Clubs zien kansen in Munnikenpolder Leiderdorp wijst verkeersplannen af Regio Kapitaalvernietiging Zoeterwoudse wijk moet veiliger worden door rondweg 'Slechts beperkte recreatie Hofpolder' Jaartje wachten op sociaal-cultureel centrum -VRIJDAG 1 SEPTEMBER 2000 MEOB neemt afscheid van directeur oegstgeest Met zijn nieuwe standplaats Den Helder in het zicht, nam directeur Paul Hogendoorn gisteren afscheid van het Marine Elektronisch en Optisch Bedrijf (MEOB) in Oegstgeest. Na bijna tien jaar directeurschap vertrekt Hogendoorn naar TNO in Delft. Zijn afscheid komt enkele maanden voordat de overgebleven 250 MEOB-werknemers definitief verhuizen. Vier jaar na de aangekondigde sluiting in Oegstgeest komt de nieuw bouw in Den Helder naar verwachting april volgend jaar gereed. Uiterlijk juni staat het complex aan de rand van Oegstgeest leeg. Welke bestemming het terrein krijgt is nog niet bekend. Hogen doorn werd op de afscheidsreceptie door M. Brouwer van de medezeggenschapsraad getypeerd als een no-nonsense direc teur, 'eerlijk, maar spijkerhard'. Chatten met wethouder in Voorschoten voorschoten Voorschotense tieners kunnen vanaf 5 septem ber weer elke dinsdagmiddag chatten met wethouder Carabain. Hij zit van half vijf tot vijf uur achter de computer om vragen te beantwoorden. Dit wekelijkse 'spreekuur' maakt onderdeel uit van de jongerensite van de gemeente Voorschoten op internet. Subsidies voor 'brede scholen' den haag Oegstgeest en Voorschoten krijgen subsidie van de provincie voor het opzetten van een zogeheten 'brede school'. Deze scholen bieden meer voorzieningen dan onderwijs alleen, zoals kinderopvang. Oegstgeest krijgt 35.000 gulden voor een proef met een 'brede school' in de wijk Poelgeest. Voorschoten ontvangt 8.000 gulden voor een project in de wijk Starrenburg. In totaal subsidieert Zuid-Holland zeven proefprojecten voor een bedrag van 372.900 gulden. Mogelijk toch benzinestation zoETERWQUDEBos Snelservice Garage uit Voorburg krijgt moge lijk toch een benzinestation op de hoek van de Dr. Kortmann- straat en de Burgemeester Detmersweg in Zoeterwoude-Dorp. Burgemeester en wethouders zien daar niets in, omdat zij de plek niet geschikt vinden en garage Versteegen mogelijk een pompstation krijgt bij de hoofdvestiging aan de Europaweg. Op aandringen van CDA en WD komt er echter alsnog een onder zoek. Nieuw raadslid CDA Zoeterwoude zoETERWQUDE Het CDA in Zoeterwoude krijgt een nieuw raads lid. Herman Klein neemt de plaats in van Ellie Verboon-Den Haan die zich om privéredenen heeft teruggetrokken. Klein stond laatste op de kieslijst, maar kwam in beeld omdat partij genoten die boven hem stonden om uiteenlopende redenen voor de eer bedankten. Hij wordt op 2 november tijdens de be grotingsvergadering geïnstalleerd. (vervolg van voorpagina) Alleen hockeyclub Alecto voelt niets voor verplaatsing van De Bloemerd naar de Munnikenpolder. De club vreest dat veel jeugdleden voor een andere vereniging kiezen, omdat hun ouders het te lastig vinden om een stuk verder te rijden. Bovendien heeft de club de laatste twee jaar 1,5 miljoen gulden geïnvesteerd. Voetbalclub RCL, schietvereniging De Vrijheid en korfbalclub Veloci- tas hebben geen moeite met verkassen. LEIDERDORP' eric went RCL, qua oppervlakte de groot ste gebruiker van het Leider- dorpse sportcomplex, is wel in voor een verhuizing. „De Bloe merd is prachtig, maar erg las tig in het beheer", stelt voorzit ter P. Loensberg. Vooral de on overzichtelijkheid van het sportcomplex is hem een doorn in het oog. „De velden 5 en 6 liggen zo ver weg dat we nau welijks toezicht kunnen hou den. Bovendien is onze accom modatie al 25 jaar oud. In de Munnikenpolder kunnen we misschien een sportpark krij gen dat op de toekomst gericht is." Ook schietvereniging De Vrij heid zit niet gebakken aan de Bloemerd. „Dan moet de ge meente financieel wel flink over de brug komen", vindt voorzit ter O. van der Goot. Grote wens van zijn vereniging is de huidi ge accommodatie uit te breiden met een 100-meter baan. „In de Bloemerd kan dat niet, maar misschien in de Munnikenpol der wel." Bovendien is de club toe aan modernisering van het huidige complex. „Ons club huis is 20 jaar terug gebouwd met de kennis die toen voor handen was. Een paar heden daagse aanpassingen zou dus geen kwaad kunnen." De korfballers van Velocitas willen de verplaatsing, net als de schutters, aangrijpen om een dure wens te realiseren. „Als we dan toch moeten, doe ons dan maar een kunstgras veld", geeft voorzitter J. Goud smit in de richting van de ge meente aan. Wel is zij bang dat de aantrekkingskracht van het Leidse Pernix op de Leider- dorpse korfballers groter wordt. „Die club gaat straks immers in de Merenwijk spelen, en dat is voor sommigen een stuk dich terbij." Soortgelijke zorgen zijn er ook bij hockeyclub Alecto. „Ik denk dat verplaatsing redelijk rampzalig voor ons uitpakt", verwacht voorzitter J. Karres. „Veel van onze leden komen uit de Merenwijk. De vraag is of we die wel kunnen vasthouden als we zo'n eind opschuiven. De A4 kan een psychologische barriè re worden." Bovendien heeft de club de afgelopen twee jaar flink geïnvesteerd. Volgens Kar res voor een bedrag van ruim 1,5 miljoen gulden. Mocht het toch tot verplaat sing komen, dan heeft de club wel wat eisen „De bereikbaar heid moet goed geregeld zijn. En er moet voldoende ruimte zijn om uit te breiden, want de belangstelling voor de hockey- sport groeit nog steeds." Manege Liethorp mag straks wel in De Bloemerd blijven. Waarnemend voorzitter J. Jud- du wil daar nog niet op reage ren. „Ik wacht eerst de toelich ting van de gemeente af. Dat wij hier kunnen blijven is op zich goed nieuws. Maar dat wil nog niet zeggen dat wij dat straks nog steeds willen als er huizen gebouwd worden." Manege Liethorp mag wel in de Bloemerd blijven. foto hielco kuipers De Bloemerd moet het geld opleveren voor een verlengde tunnelbak voor de A4. Tegen over de miljoenen van 'wo ningbouw in het groen', staan de forse investeringen die de sportclubs de afgelopen jaren hebben gedaan. Koploper is hockeyclub Alecto. Deze zomer werd het clubhuis verbouwd en is er een nieuw speelveld bijgeko men. Twee jaar terug legde Alecto anderhalf kunstgras veld aan. De totale kosten van deze investeringen: 1,5 mil joen gulden. Voetbalclub RCL verbouw de deze zomer de kleedka mers en er kwam een ruimte voor fysiotherapie bij. Enkele jaren geleden bouwde RCL een 'megakleedkamer' en zijn de velden 3 en 4 op kosten van de gemeente van een nieuwe toplaag voorzien. Kos ten: 575.000 gulden. Schiet vereniging De Vrijheid heeft recent fors in de buidel getast voor een nieuwe cv. Ook heeft de vereniging in opdracht van de gemeente een nieuwe af zuiginstallatie aangebracht. Met de aanschaf van een ka chel met ventilator komen de kosten op 40 mille. Velocitas tenslotte verving vorig jaar voor 20.000 gulden een deel van de kantine en knapte alle kleedkamers op 'Als iedereen alles bij het oude wil laten, moeten we dat ook maar uitwerken r bureau'. De naar schatting 250 Leider- iuni dorpers waren gisteravond eigenlijk al- jleen maar naar de Muzenhof gekomen 1 om wethouder Molkenboer eens flink de eH duimschroeven aan te draaien. Over 'het krankzinnige plan' om de Gallaslaan .1 door te trekken, en over het 'complot' om De Bloemerd te bebouwen. Maar de wethouder liet het 'vuile werk' door de verkeersdeskundige opknappen. En dat werd hem niet in dank afgenomen. „Die I jongen wordt kop van Jut, terwijl die Molkenboer alleen maar aan de zijkant koffie staat te leuten." Toch kwam de wethouder nog van zijn plaats af. Na pakweg anderhalf uur. Niet om antwoord te geven op de vraag of de gemeente écht van plan is de Bloe- i merd te bebouwen. En ook niet voor een antwoord op de vraag of dat soms de re den is waarom de Gallaslaan moet wor den doorgetrokken. „Het gaat hier over het verkeersplan, en dan ga ik het niet over woningbouw hebben", zei de wet houder. En daarmee was voor hem de kous Toen was al lang duidelijk dat het pu bliek helemaal niets voelde voor de twee scenario's die het Delftse verkeersbureau voor Leiderdorp in ge dachten heeft. Niet voor de variant om zo wel doorgaand verkeer van buitenaf als ver keer tussen wijken onderling aan ban den te leggen, en niet voor de variant waarbij verkeer tussen de wijken nog wel mogelijk is. Maar met het voorstel voor eenrichtingsverkeer op de Stiere- brug en de Spanjaardsbrug tijdens de 'Die Molkenboer staat alleen maar koffie te leuten' spits, kreeg de verkeersdeskundige ten minste wel voor een moment de lachers op zijn hand. „Ben je straks je brood vergeten, dan moet je via Voorschoten terug om het op te halen." Eigenlijk was het de meeste aanwezigen gisteravond maar om één ding te doen: dat plan om de Gallaslaan door te trekken zo snel mogelijk van tafel krij gen. .Anders krijgen we al die vrachtwagens van de Winkelhof door onze straat", merkte iemand op. Maar vol gens A. Rudu van het verkeersbureau kan het straks best zijn, dat de Gallaslaan zelfs helemaal verbo den wordt voor vrachtverkeer. „Dat zijn de details waar we het later over gaan hebben. Het gaat er nu om een keuze te maken uit een van de beide scenario's. Of om een derde variant vast te stellen, als er betere ideeën zijn." Wethouder Molkenboer had vanaf de zijkant wel een idee gehoord. „Het lijkt erop dat iedereen hier tevreden is als we alles gewoon bij het oude laten, en al leen zorgen dat er een nieuwe parallel weg komt langs de A4". En dat was met een ook de enige keer dat zijn woorden massaal bijval kregen. Het was niet de bijeenkomst waarop hij had gehoopt, moest Molkenboer na afloop toegeven. „Mensen focussen zich op bepaalde deelaspecten, en dat vind ik jammer. Maar als iedereen hier vindt dat er nog een scenario moet komen wqar- bij we alles bij het oude laten, dan moe ten we dat ook maar gaan uitwerken. Dan zijn we nog goedkoper uit ook. Maar ik denk niet dat de problemen daarmee opgelost zijn." Op 10 oktober buigt de Leiderdorpse politiek zich over de plannen. Dan heeft het college al een keuze gemaakt uit de drie varianten. Leiderdorp goed bezig Leiderdorp is goed met zijn toekomst bezig, vindt de Zuid-Hollandse commissaris van de koningin J. Franssen. Hij zei dat gisteren bij zijn eerste werkbezoek aan een gemeente. „Leiderdorp is een vergrijzende gemeente die weinig tot geen ruimte heeft om uit te breiden, maar die wel de verantwoor delijkheid heeft de dynamiek te bewaren en dus binnen het bestaande gebied tot herinrichting moet komen." De gisteren uitgelekte plannen voor bebouwing van sportpark De Bloemerd kwamen niet ter sprake. Wel de ambitieuze ideeën voor een nieuw dorpshart. Frans sen kreeg een uitgebreide presentatie van de plannen. De commissaris maakte ook kennis met maatschappelij ke organisaties en belangen groepen. Voorzichtig positief is de War- mondse politiek over de plan nen van de Warmondse onder nemer N. Ouwehand met de punt van de Hofpolder. Ouwe hand is met drie compagnons sinds kort eigenaar van het stuk polder, dat hij aantrekkelijk wil maken voor recreanten. Ge dacht wordt aan onder meer fiets- en wandelpaden, klein schalige horeca en een boten verhuur. Verschillende raadsleden staan positief tegenover initia tieven in de Hofpolder, mits de ze niet verder gaan dan advies bureau RBOI vorig jaar in een rapport aangaf. Dat bleek giste ren tijdens een commissiever gadering. De bevindingen van RBOI, dat werkte in opdracht van de gemeente, waren voor Warmond aanleiding om af te zien van aankoop van grond in de Hofpolder. RBOI constateer de dat de mogelijkheden om er recreatieve voorzieningen te ontwikkelen beperkt zijn, wat te maken heeft met streng beleid van de provincie. Wandelpa den, een heemtuin, een klein kampeerterrein en een beschei den uitspanning kunnen vol gens RBOI wel. Alleen als Ouwehand en con sorten zich houden aan het RBOI-rapport, het bestem mingsplan buitengebied en re kening houden met het 'be schermd dorpsgezicht', dan wil de gemeente hun plannen steu nen. Wethouder Van de Velde heeft de eigenaren gevraagd binnenkort met een schetsplan te komen. Hij hoopt zo een dui delijker beeld te krijgen van wat Ouwehand precies wil. j jBuurman moet ^invalide vrije J ^doorgang geven ^voorschoten judy nihof De buurman van een half ver- lamde bewoonster van de Prin- Margrietlaan in Voorscho mag geen obstakels meer in de brandgang. Dat de Haagse rechter F. Rob- asljbers gisteren bepaald. De tvrouw had een kort geding aan- 'de gespannen, omdat ze met haar 4a| driewieler hinder ondervond tvan een hek in het achterpad. nei)Dat hek had de buurman neer gezet, omdat hij niet wilde dat- buren de brandgang als fiets pad gebruikten. Op- en afstap- |pen om het hek te openen kan de invalide vrouw niet. <l Overigens heeft de buurman het hek, na een reprimande van rechter Robbers, enige tijd gele iden al weggehaald. Toch liet de vrouw het kort geding door- omdat ze zwart-op-wit de rechter wilde hebben de brandgang ook in de toe- [komst verschoond blijft van hindernissen. Een andere eis, j-jgl verplaatsing van de nieuwe ei schutting van de buurman, vajwees de rechter af. Door de vfl schutting is het achterpad vol- inJgens de Voorschotense zo smal geworden, dat ze met haar drie- wj wieier de bocht nog maar net )r(j,kan nemen. Volgens de rechter stj is het pad nog breed genoeg. )0k De Voorschotense is toch blij ian met de uitspraak. „Kern-eis was dat de buurman toegang geeft over de volle breedte van het 7|bad. Dat van die schuttting is li minder belangrijk, omdat ik er J nog net langs kan." Wel vindt ze het jammer dat ze de kosten jvan het kort geding met de buurman moet delen. „Vooral omdat ik zo lang heb gepro beerd om de kwestie op een ge wone manier met elkaar te re- gelen." Een rondweg om Zoeterwoude, een fietsroute met 'pleister plaatsjes' voor kinderen dwars door de wijk, meer groen, een 'knip' halverwege de woonstra ten om doorgaand verkeer te weren, nieuwbouw langs de Kortmannstraat en aan de Zwetkade en verhuizing van het automobielbedrijf Versteegen naar de hoofdvestiging aan de Europaweg, waardoor ruimte ontstaat voor apartementen. Zo zien de plannen eruit voor het zuidelijke deel van Zoeterwou de vanaf de Korte Miening. Raadsleden zijn 'in grote lij nen' enthousiast over het con cept, dat H. Barend van Servi ce- en Adviesbureau 113 uit Zoetermeer gisteravond pre senteerde. Een week geleden reageerden ze ook positief op de ideeën van Barend voor het centrum van de gemeente. Voorop staat dat 'Dorp Zuid' verkeersluw en veilig moet wor den. In dat streven speelt het aanleggen van een 'zuidelijke rondweg' een grote rol. Barend heeft gekozen voor een weg die gedeeltelijk over het terrein loopt van Swetterhage (de woon- en leefgemeenschap voor verstandelijk gehandicap ten) en aansluit op de Zuid- buurtseweg. Om te voorkomen dat die in een snelweg veran dert, zijn verkeersremmende maatregelen 'hard nodig'. Lie ver had Barend de rondweg wil len doortrekken over de Zuid- buurtse Watering, achter sport park Haasbroek om, en laten aansluiten op de Nieuwe Weg richting Weipoort. „Maar het provinciebestuur is bang dat daardoor nieuw land ontstaat waarop in de toekomst moge warmond Nu is het nog een kale vlakte, straks staat er aan de He renweg in Warmond een sociaal-cultureel centrum van zo'n 2000 vierkante meter. Zaterdag 9 september wordt hiervoor de eerste paal geslagen. Als alles volgens plan verloopt kunnen de bibliotheek, de kinderopvang, jongerensociëteit Ut Sloepie en andere Warmondse clubs over een jaar terecht in het pand. De nieuwbouw, een ontwerp van de Amersfoortse architecten Jonkman en Klinkhamer, krijgt een directe verbinding met het bestaande, monumentale schoolgebouw- tje aan de Herenweg. De voorbereidingen voor de bouw zijn twee weken geleden begonnen. Inmiddels is het terrein ontdaan van bo men en struikgewas. De Seminarielaan is afgeloten voor het verkeer vanaf de Herenweg. De gemeente overweegt een tijdelijke doorsteek te maken vanaf de Bisschopslaan richting Seminarielaan. De gemeen te praat hierover met Mariënhaven, die eigenaar is van de grond waar de weg moet komen. publiciteitsfoto lijk wordt gebouwd. Het kopen van grond is bovendien een zeer kostbare aangelegenheid. Daarom heb ik dit alternatief laten vallen." Om een andere reden heeft hij ook afgezien van het verlen gen van de Blankaartweg langs het complex van Swetterhage. „De Blankaartweg is weliswaar geen woonstraat, maar wel als zodanig ingericht. Een ontslui tingsroute op deze plek zou Swetterhage nadrukkelijker dan nu afsluiten van de woonwijk." Wethouder Stuijt van ruimtelij ke ordening sluit het doortrek ken van de Blankaartweg nog niet uit. „De weg is toch anders dan bijvoorbeeld de Zwetkade en de Schenkelweg. We moeten straks vooral ook naar de kos ten kijken en en dan een beslis sing nemen. Maar voorlopig zijn we met de grote lijn bezig." Aan de kant van Swetterhage komen in elk geval gezinswo ningen met maximaal twee la gen plus kap. Dat staat in de lange termijnplannen van Ge- miva/SVG, waaronder de woon- en leefgemeenschap voor verstandelijk gehandicap ten valt. In die huizen komen naast bewoners van Swetterha ge ook mensen zonder handi cap. Wat er tegenover het cen trum komt is nog niet bekend. De bewoners mogen zich op een nog te bepalen datum uit spreken over de plannen, waar na de raad waarschijnlijk nog dit jaar een beslissing moet ne men. Korevaarstraat II, Tel. 071 - 5149859 Onze keukens kenmerken zich door het exclusieve ontwerp, design en materiaalgebruik. fw rn rl KEUKENS re if Het verschil

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 15