Ter Leede niet in gevaar 'Ik ben in Oranje geen eerste keus meer' Noordwijk voldoe aan de opdracht Sport Van Bon wil na zes jaar Raas naar buitenland Waterpolotalenten gaan in Oegstgeest samen trainen SCOREbord DONDERDAG 31 AUGUSTUS 2000 Linger stopt na het seizoen lisse Jerrel Linger neemt aan het einde van het komende voet balseizoen afscheid van hoofdklasser FC Lisse. De aanvaller wil de, evenals aanvoerder Leon van der Zwet, het afgelopen sei zoen al stoppen. De resultaten - Lisse kon in een beslissings wedstrijd tegen Marken op het allerlaatste moment degradatie afwenden - deden beide spelers besluiten er nog een jaar aan vast te plakken. Linger en Van der Zwet maken daardoor het duel mee dat FC Lisse op 26 september tegen Jong Oranje speelt. Bondscoach Mark Wotte keert dan als oud-trainer van FC Lisse weer even terug op Sportpark Ter Specke. Verkerk naar kwartfinale alphen aan den rijn Martin Verkerk heeft zich gisteren geplaatst voor de kwartfinale van het Future-toernooi bij TEAN. De thuis- spelende Alphense tennisser was evenals in de eerste ronde snel klaar. De Oostenrijker Luben Pampoulov had weinig in te brengen tegen Verkerk: 6-2 6-1. Ook landgenoot Marc Merry plaatste zich bij de beste acht van het met 15.000 dollar gedot eerde toernooi. Hij versloeg de Zweed Kalle Flygt met 7-66-1. Pele op internet Rio de Janeiro De legendarische Braziliaanse voetballer Pele heeft de introductie van een eigen website aangekondigd. Vanaf morgen is de site met het adres www.pele.net toegankelijk. Daar is alle informatie te vinden over de carrière van de Brazili aan. Daarnaast kan er een databank worden geraadpleegd waarin meer dan 1200 spelers en vijfhonderd clubs uit Brazilië zijn opgenomen. De 59-jarige Pele zal ook regelmatig zelfge schreven artikelen publiceren op zijn site. Nederlandse arbiters bij WK-duels zeist De wereldvoetbalbond FIFA heeft Jan Wegereef en Dick Jol als scheidsrechters aangesteld voor twee WK-kwalificatie- duels in oktober. Wegereef leidt zaterdag 7 oktober Italië - Roe menië in groep 8, vier dagen later fungeert Jol als leidsman bij Israël - Bosnië-Herzegovina in groep 7. Fisichella ongedeerd na nieuwe crash milaan De Italiaanse Formule-1-coureur Giancarlo Fisichella is gisteren voor de tweede maal in vier dagen gecrasht. De Italiaan kwam nagenoeg ongeschonden uit zijn Benetton. Zondagmor gen, bij de opwarmtraining in Spa voor de Grote Prijs van Bel gië, was de Italiaan ook al betrokken bij een ongeluk. Zijn bolide raakte daarbij zwaar beschadigd en daarom moest Fisichella de race in een reserve-auto rijden. apeldoorn* cpd Na zes jaar verlaat Léon van Bon zijn mentor Jan Raas. De wielrenner, die al twee tour etappes won, is na al die jaren bij Wordpeifect, Novell en Ra bobank op zoek naar iets nieuws. „Na zes jaar dezelfde baas is het goed voor mijn ont wikkeling eens ergens anders te gaan kijken." Het is zeker geen pure finan ciële kwestie, zegt de in het Belgische Hasselt woonachtige renner. „Dat ik de aanbieding van Rabobank naast me neer heb gelegd, wil niet automa tisch zeggen dat ik niet tevre den was met het loon. Zodra je weggaat bij een ploeg is er al tijd wel iets. Voor mij gaat het voornamelijk om de uitdaging. Het is gewoon tijd voor iets nieuws." Er zijn wat contacten, zegt oud-Apeldoorner Van Bon, maar hij weigert de naam van een ploeg te noemen. Ook die van Lotto (waar contacten mee zouden zijn). „Daar kan ik echt niet op in gaan. Er zijn ver schillende ploegen en nu ik heb gezegd dat ik bij Rabobank vertrek, zullen er waarschijnlijk nog wel een paar bijkomen. Zo gaat dat." Bij Rabobank genoot hij een beschermde status, die wil hij in zijn nieuwe ploeg ook. „Dat lijkt me duidelijk. Ik wil graag een ploeg uit de eerste catego rie, waarin ik ook inspraak heb in mijn programma en trai- ningsopbouw. Ik wil niet zo veel veranderen, al zal het wed strijdschema niet helemaal hetzelfde zijn." De komende tijd zal hij voor al luisteren naar wat andere ploegen te bieden hebben, zegt Van Bon, die volgende maand één van de Nederlandse kop mannen is bij de Olympische wegwedstrijd. Hij zal geen overhaaste beslissingen ne men. „Te lang moet het ook niet gaan duren, maar ik heb de tijd." Samen met zaakwaar nemer Patrick Wouters gaat hij alles eens naast elkaar leggen, „En dan kijken we wat het bes^ te bij mij past." Eén ding staat vast: hei wordt een buitenlandse ploeg „Kan haast niet anders, hé? Ra bobank is in Nederland de bes te, dus moet ik over de grenzen kijken. Lijkt me ook wel weei een uitdaging. Ik ben nu 28 jaar, wordt in januari 29 en heb dus nog ongeveer drie jaar te gaan. Dan wil ik er graag no£ alles uithalen wat erin zit." leiden willem spierdijk Waterpolotalenten uit de Leidse regio gaan in Oegst geest een topsportprogramma volgen. De tien geselecteerde spelers volgen vijf keer in de week een training in zwembad Poelmeer. Het project wordt uitgevoerd door de zwemver enigingen Vivax, LZ1886 en De Zijl/LGB in samenwerking met de zwembond (KNZB). De bond hoopt met projec ten als deze de internationale aansluiting te behouden. „Als we in Nederland twee of drie keer blijven trainen, missen we de boot", denkt Cees van Hardeveld van de KNZB. „In het buitenland liggen spelers twee keer per dag in het water. We moeten dus de trainings intensiteit opvoeren. In totaal willen we voor jongens en meisjes vijf van deze projecten beginnen." Volgens Hardeveld is het enthousiasme bij de spelers, die worden gerecruteerd uit de leeftijdsgroep 13 tot 16 jaar, groot. De deelnemers zijn lid van LZ1886, Alkemade, Sas- senheim, Vivax en De Zijl/LGB. „De meeste weer stand hebben we bij de clubs moeten overwinnen. Maar dat is in de Leidse regio gelukt. De verenigingen moeten beseffen dat een talent zelf zoekt naar een club waar een topsportkli maat heertst. En dat dit pro ject niet bevordert dat spelers van club switchen." De trainingen worden gege ven door de clubtrainers van de drie deelnemende vereni gingen. Coördinator is Johan Aantjes, de bondscoach van de KNZB. Hij begint met zijn werkzaamheden als hij met de mannenploeg is teruggekeerd uit Sydney. De kosten worden gedragen door de clubs. De zwembond neemt extra kos ten voor zijn rekening zoals krachttrainingen en niet-club- gebonden trainers. De eerste training heeft ko mende maandag plaats. Het is de bedoeling dat binnenkort ook een dergelijk project in Gouda begint. In die selectie worden de talenten van AZC uit Alphen aan dden Rijn op genomen. FOTO KEES VAN HOOGDALEM Alan Campfens, die voor Ter Leede het tweede doelpunt scoorde, is zijn tegenstander te snel af. Ter Leede heeft gisteravond door een 4-0 zege op AFC'34 afgemaakt waar het bijna drie weken geleden de basis voor had gelegd. Toen wonnen de Sassenheimers met 2- 1 van Telstar en namen daarmee een voorschot op het bereiken van de volgende ronde van de Amstel Cup. Dat is gisteren gelukt zonder dat dat resultaat ook maar een tel in gevaar kwam. Ook,AZ -de vierde club in poule 1- deed wat van de eredivisionist verwacht werd. Het klop te Telstar dat in de eerste bekerronde tot nu toe als enige profclub het haasje werd. voorzichtigheid te staven putte trainer Arie Lagendijk uit zijn jarenlange trainerservaring. Aan iedereen die de tijd daar voor had, wilde de Leidenaar graag vertellen over al die ver enigingen die een dijk van een voorbereiding lieten volgen door een rampjaar. „Pas- over vijf wedstrijden in de competi tie hebben we een indicatie wat dit seizoen ons gaat brengen." Na gisteren was Lagendijk in- sassenheim gerard baas Ter Leede heeft iets moois neergezet, maar om nu al te gaan zeggen dat dat een voor bode is van een succesvol sei zoen ging de Sassenheimers te ver. Niemand op de Roodemo- len zal ontkennen dat Ter Leede een sterkere spelersgroep heeft dan vorig jaar, maar alom klinkt: 'we moeten het eerst nog even zien'. Om die collectieve derdaad. niet veel wijzer gewor den. Ter Leede domineerde, na een aarzelende start, het duel tegen AFC'34 en speelde snel ler, slimmer en volwassener dan de Alkmaarders, die vorig seizoen in de Hoofdklasse A als vijfde waren geëindigd. Het duurde even voor de eerste goal werd gescoord, maar voor het stiftballetje van Martin de Louw in de 33ste minuut, had het al 2-0 kunnen zijn. Alan Cam pfens en De Louw misten ech ter fraaie mogelijkheden. Wie daar na afloop het meeste mee zat was rechterspits Erwin Belt man, die zijn goede werk graag bekroond had gezien. Beltman is met Hicham Rbii en Patrick Kalkema in een strijd gewikkeld om twee plaatsen op de vleu- gels. Van die drie zal Rbii zich wat dat betreft het gelukkigst heb ben gevoeld. De spits was licht geblesseerd, maar overtuigde in zijn 25 minuten durende inval beurt. Rbii stond aan de basis van drie doelpunten. Bij de 2-0 frommelde Campfens de bal naar binnen nadat doelman Xander Snoeks het schot van Rbii niet kon keren. De 3-0 ont stond omdat de hypernerveuze Snoeks Rbii vloerde toen hij leek te gaan scoren en bij de laatste goal zette hij Patrick Kal kema met een steekpass vrij voor de doelman. Ter Leede - AFC'34 4-0 (1-0). 33. De Louw 1-0, 68. Campfens 2-0, 82. Bloemheuvel 3-0 (pen.), 90. Kalkema 4-0. Toeschouwers: 500. Gele kaart: Van Resteren (AFC'34). Rode kaart: Snoek (82. AFC'34)'. Scheidsrechter: Ter Leede: Waasdorp; De Jong, Van Zeist, Stolk (70. lansen), Flonsbeek; De Louw (63. Kramer), Langeveld, Bloem heuvel; Beltman (66. Rbii), Campfens, Kalkema. noordwuk gertjan van geen Met meer zelfvertrouwen dan oogstrelend voetbal heeft Noordwijk zich voor de tweede ronde van de grote Amstel Cup geplaatst. In eigen huis zege vierde de ploeg van Ruud Bröring met minimale cijfers over zondaghoofdklasser Tone- gido, waar een gelijkspel had volstaan. Rocky Pitti was in de tweede helft de matchwinner op de Duinwetering. De flitsende actie van Pitti in de 63ste minuut was gisteren avond een van de spaarzame hoogtepunten. De linksbuiten klopte na een dieptepass van Patrick de Jong directe tegen stander Hans Ruggenberg op snelheid, behield het overzicht en haalde droog uit in de korte hoek. De Voorburgse keeper Ar no Smits was kansloos. Noord wijk beperkte zich verder tot een verplicht nummer, alsof de tweede ronde van het 'grote' bekertoernooi niet op het spel stond. Daarin verschilde het overigens niet van Tonegido. De 'Voorburgers hadden net als Noordwijk van de profs van Ex celsior verloren en van Excelsi or Maassluis gewonnen, maar legden het af op doelsaldo. Slechts een zege in Noordwijk volstond. Geen van beide ploegen speelde vol op de winst. Noord wijk had een minuut of twintig nodig om echt wakker te wor den. Toen werd Jelle Korbee door scheidsrechter Oeldreich een honderdprocentkans ont nomen toen hij niet mocht pro fiteren van de voordeelregel. Oeldrich floot voor een overtre ding en trok een gele kaart voor Michael Scholten. Bröring, ontstemd do scheidsrechterlijke dwalinge nam het nu op voor de leid man. „Ik houd wel van dit li op-stuk-beleid", zei de traine «Anders worden die gasten gi en wordt het een schoppartij.' Heel Noordwijk was er op g richt de ledematen heel te hoi den. Tonegido, met de rustg vende Gilbert Taument (vor jaar nog weggestuurd bij Lisse na een handgemeen de training) in de ploeg, hou wel van stevig voetbal, maai' d bleef grotendeels achterweg In de tweede helft verloor Ma Moen wel zijn hoofd. De Voo burger, bekend om zijn soi doldrieste acties, had in de ee ste helft al vruchteloos nag trapt op Roest en ontsnapte dat moment aan rood. Een ell boogstoot in combinatie m een forse tik op de enkels v< Wim de Jong was voor hem i het sein om vroegtijdig in rukken. Op dat moment speel Noordwijk een gewonnen we strijd. Het hoefde toen ook n zo nodig meer. Bröring: „In eerste helft hadden we het ev moeilijk, doordat die Harrie Haas bleef jagen op de b Daardoor kwamen we niet a rondspelen toe en moesten vaak de lange bal hanten Maar we hebben de doelstelli behaald. We waren zeker v; onze zaak." Noordwijk - Tonegido 1 -0 (0-0) 1-0 Rocky Pitti. Scheidsrechts Oeldrich. Toeschouwers: 350. Ro g kaart: Mark Moen (Tonegido) G Kaart: Jurgen Faerber (Noordwij Joost Timmer (Tonegido). Noordwijk: Korff; Faerber, Si Azier, Patrick de Jong; Roest (46. de Jong), Reinders, Van der Laan van der Niet); Struijs, Korbee (87. Nierop), Pitti. Rijnsburgse Boys loot tegen AZ In de volgende ronde van de Amstel Cup speelt Ter Leede op 21 september op het terrein van FC Lisse tegen Fortuna Sittard. Op het eigen veld in Sassen- heim beschikt de vereniging nog niet over voldoende licht, zodat voor deze 'thuiswedstrijd' moet worden uitgeweken. Noordwijk speelt wel op ei gen veld, maar het is nog niet bekend tegen wie. NEC en TOP Oss moeten in hun onderlinge duel op 13 september uitmak wie eerste in hun poule woie en die ploeg wordt Noordwi 1 tegenstander. Bij een gelijks]1 wint TOP Oss, de club van W van Zwam en Danny Guyt, poule omdat het een be doelsaldo heeft. Als NEC ee wordt, betekent dat dat NEC Mike Zonneveld tegen zijn de vereniging aantreedt. Rijnsburgse Boys lootte v de regioclubs het ongunstige De ploeg van Cock Jol moet 1 in Alkmaar opnemen tegen A Richard Witschge kent z'n plaats PRIJSVRAGEN Lucky Day, woensdag 30 augustus. 4 - 5 - 10 - 11 - 13 - 14 - 15 - 16 - 18 - 27 - 29 - 31 - 37 - 48 - 50 - 58 - 61 - 65 - 71 - 78. (onder voorbehoud) gijsbert spierenburg Onder die ene bondscoach (Hiddink) wilde hij absoluut niet meer spelen. Die andere (Rijkaard) beschikte gewoon over beteren en de nieuwe (Van Gaal) had hem eigenlijk nooit wat aangedaan. Dus zei Richard Witschge onmiddellijk ja toen hij dinsdagavond onverwacht weer een oproep kreeg voor Oranje. „Het kwam inderdaad als een verrassing. Eerlijk ge zegd wist ik geeneens dat Van Bommel was afgevallen". Als achttiende, en laatste, speler completeerde de bijna 31-jarige Ajacied de nationale selectie op de tweede dag van de voorbereiding op het eerste kwalificatieduel voor het WK 2002, aanstaande zaterdag avond in de Amsterdam Arena tegen Ierland. „Of ik zaterdag speel, moet ik afwachten. Dat zijn zaken waarop ik liever niet vooruit loop. Als ik word opgesteld, zal dat mooi zijn. Dan sta ik in elk geval op een interland meer dan mijn broer Rob en heb ik binnen de familie een aardig succesje geboekt". Richard Witschge stond giste ren op de van hem bekende la conieke wijze de verslaggevers te woord na afloop van de, och tendtraining in Hoenderloo, waar hij opwel door een voor zijn doen ongewoon energieke inzet. „Ik zal mijn best moeten doen, want eerste keus ben ik natuurlijk niet meer". Van Gaal mist, om diverse redenen, op het ogenblik niet minder dan negen kandidaten. Witschge, een linkspoot, dankt z'n uitverkiezing aan het feit dat een groot aantal spelers voor de linkerflank niet be Richard Witschge luistert naar Louis van Gaal. schikbaar is (Numan, Davids, Bogarde, Zenden, Overmars). Van Gaal zag de Ajacied ander halve week geleden aan het werk in de competitiewedstrijd tegen Fortuna. Hij complimen teerde hem na afloop met z'n prestatie. „De bondscoach vond dat ik het goed had ge daan en dat ik niet verbaasd moest zijn weer te worden uit genodigd. Dat ik niet bij de oor spronkelijke selectie zat, was geen teleurstelling voor me. Daarvoor loop ik inmiddels te lang mee". Sinds maart 1997 (Nederland - San Marino: 4-0)' heeft Wit schge niet meer voor het Ne derlands elftal gespeeld. Hij be dankte voor de eer na een aan varing met de toenmalige bondscoach, Guus Hiddink, die het niet in hem zag zitten. Witschge speelde in z'n loop baan voor Ajax, FC Barcelona, Bordeaux, Blackburn Rovers en opnieuw Ajax. De stylist heeft zich altijd een tikje onbegrepen gevoeld. Hij was volgens een van z'n coaches, Leo Beenhak ker, een exponent van de zoge heten patatgeneratie. Witschge verliet Ajax reeds op jonge leef tijd, tot vreugde van de club die door de (van FC Barcelona ont vangen) transfersom de drei ging van een faillissement kon keren. Van Gaal haalde Witsch ge in de zomer van 1996 terug naar Ajax, als vervanger van de zojuist naar AC Milan vertrok ken Davids. Dinsdagavond laat, in een restaurant in Amsterdam, be- FOTO REUTERS JERRY LAMPEN reikte Witschge de uitnodiging voor het Nederlands elftal. Het was zijn clubcoach, Co Adri- aanse, die hem op de hoogte bracht. Daarna belde de bonds coach hem persoonlijk. „Ik zat met m'n broer en wat vrienden te eten, vanwege de verjaardag nog van m'n broer. Ik was blij verrast, ja. Niet dat ik in het res taurant nu meteen heb staan springen, maar een uitverkie zing voor het Nederlands elftal blijft natuurlijk wel een vorm van erkenning". Amstel Cup, poulewedstrijden. Poule 1. AZ - Telstar 3-1 (1-1). Nelisse 1-0, Hol- wijn 1-1, Dibi 2-1, Van Galen 3-1. Bijzon derheid: rode kaart Huiberts (AZ) in 88ste Ter Leede - AFC '34 4-0. Poule 2. Excelsior - Excelsior Maassluis 5-2 (3-1). Doelpunten Excelsior Turay 2, Onyeike, Breuer (strafschop), eigen doelpunt Exc. Maassluis. Noordwijk-TONEGIDO 1-0. Poule 10 UDI '19 - Helmond Sport 1-6 (0-3). Doel punten Helmond Sport. Buikema 2, Van Leerdam, Hener, Evers, Van Gils. Achilles Veen - Eindhoven 2-2 (1-1). Doel punten Eindhoven: McDonald, Koning (strafschop). Poule 11. Spakenburg - Cambuur Leeuwarden 2-8 (0-4). Doelpunten Cambuur: Goudmijn 2, Bruin 2, Rook, Durmusoglu, Postma, Ferri- Poule 14. De Treffers - Top Oss 1-5 (0-1). Doelpun ten TOP Oss: Peters 2, Loeffen, Heesen, Tuasamu. GVW - NEC 0-3 (0-2). Doelpunten NEC: Zonneveld, De Gier, Hesp. Poule 17 Achilles '94 - Emmen 0-1 (0-0). Doelpunt Emmen: Van Oostrum. SC Genemuiden - Sneek 0-2. NUON CUP. VCL - ASC 3-2 (3-0). Doelpunten VCL: Frank de Reede, Dennis van Ipenburg, Ro nald van der Berg. ASC: Ragnar Oosterhof, Coen Bouter. ATLETIEK Thessaloniki, internationale wedstrijd. Mannen, 100 m: 1 Mitchell (VSt) 10,29. 200 m: 1 Miller (VSt) 20,55. 400 m: 1. Wade (Fra) 46,08. 400 horden: 1. Matete (Zam) 49,03 800 m: 1 Hecini (Alg) 1 45,01. 3000 steeple: 1. Cherono (Ken) 8.37,48. Hoog: 1. Boswell (Can) 2,32 m. Ver: 1Lamela (Spa) 8,22. Kogelstoten: 1 Tlgas (Grie) 19,31 m. Kogelslingeren: 1 Karjalainen (Fin) 80,21 m. Vrouwen, 100 m: Ottey (Jam) 10,99 sec. 200 m: Jayasinghe (Sri) 22,95. 400 m: Afolabi (Nig) 51,53. 400 horden: Bidoua- ne (Mar) 54,52. 1500 m: Koeznetsova (Rus) 4.11,67. Ver: Montalvo (Spa) 6,70 m. Hinkstap: 1. Marinova (Bul) 14,97 m. Pols: 1. Humbert (Dui) 4,40. Discus: 1. Sadova (Rus) 65,98 m. Rovereto, internationale wedstrijd. 400 m: 1Hooker (VSt) 45,90, 2. Chukwu (Nig) 45,93, 3. Saber (Ita) 46,84. 800 m: 1. Korir (Ken) 1.45,20, 2. Dos Santos (Bra) 1.46,19, 3. Mazzoni (Ita) 1.46,92. Speer: 1. Hill (GBr) 82,29, 2. Kerer (Ita) 75,65, 3. Esenwain (Dui) 72,77. Hoog: 1. Sokolovski (Oek) 2.24, 2. Rybakov (Rus) 2,21, 3 Leeper (VSt) 2,21. 400 horden: 1. Frinolli (Ita) 49,23, 2. Douglas (GBr) 49,26, 3. Zellner (VSt) 49,57. Vrouwen, 800 m: 1. Holmes (GBr) 2.00,53, 2. Langat (Ken) 2.01,92, 3 Dos Santos (Bra) 2.01,95. 400 horden: 1. Te- resjoek (Oek) 54,71, 2. Buford Bailey (VSt) 56,10, 3. Niederstatter (Ita) 56,49. Ver: 1. Sjekovtsova (Oek) 6,56, 2. Aikler (Hon) 6,34, 3. Jaklovsky (Ned) 6,25. BADMINTON Eindhoven, Europacup 1. Eerste wedstrijd: Velo (Ned) - SC Raika Meran (Ita) 6-1. Bruijstens - Raffeiner 15- 6 15-8, Camomer - Brunner 15-5 15-8, Severien - Leiter 11-8 11-4, Hoogland - Kollemann 2-2 opgave Hoogland, Steffer- s/Creemer - Theiner/Raffeiner 15-7 15-4, SeverienA/erhoeff - Schrott/Leiter 15-7 15-10, Van der Nouweland/Verhoeff - Theiner/Schrott 15-12, 15-3. 6-3 b-l 6-3, Calleri (Arg) - Kralert (Tsj 5 6-4 6-3. Mannen, dubbel, eerste ronde: Federe ratzmann (Zwi/Aus/14) - Siemerink/Kiti (Ned/Mac) 6-4 6-4, Vrouwen, tweede ronde: Boogert (Ne Sugiyama (Jap) 6-3 6-4, Hingis (Zwi Brandi (VSt) 6-1 6-1, Venus Willi; (VSt/3) - Hrdlickova (Tsj) 6-1 6-1, S (VSt/6) - Kremer (Lux) 6-3 6-4, Te/ (Fra/11) - Toeljaganova (Oez) 6-4 6-3, bin (VSt) - Schett (Oos) 2-6 6-1 6-1, Sf (Spa) - Grande (Ita) 7-6 6-3, Shaugnf (VSt) - Nola (Bul) 6-3 6-2, Bradshaw 0 - Irvin (VSt) 6-3 6-1, Capriati (VSt/1 Nagyova (Slw) 6-2 6-2, Gersi (Tsj) - Dl (Fra) 7-6 opgave Dechy, Sanchez (Spa' Jeyaseelan (Can) 6-4 6-1, Tauziat (Fra1 Vento (Ven) 6-3 6-1, Garbin (Ita) - Kg nic (Kro) 6-1 6-3, Coetzer (ZAf/13) - Ki IF arr (Dui) 2-6 6-4 6-2, Lee (Tai) '- (VSt) 6-2 7-5. Vrouwen, dubbel, eerste ronde: Willi; /Williams (VSt) - Oremans/Boogert (ll 6-1 6-1, Hopmans/Dokic (Ned/Aus) - lin/Yoshida (GBr/Jap) 0-6 7-5 6-2, mond/Stubbs (VSt/Aus/1- Noorlande raki (Ned/Jap) 6-1 6-2, Krizan/Seljo; u (Slv/Kaz/15) - Vis/De Swardt (Ned/ZAf) Gemengd dubbel, eerste ronde: Li jl vtseva/Haarhuis (Rus/Ned/3) Arendt/Humphries (VSt) 6-3 6-4. Maastricht, Olympiade. Mannen, groep B, achtste ronde: Libanon - Nederland 6-24, Finland - Hongarije 7-23, Monaco - Bangladesh 19-11, Griekenland - Taiwan 16-14, Filipijnen - Liechtenstein 16-14, Schotland - Roemenië 15-15, Rus land - Portugal 16-14, Verenigde Staten - Australië 18-12, Guadeloupe - Luxemburg 4-25. Stand: 1. Australië 165, 2. Verenigde Sta ten 146, 3. Nederland, Finland 138, 5. Griekenland 137. Vrouwen, groep B, negende ronde: Neder land - Wales 16-14, Tsjechië - Turkije 24- 6, China - Venezuela 25-5, Egypte - Grie kenland 17-13, Mexico - Marokko 25-0, Schotland - Zuid-Afrika 10-20, Polen - Ar gentinië 9-21, Canada - Duitsland 9-21, Australië - Frankrijk 21-9. Stand: 1. Frankrijk 171, 2. Duitsland 169, 3. Canada 168, 4. Nederland 164, 5. Po len 159. TENNIS New York. US Open, 35 miljoen. Mannen, eerste ronde: Schalken (Ned) - Burgsmüller (Dui.) 6-1 7-6 6-2, Rusedski (GBr) - Gustafsson (Zwe) 6-1 6-2 6-4, Gro- sjean (Fra) - Kim (VSt) 6-3 6-2 6-4, Pozzi (Ita) - Ruud (Noo) 6-2 6-3 6-2, Safin (Rus/6) - Guardiola (Fra) 7-5..6-7 6-4 6-4, Philippoussis (Aus/15) - Portas (Spa) 6-3 6-2 6-3, Vionea (Roe) - Hipfl (Oos) 7-5 7-5 6-1, Fromberg (Aus) - Bastl (Zwi) 4-6 6-4 6-3 6-2, Koubek (Oos) - Chela (Arg) 4-6 6- 3 7-6 7-6, Norman (Zwe/3) - Goldstein (VSt) 7-5 6-4 6-4, Malisse (Bel) - Prinosil (Dui) 7-5 6-4 6-4, Moya (Spa) - Tillström (Zwe) 6-4 6-2 7-5, Dosedel (Tsj) - Clavet (Spa) 7-6 6-4 6-1, Pioline (Fra/10) - Sargsian (Arm) 6-3 6-3, Gambill (VSt) - Fish (VSt) 5-7 5-7 6-4 6-3 6-2, Saulnier (Fra) - Savolt (Hon) 6-3 7-5 6-3. Tweede ronde: Sampras (VSt/1) - Gimelstob (VSt) Future TEAN, Alphen aan den Rijn. BRIDGE Mannen, tweede ronde: Marc Merry (Nh, Kalle Flygt (Zwe) 6-4 6-7 7-6, Pavel bel (Tsj) - Alan Mackin (GBr) 7-6 6-1, tin Verkerk (Ned) - Luben Pampoulov 6-2 6-1, Julien Couly (Fra) - Charles l\ (Fra) 6-4 7-5. Mannen dubbel: Olj /Wowk (Arg) - Logtens/Pondman (Dui) 4 6-2. VOLLEVf Buenos Aires, internationaal toen Nederland - Tsjechië 3-0 (25-23 2 25-21). Stand: 1. Nederland 3-6, 2 gentinië 3-4, 3. Tsjechië 3-2, 4 (Bra) 3-2. Eladio Jimenez (Spa) 152,3 knS1 3.55.00, 2. Heras (Spa) 0.03, 3. I (Zwi) 0.09, 4. Gotti (Ita), 5 Hervé r] 0.32, 6 Rumsas (Lit), 7. Rubiera 0.41, 8. Ullrich (Dui), 9. Gonzalez Ga 'n no (Spa), 10. Zubeldia (Spa), 72 Van k sel 3.36, 99. Van derVen 5.18, 146)r wik 17.27, 159. Koerts 18.32. Alger klassement: 1. Zülle 16,56.03, 2 C (Spa) 1.09, 3, Gonzalez Galdeano 1.1 d Casero (Spa) 1.15, 5. Rumsas 1.2 Ullrich 1.23, 7. Tonkov (Rus) 1.4( Gonzalez (Spa) 1.52, 9. Heras 1.56 ilt Cuesta (Spa) 2.30, 53. Van Kessel 76. Van der Ven 8 21, 141. Löwik 2 171. Koerts 38.01. Frankrijk, Trophé d'Or, vrouwen Eerste etappe. Individuele tijdrit in !jn Amand-Montrond: 1. Van Moorsel I 7,4 km in 9 25 (47.110 km/u), 2 Ki nagel (Dui) 0.13, 3. Desbouys (Fra) tij 4. Hemsley (Aus) 0.46, 5. Van de n (Ned). Amsterdam, NK derny's. 1. Kops, 2 ker, 3. Slippens,

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 20