Conceptauto' s GM gaan in productie <ords uit heel Europa bijeen orsche 911 Turbo populair Mazda Tribute gaat in oorjaar 2001 oceaan over E) Scénic RX4 ook als diesel irley-Davidson brengt Super lide in Toursport-uitvoering Weg en wiel Corsa met beleid vooruit in de tijd Vijfhoeken en een cd Honda Coupé alleen voor de liefhebbers DAG 8 SEPTEMBER 2000 w ifhebbers van het merk Ford kunnen zondag ruimschoots hun trekken komen op het evenemententerrein Megaland Landgraaf. Ford-eigenaren uit heel Europa komen daar bij- nvoor het European Ford Event 2000. De poorten gaan om iur open en blijven dat tot 17 uur, een kaartje kost 17,50 gul- n. Voor meer informatie: 016 5503 554. orsche 911 Turbo is ongekend populair. Althans voor een au- zijn klasse, want de oorspronkelijk op 2.500 exemplaren per jegrote productie is verhoogd naar 4.000 stuks. Daarmee zal 2° ngste generatie van de 911 Turbo zijn voorganger spoedig overtreffen. Daarvan zijn er in drie jaar tijd 6.314 stuks ge- 's ird, terwijl de jaarproductie van de nieuwe dus al op 4.000 ligt. 1974, toen de allereerste 911 Turbo werd geïntroduceerd, (tot 1998) 32.223 Turbo's gebouwd en verkocht. De nieuw- 11 Turbo kwam in juni van dit jaar, net voor het einde van het E e boekjaar, op de markt. nerika is Mazda begonnen levering van de Tribute, ogenaamde Sports Utility lie (SUV). De auto wordt uwd in samenwerking met die hem binnenkort ook iajiet Europese gamma toe- De Tribute komt volgend aar pas naar Nederland, de prijzen zijn nu al he rmaakt. azda Tribute heeft het ui- 'oJcvan een terreinwagen, heeft niet in alle versies veel terreinvaardigheid. De is namelijk ook verkrijg- met alleen voorwielaan- ng. De vierwielaangedre- ersies hebben een zoge- id 'Rotary Blade Coupling' ysteem. Dit zorgt ervoor, ij doorslippende voorwie- het terrein of op moeilijk 4W tuigt Cruiser-serie verder op p, UK GPD 1997 geïntroduceerde irfiets BMW R 1200 Cruiser de fabriek geen windeie- elegd. En ook van de in voorgestelde R 850 C Clas- H :eft BMW geen spijt gekre- In totaal werden van beide illen tot op heden meer 4.000 eenheden wereld- .tgeleverd. Om de gang houden, werd onlangs ieémst van de R 1200 C Inde ent aangekondigd, ileken met de gewone 2-ci- r 4-kleps boxers uit de er-serie valt deze fraaie re- issieker op door onder een two-tone kleurstelling begaanbare wegen de achter wielen op een geavanceerde wijze automatisch voor extra aandrijving zorgen. Met zijn lengte van 4,40 meter, een breedte van 1,80 meter en een hoogte van 1,76 meter is de Mazda Tribute forser dan zijn de meeste concurrenten. Er is straks keuze uit twee motoren. Vanaf april volgend jaar is een 2.0 liter 4-cilinder met 125 pk leverbaar, in juli volgt dan de 3.0 liter V6 met 200 pk. De goedkoopste Tribute wordt de Exclusive 2.0 met voorwiel aandrijving, te koop voor 55 mille. Vierwielaandrijving kost 2.500 gulden extra. De duurde re Touring-versie is te koop vanaf 61 mille. Het topmodel wordt de 4x4 Touring V6: 81.495 gulden. en een 1-persoons zadel. Ook naar de Speedsterruit en twee lens mistlampen dienaast de koplamp gemonteerd zijn, zal op de standaarduitvoering te vergeefs worden gezocht. Bo vendien glimt de Independent je al vanaf afstand tegemoet door de vele verchroomde on derdelen die er af fabriek poets- klaar op zijn aangebracht. De tweewieler is verder uitge rust met aluminium velgen met driespaaks binnenwerk, waarbij titanium bouten zorgdragen voor de verbinding tussen spaak en velg. Al dit fraais heeft wel zijn prijs. BMW brengt ko pers voor de Independent 33.750 gulden in rekening. HONDA F F I C I E E L DEALER DNDA VAN HAASTEREN, LEIDERDORP B.V. inault Scénic RX4, een soort kruising tussen een middenklas- mteauto en een terreinauto, is er voortaan ook met een die- )tor. De 2.0 liter benzinemotor, die sinds juni leverbaar is, gezelschap van een 1.9 liter 4-cilinder turbodieselmotor met non rail inspuiting. Deze machine levert een vermogen van ken een maximale trekkracht van 200 Nm bij 1.500 toeren. ir was deze 1.9 liter turbodiesel al verkrijgbaar in de Renault Slna en de gewone Scénic. De Scénic RX4 1.9 dCi is leverbaar in isisuitvoering voor 58.250 gulden en in de zogenaamde '-uitvoering voor 61.450 gulden. t AAG GPD ly-Davidson treedt dit jaar rste motorproducent met "v vs op de voorgrond door 'XDXT Dyna Super Glide ort op de markt te zetten, lodel is een doorontwik- Super Glide Sport, die vo- ar het levenslicht zag. Tot ri mdaardvoorzieningen van :uwe T-Sport behoren on- leer een windscherm met t venster. De hoogte en igshoek van dit scherm anpasbaar aan de wensen le berijder. h bard zijn ook de verstel- zadeltassen, die dankzij itssysteem naar behoefte en worden verbreed en iwenst eenvoudig kunnen en aan- of afgekoppeld, 'e puntjes op de i te zetten, de motor voorzien van 'reed tourzadel, volledig -lbare voor- en achterve- :n kogelvormige richting ijzers. eg 310 kilogram wegende ort is voorzien van Harleys Cam 88 blok. Waarmee bedoeld, dat de luchtge- le 4-takt V-twin voorzien is wee onderliggende nok- ssen en een cilinderinhoud van 1450 cc. De bijbehorende vermogensafgifte bedraagt 68 pk bij 5.400 tr/min, terwijl de maximale trekkracht in de buurt van de 106 Nm ligt bij 2.900 tr/min. In tegenstelling tot andere 'big bores' is het mo del niet voorzien van balansas sen, maar is het motorblok in rubbers opgehangen om de tril lingen binnen de perken te houden. De T-Sport is uitgerust met dubbele remschijven voor en een enkele schijf achter, die worden bediend door voerzui- ger remklauwen. De Dyna Su- perGlide T-Sport staat vanaf november bij de dealer te glan zen en kan voor zegge 39.990 gulden van eigenaar verwisse len. Harleys andere modellen on dergingen de bekende detail wijzigingen. Zo krijgen de Fat- Boy, Heritage Classic en Deuce vanaf volgend jaar een nieuw brandstofinjectiesysteem. Daarnaast worden alle zware modellen volgend jaar geleverd met startonderbrekingsalarm, dat aan een sirene kan worden gekoppeld. In de onderste re gionen neemt het vermogen bij de 883-blokken toe van 50 naar 53 pk. REDACTIE: PETER LODEWIJKS De Chevrolet SSR werd eerder dit jaar op de autotentoonstelling in Detroit gepresenteerd en het ontwerp kon op veel bijval rekenen. De SSR (Super Sport Roadster) is een kruising tussen een pickup en een roadster. In dichte vorm is het een pickup, het populair ste autotype in Amerika. Met een druk op de knop is het dak echter elektro- hydraulisch weg te klappen, zodat een heuse roadster ontstaat. Voor de aandrijving van de achterwie len heeft Chevrolet een dikke V8-mo- tor gekoppeld aan een 4-traps auto maat in petto. De Chevy SSR is in een recordtijd ontworpen. Tien maanden geleden bestond de auto alleen maar als schets, maar in drie maanden tijd werd er een prototype gebouwd. Ove rigens is de Chevy voor Europa minder geschikt. Voor een pickup met V8-mo- tor is doorgaans weinig interesse en dat hij kan worden omgetoverd tot roadster zal de prijs zeker niet druk ken. Het is dus afwachten of de op zich spectaculaire SSR ook zijn weg naar Europa zal vinden. Van een heel ander kaliber is de Cadil lac Evoq, die in 1999 al werd getoond op de Detroit Motor Show. Dit nieuwe, achterwielaangedreven vlaggenschip van Cadillac wordt ontwikkeld volgens GM's visie op de volgende generatie sportwagens, waarbij al tijdens de ont werpfase aan een eventueel cabrio- ontwerp wordt gedacht. De hoekige roadster, die wel wat Mercedes-trekjes vertoont, bestaat uit een stalen basis, een aluminium cockpitstructuur en een uit composiet materiaal opgetrok ken bodem met een houten kern. Dit maakt deze 2-zitter van Cadillac tot een stijve, crashbestendige auto met een laag gewicht. De Cadillac Evoq zal worden uitgerust met de bekende 4.6 liter Northstar V8- motor, die in de roadster zijn debuut beleeft als achterwielaandrijver. De Northstar is gekoppeld aan een 5-traps automaat, die desgewenst ook met de hand geschakeld kan worden. Standaard wordt de Cadillac voorzien van elektronisch gestuurde MagnaRi- de schokdempers, StabiliTrak (een soort elektronisch stabiliteitsprogram ma) en zogenaamde Michelin 'run flat' banden, waarmee men kan door rijden als ze lek zijn. Ook Night Vision zal in de tweezitter worden geleverd. Deze technologie, die door Cadillac als eerste werd ontwikkeld, verbetert het zicht in het donker aanmerkelijk. Per modeljaar 2003 zal Cadillac in haar fabriek in Bowling Green, Kentucky, starten met de productie van de Evoq. De tweezitter zal in een beperkte opla ge worden gebouwd. Hoewel het nog te vroeg is om over prijzen te praten, laat General Motors weten dat de auto zich op dat gebied wil meten met mo dellen als de Mercedes-Benz SL 500 en de Jaguar XK8. Op een ton of drie moet u dus wel rekenen. Het gebeurt steeds vaker in de auto-industrie: experi mentele conceptauto's worden bijna ongewijzigd in pro ductie genomen. Chrysler begon er een aantal jaren ge leden mee en liet de Plymouth Prowler werkelijkheid worden. Een recenter voorbeeld is de Chrysler PT Crui ser, die jaren eerder als proefballonnetje werd opgelaten op de Detroit Motor Show en nu ook bij ons op straat rondrijdt. General Motors volgt het voorbeeld en neemt de Cadillac Evoq en Chevrolet SSR in productie. SI De Cadillac Evoq (linksboven) en de Chevrolet SSR debuteerden allebei ais modelstudie op de Detroit Motor Show. Begin oktober wordt de tweede aflevering van de Rallye des Lavandes verreden. Dit 5-daagse evene ment staat open voor auto's van minimaal 20 jaar oud, alle bouwjaren voor 1980 dus. De Rallye des Lavandes voert over kleine en soms moeilijke we gen van België naar Zuid-Frankrijk, over een af stand van circa 2.500 kilometer. In het traject zijn vele stukken uit beroemde rally's (Monte Carlo, Lyon-Charbonnières, Critérium des Cévennes) op genomen. De start is 2 oktober in La Roche-en-Ar- denne en de rally eindigt met een koningsetappe op 6 oktober, waarin de beroemde Mont Ventoux wordt beklommen. Er kan worden deelgenomen in de Toerklasse of in de Wedstrijdklasse. Voor meer informatie over dit evenement: tel. 025 5533 981, fax. 025 5521 272, e-mail. chrono@ michelverbeek.nl. Op de foto de winnaars van de eerste Rallye des Lavandes, twee jaar geleden, in een BMW 2000 Ti. foto frank greiner Na zeven en een half jaar is de Opel Corsa nog altijd een top per. En dus moest Opel voor zichtig te werk gaan bij de ont wikkeling van een opvolger. De fabrikant kon eigenlijk kiezen uit twee opties: revolutie of evolutie. De Corsa veranderen in een soort kleine Astra zou een redelijk risico inhouden. Opel koos voor de tweede op tie: het met beleid uitbouwen van een succesvol model. Zodoende is de Corsa nog steeds herkenbaar als Corsa, maar tegelijk heeft de auto een stap vooruit in de tijd gemaakt. Geen spectaculaire, maar wel een flinke stap, want er is geen stukje blik of glas hetzelfde ge bleven. Het meest veranderd is de achterkant, waar de ontwer pers hebben gekozen voor een Punto-oplossing: hooggeplaats te achterlichtunits. De derde generatie Corsa is groter en heeft met 2,49 meter de grootste wielbasis in zijn klasse. Dat komt ten goede aan de binnenruimte, die duidelijk is toegenomen. Het motorenprogramma van de Corsa omvat vier benzinemoto ren en twee diesels. Aan de ba sis staat een 1.0 liter 3-cilinder motor met 58 pk. Dan volgen drie 4-cilinder benzinemotoren met 1.2 liter en 75 pk, met 1.4 liter en 90 pk en als sportieve topper de 1.8 liter met 125 pk. De beide dieselmotoren heb ben een inhoud van 1.7 liter en leveren 65 en 75 pk (met turbo compressor). Het basismodel kost 23.950 gul den, maar dat mist een aantal zaken in de uitrusting. Zo ont breken de airbag voor de passa gier, centrale portiervergrende ling, elektrisch bedienbare ra men vóór, elektrisch verstelbare buitenspiegels en zelfs lees lampjes zitten er niet in. Ook wordt deze versie geleverd met genoemde 3-cilinder motor. De wat luxere versies zitten goed in de uitrusting. De Corsa komt begin november naar Neder land. De 5-deurs versie volgt in december en dan start ook de levering van de dieselmotoren. Als laatste variant komt de Cor sa GSi in maart volgend j^ar. De prijs: 39.750 gulden. De 'auto matische handschakeling' Easytronic gaat 1.500 gulden kosten. De 5-deurs uitvoering van de Corsa komt in december. FIETSSTROOK redactie: Theo van der Kaaij Een niet geheel serieus bedoelde fiets op zonne-energie. Derge lijke exemplaren zijn te vinden in de Encyclopedia 2001. BLIK IN HET VERLEDEN Recent zijn er vijf nieuwe boeken ver schenen waarin de fiets een hoofdrol speelt. De Fietsersbond brengt ter gele genheid van het 25-jarig jubile um Ode aan de Fiets uit. Schrij vers als Marijke Boon, Maarten 't Hart, Mensje van Keulen, Wouter Klootwijk, Lucas Reijn- ders, J.Voskuil en dominee Vis ser prijzen de fiets op geheel persoonlijke wijze de hemel in. Het boek kost 25 gulden en is verkrijgbaar in de boekhandel. Encyclopedia 2001 is een boek vol bijzondere fietsen, zoals rik- sja's, tandems, trikes, karren, lig-, vouw-, transport- en kin derfietsen en alle mogelijke combinaties van deze soorten. Het boek maakt daarnaast mel ding van een grote reeks uit zonderlijke onderdelen uit he den en verleden, zoals spijker band, luchthoorn, fietskoffer, handschoen met ingebouwd licht, ligfietstassen en kunstzin nige sturen. Uitgave Open Road, distributie door Zephyr ligfietsen, prijs 47 gulden. Van dezelfde uitgever zijn de volgende twee boeken. On your Bicycle van Jim McGurn, eerder verschenen in 1987 en nu ge heel herzien, beschrijft de soci ale ontwikkeling van het fiet sen. In Bicycle Design beschrijft ontwerper Mike Burrows de technologie van snelle fietsen. Tenslotte een herdruk van het boek van Gerard Monnik, die in 1936 als een van de eerste we reldfietsers samen met foto graaf Toon Damhuis door Pa lestina, Egypte en Marokko trok. Met de fiets naar de Oriënt, uitgeverij Elmar, kost 34,50 gul den. De Fietsersbond verhoogt de feestvreugde rond het jubileum met een cd vol fietsliedjes. Op King of the Road zingen onder meer Skik, Matilde Santing, Ek- seption en The Amazing Stroopwafels. De cd is uitslui tend te bestellen door 26 gul den over te maken op giro 30255 van de Fietsersbond in Utrecht onder vermelding van King of the Road. foto honda Vrijwel geen enkel automerk heeft zo'n uitgebreid gamma als Honda. En aan dat omvang rijke modellenaanbod voegt het Japanse merk in ons land met onmiddellijke ingang nóg een model toe, de Accord Coupé. Het gaat om een 2-deurs wagen met veel luxe aan boord. Voor de aandrijving zorgt een zeer compact gebouwde 3.0 liter V6 VTEC-motor (200 pk), die de voorwielen aandrijft. Een luxueuze coupé is op het eerste gezicht eigenlijk niet de auto waar Honda in Nederland op zit te wachten. Wie de ver koopcijfers over de laatste zes jaar bekijkt, moet constateren dat het marktaandeel van Hon da in ons land meer dan gehal veerd is. En dat komt voorna melijk doordat volumemodel len als de Accord, de Civic en de Logo het niet al te best doen. Men zou dus eerder verwach ten dat Honda op dit gebied ac tie onderneemt dan dat men het gamma uitbreidt met een nieuw 'nichemodel', een lief hebbersauto die niet voor een groot publiek is bestemd. Een nichemodel is de nieuwe Accord Coupé zeker. Met een aanschafprijs van 94.500 gulden zit de auto in het vaarwater van modellen als de Peugeot 406 Coupé, de Mercedes-Benz CLK en de BMW 3-serie coupé, om de drie meest populaire auto's in deze klasse maar eens te noemen. De Accord Coupé is met een lengte van 4,77 meter zo'n 16 centimeter langer dan de Ac cord Sedan die we in Europa kennen. Hij is ook nog eens vier centimeter breder. Toch staat deze auto op hetzelfde platform als de Sedan en de Hatchback, want de wielbasis is met 2,67 meter identiek. De royaal gedi mensioneerde carrosserie heeft aan de voorzijde het herkenba re Honda-gezicht. De achter kant vertoont wat Amerikaanse trekjes. Vooral de verlichtings unit over de hele breedte doet erg Amerikaans aan. Het zal dan ook niet verbazen dat de wagen in de Verenigde Staten is ontworpen en gebouwd. De Amerikaanse markt zal voor dit model ook een stuk belangrij ker zijn dan de Nederlandse.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 19