Rover 75 Estate eerste van Phoenix Weg en wiel Brandweer ontdekt BMW Cl U Het Motorhuis Lagedruk-turbo Volvo S80 Toertocht met motorfietsen HUISMAN Training voor Audi-rijders Volkswagen verfrist Passat Goedkopere versie Wagon R+ bij Suzuki Roeifietsers houden eigen ek Speedster komt begin 2001 De overheid ziet wel wat in de nieuwe overdekte motors cooter Cl van BMW. Eerst be stelde de politie van de deel staat Nordrhein-Westfalen in totaal 29 politie-Cl's en daar na wilde de politiedienst van Hannover er ook vijftien. Als ze goed bevallen zullen er on getwijfeld meer bestellingen komen. Ook uit Nederland want de bijzondere motors cooter wordt toegelaten op onze wegen, heeft de minister van verkeer laten weten. Die toezegging bracht de brandweer van Maarssen er toe om als eerste Nederlandse overheidsdienst de Cl uit te gaan proberen. Als speciaal uitgeruste blusmotor, com pleet met zwaailicht, mobilo foon en de nodige blusappa ratuur. Met dit handige ver voermiddel kan de brandweer veel sneller in actie komen, want het hoeft zich nooit door de verkeersdrukte te wurmen, zoals een grote bluswagen. De Cl mag bereden worden zon der helm en beschermende kleding. Wel is er een motor rijbewijs voor nodig. De C1 als supersmal brandweerwagentje. [RIJD, 'RIJDAG 1 SEPTEMBER 2000 Vondellaan 80, Leiden, Telefoon 071 - 535 18 00 www.motorhuis.nl lOPELel olvo breidt de S80-serie uit iet een nieuwe uitvoering. Het i de S80 2.4T, uitgerust met en 2.4 liter 5-cilinder lagedruk- jrbomotor. Deze nieuwe ver- Ie vult de ruimte op tussen de 80 2.4 en de S80 2.9. De prijs an de Volvo S80 2.4T is vastge- [eld op 87.102 gulden. Ie S80 2.4T is in het gamma pgenomen om tegemoet te omen aan de behoefte naar en iets sportiever getinte versie an Volvo's topmodel. De S80 .4T heeft net als de 2.9 een ermogen van 200 pk. Maar de enmerkende roffel van de 5-ci- nder motor en de iets grotere rekkracht bij lagere toerental- Jn geven de S80 een sportiever arakter dan de versie met 2.9 ter 6-cilinder lijnmotor, die an de S80 juist een comforta- lele, prestigieuze limousine aaakt. )e Volvo S80 2.4T is in de acce- Iïratie iets vlotter dan de S80 .9. Vanuit stilstand naar 100 m/uur optrekken kost bij de 80 2.4T 7,9 seconden, tegen i,2 seconden bij de S80 2.9. daarentegen heeft de 2.9 een ets langere adem, want deze ersie haalt een topsnelheid van 235 km/uur tegenover 230 km/uur bij de 2.4T. De Volvo S80 2.4T is leverbaar met een handgeschakelde 5-versnel- lingsbak of een 5-traps auto maat. Auto's verkopen is geen kunst. Tevreden klanten do's de kunst. )p de motor door het mooie Noord-Holland. Dat kan op zondag 0 september in de derde editie van de zogeheten Quatro Rit, die (oor vier regionale motorclubs wordt georganiseerd. Deze toer- ocht heeft vier startplaatsen (Alkmaar, Anna Paulowna, Kromme- lie, Wognum) die ongeveer 60 kilometer uit elkaar liggen en ook ils finishplaats gelden. De totale route is rond 260 kilometer lang. r kan worden gestart tussen 9 en 11.30 uur en rond 17 uur sluiten Ie start/finishpunten. Deelname kost slechts een tientje. Voor jieer informatie: tel. 072 5621 821. Batavus Batavus elektra Tomos i 100% service meer dan 100 modellen I topkwaliteit in tweewielers weewielers b.v. Levendaal 76 Leiden Tel.: 071 -5131515 kmatrastraat/hoek Willem de Zwij Leiden Tel.: 071 -56806 Audi organiseert voor bezitters van een Audi TT Coupé of TT Roadster een spectaculaire, maar ook leerzame rijvaardig- heidstraining. De training zal plaatsvinden op het circuit van Assen tussen 10 en 12 oktober. Voor bezitters van een Audi S- model (S3, S4, S6 of S8) is er een soortgelijke training ge pland, maar dan op het circuit van Zandvoort van 21 tot en met 24 november. De 1-daagse rijvaardigheidstrai- ningen worden weliswaar op circuits gegeven, maar zijn na drukkelijk niet bedoeld als race trainingen. Doel is een verbete ring van de stuurmanskunst, die leidt tot een 'veiliger maar ook plezieriger rijervaring', al dus Audi. Veilinghuis Christies bracht twee weken geleden in Pebble Beach, Califomië, een aantal klassieke auto's onder de hamer uit de col lectie van de beroemde Ameri kaanse wapenproducent Brow ning. De belangstelling was groot en de collectie bracht uit eindelijk een dikke 18 miljoen gulden op. Een van de topstuk ken was deze Mercedes Simplex uit 1910. De wagen gold des tijds als een geavanceerd stuk techniek en was uitgerust met een 9.3 liter motor, die maar liefst 90 pk voortbracht De tech niek was dik in orde, hetgeen niet gezegd kon worden van de wegen en de banden in die tijd. De twee standaard meegelever de reservebuitenbanden waren dan ook geen overbodige luxe. foto epa BOEKEN Ruim 4.600 'Onschatbare Klassiekers' Elk jaar tegen de herfst ligt de nieuwe editie van De Onschat bare Klassieker in de winkel. Dit standaardwerk op het gebied van klassieke auto's verschijnt inmiddels voor de elfde keer en is wederom uitgebreid met zo'n 400 modellen. De oudste auto's dateren van het begin van de autogeschiedenis, terwijl de jongste 'oldtimers' nog geen tien jaar oud zijn. De elfde aflevering is een impo sant, maar nog steeds handel baar naslagwerk dat sinds en kele jaren uit twee delen be staat. Het herbergt thans foto's en gegevens van ruim 4.600 klassieke auto's. De opzet is dezelfde gebleven. Iedere pagina toont vier zwart wit fotootjes van verschillende types met daarbij een aantal (technische) gegevens en een richtlijn voor de huidige waarde van de betreffende auto, vastge steld door beëdigde taxateurs. Zij onderscheiden drie catego rieën: A geeft de waarde voor auto's in ongerestaureerde staat, maar wel compleet, B geldt voor auto's in redelijke staat en categorie C staat voor klassiekers in goede staat, maar niet in zogeheten concourscon ditie. Verder vermelden de boekwerken ook de oorspron kelijke nieuwprijs, alsmede pro ductiejaren en -aantallen, al zijn die laatste vaak niet be kend. Medio november zal er een ver nieuwde Passat in de Neder landse showrooms staan. De meest in het oog springende wijzigingen in het exterieur zijn de koplampen achter helder glas, nieuwe achterlichten, ge wijzigde motorkap en ver nieuwde bumpers. Met deze wijzigingen, waarvan sommige aan recente Bugatti-prototypes doen denken, krijgt de Passat een wat statiger uitdrukking. De belangrijkste technische wij ziging in de vernieuwde Volks wagen Passat is ongetwijfeld het standaard elektronisch sta- De nieuwe Passat komt in het najaar. biliteitsprogramma (ESP). Deze actieve veiligheidsvoorziening helpt 'uitbreken' van de auto voorkomen. In situaties van on der- of overstuur corrigeert het systeem de koers van de auto in de gewenste rijrichting. Op dit moment zijn de prijzen van de vernieuwde Volkswagen Passat nog niet bekend. Infor matie over motoren, prijzen en uitrustingsniveaus zal op een later tijdstip bekend gemaakt worden. De Passat Variant komt tegen de jaarwisseling op de markt. FIETSSTROOK redactie: Theo van der Kaalj Het was voor Suzuki even schrikken toen Opel in juni met de Agila op de markt kwam voor 20 mil le. Het tweelingbroertje Wagon R+ van Suzuki moest namelijk dik 24 mille kosten. En dus kwam het Japanse merk haastig met de aankondiging van een goedkopere uitvoering. Die 'instapversie' van de Wagon R+ is nu gearriveerd. Naast de GL, te koop vanaf 24.495 gulden, kan de klant nu ook een GA-versie kiezen. Deze kost 20.995 gulden en biedt voor dat geld een iets minder complete uit rusting. Stuurbekrachtiging en een airbag voor de bestuurder zijn nog wel standaard, maar voor ABS en een airbag voor de passagier moet bijbe taald worden. De auto heeft wel dezelfde 1.3 liter motor met 76 pk. De Opel Agila van 19.995 gul den heeft een 1.0 liter motor van 55 pk. BLIK IN HET VERLEDEN Na de overname van het Britse merk Rover door de Phoenix-groep is de aan vankelijk geschrapte Esta- te-versie van de Rover 75 weer in beeld gekomen. De ontwikkeling van deze au to is weer opgepakt en de combi-variant staat nu ge pland voor volgend jaar zomer. VIANEN De eerste foto is al vrijgegeven en laat een stationwagon zien met een sjieke uitstraling, net als bij de sedan. Of het plan om voor deze uitvoering de oude Britse benaming 'shooting- -break' te gebruiken, doorgang zal vinden, moet overigens nog blijken. De Estate zal over een jaar be schikbaar zijn met dezelfde motoren als de 75 sedan, te we ten benzinemotoren van 1.8, 2.0 en 2.5 liter en een 2.0 liter turbodiesel. Afhankelijk van de uitrusting zijn deze krachtbron nen allemaal leverbaar met een 5-traps automaat. Volgens Rover wordt het een multifunctionele stationwagon met bijzonderheden als een dubbele laadvloer en een apart te openen achterruit. Een neer- klapbare achterbankleuning in de verhouding 60:40 is stan daard, net als diverse bagage netten, bevestigingshaken en een afdekhoes. Het laadvolume bedraagt ongeveer 1.500 liter. De 75 Estate wordt Rovers eer ste nieuwe model onder de Phoenix-vlag. De nieuwe Ro ver-topman Kevin Howe: 'Het volledig nieuw ontwikkelde on derstel van de Rover 75 is toon aangevend in zijn klasse en biedt veel potentieel voor ande re modellen, zoals de nieuwe Roeifietsers houden in het weekeinde van 9 en 10 september hun eigen Eu ropese Kampioenschappen in Zee land. Er wordt gereden op één type roeifiets, die van het merk Thijs. Fabrikant Thijs Industrial De signs uit Middelburg nodigt profs en recreanten uit aan de wedstrijden mee te doen en stelt hier voor tien roeifietsen ter beschikking. De aandrijving van een roeifiets is compleet an ders dan die van een normale fiets. Om vooruit te komen worden zowel benen als armen gebruikt. De voeten blijven bij elkaar, duwen af, terwijl de fietser gelijktijdig het stuur naar zich toetrekt. Omdat het om een ligfiets gaat kan er een flinke snelheid worden ontwikkeld. Ontwerper Derk Thijs spreekt van een 'multifunctionele ergono mische machine' en 'een efficiënt fitnessappa raat'. De roeifiets is voorzien van een staalkabel in plaats van een ketting die het achterwiel aan drijft. Die kabel loopt rond een 'snek', een alumi nium trommel met groeven. Een derailleur leidt de kabel naar diverse verzetten. De overkapte uitvoering van de roeifiets zou de snelste fiets ter wereld zijn. Twee jaar geleden werd daarmee in nog geen veertien uur van Pa rijs naar Amsterdam gereden. Renners op tradi tionele racefietsen kwamen uren later binnen. De Europese Kampioenschappen zijn vorig jaar voor het eerst gehouden. Er wordt rekening ge houden met het feit dat mensen voor het eerst op een roeifiets stappen. De roeibeweging ziet er gemakkelijk uit, maar het opstappen valt zeker niet mee voor de eerste keer. Daarom krijgen deelnemers eerst instructielessen vooraf. Organisator is de Interna tional Rowingbike Fede ration in Middelburg. Er zijn overnachtingen en diners in de omgeving te reserveren. Aanmelden Jjm via tel. 011 8623 079 of e- mail: irof@ rowingbike.com. Voor publiek zijn de wedstrij den aan de zuidkant van de Oosterscheldekering goed en kosteloos te vol gen. Start en finish zijn op de Hoogh Plaetweg aan de zeezijde, ongeveer halverwege Neeltje Jans. Voor het berijden van de roeifiets is instructie vooraf nodig, foto thijs Of de Rover 75 stationwagon 'shooting-break' gaat heten, zal volgend jaar zomer blijken. Estate'. Over het succes in Ne derland hoeft hij zich in elk ge val niet zoveel zorgen te maken. De 75 verkoopt redelijk goed en een stationwagon zal ongetwij feld een gunstige invloed op de verkoop hebben. De Rover 'Se venty-Five' is er vanaf 61.990. Wat de Estate gaat kosten is nog niet bekend. In afwachting van de 75 Estate wil Rover de stokkende verkoop van de 25-serie, sinds eind vo rig jaar opvolger van de com pacte 200-reeks, een beetje op peppen met een actiemodel. En dat is de Rover 25 Nouveau. Het model is genoemd naar het glossy modemagazine Nouveau en mikt dus volledig op de vrouwelijke koper. Volgens Ro ver is de oplage van de 25 Nou veau beperkt tot honderd exemplaren. De Rover 25 Nouveau is geba seerd op de Club-uitvoering en heeft als extra's onder meer air conditioning, een alarminstal latie, elektrisch bedienbare ra men vóór, elektrisch bedienba re en verwarmbare buitenspie gels, leren bekleding, metallic lak, 15 inch wielen, een audio- systeem en wortelnotenhouten afwerking van het dashboard en de portieren. Voor de aan drijving zorgt een 1.4 liter 16- kleps motor met 103 pk. Bij de aanschaf van een auto letten vrouwen op heel andere zaken dan mannen. Denk bij voorbeeld aan een simpele ma- ke-up spiegel aan de bestuur derszijde. Heel vaak worden dat soort dingen door autofabri foto rover kanten over het hoofd gezien. De redactie van Nouveau ont ving hierover regelmatig brie ven van lezeressen en stelde daaruit een lijst samen met za ken die vrouwen vaak in een auto missen. Bij Rover vonden ze een gewillig oor met ge noemd actiemodel als resultaat. De gelimiteerde Rover 25 Nou veau is leverbaar in de kleuren Anthracite en Platinum Silver en kost als 3-deurs 37.990 gul den. De 5-deurs moet 1.000 piek meer opbrengen. Eerder dit jaar toonde de Duitse autofabrikant Opel de fraaie Speedster, een spannende nieuwe conceptau to, ontworpen door Opeis eigen tech nisch ontwikke lingscentrum en het Britse Lotus En gineering. Ongetwijfeld tot groot genoegen van veel autoliefheb bers laat Opel nu weten dat het de tweepersoons road ster in productie neemt. De Speed ster met midden- motor moet eind maart 2001 bij de dealer staan en gaat rond 90.000 gulden kosten. Volgend jaar zullen er 150 Speedsters naar ons land komen, het jaar daarop 200. Hoewel er, als gevolg van het samenwerkingsverband, over eenkomsten zijn met de Lotus Elise, verschillen beide sport wagens toch behoorlijk van el kaar. Afgezien van het afwijken de uiterlijk, komt volgens Opel slechts minder dan tien procent Opel ontwikkelde de Speedster samen met Lotus. van de toegepaste onderdelen overeen met die van de Lotus. Het uiterlijk van de Speedster geeft aan welke richting Opel straks met de andere modellen opgaat. In de aansprekende tweezitter heeft Opel veel lichtgewicht materialen toegepast. Zo staat het kunststof koetswerk op een chassis van aluminium en is ook de centraal geplaatste mo tor van aluminium. De inhoud is 2.2 liter en dat levert een ver mogen op van 147 pk. In com binatie met het lage gewicht van de auto, nog geen 800 kilo, zorgt deze krachtbron voor een supersnelle sprint vanuit stil stand naar 100 km/uur in min der dan 6 seconden. Maar voor al is de motor, die kort geleden debuteerde in de Opel Coupé, ontworpen om goede prestaties te leveren bij een laag brand stofverbruik en lage emissie- waarden, zegt Opel.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23