Kezman breekt de ban De jacht op Venus Williams slaagt wèl oqp 4. Ton van BEmmEiEn Sport lannende Ekiden in Leiden Lafeber kruipt door het oog van de naald SCOREbord k heb mijn vrouw nooit verteld dat ik Epo nam RUGBY@DIOK IRDAG 9 SEPTEMBER 2000 ini voor vier jaar naar Benfica rpRDAMDani, voluit Daniel da Cruz Carvalho, zal voor vier naar Benfica gaan. Ajax bereikte met Benfica een akkoord reen afkoopsom van bijna 3,4 miljoen gulden. Volgens Dani is de deal nog niet helemaal rond. De 23-jarige speler keert ier wisselvallige jaren bij Ajax terug naar Portugal. Dani dt de architect op het middenveld en moet de eenzame 'Ij 5 Pierre van Hooijdonk ondersteunen. Ajax vroeg aanvanke- 10 miljoen voor de speler die in de slotfase van de vorige ipetitie uit de A-selectie werd gezet wegens onprofessioneel rag. inners langer bij Rabo-ploeg Luk. De wielrenners Karsten Kroon, Aart Vierhouten en erzi n de Groot hebben hun verbintenis met de Rabobank-wie- loeg met een jaar verlengd. Dat heeft de ploegleiding be- - dgemaakt. De 24-jarige Kroon, zijn zes jaar oudere ploeg- it Vierhouten en de 25-jarige De Groot (uit Zevenhoven) te- den een contract tot eind volgend jaar. dane verlengt contract atv Zinedine Zidane blijft in principe tot de zomer van 2005 tge uventus. Dat heeft de spelmaker van het Franse nationale j gisteren in Turijn bekendgemaakt. Het contract van Zida- ep nog tot 2004. De Fransman drukte met de verlenging die periode geruchten de kop in dat hij naar Barcelona of Madrid zou vertrekken. lolarek jr draait goed bij Feyenoord frdam Eby Smolarek maakt een goede kans om op korte lijn definitief aan de A-selectie van Feyenoord te worden evoegd. De zoon van oud-speler Wlody Smolarek maakte Ins de vriendschappelijke wedstrijd in Spanje, tegen Athletic lilbao, een goede indruk. Door Bert van Marwijk werd hij Jolgens uitgenodigd om deze week met het eerste elftal van 1 benoord mee te trainen. lelsea biedt 60 miljoen voor Savio ng.lRiD» Chelsea heeft bij Real Madrid 60 miljoen gulden gebo- lina voor Savio. De Braziliaan staat nog tot 2002 onder contract ret eal, maar vanwege de torenhoge schuldenlast moet de al inse club spelers verkopen. Bij de Londense club kan Savio 5 miljoen gulden per jaar tegemoet zien. a x verliest van kampioen [HOUTDe zaalvoetballers van Bax hadden gisteravond in rhout helemaal niets in te brengen tegen landskampioen .De Voorhouters verloren de eerste wedstrijd van de com- s ie verdiend met 1-9. Het enige tegendoelpunt werd vlak rust (1-3) gemaakt door Herman van Marwijk, na een lie combinatie met Kees van Tongeren. eld rstappen negende in trainingen za; Jos Verstappen heeft trainingen van gisteren op het lit van het Italiaanse Monza afgesloten als negende. De Ne- inder stond na de eerste sessie nog op de zesde stek. Hij eterde later zijn tijd nog wel, maar niet voldoende om zijn ie positie vast te houden. De Braziliaan Rubens Barrichello in beide trainingen de snelste. Zijn ploeggenoot Michael imacher klokte de tweede tijd. vathonteams aan elkaar gewaagd RENE VAN HATTUM NEW YORK (GPD) Het is ze niet gelukt, Martina Hingis en Lindsay Davenport, om de zusjes WUliams uit de finale van de US Open te houden. "Pak jij de één, dan pak ik de ander', hadden de twee elkaar eerder deze week in New York tegen elkaar. Het ging over de jacht op de zussen Venus en Serena Williams. Ze deden niet geheimzin nig over hun samenwerking. De zussen roepen tenslotte al jaren hardop dat zij de nummers één en twee van de wereld gaan worden. Voor Lindsay Davenport werkte het pact. Zij staat vanmiddag in de finale van de US Open, net als twee jaar geleden. Nadat zij eerder Serena Williams uitschakelde, was Elena Dementieva gisteren in de halve fina le nog wel een lastige hobbel, maar Daven port won met 6-2 7-6. Waar Davenport wel slaagde ging Hingis tegen Venus Williams ten onder. Na de eer ste set gewonnen te hebben met 6-4 ging de tweede naar Williams met 3-6. In de derde en beslissende set pakte Williams de eerste games, Hingis kwam knap terug en leek bij een 5-3 voorsprong de finale bin nen handbereik te hebben. Williams kwam op haar beurt weer sterk terug en trok uit eindelijk met 7-5 aan het langste eind. ^S*J\ Op donderdag 28 september weet volleybalinternational Peter Blangé uit Oegstgeest of hij is gekozen in de atleten- commissie van het Internatio naal Olympisch Comité. In het olympisch dorp zijn de stem bureaus enige dagen open. Al le sporters kunnen op acht van de 49 kandidaten een stem uitbrengen. Triatleten die beducht zijn voor haaien tijdens de wed strijd in de haven van Sydney hoeven zich geen zorgen te maken. Een duikersploeg op onderwaterscooters en bewa pend met elektrische anti- haaiapparatuur zal de sporters in het water begeleiden. ,,De kans dat een sporter door de bliksem wordt getroffen of door een bij wordt gestoken is groter dan de kans op een haaienbeet", aldus triatlon- competitieleider David Han- De Amerikaanse televisie zender NBC verdient tijdens de Olympische Spelen als ei genaar van de televisierechten voor de Amerikaanse markt een recordbedrag van 900 mil joen dollar aan de verkoop van reclametijd. Per uur last de zender negen minuten re clame in. De prijs voor een commercial van 30 seconden in piekuren bedraagt 615.000 dollar. Het televisiestation tel de 725 miljoen dollar neer voor de uitzendrechten op de Amerikaanse markt. Daarbij komen nog productiekosten van naar schatting 100 mil joen dollar. Australië heeft twee olym pische functionarissen de toegang tot het land gewei gerd. Volgens de Australi sche media zou een van de twee, de Oezbeek Gafoer Ra- chimov, banden hebben met de maffia in de voormalige Sovjet-Unie. Aangenomen wordt dat de andere gewei gerde sportfunctionaris uit Hongkong komt. Volgens het IOC is de weigering in strijd met overeenkomsten over het toelaten van geaccredi teerde personen. Uit een door het Witte Huis bekostigd onderzoek blijkt dat bij sommige onderdelen van de Olympische Spelen 80 tot 90 procent van de atle ten doping gebruikt, heeft de krant The New York Times gisteren bericht. Volgens de onderzoekers bestaat op de Spelen een sfeer waarin een sporter 'alles doet om te winnen'. De betreffende tak ken van sport werden niet bij naam genoemd. Matelja Kezman kan zijn geluk niet op nadat hij PSV eenvoudig op 0-2 heeft gebracht. foto anp CRANS-SUR-SIERRE ANP WILMAR KORTLEEVER wedstrijdteam van Leiden iek en een sponsorploeg clubgenoten, onder wie vrouwen, zorgen morgen oedelijk voor een span- e strijd tijdens de eerste en Ekiden in de binnen- De Ekiden is een uit Ja- ifkomstige estafettevorm, bij zes atleten samen de 5 meter van de marathon De Leiden Road ïers Club organiseert de ■n Ekiden in het kader le viering Japan in Leiden erdeel van Nederland-Ja- 100 jaar). Leiden Atletiekteam en sorploeg Kamsteeg zijn apier aan elkaar gewaagd. Brouwer de Koning en oop winnaar Jaap van renvoorde zijn snelle atle ten in de verenigingsploeg van Norbert Groenewegen. Zij lo pen samen met Mare Koop manschap, Edgard Creemers en de veteranen Fred Regeer en Paul Barnhoorn. In het Kamsteegteam lopen hun snelle clubgenoten Joost la Lau én Han Kulker. Erika van de Bilt en Joke Kleijweg zullen misschien enig terrein moeten prijsgeven op hun mannelijke concurrenten, - maar triatleet Royce Kortekaas en slotloptr Huub Pragt kun nen dat vermoedelijk weer goed maken. De veertig teams starten morgenochtend om 11.00 uur voor een korte ronde over de Doezastraat, de Boisotkade, de Kaiserstraat, het Rapen burg, de Garenmarkt en het Van der Werfpark. De opluchting vertaalde zich in een danspasje. Blij wees hij voor de fans naar zijn rugnummer. Hier was hij, de 21-jarige Joegoslaaf die de hoge verwachtingen tot dan niet had kunnen inlossen. Met zijn eerste treffer in Eind- hovense dienst herstelde Kezman tegen Fortuna Sittard zijn eigen vertrouwen en dat van PSV: 0-3. toen Wilfred Bouma hem vlak voor de rust in het strafschop gebied bediende. Hij nam aan en schoot de bal droog langs Ruud Hesp: 0-2. Trainer Gerets: „Er moet een last van hem zijn afgevallen. Hij is alleen nog steeds niet hon derd procent. Mateja kan maar 70 minuten scherp zijn. Pas als hij écht fit en scherp is gaat ie dereen zien wat wij al weten. Vanavond was dat een aardige aanzet." De start van Kezman in Eind hoven was moeizaam. De druk immens. De spanning brak hem in zijn eerste competitie optreden in Doetinchem tegen De Graafschap al op. Binnen een minuut liep de duurste aankoop uit de Nederlandse ge schiedenis, met 25 miljoen gul den meer dan de Braziliaanse helden Romario en Ronaldo sa- MARK CALDENHOVEN Op een zwoele zomeravond had PSV niets te vrezen van Fortuna, de bleke degradatie kandidaat uit Sittard. Van Bom mel en de zijnen kregen in Zuid-Limburg alle gelegenheid het geschonden blazoen van de matige competitiestart op te vij zelen. Dat PSV de frustraties voorbij is, gaat te.ver. Daarvoor was het vierde optreden van de competitie te flets. Maar bij één speler, Mateja Kezman, gingen de remmen los. De blijdschap na zijn eerste goal voor PSV, kort voor de rust, kon hem niet lang genoeg du ren. En dat na een hoogst een voudige treffer. Simpeler zal hij ze zelden hebben gemaakt als juist PSV's tweede doelpunt in Sittard. Vogelvrij stond Kezman men, een spierblessure op. In al zijn drang en ijver Nederland zijn klasse te tonen rende Kez man zich voorbij. Het wachten was op doel punten, voor Gerets, PSV en Kezman zelf de hoogste nood zaak. Nadat Bruggink met een zeldzame vrije trap PSV aan een voorsprong had geholpen, en het armzalige Fortuna Sittard op deze avond tot figurant ge degradeerd, viel vlak voor rust een zware rugzak van Kezmans schouders. Overtuigend was het optre den van PSV in Limburg nog al lerminst. Dat is evenwel onbe langrijk. Slechts een zege kon de ploeg er weer bovenop hel pen, voor het geknakte moreel, voor het verijdelen van een mi- nicrisis. Fortuna had dit seizoen nota bene nog niet gescoord. De Limburgers deden dat gister avond in hun derde, zwakke optreden evenmin. PSV kreeg alle gelegenheid te werken aan automatismen en speelwijze. André Ooijer, de rechtsback van PSV, sleet zijn langste tijd gis teravond op de reservebank. Gerets had de Amsterdammer geslachtofferd. Vervanger Chris van der Weerden, zo luidde Ge rets' uitleg, is nu eenmaal een betere rechterverdediger. Met regisseur Van Bommel en denker Vogel dichter op het verdedigingsblok en Romme- dahl en Bouma een tikkeltje meer naar binnen spelend hoopte de Belg de ruimtes tus sen de linies kleiner te maken. Fortuna bleef het antwoord schuldig en PSV marcheerde doodeenvoudig naar 3-0. Be halve uitblinker Bruggink en Kezman deed ook Claudio een duit in het zakje. Drie aanval lers die scoren, het deed Gerets aan de vooravond van de Champions League, woensdag thuis tegen Dynamo Kiev, deugd. „Dat zeker. Maar we moeten ons niet blindstaren op deze zege. Daarvoor was de te genstand te zwak." Fortuna Sittard: Hesp; Geerinckx, Volmer, Roest en Hermans; Paciorek (78. Van Barneveld), Van der Hoeven, Kool en Haeldermans (Heering): Ham ming (46. Landerl) en Krijgsman. PSV: Waterreus; Van der Weerden, Ni- kiforov (71. Ooiier), Hofland en Heinz- te; Rommedahl (77. Claudio), Vogel, Van Bommel en Bouma; Kezman en Bruggink (81. Lucius). Met twee birdies op de laatste vier holes voegde golfer Maar ten Lafeber zich gisteren bij de beste 81 die in het Canon Euro pean Masters de cut haalden. Lafeber speelde de tweede ronde op de par-71 baan van Golfclub Crans-sur-Sierre in 73 slagen, het gevolg van de twee birdies, twee bogeys en een on gelukkige double bogey. Met een totaal van 145 slagen (drie boven par) redde de Eindhove- naar het net: hij staat gedeeld 68ste. „Eindelijk eens geluk", was zijn commentaar na afloop. „Ik speelde niet goed, maar af en toe moet het meezitten en dat is tot nu toe het geval. Kijken of we in het weekeinde wat kun nen stijgen in het klassement." Lafeber speelt vandaag met de Spaanse legende Severiano Ballesteros, die dit seizoen maar zelden de finaleronden haalde. 'Seve' heeft op de Zwit serse baan één groot voordeel: hij heeft de meeste greens zelfs ontworpen. De Argentijn Eduardo Rome ro behield na een 68 de leiding in het met 3,3 miljoen gulden gedoteerde toernooi van de Eu ropese Tour. Met een totaal van 132 (-10) heeft hij drie slagen voorsprong op de Engelsman Lee Westwood, de Noord-Ier Darren Clarke, de Australiër Jarrod Moseley en de Zuid-Afri kaan Hennie Otto. SPORTPRIJSVRAGEN Lucky day van vrijdag 8 september. 5 - 14 - 15 - 19 - 25 - 26 - 31 - 32 - 41 - 42 - 44 - 50 - 51 - 57 - 58 - 60 - 61 - 64 - 77 - 78. (onder voorbehoud). VOETBAL KPN EREDIVISIE Fortuna Sittard - PSV 0-3 (0-2). 13. Brug gink 0-1, 44. Kezman 0-2, 79. Claudio 0- 3. Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: 9000. Gele kaart: Nikiforov (PSV). Volmer, Van der Hoeven (Fortuna Sittard). Zeist. Straffen. Een wedstrijd: Vrede (Roda JC). Twee wedstrijden waarvan een voorwaarde lijk: Schenning (FC Den Bosch). Palic (Joe). Internationaal toernooi onder achttien jaar. Irenner Rolf Jaermann 'moest wel' doping gebruiken l/ZILHSCHLACHT GPD i/itserse ex-profwielrenner lermann heeft toegegeven ij tijdens zijn loopbaan eeft gebruikt. Zijn beken- in over het gebruik van omstreden dopingmid- ian in het boek 'Doping, oit als maatschappelijk :em' dat volgende week de Zwitserse kwaliteits- Neue Züricher Zeitung uitgebracht. Daarin ver- Zwitserse ex-profrenner im hoe hij in de jaren ne- het verboden product kennen. het boulevardblad Blik, an hijzelf columnist is, ermann gisteren toe dat geciteerde oud-renner is. oofdstuk van het boek is aal gewijd aan de ervarin- in Rolf Jaermann met het k van verboden middelen wielersport. „Ik heb lang feld of ik Epo zou gebrui- laar had geen keuze als ik e top wou meedraaien", de tweevoudig winnaar Amstel Gold Race. ieweert dat hij zich jaren e voordat hij overstag .Ik reed heel lang naturel, oen de resultaten uitble- i de druk op mij en de liding groter werd, stelde zelf een gewetensvraag, nog verder fietsen met tansen op succes? leder- ast dat dat zonder Epo ogelijk was. Ik heb me er lelijk aan overgegeven." teamarts schreef Jaer- Rolf Jaermann wordt gekust na zijn eindzege in de etappewedstrijd Ti- reno-Adriatico in maart 1998. foto af mann de eerste keer Epo voor. „Toen ik thuiskwam heb ik die injectie weggegooid. Ik wilde bewijzen dat ik toch zonder Epo kon winnen. Ik reed sterk, zat' in de finales van de belang rijke wedstrijden altijd voorin, maar als de anderen gas gaven schoot ik tekort. Als ik dan toch wilde meedoen voor de over winning moest ik me alsnog overgeven aan Epo." Uit angst herkend te worden leverde Jaermann zijn eerste Epo-recept in bij een apotheek aan de andere kant van het land. „In de apotheek was mijn polsslag veel hoger dan tijdens de training. Van schaamte en angst om herkend te worden. Thuis wisten ze van niets. Ik heb mijn vrouw nooit verteld dat ik Epo nam." Jaermann leerde meteen het effect van het wondermiddel kennen. „Na twee jaar zonder succes won ik weer wedstrij den." Zijn ritzege in de Tour de France 1993, toen hij op de Mont Blanc Pedro Delgado en Stephen Roche versloeg, en de overwinningen in de Amstel Gold Race 1993 (sprintzege te gen Gianni Bugno) en 1998 (sprintzege tegen Maarten den Bakker) zijn z'n belangrijkste successen in dertien jaar prof- wielrennen. Naar aanleiding van zijn be kentenissen ligt het voor de hand dat hij minstens een van zijn twee triomfen in de Neder landse wereldbekerwedstrijd dankzij het gebruik van Epo won. „Dat is niet waar", ont kende hij gisteravond die ver onderstelling. „Ik won de Am stel Gold Race niet met Epo. Ik zegevierde ook zonder doping in grote wedstrijden. Daar ben ik nog steeds trots op." Gezien zijn bekentenissen ge bruikte hij wellicht in de Amstel Gold Race van 1998 Epo. Toen had de Zwitser immers al twee jaar geen wedstrijd meer ge wonnen, precies zoals hij in het boek vertelt. Jaermann verde digde twee jaar geleden de kleuren van de toen fel omstre den en van Epo-gebruik ver dachte Franse equipe Casino. Voordien reed hij vele jaren voor de ploegen van de Italiaan Giancarlo Ferretti. „Ik vertel niet wanneer, hoe en in welke wedstrijden ik Epo gebruikte, want dan ga ik mensen kwet sen. Dat wil ik niet. In het boek vertel ik alleen waarom ik Epo nam en de ervaringen die ik met doping had." Jaermann beweert dat hij geen geld heeft ontvangen voor zijn ophefmakende bekentenis sen. De renner, die vorig jaar zijn wielerloopbaan in het be scheiden Post Swiss Team ge ruisloos afsloot, beweert geen spijt te hebben van zijn beken tenissen. „Wat ik vertel vind ik een goeie zaak voor de wieler sport. Alles wat ik met Epo meemaakte gebeurde voor de Tour de France van 1998, toen het grote dopingschandaal van de Festinaploeg aan het licht kwam. Ik geef uitsluitend toe wat ikzelf heb misdaan en ver tel hoe ik er nu als ex-topspor ter tegenaan kijk. Ik zal nooit één naam van iemand anders noemen." Wel legt hij een link met zijn vriend en ex-trainingsgezel Alex Zülle. Het verwondert de 34-ja- rige Jaermann, die sinds zijn af scheid van het peloton als web designer de kost verdient, niet dat Zülle na een sterke start in de Ronde van Spanje flink door het ijs zakte. „Sinds de Festina- affaire waarin hij toegaf Epo- gebruiker te zijn geweest, fietst Zülle zuiver. En dan ben je veel sneller opgebrand. Dat is ook de verklaring van Alex' terugval in de Vuelta. Zonder Epo kun je in een zware etappekoers niet langer dan tien etappes met de top wedijveren." SbH KAMPEER-WINTER RUITERSPORT Vanaf 13.00 bent u welkom voor wedstrijden tussen de volgende teams: DIOK 2 - USRS (13.00) DIOK 1 - Ascrum 1 (14.30) Kom het zien, en proef de echte rugbysfeer bij LRC DIOK Toegang gratis! ledereen is welkom aan de Smaragdlaan 101 te Leiden (t.o. 3 Octoberhal) Nederland - Roemenië 2-0 Doelpunten: Boutahar (Feyenoord), Hersi (Ajax). Neder land morgen in finale tegen Joegoslavië. GOLF Crans-sur-Sierre (Zwi). Canon European Masters Mannen, Europese Tour, 3,3 mil joen gulden. Stand na tweede ronde: 1. Romero (Arg) 132 slagen (-10), 2. Westwood (Eng), Clarke (Nle), Moseley (Aus), Otto (Zaf) 135, 6. Björn (Den) 136, 7. Price (Wal) 137, 8. Grönberg (Zwe), Quirici (Zwi) 138, 10 Darcy (Ier), Emerson (Eng). Hanell (Zwe), Mouland (Wal), Campbell (Nzl), Rumford (Aus) 139 68. Lafeber (Ned) 145 (72 73) Tessali (Ita). Tessali Open Mannen, Chal lenge Tour. 135 duizend gulden. Stand na tweede ronde 1 Pottier (Fra) 132 slagen (-10). 2 Terreni (Ita), Bisazza (Ita) 134, 4. Rankin (Sch) 135. 5 Foster (Eng), Zitny (Oos), Ferrie (Eng), Hafthors- son (IJs), Lundberg (Zwe), Edlund (Zwe) 136 32. Derksen (Ned) 140 HANDBAL Aalsmeer. Champions League. Eerste wedstrijd: SKA Minsk Aalsmeer (in Aalsmeer) 28-20. Zondag return. New York. US Open. Mannen, enkelspel kwartfinales Safin (Rus/6) - Kiefer (Dui/14) 7-5 4-6 7-6 6-3. Martin (Vst) - Thomas Johansson (Zwe) 6-4 6-4 3-6 7-5. Halve finale: Safin (Rus/6) - Martin. Vrouwen, enkelspel halve finale: Daven port (VSt/2) - Dementieva (Rus) 6-2 7-6. Venus Williams (VSt/3) - Hingis (Zwi/1) 4- 6 6-3 7-5. Finale: Davenport (VSt/2) - Ve- Wolvega, zaterdag 9 september Eerste koers: Make my day pay, Njonja Lion, Prestige Nora. Tweede koers: Notre Dame, Magic Rider, Chips and Fish. Der de koers: Perfect Nobo, Patrick Hen- drika, Prince Groenhof. Vierde koers: Nero van Exito, Mon Ami, Obelix Victory, Mystic Memory. (_/-) Vijfde koers: Liberte Holande, n Kosmos Queen, Lucky Ten. Zes- de koers: Off Limit, Ozzie Boko, ONM Veronica Zevende koers: |H Ohio W. Nicole Norg, Nancy No- XJ bo Achtste koers: Ódd's K Against. Orchide Hendrika, Ori- III ente Cortoz. Negende koers: Kim OWielmga, Kathy H. Sugar Crown. Tiende koers: Milo Windspiel, W MaestroVica, Shoguns Crispi Elfde koers: Beau du Valais, Whammer, Always News. Twaalfde koers: Intact Hornline, Herbie W. Simb Capi. Dertiende koers: Lilian Cartouche, Lucky Furniture, Imfine. Duindigt, zondag 10 september Eerste koers: Orion, Olizia Hanover, Nis san D. Tweede koers: Ainhao Djarel, Kara de Nerak, Zamil. Derde koers: Miss Be having, Regilio, Irish Pet. Vierde koers: Mikki Scimitar, Macho Groenhof. Love Story, Nevele W Vijfde Koers: Select La dy. Diamond Lil, Glowing Light Zesde koers: Vent du Nord, Dairgati, Inge Vrye- nesse. Zevende koers: Dounyapour, Lo- veatfirstsight, Valgano Achtste koers: Kroon Vis, Marty, Le Normand Negende koers: Karvat, Suez, Amantha Star. Tien de koers: Moody Blue. Novice Hanover. Mary Lou A. Alkmaar, maandag 11 september Eerste koers: Nestor Sydwende, Now or Never M, Nicky Dijkhoeve Tweede koers: Noeri Dennehof, Nieke Meerswal. Macho Space. Derde koers: Let it be Ma gic, Nadine du Puits, Open Eye Walsh. Vierde koers: Leroy Buitenzorg, Kwier Buitenzorg, MrSvarvis. Vijfde koers: Bru tus Brebro, Henny Meerdijk. Kym Promi se. Zesde koers: On the Money, Orchid's Pride, Nelly Como. Zevende koers: Olonka Meerswal, Louis Buitenzorg, Miss le Blanc Achtste koers: Bernadina Ho- nez. Kairos Hanover. Kol Hazie, Lonely Speed Negende koers: Mold Dragon, La- rissa Boko, Forever Kammska. Tiende koers: Lars S, Nema Cartouche, Jager's WIELRENNEN Valkenburg. Holland Ladies Tour. Vierde etappe, Leende - Valkenburg 1 Grimberg (Ned) 88,4 km in 2.23.28, 2. Teutenberg (Dui) 0.09, 3. Beltman (Ned), 4. Valen (Noo), 5. Ljunskog (Zwe), 6.Wor- rack (Did), 7. Melchers (Ned), 8. Van de Vyver (Bel), 9. Brunen (Ned), 10. Pieters (Bel). Klassement: 1. Melchers 11.17,10, 2. Teutenberg 0.03, 3. Ljungskog 0.18, 4. Van de Vyver 0.19, 5. Pieters 0.23, 6. Van Melis (Ned) 0.26, 7. Kvalo (Noo) 6.23, 8 Grimberg 6.26, 9. Beltman 6.33, 10. Lindberg (Zwe) 6.37. Ronde van de Toekomst. Negende etappe, Le Grand Bornand - Ville- la-Grande 1 Flores (Spa) 175 km in 4.48.18, 2. Paolmi (Ita) 0.50, 3. Martin (Fra), 4 Fofonov (Kaz), 5. Veneberg (Ned) 0.53, 34 Wielinga 15.36, 42. Ten Dam 20.04, 54. Vlijm 31.52. 58 Mutsaars. Klassement 1 Flores 35.26.02, 2. Moncoutié (Fra) 0.45, 3. Montgomery (Zwi) 1.06, 4. Landis(VSt) 3.35, 5. Kinta na (Spa) 4.01, 11. Veneberg 6.17, 31. Wielinga 29 00, 43. Ten Dam 41.40, 58 Mutsaars 1.05 46. 75. Vlijm 1.39.38 Walbrzych. Ronde van Polen Vijfde etappe, Szczawno Zdroj - Walbrzych 1 Pinotti (Ita) 188 kilometer in 4.36.10, 2. Perdiguero (Spa) 0.18, 3. 8aguet (Bel), 4 Ongorato (Ita). 5. Ekimov (Rus), 6. Moe renhout Opgave onder meer Knaven en Schmitz. Klassement 1. Wadecki (Pol) 22.44.37, 2. Radosz (Pol) 0.13, 3. Przydzial (Pol) 0,18, 4. Perdiguero 2.22, 5 Baguet 03.17.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 37