Leidse Masters wellicht weg bij Unicum Piccoli wint negentiende etappe in Vuelta SCOREbord Sport Van der Plas via Kruit naar kruisfinale MASTERS MARWIJK L.I.A.M. Heincken (LL 1DAG 16 SEPTEMBER 2000 Inieri nieuwe trainer Chelsea to. De Londense voetbalclub Chelsea heeft gisteren Clau- janieri aangesteld als nieuwe trainer. De Italiaan onderte- ^Jkeen contract voor drie jaar, zo maakte de directeur van ]b, Colin Hutchinson, bekend. Ranieri volgt landgenoot uca Vialli die dinsdag werd ontslagen op als leidsman op ford Bridge. „U moet in het oog houden dat Chelsea ver is nen de afgelopen vijfjaar. Om ons naar het volgende ni- te tillen, hebben we een ervaren coach nodig en daarom en we voor Claudio Ranieri gekozen", aldus Hutchinson. I-jarige Italiaan zat sinds maart zonder werk toen hij bij At- Madrid vertrok. De voormalige speler van AS Roma te vooral naam als coach van Cagliari die hij vanuit de se- naar het hoogste voetbalniveau in Italië hielp. larlem ontslaat trainer Bonsink ;m Het hoofdbestuur van HFC Haarlem heeft gisteren jerKarel Bonsink ontslagen. Het ontslag heeft te maken met litschakelen van Haarlem voor de Amstel Cup door ama- loofdklasser ADO '20. Woensdagavond verloor Haarlem -1. Bonsink was sinds juli 1997 trainer bij Haarlem. Ted inkschot, de huidige assistent-trainer neemt zijn taken lot er een nieuwe coach is aangetrokken. >ian de Freitas naar Cambuur [arden Fabian de Freitas en Toto Divisieclub Cambuur warden hebben overeenstemming bereikt over een verbin- voor een jaar. De 28-jarige aanvaller ondertekende gister- ïwez lag het contract met de Friese ploeg. De Freitas was eerder (fvoor onder meer de Engelse clubs Bolton Wanderers 1997) en West Bromich Albion (1999-2000). In de tussen- ishP nde jaren kwam hij uit voor het Spaanse Osasuna. schil oedi !UWe sponsor voor Tiger Woods iNGTQNDe golfer Tiger Woods ondertekent binnenkort is rootste sponsorcontract tot op heden in de sportwereld, naeti 'at met de firma Nike een verbintenis aan voor de komen- hei jf jaar. Met de overeenkomst is een bedrag van 100 miljoen (ruim 250 miljoen gulden) gemoeid, zo meldden Ameri- se media. De 24-jarige superster sloot kort geleden al een rsun lenkomst met de autofabrikant Buick voor een bedrag van peel iljoen dollar. In totaal heeft Woods zijn naam aan elf spon- titj rerbonden. et ai gi voor vijf wedstrijden geschorst De Roemeense middenvelder Gheorge Hagi van Gala- ay moet de komende vijf wedstrijden in de Champions je missen. De UEFA heeft de sterspeler van de Turkse club lorst wegens een rode kaart in de wedstrijd tegen Monaco, ins de Europese voetbalunie is bij de vaststelling van de maat rekening gehouden met de slechte staat van dienst J de afgelopen maanden. In de finale van de UEFA Cup nieu 'orig seizoen tegen Arsenal werd de Roemeen ook al uit het gestuurd en in zijn laatste interland voor Roemenië ging ook al over de schreef. I™ feber zakt ver weg na sterke start Na zijn uitstekende start in de Trophée Lancóme is gol- een laarten Lafeber sterk teruggevallen. De Eindhovenaar »eda Ide de eerste ronde in 66 slagen en stond in het sterk bezet- Limi emooi op de zesde plaats. Gisteren, op de tweede dag ging Ban ris. Na een 76 en met een totaal van 142 slagen (level par) Arn Ie hij in ieder geval nog wel de cut, die op een boven par en afeber maakte in zijn ronde op de par-71 baan even ten Wai en van Parijs een double bogey (4-putt!), vijf bogeys en birdies. Hij kelderde door zijn slechte score naar de 56ste lide ga, zaterdag 16 september. Eerste twa OuttoGetcha, Montaz K,Nibudoh Tweede koers: Odyssey Boko, Otir Wolfshorn, Owner's Pr oud.Derde koers: Mercedes Star, Millionare, Marty. IpuiIa Vierde koers: Optimistic- I Master Geluk, Noully Bay- or ka, Makker W. Vijfde koers: Odette Wielinga, OvatioW, Oprah Furniture. Zesde koers: Pin Up, Promise Groenhof, Picabia Robel. Zevende koers: Nightmare Meadow, Morengo D, Neva da Limburgia. Achtste koers:Leonardo, Kiliman jaro, Just Beukenswyk. Ne gende koers: Omar W, OlympicTranss R, Oilily Lauwers. Tiende koers: Beau du Valais, Proud Pin to, KokoDijkhoeve. Elfde koers: Jolanda Shoeing, Li berie Hollande, Keep the Change. Duindigt, zondag 17 sep tember. Eerste koers: Maes tro Star VS, Olsy Rainbow- Kansrijk Pompano. Tweede koers: Olympic Ricardo, Olympia Broline, Overmars.Derde koers: Sagranda, Nourek, Romain. Vierde koers: Meadow Zorgwyk, NathanRicardo, Turnpike Trophy, Mac Select. Vijfde koers: Nurey Summerland.Scaramouche, Laguna Landzicht. Zesde koers: Ottey Boko, My Way K, MoeijesBoy. Zevende koers: Restigne, Island Victory, Be My Girl. Achtste koers:Proud Lucky, Perfect Goal, Pansfchow. Negende koers: Blue tong, RavenwoodLady, Charlies Law. Tiende koers: Kim Wielinga, Paul Trot, Scout Volo. Elfdekoers: Crack Pride, Im- fine, Elles W Rapido. Alkmaar, maandag 18 september. Eerste koers: Nicky Norton, Chondolo Crown- Kindly Kades. Tweede koers: Mike Malone, Nina de la Vesta, Magic Champ. Derde koers: Melle D, My Way Alone, Khalif. Vierde koers: Happy D, Nieke- Meerswal, Maupassant. Vijfde koers: Jo ke Attack, Love Story, BernadinaHonez. Zesde koers: Lover Boy, Micky Jeanet, Lars Pluto. Zevendekoers: Oxana Starla- ke, Oxford di Mucho, Olli Pride. Achtste koers: OIonkaMeerwal, Mores Dragon, Miss Welderman. Negende koers: Kelly Viola, Jose van't Hof, Krek Vliethoeve. Tiende koers: Larissa Boko, Mario Fau- ne, Keep FairMeadow. Elfde koers: Odrimu Roodnoot, Nicolle Loo, Nirwana. Zowel de Leidse districtskampioenschappen als de Mas ters zouden in de toekomst wel eens losgekoppeld kun nen worden van tennisvereniging Unicum. Vooral de districtskampioenschappen staan onder druk. De com missie wedstrijdtennis van het district Leiden overweegt het evenement in zijn geheel af te schaffen. Gebrek aan belangstelling ligt aan die motivatie ten grondslag. Tege lijkertijd zouden de Masters, net als in het verleden een tijdje het geval was, weer moeten rouleren over de Leid se tennisparken. Unicum stond het veteranen- onderdeel af aan De Merenwijk en houdt nu alleen nog het B- GERTJAN VAN GEEN De districtskampioenschappen C- en D-onderdeel. De belang- worden sinds drie jaar op twee stelling daarvoor is tanende, verschillende parken verspeeld. „Er is bijna geen sfeer. Ieder een gaat na drie glaasjes ranja naar huis", zegt Unicum-voor zitter Wim van der Beek. „Dat is overigens een landelijke trend. In bijna geen enkel district wor den aparte kampioenschappen georganiseerd. Zoals het nu gaat, verdeeld over twee vereni gingen, is het niet goed. Het moet weer bij elkaar gebracht worden en of dat nu op Uni cum is of op De Merenwijk laat ik in het midden." Dat beide evenementen van Unicum verdwijnen, is niet aan de orde. Henk Hamming, voor zitter van zowel de commissie wedstrijdtennis als de stichting Leidse Tennis Masters, erkent dat er gesproken wordt over eventuele afschaffing van de 'districts' en verplaatsing van de Masters. „Maar het bestaat niet dat beide evenementen van Uni cum verdwijnen. Tenminste, niet gelijk volgend jaar. Maar er zijn vereniging die al hebben geiÓnformeerd of zij niet de Masters mogen organiseren. Roomburg bijvoorbeeld heeft belangstelling", aldus Ham ming. Verenigingen die de Masters in huis willen halen, moeten wel uit Leiden komen of op zijn minst uit de directe periferie. In het verleden waren Room burg, De Munnik (Leiderdorp) en OLTC (Oegstgeest) al eens gastheer. Hamming: „Het heet de Leidsch Dagblad Masters dus moet het ook in Leiden ver speeld worden en niet in Lisse of in Alphen. Wel zijn er be paalde voorwaarden. Vijf banen moeten verlicht zijn, de clubs moeten bijdragen aan de kos ten van de organisatie en de Masters moeten minimaal drie jaar bij dezelfde club verspeeld kunnen worden. Mochten de districtskampi oenschappen verdwijnen, dan volgt Leiden de landelijke trend. Het biedt voordelen, vindt Hamming. Vooral op fi nancieel gebied. „We zouden de Masters dan kunnen opwaarderen. Het geld dat overblijft van de districts kampioenschappen, kunnen we beter aan de Masters spen deren. want dat toernooi leeft wel. Dat heb ik van de week met eigen ogen gezien." Unicum is nog niet op de hoogte van de plannen van het district. Preses Van der Beek hoopt de Masters te behouden. „Het is een stukje gewoonte en gebruik. Het zou zonde zijn als de Masters van Unicum weggaan. Eerst moeten we de argumenten om het te verplaat sen maar eens beluisteren. Ik vemioed dat er een lobby gaan de is door andere verenigingen, maar wij weten nog helemaal van niets." GERTJAN VAN GEEN Ingrid van der Plas en Mark Fleischeuer hebben zich in B als laatsten geplaatst voor de halve finale van de Masters. Van der Plas was Ingrid Kruit de baas (6-3 6-3) in haar laatste poulewedstrijd, terwijl Flei scheuer Bart van Eeden voor bleef: 6-2 6-4. Van der Plas komt vandaag uit tegen Barbara van der Gugten. Heddy Boers, die zich donder dag met een keelontsteking af meldde voor haar tweede pou lewedstrijd, treft Linda Verhoe ve. Mark Fleischeuer ziet Jeroen Boogmans aan de andere kant van het net voor zijn kruisfina le. Bij de vrouwen in D had Jan na Minderhoud nog een minie me kans op het bereiken van de laatste vier. Ze moest daarvoor wel in twee ruime sets winnen. De Merenwijkse was tegen Lau ra Wijsman een heel eind op weg. Tot 7-6 2-0 was er een kans. Bij setwinst in de tweede van 6-0 had Minderhoud verder gespeeld. Wijsman maakte ech ter 2-1 en stoomde zelfs door naar de overwinning (6-7 6-4 7- 5), waardoor ze met drie zeges poulewinnares werd. Wijsman treft Gwyneth van Rijn die in een rechtstreeks duel haar riva le Anouk Sanders overtuigend klopte: 6-2 6-4. In het herendubbel Cl 35+ plaatsten de koppels Winfred Roose/Dirk-Jan Dekker (6-3 6-1 tegen Koos Vennik/Alfred Koot) en Djien Gie Que/Valentijn We ber (0-6 7-5 6-2 tegen Jan Gijs- Martin Kalkhoven Mark Fleischeuer Bart van Eeden Jelle Oosterhoff 3-3(6-1) 3-2(4-2) 3-1 (2-5) 3-0 (2-6) DED/A: L. Wijsman 4 7-5; C. Kruijt-K Laura Wijsman Carlijn Kruijt Janna Minderhoud Karolien van Ark Jeroen Boogmans Jasper de Regt Michael Rusman Marcel Rodenburg HEC/A: Ewout Hinnen Daniel Harmzen Remco Fehr Roeland van Ark HEC/B: Rik Oostdam David Brunsveld Michiel de Weger Richard Rommers HED/A: Menno van de Bor Björn Abrahams Jeroen van Teijlingen Jelke Herweyer - M. Rodenburg 6-1 6- DED/B: G. van Rijn - A. Sanders 6-2 6-4. Krista Sanders 3-3 (6-0) Gwyneth van Rijn 3-2 (4-2) Anouk Sanders 3-1(2-4) Marlies Laros 3-0(0-6) 3-3(6-1) 3-2(5-2) 3-1 (2-4) 3-0 (0-6) 3-3 (6-0) 3-2 (4-3) 3-1 (2-4) 3-0(1-6) 3-3 (6-2) 3-2(4-3) 3-1 (3-4) 3-0 (2-6) 3-3 (6-0) 3-1 (3-4) 3-1 (3-4) 2-1 (3-5) HED/B: Stein Brugman 3-2 (4-2) Thierry Castel 3-2(4-2) Maarten van de Voet 3-2 (4-3) Theo Driessen 3-0(1-6) Brugman en Castel naar kruisfinale op on derling gamegemiddelde. DEB/A: Barbara van der Gugten Heddy Boers Merel Aalders DEB/B: I. van der Plas -1. Linda Verhoeven Ingrid van der Plas Ingrid Kruit 2-2(4-1) 2-1 (2-2) 2-0(1-4) Kruit 6-3 6-3 2-2 (4-1) 2-1 (3-2) 2-0 (0-4) DEC/A: Mariette Onderwater Lisette Castel Angela Pan 3-2 (4-2) 3-2(4-3) 3-1 (3-4) Jorieke Ammerlaan 3-1(3-5) Onderwater poulewinnaar op onderling re sultaat DEC/B: Corinne Manuputty Sara Patti Merlyn Vink Tieske van Duinen 3-3(6-1) 3-2 (4-2) 3-1(2-5) 3-0 (2-6) Ingrid van der Plas was met 6-3 6-3 te sterk voor Ingrid Kruit. man/Maarten van der Horst) zich voor de halve finale. Barbara van Dullink en Ma rieke Brouwer de Koning wer den door de verrassende zege van Elly de Zwart en Edith van Remundt op Leontine Hins en Ger Seriier (7-6 2-6 6-4) winna ressen van de B-poule bij de dubbelende Cl-vrouwen. In het DDD1 35+ konden Gerda Ren- kers en Jannette Nieumeijer zich een nederlaag permitteren (6-3 3-6 6-1) tegen Petra Stijger- van der Hoeven en Dicky Vonk- Roorda. Door een beter setge middelde won het duo van Nieuwe Sloot toch poule B. foto hielco kuipers Jacob Spijker en Ed van Steendelaar lieten er geen twij fel over bestaan welk koppel Jo- han Rozenbroek en John van der Schrier vergezelt naar de kruisfinale. Aad Jansen en Wil Nebbeling waren ook in hun tweede partij in poule B van het HDD1 35+ kansloos: 6-2 6-3. Zaterdag, 10.00 uur: HDD 35+/A: J. van de Broek/K. Tegelaar - G. Devilee/P. Wie man (uitspelen, stand is 7-6 1-0) Kruisfinales 12.00 uur: HED: Menno van de Bor (ZTC) - Thierry Castel (TEAN); Björn Abrahams (Dekker Tennis) - Stein Brugman (De Mun nik); DED: Krista Sanders (TEAN) - Carlijn Kruijt; Laura Wijsman (De Munnik) - Gwy neth van Rijn (De Boekhorst). HDC1 35+: Johan Montanus/Jack Hoogkamer (Dekker Tennis) - Ron Philips/Ton Seriier (De Me renwijk), DDD1 35+: Nel Huijsman/Anke van der Chijs (De Merenwijk) - Marion Hin- ze/Yvonne Kamerling (Unicum). 13.30: DEB: Barbara van der Gugten (De Meren wijk) - Ingrid van der Plas (Zee Duin); Heddy Boers (Unicum) - Linda Verhoeve (Forescate); HEC: Ewout Hinnen (Tennis park Jonkers) - David Brunsveld (Foresca te); Daniel Harmzen (Lisse) - Rik Oostdam (De Boekhorst); HDD1 35+: Johan Rozen broek/John van der Schrier (Overbos/Sik- kens) - nr. 2 poule A; Jacob Spiiker/Ed Steendelaar (Dekker Tennis/ft HDC1 35+/A: W. Roose/D. Dekker - K. Vennik/A.Koot 6-3 6-1. J. Montanus/Jack Hoogkamer 2-2 (4-0) Winfred Roose/Dirk-Jan Dekker 2-1 (2-2) Koos Vennik/Alfred Koot 2-0 (0-4) HDC1 35+/B: D. Que/V. Weber - J. Gijs- man/M. van der Horst 0-6 7-5 6-2. Djien Gie Que/Valentijn Weber 2-2 (4-2) Ron Philips/Ton Seriier 2-1(3-3) J Gijsman/M. vah der Horst 2-0(2-4) HDD1 35+/A: J. van de Broek/K. Tegelaar - G. Devilee/P. Wieman 7-6 1-0 (gestopt we gens regen) G. Devilee/P. Wieman 1-1(2-1) R. Möhlmann/C. Smeenge 2-1(3-3) Jilles van de Broek/K. Tegelaar 1-0(1-2) HDD1 35+/B: J. Spijker/E, van Steende laar - A. Jansen/W. Nebbeling 6-2 6-3 J. Rozenbroek/J. van der Schrier 2-2 (4-1) J. Spijker/E. van Steendelaar 2-1 (3-2) Aad Jansen/Wil Nebbeling 2-0 (0-4) n der Zon/M. Rijnders Boskamp/Siny Evers Joke Smith/Cas Coebergh DDCl 35+/B: E. de Zwart/A. van Remundt -L. Hins/G. Seriier 7-6 2-6 6-4; B. Dullink/M. Br'wer de Koning 2-1 (3-2) Leontine Hins/Ger Seriier 2-1 (3-3) Elly de Zwart/Van Raymund 2-1 (2-3) Van Dullink/Brouwer de Koning en Hins- /Serlier verder op onderling setgemiddelde DDD1 35+/A: N. Huijsman/A. van der Chijs - P. van Heeringe-Brussel/A. Hoeven 6-3 5-7 6-4 Nel Huijsman/A. van der Chijs 2-2 (4-1 Elly Noppe/Conny van Schie 2-1(2-3) P. v. Heeringe/A. Hoeven 2-0 (2-4) DDD1 35+/B: P. Stijger-v.d. Hoeven/D. Vonk-Roorda - G. Renkers/J. Nieuwmeijer 6-1 3-6 6-3. Gerda Renkers/J. Nieumeijer 2-1 (3-2) Marion Hinze/Yvonne Kamerling 2-1 (2-2) P. Sti|ger/D. Vonk 2-1(2-3) Renkers/Nieumeijer en Hinze/Kamerling verder op onderling setgemiddelde nr. 1 poule A. 15.00 uur: HDB: Menno Seriier/Wouter van Tongeren (De Meren wijk) - Pieter Visser/Frank Stokman (Hille- gom); HEB; Jeroen Boogmans (Zee Duin) - Mark Fleischeuer (Zee Duin); der Zon (KLTV) - Leontine Hins/Ger Seriier (De Merenwijk); HDC1 35+: Djien Gie Que/Valentijn Weber (Artesla) - Winfred Roose/Dirk-Jan Dekker (Lisse/Hillegom) 16.30 uur: HEB: Martin Kalkhoven (Zee Duin) - Jasper de Regt (Dekker Tennis); HDB: Koen van Bemmel/Maarten Kallen berg (Roomburg/Unicum) - Paul Rogge- veen/Jelle Oosterhoff (TEAN); DEC: Ma riette Onderwater (Unicum) - Sara Patti (Zee Duin); Corine Manuputty (De Me renwijk) - Lisette Castel (TEAN); DDCl 35 Hannie Boskamp/Siny Evers (Oosthout) - Barbara van Dullink/Marieke Brouwer de Koning (Woubrugge); DDD1 35+: Gerda Renkers/Jannette Nieumeijer (Nieuwe Sloot) - Elly Noppe/Conny van Schie (Huis ter Duin). Zondag Vanaf 12.00 uur finales in alle categorieën otal Touch fl Voetbalgala idei ihijlDWUKERHOUT van Zeist, speler van Leede, wordt volgende i Di zaterdag gehuldigd als vee balier van het Jaar. De n vi rijker kreeg het vorige vlieii >en het hoogste gemid- hei e cijfer (7,52 in 23 wed- :ale len) van alle hoofdklas- die elers in de regio. De derf ontreiking is onderdeel het Eleven Voetbalgala Het evenement wordt lyn eptember van 19.00 tot uur gehouden in het en Tulip Conference aft il in Noordwijkerhout. htii live de drie beste hoofd- Ma ie-spelers, worden de van het jaar, trainer van jaar, talent van het jaar de meest waardevolle van lager spelende len daardelftallen gekozen, lersftal Touch, de band van tje Oosterhuis, The ?n i Istand en Alberto treden k n tijdens het Voetbalgala, 3gl net als vorig jaar wordt Ie il esenteerd door Hans iioi y jr en Wim van Duiven ei» i. Kaarten zijn te bestel tij de Stichting Voetbal- p/a Hengst Advocaten, ttraat 37, tel. 071- 011/fax 4080081. De Italiaanse wielrenner Maria no Piccoli heeft gisteren zijn tweede ritzege geboekt in de Ronde van Spanje. De renner uit de Lampre-ploeg was aan het einde van de negentiende etappe over 130 kilometer tus sen Salamanca en Avila de snel ste in de massasprint. De 30-jarige Italiaan, ook al winnaar in de dertiende etappe, bleef in een rommelig slot de Litouwer Sarkauskas en de Fransman Brochard ruim voor. De Spanjaard Roberto Heras blijft leider in het algemeen klassement. Hij koestert een voorsprong van 3 minuten en 41 seconden op zijn landgenoot Angel Casero. Gisteren leek het er even op dat Heras veel tijd zou verspe len toen hij 25 kilometer voor de finish lek reed. Met behulp van zijn ploeggenoten kon hij echter weer aansluiting vinden bij het peloton. Met nog 3 kilometer te gaan slaagde een groep van 25 ren ners erin een kleine voorsprong op te bouwen. De Fransman Halgand leek daarna het dichtst bij de etappezege maar in het zicht van de meet moest hij de Telekom-renner Ralf Grabsch wordt tol betalen voor zijn inspannin gen op het oplopende parkoers. Piccoli spande zich pas op de rita aangemoedigd door drie nonnen, foto ap dennis doyle laatste 25 meter in, voldoende voor de overwinning. De Belgische wielrenner Nico Eeckhout heeft gisteren het Kampioenschap van Vlaande ren op zijn naam geschreven. De renner uit de Palmans-ploeg was na 182,6 kilometer koersen rond Koolskamp de snelste van het 154-koppige veld. De Ne derlander John Thalen kwam een seconde later over de streep, gevolgd door de Belg Chris Peers op een derde plaats. De Belgische Rabo-renner Mare Wauters heeft de leiding genomen in het algemeen klas sement van de Ronde van Rheinland-Pfalz. De Belg was gisteravond de snelste in de in dividuele tijdrit over 14,1 kilo meter van Konz naar Saarburg. De Duitser Steinha eindigde als tweede in de race tegen de klok. Eerder op de dag behaalde Erik Zabel zijn eerste overwin ning in de ronde. Na 82,4 kilo meter van Kim naar Trier was de Telekom-renner de snelste in de massasprint. De Ameri kaan Rodriguez werd tweede, Bg de Duitser Bratkowski derde en de Nederlander Aart Vierhou ten vierde. Wauters heeft een voor sprong opgebouwd van 38 se conden op de nummer twee in het algemeen klassement de Let Vainsteins die al twee etappeze ges boekte. Markus Zberg uit Zwitserland staat derde op 44 seconden van de leider. Lucky Day vrijdag 15 september: 2-7-9 14-16-19-28-31-34-36-37-40- 55 - 56 - 61 - 65 - 67 - 68 - 70 - 77. (on der voorbehoud) Dubbeltoto-13, 37A. Eerste prijs (13 goed): 13 winnaars, elk bruto f. 6006,00; tweede prijs (12 goed) 421 winnaars, elk f. 22,60; derde prijs 11 goed): 3730 winnaars, elk f6,30. VOETBAL Duitsland. Kaiserslautern - FC Köln 3 - 1 Turkije. Kocaeli - Galatasaray 1-4 Zaalvoetbal: Leekster Eagles - Bax 5-3. Doelpunten Bax: Dennis Schroevers (2x), Hassan Elhadji DAMMEN Zutphen, WK-tweekamp vrouwen, tweede set, derde partij: Zoja Golub|eva (Let)- Ni- na Hoekman (Ned) 1-1. Stand in tweede set 3-3. Stand in sets: Golubjeva- Hoek- GOLF Parijs, Trophée Lancóme, mannen, Euro pese Tour, 3 miljoen gulden. Stand na tweede ronde: 1Hern (Aus) 133 slagen (-9), 2. Robertson (Sch), Rumford (Aus) 134, 4.Lawrie (Sch), Coceres (Arg), Anders Hansen (Den) 135, 7. Westwood (Eng), Cejka(Dui), Martin (Spa) 136, 10. Gallacher (Sch), Jacobson (Zwe), Olazabal (Spa).Faldo (Eng), Clarke (N-l) 137. 56. Lafeber (Ned) 142(66 76). Almere, Nederlandse Proftour, mannen, 50 duizend gulden. Eindstand: 1Miller (Ned) 139 slagen (70 69), 2. Gee (Eng) 141, 3. Helsby (Sch), Wechgelaer (Ned), Smits van Waesberghe (Ned) 142, 7. Morley (Eng), Smith (Eng) PRIJSVRAGEN Boekarest. Mannen, 900.000 gulden Kwartfinale: Hantschk (Dui) - Martin (Spa) 6-1 4-6 6-2, Goellner (Dui) - Blanco (Spa) 6-2 3-6 6-4, Balcells (Spa) - Portas (Spa/7) 7-5 4-6 6-2, Calatrava (Spa/8) Meligeni (Bra) 6-3 6-4, opgave Meligeni. WIELRENNEN 143. TENNIS Tasjkent. Mannen, 1,25 miljoen gulden. Kwartfinale: Boutter (Fra) Golmard (Fra/6) 6-1 1-1, opgave Golmard, Sangui- netti (Ita) - Gimelstob (VSt) 6-0 5-7 6-3, Safin (Rus/2) - Delgado (GBr) 6-4 6-4, Bastl (Zwi) - Stoljarov (Rus) 6-4 3-6 6-3. Ronde van Spanje. Negentiende etappe, Salamanca - Avila: 1 Piccoli (Ita) 130 kilometer in 3.12.49, 2, Sakauskas (Lit), 3. Brochard (Fra), 4. Pet- acci (Ita), 5. Odriozola (Spa), 6. Gentili (Ita), 7. Rumsas (Lit), 8. Sastre (Spa), 9. Cardenas (Col)10. Gonzalez (Spa). Klassement: 1. Heras (Spa) 66.22.07, 2. Casero (Spa) 3.41, 3. Tonkov (Rus) 4.50, 4. Rumsas 6.37, 5. Gonzalez 7.03, 6. Bel- tran (Spa) 9.09, 7. Sastre 9.23, 8. Escar- tin (Spa) 9.27, 9. Laiseka (Spa; i0.09, 10. Gentili 10.36. Koolskamp. Kampioenschap van Vlaande ren, Koolskamp-Koolskamp: 1. Eeckhout (Bel), 182,6 km iri 4.11.00, 2. Talen (Ned) 0.01, 3. Peers (Bel) 0.04, 4. Om loop (Bel), 5. Kemna (Ned); 6. Roesems (Bel), 7. De Jongh (Ned), 8. Detilloux (Bel) 9. Deceuninck (Bel), 10. Vereecke (Bel) 0.25, 11. Koerts (Ned) 0.28; 12. Cruz (VSt), 13. Omloop (Bel), 14. Pronk (Ned) 1.02, 15. Joukov (Rus) 11.53. Saarburg. Ronde van Rheinland-Pfalz. Derde etappe, eerste deel, Kirn - Trier: 1, Zabel (Dui) 82 kilometer in 1.49.35, 2. Rodriguez (VSt), 3 Bratkovski (Dui), 4. Vierhouten (Ned), 5. Kappes (Dui), .6, Hamburger (Den). Derde etappe, tijdrit (14,1 km): 1. Wauters (Bel) 21,11,09, 2. Stemhauser (Dui) 23,86, 3. Liese (Dui) 39,97, 4. Bölts (Dui) 43,91, 5, Merckx (Bel) 45,88, GjZberg (Zwi) 46,45. Klasse ment: 1. Wauters 11.09.34, 2. Vainsteins (Let) 0.38, 3. Zberg 0.44, 4. Merckx 0.4 7, 5. Trampusch (Oos) 1.09, 6. Grabsch (Dui) 1.20. Stadskanaal, finale clubcompetitie. Eerste etappe, Stadskanaal - Stadskanaal: 1 Castein (Gorinchem) 138 km in 2.50.10, 2, Wolthuis (Ridderkerk), 3. Loohuis (Oldenzaal). m o£0o HOOFDSPONSOR h'artners Verzekeringen, hypotheken Mercedes-Benz NOTARISKANTOOR Mr. H.H. Augstein (fri HHEIwork communicatie b< creatieve communicatie concepten Hoofdstraat 14! 2171 BA Sassenhein telefoon 02S2 - 210301

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 37