NoOlt tot last Vail anderen Zijn bij begin van nieuw seizoen Korfballers verwachtingsv< Toernooi TIJGERS Stand Leidsch Dagblad Tennis Circuit Bi SB j]raHT33Tkl EHEIwor Sport Traditionele strijd op ZTC minien L.I.A.M. VRIJDAG 1 SEPTEMBER 2000 982 Laatbloeier Steven Baart beproeft geluk in hoofdklasse bij KVS Elke korfballer met een beetje ambitie droomt van de hoofdklasse. Zo ook Steven Baart. De 25-jarige Leiderdorper liet vorige week zijn hart spreken toen hij besloot de over stap van TOP naar KVS te maken. „Het tijdstip was misschien ongelukkig", zegt Baart. „Maar voor mij ging de tijd dringen en de vereniging gaat nog langer mee." LEIDERDt GERTJAN VAN GEEN Baart was al geruime tijd met de Sassenheimse overgangs- klasser in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Afspraken met de nieuwe trainer Jenne Warrink waren al voor de zo mer gemaakt en ook de rest re kende op de makkelijk scoren de Leiderdorper. Vorig seizoen maakte Baart op het veld en in de zaal bij elkaar 200 doelpun ten, een ongekend hoog aantal. TOP, dat in de slotfase van de zaalcompetitie net naast het kampioenschap en dus ook naast het hoofdklasseschap greep, zou wederom titelkandi daat zijn. Baart liep echter met een on bestemd gevoel rond en kan het nog steeds niet goed omschrij ven. „Ik heb een TOP-hart en dan ga je niet een, twee, drie weg. De korfbalwereld steekt anders in elkaar dan het ama teurvoetbal. Hoewel het mijn ambitie was om in de hoofd klasse te spelen - en daar heb nooit een geheim van gemaakt - dacht ik: 'Blijf lekker'. Maar na de vakantie ging ik twijfelen aan die beslissing. 'Heb ik niet te snel ja gezegd tegen TOP en heb ik niet te snel nee gezegd tegen KVS'." Hij noemt zichzelf een laat bloeier. „Ook in mijn junioren- tijd kwam ik pas in mijn laatste jaar bij het Nederlands team. De laatste twee jaar heb ik veel progressie geboekt. Het is nu ondenkbaar dat ik geen doel punten maak in een wedstrijd, al is deze uitspraak natuurlijk de goden verzoeken." Baart is in het dagelijks leven leraar op De Vuurvogel, een ba sisschool voor kinderen met ge- Steven Baart (met bal): „Ik ben nog nooit zo dicht bij de zaalfinale in Ahoy', het summum voor elke korfballer, geweest. Het is maar 15 uur korf ballen en je bent er." foto mark lamers drags- en leerstoornissen. „Die kinderen komen binnen met een deuk en wij proberen ze weer uit te deuken. We willen ze goed mogelijk voorbereiden op hun verdere leven." Hij citeert regel 22 van het schoolreglement. 'Zorg dat je nooit tot last bent van anderen'. In zeker zin gaat die stelling ook voor hem op. „Mijn teamgeno ten kennen mij goed. Ze weten dat ze grote problemen met mij krijgen als ik niet meer gemoti veerd ben", zegt hij. Omdat ook in korfballand de tamtam snel gaat, was KVS er als de kippen bij om Baart een nieuw aanbod te doen. De Scheveningse club had hem in het verleden al een paar keer benaderd, maar Baart had de boot afgehouden. Nu hapte hij toe. „Ik stond al klaar om met TOP op. trainingsweekend te gaan toen het telefoontje kwam. De optie was nog steeds open. Mij werd een vaste plek in het eerste beloofd." KVS zat dringend verlegen om een scorende speler na het vertrek van Erik Snaphaan. De club speelt op het veld en in de zaal in de hoofdklasse en vierde de laatste jaren met de jeugd vele kampioenschappen. „KVS is in zijn totaliteit verder dan TOP", stelt Baart. „Het zou ook een slechte zaak als dat niet zo was. TOP wil op termijn naar de hoofd klasse, KVS is daar al. Toen ik aankwam, kreeg ik meteen het 'ABC' van KVS in mijn handen gedrukt. Met de beleidsplannen en al. Bij KVS heerst er een sfeer van: als de hal afbrandt, winnen we eerst de wedstrijd en dan pas gaan we blussen." Niet alleen KVS aasde op de doelpunten van Baart, ook Sporting Trigon wilde hem graag inlijven. Een 'terugkeer' naar de fusieclub - Baart speel de tot zijn zeventiende voor Fi des Pacta - was geen optie en niet alleen omdat Trigon vorig jaar degradeerde. „Toen ik ver trok naar TOP zat Fides Pacta op een dwaalspoor, ik heb die club eigenlijk de rug toege keerd. TOP is mijn vereniging geworden, daar zitten mijn vrienden. Ik wil ook bij TOP be trokken blijven, mee blijven denken met het beleid en trai ning blijven geven aan een ploeg. Ik ga puur voor het korf bal naar KVS, voor de gezellig heid zal ik nog steeds naar Sas- senheim gaan." Hij heeft veel aan de vereni ging te danken en dat maakte zijn besluit alleen maar moeilij ker. Maar hij wil niet worden gezien als een verrader of over loper. Daarom schreef hij een lange open brief in het clubblad om eventuele geruchten voor te zijn. Baart strijdt met open vi zier en wil de zaken netjes af handelen. Zijn toekomst ligt op het hoogste niveau. „TOP gaat ze ker hoge ogen gooien, maar ik had het risico gelopen dat het weer niet gelukt was. Ik besef dat het een heel egoïstische be slissing van me is geweest en dat ik er geen vrienden mee maak, maar ik kies nu voor me zelf. Ik heb genoeg hoofdklasse- wedstrijden gezien in mijn le ven om te weten dat ik dat ook wil en nu kom ik er zelf tussen te lopen. -Ik weet niet of dat za ligmakend is, maar dat ga ik uitvinden. Ik heb nu in ieder geval de zekerheid van de hoofdklasse. Ik ben nog nooit zo dicht bij de zaalfinale in Ahoy', het summum voor elke korfballer, geweest. Het is maar 15 uur korfballen en je bent er." Naam: Bob Logger Leeftijd: 51 jaar Club: Unicum Speelsterkte: Cl 35+ Ranking: gedeeld 16de met 3 punten, (nog) niet geplaatst „Het seizoen is zeker naar wens verlopen. Ik heb lekker gespeeld. Ik heb alleen weinig punten gehaald. Volgende week kan ik opArtesia nog scoren met mijn partner Hans Goudriaan. Mocht ik de Masters niet halen dan is dat geen probleem. Ik heb de kans gehad. Op TeHaDo wil de ik pieken, maar ik speelde heel slecht, waardoor we in de tweede ronde al verloren. Als je niet goed speelt verdien je het niet Ik heb De Munnik en De Meren wijk gewonnen, maar op De Meren wijk wa ren er te weinig deelnemers en kreeg ik dus geen punten. Ik hoop dat ik via de reserve lijst nog een kans krijg om mee te doen. Naam: David Brunsveld Leeftijd: 26 jaar Club: Forescate Speelsterkte: Cl Ze hebben de hele zomer lang toernooien gespeeld. Voor de gezelligheid of puur voor de prestatie. Voor minimaal drie van de vijf toernooitijgers eindigt het seizoen met een lekker toetje: de Masters van het Leidsch Dagblad Tennis Circuit. Vandaag blikt het vijftal in de laatste aflevering terug op de toernooienreeks. Ranking: vijfde met 20 punten en geplaatst „Ik heb alleen Dekker gewon nen en bij Forescate in de fina le gestaan. Ik had wel het idee dat ik meer finales kon spelen, maar heb daarna niet best meer gepresteerd. Het is ge vaarlijk om voorspellingen te doen. Als ik in goeden doen ben, zie ik mezelf wel als kans hebber bij de Masters. Ik moet dan wel fit zijn. Als ik de kruisfinale niet zou halen, zou het een teleurstelling zijn. De doelstelling is wel bereikt. Het idee dat ik B word, is wel pret tig. Ik heb zo lang aange- klooid. Het moest er dit jaar van komen. Nu nog het toefje slagroom erop. Naam: Menno van de Bor Leeftijd: 15 jaar Club: Zoeterwoudse TC Speelsterkte: Dl Ranking: gedeeld zevende met 16 punten, (nog) niet ge plaatst weer beter. Ik ben precies in vorm denk ik. Zo hoort het, hè. Naam: Merel Aalders Leeftijd: 16 jaar Club: Zee Duin Speelsterkte: B2 Ranking: zevende met 7 pun ten en geplaatst Het seizoen begon goed met mijn overwinning bij De Mun nik. Daarna is het niet altijd even voorspoedig verlopen. Het zal van het laatste toernooi bij mijn eigen clubZTC afhangen. Er zijn nog vier kanshebbers voor twee plaatsen. Normaal gesproken moet een plaats in de halve finale genoeg zijn, maar ik wil het toernooi win nen. Dan is er geen enkele twijfel over mijn deelname, ge lukkig gaat het de laatste tijd „Op zich is het me wel beval len. Ik ben vooruit gegaan en met tiuee BI -finales op Zuid- West en Roomburg ben ik te vreden. Het is wachten op mijn eerste BI-titel, maar dat zal me denk ik niet lukken op de Masters. Het deelnemers veld is wel heel erg sterk dit jaar. Ach, ik ben al blij dat ik mee mag doen. Naam: Corinne Manuputty Leeftijd: 14 jaar Club: De Merenwijk en SW Speelsterkte: C2 Ranking: tweede met 11 punten en geplaatst „Ik had best wel venvacht, dat ik bij de Masters zou ko men al heb ik wel het idee dat de Cl vorig jaar sterker was. Het kan ook zijn dat ik naar het niveau ben toege groeid. Ik heb vijf finales ge speeld, bij Dekker, Unicum, Zee Duin, Nieuw Vennep en Zuid-West. Op zich is het goed dat ik er zo veel gespeeld heb, maar ik had er meer willen winnen. Nu won ik al leen in Nieuw Vennep, ter wijl ik vorig jaar in D veel vaker eerste was. Ik weet dat ik van iedereen kan winnen op de Masters. Ik ga er in ie der geval mijn best voor doen. Ik hoop dat het lekker loopt. KORFBAL MICHEL VAN GENT Tal van regionale korfbalploegen beginnen vol verwachting aan de nieuwe veldcompeütie. TOP, Fiks, De Danaïden, Madjoe, Velocitas, KZ Leiden en Fluks willen hoog meedraaien. Spor ting Trigon en Pernix vernieuwden hun selectie het sterkst en richten zich dan ook louter op handhaving. Voor Sporting Trigon wordt het in menig op zicht een nieuw begin gezien de veranderingen in de selectie, spelwijze, competitieopzet en de accommodatie. Diana Hoppenbrouwer, Christi ne Verbruggen, Dimitri IJzerman en Maarten van Vliet nemen de plaatsen in van Inge Homberg (stage), Bianca Joustra (naar Blauw Wit), Tim van der Horst (naar TOP) en Alfred Lambooy (gepas seerd). „De ploeg is gekozen met het oog op de toekomst en de tactiek. Het is de namelijk bedoe ling dat wij anders gaan spelen, met meer pres sing in de verdediging. De opstelling staat nog niet vast, maar in elk geval zullen Sander de Haas en Arnoud Lambooy niet bijelkaar staan, omdat zij allebei in een vak goed kunnen afvangen en h.et spel verdelen", vertelt Peter Schallenberg. De oefenmeester uit Amsterdam heeft nog twee we ken om de juiste samenstelling te vinden, want de hoofdklasse start vanwege de nieuwe compe titieopzet later dan de overige klassen. „Wij gaan met een fris gevoel beginnen, omdat wij een nieuwe groep en een nieuwe tactiek hebben. Ik hoop dat wij ons snel veilig kunnen spelen", stelt Schallenberg. Hij verwacht ook een positief effect van het nieuwe kunstgras. „Spelers bewegen er gemakkelijker op en dat geeft meer zelfvertrou wen. Het kunstgras laat ook zien dat je erbij hoort in de hoofdklasse." Trainer Jenne Warrink zag de voorbereiding van TOP behoorlijk in de war gebracht worden door het late vertrek van Steven Baart naar KVS en de komst van Tim van der Horst. Mascha Nieuwenhuijsen en Bas van Amsterdam zijn de andere nieuwelingen. „Het kost altijd enige tijd voor een nieuwe trainer en een selectie om aan elkaar te wennen. Deze veranderingen hebben zeker voor een brokje onrust gezorgd, omdat er steeds weer wijzigingen waren in de vakken. Wij hebben nog geen enkele keer in deze opstelling kunnen oefenen. Dat moet straks in de competi tie allemaal nog groeien", stelt Warrink. Hij wil wel hoog meedraaien, maar mikt niet op een kampioenschap, temeer daar hij met Oranje Wit, De Meeuwen en Wit Blauw meerdere ploegen ziet opdoemen. Het achttal van eersteklasser Pernix tel Irene van der Burg, Mirjam van der Giesseri line Roest, Huig Schoonderwoerd en Frans liefst vijf nieuwelingen. „Het kan alle kant met deze jonge groep", beseft trainer Petei pers. „Wij zullen heel scherp moeten traine bepaalde spelvormen erin te slijpen. Ik zie competitie echt als een leerjaar, waarin vooral van ons enthousiasme en fanatisme 2 moeten hebben om erin te blijven." Ook Tempo richt zich vanwege de jeu spelersgroep op handhaving. De nieuwe h Aad van Rijthouven heeft met Linda van W| en Elmer Veenman twee debutanten opge „Wij zitten in de zwaarste eerste klasse die] maar ik denk dat wij er wel in zullen blijvj wil meer over de vrouwen gaan aanvallen ging in de oefencampagne al aardig goed." Crescendo en De Danaïden trokken na degradatie naar de tweede klasse nieuwe tra aan, maar hun ambities verschillen sterk van der Berg van Crescendo gaat voor haa ving, met name omdat er met Jenny Belt, Pq Ouwerkerk, Elsa Winkel Groenedijk en I Biermann vier onervaren spelers moeten w« ingepast. Zijn collega Rob van der Spelt wil strijden om de twee promotieplaatsen. Sus de Roode en Aart Tholens (afkomstig van A Souburg) debuteren in de ploeg. De laatste opvolger van de gestopte routinier Heiko Lo Overigens mag Arne Heijman een jaar geen voerder zijn vanwege het verzinnen van eej slag voor de wedstrijd tegen Sporting Westi seizoen. Fiks mikt zelfs op het kampioen* van de tweede klasse. Coach Anke Heederik Inge Anholts een rentree en Jerry Buurman 17 jaar, een debuut in de basis. Madjoe en Velocitas denken allebei ho eindigen in de derde klasse. Zij hebben elk nieuwe spelers in het achttal: bij de Rijnsbi Marco Ravensbergen en Jos Star en bij de L< dorpers Fanja van Wallinga en Iwo Nelson Bierens, de nieuwe trainer van KZ Leiden mogelijkheden om bij de eerste drie te kc Maartje van Berkum en Bianca Witteveen ben voor het eerst een basisplaats. Fluks terugval naar de vierde klasse graag in ééi zoen goedmaken door een kampioenschap buterend trainer Robin Sommeling heeft m ge Spaanderman, Arno van Haarlem en Spaanderman drie jonge talenten geselectee| ZOETERWOUDE DORP De traditionele strijd om de laatste Masters-tickets bij het open toernooi van de Zoeter woudse TC blijft dit jaar be perkt. Veelal zijn de kaarten ge schud. Alleen bij de mannen in Dl kunnen de kanshebbers el kaar onderling aftroeven. In de B-categorie kan Alphenaar Jelle Oosterhoff zich nog tussen de beste acht van het seizoen scharen. Daarvoor moet hij wel het toernooi winnen. Oosterhoff is tot nu toe de enige halve-finalist op de hard- court-banen in Zoeterwoude Dorp. Hij was eerder deze week al te sterk voor Rutger Baans (6- 4 6-0). De speler van TEAN be zet voorlopig de 21ste plaats in de circuitstand, maar de ver schillen met de top zijn klein, zodat hij een flinke sprong kan maken. Oosterhoff moet dan in de halve finale wel afrekenen met thuisspeler Mike van Velzen of Marcel Rodenburg. Voor de andere finaleplaats is Mare Brand de eerste gegadig de, maar de Boskoper kwam nog niet in actie. In het vrouwenenkel B kon den door het weinige aantal in schrijvingen op voorhand al geen veranderingen meer ko men. Het pouletje van vier speelsters werd zelfs uitgedund tot twee, nadat Merel Aalders (blessure) en Leonie Mekel (zij prefereerde een A-toernooi) af zegden. Monique van Ark en Tyscha Waayer speelden zo gis teren in de enige wedstrijd van het toernooi meteen de finale. De 'toernooiwinst' was voor Van Ark: 6-0 6-3. In de C-categorie vecht Rem- co Fehr voor zijn laatste kans. De speler van Zuid-West is in middels tot de kwartfinale ge vorderd, maar moet verder ko men om voor de Masters te worden uitgenodigd. Zijn vol gende horde is Roeland van Ark, die al zeker van zijn zaak is. Mocht Fehr niet in zijn opzet slagen, dan kan Robbert-Jan Peeters nog verrassen. De Te- Hado-speler treft in de kv nale de als tweede ingest Wesley Oosterbaan. In D vechten Maarten v< Voet (Dekker), Menno v; Bor (ZTC) en Ewoud Spi burg (Roomburg) om plaatsen. De eerste staat i in de halve finale. Van de en Spruijtenburg spelen daag de kwartfinale. CIRCUITin cijfe ZOETERWOUDE Drie Klaver Drie toernooi, ZTC DEB, poule: M. Van Ark - T. Waayer 3. HEB, eerste ronde: B. van Eed( van Veen w.o., H. van Velzen - R. Oi 6-2 6-3, M. Lexmond-P van Hal 6 M van Velzen - F, de Groot w.o.. denburg - E. Hinnen 6-3 6-2, R. G Anker 2-6 6-4 7-5. Kwartfinale: terhoff - R. Baans 6-4 6-0. DEC, kwartfinale: B. de Groot - Doesburg 1-6 6-3 7-6, J. Lexmoit Taffijn 3-6 7-6 6-1, L Wijsman - S. lans 2-6 6-4 7-6 HEC, tweede ronde: E. Hinnen - 1 Man 6-1 6-0, J. Hulstein - V Kartodl 6-3 6-4, R. Fehr - M. Voskuyl 1-6 7-j R. van Ark - G. van Leeuwen 6-4 6-4. Rooy - W Waaijers 4-6 6-2 6-3, I Leeuwen - J Visser 4-6 6-2 6-2, R ters - M. van de Bor 6-2 6-2, W. 0 baan - R. Oostdam 6-4 6-2. Heren Enkel BI 1M.A. Fleischeuer (Zee en Duin) 37 2. T. Star (Zee en Duin) 21 3 R. Bermudez (De Merenwi|k) 19 4 J.P. Boogmans (Zee en Duin) 15 5. M.J. Visser (Oegstgeester LTC) 15 6. CJ. de Regt (Dekker Tennis) 13 7. M. Rusman (Nieuw Vennep) 8 8. M Kalkhoven (Zee en Duin) 7 9. M. Rodenburg (Unicum) 6 10. M.J. van Trigt (Hillegomse T.C.) 6 11J. Koemans (De Metselaars) 6 12. A. Robben (Tean) 6 Heren Enkel Cl 1. E C Hinnen (Tennispark Jonkers) 30 2. M. de Weger (Oegstgeester LTC) 28 3 D M Harmzen (LTC Lisse) 23 4. R Oostdam (De Boekhorst) 23 5. D Brunsveld (Forescate) 20 6 R. van Ark (Oegstgeester LTC) 18 7. R. Rommers (Nieuwe Sloot) 16 8. E. Ravensbergen (Zee en Duin) 14 9 M. Voskuyl (Oegstgeester LTC) 10 R L. Fehr (Zuid-West) 11 Heren Enkel Dl 1 B.F.G. Abrahams (Dekker Tennis) 37 2. S. Brugman (De Munnik) 33 3. T. Castel (Tean) 24 4 J. van Teijlingen (De Munnik) 24 5. J. Herweyer (Oegstgeester LTC) 20 6. T. Driessen (Dekker Tennis) 19 7. M. van de Voet (Dekker Tennis) 16 8. E Sprui|tenburg (Roomburg) 16 9. M R van de Bor (Zoeterwoudse TC) 16 10. P.A.E de Jong (Roomburg) 11 11. P Scheurwater (Bollenpark) 11 12. J. van Bemmel (Boskoop) 11 Dames Enkel BI 1. H. Boers (Unicum) 21 2. L Verhoeven (Forescate) 20 3.1. Kruit (Zee en Duin) 4. A. Oosters (De Lobbelaer) 5.1.L. van der Plas (Zee en Duin) 6 B van der Gugten (De Merenwijk) 7. M. Aalders (Zee en Duin) 8. A. Wissink (Tean) Dames Enkel Cl 1. J.J.M Ammerlaan (LTC Lisse) 2. C.R. Manuputty (Voorhout) 3. S Patti (Zee en Duin) 4. T.J. van Duinen (Dq Merenwijk) 5. M.W.A. Onderwater (Zuid-West) 6 Lisette Castel (Tean) 7. M Vink 8. M L. Kimman (Forescate) 9. K. Sanders (Nieuwkoop) 10 N Drost 11E Veentjer (Tennispark Jonkers) 12. Angela Pan (Bollenpark) Dames Enkel Dl 1. Lisette Castel (Tean) 2. L. Wijsman (De Munnik) 3. J. Minderhoud (De Merenwijk) 4. G. van Rijn (De Boekhorst) 5. M. Laros (De Boekhorst) 6. K. van Ark (Unicum) 7. A. Sanders (Nieuwkoop) 8. U de Herdt (De Merenwijk) 9 K. Sanders (Nieuwkoop) 10. C. Kruyt (Tean) Heren Dubbel BI 1.T. Star (Zee en Duin) 2. R. Bermudez (De Merenwijk) 3. P Roggeveen (Tean) 4 J. Oosterhoff (Tean) 5. M Kallenberg (Unicum) 6. A. Robben (Tean) 7 M.J. van Trigt (Hillegomse TC) 8. G. Westerbeek 9. B. Spee Heren Dubbel C1-35+ 1.J F.X Montanus(DekkerTennis) 2. A. Chevalier (Nieuwe Sloot) 3. P.J.W. Bakker (Nieuwe Sloot) llegomse T >ia) 6. V Webert (Artesia) Heren Dubbel D1-35+ 1. G. van de Broek (Zuid-West) 2. J Smeenge (Hill w 3. R Mohlmann (Hille 4. J.T.M. r 6 F. Filarski (De Merenwijk) 7. Jan Koppenhol (De Merenwijk) 8. A.O. Jong-A.-Tai (Zuid-West) 9. J.J. Tegelaar (T V. Zuid-West) Dames Dubbel C1-35+ 1.J.M.E. Smith (Artesia) 2. G.J. Serlier-v.d. Burg (De Merenwiji 3 K van der Zon (Katwijkse LTV) 4. M. Rijnders (Katwijkse LTV) 5. L.J.F. Hins(De Merenwijk) 6. H.E Laan-Ruinen 7. H. Boskamp (Oosthout) Dames Dubbel D1-35+ 1. S.P Stijger-van der H. (Zuid-We<| 2. D.A. Vonk (Zuid-West) 3. G. Renkers (Nieuwe Sloot) 4. E. Noppe (Huister Duin) 5. N Hui|sman (De Merenwijk) 6. M. Elsholz 7. Y. Kamerling (Unicum) 8. Marja Verwey-Harkes 9. J.H.M. Nieuwesteeg(Boskoop) 10 M M. van der Meulen (De Meren»! teyfcH Dag/^ 3QFDSPONSOR '"MARWIJK partners Mercedes-Benz i-iHirrri NOTARISKANTOOR Mr. H.H. Augstein creatieve communicatie concepten Hoofdstraat ij 2171 BA Sassenhe' telefoon 0252 - 2I03|

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 20