Subliem Ter Leede onrecht aangedaan Sport Eindhoven stunt in Tilbi Ter Leede vreest staartje Marcel Akerboom baal 'Leuk? Nee, want we hebben niet gewonnen' SPORT&SPEL DONDERDAG 21 SEPTEMBER 2000 RUSWIJK» ANP Willem II is in de eerste ronde van de Amstel Cup verrassend uitgeschakeld. De Tilburgers verloren op eigen veld van de eerste divisieclub Eindhoven (1-2). Pas in de 69ste minuut zorgde Jatto Ceesay voor wat hoop in het Willem Il-stadion. De aanvaller scoorde op dat moment de 1-2, waarna de thuisclub een alles-of-niets-of- fensief inzette. Het was tever geefs; de doelpunten van Ko- nings (26ste) en Yahiaoui (51ste) bleken voldoende voor een Eindhovense stunt. Ook FC Groningen j naar de tweede ronde. D teurs uit Huizen wer<t gemak verslagen (1-4 maakte het Helmond moeilijk. Helmond Spot bij rust met 0-1 voor ma in de tweede helft al sne een achterstand aan. Streppel maakte in ging het winnende 1 voor de profs. De wedstrijd Baronie die werd gespeeld op 1 van de eredivisionisten, de in 0-6. Simons scoon maal voor NAC. Cambi uit met 1-2 van ADO Pim Langeveld juicht na zijn wonderschone treffer terwijl zijn teamgenoten de achtervolging inzetten. Louter verliezers in bekerthriller op Roodemolen foto taco van der eb Met elf profs tegen negen amateurs en dan nog acht mi nuten verlenging én de nadrukkelijke hulp van de arbiter nodig hebben om verder te komen in de eerste ronde van de Amstel Cup. Eredivisionist Fortuna Sittard maak te er gistermiddag tegen Ter Leede een schandalig slech te vertoning van waarvoor trainer Henk Duut zich open lijk bij het publiek en later bij het plaatselijke bestuur ex cuseerde. Ondanks dit sportieve gebaar is gezien de laat ste plaats van Fortuna op de ranglijst plus de 'schande van Sassenheim' de positie van de oud-Feyenoorder op z'n minst wankel. SASSENHEIM LOMAN LEEFMANS In de gang voor de kleedkamers kwamen er zelfs tranen in de ogen van Duut. Zijn manschap pen maakten geen enkel ogen blik de indruk voor de trainer, de club of voor medespelers door het vuur te willen gaan en dat stemde de trainer droef. Vijf meter verderop stond Arie La gendijk briesend van woede te ijsberen. Zijn boosheid gold niet het uiteindelijke verlies, maar de arbitrage. Scheidsrech ter Ron Karremans presenteer de in totaal vijf gele en twee ro de kaarten, terwijl van een veld slag toch bepaald geen sprake was geweest. De uitsluiting van verdediger Dennis Kramer en spits Hi cham Rbii heeft grote gevolgen voor de competitie. Het duo kan een forse straf tegemoet zien. Louter verliezers dus op Roodemolen na een buitenge woon enerverend duel. „Wat heb ik er aan dat we goed heb ben gespeeld. Het was meten met twee maten wat die man deed. Normaal gesproken zijn dit soort wedstrijden de krenten in de pap, maar zo is de prijs voor een leuke avond wel erg hoog." Karremans wekte in de eerste helft inderdaad de schijn dat hij niet aan een amateurstuntje wenste mee te werken. Hij liet veel overtredingen onbestraft en hij floot bij twijfelgevallen resoluut- in het voordeel van Fortuna. Als klap op de vuurpijl gaf hij in de 32ste minuut direct rood aan Kramer na een wat onbesuisde actie op de kuiten van spits Ronald Hamming. Tot dan toe was Ter Leede de profs met fris en onbevangen combinatiespel meester en daar bracht de uitsluiting ook in het vervolg van de eerste helft geen verandering in. Het tekende het verschil in mentale weerbaarheid tussen beide teams. Het was stuitend om te zien hoe de Limburgse driemans voorhoede betaande uit Krijgs- man-Hamming-Landerl, op pa pier toch de Nederlandse subtop, hooguit drie keer een aardige aanval opzette. Landerl had nog het beste excuus voor zijn opzichtige falen. Hij had Jack Honsbeek tegenover zich en de fenomenale Leidenaar was negentig minuten lang on- passeerbaar voor de Oostenrij ker. Aan de andere kant bracht dirigent Pim Langeveld, uitblin ker tussen de uitblinkers, om beurten Patrick Kalkema en Rbii met listige steekpasjes in stelling. Nadat Rbii zich in de 41ste minuut op de rand van het strafschopgebied vastliep, ging Langeveld er met de afge slagen bal vandoor om met een wonderschone lob, met zijn 'verkeerde' linkervoet de lange Ruud Hesp te verrassen. „Die wil ik op tv nog wel even terug zien", zei de glimmende Katwij- ker na afloop. Toch overheerste ook bij Langeveld teleurstelling. „Natuurlijk heeft deze wedstrijd ons nog meer zelfvertrouwen gegeven, maar de competitie is veel belangrijker en met al die kaarten wordt het er de komen de weken niet makkelijker op." Fortuna leek zich in de eerste minuten na rust bewust van haar plicht om met de ama teurs af te rekenen en invaller Joos van Barneveld scoorde in de 51ste minuut geheel vrij staand na een pass van Ham ming. Desondanks bleven de tien roodgelen ook na de gelijk maker de in het blauw gestoken Limburgers op inzet de baas. Beide partijen kregen kansen op een tweede treffer maar doelman Waasdorp hield Ham ming, Van Barneveld en Lan derl in één-tegen-éénsituaties zeker vijf keer van scoren af en Hesp toonde zijn klasse met een schitterende safe op een knal van Kalkema. Martin de Louw kreeg de bes te mogelijkheid op een voortij dige beslissing, vier minuten voor het einde. Bij een mes scherpe counter schoot hij op aangeven van Kalkema van vijf meter afstand hoog over. Dat het na 90 minuten 1-1 was, was voor de tien Sassen- heimers al een prestatie op zich. Toen Rbii met zijn tweede Ter Leede vreest dat het treffen met Fortuna nog een vervelend staartje gaat krijgen. Niet alleen hangen bennis Kramer en Hi cham Rbii schorsingen boven het hoofd vanwege hun rode kaart, de club krijgt waarschijnlijk ook nog straf naar aanleiding van de gebeurtenissen direct na afloop. Arbiter Ron Karremans weigerde trainer Arie Lagendijk de hand te schudden omdat de Leidenaar dreigende taal zou hebben geuit. En bij het verlaten van het veld kreeg Karremans enkele druppels bier uit het pu bliek over zich heen. Veiligheidsfunctionarissen van de KNVB hebben een rapport opgemaakt. gele kaart wegens duwen tij dens een kopduel ook naar de kant kon, was het een kwestie van tijd voor de zwalkende Limburgers om op basis van een betere conditie alsnog de winst zouden pakken. De 'gol den goal' kwam na acht minten in de verleging. Ruud Kool, de enige bezoeker die nog aan een zes min kwam, schoot een vrije trap via het lichaam van Waas dorp binnen. Ruud Hesp, die bij het verla ten van het veld toch nog met enkele handtekeningenjagers te maken kreeg, kroop voor ieder een die het maar zien wilde, na mens zijn team diep door het stof. „Wedstrijden tegen ama teurs zijn nu eenmaal niet mak kelijk. Je doet het nooit goed. Wordt het 5-0 dan hadden het er tien moeten zijn. Zij doen een stapje harder, terwijl wij juist een stapje te weinig doen. Het heeft er alles mee te maken dat wij in een dip zitten en zelfs dit soort wedstrijden niet meer naar onze hand kunnen zetten. Dat is treurig voor ons, terwijl ik ook moet toegeven dat ik Ter Leede werkelijk héél goed vond spelen." Een schrale troost. Ter Leede: Waasdorp, De Jong, Van Zeist, Kramer, Honsbeek, Jansen, Campfens (55. De Louw), Langeveld, Beltman, Rbii, Kalkema. Stiekem hoopte hij op een invalbeurtje. De 18-jarige g denaar Marcel Akerboom - sinds dit seizoen in dienst van! Sittard - wist gisteravond familie en vrienden op de tribune duel met Ter Leede. Zo dicht bij zijn huis voetbalt de Lie eredivisionist zelden en bij een veilige voorsprong zou Al misschien zijn opwachting in de hoofdmacht mogen makei Het liep anders. Met het schaamrood op de kaken voori prestatie van zijn club en zonder speelminuten droop dei lige speler van Noordwijk en Ajax af. „Bij zo'n stand zou niet slim zijn een verdediger in te zetten", zei hij. „Van schatting was vanavond écht geen sprake. Het ontbreekt 1 menteel aan zelfvertrouwen, bluf en bravour. Toch 1 spijt van mijn overgang van Ajax naar Fortuna. Ik weet a het de komende tijd beter zal gaan en dan wacht ik g mijn kans." SCOREbord PRIJSVRAGEN Lucky day van woensdag 20 september: 2 - 4 - 8 26 - 27 - 28 - 30 - 40 - 44 - 45 - 46 - 52 - 53 - 59 - 60 - 63 - 69 - 76 - 79 - 80 (onder voorbehoud) Veenendaal. Mini-toernooi. Nederland - Wit-Rusland (v) 6-2 (2-1). Doelpunten Ne derland: Torny 3, Van Tol, Muller en Mens- Schotland: Hearts - St. Mirren 2-0, Dun dee - Dundee Utd 3-0. Stand aan Celtic 7-21 Rangers Hibernian 8-19 Kilmarra Zutphen. WK-tweekamp vrom set, derde partij: Zoja Golkub|« na Hoekman (Ned) 1-1. Standi 3-3. Golubjeva is zeker v. wereldtitel door winst ii AMSTEL cup Ter Leede - Fortuna Sittard 1-2 nv. (1-0 1- 1). 41. Langeveld 1-0, 51. Van Barneveld 1-1, 98. Kool 1-2. Toeschouwers: 600. Scheidsrechter: Karremans. Geel: Pfen nings, Paciorek, Heeringen Van Barneveld (Fortuna). Van Zeist (Ter Leede). Rood: Kramer en Rbii (2x geel) (Ter Leede) Noordwijk-NEC 1-2 (0-1). 8 De Gier, 66. Ax, 83. Van Nierop. Scheidsrechter: Schenkels Toeschouwers: 650. Geel. Roest (Noordwijk) AZ - Rijnsburgse Boys 3-2 (0-0). 72. Cha- rite 0-1, 77. Simons 0-2, 78. Nelisse (pen.) 1-2, 87. Van Galen 2-2, 90. Dibi 3- 2. Gele kaart: Dibi, Kromkamp, Matthijs, Nelisse (AZ), Onderwaater (Ri|nsburgse Boys). Scheidsrechter: Vink (Noordwijker- hout). Toeschouwers: 1024. Huizen - FC Groningen 1-4 (0-3). Doel puntenmakers FC Groningen: 24. Visser 0- 1, 31 Drent 0-2, 37. El Idrs Van der Hor 1-4. Gele kaart FC Johansson, Elshot. Urk - Helmond Sport 2-3 nv puntenmakers Helmond Sport: 0-1, 62. Buikema 2-2, 99. SS Rode kaart Helmond Sport: 72 Ie kaart Helmond Sport: Evers, Willem II - Eindhoven 1-2 (0 nmgs 0-1, 51. Yahiaoui 0-2,: 1-2. Gele kaart: Ce.esay (Wills Van' Hui'jksloot, Corneille (Eind ADO '20 - Cambuur 1-2 (0-0) Cambuur: 53. Abma 1-0 (stral Goudmijn 0-2. Gele kaart Ca goossen. Baronie - NAC 0-6 (0-1) Doe kers NAC: 40. Simons 0-1, 51 2 (strafschop), 65. Simons 0-3; 0-4, 90. Cristiano 5-0, 90. Noordwijker Cees Smit drijft tegen NEC de bal op. Noordwijk laat zich niet wegspelen door NEC NOORDWUK - JANET VAN PUK Noordwijk speelde zeventig •procent beter dan afgelopen za terdag tegen SHO (NEC-trainer Johan Neeskens). Dat klopt wel, en hoe komt dat? Door de scheidsrechter. (Noordwijk-trainer Ruud Bröring). Dat is gedeeltelijk waar, maar we speelden ook beter in, waar door de tegenstander minder overtredingen kon maken. (Noordwijk-spits Patrick van Dam). Zij waren zó enthousiast, en wij zien het als een verplicht nummer, ook al mag dat eigen lijk niet (Noordwijker Mike Zonneveld van NEC). NEC stootte Noordwijk gister avond met een 1-2 zege uit de Amstel Cup, maar de thuis ploeg liet zich niet wegspelen. De Noordwijkers konden aardig meegaan in het tempo van de eredivisionist, zagen gelegen heid om hun eigen combinatie spel te spelen, creërden vooral in de eerste helft aardig wat kansen en maakten er een leu ke wedstrijd van voor de slechts 650 toeschouwers, onder wie de Leidse NEC-speler Hennie de Rornijn, die al acht weken rust houdt vanwege een stress factuur in het scheenbeen. NEC, de nummer vier van de eredivisie, viel tegen op het sportpark van de nummer vier van onderen van de zaterdag hoofdklasse. Neeskens voerde als excuus aan dat een aantal basisspelers geblesseerd is, dat spits Jack de Gier tijdens de wedstrijd opnieuw last kreeg van zijn hamstring en dat zijn ploeg de laatste drie weken veel wedstrijden speelde. „Zij spelen zeventig procent beter dan te gen SHO, en wij speelden op zeventig, tachtig procent", al dus Neeskens. Dat Noordwijk zoveel beter speelde dan in het met 1-0 ver loren duel lag volgens Bröring aan de goed fluitende scheids rechter. „Zaterdag lag Patrick van Dam wel achttien keer op de grond en de scheidsrechter deed er niets aan. Op dit niveau fluit de scheidsrechter voor overtredingen." Spits Van Dam zelf was het gedeeltelijk eens met zijn trai- Onder redactie van Michel w Crash is bescheiden be gonnen aan het nieuwe seizoen in de Meester klasse. De landskampi oen ging in de eerste wedstrijd verrassend onderuit tegen Crash 2, dat op dit niveau debu teert (10-20). Bart Nab/Huub Bertens, Simon de Wijs/Bas Drijver en Jean Paul Vis/Ricco van Prooijen wonnen wel van Nijmegen (19-11) en Hok 2 (25-4), maar verloren ook van BC Oog in Al (12-18). Het tweede team bond ook Nijmegen (25-5) en Continental (16-14) aan de ze gekar en verloor enkel van Hok 2 (24-6). Deze uitslagen hadden als gevolg dat het tweede één plaats hoger staat in het tus- senklassement. BC 't Ontstein, met Louk Verhees (Voorhout) en Vincent Ramondt (Alphen), gaat na vier speeldagen soeve rein aan de leiding. Stand Meesterklasse: 1 BC 't Onstein 4-99, 2. Modalfa 4-82, 3 Crash 2 (Leiden) 4-67, 4 Crash 1 4-66. 5 Pe gasus 4-65. 6. Continental 4-63. 7. Hok 4-57, 8. Lom bard 4-53, 9. Oog in Al 4-52, 10. Nijmegen 4-42, 11. ner. „Het hele team heeft beter gespeeld. Er werd beter inge speeld, waardoor iemand ook minder kans heeft om je neer te halen. Iedereen is meer gemoti veerd, daarom is de concentra tie in zo'n wedstrijd groter", al dus Van Dam, die de wedstrijd niet 'heel leuk' vond. „Want we hebben niet gewonnen." Noordwijk kwam al snel ach ter, in de achtste minuut. Door een foute pass van Cees Smit kwam NEC in balbezit. Mike Zonneveld gaf vanaf de linker kant een verre voorzet en bij de tweede paal kon Jack de Gier vrij inkoppen. Het was voor NEC niet het begin van veel meer, ook al leek dat er een mi nuut later wel op, toen René van Rijswijk op de lat schoot. NEC speelde onder zijn ni veau, Noordwijk speelde goed en dat leidde na een half uur tot drie kansen. Bij de eerste kwam Van Dam niet tot een schot, bij de tweede dook doelman Den- nis Gentenaar goed naar de mooi en laag ingeschoten bal van Van Dam en de derde kans leidde tot niets omdat de voor zet van Rocky Pitti verkeerd op het hoofd van de spits kwam. Daarna kwamen er nog kansen voor rechterspits Jeroen Struijs (snelle reactie van Gentenaar) en Pitti (paal). NEC zette daar op slag van rust een schot te genover, dat voorlangs ging, en een ongevaarlijke kopbal van Marcel Koning. In de tweede helft verprutste Anton Jansen van NEC een gro te kans door in de rebound hoog over te schieten, nadat Noordwijkkeeper Marco Korff de bal na een schot van Bart Latuheru had losgelaten. Korff redde even later goed bij een kopbal van Koning, en kwam weer even later goed uit, toen Koning een mooie pass gaf op de Nijmeegse spits Michael Hendriks, die geen beste indruk maakte, maai' in de 66ste mi nuut wel aan de basis stond van het tweede doelpunt van NEC. Hendriks legde eenvoudig terug op de inkomende Patrick Ax, die met een droog hard schot Korff versloeg. Aan de andere kant moest een verdediger de bal uit het doel koppen, toen invaller Bart van Nierop (eigen jeugd) zijn hoofd onder de bal kreeg na een goede voorzet van Rian van der Niet. Vervolgens schoot Jel- le Korbee hard naast en werd een Noordwijkse aanval afge floten wegens buitenspel. Het foto taco van der eb enige foutje van de scheids rechter, vond Bröring later, om dat niet de op het doel afstor mende Geerlig Azier buitenspel stond, maar een te langzaam teruglopende medespeler. Van Nierop scoorde drie mi nuten voor tijd toch. Hij was net iets eerder bij de terugge speelde bal dan de keeper, om speelde hem en miste de niet te missen kans niet: 1-2. Noord wijk had daarna niet de kracht meer om het nog écht span nend te maken en NEC kwam nog wel bij het Noordwijkse doel, maar scoorde niet. We zijn te slordig omgespron gen met de kansen, vond Johan Neeskens. We hadden deze wedstrijd gewoon moeten winnen, vond Ruud Bröring. Bij ons stonden vier spelers op hun eigen positie, de rest niet. En zij geven alles wat ze hebben, zei Mike Zonneveld. Ik denk dat deze wedstrijd ons wel vertrouwen geeft. We hebben laten zien dat we kun nen tikken en voetballen, zei Patrick van Dam. Noordwijk: Korff: Faerber. Smit. Korbee. Van der Niet: De Jong. Rein- ders (46. Roest). Azier; Struijs (73. Van Nierop). Van Dam (79. Van der Laan), Hok 2 4-35. 12. Kennemerland 4-27. De bowlers van Van Rhijn Speelautomaten- Gebe maken zondag in Schiedam hun de buut in de eredvisie van de trioleague. Het is voor het eerst sinds ja ren dat een Leidse ploeg op het hoogste niveau uitkomt. „Wij gaan uit van hand haven en dan moet je toch zeker con stant tweehonderd punten gooien. Dat moet kunnen, want wij hebben een bre de selectie met behoorlijk wat ervaring", stelt Jan Cornet vast. Naast Cornet be staat de ploeg uit Jan Snik, Marius van Kalkeren, Dennis Knijff, Rolf Huyben en Hans Landwaard. De laatste twee zijn nieuwelingen: Huyben kwam over uit Utrecht en Landwaard uit Leiderdorp. „De competitie heeft een nieuwe opzet gekregen: er zijn nu zes speeldagen, waarbij wij zeven wedstrijden van één game tegen alle andere ploegen spelen. De beste vier gaan over naar de kampi oenspoule en de nummers 5 tot en met 8 naar de degradatiepoule. Deze opzet is zwaarder dan vroeger, maar wel eerlij ker", meent Cornet. Bovendien acht hij het een voordeel dat de ploeg met Huy ben de beschikking heeft over een linkshandige speler. Indeling eredivisie trioleague: 1. Musis (Schiedam). 2. Warehouse (Schiedam). 3. Van Rhijn Speelautomaten- /Gebe (Leiden). 4. CTM (Schiedam). 5. BT Trefil (Ven- ray). 6 Krens (Zutphen). 7. Borchland (Duivendrecht). 8 Dozy (Julianadorp). De nationale kadercom petitie belooft interessant te worden, aangezien de regionale teams in één poule zijn ondergebracht. De Engel (Lisse) opendé met een 6-0 nederlaag tegen titelfavoriet HWA/Vogel. Louis Opstal, Cas Juffermans en André van der Aart pakten tegen HWA- /Graveleuse (6-0) en Honky Tonk 2 (4-2) wel de volle winst. De Plas (Langeraar) ver loor met 4-2 bij Centrum 2, waarbij Hans Borst voor de enige winstpartij tekende. Sportrust/Van Diemen (Sassenheim) had de beste start, want Ben Duivenvoorde, Mark Bakker en Ronald Filippo behaalden op H-team een 6-0 overwinning. In de driebandencompetitie was Transport 1 (Oegstgeest) kansloos tegen kampioens kandidaat Hobbycentrum. Het tweede team deed het beter met 5-3 winst op Ma- lando. Hein Jan Salman en André Vermeer behaalden overwinningen en Herman Flip- po speelde remise. Travelshop Lisse be haalde hetzelfde resultaat tegen Dostluk. Hier waren Marcel van Delden en Jesus Cortes Quero de winnaars, terwijl Robert Koster voor het vijfde punt tekende. Erwin van Prehn (Sport) is de nieuwe dis trictskampioen Bollenstreek in het drieban den klein 2e klasse. Hij dankte zijn titel aan de overwinning die hij in de slotronde be haalde op Koos Moenen. Deze was bij een gelijkspel winnaar geworden, maar moest nu genoegen nemen met de tweede plaats vanwege een minder moyenne. District Bollenstreek, finale driebanden klein) Erwin van Prehn (Sport) 7-10 (0.601), 2 f (Sportrust) 7-10 (0.573), 3. Wim LammerslH 10 (0.536), 4. Leen Cave (Sportrust) 7-10(0.' van Beelen (Concordia) 7-8, 6. Bert Vanem# 7. Piet Minnes (Sassenheim) 7-4, 8. Ger Priss 7-0. District Veen- en Rijnstreek, drie banden gn RBV 5-2, TAS 7 - Taveerne 2-5, TAS 11 - Sper aan kop: 1. Taveerne 2-12, 2. TAS 5 1-7,3' 4. Sport 2-6, 5. Fort 1-5. Driebanden klein BI: R.a.veen 12 - Fort 3? Vos - Jacobswoude 7-0, RBV 11 - R.a.vi Fort 2 2-5, Fort 9 - R.a.veen 6 5-2, Roac - Al; Schelp - Fort 1 0-7, Fort 10 - RBV 5 0-7, R.u guide Vos 2-5. Stand aan kop: 1, RBV 5 2-14, Vos 3-14, 3. Fort 1 2-12, 4. Fort 9 2-10, 5. F 10. Libre klein Cl: Sport 20 - Soldaatje 3 1-6,1! Merel 2-5, Jacobswoude 16 - Inn 't Lely Veld! 21 - Soldaatje 2 2-5, Aalsmeer - Plas 6 5-2 Veldt 19 - Jacobswoude 4 3-4, Plas 18 - Spot 22 - Schelp 2-5, Jacobswoude 13 - Plas 105-2 Band 5-2, Rijnegom 12 - Rijnegom 11 0-7,f 7-0, R.a.veen - Plas 22 2-5. Stand aan kop: 11 2-14, 2. Plas 22 3-14, 3. Soldaatje 3 2-1 2-12, 5. Merel 2-12. Diana Parlevliet heeft op het NK in Den Haag vrouwen geen prijs be haald. De speelster van Dijkjes Tornado's (Lei den) verloor in het straight pool van Esther Bijnen (60-36), in het 8- ball van Evelien Heijster (6-5) en ball van Jolanda Frans (7-5). 1 zich troosten met de gedachte d overwinnaars de finale haalden geval van Bijnen zelfs nationaal ne werden. De titelstrijd van dec eind oktober in Den Haag. Het tweede team van Crash verraste op de openingsdag van de Meesterklasse doorl* viertal, de regerend landskampioen, te verslaan met 20-10. foto ht

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 24