heer en meeste Van Scheppingen 888* Triatleet Van den Burgh valt uit in Alme Sport Geduldig TOP klopt Kinderdijk Lexmond wint op vertrouwde grond van °üen de beste in Dordre MAANDAG 4 SEPTEMBER 2000 'MARWIJK H'ARTNERS Mercedes-Benz NOTARISKANTOOR Mr. H.H. Augstein Trainer Madjoe op non-actief runsburgMadjoe heeft trainer Gé van der Water op non-actief gesteld. Het bestuur van de Rijnsburgse korfbalclub besloot tot deze maatregel, omdat de verstandhouding tussen de trainer en enige spelers van de selectie danig vertroebeld was geraakt. „Het is een moeilijke situatie: het gaat om een privézaak", licht te voorzitter Hans Vrolijk het besluit toe. Oud-speler Peter Star nam zaterdag de coaching van het eerste achttal op zich. Het bestuur hoopt deze week een beslissing te nemen over het al dan niet aanblijven van Van der Water, die net begonnen was aan zijn derde seizoen in Rijnsburg. Nieuwe opzet bekerkorfbal leiden Drie korfbalclubs beginnen morgenavond aan de beker competitie van het district Noord West. KZ Leiden ontvangt Fluks en Velocitas speelt tegen SDO uit Hillegom. De wedstrij den beginnen beide om 19.30 uur. Deze bekercompetitie komt in de plaats van het toernooi om de Rijndelflandbeker. De ove rige teams uit de regio werden vrijgeloot. Zij komen pas in de derde en vierde ronde voor het eerst in actie. Pennings wint A-toernooi bussum Ruby Pennings heeft het A-toernooi van Bosheim in Bussum op haar naam geschreven. De 21-jarige Noordwijker- houtse tennisspeelster bleef in de finale jeugdtalent Pauliene Wong uit Rotterdam in drie sets (6-2 2-6 en 6-4) de baas. In de halve eindstrijd had Pennings, in 1995 Leids Bl-Master, in twee sets (6-1 en 6-3) afgerekend met de in het Gooise evenement als eerste geplaatste Sonja Foks van hoofdklasser TRG/De Manege. Voor Pennings was het de tweede A-titel, vorig jaar won ze al het toernooi van Zoetermeer. Ingrid van der Plas speelde in Bussum voor de eerste maal mee in het hoofdschema van een A-toernooi. De Katwijkse bereikte de tweede ronde, waarin ze van Foks verloor. Alphians gelijk met Storks alphen aan den rijn De softballers van Alphians staan in de play offs na één speeldag gelijk met Storks. De Alphenaren verloren gisteren de eerste wedstrijd met 6-3, maar trokken in het tweede duel de stand gelijk (2-4). Zaterdag werden de wedstrijden afge last vanwege de regen. De ploeg die het eerst vijf duels wint, plaatst zich voor de eindstrijd. Sporting Trigon oefent matig leiden Sporting Trigon heeft zonder veel succes deelgenomen aan de Haagse Korfbaldagen. De Leidse hoofdklasser won al leen van Nic. (8-3) en verloor van DOS'46 (10-8), HKV/Ons Ei bernest (7-11) en Die Haghe (4-7). Trainer Peter Schallenberg besloot de wedstrijd tegen Fortuna voor gezien te houden, om dat zijn ploeg door twee eerdere duels al danig vermoeid was geraakt. „De organisatie was niet afgestemd op de clubs. Wij moesten zaterdag om negen uur 's ochtends beginnen en 's avonds om zeven uur waren we pas klaar. Dat heeft weinig zin, want wij hadden spelers van het tweede meegenomen en die moesten zondag ook nog competitie spelen. Wat mij betreft, doen we hier niet meer mee", oordeelde Schallenberg. Van Duij venbode blijft winnen numansdorp* Ton van Duijvenbode boekt de ene zege na de an dere. Dit keer was de Noordwijker de rapste in Numansdorp, waar de sportklasse B-renners en veteranen afgelopen zaterdag 40 kilometer aflegden. Piet Kralt, lid van de Leidse wielervereni ging Swift, werd daar achtste. De Rijnsburger liet daarop giste ren de tiende stek in Heemskerk volgen. korfbal michel van gent De korfbalclubs met aspiraties zijn de nieuwe veldcompetitie goed begonnen. TOP, Fiks en Madjoe openden met een over winning. KZ Leiden redde op de valreep een punt bij DKV Victoria. Tempo, Crescendo en Velocitas verloren. Het duurde even voordat TOP het krachtsverschil met Kinderdijk in de score tot uit drukking kon brengen. De Sas- senheimers beheersten het duel vanaf het begin, maar waren in de eerste helft te gehaast in de afwerking (7-4 rust). Zij namen daarna meer tijd voor hun aan- valsacties en dat had effect, te meer daar Tim van der Horst en Jeroen van der Wolf veel re bounds hadden. Stanley Lardé (4), Petra van Niekerk (3), Ma rion Broekhuizen. Mascha Nieuwenhuijsen, Tim van der Horst en Benjamin van Tol hadden na 7-6 succes, zodat het via 12-6 en 18-7 tenslotte 19-9 werd. Met het laatste schot van de wedstrijd ging Tempo onderuit tegen HKC(H), want na 10-11 klonk meteen het eindsignaal. Deze ontknoping hadden de Al phenaren niet verdiend, want zij domineerden lange tijd het spelbeeld. Marcel Hanegraaff (3), Margriet Lemkes (2), Marcel Haagsman. Edwin Visser (2) en Maaike van Rijswijk hielden via 5-1 en 7-3 tot 10-7 een voor sprong in stand. De aanval viel in de resterende twintig minu ten echter geheel stil. Die leed door gehaast schieten ook veel en snel balverlies, wat de ge routineerde tegenstander in de kaart speelde. Crescendo raakte in de eerste vijfentwintig minuten 6-1 ach ter op Oosterkwartier. De for matie van Ron van der Berg was qua veldspel niet minder, alleen ontbrak de afwerking. Carmen Zitman en Edwin van der Kraan toonden zich als enigen be hoorlijk op schot; zij verzorg- wilaaar kortleever Hij was een eind op streek, maar Casper van den Burgh is er zaterdag toch niet in geslaagd om met een daverende verrassing zijn debuut te maken op de triat lon lange afstand. De Leidse stayer lag in de Holland Triathlon op een uitstekende zevende plaats toen het noodlot toesloeg in de vorm van hevige kramp. On danks uitgebreide behandelingen kon Van den Burgh niet door. Succes was er wel voor Mart Moraal en Bep Meeuwisse, die voor De Zijl/LGB de beste waren in de leeftijdsklasse 45+. Rijnsburger Harco Schaafsma was na het uitvallen van Van den Burgh de beste regionale triatleet. In het Flevolandse najaarsweer zwom Van den Burgh een sterke etappe van vier kilometer en bleef hij op de fiets 180 kilometer lang zonder veel problemen in .de kopgroep met internationale toppers als de Tsjech Vabrousek en oud-winnaar Frank Heidoorn. Met enig ingecalculeerd verval na de eerste helft van de marathon (1.28) had de Leidenaar uit kunnen komen op een eindtijd van 8.30. „Opeens kreeg ik kramp in al lebei mijn bovenbenen. De ene kilometer ging in 4.10, de volgende stond ik stil." Naar een verklaring moet Van den Burgh op zoek. „Eten en drinken heb ik genoeg gedaan en mijn oude problemen met vochtverlies heb ik ook onder controle. Misschien een tekort aan mineralen." Opvallend ge noeg houdt de triatleet een positief gevoel over aan zijn eerste lange triatlon. „Ik voelde me supergoed, dit werk ligt me echt. Als we erachter komen wat het is, zie je mij volgend jaar weer." Schaafsma had er begin juli al een succesvol optre den in het Duitse Roth opzitten en kon in Almere dus zonder zenuwen starten. De golfslag in het Gooimeer speelde iedereen parten, zodat Schaafsma een tegenvallende tijd weinig plaatsen verl sterk fietser rukte hij op van plaats 25 naar 14, kwam daarbij ongelukHg tussen twee groepen ten, wat meer energie kost. Lopen is vano zwakste onderdeel, zodat hij met 3.30 weer naar de 25ste plaats. Schaafsma had in de eerste helft van de wel voldoende voorsprong opgebouwd om in val clubgenoot Mart Moraal (De Zijl/LGB) voo ven. De veteraan-doorzetter wil een stapje te in de triatlon en gaf zichzelf een mooi afschi met de nationale titel 45+. Hij moest daarvoor gevecht leveren met Arie Pellekoren, die hij de afsluitende marathon kapot liep. Opvallend was de tijd van Moraal, die met 9 1 acht minuten inleverde op zijn tien jaar oude Almere. zoeterwoude peter klein Mitch Lexmond pakte gisteren op hem vertrouwde grond de BI-titel van het Drie Klaver Drie toernooi in Zoeterwoude. De thuisspeler maakte in het slot- toernooi van het Leidsch Dag blad Tennis Circuit dankbaar gebruik van het feit dat de race om de tickets voor deelname aan de Masters reeds gelopen was. Jelle Oosterhoff was in de tweede set dicht bij de eindze ge, maar Lexmond was in de tiebreak de sterkste en stootte in de derde set goed door (4-6 7-6 6-2). In de finale van het mannen- dubbel kreeg Oosterhoff alsnog enige genoegdoening. Met TEAN-partner Paul Roggeveen bleef de Woubruggenaar na al weer drie spannende sets de baas over Merenwijkers Walter van Schie en Bart van Eeden, die in de single tot de halve fi nale tegen Lexmond reikte. Ook in Cl en Dl vielen de be slissingen voor de deelnamebe wijzen aan de afsluitende Leid se Masters al gevallen. Wesley Oosterbaan bleef bij de Cl- mannen ongeklopt, Boek- horster Ewout Hinnen moest hem met 4-6 2-6 laten voor gaan. In de Dl-afdeling bleef van de deelnemende Dekker garde alleen Maarten van der Voet overeind. De Warmondse jeugdspeler klopte zijn trai ningsmaatje en nummer 1 in de circuitstand Björn Abrahams in de halve finale en voegde daar in de finale de kroon aan toe. Bij de vrouwen bleven thuis- speelster Jody Lexmond en Munnikspeelster Laura Wijs man in zowel de Cl als de Dl lang in de strijd. De titels wer den echter een prooi voor Ma- riëtte Onderwater, die in de Cl via Lexmond haar derde hoofd prijs van het seizoen binnen haalde, en Krista Sanders, die in de Dl tegen Wijsman de lang ste adem had. Het traditionele 30-plus toer nooi van het al meer dan hon derd jaar bestaande OLTC in Oegstgeest kreeg in Henk Jans sen een sterke winnaar. De ten- nisleraar van Unicum stond in de halve finale tegen Tim Ba- velaar en in de eindstrijd tegen Jan de Mooij steeds maar drie games af. De Mooij bereikte ook in de Cl de slotronde. De Rijnkanter bleek leeggespeeld en verloor van Jack Hoogkamer. CIRCUIT! CIJFERS 2 HDB1, finale: J Oosterhoff/P Roggeveen - B. van Eeden/W. van Schie 6-4 5-7 6-4. HEC1. halve finales E. Hinnen - R. Fehr 6-3 6-2. W Oosterbaan - M van Leeuwen 3-6 6-4 6-2. Fi nale: Oosterbaan - Hinnen 6-4 6-2 DEC1, halve finales: M Onderwater - B de Groot 3-6 6-1 6-3. D IJpelaa Waaijers 6-3 6-4. HED1, kwartfinales: B. Abrahams - E. Spruijten- burg 4-6 6-0 6-4: M. v.d. Voet - J. van Teijlingen 6-3 7-6; M v.d. Bor - T. Driessen 6-3 6-4; G. Noya - St. Brugman 6-1 7-5. Halve finales: V.d. Voet - Abrahams 7-6 6-3; Noya - V.d. Bor 6-0 6-2. Finale: V.d. Voet - Noya 6-1 6-3. DED1, halve fi nales: L Wiisman - P. de Man 6-1 6-3, Kr. San ders - J Lexmond 6-2 6-4 Finale: Sanders - Wijs man 6-2 5-7 6-3. HDD1, finale: M v.d Bor/T van Zeist - 0. Hijdra/Ch. Scholten 6-2 6-2. DDD1, finale: L. Hendriks/I. Uhlembeck - L Bosman/K Pannen 6-4 6-3. GDD1. finale: F. Groot/D. Hijdra - Ch Taffijn /T. Peerdeman 3-6 7-5 6-1. HOOI 35+, finale: A. H Bosman - A vd Geest/R. van Raaijen 7-5 6-3 DDD1 35+. finale: B van Heeringen/H v.d. Hoeven - M. KnopsW de Man 7-5 6-1. 30-plus toernooi, OLTC Oegstgeest Arie van Oijen heeft verrassend de 62ste Ronde van Do op zijn naam geschreven. De zege van de 19-jarige Hi mer is opmerkelijk, omdat het zijn eerste wielerjaar a amateur betreft. Bovendien versloeg de jonge coureur pen zaterdag in de finale Peter Schep, de ervaren renner ze maand afreist naar Sydney om tijdens de Olympische, deel te nemen aan het onderdeel achtervolging op de b ploeg- en dorpsgenoot Peter van de Reep stond op het um. Hij werd gisteren tweede in de Ronde van Heemskei Het criterium voor elite-renners en neo-amateurs drecht was uitgeschreven over 100 kilometer. Een afst I veelal leidt tot een relatief rustige openingsfase. Van Oije, i daar ondanks de natte weersomstandigheden anders o demarreerde al na drie ronden met Dennis van de I Slechts zes andere concurrenten waren bereid zo vroeg aan te sluiten. Met nog vijf ronden te gaan, werd de eenl de kopgroep doorbroken. De demarrages van renners m der sprintkwaliteiten werden echter in de kiem gesmoori Twee kilometer voor de finish waagde Van Oijen een Alleen Schep kon volgen. Van Oijen verrastte hem vlak laatste bocht met een tempoversnelling. Op de Viottaki hij voldoende lucht over voor de eindzege. „Het is ong< j lijk om als eerstejaars een overwinning te pakken, m« verrast ben ik niet. Ik was er in een aantal criteriums al en wist dat ik kort kon eindigen. Maar je moet ook het ge de dag hebben." Het aantal topklasseringen wat inmiddels op de seizt van de uitzonderlijk sterke Van Vliet/Weba/Gazelle-ploe werd gisteren nog eens gespekt door Peter van de Reep oudste van de drie Hillegomse wielerbroers, die dit seis verse wedstrijden won, moest in Heemskerk alleen Patri uit Heiloo voor zich dulden. André van de Reep drukte korte tijd later als zevende over de meet. De 23-jarige zoon toonde afgelopen zaterdag ook al, dat hij moment goede benen beschikt. In de prestigieuze Omloop van land, een vrije eendaagse wedstrijd over 180 kilometer r en finish in Emmeloord (Flevoland), finishte de elite-i knap als vijfde. FOTO DICK HOCEWONING werd: 14-6. De tweede aanval van Veloci tas kwam in vijf beurten voor de paal van Valto niet verder dan twee treffers van Elsbeth de Mooij. Dat was illustratief voor het plichtmatige spel van de Leiderdorpers. Na 7-7 incas seerden ze drie tegentreffers op rij. Een slotoffensief leverde niet meer op dan 10-9. Marjan Snatersen (3) en André van Wallinga (2) waren in de begin- aanval nog het best op schot. KZ Leiden mocht haar han den dichtknijpen met het 11-11 gelijkspel bij DKV Victoria. Pa tricia Derksen redde twee mi nuten voor tijd het punt met een geslaagde doorloopbal. Het achttal van Peter Bierens bouw de in de eerste helft een 7-1 voorsprong op, maar kwam door het fysieke tegenspel na rust (5-8) steeds meer in de ver drukking. Steven Kalkman, Mark Zierikzee (3) en Joost Kwestro (2) waren de voor naamste doelpuntenmakers. den met ieder vier goals ook zo wat de gehele productie. Dat le verde 6-5 en 7-6 op, maar na 11-9 was het beste er af: 13-10 verlies. Titelfavoriet Fiks maakte in de eerste helft bij DOC haar as piraties bepaald niet waar en raakte na 6-5 behoorlijk achter (12-7 rust). Coach Anke Heede- rik vond dat haar spelers in de ze fase 'als aardappelzakken' speelden. Zij gaf in de pauze aan dat het tempo omhoog moest en dat gebeurde ook, met groot succes. Goals van Matthijs de Visser, Theo Vree ken (3), Lennie Anholts, Mar leen Boomgaard, Saskia van der Does, Tineke de Visser en de butant Jerry Buurman leverden alsnog een behoorlijke 18-14 overwinning op. Madjoe startte overdonde rend tegen ESDO en nam een 9-0 voorsprong. De Rijnsbur gers konden deze lijn na rust (10-2) niet doorzetten, zodat het verschil niet meer groter Winnaar geeft Alpheuse organisatie complimenten De toename van het aantal internationale tennisevene- menten in Nederland stemt bondscoach Michiel Scha pers tot tevredenheid. Nederlanders krijgen zo meer kansen om zich op internationaal vlak te meten en dat kan alleen maar positief werken. Het gelijk werd afgelo pen week in Alphen aan den Rijn gehaald. Op het eerste Future-toernooi van vereniging TEAN was de finale ge heel Nederlands. Dennis van Scheppingen was daarin heer en meester. Hij versloeg landgenoot Marc Merry: 6- 3 6-1. alphen aan den run gertjan van geen Met de Future-toernooien van Alphen en Hilversum, dat van daag is begonnen, is Nederland weer twee evenementen rijker. Naast de ATP-toernooien van Rotterdam, Amsterdam en Den Bosch en het Challenger in Scheveningen zijn ze een wel kome aanvulling op de kalen der, die voorts nog het Neder lands Satellite-circuit kent. Voor Van Scheppingen is het niet echt nodig dat in Neder- lahd meer en meer internatio naal gespeeld kan worden. De Mijdrechtenaar stond al eens in de tophonderd van de wereld en heeft ervaring genoeg. Voor Merry daarentegen biedt het slechts voordelen. Met zijn 535ste plaats op de wereldrang lijst moest hij zich nog kwalifi ceren voor het Future-toemooi. maar eenmaal binnen deed hij van zich spreken. De 24-jarige Limburger versloeg drie spelers die tussen de beste vierhonderd tennissers van de wereld staan, een teken dat ook hij nog pro gressie kan boeken. In Alphen kregen zeven Ne derlanders de kans hun kunnen voor eigen publiek te tonen. Van Scheppingen en Martin Verkerk kregen op basis van hun positie op de wereldrang lijst direct toegang. Voor Maar ten Kamermans, Frank Clau sing en Bobby Altelaar lag een wildcard klaar, daar waar vrij kaarten in het buitenland niet voor hen zijn weggelegd. Naast Merry kwam Dekker-speler Paul Logtens via kwalificatie ronden het hoofdtoernooi bin nen. „Het is goed voor de Neder landse jeugdtennissers dat ze door middel van wildcards op de wereldranglijst terecht kun nen komen", zei winnaar Van Scheppingen na afloop. De Ne derlander is op de weg terug na een periode van blessureleed. Hij deed Alphen aan om wed strijdritme te verkrijgen. In eer ste instantie zou hij in Duits land een spelen. „Maar daar had ik eerst kwalificatiewed strijden moeten tennissen. Het leek me beter om twee toer nooien in Nederland te spelen, voordat ik vier weken naar Amerika vertrek", aldus Van Scheppingen die het Alphense publiek gisterochtend van zijn lieveling had beroofd door Mar tin Verkerk in de halve finale in twee sets (6-2 7-5) voor te blij ven. „Het was voor mij belangrijk om de titel te pakken, juist in Nederland", zei Van Scheppin gen, die langzaam weer richting de top-200 kruipt. „Het maakt niet uit welk toernooi je speelt, want elke wedstrijd is moeilijk. Maar ik heb goed gespeeld, ik merk dat ik in vorm ben. Ik ben blij met de punten die ik hier gehaald heb. Daarbij is het goed georganiseerd, met een mooi centre court en veel pu bliek. Er zijn natuurlijk nog kleine dingetjes die ze kunnen verbeteren, maar die vertel ik zelf wel aan de organisatie." Toernooidirecteur Henk Hamming was al op de hoogte van een paar rimpeltjes in zijn eerste Future-toernooi. Het rapport van de ITF-supervisor was hem bekend. „Het zijn echt kleine dingetjes, maar er stond ook in dat menig Challenger nog een puntje kan zuigen aan ons toernooi." Lisette van der Willik in balbezit.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 24