Safin houdt 't hoofd koel 'paanse trainers domineren weer in Spanje Sport Davis-Cupteam speelt eindelijk thuis OQO 'Oplossing geschil transferregels nabij' SCOREbord ainer weg bij Madjoe 1URG' Madjoe heeft het contract met trainer Gé van der >r ontbonden. Aanleiding voor de breuk is de verstoorde ding tussen de trainer en enige spelers van de selectie. Van /Vater was net begonnen aan zijn derde jaar bij de korfbal- uit Rijnsburg. Hij behaalde in zijn eerste jaar het kampi- ichap in de derde klasse op het veld, vorig seizoen won hij etbfctel met zijn team in de zaal. Voorlopig neemt oud-speler r Star de training en coaching op zich, in nauwe samen- ak met teammanager Hanny Schoneveld. n keikamp traint spitsen Twente bij jEDE* René Eijkelkamp wordt 'spitsentrainer' bij FC Twen- d g e oud-voetballer van onder meer PSV en Schalke'04 gaat end seizoen de aanvallers van de Enschedese club onder len nemen. Eijkelkamp liep vorig seizoen in het kader van ainerscursus stage bij Heracles Almelo. Nu doet hij dat bij ironingen. fjmsa Rostock ontslaat trainer ocKHet eerste ontslag van een trainer in de Bundesliga is eth feit. Hansa Rostock stuurde gisteren trainer Andreas Zach- de laan uit. Reden voor het ontslag zijn de slechte presta- n het nog prille seizoen. Hansa Rostock staat na drie wed- Ha den op de laatste plaats in de Bundesliga, met nul punten en negatief doelsaldo van negen. Zachhuber was sinds rt 1999 trainer bij Hansa Rostock. Hij volgde destijds Ewald en als hoofdverantwoordelijke op. 1appewinst voor Petacchi iei goza» De Italiaan Alessandro Petacchi heeft de twaalfde pe in de Ronde van Spanje gewonnen. De wielrenner van assa Bortolo-formatie won de rit over 132 kilometer rond- Zaragoza voor zijn landgenoten Lombardi en Casagranda. der Jederlander Remco van der Ven werd zevende in de kop- s p p van tien renners. Leider in het klassement blijft de Span- d Angel Casero. Jan Ullrich (die vierde stond in het alge- n klassement) heeft de Ronde verlaten om zich voor te be- :n op de Spelen in Sydney. rheyen naar Rabobank irenhoekGeert Verheyen maakt de komende twee seizoe- Ideel uit van de Rabobank-wielerploeg. De 27-jarige Belg it van Lotto. Afgelopen zomer eindigde hij als twintigste in onde van Frankrijk. „Geert is een sterke coureur die in ron- ;oed bergop kan rijden maar ook in zwaardere wereldbe- redstqjden een belangrijke rol kan spelen", aldus ploeglei- Theo de Rooy. rde zege op rij voor Kirsipuu iberg De Estlandse wielrenner Jann Kirsipuu heeft in de ie van Polen zijn derde etappezege op rij geboekt. De cou- vvon gisteren de vierde etappe van Ostrow naar Hirschberg een afstand van 240 kilometer. In de eindsprint bleef Kirsi- de Pool Zbigniew Spruch en de Belg Andrej Tsjmil voor. De Pjotr Wadecki blijft leider in het algemeen klassement. et (richter badmintonbond overleden wegein Leen Verhoef, een van de oprichters en tevens ere- ?li an de Nederlandse Badminton Bond (NBB) is afgelopen idag op 80-jarige leeftijd overleden. Behalve oprichter van was Verhoef ook voorzitter van de nationale bond. 'j;1' maast vervulde hij 25 jaar lang het voorzitterschap bij bad- tonclub Duinwijck in Haarlem. Als speler werd Verhoef irdere keren Nederlands kampioen. eiler dan 9,51 kan niet Wetenschappers hebben in Sydney voorspeld dat een s op de 100 meter niet sneller kan lopen dan 9,51 secon- 1 Dit hebben zij aan de hand van laboratoriumtesten en strijdstatistieken berekend. Het wereldrecord van Maurice ine staat op 9,79. Het marathonrecord (2.05.42) zal volgens retenschappers in de komende vijftig jaar met maximaal jaar minuten worden verbeterd. gertjan van geen Het lot is het Nederlands Da vis-Cupteam eindelijk weer eens gunstig gezind geweest. Na zes jaar speelt Oranje een thuiswedstrijd. Spanje is de te genstander in de eerst ronde, die van 9 tot en met 11 februari 2001 wordt gespeeld. „We had den 75 procent kans om thuis te spelen', zegt bondscoach Michiel Schapers. „Ik ben bij zonder blij." De vorige ontmoeting met Spanje was de meest heroïsche strijd in de Nederlandse Davis- Cupgeschiedenis. Destijds won Mark Koevermans in Spanje de laatste, beslissende enkelspel partij van Sergi Bruguera. De opkomst van Oranje als be langrijke tennisnatie was toen een kwestie van tijd. Niettemin les. Nederland kwam bij de lo ting in New York als laatste uit de koker. Schapers wist voor die tijd al dat Oranje thuis zou spelen. Nederland speelde de laatste jaren van alle landen in de wereldgroep het minst vaak voor eigen publiek. De laatste keer was in 1995, toen in de kwartfinales met 1-4 werd ver loren van Duitsland. De vreugde over de thuis wedstrijd is groot, de tegen stander stemt tot minder vro lijkheid. Spanje staat dit jaar in de finale tegen Australië en is als tweede geplaatst tussen de zestien landen. Schapers: „Het rijtje spelers waaruit men kan kiezen, is indrukwekkend. Moya, Corretja, Ferrero en Costa: dat zal niet eenvoudig worden. Maar we kunnen onze eigen baansoort kiezen. Dat zal een snelle baan zijn. Ik moet nog kijken wat de mening van de spelers is, maar ik denk dat ik die al weet." Schapers rekent op de mede werking van kopman Richard Krajicek. „Ik verwacht dat hij speelt. De Davis Cup is erg be langrijk voor hem, heeft hij ge zegd. Het spelen in de Wereld- groep was voor hem ook een van de drijfveren om mee te gaan naar Oezbekistan. Hij wil volgend jaar vlammen." Mocht Nederland de tweede ronde bereiken, dan speelt het weer thuis. Duitsland of Roe menië is dan de tegenstander. Zusjes Williams dubbelen niet verder Zijn opvliegende karakter op de baan kostte Marat Safin het afgelopen anderhalf jaar al 84 rackets. Hij sloeg ze al lemaal in stukken als hij een bal onnodig had gemist. De Rus is pas 20, drie jaar prof en een behoorlijke heet hoofd, dus hij slaat nogal eens een domme bal. Bij de US Open ging hij ook een paar keer enorm uit zijn dak, maar als het er op aan kwam, hield hij zijn hoofd er wel bij. Tegen Nicolas Kiefer sloeg hij gisteren in vier sets maar één dubbele fout. new york rene van hattum Daarom staat hij morgen voor het eerst in zijn loopbaan in de halve finales van een Grand Slam-toernooi. Marat Safin is één van die jonge honden in de top van het mannentennis. De Moskoviet schiet door de ranglijst om hoog. Hij won dit jaar al drie toernooien, stond in de kwartfi nales van Roland Garros en is de nummer zeven van de we reld. Hij is 1 meter 93, drie cen timeter kleiner dan Krajicek, heeft een opslag die vaak over de 220 kilometer per uur schiet en is op de baan een opportu nist, die het liefst zo snel moge lijk zijn punten scoort. Een beetje hetzelfde type als Lleyton Hewitt, de jonge Australiër die morgen in de andere halve eindstrijd de tegenstander is van Pete Sampras. Het zijn ten nissers van de nieuwe tijd, die de punten snel willen scoren. Niet door naar het net te gaan, maar door ze vanaf de baseline hard tegen de zijlijnen te mik ken. Dat heeft ook een hoog ri sicogehalte. Safin heeft dat in Spanje ge leerd, waar hij door zijn moeder als 13-jarig jongetje naar toe werd gestuurd. Zijn moeder trainde en coachte hem eerst, maar de tienerzoon en zijn moeder botsten op een gegeven moment te vaak. „Zoals dat in ieder gezin wel gebeurt. Maar ik ben blij dat ze me op deze weg heeft gezet, want zonder die be slissing was ik nooit een sport man van dit niveau geworden", zei hij gisteren. In Valencia traint hij vaak met Juan Carlos Ferrero, nog zo'n speler uit de groep jonge honden, die de ou dere tennistoppers momenteel in de hielen bijten. Safin verloochent zijn af komst niet. Hij heeft inmiddels dezelfde tik als veel Russen in het circuit. Dat lijkt een beetje op graaien wat je graaien kan. Samen met landgenoot Yevge ny Kafelnikov speelt hij verre weg het meeste van alles profs. Voor de US Open noteerde het duo al 66 wedstrijden. Inmid dels is Safin koploper met 71 duels sinds januari. Het leverde hem dit seizoen drie titels en 3,3 miljoen gulden aan prijzen geld op. Daar komt in ieder ge val 550.000 gulden bij. Dat be drag ontvangt hij voor het be reiken van de halve finales in New York. De hoofdprijs zon dagmiddag is twee miljoen gul den. Vrouwen Hetzelfde bedrag ligt morgen McEnroe wil oude glorie doen herleven new york gpd Safin slaat een backhand in de kwartfinale tegen Kiefer. De Rus versloeg de Duitser. FOTO EPA voor de vrouwen klaar. Lindsay Davenport en Martina Hingis hebben al afgesproken dat zij om de hoofdprijs gaan vechten. „Iedereen had het over een fi nale tussen de Williams-zussen, maar daar hebben Martina en ik het afgelopen week over ge had en dat wilden we toch niet echt", zei Davenport voor haar doen bijzonder spraakzaam, nadat ze Serena Williams alle hoeken van de baan had laten zien in de kwartfinales. Kort daarna trok de jongste Williams zich 'met een blessure' terug uit het dubbelspel met haar zus. Die speelt vanmiddag tegen Martina Hingis. Zij liet tot nu toe in New York een veel betere vorm zien dan Venus Williams. Lindsay Davenport moet van daag afrekenen met Elena De mentieva, de verrassende Rus sin, die voor het eerst in haar loopbaan zo ver is gekomen in een Grand Slamtoernooi. Tegen het einde van een Grand Slam-toernooi is het al tijd hetzelfde: dan zien de im mense tennisparken van New York, Londen, Parijs en Mel bourne er nogal troosteloos uit. Alleen op de belangrijkste banen wordt dan nog ge speeld. Rond de vijftien ande re banen, zoals bij de US Open, is het dan doodstil. John McEnroe deed de organi satoren deze week een idee aan de hand. Hij wil, samen met zijn voormalige collega's uit de absolute wereldtop, in de tweede week wat graag op draven voor een kampioenen- toernooi. Alleen voor de echt grote jongens dan, de Boris Beckers, Stefan Edbergs en mannen als hij zelf. Mannen die ooit een Grand Slam-titel wonnen. Hij zei het deze week bij de presentatie v&n de Senior Tour, een wereldwijde toer- nooiserie voor oude tennishel- den. Die spelen ze niet alleen voor de lol, ze verdienen er ook behoorlijk geld mee. Het plan leeft om binnen enkele jaren met de Tour ook Neder land aan te doen. John McEnroe wil met zijn collega's echter ook nog graag voor het grote publiek aan de slag. De Tour speelt zich vaak af voor kleinere gezelschap pen. Zo spelen ze jaarlijks voor ongeveer 3000 toeschouwers een Masters-toernooi in de Royal Alber' Hall in Londen. Maar McEruoe wil meer pu bliek. En het publiek wil de oude helden ook nog altijd, weet hij zeker. „Wat is daar een betere plek voor dan tij dens de Grand Slam-toernooi- en? In de tweede week is er tijd en ruimte voor." Hij had het over een enkelspeltoernooi: Cash tegen McEnroe, Edberg- Becker, Borg-Connors. Vol gens McEnroe zouden de mensen er voor in de rij staan. ie kleedkamer wordt weer Spaans gesproken IAn den boom het maar even kan kiest voor 'eigen'. De Spaanse talwereld lijkt voorlopig naai genoeg te hebben van 1 buitenlandse inmenging, art morgen van de voet- mpetitie staat dan ook lig in het teken van 'terug de eigen roots'. ar liefst zestien van 'de ig teams in de eerste divi- taan weer onder Spaanse ig. Vorig jaar waren er nog :lubs waar buitenlandse ïes de scepter zwaaiden, de aan- en verkoop van te spelers heeft zich voor- ilijk afgespeeld binnen de nale voetbalmarkt. Onder i >0 transfers (voor een to- edrag van een miljard gnl- bevinden zich weinig bui- ndse namen. or een deel heeft deze te trend te maken met de nalistische gevoelens die Spaanse voetballerij nog een stevig woordje mee- en. Maar veel sterker we- vaarschijnlijk het sportieve iment, en niet te vergeten, i-seta's. drie belangrijkste titels in vorig seizoen naar clubs een management van ei- lodem. De Spaanse trainer Irureta leidde Deportivo Corunya met vaste hand de landstitel. Real Madrid de Europese beker de Spanjaard Vicente del ue en de Barcelonese club nyol won de koningsbeker leiding van Paco Flores, eveneens een Spanjaard. Als dat succes ook nog eens wordt afgezet tegen de teleur stellende resultaten van bij voorbeeld de Italiaanse trainer Ranieri bij Atletico.de Madrid (degradatie), of het weinig suc cesvolle laatste jaar van Louis van Gaal bij Barcelona, dan is deze nieuwe ontwikkeling zo raar nog niet. De clubkassen varen er in ie der geval wel bij. Spaanse trai ners verdienen veel minder dan hun buitenlandse collega's. Serra Ferrer heeft met 2,5 mil joen gulden 'maar' de helft van wat zijn voorganger Louis van Gaal kreeg. Ook zijn de Span jaarden minder veeleisend in het aankopen van nieuwe spe lers. Omdat ze de Spaanse markt beter kennen, kopen ze eerder jonge en goedkope spe lers weg bij de nationale clubs dan dure buitenlanders. Bij FC Barcelona is de nieuwe tendens het sterkst. De kersver se voorzitter Joan Gaspart is daar drastisch begonnen met de 'dé-hollandizering' van de club, luid toegejuicht door de 'socios'. De opvolger van Van Gaal, Lloreng Serra Ferrer, is de nieuwe trainer. Hij heeft altijd de opleiding van jonge spelers bij Barga geleid. In de media en bij de supporters kan hij voor lopig niets fout doen. 'In de kleedkamer wordt weer .Spaans gesproken', kopte een sportkrant deze week triomfan telijk. Met dertien tegen twaalf telt het eerste team van Barga voor het eerst sinds zeer lange tijd weer meer Spanjaarden dan buitenlanders. Van die twaalf buitenlandse spelers komen er nog altijd zes uit Nederland (Kluivert, Cocu, Zenden, Reizi ger, Fank de Boer en Overmars) Hesp, Ronald de Boer en Bogarde verlieten de afgelopen weken de Catalaanse hoofd stad. De terugkeer in eigen huis van de verloren zonen Ivan de la Pena (de kale) en Gerard Lo pez heeft de Bargca-achterban bijna in extase gebracht. Sportjournalisten menen dat het verloop van de Spaanse voetbalcompetitie door de tal rijke wisselingen van trainers, voorzitters (vier clubs hebben een nieuwe president) en spe lers totaal onvoorspelbaar is, maar daardoor wel eens heel boeiend kan worden. Het suc ces vorig jaar van clubs als De portivo, Valencia en Celta heeft bewezen dat het 'buitenlandge halte' geen garantie is voor ti tels. Het zou ook heel goed kunnen dat de twee groten, Real Madrid en Barcelona, de nationale competitie onderge schikt hebben gemaakt aan .het Europese voetbal. Het is niet voor niets dat drie van de vier clubs in de halve fi nale van de Champions League Spaans waren. En het geeft ook te denken dat Real Madrid vier jaar lang niet één keer de Liga won, maar wel twee keer Euro pees kampioen werd. Niette min blijven de twee grote riva len, Barcelona en Real Madrid, de toon zetten in de Spaanse competitie. De twee nieuwe voorzitters van beide clubs hebben voor zichtig beloofd dat ze eikaars stadion weer zullen betreden. Iets dat hun voorgangers al sinds mensenheugenis niet meer deden. Maar dat wil abso luut niet zeggen dat de twee nu boezemvriendjes zijn gewor den. De 'roof van Luis Figo door Reals voorzitter Florentino Perez heeft diens collega Gas part van Barcelona bijna tot ra zernij gedreven. De Catalaan kon deze week revanche nemen toen een zwaar gedeprimeerde Perez de pers inlichtte over de belabberde economische situa tie van de Koninklijke. De enor me schuldenlast van zo'n drie kwart miljard gulden is mede te wijten aan het absurde bedrag van 133 miljoen dat Perez voor Figo op tafel heeft gelegd. Waar de vijftien miljoen vandaan moet komen, die de speler is beloofd voor elk jaar dat hij bij Madrid voetbalt, is voorlopig nog een raadsel. „Madrid is een ernstig zieke patiënt", zei de president, en dat zal niemand bestrijden. Is in Madrid Figo de dure jongen, bij Barcelona is het Ri- valdo. Alleen met heel veel geld kon de Braziliaanse spits bin nen de muren van Camp Nou worden gehouden. Bovendien krijgt de samen met Figo best betaalde voetballer ter wereld van zijn nieuwe coach alle spel- vrijheid, waar hij bij Van Gaal altijd tevergeefs om vroeg. ^-3>ï\ De Nigeriaanse 400 meter loper Hyginus Anugo is don derdag aan de gevolgen van een aanrijding in een voorstad van Sydney overleden. De 22- jarige Nigeriaan werd aange reden toen hij een straat wilde oversteken. Anugo zou voor zijn land uitkomen op de 400 en stond reserve voor de 4x400meter. Gustavo Kuerten neemt toch deel aan de Olympische Spe len. De sponsor van de tennis ser en het Braziliaans Olym pisch Comité (COB) zijn giste ren tot een vergelijk gekomen. Eerder had het COB Kuerten van de deelnemerslijst ge schrapt omdat hij alleen met de kleding van zijn eigen sponsor wilde aantreden. De tennisser hoeft nu alleen het logo van het comité te dragen als hij het podium haalt. Het Internationaal Olym pisch Comité (IOC) houdt tweehonderd extra epo-con- troles. Het IOC, dat slechts 301 tests gepland had, wil meer controles nu doping- schandalen de Spelen dreigen te overheersen. Het nam dit besluit nadat China 27 atleten uil het olympisch team had gezet, van wie enkelen 'ver dachte' testresultaten hadden. Ook betrapte de douane op het vliegveld van Sydney een official uit Oezbekistan met groeihormonen in zijn baga ge. Het openbaar vervoer tijdens de Olympische Spelen is ver onder de maat. Dat stelde John Coates, voorzitter van het Australisch Olympisch Co mité, gisteren nadat atleten, journalisten en officials de af gelopen dagen lang op de bus hadden moeten wachten. Het Internationaal Olympisch Co mité vreest niet voor het slechte transport. „Wij zijn vol vertrouwen dat het organisa tiecomité een oplossing vindt, zodat alles probleemloos ver loopt", aldus Frangois Car- rard, directeur-generaal van het IOC. straatsburg anp/belga SPORTPRIJSVRAGEN Stand na eerste ronde. 1. Romero (Arg) 64 (- iderdiP 7 senternhnr- 7)' 2' Campbell (NZI) 65, 3. Otto (ZAf) 66, 4. s D m n Rumford (Aus), Quirici (Zwi) 67, 6. Moseley (Aus), Clarke (NIe), Chapman (Eng) 68, 9. Faldo (Eng), Allan (Aus), McNulty (Zim), Ca brera (Arg), Sören Hansen (Den), Jimenez (Spa), Price (Wal), Westwood (Eng), Darcy (Ier), Emerson (Eng), Field (Eng) 69, 48. Lafe- ber (Ned) 72. 1/DFTRAI TessalL Tessaü Open. Mannen, Challenge VOETBAL Tour 150 duizend gulden. nationaal toernooi on- Stand na eerste ronde 1. Vibe-Hartrup (Den), Lundberg (Zwe) 65 (-6), 3. Drummond 1-1 Doelpunt Neder- (Sch), Nyman (Zwe), Pielrobono (Ita), Zituy (Oos) 66,33. Derksen (Ned) 70. GOLF HONKBAL Jropese Tour, 3,3 miljoen gul- Brisbane. Pre-olymplsch oefenduel. Australië: 10021030.7 Nederland: 030002 0 00 5 Werpers'Nederland: Stewart (4 2/3): 5-1-9-2, Beljaards (2 4): 3-1-5-0, Jansen (1): 1-2-1-0, Jongejan (1/3): 0-0-0-0. TENNIS New York. US Open, 35 miljoen gulden. Mannen, enkelspel kwartfinales: Safin (Rus/6) - Kiefer (Dui/14) 7-5 4-6 7-6 6-3, Mar tin (Vst) - Thomas Johansson (Zwe) 6-4 6-4 3- 6 7-5. Halve finales: Safin (Rus/6) - Martin, Sampras (VSt/4) - Hewitt (Aus/9). Gemengddubbel, finale: Sanchez- Vicario/Palmer (Spa/Vst/2) Koumikova/Mirnyi (Rus/WRu/4) 6-4 6-3. WIELRENNEN Uitslagen wielrenneA Ronde van Spanje. Twaalfde etappe, Zaragoza - Zaragoza: 1. Petacchi (Ita) 132 km in 2.44.36, 2. Lombardi (Ita), 3. Casagranda (Ita), 4. Garrido (Arg), 5. Gentili (Ita). 6. Guidi (Ita), 7. Van der Ven (Ned), 8. Casero (Spa). 9 Gutierrez (Spa). 10. Perez (Spa), 11. Olano (Spa). 12. Finco (Ita), 13. Heras (Spa), 14. Gonzales (Spa). 15. Bur gos (Spa), 16. Belli (Ita), 17. Gonzales Galdea- no (Spa) 0.06,18. Diaz Justo (Spa), 19. Vinok- ourov (Kaz) 0.12, 20. Huser (Zwi), 35. Lowik (Ned) 0,34,122. Van Kessel (Ned) 2.31, Klassement: 1. Casero 40.17.27, 2. Heras 1.15, 3. Gonzales Gadeano 1.48, 4. Ullrich 2.33, 5. Gonzales (Spa) 2.44, 6. Tonkov 3.21, 7. Beltran (Spa) z.t, 8. Belli 3.35, 9. o 3.39, 10. Rumsas (Lil) 4.20, 70. Van :l 54.22, 97. Van der Ven 1.08.14, 119. Vierde etappe, Osi 3. Tsjmil (Bel). 4. I (Spa). v- Hirschberg: I Kir; 5.36.32, 2. Spruch (Po iov (Rus), 5. Perdigue Haaftcn. Holland Ladies Tour. Algemeen klasscm Derde etappe, Neerrijnen - Haaftcn: 1. Mei- 18.07.11, 2. Radosz chers (Ned) 124,5 kilometer in 3.00.38, 2. (Pol) 0.18, 4. Kirsipi Teutenberg (Dui), 3. Van Melis (Ned), 4. 03.17. Ljungskog (Zwe), 5. Bollerod (Noo) 0.02, 6. Ronde van de Toekt Van de Vyver (Bel) 0.03. 7. Pieters (Bel) 0.04, 8. Grimberg (Ned) 6.28, 9. Valen (Noo), 10. .53.13, 2. Mel- Bravo (Spa) Klas chers 0.23, 3. Teutenberg 0.29, 4. Ljungskog 0.38, 5. Van de Vyver 0.39, 6. Pieters 0.43, 7. Kvalo (Noo) 6.46, 8. Lindberg (Zwe) 6.57, 9. Beltman (Ned), 10. Mansveld (Ned) 7.03, Hirschberg. Ronde van Polen. nand: I. Kintana (Spa Montgomery (Zwi) 01 4. Flores (Spa), 5. Lodi (Fra), 7. Le Boulangei (VSt) 03.16, 9. Fofono' vlev (Kaz), 14. Vcnebi I 149,5 km in 4.08.49 .07, 3. Moncoulié (Ft er (Fra) 02.40, 6. Mar 3, 87. Vlijm (Ned) 34.37. Europees commissaris Viviane Reding (Sport) gaat ervan uit dat er een oplosing in zicht is in het geschil tussen de Europese Commis sie en de voetbalorganisaties FIFA en UEFA over de transferregels. Dat zei Reding donderdag in het Europees parlement. Volgens Reding is de FIFA bereid het huidige systeem te herzien. Concrete FIFA-voorstellen zouden zeer binnenkort worden inge diend, aldus de commissaris, die 30 oktober als deadline stelde. Bronnen binnen de wereldvoetbalbond meldden op dezelfde tijd dat een brief met voorstellen van de gemeenschappelijke werkgroep FIFA/UEFA woensdag naar commissaris Mario Monti (Concurrentiebeleid) is gefaxt. Reding benadrukte dat de Europese Commissie niet van plan is het transfersysteem af te schaffen, of een situatie te scheppen waarin spelers desgewenst een eind aan hun contract kunnen ma ken. De Commissie wil echter dat de FIFA een transfersysteem toepast dat zowel de principes van het Europees recht, als van de sport eerbiedigt.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21