Zware straf dreigt voor schuurfeest lil p Rijn Veenstreek Alphens centrum gedeeltelijk afgesloten Celstraf en boete voor cafégevecht Koudekerk Gouden stempelzegel gaat de kluis weer in 'Nooit meer met m'n zoon voetballen, dat vind ik pas erg' Procedure kan lang gaan duren Jaar cel voor 'timmer aan hennepkwekerije w/jlmvTmTil KUTjTffiH Ei stouten! ZATERDAG 16 SEPTEMBER 2000 Politie deelt in Alphen 203 bonnen uit alphen aan den run Bij snelheidscontroles op de President Ken- nedylaan en de Hoorn heeft de politie 203 bekeuringen uitge deeld. De grootste overtreding beging een automobilist op de Hoorn, die 98 in plaats van 60 kilometer per uur reed. In totaal controleerde de politie 1265 weggebruikers. Tennisclinic sportklassers alphen aan den run De nieuwe lichting sportklassers van het Al- phense Scala College heeft haar eerste tennisclinic afgewerkt. Bij TEAN kregen de eersteklassers gisteren les van trainer Wim- Jaap van der Wiel. Het Scala College telt dit jaar twaalf sport - klassen, waarvan zes eerste klassen. De vijf tweede klassen vol gen handbalclinics bij de vereniging Rijnstreek. Snorfietser gewond bij botsing hazerswoupe-rundukEen 72-jarige snorfietser uit Delft heeft donderdag hoofd- en neusletsel opgelopen bij een botsing op de Rijndijk in Hazerswoude. Omdat de man niet voldoende rechts hield, raakte hij een 51-jarige bromfietser uit Zoetermeer, die hem tegemoet reed. De Delftenaar raakte uit balans en viel op de grond. Hij is overgebracht naar het LUMC. De bromfiet ser bleef ongedeerd. Gedeputeerde houdt spreekuur nieuwkoop» Gedeputeerde Hallensleben houdt op vrijdag 22 september een spreekuur in Nieuwkoop. Ze is tussen 16 en 17 uur aanwezig in De Rank aan het Regthuijsplein 17. Inwoners van de Rijnstreek kunnen vragen stellen of wensen kenbaar ma ken. Ze moeten zich vooraf dan wel melden op telefoonnum mer 070-4417056. Hallensleben houdt op steeds wisselende plaatsen spreekuren. alphen aan den run Tijdens de Alphense Dagen leidt de gemeente Alphen aan den Rijn het verkeer begin vol gende week in andere banen. Vanwege de kermis in het cen trum zijn het Thorbeckeplein, de Thorbeckestraat tussen Merelstraat en Aarplein en het Aarplein tussen de Thorbecke straat en De Vest van maandag tot en met woensdag afgeslo- De Jaarmarkt zorgt van dins dagavond tot en met woens dag voor nog meer afsluitin gen: Hooftstraat (tussen Aar kade en Bleijenbergstraat), Van Mandersloostraat, Aarka de (tussen Thorbeckestraat en Hooftstraat), Van Boetzelaer- straat (tussen Toussaintstraat en P. Doelmanstraat), P. Doel manstraat, Raadhuisstraat (tussen P. Doelmanstraat en W.M. Offingalaan), Concordia- plein, Julianastraat tussen het parkeerterrein en de Prins Hendrikstraat, de Prins Hen drikstraat (tussen Hoflaan en Oranjestraat), Paradijslaan, Kerkstraat, Hoflaan, Castel- lumstraat en St. Jorisstraat. Ook voor het openbaar ver voer hebben de Alphense da gen gevolgen. In verband met de opbouw van de kermis vervalt de halte Aarhof vanaf morgen tijdelijk. Vanaf dat moment volgen de buslijnen 75, 77, 169 en 197 een omleidingsroute. den haag/ koudekerk aan den run „Deze heren komen over alsof ze een dagje gezellig uit zijn in Den Haag", zei officier van jus titie mr. C. van Dam over de twee mannen die op 16 mei vo rig jaar bij een knokpartij in ca fé De Bommel in Koudekerk betrokken waren. „Maar ik kan er absoluut niet om lachen", refereerde Van Dam aan de knokpartij waarbij de 39-jarige Koudekerker ondanks een toe gangsverbod De Bommel bin nen was gegaan en waarbij de 24-jarige inwoner van Hazers woude-Rijndijk zijn ruziezoe kende vriend te hulp was ge schoten. De vader en zoon die het café runden, moesten het daarbij ontgelden. De zoon werd als eerste geconfronteerd met de Koudekerker die on danks herhaalde verzoeken niet wilde vertrekken. Toen de zoon de politie wilden bellen begon de 39-jarige achter de bar en begon het gevecht, De vader schoot zijn zoon te hulp en kreeg vervolgens zijn vriend in z'n nek. Tijdens het gevecht kregen niet alleen de uitbaters van het café het te voorduren, maar ook de inboedel. De Kou dekerker bekende gisteren dat hij een stapel servies van tafel had geslagen. Officier Van Dam eiste tegen de Koudekerker een gevange nisstraf van zes weken waarvan de helft voorwaardelijk. „Ik vind dit echt heel ernstig. Óm iemand die zijn werk staat te doen in zijn eigen zaak een draai om zijn oren te geven," benadrukte Van Dam. Tegen de Hazerswoudenaar, die zelf niet de aanleiding van de vechtpartij was geweest en die er boven dien een veel kleiner aandeel in had, eiste de officier duizend gulden boete waarvan de helft voorwaardelijk. De rechter stelde die straffen iets naar beneden bij, mede omdat beide mannen geen re levant strafblad hadden. De Koudekerker kreeg vier weken cel waarvan de helft voorwaar delijk, waarbij de twee weken onvoorwaardelijk werden om gezet in een taakstraf. Zijn vriend werd veroordeeld tot een boete van 500 gulden waar van de helft voorwaardelijk. Het gevonden gouden stempelzegel, in de hand van wethouder Dales. FOTO HENK BOUWMAN Bijzondere vondst op terrein van Hoom-West voor het eerst aan publiek getoond alphen aan den run» annette lameuer Af en toe de beerput opentrekken kan zeer lonend zijn. Dat merkte de Archeologische Werkgemeenschap voor Nederland (AWN), afdeling Rijnstreek, tijdens de opgravingen in 1998 op het terrein van Hoorn-West. Tij dens de werkzaamheden is een zuiver gou den stempelzegel gevonden. Waarschijnlijk stamt het kostbare kleinood uit de 17de of 18de eeuw. Gisteren, tijdens de opening van een expositie van de AWN, liet wethou der Dales het kostbare kleinood voor het eerst a&n het publiek zien. Uit archieven blijkt fïat het gouden cachet met familiewa pen heeft toebehoord aan de familie van der Meersch, de laatste bewoners van de blootgelegde buitenplaats Swanendrift. De tentoonstelling omvat allerlei ge- bruiks- en siervoorwerpen die uit de grond zijn getroffeld bij opgravingen aan de Hoorn. De wethouder prees in zijn toe spraak het monnikenwerk van de AWN- vrijwilligers. „Het werk is te duur voor de gemeente om te laten doen." Dales wees erop dat in het verleden wel eens te gemak kelijk over ar cheologische zakeh is heen ge stapt. „Ik heb de stellige indruk dat de be langstelling voor archeologie in Alphen erg toeneemt." Wel vindt hij dat de tijd tussen de opgravingen en het tentoonstellen van voorwerpen korter mag worden. „Als dit sneller gaat, kan ik de raad weer enthousi asmeren en komt er wellicht geld beschik baar voor archeologisch onderzoek." Aleid Muller, die het stempel ontdekte, heeft nog nooit eerder zo'n geweldige vondst gedaan. „Het was zo'n vreselijke dag met bakken regen. Mijn collega Suus Sprey ging naar de keet om koffie te zetten. Nog even dit perceeltje afmaken", dacht Muller. „Ineens zag ik een smal randje glin steren." Op het moment zelf realiseerde Muller zich niet dat ze een kleine schat ge vonden had. Het zegelstempel blijft voorlo pig in de kluis. „We weten nog niet in welk museum het komt te liggen." De expositie van de andere voorwerpen is in het stads kantoor te bezichtigen op werkdagen van half negen tot vijf uur. Hoogmadenaar stelt Rijnwoude aansprakelijk voor val op Öostvaartpad hoogmade marieta kroft Het is weer een beetje feest in huize Wolvers in Hoogmade. Overal hangen slingers. Een poster met de tekst 'Welkom thuis, lieve Paul' siert de deur. Paul Wolvers (45) is na zijn on geluk op 10 november vorig jaar weer thuis. Hij heeft er zes weken in het ziekenhuis en ruim acht maanden in het reva lidatiecentrum op zitten. Een feestje is dus op zijn plaats, al zal de vader van vijf kinderen in de leeftijd van 13 maanden tot 17 jaar nooit meer de oude worden. Voor de rest van zijn leven is hij afhankelijk van een rolstoel, omdat hij grotendeels verlamd is. De gemeente Rijn woude heeft hij aansprakelijk gesteld voor de geleden schade. „Boos op Rijnwoude? Dat is nog zacht uitgedrukt", merkt hij gelaten op in zijn tuin aan de Groenwegh. Wolvers, verkoper van keu kens en badkamers, was die woendag de tiende november vroeg thuis van zijn werk. Om een beetje in beweging te blij ven besloot hij op de fiets naar zijn jarige schoonzus in Bos koop te gaan. Hij fietste op zijn gemak, om niet in het zweet aan te komen. Op het fietspad langs de Oostvaart, tussen Ha- zerswoude-Rijndijk en Hazers- woude-Dorp viel hij. „Het fiets pad had rechts een uitstulping en een bocht naar links. Door die uitstulping werd ik op het verkeerde been gezet. Het was pikdonker. Ik fietste er over heen en viel zo'n veertig centi meter naar beneden. Mijn eer ste reactie was: 'wat zullen ze lachen als ik onder de modder op die verjaardag aankom'." Zover kwam het niet. Toen Wolvers probeerde de fiets van zijn lichaam te tillen, lukte dat niet. Hij kon zich niet meer be wegen. Daar lag hij dan, een zaam en alleen, onder zijn fiets. Een uur lang tuurde hij naar de sterren tot er een man voorbij kwam die zijn witte poedel uit liet. Hij ontdekte de zwaarge wonde Wolvers en sloeg alarm. Paul Wolvers en zijn vrouw Coby vinden het onbegrijpelijk dat het fietspad een bocht kon maken zonder dat er verlich ting, een hek of zelfs maar een streep op het pad was aange bracht. Coby Wolvers laat foto's zien die zij en haar zus maakten van de bewuste plek. Coby: „Ik ken inmiddels alle fietspaden in de omgeving. Maar ik ken er niet één zonder hek, streep of lantaarnpalen bij bochten." In februari was ze weer op de be wuste plek. Naar aanleiding van het ongeluk van haar man ston den er inmiddels wel een hek en verschillende reflecterende paaltjes. De verzekeringsmaatschappij Centraal Beheer van de ge meente Rijnwoude wees de schadeclaim af. Het gaat ze om te veel geld, kreeg het echtpaar Wolvers te horen. „Er is een keer iemand van Centraal Be heer bij ons op bezoek geweest. Hij zei: 'als het nu om een paar jassen was gegaan, hadden we die al lang uitgekeerd'. Vooral Coby Wolvers maakt zich hier kwaad om. „Dit heeft niets meer met recht en onrecht te maken. Het gaat ze nu om te veel geld en dus betalen ze maar niet." Coby Wolvers, tot in de verre omgeving bekend vanwege haar Tomeloze protestacties te gen de HSL, en haar man geven de strijd nog niet op. „Zolang onze advocaat het ziet zitten, gaan we door." Het echtpaar plaatste onlangs in diverse kranten een oproep aan men sen die ook kennis hebben ge maakt met de onveilige ver keerssituatie op het Oostvaart- pad om zich te melden. Zo ho pen ze sterker te staan in hun strijd om een schadevergoe ding. Verschillende reacties van mensen die er ook zijn gevallen of vreselijk zijn geschrokken, kreeg het echtpaar al. Ook de man die Wolvers vond, wees op de onveilige plek en is bereid te getuigen. „Veel erger dan het geld vind ik het dat ik niet meer met mijn dochter kan stoeien of met mijn zoon kan voetballen", zegt Paul Wolvers. „Met de jongste heb ik nog net een keer kunnen fietsen. Maar geld is ook belangrijk, je kunt er niet buiten. En voorlopig zitten we met gigantisch hoge kosten." Intussen probeert het gezin Wolvers de draad weer op te pakken. De kinderen bezoeken weer de sportvereniging of blokfluitles nu ze hun vader niet meer in het revalidatiecen trum in Utrecht hoeven op te zoeken. Coby blijft actief in haar protest tegen de hoge kruising van de HSL en de A4 in haar dorp. „Bij vlagen heb ik er de energie voor. Ik kreeg ook het advies van het revalidatie centrum om niet alles waar ik mee bezig was, op te geven. Wat die HSL betreft: het is zo zonde van het landschap. Ik weet veel te goed dat het ook anders kan. Dan kan ik het niet laten om de kar te trekken." Paul moet zijn ritme nog zien te vinden, nu hij net een paar dagen thuis is. Voorlopig krijgt hij nog twee dagen in de week therapie. Hij hoopt zoveel aan te sterken dat hij eens zijn werk weer kan oppakken. „Ik heb gisteren de aardappelen ge schild", lacht hij naar zijn vrouw. „Ik deed er een paar uur over. En verder ben ik al veel tijd kwijt met de algemene da gelijkse verzorging." Volgens advocaat F. van Ba tenburg, gespecialiseerd in letselschade, moet het echt paar Wolvers rekening hou den met langdurige proce dures voordat de rechter een besluit neemt over de toe kenning van een schadever goeding. „Als alles meezit, duurt het één tot anderhalf jaar." Van Batenburg, die de zaak van Wolvers behartigt, is er bijna zeker van dat de verzekeringsmaatschappij Centraal Beheer van de ge meente Rijnwoude moet be talen. „Ik ben op de plek van het ongeluk wezen kijken. Het is wel duidelijk dat Rijn woude hier nalatig is ge weest." De hoogte van de claim heeft hij nog niet ge formuleerd. „Maar die zal tussen een half en een mil joen gulden bedragen", zo schat hij. Het gaat dan om een vergoeding voor de ma teriële schade, inkomensder ving, gemiste carrièrekansen, pensioenopbouw, smarten geld, enzovoorts. Het ver baast Van Batenburg niet dat Centraal Beheer de aanspra kelijkheid van de hand wijst. „Zoiets wijzen ze altijd af. Ei gen schuld, dikke bult, zeg gen ze dan. Zulke zaken lei den altijd tot gerechtelijke procedures." Wethouder Geenjaar van Rijnwoude bestrijdt de op vatting van Van Batenburg dat ze nalatig is geweest. „Na het ongeluk vorig jaar heb ben we inderdaad maatrege len genomen. We proberen altijd om herhaling te voor komen. Maar dat wil niet zeggen dat we nalatig zijn geweest." Organisatoren op het matje gero De gemeente Rijnwoude voert forse strafmaatri om te voorkomen dat organisatoren van schuurfeesten de regels opnieuw aan hun laan Binnenkort nodigt burgemeester Boelen de oij ren van vier schuurfeesten uit om hierover t( Aan welke sancties de burgemeester denkt, niet. Vaststaat, dat als de gemeente of de politie overtredingen signaleert, de organisatie een vei voor een volgend feest wel kan vergeten. runwoude marieta kroft Jaarlijks geeft de gemeente een vergunning af voor een feest aan de Lagewaard in Koudekerk aan den Rijn, aan de Voorweg in Hazerswoude-Dorp en voor twee feesten aan de Vier- heemskinderenweg in Hazers woude. In de periode tussen mei en september verrijst daar voor op een stuk weiland een grote tent. De gemeente heeft in de vergunning opgenomen dat de feesten tot uiterlijk 3 uur 's nachts mogen duren. Dat is dezelfde sluitingstijd die de plaatselijke horeca moet hante ren. In verband met de veilig heid mogen er niet meer dan 800 tot 1000 mensen binnen zijn. Maar volgens Boelen waren sommige feesten om 6 uur in de ochtend nog aan de gang en schatte de politie het aantal aanwezigen in de tent tussen de 1500 en 2000. De burgemeester weet ook dat het nogal modde rig was bij het feest aan de La- gewaard in juni. „De dames en heren vonden het toen leuk om zich te wassen in het PWA-bad. Fijn is dat voor de vrijwilligers die het zwembad beheren." Verder kwamen dit meer klachten ovei overlast bij de politi dan andere jaren. Ee hiervoor weet Boelet het algemeen hebb« sneller last van geluid De strafmaatregel woude nu hanteert, i gens Boelen te weii Daarin moet verara men. „Stel, een groef krijgt geen vergunnii toch een feest organ daar 1000, 1500 man kunnen wij het nii stopzetten. Daar hel wat ME'ers voor nodi ik niet. Dus moeten i denken zodat ze het Een hoge dwangsoi beeld." Overigens was vod dat het afgelopen aan de Vierheemskii werd gehouden, het i burgemeester en uitgenodigd. Het co de uitnodiging 'voor ving aan'. Boelen: niét geweest. Ik ha Die feesten beginnen uur. Dan heb ik wel te doen." den haag/ter aar/boskoop persbureau cerberus Een 34-jarige Waddinxvener moet wegens zijn betrokken heid bij hennepkwekerijen in Ter Aar, Boskoop en Wad- dinxveen een jaar de gevange nis in. Dat vonnis velde de Haagse rechtbank donderdag. Officier van justitie Schuijer had twee weken geleden tien maanden gevangenisstraf plus vijf maanden voorwaardelijk geëist. De verdachte houdt vol dat hij niet tot degenen hoort die de planten verzorgden en oogstten. Van de opbrengst zei hij helemaal niets te heb ben gezien. Wel verrichtte hij timmerwerkzaamheden aan de hennepkwekerijen, waar van de politie er dit voorjaar drie oprolde. De kleinste be vond zich op zolder boven een zonnestudio in Waddinx- veen die de verdachte exploi teert. De verdachte zei dat hij alleen de studioruimte, die Waddinxveners gekscherend de 'weedstudio' noemen, slechts huurt. Anderen zou den op die zolder hennep hebben gekweekt. In Ter Aar bevond grotere kwekerij aan beweg. In Boskoop, huis van een familieli Waddinxvener, was een grotere kwekerij milielid was volgens dinxvener de werkel merman van de kwi Boskoper zei bij de p zijn neef niet alleen merde, maar ook Voorts vertelde hij dat zijn neef een opbrengst zou krijge een veel grotere rol i heel speelde dan dei vener deed voorkomi Er was trouwens ra milielid van de Wadi bij de zaak betrokh man moet net als de later terechtstaan, schieter en organis het groepje is nog nil Hij zou zich op dit n het Afrikaanse Gamb den. De officier van jus digde twee weken g dat ze later in het kad Pluk-Ze-Wet een van minstens enige zenden guldens Waddinxvener indien Zitten is heerlijl zit u wat lang» wordt lekker ligj heel ver leidelij lederen-zit m eub lectie van Jori stijlvol. In eeni liggen en omgekei Bij Stoutenbeek nagenoeg alle ao En kunt u zelf hoe liggen en in eikaars v«f S JR-71 bO nbcek.ni Wij komen graag t III

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 16