c oorschoten Hl sportzalen erkopen Bureau zoekt partner voor Corbuloschool Zoeterwoude Onstuimig weer en een chaotische start Regio IK HEB EEN PROBLEEM MET DE GEMEENTE OVER MIJN BEDRIJFSHUISVESTING. HOE PAK IK DIT AAN? Aankoop bedrijventerrein Maaldrift II eindelijk rond IANDAG 4 SEPTEMBER 2000973 Een bureau gaat op zoek naar een partner voor de openbare basisschool Corbulo in Zoeter woude. Waarschijnlijk wordt dat het Rotterdamse Centrum Educatieve Dienstverlening (CED), dat vooral contacten moet leggen in Leiderdorp en Oegstgeest. De gemeente wil voor het onderzoek maximaal 65.000 gulden uittrekken. Twee jaar kwam een ander bureau (CBE Consultants) tot de conclusie, dat samenwer king of fusie voor Corbulo noodzakelijk is. Het is de enige openbare school in Zoeterwou de en het aantal leerlingen is de afgelopen jaren geleidelijk te ruggelopen. Op dit moment heeft de school aan de West- eindseweg in Zoeterwoude- Dorp nog maar 111 leerlingen. De opheffingsnorm in Zoeter woude ligt op 102. „We zijn optimistisch over het vinden van een partner. Heel voorzichtig hebben we hier en daar wat informatie in gewonnen en het ziet ernaar uit dat we een geschikte school zullen vinden", aldus B. Hart- looper, secretaris van de BOOC, de Bestuurscommissie Open baar Onderwijs Corbulo. De BOOC is vorig jaar in het leven geroepen en functioneert los van het gemeentebestuur, waardoor onderhandelingen soepeler verlopen. Hartlooper benadrukt dat het opgeven van de zelfstandigheid van de Corbuloschool nood zaak is. Niet alleen' omdat het leerlingenaantal is gedaald. „De directeur heeft er zoveel taken bij gekregen, dat zij de grootste moeite heeft om de school goed te laten draaien. Tot voor kort moest ze bij wijze van spreken ook de vuilnisbakken buiten zetten. Gelukkig is er nu een conciërge, maar de situatie is nog verre van ideaal." Het schoolbestuur wil dat het onderzoeksbureau zo snel mo gelijk aan het werk gaat. Pro gressief Zoeterwoude en de WD willen echter dat de BOOC een tweede bureau benadert voor een offerte, om een 'goede vergelijking' te kunnen maken. Hartlooper: „Aan die wens zul len we snel voldoen. Hopelijk wordt het geld dan beschikbaar gesteld en kunnen we aan de slag." ,'iin Klein nieuw raadslid CDA tfrwoude Niet Herman (zoals afgelopen vrijdag in deze /ra nt stond), maar Wim Klein wordt het nieuwe raadslid voor t n CDA in Zoeterwoude. Hij volgt Ellie Verboon-Den Haan op, om privé-redenen met het raadswerk is gestopt. „leiderdorp te kijk' ierdorp Amateurfotografen hebben nog tot maandag 11 >tember de tijd om hun bijdragen voor de fotowedstrijd van iguerre' in te leveren. Dat kan bij Combi Filippo, Foto ïthorst, drogisterij De Vijzel, de Boekelier of de bibliotheek. iderdorp te kijk' is het thema van de wedstrijd ter gelegen- e d van het 50-jarig bestaan van de club. De winnende foto's Ie categorieën volwassenen en jeugd zijn beide goed voor fotocadeaubon van 400 gulden. De foto's zijn te zien op de jositie van de fotoclub, in november in de Winkelhof. outer Bos spreekt in Leiderdorp )erdorp Staatssecretaris van financiën Wouter Bos komt op ;ptember naar de Leiderdorpse Muzenhof. Op uitnodiging de PvdA praat hij over lokale lasten en de armoedeval, het awe belastingstelsel en 'Paars III'. De thema's worden inge- 111 door Arie Meerburg, de CDA-burgemeester van Alkemade, Molkenboer en WD-fractieleider Herbert Zilverentant. de Jong, PvdA-statenlid in Zuid-Holland, leidt de bijeen- c nst, die om 20.00 uur begint. rschoten stoot sporthal De Vliethorst en de vier gym- ieklokalen de Vlietzaal, de Frisozaal, de Adegeestzaal Ie Noord-Hoflandzaal mogelijk af. De gemeente laat onderzoek verrichten naar deze bezuiniging. Op dit steekt de gemeente ruim negen ton in de bin- sportaccommodaties. schoten jan preenen UI 'an de gegadigden om be ier en eventueel ook eige- van de hal en de lokalen te en is Sportfondsen Neder- Sportwethouder Cara- „We hebben goede erva- n met Sportfondsen, dat cieheer verzorgt van zwem- Het Wedde en de ernaast golfbaan. Maar dat be- ir(pt beslist niet dat we alleen deze organisatie gaanpra- Ve zullen zeker ook andere lus vragen om een offerte brengen. Daarvan hangt ok af of we de accommo- helemaal afstoten of al- beheer uit handen w Daarom hebben we ook bij voorbaat aangegeven %el we willen besparen." :r het bezuinigen op de accomodaties werd vorig efd gesproken tijdens de be- igs vergadering. Toen dit onderdeel nog op een Welijst'. Nu het hoofd bin- eportaccommodaties, vervroegd uittreedt, ziet meente daar aanleiding in '^eteen ook de toekomst de gebouwen onder de te nemen. Carabain: „Nu het beheer toch al het no- hi dige gaat veranderen, willen we de zaken combineren en ook de financiële kant daarbij betrek ken." Voorschoten stelt aan gehele of gedeeltelijke privatisering van de accommodaties 'harde randvoorwaarden'. Op de eer- stê plaats dient rekening te worden gehouden met de drie personeelsleden die voor het toezicht zorgen. Zij moeten de garantie krijgen dat zij hun werk behouden en dat zij er qua inkomen en rechtspositie niet op achteruit gaan. Onder houd en schoonmaak zijn al eerder uit handen gegeven. Voorts moeten de gebruikers van de hal en de lokalen tegen een 'redelijk tarief huurder kunnen blijven. Privatisering mag bovendien niet tot kwali teitsverlies van de gebouwen leiden. Van een van de gymnastiek lokalen, de Adegeestzaal, werd juist vorige week bekend dat de gemeente daarin de scouting groep Impeesa, de buiten schoolse opvang en de Model Spoorvereniging wil onder brengen. Ook dat voorstel komt aan de orde in de vergadering van de commissie welzijn op 21 september. Ruim honderd jaar na Goeie Mie, de Leidse gifmengster, is in Zoeterwoude Goeie Ingrid opgestaan. In Oegstgeest gebeuren dingen waar we geen grapjes over willen maken. Zoeterwoude heeft sinds kort haar eigen gifmengster: Goeie Ingrid. Een waardige opvolgster van Goeie Mie, die in Leiden in 1885 voor drie vergiftigingen de cel inging, maar vermoedelijk enkele tientallen moorden heeft gepleegd. Ruim een eeuw later lijkt zij eindelijk te wor den overvleugeld door Ingrid San ders, fractievoorzitter van de WD in Zoeterwoude. Op het eerste gezicht komt zij over als de onschuld zelve: hartelijk, spontaan, eerlijk, behulpzaam en sociaal. Net zoals Mie destijds be kend stond. Niemand-in haar om geving dacht dat zij een dubbele bodem bevatte. Totdat bleek dat haar optreden vergeven was van misdaden. Op het gedrag van Goeie Ingrid was tot voor kort ook niets aan te mer ken. Tot afgelopen donderdag. Tij dens een commissievergadering stelde zij plotseling voor om in een nog te openen benzinestation an nex restaurant 'net te doen alsof je wijn schenkt'. Niemand riep haar tot de orde. Zelfs haar fractiegenoot Tineke Dantuma niet, die de verga dering leidde. Goeie Ingrid deed haar opvallende uitspraak tijdens de discussie over de komst van een benzinestation op de hoek Dr. Kortmannstraat/Burgemeester Det- mersweg. Zonder dat anderen er iets achter zochten, deed Ingrid het voorstel er een restaurant aan te koppelen. „Ik heb hele mooie teke ningen gezien van het benzinesta tion. Zo mooi dat ik er best in zou willen wonen." Ja, ja. Toen iemand met het idee kwam om het benzi nestation in de vorm van een res taurant te bouwen, voelde Goeie Ingrid zich helemaal in haar ele ment en begon ze haar dubieuze wijn te schenken. Na die opmerking zwegen haar om standers, alsof ze al monddood wa ren gemaakt. Het ontbrak er alleen nog maar aan dat bij voorbaat werd getoast op het eerste echte slachtof fer. Bruine liedjes Websites vol informatie, publicaties alom en aanwijzingen te over. Al leen als je niets wilt weten van de praktijken van Patrick (gefingeerde naam) of een tijdje op een andere planeet hebt gezeten, ben je niet op de hoogte van zijn Berzerker Re cords, een cd-label dat grossiert in bruine liedjes van neonazibandjes en dat is gevestigd in het deftige Oegstgeest. Des te merkwaardiger zijn de reac ties - of beter gezegd: het uitblijven daarvan. De autoriteiten zijn als de dood voor een hetze tegen Patrick. Stel je voor dat die plaatjes die hij verhandelt alleraardigste liedjes be vatten. Sla je dan even een modder figuur. Burgemeester Els Timmers kan wakker liggen van de berichten die in dat geval in de krant verschij nen. Kop: politie neemt kerst- en smurfen-cd's in beslag. Chapeau: miskleun burgemeester. Een neo-nazi is pas een neo-nazi als dat is aangetoond, verklaart en steunt CDA-raadslid Ellie van de Bosch de Oegstgeestse passiviteit die nu al een jaar aanhoudt. Klak keloos achter kranten, anti-fascisti sche groeperingen en meldpunten discriminatie aanlopen, dat doen we hier niet, meent Maarten Noort van Progressief Oegstgeest. En zijn collega van de WD, Edith van Bel len, gaat er voetstoots vanuit 'dat de zaak bij de burgemeester in goe de handen is'. Maar de zaak is pas een zaak ge worden nu een slimme maar onbe kende man of vrouw de buren van Patrick heeft getipt over zijn handel en wandel. Nog steeds echter is van een krachtig ingrijpen geen sprake. De brief is misschien wel smaad, daarop kun je toch geen beleid ma ken? De inhoud van de brief is ech ter identiek aan die van de publica ties en de websites. En aan het alarm dat wetenschapper J. van Donselaar slaat in een rapportage aan de minister. 'Wir haben es nicht gewusst' is als leugentje om bestwil niet meer Goeie Mie met een van haar brouwsels. bruikbaar en dus bombardeert de burgemeester Patrick tot een vast agendapunt van het driehoeksover leg. Patrick zelf brengt doodgemoe dereerd een catalogus van zijn sme rige koopwaar uit en wenst daarin zo'n beetje alle minderheden dood, terreur, moord en wat dies meer zij toe. Zo maar een idee: kan een van de agenten die acht maanden lang TEKENING LENNAERT NIJGH voor Jan met de korte achternaam bekeuringen hebben staan uit schrijven voor foutparkeerders in de winkelcentra voor de verande ring met bonnenboekje en pen in de aanslag niet eens even aanbellen bij Patricks woning aan de Salvia- laan? jan preenen wim koevoet 0MMENTAAR Met de mg tegen de muur In Warmond kon gisteren wat normaal niet kan: golfen in parken en particuliere tuinen. Negentig deelnemers Wannond Golf Special Keiharde wind en onheilspellende luchten. Grote golftassen in overvolle koetsjes. Onstuimig weer en een chaotische start van de eerste 'Warmond Golf Special' met een golfcourse dwars door Warmond. Een zondagmiddag vol leut en zoekgeraakte balletjes. erna straatsma Organisator Jaques Staal legt in de kantine van golfclub Kager- zoom eerst de spelregels uit aan de bijna negentig deelnemers. Hij staat op een tafel en geeft meteen wat waarschuwingen. Koeien kom je niet tegen, koei- envlaaien wel. En boogschie- ters, op recreatie-eiland Kou- denhoom. „Ik wist dus hele maal niet dat er vandaag boog schieten was, dus het parcours is een beetje verlegd." Let ook op de hondenuitlaatstrook daar in de buurt. „Er ligt geen hon denpoep, maar ik zou er toch niet doorheen lopen." En dan zijn er nog de bewoners van een woonboot, die van niets weten, en straks hordes uitgela ten golfers langs hun deur krij gen. „Jullie varen over en ko men dan bij die woonboot uit. Die mensen weten nergens van. Dat leek me beter. Maar doe een beetje voorzichtig als je daar bent." Staal is Warmonder en lid van de Rotary-club Leiden West, die het evenement orga niseert met de Ondernemers vereniging Warmond. De op brengst van de golfspecial gaat naar een goed doel in Mozam bique. Als iedereen klaar is voor ver trek blijken de vier koetsjes van de Rijnsburgse stalhouderij Haasnoot niet groot genoeg voor vervoer van de helft van alle deelnemers. Sommige gol fers willen hun tassen op het dak van de koetsjes leggen. „Nee, nee, niet doen, dan gaat het dak kapot", roept de be zorgde koetsier. Er zit niks an ders op dan aan te schuiven. De eerste groep gaat richting het water en dan per boot over de Leede naar de noordkant van Koudenhoorn. Daar wacht hen meteen de 'ultieme beproe ving'. De eerste twee holes zijn nog eenvoudig, maar nummer drie is dat allerminst. De bal moet honderd meter over het water van het Zomergat, de Zwanbur- gerpolder in. En dat met loei harde wind tegen. Wie durft? De twijfelaars kunnen zich eerst een beetje moed indrin ken. Een glaasje champagne, aangeboden door de sponsors, staat klaar in een kraampje. Waar voor iedereen ook een zalmsandwich ligt. „Eerst zui pen en dan slaan, of omge keerd", vraagt een van de eerste spelers zich af. Het meisje en de jongen van de catering vinden het prachtig. Zij is nog nooit in Warmond geweest. „Wat is het hier mooi zeg." Haar collega houdt streng toezicht op de drinkers. „We mogen alleen champagne serveren aan de deelnemers", zegt hij tegen de blazers van een dweilorkestje, die verlekkerd naar de hoge gla zen kijken. „Anders hebben we straks niet genoeg." Een golfspeelster, met lange rood gelakte nagels en een goudkleu rige zonnebril, zet een half glas terug. „Even wachten hoor, want dit stijgt wel erg snel naar mijn hoofd. Ik moet nog wel kunnen slaan, zometeen." Het Zomergat wordt een stukje ondieper door alle mis kleunen die de golfers maken. Vele balletjes verdwijnen in het drukbevaren water. Niet alleen de harde wind is een geducht tegenstander, ook de scheep vaart is een hindernis. Hoge masten en grote zeilen ontne men je het zicht op de hole. Je moet wachten tot het stil is en dan een kansje wagen. Een en keling bereikt in één keer de overkant. Makkelijker wordt het in de buurt van verpleeghuis Mariën- haven waai' de koetsjes de deel nemers tot ver in het weiland afzetten. Hier liggen die koeien- vlaaien waar Staal voor waar schuwde. Maar verder zijn deze holes best te doen. Al is de on dergrond bijzonder hobbelig en drassig door de vele regenval van zaterdag. De laatste hole, nummer veertien, is een para plu. 'Tien ballen chippen in de plu', vermeldt het caddy-boek- je. Wie de meeste ballen scoort kan een extra prijs winnen. Met de opbrengst van het evenement is organisator Staal dik tevreden: 40.000 gulden. De veiling van twee kunstwerken van Herman Brood levert nog eens 10.000 gulden op. Winnaar van het toernooi is het team van Just van de Kerkhof. Voor hen was er een bloemetje en een medaille. Volgend jaar wil de ondernemer weer een War mond Golf Special organiseren, voor een ander goed doel. „Ie dereen was zo enthousiast. Het evenement is ingeslagen als een bom," aldus Staal. Het nieuws dat de gemeente sportpark De Bloemerd wil bebou wen voor de financiering van een betere inpassing van rijksweg A4 zorgt in Leiderdorp voor veel beroering. Is het terecht om een half dorp overhoop te halen voor de ondertunneling van een klein stukje snelweg, vraagt een groeiend aantal critici zich af. Daaruit spreekt de suggestie dat Leiderdorp nog een keuze heeft. Maar dat is al lang niet meer zo. Het Rijk weigert te beta len voor een langere verdiepte tunnelbak. Leiderdorp is daar om 'in arren moede' in het W4-plan de verplichting aangegaan om een deel van de meerkosten dan maar zélf bij elkaar te sprokkelen, via exploitatie van gronden langs de A4. Dat het geld er komt, dat is iets waar de andere regionale W4-partners, Zoeterwoude en Leiden, inmiddels vast op rekenen. En dat doen ook al die burgers van de Oranjewijk en de Kerkwijk, die eindelijk wel eens verlost willen worden van de gehate barrière die hun dorp al zo lang doorsnijdt. 'Nee' zeggen tegen een ge meentelijke bijdrage aan de ondertunneling is dus een gepas seerd station. De uitspraak van minister Pronk, dat de Munnikenpolder niet bebouwd mag worden, zet Leiderdorp met de rug tegen de muur. Juist daarmee had de gemeente het grote geld willen verdienen voor de verlengde tunnelbak. Dat is nu uitgesloten, met een groot gat in de financiering als gevolg. Omdat in deze polder wel recreatieve functies met bijbehoren de bebouwing zijn toegestaan, lijkt een 'uitruil' van functies met De Bloemerd een logische, maar ook de enig denkbare stap. Nergens anders in Leiderdoip is er nog ruimte om door woningbouw het verlies van de Munnikenpolder te compense ren. De meeste sportclubs van De Bloemerd zijn op voorhand niet tegen verhuizing. Zij verwachten er beter van te worden, en dat is ook de belofte die het gemeentebestuur doet: iedereen gaat erop vooruit. Natuurlijk blijft het moeilijk uit te leggen dat een sportpark wordt ontruimd ten behoeve van bescheiden wo ningbouw. Maar wat is het alternatief? Over pakweg twintig jaar zal slechts een enkeling nog weten hoe het geliefde Leider- dorpse sportpark er precies uitzag. Maar duizenden Leiderdor pers zullen wel dagelijks de negatieve gevolgen ervaren van het verkeer van de A4 dat over acht banen door het dorp raast. Wie A zegt, moet ook B zeggen. Ofwel: wie nu nog A4-onder- tunneling zegt, moet ook bebouwing van de Bloemerd zeggen. Zo'n zestien Wassenaarse be drijven kunnen medio volgend jaar verhuizen naar het nieuwe bedrijventerrein Maaldrift II. Na jaren van onderhandelen heeft de gemeente Wassenaar het terrein in kwestie, een voor malig militair terrein, kunnen verwerven. Eind september verwacht de gemeente te kunnen beginnen met het bouwrijp maken van het terrein, waar bedrijven ko men die vanwege milieuhinder weg moeten uit de bebouwde kom. Wassenaar heeft ruim zes jaar moeten wachten op de le vering van het 3,2 hectare grote terrein. De gemeente was de vertraging onlangs zo zat, dat zij een boze brief stuurde aan het ministerie van defensie. Wassenaar zoekt kandidaten sportprijs wassenaar Het Comité Sportverkiezingen Wassenaar is op zoek naar kandida ten voor de Wassenaarse Sportprijs 2000. Die prijs wordt zaterdag 18 november voor de vijfde keer uitgereikt in raadhuis De Paauw. Naast de categorieën sportvrouw, sportman, sportploeg/club en het sporttalent van het jaar, is er ook een prijs voor de vrijwilligers werk bij sportclubs. Iedereen mag tot 1 oktober kandidaten nomi neren voor deze eer, mits de kandidaat in Wassenaar woont en de sportprestatie geleverd is tussen 1 augustus 1999 en 31 juli 2000. I VOOR U IS DIE I VRAAG MISSCHIEN NIEUW VOOR ONS NIET. Wat u ook onderneemt, u kunt putten uit meer dan honderd jaar kennis van zaken. Bedrijfsinformatie, starten van een onderneming, internationale handel of bedrijfsoverdracht. Bij de kamer van koophandel krijgt u een to-the-point antwoord op uw zake lijke vragen. Meer weten? Kom eens langs. Of beter nog: surf naar www.kvk.nl of bel 071 - 525 05 00. EERST EVEN LANGS JE KAMER VAN KOOPHANDEL.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 11