voor scouts Impeesa DA en oppositie 'niet toe' aan verhuizing sportpark Onderdak Regio eiderdorp verhoogt ibsidie bibliotheek Mooiste groene plekje van Zoeterwoude Wassenaar verwelkomt burgemeester A4-HSL: Plan De Bloemerd een aanvaardbare oplossing ZONDAG OPEN ERDAG 2 SEPTEMBER 2000 ;emtuinexcursie in Leiderdorp jRDQRP Op initiatief van de IVN afdeling Leiderdorp, wordt lorgenmiddag een heemtuinexcursie gehouden. Deelne- :s kunnen zien hoe de natuur eruit ziet als er zo weinig mo- In£ jk door de mens wordt ingegrepen. Start van de excursie is enle hoofdingang aan de Persant Snoepweg. De aanvang van mctieïxcursie is zondag om 15.00 uur. uchtelingenWerk zoekt vrijwilligers «schoten Vluchtelingenwerk Voorschoten is op zoek naar villigers. „Mensen die vluchtelingen opvangen en wegwijs ten", aldus de organisatie. Vooral mensen die een rol willen |en bij de inrichting en aankleding van huizen vluchtelingen welkom. Informatie is te verkrijgen bij Petra Tulkens, coör- van d^tor van Vluchtelingenwerk Voorschoten, tel. 071-5790821. sn'ng.| m 65 mille meer voor extra personeel VarboRP eric went s ver- (penbare bibliotheek van itelijkerdorp krijgt meer geld van imeente. Dat staat in het entelijke subsidiepro- ma voor 2001. De subsidie jt verhoogd met 66.000 gul- op ot een bedrag van 786.000 'van in. De bibliotheek heeft eld nodig om extra perso- aan te trekken. Dat wordt let om meer informatie te ling 1 over nieuwe rnedia als net en cd-rom. maan totaal geeft de gemeente :n zijnjr(jorp volgenc} jaar een e 2,5 miljoen gulden aan ■er dies weg. Dat is ruim ig, 00 gulden minder dan in teiten Bet grootste deel is be oben P voor °P bet id van kunst en cultuur en welzijn. Voor het Cultureel )rm Leiderdorp (CPL) is ind jaar een bedrag van |gulden beschikbaar. Daar- e heerfs 3000 gulden bestemd [het Houtkampfestival. Dit Jing dat festival niet door, ït de organisatie de begro- aiet rond kreeg. Wordt het festival ook volgend jaar afge blazen, dan mag het CPL het geld voor iets anders gebruiken. Een groot deel van de subsi dies voor welzijn gaat naar Sjel- ter. Het Leiderdorpse sociaal cultureel centrum krijgt vol gend jaar ruim 320.000 gulden. De Stichting Pluspunt voor Welzijn en Dienstverlening krijgt 190.000 gulden, en dat is zo'n 25.000 meer dan dit jaar. Een deel van dat bedrag is be doeld voor een klus-aan-huis- dienst, waarbij kleine reparaties en diensten bij ouderen thuis worden uitgevoerd. Belangrijkste 'meevaller' in het subsidie-programma, is dat de steun aan de Streekmuziek- school Rijnakkoord in 2001 ver valt, omdat de school geprivati seerd wordt. De streekmuziek- school kreeg voor dit jaar nog ruim 400.000 gulden aan subsi die. Het subsidieprogramma ligt tot 8 september ter inzage. Daarna wordt het voorgelegd aan de raadscommissie voor fi nanciën. Op 27 oktober stelt de gemeenteraad het pakket vast. zoeterwoude Gerard van Cromvoirt heeft de fotowed strijd van Progressief Zoeterwoude gewonnen. Met een sfeerfoto van de ondergaande zon boven de Noord Aa veroverde hij de eerste prijs, een vliegtocht boven Zoeter woude. De tweede prijs ging naar zijn plaatsgenoot Judy van Dijk die een boerderij aan de Weipoortseweg vast legde. Met een foto van de Meerburgermolen bij opko mende zon legde Zoeterwoudenaar Simon Ploeger beslag op de derde plaats. Aan de fotowedstrijd 'Groen Zoeter woude' namen 66 mensen deel. De foto's werden beoor deeld door een jury bestaande uit burgemeester Koop manschap, kunstenares Agnes van der Krogt, voorzitter Theo van Leeuwen van de WLTO en de fotografen Gerard Zwarts en Mike van Bemmelen. De foto's zijn tot en met 29 september te zien tijdens een expositie in het gemeen tehuis, die gistermiddag door Koopmanschap werd ge opend. FOTO CERARD VAN CROMVOIRT De nieuwe burgemeester van Wassenaar, Herman van den Muijsenberg (53), wordt ko mende maandag geïnstalleerd tijdens een buitengewone raadsvergadering. Voorafgaan de aan de ceremonie, die rond drie uur 's middags begint, ver welkomt Wassenaar hem op speciale wijze. Het college verwelkomt Van den Muijsenberg en zijn vrouw, die vervolgens naar de ambts woning van de burgemeester gaan. Daarna gaan ze, met be hulp van de Wassenaarse red dingsbrigade, op speciale wijze naar raadhuis De Paauw. Bij het raadhuis gaat het stel via een erehaag van rijvereniging Koning Emma en de leden van de gemeenteraad, het raadhuis binnen. Van den Muijsenberg heeft zich eerder zeer enthousiast uitgelaten over zijn nieuwe functie, die hij omschreef als het uitkomen van een jongens droom. De oorspronkelijk uit Den Haag afkomstige bestuur der studeerde personeelswerk aan de Sociale Academie en rechten aan de Erasmus Uni versiteit te Rotterdam. In het verleden werkte hij onder meer als personeelsconsulent bij het Rotterdamse afvalbedrijf Roteb en was stafmedewerker perso neelszaken op het ministerie van WVC. Daarnaast ontwikkel de Van den Muijsenberg gedu rende twintig jaar een politieke carrière binnen de WD. Hij functioneerde als raadslid en als wethouder in drie colleges, waarbij hij onder meer verant woordelijk was voor milieu, ha venzaken, personeel, sport en verkeer. Van den Muijsenberg volgt Piet-Heijn Schoute op, die half januari vertrok. 'r ningbouw in De Bloemerd in Leiderdorp bespreekbaar voor PvdA en WD SDA is er 'niet aan toe' om ""de Murinikenpolder een park te maken en De nerd deels te bebouwen, de twee andere college- jen in Leiderdorp, WD en i, is het plan 'bespreek- De oppositie heeft wei- jehoefte aan een verhui- die een 'enorme kapi- vernietiging' betekent. Al Groenlinks niet bij voor nee, want voor een ver- [e tunnelbak in de A4 m: André Bey tijd: 49 )ep: groenteman in de [erdorpse Oranjegale- gerlijke staat: gehuwd inplaats: Leiderdorp - -WD-fraGtievoorzitter H. Zil- verentant ziet in Molkenboers plan 'reële mogelijkheden' om te onderzoeken. ,,Wij hebben als gemeenteraad gezegd dat we onze bijdrage willen leveren in de kosten van een verlengde tunnelbak. Dan moet je ook B zeggen." Op voorhand ziet Zil- verentant al enkele voordelen in een verhuizing van de sport verenigingen. „Je ziet toch dat een aantal sportverenigingen daar tegen de grenzen aanloopt van wat mogelijk is. En de ruimte in de Munnikenpolder biedt dan hele mooie mogelijk heden," Tegen gedeeltelijke be bouwing van De Bloemerd ziet Zilverentant geen principiële bezwaren. „Het gaat alleen om bebouwing van de sportvelden, de rest van het park blijft intact. Ik heb begrepen dat het om de bouw van 100 tot 200 huizen Bom Ook voor de PvdA is de afbraak van sportpark De Bloemerd 'bespreekbaar'. „Natuurlijk is het een idee dat als een bom in slaat, maar het is wel iets om te onderzoeken", zegt fractievoor zitter R. Thunnissen. „Alles is er al jaren op gericht om de A4 verdiept aan te leggen en op dit moment ziet het er niet naar uit dat het Rijk daarvoor met extra geld over de brug komt. Ik denk dat dat alleen gebeurt als wij zelf ook wat doen om het geld daarvoor bij elkaar te krijgen." Sportclubs gaan er aan de an dere kant van de A4 niet op achteruit, meent Thunnissen. „Ze zitten daar bepaald niet ge ïsoleerd, want er komt een pa fs er zo leuk aan het beroep groenteboer? {verken met geuren, kleu- n levende producten. En dviseren van klanten. Vaak ik mensen die blind kool n om het te koken. Maar er vel tien verschillende mo- heden om iets met deze hte te doen. Het vak is me Lirlijk ook met de paplepel toten. In 1800 was er al een leij die warmoezier van be was. En al drie generaties fe familie Bey onafgebroken It vak. is uw levensmotto? lu bijna zeggen: b.l., blijven Bn. Die heb ik van mijn lonmoeder. Elke keer als er tegenzit, dan zegt ze dat: pn ze heeft gelijk. Want wat Istraalt, dat krijg je ook f terug. vindt u het mooiste plekje leiderdorp? Dranjewijk. Daar hoef ik lang over na te denken. Ik h hier praktisch al mijn he ven. Het is een wijk met veel groen. Het is ook mijn Laatst waren ze hier bezig het uitdiepen van de vij- i en toen gooiden ze alle ïnel zomaar op de kant. Ik aan het bellen gegaan, tot irovincie aan toe. Want dat ime enorm aan het hart. De jmoet leefbaar blijven en typische gevoel van saam- Igheid houden. De Oranje- heeft dat nog en daar moe- ive erg zuinig op zijn. ten, een kraampje op de Jkt of een eigen winkel? rallelweg naast de A4." Wo ningbouw in De Bloemerd stuit bij hem ook niet op grote be zwaren. „Het uiterlijk van De Bloemerd bijft grotendeels ge handhaafd." CDA-voorman J. Stevers is min der enthousiast: „De Bloemerd bestemmen voor woningbouw, daar ben ik nog niet aan toe. Het sportcomplex ligt gunstig middenin het dorp en is een stuk beter bereikbaarheid dan de Munnikenpolder." Hij wil eerst eens zien 'hoe nodig be bouwing eigenlijk is, en wat het oplevert'. Ook heeft hij vraagte kens over de verkeerstechni sche gevolgen. „Pleeg je wo ningbouw op De Bloemerd, dan komen daar zo een tot twee auto's per woning bij. Dus zul len er extra ontsluitingen moe ten komen om al dat autover keer in goede banen te leiden." GroenLinks-fractievoorzitter R. Manshanden vindt de plan nen allemaal 'heel erg ver schrikkelijk', maar denkt dat er niets anders opzit dan ze toch te onderzoeken. Enerzijds handhaaft ze het liefst zowel De Bloemerd als de Munnikenpol der, anderzijds is een lange tun nelbak haar partij 'heel wat waard'. En omdat het Rijk wei gert die te betalen, komt ze dan tot de conclusie dat de plannen 'wel de moeite waard zijn om te onderzoeken'. „Al zijn we abso luut niet enthousiast: we staan met de rug tegen de muur." Rijk aan zet Voor H. Veldstra, fractievoorzit ter van D66, is het plan 'een brug te ver'. „Ik vind dat het Rijk eerst nog aan zet is. De economie draait als een tiere lier en dat komt ook omdat er zulke snelwegen zijn als de A4. Wat ligt er dan meer voor de hand dan dat het Rijk die ver lengde tunnelbak financiert? Als Netelenbos en Pronk zeg gen dat ze daar geen geld voor over hebben is dat niet uit te leggen aan de Leiderdorpers. De HSL gaat voor 900 miljoen gulden onder de Achthovener- polder door en een verlengde tunnelbak voor 150 200 mil joen kan niet? Ik heb begrepen dat er een gat van vijftig miljoen gulden is dat Leiderdorp moet vullen om een extra bijdrage van het Rijk te krijgen voor de verlengde tunnelbak. Dat een gemeente als Leiderdorp zo'n bedrag voor zoiets moet op brengen, zo zijn nek moet uit steken, dat is toch onvoorstel baar?" Inhoudelijk heeft Veldstra ook zo haar twijfels over de ver huizing van sportclubs naar de Munnikenpolder. „Ik vind het zo'n complexe zaak dat ik er nog geen standpunt over heb, maar de verwijdering van alle bestaande sportaccommodaties is natuurlijk een enorme kapi taalsvernietiging. AOV-Unie 55+-fractievoorzit- ter A. Roeberding is ook nega tief over het plan: „Ik ben er ab soluut niet gelukkig mee." Hij is bang dat De Bloemerd straks minder groen wordt: „Er wordt toch een flink stuk long wegge haald." lammer vindt hij het bovendien dat er duurdere wo ningen in het gebied komen: „Sociale huurbouw zit er niet in, want dat levert te weinig op. Terwijl daar wel degelijk be hoefte aan is." De Voorschotense scoutinggroep Impeesa krijgt einde lijk een nieuw onderkomen. De stichting kan verhuizen van de Mozartlaan naar de gymnastiekzaal Adegeest aan de Richard Wagnerlaan. De gemeente wil van de zaal een multifunctioneel gebouw maken, waarin ook de Voorschotense Model Spoorvereniging en de Centrale Stichting Kinderopvang Voorschoten (buitenschoolse opvang) terechtkunnen. De verbouwing kost 1,3 miljoen gulden. Nu kies ik voor een winkel, maar dat heeft met mijn leeftijd en mijn gezin te maken. Op mijn 16-de liep ik al te venten langs de deur, en van 1975 tot 1993 heb ik op de markt in de Hoofdstraat gestaan. Dat was puur straattheater. Die kilo ap pelen, daar moest een show omheen. Genoten heb ik daar van. Maar dat opbouwen en af breken in weer en wind, dat ging me niet in de koude kleren zitten. Daarom ben ik zeven jaar geleden een zaak in Ha- zerswoude gestart, en ben ik nu zo blij met mijn nieuwe winkel in de Oranjegalerij. Die hang naar het straatheater is daar mee overigens nog niet verdwe nen. Daarom heb ik een soort luifel boven de toonbank ge maakt. Het liefst zou ik er nog gordijntjes voor hangen, maar dat staat zo gek. Zo is het net alsof ik elke keer weer opkom voor het hooggeëerde publiek. Voor welke groente kunnen we u 's nachts wakker maken? Hele jonge tuinbonen, met spekkies. Daar lik ik mijn vin gers bij af. Waaraan heeft u zich geëergerd de afgelopen dagen? Ik kan erg veel naast me neer leggen. Maar aan sommige wet geving kan ik me mateloos irri teren. Nee, ik kan daar helaas nu geen voorbeeld van geven. Het is iets waar ik bij de start van mijn huidige winkel tegen aan loop. Meer zeg ik er niet over. Wat is uw liefste bezit? Daar kan ik heel kort over zijn: mijn gezin. Ik heb een vrouw en vier kinderen, en ze helpen alle maal in de winkel. Niet omdat ze moeten, maar omdat ze het leuk vinden. Geweldig toch? Wat is uw slechtste eigenschap? Als ik mijn vrouw en kinderen moet geloven is dat nagelbijten. Maar zelf heb ik daar geen last van. Ik ben iemand die koste wat het kost gelijk wil hebben. Ik kan me als een leeuw ergens in vastbijten, en daar dan blind voor gaan. Soms doe ik dat zo fanatiek, dat ik niet meer open sta voor andere argumenten. Wat zou u doen met een mil joen? Ik zou het in de eerste plaats goed beleggen. En vervolgens zou ik zeker ook anderen deel genoot maken van de reve nuen. En dan heb ik het over mensen die het heel hard nodig hebben. Dicht bij huis, maar misschien ook wel in ontwikke lingslanden. Waaraan bent u verslaafd? Misschien dat ik verslaafd ben aan de omgang met mensen. Maar of dat nu echt een versla ving is... Het leuke vind ik dat iedereen een eigen verhaal heeft, en ook weer anders rea geert. Ik ben iemand die doel bewust contact opbouwt met klanten. Een geintje hier, een serieus gesprek daar. Wie haast heeft, is bij mij aan het verkeer de adres. Het beste bewijs daar voor, is dat sommige van mijn klanten uit Hazerswoude 'mee verhuisd,' zijn naar Leiderdorp. Die komen voor hun groente naar de Oranjegalerij, omdat ze mijn gezellige praatjes missen. Dat komt ook omdat ik wil uit blinken in mijn vak: dat is de enige overlevingskans die ik heb tegenover de supermark- tekst eric went De belangenvereniging A4- HSL vindt verplaatsing van De Bloemerd een aanvaardbare oplossing. Toch weigert woordvoerder J. Tieken te ge loven dat dit de laatste kans is om de financiering van een verlengde tunnelbak rond te krijgen: „Als we wel 100 mil joen gulden hebben voor een nieuw centrumplan, dan moet zo'n tunnelbak ook op te brengen zijn. Dan moet er al leen anders voorgefinancierd worden." Dat zo langzamerhand 'heel Leiderdorp' op de schop moet voor een klein stukje verdiepte snelweg, vindt de belangen vereniging niet meer dan te recht: „Je hoort heel vaak dat die A4 alleen een probleem is van de Kerkwijk en de Oranje- wijk Maar dat is absoluut niet waar. Heel Leiderdorp heeft ermee te maken. Denk maai' aan die idioot hoge pergola bij Hoogmade. Als die doorgaat, dan dringen de geluiden van de snelweg overal in het dorp door." Tieken vindt de oplossing die Leiderdorp nu kiest aan vaardbaar. „Verplaatsing van de sportclubs gaat toch pas spelen over een jaar op tien. De eerste jaren wordt de Munnikenpolder immers nog gebruikt als opslagplaats voor de uitgeboorde grond van de HSL-tunnel. Tegen die tijd zit ten veel verenigingen met ver ouderde accommodaties, dus met die kapitaalvernietiging zal het ook wel loslopen. Hij verwacht dat er in Lei derdorp voldoende draagvlak is voor de verplaatsing: „Dan moet de gemeente wel kun nen garanderen dat niemand erop achteruit gaat." voorschoten jan preenen Impeesa en de Model Spoor vereniging zijn tevreden over deze ontwikkeling. De CSKV twijfelt nog. „We kunnen ook terecht in de brede school in Starrenburg die nog moet wor den gebouwd. De komende tijd moeten we alles tegen elkaar af wegen", aldus directeur W. Ats- ma. Met name welzijnswethouder Carabain is blij dat er een op lossing is voor de problemen van Impeesa. Als raadslid van de PvdA was hij er vorig jaar november voor een belangrijk deel verantwoordelijk voor dat de begrotingsvergadering voor Impeesa op een desillusie af liep. Urenlang verkeerden de scouts in de veronderstelling dat zij met subsidie van de ge meente aan de Mozartlaan een nieuw gebouw konden neerzet ten. Om half twee 's nachts werd met steun van de WD en GroenLinks echter onverwacht een door Carabain opgestelde motie aangenomen. Daarin stond dat de gemeente op zoek moest gaan naar een betere plek voor Impeesa. Carabain nu: „Die plek en die organisaties hebben we nu ge vonden. De Richard Wagner laan is beter en veiliger. De lo catie waar Impeesa thans zit, is slecht. Daar kómt een wijkont- sluitingsweg. Daaraan moet je geen club neerzetten. Hemels breed hoeft Impeesa maar drie honderd meter op te schui ven." Impeesa ervaart dit aanbod van de gemeente als een ge schenk uit de hemel. Vorig jaar had voorzitter O. Schrage het nog over 'onbehoorlijke be stuurders', die een serieuze po ging deden om zijn club de nek om te draaien. Hij wees er toen al op dat het gebouw te slecht was om het nog op te knappen. Op dat moment ging hij er nog vanuit dat het 'gezien de zwak ke financiële positie van Voor schoten 'nog wel jaren zou du ren' voordat de gemeente met nieuwe voorstellen zou komen. De Model Spoorvereniging vindt het, aldus secretaris R. Schatborn, 'fantastisch' dat zij kan verhuizen van het clubge bouw van de scoutinggroep Leif Erikson aan de Rouwkooplaan naar Adegeest. Wethouder Carabain hoopt dat in de tweede helft van 2001 met de bouw kan worden be gonnen. foto hielco kuipers A.s. zondag geopend: Stoutenbeek, Montèl, Lederland, Valhal, Houweling, Baalbergen, Kooreman en Slaapkamercentrum. Gesloten: Mijnders en Chairity. Meubelplein Leiderdorp ligt aan de A4 tussen Rotterdam en Amsterdam, afslag Leiderdorp. Meer informatie. 071 - 541 65 85. MEUBELPLEIN LEIDERDORP l VAN 10 TOT 17 UUR

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 19