Zilveren Kruis Noordvvijk, augustus 2000 Geachte lezer, Mijn naam is Bert van Bolderick, voorzitter directie van Zilveren Kruis. ik zet mijn brieven zelden in de krant. Daar moet dus een goede reden voor zijn. En die is er. Samen met mijn 2000 hardwerkende collega's maak ik mij zorgen over de toekomst van de gezondheidszorg in Nederland. U stelt daar terecht steeds meer eisen aan. U hebt persoonlijke wensen. U wilt meer aandacht voor uzelf, minder voor voorschriften en regels. Maar de gezondheidszorg hapert en ook de politiek talmt. Misschien is er dan meer geld beschikbaar, maar minder oplossingen. Wachtlijsten groeien, er zijn te weinig bedden, operatiekamers; dokters, verpleegkundigen en verzorgingshuizen etc. Als Zilveren Kruis haperen wij ook. Lang niet altijd slagen wij er in de problemen bij u weg te houden. We zijn onvoldoende bereikbaar. Soms handelen we onzorgvuldig en interpreteren we de regels te star. Ik vind dat onacceptabel. De zorg in Nederland mag dan haperen, maar niet bij ons. Bureaucratie kan misschien toenemen, maar niet bij ons. En steeds minder blijkt het mogelijk dit te doen vanuit traditionele opvattingen. Daarom hebben we binnen Zilveren Kruis met elkaar de afgelopen twee jaar hard gewerkt aan nieuwe vertrekpunten, nieuwe inzichten en een nieuwe aanpak. Vandaag onthullen wij het motto waaronder wij de komende jaren gaan aantonen dat zorg anders kan: "Eerst mensen, dan regels" IJ mag van ons verwachten dat we redelijke individuele wensen zwaarder laten wegen dan starre voorschriften. Dat we begrijpen dat sommige geneesmiddelen beter bij u passen dan andere, dat er ruimte moet zijn voor geneeswijzen die u beter helpen. U kunt ons daar vandaag al aan houden. Schrijf, mail of fax ons uw mening, uw wensen. Uw klachten ook. Zilveren Kruis, Antwoordnummer 93040, 2200 ZE Noordwijk, faxnummer: 071- 3670600 en e-mail adres: zilveren.kruis@achmea.nl U krijgt altijd antwoord. Met vriendelijke groet, Bert van Bolderick Voorzitter directie

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 12