oeteren op n grasloze )bbelmat >ers ziek, Fleischeuer hoopvol Sport 'W- sf'~- iUIASTERSin cijfers Tieske van Duinen borrelt met ouders MASTERS v Flair 1 wil verloren terrein terugwinnen SCOREbord L.I.A.M. 15 SEPTEMBER 2000 I <al blijft tobben in Suriname iet toch mogelijk dat jongens van Surinaamse af- Europa de sterren van de hemel spelen en mil- opstrijken, terwijl in de voormalige kolonie de iport een enorme puinhoop is? Topploegen in de klasse ploeteren in vervallen stadions op een hobbelmat. Bij de mindere ploegen moeten de zelfs de schoenen van de buurman lenen voor ARMANDSNUDERS die het zelf al zo hebben, zijn niet be- l te stoppen in een I je die nauwelijks uit en het niveau van de II isse in Nederland. Dat in Suriname genoeg i het kaliber Kluivert- over de velden achter 'leten leren knikker aan- )r aal heeft vorige week "fie van het Surinaams Leger (SNL) ont- 's s landskampioen. Een overwinning op Inter - apoe was voldoende greep van de kampi- het vorig seizoen te )e boslandcreolen van lengotapoe hebben er r gevochten om Trans voet dwars te zetten, s de inspanningen van financier, trainer- spits en soms keeper Irunswijk, de ex-Jung- ndoleider die in de ja- itig gewapenderhand le trok tegen het be- Desi Bouterse, mocht lerhalve bij Transvaal, intigste titel in het be- laalde. Het kampioen- engt echter verplich tingen met zich mee, waar an dere clubs Transvaal niet om benijden. Als titelhouder moet de ploeg zich de komende maanden gaan meten met Cari bische kampioenen. De Surina- mers zijn niet geheel kansloos, maar de financiële inspannin gen die staan te wachten om een selectie naar de thuisbasis van de tegenstander te laten af reizen, zijn niet mis. „Als je met een man of twin tig afreist ben je in het meest gunstige geval al 15.000 dollar kwijt. En dan zit je maar één nacht in een goedkoop hotel. Dus tijd om te acclimatiseren of voor een extra training is er nauwelijks, waardoor we al met een mentale achterstand begin nen", legt een bestuurslid uit. Het is eigenlijk een luxepro bleem waar Transvaal voor staat en waar een team als Klaas Tiger misschien wel met enige jaloezie naar kijkt. De se lectie kon degradatie niet af wenden. Volgens adviseur en oud-voorzitter Edwin Cairo is de belangrijkste oorzaak van het dramatisch verlopen sei zoen geldgebrek. „Er is talent, maar door het gebrek aan mid delen zijn de ontplooiingskan sen minder. Bestuursleden moeten irt eigen zak tasten om financieel bij te springen. We Surinaamse bedrijven zijn niet bereid geld te stoppen in een competitie die nauwelijks uitstijgt boven het niveau van de vierde klasse in Neder land. foto gpd/dries linssen hebben nu eenmaal geen spon sor en ondanks vele verzoeken is niemand bereid te helpen." De trainingen van Klaas Tiger worden door de spelers mond jesmaat bezocht. Een deel van hen komt uit Klaaskreek, 60 ki lometer buiten Paramaribo. Het bestuurslid: „Veel spelers zijn werkloos en moeten voetbal schoenen lenen om te kunnen trainen of spelen. Inkomsten uit de wedstrijden hebben we ook nauwelijks omdat er bijna geen toeschouwers komen." Het Surinaamse voetbal zit in een diep dal, is doodziek en tot op het bot uitgehold. Superla tieven schieten tekort om de schrijnende situatie onder woorden te brengen. Het is niet alleen een kwestie van geld. De bond en de verenigingen strui kelen met regelmaat over elkaar heen en beschuldigen elkaar van vriendjespolitiek, oneerlijke praktijken en andere onfrisse zaken. De nationale selectie be staat uit een onsamenhangen de groep spelers, die slechts bij tijd en wijle trainen en door de bazen van de Surinaamse Voet bal Bond (SVB) naar toernooien worden uitgezonden waarvan niemand begrijpt wat het be lang is. „De bezem moet door het Surinaamse voetbal", meent de Transvaal-bestuurder. „De SVB doet waar ze zin in heeft, er is geen enkel overleg met de ver enigingen, laat staan dat er een beleid is." Als voorbeeld haalt hij de plannen van de bond aan om hel voetbal in Suriname ge deeltelijk te professionaliseren. „Prima die ideeën, dat kan het voetbal in ons land alleen maar op een hoger niveau brengen. Maar als je de clubs, die het toch moeten doen, niet nauw bij de uitwerking ervan betrekt, ben je bij voorbaat zeker dat het tot mislukken gedoemd is." „Professioneel voetbal gaat gepaard met een professionele aanpak. Dat betekent dat je de accommodatie moet aanpas sen. Loop je nu door de stadi ons dan krijg je het gevoel dat er net een bende hooligans doorheen is getrokken. We kun nen steun uit het buitenland krijgen, als er maar wat goeds mee gebeurt. Neem de tribune die we jaren geleden uit het ou de Heerenveenstadion voor het André Kamperveenstadion kre gen. Waar die nu is mag God weten, maar in het stadion is dat ding nooit opgebouwd." „Ach, misschien moeten we blij zijn als er geen betaald voetbal komt", stelt Transvaal- supporter Edgar Leeflang. „Pro fessioneel voetbal heeft ook zo zijn nadelen. Kijk naar Europa. De belangen worden veel groter en het geld is belangrijker dan het voetbal zelf. In Suriname zullen de drugsjongens en an dere louche figuren zich onge twijfeld met de sport willen gaan bemoeien, hun geld erin gaan investeren. Spelers wor den handelswaar waarmee ze nog meer geld willen maken. Dat kan de bedoeling niet zijn. We mogen misschien interna tionaal niet meetellen, maar een wedstrijd is hier altijd nog wel een leuk uitje, zonder rel schoppers en dat soort onzin. En Transvaal wordt ook wel kampioen op een knollenveld zonder professionele spelers." ischeuer - J. Oosterhoff 7-5 loven - B. van Eden 6-1 6-2 3-3(6-1) 2-1 (2-2) 2-1 (2-3) 3-0 (2-6) »gmans - J. de Regt 6-2 4-6 3-3 (6-1) 3-2 (5-2) 2-0 (0-4) 2-0 (0-4) 3-3 (6-0) 3-2 (4-3) 3-1 (2-4) 3-0(1-6) 3-3 (6-2) 3-2 (4-3) 3-1 (3-4) 3-0 (2-6) 3-3 (6-0) 3-1 (3-4) 3-1 (3-4) Jelke Herweyer 2-1 (3-5) Abrahams naar kruisfinale op onderling setgemiddelde HED/B: Stein Brugman 3-2 (4-2) Thierry Castel 3-2(4-2) Maarten van de Voet 3-2 (4-3) TheoDriessen 3-0(1-6) Brugman en Castel naar kruisfinale op on derling gamegemiddelde. DEB/A: B. van der Gugten - H. Boers w.o. Barbara van der Gugten 2-2 (4-1 Heddy Boers 2-1 (2-2) Merel Aalders 2-0(1-4) DEB/B: L. Verhoeven - I. van der Plas 6-2 3-6 6-2 Linda Verhoeven 2-2(4-1) Ingrid van der Plas 1-0(1-2) Ingrid Kruit 1-0 (0-2) DEC/A: Mariette Onderwater 3-2 (4-2) Lisette Castel 3-2(4-3) Angela Pan 3-1 (3-4) Jorieke Ammerlaan 3-1(3-5) Onderwater poulewinnaar op onderling re sultaat 3-1 ret.. Corinne Manuputty 3-3 (6-1) Sara Patti 3-2 (4-2) MerlynVink 3-1(2-5) Tieske van Duinen 3-0 (2-6) DED/A: L Wijsman - C. Kruijt 6-2 7-6. Laura Wijsman 2-2 (4-0) Carlijn Kruijt 2-1 (2-2) Janna Minderhoud 2-1 (2-2) Karolien van Ark 2-0 (0-4) DED/B: K Sanders - M. Laros 6-4 6-0. Krista Sanders 3-3 (6-0) Anouk Sanders 2-1(2-2) Gwyneth van Rijn 2-1 (2-2) Marlies Laros 3-0(0-6) HDC1 35+/A: J. Montanus/J. Hoogkamer - K Vennik/A Koot 6-2 6-1. J. Montanus/Jack Hoogkamer 2-2(4-0) Koos Vennik/Alfred Koot 1-0 (0-2) Winfred Roose/Dirk-Jan Dekker 1-0 (0-2) HDC1 35+/B: Djien Gie Que/Valentijn Weber 1-1 (2-1) Ron Philips/Ton Seriier 2-1 (3-3) J. Gijsman/M van der Horst 1-0 (1-2) HDD1 35+/A: R. Mohlmann/C. Smeenge J. van de Broek/K. Tegelaar 6-1 4-6 7-6. G. Devilee/P. Wieman 1-1 (2-1) R. Möhlmann/C. Smeenge 2-1 (3-3) Jilles van de Broek/K. Tegelaar 1-0 (1-2) HDD1 35+/B: J. Rozenbroek/J. van der Schrier 2-2 (4-1) J. Spijker/E van Steendelaar 1-0 (1-2) Aad Jansen/Wil Nebbeling 1-0 (0-2) DDC1 35+/A: H. Boskamp/S.Evers - J. Smith/C. Coebergh 7-6 6-4 Kitty van der Zon/M. Rijnders 2-2 (4-0) Hannie Boskamp/Siny Evers 2-1 (2-2) Joke Smith/Cas Coebergh 2-0 (0-4) Leontine Hms/Ger Seriier 1-1 (2-1) B Dullink/M. Br'wer de Koning 2-1(3-2) Elly de Zwart/Van Raymund 1-0 (0-2) Nel Huijsman/A. van der Chijs 1-1 (2-0) Elly Noppe/Conny van Schie 2-1(2-3) P v Heeringe/A Hoeven 1-0(1-2) DDD1 35+/B: G Renkers/J Nieuwmeijer - Y. Kamerling/M. Hinze 6-4 6-4. Gerda Renkers/J Nieumeijer 1-1 (2-0) Marion Hinze/Yvonne Kamerling 2-1 (2-2) P. Stijger/D Vonk 1-0(0-2) 22* 's CircöVv GERTJAN VAN GEEN De borrel na de wedstrijd werd doorgaans gebruikt met de ouders van de tegenstan der. Tieske van Duinen was dit jaar een vreemde eend in de C-bijt. Zelden kwam ze aan de andere kant van het net ie mand van min of meer gelijke leeftijd tegen. Niettemin plaatste de 35-jarige Van Dui nen zich met drie toernooize ges overtui gend voor de Masters. Aan haar optreden op Unicum kwam gis teravond wel een eind. Een dure nederlaag in haar eerste poulewedstrijd kostte Van Duinen een plaats in de kruis finale. Alleen Merlyn Vink (23), gis teravond de laatste tegenstan der van de import-Leidse, was de twintig gepasseerd. Op Fo- rescate was de C130+-lijst met de open categorie samenge voegd, zodat ze daar wel een leeftijdgenoot trof. Voor het overige stond ze tegenover tie ners. Volgend jaar staat ze auto matisch op de B-lijst. Niet gek voor een tennisster 'op leef tijd'. Als dubbelspeelster was ze al eens B. Ze hield zich makkelijk staande tussen het tienergeweld. „Voornamelijk op routine", zegt Van Duinen, V voormalig handbaltopper. „Die meiden slaan alles hard de hoeken in, maar op een of andere manier kon ik toch winnen. Wel merk je dat die jonge meisjes sneller progres sie maken. Van Corinne Ma nuputty won ik op het toer nooi van De Merenwijk nog. Dat lukt me nu niet meer." Op De Merenwijk, Forescate en Roomburg was ze de beste. Pas op De Leidse Hout leed ze haar eerste neder laag, tegen An gela Pan. Op Unicum bleef ze puntloos. De krampaan val tegen Vink in de derde set, die haar uiteindelijk deed opgeven, lag deels aan haar leeftijd. Doordat ze dinsdagavond pas van vakantie terugkwam, moest Van Duinen gisteren twee partijen spelen. Woens dag verloor ze kansloos van Sara Patti, de sleutelwedstrijd in poule B. Gistermiddag liet de linkshandige Merenwijkse teamgenote Corinne Manu putty in drie sets voorgaan. Tegen Vink haalde ze het ein de niet. „Ik had graag de eer willen redden en nog een potje wil len winnen. Maar het kaarsje ging na de eerste set langzaam uit. Dan merk je dat je geen twintig meer bent. Nou ja, dan kom ik in het weekeinde maar naar mijn kinders kijken. Maar nu gaat oma lekker naar bed." Programma Vandaag, 16.00 uur: DED/A: L. Wijsman - J Minderhoud; DED/B: G van Rijn - A. Sanders. 18.00 uur: DED/A: K. van Ark - C. KruijtHDC 35+/B: D. Que/V. Weber - J Gijsman/M. van der Horst 19.30: HEB/A: M Fleischeuer - B. van Eeden, DEB/B: I. van der Plas I Kruit; HDC 35+/A: W Roose/D. Dekker - K Vennik/A. Koot; DDC 35 L. Hins/G. Seriier - E de Zwart/A van Remundt; DDD 35+/A: P Stijger-v.d. Hoe- ven/D. Vonk-Roorda - G. Renkers/J. Nieumeijer. 21.00 uur: HEB/B: M Rusman M Rodenburg; DDD 35+/B: N. Huijsman/A van der Chijs - P. van Heeringe-Brussel/A Hoeven; HDD 35+/A: J van de Broek/K. Tegelaar - G Devilee/P. Wieman; HDD 35 +/B: J. Spijker/E. van Steendelaar - A. Jansen/W. Nebbeling. Zaterdag: Kruisfinales in alle categorieën BADMINTON PETER KLEIN Aan de Leidse top in de lande lijke badmintoncompetitie, die dit weekeinde van start gaat, is duidelijk gesnoeid. Het Alphen- se Flair moest vorig seizoen de degradatie van haar eerste team accepteren. Aan de onderzijde van de competitiepiramide hanteerde de badmintonbond het snoeimes zelf. De laagste divisie werd met het hoogste districtsniveau samengevoegd tot een zogeheten hoofdklasse van de districtscompetitie. Het vorig jaar onderaan bungelende Shuttlewoude en Wassenaar werden in deze nieuwe regio nale competitievorm opgeno men. In de landelijke competitie spelen dit jaar nog maar vijf verenigingen, die tezamen acht ploegen binnen de lijnen bren gen. Flair blijft hofleverancier met drie teams. Uit de Alphen- se hoofdmacht, dat vorig sei zoen naar de tweede divisie af daalde, verdween Maaike van den Berg, die wederom haar heil zocht bij Smashing Wij- chen. Bas van Zeist steeg, hoewel hij nauwelijks trainingsarbeid verrichtte, in het enkelspel naar del5de plek op de nationale ranglijst. Bianca Dijkstra haalde zelfs top-50-noteringen in alle speldisciplines, single, vrou- wendubbel en mixed met Ro- bert-Jan Hamersma. Gezien die noteringen denkt de scheiden de competitieleidster Elise Zandstra dat Flair een rol van betekenis zal kunnen spelen in de titelstrijd. Van Flair 2, de enige ploeg in de derde divisie, bleef de kern intact. De opvolger van Zand stra, Nicole Mosterd, ruilde met Anita Verstrate. De lang gebles seerde Edwin Dierckxsens keer de naar BC Lisse terug. Veglo uit Leiden (met twee teams), Apollo uit Roelof- arendsveen, BC Lisse en een tweede Alphense club, ZIGO, spelen met Flair 3 alle in de vierde divisie. Het tweede team van Veglo promoveerde vorig seizoen uit het district naar de versmalde landelijke competi tie. De opstellingen werden nauwelijks aangepast. Anneke Slats en Ellen van der Voort ver ruilden van plaats. Met Rolf Driessen, die van Apollo over stapte, beschikken de Leide- naars nu over vijf volwaardige spelers voor twee teams. Voor de Veners is het vertrek van Driessen een aderlating. „We gaan een moeilijk jaar tege moet", zegt competitieleidster en speelster Thea Turk, die ook nog eens Ilse van der Meer naar Flair 3 zag verhuizen en Ruud Bakker en Carol van Oyen zag stoppen. BC Lisse raakte drie spelers uit haar hoofdmacht kwijt. San dra Bon en Paul van de Hulst kozen voor Flying Shuttle in Hoofddorp. Wouter van der Wal kon zijn baan in de horeca niet meer combineren met top- badminton. De terugkeer van voormalig kopman Dierckxsens kwam derhalve heel gelegen. Voor nieuwkomer ZIGO wordt het eerste optreden in de lande lijke competitie een ongewis avontuur. Opstellingen Flair, tweede divisie 2: Bianca Dijkstra. Karin Kuiper-Van Pel, Peter van den Berg, Robert-Jan Hamersma, Bas van Zelst.Vertrokken: Maaike van den Berg (naar Smashing Wijchen). Flair 2, derde divisie 7: Petra Bos -Knoester, Nicole Mosterd. Arnold Duijm (reserve), Pieter van Maasdam, Cees-Jan van Vliet. Gekomen: Nicole Mosterd (van team 3). Vertrokken: Sonja Idzerda (jaartje gestopt), Anita Verstrate (naar team 3). Edwin Dierckxsens (naar BC Lisse) Flair 3, vierde divisie 16: Ilse van der Meer, Anneloes Stuyfzand, Anita Ver strate, Mark Beun. Marcel Fauth, Mar co Overes.Gekomen: Ilse van der Meer (van Apollo), Anita Verstrate (van team 2), Mark Beun (van Veglo), Marcel Fauth (van team 5). Vertrokken: Elise Zandstra (naar team 4). Martin Vos kuilen (naar team 4). BC Lisse, vierde divisie 14: Nanda Abercrombie, Debby Emanuels, Ed win Dierckxsens. Rogier Moorman, Sandra Kroon, reserve.Gckomen: Ed win Dierckxsens (van Flair 2). Vertrok ken: Sandra Bon en Paul van de Hulst (naar Flying Shuttle Hoofddorp). Wouter van der Wal (gestopt). Veglo, vierde divisie 14: Monique Borsboom, Anneke Slats, Björn Hol kes, Randy Thepass.Gekomen: Anneke Slats (uit'team 2). Vertrokken: Ellen van der Voort (naar team 2). Apollo, vierde divisie 16: Milenc van Rijn, Thea Turk, Amo van der Heiden, Stefan Oomen.Gekomen: Milenc van Rijn (uit team 2). Vertrokken: Carol van Oven (gestopt), Ilse van der Meer (naar Flair 3), Ruud Bakker (reserve), Rolf Driessen (naar Veglo 2). Veglo 2, vierde divisie 16: Irene Bik, El len van der Voort, Ronald Dcrksen, Stefen van Giezen.Gekomen: Ellen van der Voort (uit team 1). Vertrokken; An neke Slats (naar team 1 ZIGO Alphen, vierde divisie 16: Da nielle Meijer, Corina Nielen, Liam Ba ker, Edwin de Groot, Rogier van der Bas van Zeist, een top-15-notering. archieffoto annftte lameijer PRIJSVRAGEN Lucky Day van donderdag 14 september. 4 -9- 11-13- 18-20-21 -22-23-27 - 32 - 39 - 40 - 44 - 49 - 51 - 53 - 61 - 66 - 80.(onder voorbehoud) DAMMEN Zutphen. WK-tweekamp vrouwen. Tweede set, tweede parti| Nina Hoekman (Ned) - Zoja Goloebjeva (Let) 1 -1Stand in tweede set: 2-2. Stand in sets. Goloebjeva- Hoekman 1-0 golf Versailles. Lancome Trophy. Mannen, Eu ropese Tour, 3 miljoen gulden. Stand na de eerste ronde: 1 Wessels (ZAf) 63 slagen (-8), 2 Martin (Spa), 0'Hern (Aus) 64, 4 Luna (Spa), Olazabal (Spa) 65, 6. Lafeber (Ned), Bjórn (Den), Coltart (Sch) 66. Almere. Mannen. Nederlandse proftour. Stand na de eerste ronde: 1 McLean (Sch) 69 slagen (-3), 2 Crosby (Ned). Miller (Ned), Smits van Waesberghe (Ned), Van der Valk (Ned-amateur), Gee (Eng) 70 TENNIS Tasjkent. Mannen, 1,25 miljoen gulden. Tweede ronde: Gimelstob (VSt) - Levy (lsr/8) 6-4 6-3, Delgado (GBr) - Huet (Era) 6-1 2-0 opgave Huet, Sanguinetti (Ita) - Kafelnikov (Rus/17-5 6-3, Safin (Rus/2) - Kratochvil (Zwi) 4-6 6-1 6-3. Boekarest. Mannen, 900.000 gulden. Tweede ronde: Hantschk (Dui) - Pescariu (Roe) 6-3 6-2, Martin (Spa/6) - Christophe Rochus (Bel) 0-6 6-4 6-4, BarceMs (Spa) Puerta (Spa/1) 6-4 6-4, Portas (Spa) - Bru- guera (Spa) 6-4 7-6. SCHAKEN Mondariz (Spa). Zone-toernooi. Eindstand aan kop (na 11 ronden volgens het Zwitserse systeem): 1 Lautier (Fra) 8 punten, 2. Van Wely (Ned), Speelman (Eng) 7 1/2, 4. Piket (Ned), Nataf (Fra) 7. WIELRENNEN Ronde van Spanje. Achttiende etappe Béjar - Ciudad Rodrigo: 1 Vinokoerov (Kaz) 159 km in 3.52.54, 2. Laiseka (Spa), 3 Garcia Acosta (Spa), 4 Moreni (Ita) 1.01, 5. Gentili (Itga), 6 Rumsas (Lit), 7 Odriozola (Spa). 8 Belli (Ita). 9. Zintsjenko (Rus), 10. Alvaro Gon zalez Galdeano (Spa), 40 Van Kessel 2.17,81 Van derVen 14 20, 83 Löwik Klassement: 1 Heras (Spa) 63.09.18. 2 Casero (Spa) 3.41, 3. Tonkov (Rus) 4 50, 4 Rumsas 6 37, 5 Gonzalez (Spa) 7.03, 6. Beltran (Spa) 9 09, 7 Escartin (Spa) 9 16. 8. Sastre (Spa) 9.23, 9 Laiseka 9 58. 10. Gentili 10 39. 66 Van Kessel 1.30.42, 107 Van der Ven 2 04 32. 118 Lówik 2.13.40. e\dsch Dag/)/;if/ CirCl/ir 1000 HOOFDSPONS MARWIJK H>artners Verzekeringen, hypotheker Mercedes-Benz NOTARISKANTOOR Mr. H.H. Augstein Wilhelminalaan 10 2405 ED Alphen aan den Rijn Telefoon (0172) -49 15 94 Telefax (0172) - 49 56 32 WORK creatieve communicatie concepten Hoofdstraat 143 2171 BA Sassenheim telefoon 02S2 210301 lek aan de fysiothera- t de kans op de kruis- ior Mark Fleischeuer i groter gemaakt. De tenaar overwoog zijn ivee poulewedstrijden 2ste Masters van het )agblad Tennis Circuit telen, maar won giste- elle Oosterhoff: 7-5 6- ag moet hij Bart van isteren kansloos tegen naar Martin Kalkho- slaan om het finale- e te bereiken, hij aan de opdracht i C-Master van 1999 dan treft Fleischeuer loogmans. De speler en Duin boekte zijn erwinning door Jasper verslaan. [l en Boogmans voch- et verleden al menig op de Masters, immer herp van de snede en iet Boogmans als win teren herhaalde de ge- is zich op baan 1. is was 'traditiege- e betere in de derde 66-3. •uwe B-titel voor Hed- is ver weg. De Uni- lie de titel in 1995 en en reeds geplaatst was Heddy Boers. voor de halve finale, meldde zich gisteren met een keelont steking af voor haar confronta tie met Barbara van der Gugten met een keelontsteking. Mits opgeknapt treft ze morgen Lin da Verhoeve, die in poule B In grid van der Plas klopte: 6-2 3-6 6-2. archieffoto eric taal In C stoomde Ewout Hinnen geruisloos op naar de halve eindstrijd. De D-Master van 1999 lijkt het kunststukje van Norbert van Oosterhout uit 1997 te gaan herhalen. De Al- phenaar liet destijds de twee ti tels op elkaar volgen en was de eerste die dit voor elkaar kreeg. Hinnen, heerser in de toernooi- encyclus, won gisteren ook zijn derde partij, ditmaal van Rem- co Fehr: 6-3 6-3. De speler van Tennispark Jonkers treft morgen David Brunsveld. Danil Harmzen werd de nummer twee in poule A via een nipte zege op Rogier van Ark: 3-6 6-4 7-5. Björn Abrahams is als num mer 1 bij de D-mannen minder op dreef dan Hinnen in C. Hij verloor gisteren zijn derde pou lewedstrijd van Jelke Herweijer (1-6 7-6 6-4), maar gaat achter poulewinnaar Menno van de Bor toch verder dankzij een be ter onderling setsaldo vergele ken met Herweijer en Jeroen van Teijlingen. In het herendubbel Cl-35+ wonnen Jack Hoogkamer en Jo- han Montanus ook hun tweede poulewedstrijd. Koos Vennik en Alfred Koot waren kansloos: 6-2 6-1. Barbara van Dullink en Ma rieke Brouwer de Koning na men revanche voor hun eerde re nederlaag bij dubbelende 35- plussers in Cl door gisteren Elly de Zwart en Edith van Remundt voor te blijven. Het Woubrugse duo bereikte daarmee de halve finale. Ook Hannie Boskamp en Siny Evers, winnaars in 1995 en '96, gaan door.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 27