Wouwe besloten. Aan- ig voor het besluit zijn de lemen in en rond De vorige week vrijdag- Toen staken enkele be ns van de disco de ban- lek van zes auto's, die in ingeving van het wijkge- stonden geparkeerd. Be- voor vernielingen zorg den de discogangers voor overlast in de buurt. In De Wiek zelf stond de muziek te hard, zodat de Molenwijk kon 'meegenieten'. Van Wouwe nam het besluit na een gesprek met het be stuur van wijkvereniging Mo lenwijk/Katwijk aan den Rijn. Hij dreigde eerder dit jaar al eens om de disco te sluiten als zich nog een keer ongeregeld heden zouden voordoen en heeft nu de daad bij het woord gevoegd. De disco was gister avond voor de eerste keer dicht. De politie deelt volgend jaar in Katwijk, Rijnsburg, Valkenburg, Sassenheim, Oegst- geest en Warmond minimaal twee keer zoveel bekeuringen voor verkeersovertredin gen uit als dit jaar. Ze streeft ernaar om in 2001 ruim 21.000 bonnen voor onder meer te hard rijden en rijden door rood licht uit te delen, zo staat in het nieuwe beleidsplan. Ook wordt strenger gecontroleerd op alcoholgebruik en het dragen van een gordel. Vorig jaar schreef de politie ruim tienduizend bekeuringen voor verkeersovertredingen uit. Dit jaar verwacht ze op ongeveer hetzelfde aantal uit te komen. duin- en bollenstreek peter blok wachten. Met die bekeuringen „De touwtjes worden strakker wil de politie volgens districts- aangehaald. Door meer bekeu- Automobilisten in de zuidelijke chef N. van Ooik de automobi- ringen voor bijvoorbeeld te Bollenstreek staat in 2001 dan listen weer in het gareel krijgen hard of door rood licht rijden, ook een ware bonnenregen te en het veiliger maken op straat, ervaren verkeersdeelnemers dat de pakkans toeneemt. Daar door gaan ze zich, omdat ze meer risico op een bon lopen of dat op z'n minst denken, weer beter houden aan de verkeers regels", vermoedt Van Ooik. Volgens de districtschef val len er nog te veel gewonden in het verkeer in de verschillende Duin- en Bollenstreekgemeen ten. Hij streeft er naar dat het aantal gewonden in 2002 min der is of in het ergste geval ge lijk is aan de 271 verkeers slachtoffers in 1997. Strenger controleren is volgens hem een belangrijk middel om dat doel te bereiken. Het politiedistrict Duin- en Bollenstreek-Zuid richt zich met name op drie gevaarlijke routes in de regio: de Hoorne- slaan in Katwijk, de doorgaande weg Hoofdstraat-Parklaan- Hoofdstraat in Sassenheim en de Haaswijklaan in Oegstgeest. Op die drie plaatsen let de poli tie volgend jaar extra op voor rang verlenen, afstand bewa ren, hardrijden en het negeren van rood licht. De politie van de Duin- en Bollenstreek-Zuid krijgt bij haar 'bonnenjacht' hulp van het Regionaal Ver- keershandhavingsteam (RVHT). Vorig jaar deelde de politie in Katwijk, Rijnsburg, Valkenburg, Sassenheim, Oegstgeest en Warmond ruim tienduizend bonnen uit voor verkeersover tredingen. Daarvan waren er meer dan negenduizend voor snelheidsovertredingen en ruim duizend voor het rijden door rood licht. Winkeliers in de cestraat, de Badstraat n de Voorstraat in atwijk zijn boos. De emeente wil dat ze meebetalen aan de iknapbeurt van het ttoir. En daar zijn de ikeliers het niet mee s: de openbare weg is een zaak van de gemeente. en onzin! beginnen komen er alle- mooie, sfeervolle, gele ijes in plaats van dat saaie Katwijk is toch al zo kleur- kan wel wat opfleuring ge en. Daar profiteren de diers toch ook van. dat is niet eens het be- ijkste. loep had nooit vervangen ;n worden als daar geen Is zouden zitten. Duizen- nensen per dag lopen, leien en rollen er over- Dan slijten zelfs de hard- gels. wonder dat de gemeente nkeliers deels aansprake- oudt voor de noodzaak en reparatieklus, erbaast ons niets dat Kat ie zaken nu eens helemaal aait. eente dient schadeclaim ;en winkeliers', al ze leren. is klaar voor de toe- t, zei burgemeester Van ee vorige week bij de raads verga dering. Over R'lnsburg twee weken iet nieuwe gemeentehuis en bij zo'n nieuwe start een nieuw logo. Zo luidt iciële lezing. De toren plaatsgemaakt voor een klavertje drie. Officieel dat logo voor de drie pij- katwuk Als wethouder Van Paridon zich ergens voor inzet, gebeurt het ook. Het komt alleen zelden voor. Maar de kinderboerderij waar zij al haar hele politieke carrière voor knokt gaat er eindelijk ko men. Alleen blijkt nu waarom het haar te doen was. Niet om de knuffelhoek, waar kleine kinderen lieve konijntjes en cavia's aan hun borst kunnen drukken. Niet om de stal-met-educatieve-waarde, waar be- zoekertjes kunnen zien hoe een varken zich ge draagt. Niet om de schoonheid van de los rondlo pende pauwen, waaraan het Katwijkse kroost zich kan vergapen. Het gaat haar om de bijbehorende speeltuin. Waar kinderen kunnen schommelen. Als de wethouder ze daar een keer de kans voor geeft. Van ons hoeft dat niet, laat haar daar voorlopig maar lekker blijven schommelen. Haar werk is gedaan, ze heeft eindelijk iets bereikt. FOTO DICK HOCEWONING Iers van Rijnsburg: de bloemen- sector, de verenigingen en de ondernemers. Om het rookgor dijn compleet te maken had burgemeester Van der Lee de voorzitters van veiling Flora, de Oranjevereniging en de Vereni ging Ondernemers Rijnsburg op laten draven om het logo of ficieel te onthullen. Maar wie even nadenkt, ziet al snel hoe de zaak écht in elkaar zit. Binnenkort komt minister De Vries van Binnenlandse Za ken met zijn officiële reactie op de stuurgroep Krachtige Ge meenten. En blijkbaar weten ze in Rijnsburg er al meer vanaf. Of hebben ze het daar zelfs wel geschreven. Het nieuwe logo doet dat in elk geval wel ver moeden: dat klavertje drie is namelijk niets meer of minder dan het logo van Katburg. Die klavertjes symboliseren de drie gemeenten die straks sameyi één gemeente vormen. Dat Rijnsburg daarbij de dienst wil gaan uitmaken, staat buiten kijf. Daar zijn aanwijzingen ge noeg voor. Eén: over twee we ken opent Rijnsburg een spik splinternieuw gemeentehuis. Die nieuwbouw duidt op ambi tie, zei burgemeester Van der Lee vorige week. Twee: die toren is niet voor niets verdwenen uit het logo. Zeker nu Valkenburg een hoge re toren heeft dan Rijnsburg, wil Rijnsburg dat ding natuur lijk niet in het nieuwe geza menlijke logo. De kleinste part ner een ereplekje geven? Kom nou. Drie: wie het klavertje drie op de plattegrond van de drie KRV-gemeenten legt, ziet al meteen dat het steeltje van het klavertje naar Rijnsburg wijst. En dat is niet voor niets natuur lijk. Daar willen ze een flinke hint mee geven. Kijk, Bea, hier moet je heen op Koninginnedag. Rijnsburg is er klaar voor. Nu wel. Stinkplan Iedere zichzelf respecterende gemeente heeft tegenwoordig een centrumplan. De plaatselij ke politici zien al hele visioenen voor zich van kleurige klinkers, kabbelende waterpartijen, kort om: een facelift voor het hele dorp. Zo ook Noordwijkerhout. Het centrum moet 'iets fantas tisch' worden, zei PvdA-fractie- voorzitter Hof onlangs. De plannen liggen er. Alleen om het allemaal voor el kaar te krijgen, moeten er heel wat bedrijven verhuizen. Twee supermarkten en een bank moeten weg, winkeliers uit zij straatjes moeten naar het cen trum. Dat kan allemaal nogal wat vertraging opleveren. Voor het geregeld is, is het plan weer verouderd. Hoe gaat Noordwijkerhout dat allemaal snel regelen? Kleine tip: bel Kees Warmer dam om advies. Die kan je vast aan een paar vrachtladingen drijfmest helpen. Wedden dat ze staan te springen om te mo gen verhuizen? sjaak smakman en anton dieprich Spots en extra verlichting verboden SJAAK SMAKMAN De regionale televisie zender Kanaal 7 mag toch filmen bij de openbare vergaderin gen van het Samen werkingsorgaan Duin en Bollenstreek (SDB). De zender mag daarbij echter geen gebruik maken van spots en andere extra belich ting, stelt SDB-voorzit- ter en burgemeester van Katwijk Van Wou we voor. Van Wouwe verbood tijdens een crisisverga dering in juli de zender de vergadering te fil men omdat dat een te grote invloed zou heb ben op de bijeen komst, waarin onder meer het eventuele af treden van het uit zes burgemeesters be staande bestuur aan de orde kwam. Bovendien gelden voor televisie- journalisten andere re gels dan voor de schrij vende pers, stelde de voorzitter. Kanaal 7 reageerde furieus. Openbaar is openbaar, redeneerde de zender. Als het SDB niet zou inbinden zou Kanaal 7 volgens hoofdredac teur P. Vogelaar des noods naar de rechter stappen. Van Wouwe heeft Kanaal 7 nu laten we ten dat de zender toch gewoon mag filmen bij SDB-vergaderingen. De zender is zelfs 'van harte welkom' omdat 'dit het SDB-werk meer onder de aan dacht brengt van de streekbevolking'. Van Wouwe wil wel regels voor de cameravoe ring. Hij wijst erop dat televisiezenders zich in de Tweede Kamer ook aan regels moeten houden: tijdens de ver gaderingen zijn alleen vaste camera's toege staan zonder extra be lichting, terwijl 'lopen de' caméra's alleen voor en na de vergade ring zijn toegestaan. Diezelfde regels gelden voorlopig ook Kanaal 7, maar Van Wouwe is bereid tot nader over- De Tromp Winkel Is al meer dan 30 jaar een begrip op het gebied van kaas zuivel en biedt de consument met smaak een breed, kwalitatief hoogstaand en onderscheidend assortiment. De fiUaalleider Is daarbij, met zijn overige medewerkers, gezichtsbepalend voor de verdere uitbouw van de winkelformule! Denkt u aan de voorwaarden te kunnen voldoen? Schrijf dan een sollicitatiebrief met c.v. naar onderstaand adres. Wij nodigen u dan snel uit voor een gesprek. Gevraagd voor onze winkels in de regio Haarlem, Amsterdam eri Uithoorn Bent u de vrouw of man die wij zoeken: met ervaring in de detailhandel, bij voorkeur in kaas en zuivel; met een opleiding op min. MDS/MAVO-niveau; met een servicegerichte opstelling voor onze klanten; met een flinke dosis werklust. Wij bieden u dan: een prettige en dynamische werkkring; in- en externe opleidingen; doorgroeimogelijkheden, ook naar franchise; een goed salaris en een aantrekkelijke provisieregeling. :de tromp winkel e heer R. Tromp. Voltstraat 9, 2

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 19