Krajicek komt weer met de schrik vrij Sport SCOREbord Oremans verlaat us Open in gezelschap van Agassi elstar-selectie bezorgd ver ploegmaat Strieker Voetblessure voor Kluivert UEFA en FIFA doen concessie over transfer IJDAG 1 SEPTEMBER 2000 19 loeizame dubbelwinst Haarhuis 7 .V York* Paul Haarhuis heeft met zijn Australisch partner "mdon Stolle een moeizame start gemaakt op de US Open. Het B tweede geplaatste duo verloor de openingsset met 4-6 aan jt Zweedse koppel Aspelin en Landsberg. Haarhuis en Stolle de tiebreak van de tweede set met 8-6. In het derde be trokken ze de partij met 6-4 naar zich toe. Kristie Boogert [f jrdween met de Australiër Mark Woodforde in de eerste ronde het gemengd dubbel na een nederlaag tegen de Slowaakse ^absudova en de Tsjech Rikl, 3-6 1-6. Caroline Vis verloor met in\ax Australische partner Kratzmann van de Amerikanen Oster- 222 h en Stark (2-6 5-7). Manon Bollegraf werd uitgeschakeld in "far eerste optreden in het vrouwendubbel. De Italiaanse Gar- ii en de Slowaakse Husarova waren te sterk voor Bollegraf en Aar Amerikaanse partner Nicole Arendt, 4-6 5-7. esn «Heng legt beslag op schaaktitel 2 Itterdam Schaakster Zhao Qin Peng heeft zich gisteren via n .In imponerende overwinning op Linda Jap Tjoen San in de torlaatste ronde van het NK Vrouwen verzekerd van de titel. in Barendrecht woonachtige Chinese stak met kop en °P§iouders boven de concurrentie uit en stond slechts twee fPfaal een halfje af aan haar directe concurrente Tea Lanchava. lossoni wint zesde etappe Vuelta ;1lencia De Italiaan Paolo Bossoni spurtte in de zesde etappe |n Benidorm naar Valencia naar de eerste zege in zijn carrière 7 |or zijn landgenoot Giovanni Lombardi en zijn Spaanse idool Acar Freire te verslaan. Door een massale valpartij 12 kilome- tvoor de aankomst brak het peloton in stukken. Tonkov, Vi- ^ïque en Escartin misten de aansluiting en verloren uiteinde- wk43 seconden op de koplopers. gJpnieuw ritzege voor Van Moorsel g5°'QRD Leontien van Moorsel heeft ook de tweede etappe van zoji Trophee d'or, een Franse etappekoers voor vrouwen, gewon- Zij versloeg in een rit over 117,5 kilometer met start en fi- fcesh in Avoid de Duitse Hanka Kupfernagel in de massasprint. ien[n Moorsel won woensdag de eerste etappe, een individuele ^JJdrit, eveneens voor Kupfernagel. 3ert Pauw weg bij KNAU 'recht* Bert Pauw stapt na de Olympische Spelen van Sydney als technisch directeur van de Koninklijke Nederlandse Atle- f°?k Unie. Hij heeft laten weten toe te zijn aan een nieuwe uit- Pauw trad in 1992 in dienst van de KNAU. rmstrong tijdens training aangereden De ""tatraini ?Cf I ujj i;P] De Amerikaanse wielrenner Lance Armstrong is tijdens training in de omgeving van Nice aangereden door een au- l Hij liep door de aanrijding kneuzingen op. De 28-jarige Te- £|an werd samen met zijn ploegmaat Tyler Hamilton geschept aor een tegemoetkomende auto. Hamilton kwam er met wat wihaafwonden van af. Armstrong verwacht een dag of twee niet ?,7,| kunnen fietsen. adl iogardc naar Chelsea Winston Bogarde heeft overeenstemming bereikt met Londense club Chelsea. De verdediger van Barcelona teken- v\ gisteren een contract voor vier jaar. Bogarde mocht van Bar- ilona transfervrij vertrekken. Dit voorjaar wilde de Catalaanse bb nog 18 miljoen van Chelsea voor de lange verdediger. igarde had nog een contract bij Barcelona tot medio 2001. an Scheppingen verder bij TEAN ntphen aan den run Dennis van Scheppingen is de derde Neder- telïfider in de kwartfinale van het Future-toernooi bij TEAN. De k £jederlander, als tweede geplaatst, versloeg de Fransman Thier- ns lAscione: 7-6 (4) 6-4. Eerder al hadden Martin Verkerk en 'at arc Merry zich bij de beste acht getennist. De als eerste ge kaatste Duitser Jein Weinzierl werd uitgeschakeld door de Ar- rntijn Pablo Bianchi: 6-4 7-5. In het dubbelspel moest thuis- ieler Martin Verkerk met zijn partner Bobby Altelaar het strijd- neel verlaten. Dennis van Scheppuingen en Marc Merry wa- 1 ,n in de tweede ronde veel te sterk: 6-4 6-1. Ondanks tegenstribbelende maag naar derde ronde Richard Krajicek wilde voor de wedstrijd tegen Andre Sa een bordje pasta eten. Dat was er nog niet in het spelers restaurant. Met tegenzin nam hij toen maar een deegrol letje met wat kip, groenten en een sausje erin. Hij moest toch iets eten. Dat had hij misschien beter niet kunnen doen. In de tropische hitte die gisteren over Flushing Meadows neerdaalde, viel de hap totaal verkeerd. new york rene van hattum Met een tegenstribbelende maag en gutsend van het zweet sleepte Richard Krajicek zich uiteindelijk met 6-4 6-4 en 6-1 naar de derde ronde van de US Open. Weer schrokken alle Kra- jicek-fans zich een ongeluk. Degenen die de beste Neder landse tennisser aller tijden een warm hart toedragen, moeten tegen een stootje kunnen. Dat is niets nieuws. Met Krajicek kan het al jaren vriezen of dooi en. De ene partij kan hij de ster ren van de hemel spelen, om de volgende ronde tegen een vol slagen onbekende roemloos uit een toernooi te verdwijnen. Bo vendien stapte hij al heel wat keren, ogenschijnlijk in vorm, door een blessure uit. Vandaar dat een duel van Krajicek, tegen wie dan ook, nooit zomaar een gewonnen wedstrijd is. Tegen Andre Sa, modale nummer 86 van de wereld uit Brazilië, rees een voltallige be- drijfs hockeyploeg van de KLM, uiteraard in oranje gehuld, gis teren ongerust overeind toen de scheidsrechter bij 2-3 in de tweede set ineens aankondigde dat er zou worden gewacht op een dokter voor Richard Kraji cek. Ze zagen de bui al hangen. Het kwam niet uit de lucht vallen. Vanaf de eerste wisse ling van speelhelft zette Richard Krajicek tijdens het pauzeren een vuilnisbakje tussen zijn be nen. Het leek er eerst op alsof hij zou gaan overgeven. Hij haalde er een in ijs gedrenkte handdoek uit, die hij over zijn hoofd en benen haalde en daarna in zijn nek legde. Dat ri tueel herhaalde hij bij iedere wisseling en dat doet hij nooit. Zijn tennis leed er niet onder, want hij hamerde de eerste set met drie aces uit en de fore hand, in zijn eerste wedstrijd nog bibberend, haalde af en toe vernietigend uit. Zijn spel deed zelfs even denken aan dat van Pete Sampras, die de avond er voor zijn wedstrijd uitmaakte met vier aces op rij. Dat er niettemin iets niet lek ker zat was aan alles te zien. Coach Goetzke verloor Krajicek geen tel uit het oog en bij 1 -2 in de tweede set trok Richard Kra jicek al zijn derde schone shirtje aan. Het was bij een tempera tuur van dik dertig graden en een enorme luchtvochtigheid ook meer tennis in de tropen dan in New York. In plaats van de zoveelste te leurstellende aftocht bracht de komst van de dokter redding. Hij gaf Richard Krajicek twee pilletjes tegen brandend maag zuur en twee pilletjes om de opgeslorpte mineralen aan te vullen. En Richard Krajicek kreeg in de zinderende hitte zes minuutjes de tijd om te zitten en eens goed uit te zweten. „Misschien was dat nog wel het belangrijkste", zei hij later. „De pilletjes zullen ook wel hebben gewerkt, maar na die extra pauze ging ik eigenlijk al weer fris de baan op." Hij brak direct daarna de opslaggame van Sa en zo het laatste beetje weerstand van de Braziliaan. Krajicek was 's morgens al niet helemaal lekker opgestaan. „Normaal zweet je dat er wel uit, maai" in combinatie met de ze hitte en dat rolletje gebeurde dat niet. Er zat een sausje over die kiprol en vet en een niet zo lekkere maag combineert blijk baar niet zo goed." Tennis in tropische tempera turen ligt Krajicek sowieso niet geweldig. „Dat is niet mijn fa voriete bezigheid en het was ook nog de eerste keer dit jaar dat het zo was warm als nu." Hij zei het zonder maagpijn. Die was drie kwartier na de wedstrijd weer verdwenen. „Ik voel me nu weer oké. Het was echt iets in combinatie met de hitte en dat eten." In Engeland zal vandaag ook in de kranten staan dat Richard Krajicek na een doktersbezoek toch de derde ronde haalde. En dat het misschien wel gunstig is voor Tim Henman. De Brit is zijn volgende tegenstander in New York. „En dat zijn altijd battles", zei Krajicek de snel toegestroomde Engelse verslag gevers. Hij verloor twee keer van Henman, waarvan één keer op een Grand Slamtoernooi. Dat was in Londen, 1997, het jaar waarin hij zijn mooiste titel verdedigde. „Maar hier in Ame rika, op neutrale grond, heb ik hem verslagen en toen had hij acht matchpoints gehad of zo, dus ik voel me hier wel comfor tabel." new york gpd Miriam Oremans hoeft zich niet te schamen over haar uit schakeling in de tweede ronde van de US Open. Een minuut nadat zij gistermiddag met 1-6 4-6 van Jelena Dokic verloor, vloog titelverdediger en num mer één van de wereld Andre Agassi uit de US Open. Hij ver loor Arnaud Clement, Frans man, in drie sets: 6-3 6-2 6-4. Het waren allebei wedstrij den met een verhaal erachter. Oremans verloor van een meis je dat de afgelopen 24 uur in New York door een hel ging. Haai' vader Damir werd woens dag door bewakers en politie van het park gevoerd. In het spelersrestaurant had hij zijn broodje zalm door de tent ge smeten omdat hij 12.50 dollar veel te duur vond. Bovendien schold hij al het personeel uit en ging door het lint toen be wakers hem tot de orde wilde dat hij van een tennispark werd gegooid. Op Wimbledon gooi de hij een telefoon van een ver slaggever op de grond en schold vervolgens ook de hele boel bij elkaar. Ook daar werd hij van het park verwijderd. Daar mocht hij de volgende dag nog terugkomen, in New York niet meer. Hij mag zelfs geen kaartje kopen. Zijn foto ligt bij alle ingangen en hij is niet te missen, want hij heeft een enorme baard en altijd een zonnebril op. In Birmingham werd hij twee jaar geleden al een keer dronken van straat ge raapt door de politie, nadat hij daar even eerder van het ten nispark was gegooid omdat hij met de Kroatische vlag had staan zwaaien en de Britten uit had lopen schelden. De kran ten stonden er vol van gisteren en zijn dochter Jelena stond er in tranen bij. Alle commotie had geen en kele invloed op haar spel. Zon der vader en dus ook zonder coach veegde ze de ballen van af de baseline net zo weg als anders. Oremans, die ditmaal wel koos voor haar vertrouwde tactiek van serveren en volle ren, was kansloos. Andre Agassi's verhaal werd deze week ook uitgebreid uit de doeken gedaan. Hij was al niet topfit aan het toernooi be gonnen. Nadat hij na Wimble don een auto-ongeluk had ge had, had hij last van zijn rug. Bovendien hoorde zijn moeder pas enkele dagen geleden dat zij, net als haar dochter, borst kanker heeft. De nummer één van de tenniswereld gaf de laatste dagen toe dat hij het moeilijk had om op dit mo ment met zijn hoofd volledig bij het tennis te zijn. Dat hij niet goed in zijn vel zit, was na derhand te zien. Normaal heeft Agassi zich, ook na een uit schakeling, redelijk snel bijeen geraapt. Hij oogde gisteren als een dood vogeltje, wiens grote ronde ogen leken te vragen of hij zich zo snel mogelijk terug mocht trekken. Het was de tweede Grand Slamtitel in een jaar die Agassi kwijt raakte. In Parijs had hij ook al een titel te verdedigen, wat ook niet lukte. <etballer moet voor zijn leven vechten sen dicksintenie h dag na AZ-Telstar heerst op sport- 'c Schoonenberg ongeloof over het ïvan Richard Strieker, die 20 kilome- 1 verderop in het Medisch Centrum voor zijn leven vecht. Ploeg- |oot Danny Schenkel: „Als voetbal- 1 houd je rekening met blessures, de dood ineens zo' dichtbij pen de rillingen over je rug." kei is bij Telstar niet alleen Ier maar ook commercieel me- 'erker. Op het moment dat hij don- igochtend zijn kantoor binnen leef! hij in de veronderstelling Richard Strieker met een kaakfrac- in het ziekenhuis is opgenomen, chenkel is de avond ervoor, na de ;erwedstrijd tegen AZ, als een van weinige spelers direct vanuit de bus zijn auto gestapt. Trainer Simon temaker: „De andere jongens wa- nog hier toen het nieuws doorsij- de. Ik heb ze om half twaalf maar (gestuurd. We konden verder toch >doen." elf deed de coach thuis pas om vier 's nachts het licht uit. „Maar een ir uur later was ik alweer wakker. Ik gedoucht en ben naar de club ge- n. Het blijft toch maar door je )fd malen." ichttien uur na de derde wedstrijd le Amstel Cup verzamelen de spe lers van Telstar zich in het spe lershome voor de middagtraining. Er is maar één gespreksonderwerp: Ri chard Strieker. Over de toestand waar in hun ploeggenoot verkeert is op dat moment weinig meer bekend dan dat 'die nog altijd zorgelijk is'. Clubarts Theo Wijker houdt contact met het Medisch Centrum Alkmaar. In het spelershome wordt druk ge speculeerd. Over de aard van het let- sel, over de mogelijkheden op (volle dig) herstel en over de veroorzaker van alle leed: Barry van Galen van AZ. De meningen zijn verdeeld. De één heeft Van Galen een elleboogstoot zien uit delen, de ander een vuistslag en er zijn er ook bij die denken dat het zijn schouder was die op de slaap van Strieker terecht kwam. Toon Beijer, di recteur voetbalzaken van Telstar: „Ons standpunt is dat wij op dit moment al leen geïnteresseerd zijn in de gezond heid van Richard Strieker." En daarbij verwijst Beijer door naar clubarts Theo Wijker. „Het gaat nu goed met Richard Strieker", zegt Wij ker. „De slaapmedicatie is afgebouwd. Hij is de afgelopen uren wat afwezig geweest, maar hij is nu wakker en aan spreekbaar. Hij verblijft op dit mo ment nog op de afdeling intensive ca re, maar misschien mag hij morgen al naar zaal. In overleg met de neuro-chi- rurg zal vervolgens bekeken worden in hoenderloo anp hoeverre hij vervoerd kan worden." „Richard is geraakt net onder zijn slaap, tussen kaak en schedel. Daar zit een klein scheurtje in het bot en rond die plek is ook de bloeding ontstaan. Het bloedvat is gehecht en er is een drain aangebracht om de druk van het bloed op de hersenen weg te nemen." „Het is een ingreep waai" je niet al te lang mee kunt wachten. Na een uur ontstaat een levensbedreigende situa tie. De clubarts van AZ heeft zeer ade quaat gehandeld. En er was de geluk kige bijkomstigheid dat het ziekenhuis in Alkmaar een afdeling neuro-chirur- gie kent. Dat heeft in dit geval kostbare tijd gescheeld." „Vroeger kwam dit letsel veel voor bij bromfietsers die na een valpartij met hun hoofd op straat kletterden. Mede daarom is het dragen van een helm voor bromfietsers verplicht ge steld. Richard Strieker moet dus door een hard voorwerp zijn geraakt. Een hoofd lijkt me onwaarschijnlijk omdat dan ook de andere partij behoorlijk pijn in de kop moet hebben." „De grootste complicatie die nu op kan treden is dat een nieuwe bloeding ontstaat. Daarom wordt hij de eerste 48 uur na de operatieve ingreep geob serveerd." Richard Strieker wordt in het duel AZ-Telstar per brancard afge voerd. Een dag la ter is zijn situatie nog steeds zorge lijk. foto wfa peter kerkhoven De selectie van Telstar loopt onder tussen rustig uit op het trainingsveld. De woorden van Wijker moeten zal vend werken. Maar spits Leon van Nieuwkerk houdt zijn twijfels: „Ik ben vanmiddag voor de training even bij Richard langs gegaan in het zieken huis... Nou ja, als de dokter zegt dat het goed gaat dan houd ik me daar maar aan vast." En Simon Kistemaker: „Ik hoor te genstrijdige berichten. De clubarts is gematigd positief over Strickers toe stand. Maar Leon van Nieuwkerk is vanmiddag langs geweest in het zie kenhuis en hij schrok zich rot." zurich rtr Patrick Kluivert heeft gisteren tijdens de training van Oranje een voetblessure opgelopen. Volgens bondscoach Van Gaal is pas in de loop van vandaag duidelijk of de spits van Barcelona kan spelen in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Ierland. Het duel is zaterdag in de Amsterdam Arena. Kluivert zou al de tiende speler zijn die voor het duel tegen Ierland moet afhaken. Pierre van Hooijdonk Wordt genoemd als zijn meest logische vervanger. een vergoedingssom mogelijk moeten blijven. Dat maakt hel voor de clubs nog interessant te blijven investeren in de ontwik keling van eigen talent. De EU wil af van elke vorm van financiële genoegdoening. De 'kleine' clubs, waarvan de begroting dikwijls afhankelijk is van opleiding en handel, klagen steen en been over dat voorne men. Andere zijn benauwd dat de salarissen straks helemaal de pan uitrijzen. Blatter gaf toe dat de voetbal officials door de bocht zijn. „De bedoeling van deze bijeen komst was een compromis te zoeken dat voor iedereen ac ceptabel is. We wilden een op lossing die het voetbalwereldje ten goede komt en die niet in druist tegen de regelgeving van de Europese Unie." UEFA en FIFA zijn bereid de af schaffing van de transferver goeding te accepteren, als dat geldt voor voetballers ouder dan 24 jaar. De specialé werk groep van Europese en interna tionale bond deed deze conces sie in een poging de plannen van de Europese Commissie bij te sturen. Deze wil het bestaan de transfersysteem in de aange sloten landen helemaal op de helling zetten. FIFA-preses Sepp Blatter, die het topoverleg van de voetbal bonzen in Zürich gisteren voor zat, vertelde ook dat de werk groep gaat aandringen op een verbod van de aan- en verkoop van spelers onder de achttien. Bij transfers van voetballers on der de 24 zou het bedingen van PRIJSVRAGEN (y Ten, donderdag 31 augustus. 1 - 6 - 10 - 20 - 34 - 36 - 41 - 42 - 44 - 47 - 48 - 52 - 55 - 59 - 63 - 65 - 66 - 70. (onder voorbe- BADMINTON hoven. EC 1. te wedstrijd. Van Zijderveld (Ned) - Hadju ona Debreceni (Hon) 4-3. Pang - Csiszer 15- i-6, Kwee - Banhidi 9-15 15-4 15-3, Van der ven - Forian 13-12 3-11 3-11, Utama - Batar (4-11, Van Soerland/Philips - Banhidi/Karo- 5-5 11-15 15-9, Kahmann/Utama - Fprioan- acsony 9-15 4-15, Wouters/Kroes - Csiszer- ga 15-9 6-15 15-8. ede wedstrijd Velo (Ned) - Tapion Sulka (Fin) Bruijstens - Rouvinen 15-2 15-3, Camonier lukkanen 1-15 2-15, Severien - Sarbesto 7- 1-11. Janssen - Brandt 7-11 9-11, Creemers- ffers - Karhula/Franssila 15-10 15-11, Ver f/van Rij - Vaisanen/Loytornaki 13/15 17/15 '3, Nouweland/Verhoeff - Karhula/Vaisanen 15-6. Mricht. Olympiade. !n teams, groep B, negende ronde Nederland Inland 25-4, Hongarije - Monaco 25-3, Ban gladesh - Griekenland 14-16, Taiwan - Filipijnen 24-6, Liechtenstein - Roemenië 19-11, Libanon - Rusland 3-25, Portugal - Verenigde Staten 5- 25, Australië - Guadeloupe 20-10, Luxemburg - Schotland 19-11. Tiende ronde Monaco - Nederland 9-21, Grie kenland - Hongarije 12-18, Filipijnen - Bangla desh 10-20, Roemenië - Taiwan 12-18, Schot land - Liechtenstein 17-13, Rusland- Finland 19-11, Verenigde Staten - Libanon 24-6, Gua deloupe - Portugal 11-19, Luxemburg - Australië 16-14. Elfde ronde; Nederland - Griekenland 19-11, Hongarije - Filipijnen 24-6, Bangladesh - Roeme nië 16-14, Taiwan - Liechtenstein 14-16, Mona co - Rusland 4-25, Finland - Verenigde Staten 1- 25, Libanon - Guadeloupe 6-24, Portugal - Luxemburg 18-12, Australië - Schotland 14-16. Twaalfde ronde: Filipijnen - Nederland 0-25, Roemenië - Hongarije 0-25, Liechtenstein - Ban gladesh 23-7, Schotland - Taiwan 19-11, Rus land - Griekenland 12-18, Verenigde Staten - Mo naco 25-5, Guadeloupe - Finland 7-23, Luxem burg - Libanon 6-24, Australië - Portugal 8-22 Stand aan kop 1. Verenigde Staten 245, 2 Ne derland 228, 3. Australië 221, 4. Hongarije 216, 5. Rusland 212. Vrouwen, groep B, tiende ronde: India - Tsjechië 8-22, Venezuela - Pakistan 17-13, Griekenland - China 17-13, Marokko - Egypte 24-6, Zuid-Afrika - Mexico 11-19, Frankrijk - Schotland 16-14, Wales - Turkije 20-10, Argentinië - Nederland 9- 21, Duitsland - Polen 23-7, Australië - Canada 7- 23. Elfde ronde- Tsjechië - Venezuela 15-15, Pakis tan - Griekenland 13-17,-China- Marokko 19-11, Egypte - Zuid-Afrika 16-14, Mexico - Schotland 19-11, India - Wales 19-11, Turkije - Argentinië 17-13, Nederland - Duitsland 16-14, Polen - Au stralië 25-4, Canada - Frankrijk 6-24. Stand: 1. Frankrijk 211, 2. Duitsland 206, 3. Nederland 201. Twaalfde ronde: Australië - Nederland 12-18, Griekenland - Tsjechië 17-13, Marokko - Pakis tan 16-14, Zuid-Afrika - China 17-13, Schotland - Egypte 21-9, Frankrijk - Mexico 25-5. Wales - Venezuela 4-25, Argentinië - India 18-12, Duits land - Turkije 25-3, Canada - Polen 9-21. Dertiende ronde: Nederland - Canada 10-20, Tsjechië - Marokko 15-15, Pakistan - Zuid-Afrika 6-24, China - Schotland 16-14, Egypte - Mexico 12-18, Griekenland - Wales 29-10, Venezuela - Argentinië 20-10. India - Duitsland 14-16, Tur kije - Australië 25-4, Polen - Frankrijk 9-21 München. BMW International, na eerste ronde: 1. tlohansson (Zwe), Gilford (GBr) 64, 3, Turner (NZe), Riley (Aus) 65, 5. Storgaard (Den), Lee (GBr), Moseley (Aus) 66; 25. o.a. Lafeber (Ned) 68. Berlijn. WK amateurteams, na eerste ronde: 1 Verenigde Staten en Canada 207, 3. Zuid-Afrika 211,4. India 212, 5. Australië en Groot-Brittan- nië/lerland 213; 17. o.a. Nederland 220 (Van der Valk 75, Van Weerelt 75, Ruiz-Fonhof 80, Boy- Rotterdam. NK vrouwen, negende ronde: Jap Tjoen San - Peng 0-1, Harmsen - De Blécourt 1/2-1/2, Slingerland - Lanchava 1/2-1/2. Stand: 1. Peng 8, 2. Lanchava 6, 3. Harmsen 5, 4. 8lécourt, Jap Tjoen San 3, 6. Slingerland 2. New York. US Open, 35 miljoen gulden. Mannen, tweede ronde: Krajicek (Ned) - Sa (Bra) 6-4 6-4 6-1Kafelnikov (Rus/5) - Popp (Dui) 6-7 6-4 6-4 6-4, Henman (GBr/11- Gonzalez (Chl) 6-3 6-4 6-2, Hewitt (Aus/9) - Boutter (Fra) 7-6 6- 4 6-4, Novak (Tsj) - Byron Black (Zim) 2-6 6-3 7- 5 7-6, Hrbaty (Slw) - Alami (Mar) 6-3 6-4 6-3, CI r 11 r 11 (I riAg.jssi (Vst/1) 6-3 6-2 6-4, Arazi (Mar) - Ferreira (ZAf) 6-3 6-3 7-6 6-3, Schüttler (Dui) - Haas (Dui) 7-6 6-2 6-4, Golmard (Fra) - Lapentti (Ecu/16) 7-6 6-0 2-6 4-6 7-6, Pavel (Roe) - Di Pasquale (Fra) 6-7 6-1 6-3 6-4, Rios (Chi) - Knippschild CDui) 4-6 6-4 6-4 7-5, Enq- vist (Zwe/7) - Woodruff (VSt) 6-3 6-2 6-2. Vrouwen, tweede ronde: Davenport (VSt) - Clus ters (Bel) 4-6 6-2 6-2, Ostherloh (VSt) - Van Roost (Bel/14) 7-6 4-6 opgave Van Roost, Marti nez (Spa/7) - Sanchez-Lorenzo (Spa) 6-3 6-2, Pierce (Fra/4) - Maleeva (Bul) 7-5 2-6 6-1, Asa- ?oe (Jap) - Schnyder (Zwi) 7-5 6-4, Dementieva Rus) - Plischke (Oos) 6-4 7-6, Raymond (VSt) - Dragomir (Roe) 6-4 6-2, Henin (Bel) - Molik (Aus) 6-2 6-2, Dokic (Aus) - Oremans (Ned) 6-1 6-4, S. Williams (VSt/5) - Petrova (Rus) 6-3 6-2, Huber (Dui/10) - Panova (Rus) 6-2 6-3, Casoni (Ita) - Bacheva (Bul) 6-2 6-4, Sciavone (Ita) - Pizzichini (Ita) 6-4 6-4 Mannen, dubbel, eerste ronde: Haarhuis/Stolle (Ned/Aus/2) - Aspelin/Landsberg (Zwe) 4-6 7-6 6-4. Vrouwen, dubbel, eerste ronde: Garbin/Husarova (Ita/Slw) - Bollegraf/Arendt (Ned/VSt) 6-4 7-5. Gemengd dubbel, eerste ronde: Fusai/Galbraith (Fra/VSt) 6-1 6 i, fi-.tr-rlol.'Slark (V',t> Vis/Kratzmann (Ned/Aus) 6-2 7-5. Future TEAN 2000, Alphen aan den Rijn, 35.000 gulden. Mannen, tweede ronde: P Blan< In (Al 1 Weinzerl (Dui/1) 6-4 7-5, S. Barron (lrl/7)"- R. de Voest (ZAf) 6-2 7-5, L. Olguin (Arg) - S. Wauters (Bel) 6-0 6-2, D. van Scheppingen (Ned/2) - T. Ascione (Fra) 7-6 6-4. Mannendubbel, tweede ronde: D. van Scheppin gen/M. Merry (Ned) - M. Verkerk/B.Altelaar (Ned) 4 6-1. WIELRENNEN Ronde van Spanje. Zesde Etappe, Benidorm - Valencia: 1. Bossoni (Ita) 155,5 km in 3.27.20, 2. LombarrJi (Ita), 3. Freire (Spa), 4. Leonio (Ita), 5. Gentili (Ita), 6. Belli (Ita), 7. Roscioli (Ita) 8. Odriozola (Spa), 9 Zarrabeitia (Spa), 10. Angel Cassero (Spa), 135. Löwik (Ned) 0.43, 139. Koerts (NerJ), 140. Van Kessel (Ned), 149. Van derVen (Ned) 2.21, Algemeen klassement: I /ullo i 35.45, 2 01a no (Spa) 1.09, 3. Gonzalez Galdeano (Spa) 1,10, 4. Angel Casero (Spa) 1.15, 5. Ullrich (Dui) 1.23,6. Heras (Spa) 1.56, 7. Rumsas (Lit) 2.06, 8. Tonkov 2.24, 9. Freire 2.35, 10. Belli. Ronde van de Toekomst. Eerste etappe, start en finish in Ancenis: 1Paoli- ni (Ita) 159,9 km in 3.54.20, 2. Jean-Patrick Na- zon (Fra), 3. Cooke (Aus), 4. D'Amore (Ha), 5. Hiisvovd (Non), Oi-.ov (WRui Algemeen klassement: 1. Paolini 3.54.10, 2. Jean-Patrick Nazon 0.04, 3. Cooke 0.06, 4. Fofo- nov (Kaz), 5. Clain (Fra) 0.07, 6. Bergés (Fra) 0.08. Trente. Trofee Melinda. 1. Stangelj (Slo) 200,6 kilometer in 5.20.26, 2. Bartoli (Ita) 0.20, 3. Mason (Ita) 0.29, 4. Aeber sold (Zwi) 0.50, 5. Coppolillo (Ita) 1.00, 6. Lung- hi (Ita) 1.30, 7. Cigana (Ita) 3.40, 8. Frigo (Ita) 3.50, 9. Valoti (Ita), 10. Zberg (Zwi). Richard Krajicek had in de partij tegen Andre Sa vooral last van zijn eigen maag. foto reuters raystubble- bine

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 19