Geladen Krajicek langs Rochus an Gaal haalt itschge terug Sport Ronald de Boer bereikt akkoord met Rangers OQO Tweede dagsucces voor Freire albacete Oscar Freire heeft zijn tweede dagsucces behaald in de Ronde van Spanje. De Spaanse wereldkampioen zegevierde dinsdag in de vierde rit, die over 159 kilometer ging van Valde- ïs naar Albacete. De Zwitser Alex Zülle behield de leiders- Jans Koerts, de winnaar van de derde etappe, eindigde in de achterhoede door een valpartij. Freire was in Albacete de snelste sprinter van een eerste groep die ongeveer veertig man telde. Harde wind had het peloton onderweg uiteengeslagen in aljeen aantal waaiers. Kelme-kopmannen Heras en Escartin, de ■1 Fransman Virenque en de Spanjaard Gonzalez de Galdeano 0\ werden daarbij verrast en kwamen op achterstand binnen. atj|Transfer Zenden-Lazio nadert k° ;ome Het einde van de impasse rond de transfer van Boude- ,\ijn Zenden van Barcelona naar Lazio Roma lijkt in zicht. De "Italiaanse club heeft dinsdag een afgevaardigde naar Spanje ge- ituurd om met de 24-jarige speler tot een akkoord te komen, zo neldt de Romeinse krant II Messagero. Volgens het dagblad 1! ïeeft Zendens zaakwaarnemer Lazio telefonisch een ultimatum gesteld. De zaak moet binnen twee dagen rond zijn. In juli slo- en de Italiaanse club en de international al een akkoord, maar 'eldgebrek bij Lazio gooide vervolgens roet in het eten. Vervol- P1 >ens toonden ook Fiorentina en Chelsea interesse in Zenden. jVoetballers uit Ierse selectie gezet 'ublinPhil Babb en Mark Kennedy zijn gisteren uit de selectie an het Ierse nationale team gezet. Bondscoach Mick McCarthy wam tot dit besluit nadat de twee tijdens een nachtelijk uit- itapje in Dublin werden gearresteerd. Daar dansten ze in dron- ;en toestand op de motorkap van een politieauto. De Ierse oetbalselectie bereidt zich in Dublin voor op het WK-kwalifica- ieduel tegen Nederland, zaterdag in Amsterdam. ;|Van Gessel naar Heerenveen Sander van Gessel verruilt FC Groningen v r Hee- enveen. De 23-jarige middenvelder tekende bij de Friese club ;en contract voor vier seizoenen. Het transferbedrag is niet be- ;endgemaakt. Van Gessel was bij FC Groningen aan zijn zesde eizoen begonnen en had nog een verbintenis tot medio 2002. fcovedarica maanden uitgeschakeld Het is de vraag of RKC dit noge i beroep doen op middenvelder Dejan Govedarica. De 30-jarige joe- [oslaaf, in juni nog met zijn land actief op het Europees kampi- lenschap, blijkt in het eerste competitieduel tegen NAC een isband van de linkerknie te hebben afgescheurd. Met het ïerstel van Govedarica is zeker acht maanden gemoeid. n )ehu van Barcelona naar PSG ARus Frederic Dehu is gisteren door Paris Saint Germain over- ;enomen van FC Barcelona. De Parijse club betaalde 13,5 mil- gulden voor de 27-jarige verdediger. Dehu stapte vorig jaar van Lens naar Barcelona. Daar concurreerde hij onder oach Louis van Gaal met Michael Reiziger om de positie van echterverdediger. De Fransman speelde één keer in het natio- lale elftal. Maradona wil weer voetballen' uenos aires Diego Armando Maradona wil weer terugkeren op Ie Argentijnse velden. De 39-jarige voormalige superster heeft en verzoek ingediend om met zijn broers Raul en Hugo bij de iveededivisieclub All Boys te kunnen spelen. Dat beweert de irgentijnse voetbalbond AFA, op basis van een fax uit Cuba, raar Maradona een afkickprogramma volgt voor zijn drugsver- laving. ,gb' tlulder en Mosbach niet naar Spelen Hockeysters Eefke Mulder (Kampong), en Denise Mos- lach (HGC) maken niet langer deel uit van de olympische vrou- i'enhockeyselectie. Beide speelsters moesten gisteren afhaken oor blessures. Hun vervangers zijn Hanneke Smabers (Laren) n Miek van Geenhuizen (Den Bosch). hal an der Horst terug naar TOP \ssenheim Tim van der Horst is vlak voor de start van de veld- ompetitie overgestapt van Sporting Trigon naar zijn oude club rOP. De 27-jarige korfballer uit Leiderdorp kwam na vijf seizoe- len in Trigon-één niet meer in aanmerking voor een basis- laats en kon zich niet vinden in de redenen van trainer Peter challenberg voor dat besluit. Voor de overgangsklasser is Van er Horst een welkome versterking, aangezien Steven Baart be- oot zijn geluk te beproeven bij hoofdklasser KVS in Schevenin- hoenderloo gusbert spierenburg Ronald de Boer is vanmorgen inderhaast naar Glasgow gevlo gen voor een medische keuring bij de Rangers, de club van trainer Dick Advocaat. De in ternational heeft financieel al overeenstemming bereikt met de Schotse kampioen. Ook zou de Rangers al tot een akkoord zijn gekomen met FC Barcelo na, de huidige club van De International wordt zesde Nederlander van Advocaat Boer, over de transfersom. ruggereden naar z'n huis in de Rangers hem voor vrijdag- Gisteravond, onmiddellijk na Abcoude. Vanmorgen is hij op middag 12.00 uur bij de UEFA, de eerste training met de selec- het vliegtuig gestapt. Met de de Europese voetbalfederatie, tie van het Nederlands elftal in transfer is haast geboden. Om hebben aangemeld. Hoenderloo, is De Boer (in de De Boer in de Champions Lea- De Boer zou bij de Rangers auto van Patrick Kluivert) te- gue te kunnen inzetten, moet de zesde Nederlander zijn. Eer der haalde Advocaat al Arthur Numan (PSV), Giovanni van Bronckhorst (Feyenoord), Mi chael Mols (FC Utrecht), Fer nando Ricksen (AZ) en Bert Konterman (Feyenoord) naar Glasgow. Advocaat meldde zich voor De Boer hij FC Barcelona nadat hij had begrepen dat de speler bij de opvolger van Van Gaal, Ferrer, niet het onvoorwaarde lijke vertrouwen geniet. Ook Manchester United vroeg Bar celona om met De Boer te mo gen onderhandelen. De Engel se club kon of wilde (nog) niet voldoen aan de Financiële wen sen van de speler. \'butant Lurling lang onbereikbaar Go (Gl j)) bert spierenburg ndscoach Louis Van Gaal •ft Richard Witschge opge- ipen voor het Nederlands elf- De 30-jarige Ajacied is de anger van PSV'er Van Bom- die vanwege een oogbles- afhaakte bij Oranje. Wit- >e bedankte onder bonds- :h Guus Hiddink voor inje omdat hij vond dat hij genoeg tot zijn recht kwam het Nederlands elftal. Van J was toen zijn trainer bij t. Sindsdien heeft Witschge invitaties voor het Neder- ds elftal afgeslagen. Gaal begint met een gehavende maar in z'n n allerminst kansloze ploeg ;'n eerste officiële optreden bondscoach, het WK-kwali- f tieduel tegen Ierland. Om enlopende redenen ontbre- zateidag in de Arena, in de ste wedstrijd uit groep 2, minder dan negen serieuze iididaten. ielukkig konden tijdig capa- vervangers worden opge- idjpen, van wie er gisteren één, hony Lurling van Heeren- lange tijd onbereikbaar De linksbuiten zat, toen Gaal hem zocht, in de inheul. Hij was een dagje de familie op stap in het enpark, nota bene op een inworp afstand van het nje-hotel in Hoenderloo. j>e bondscoach besloot Lur- zijn ploeggenoot Jeffrey uit te nodigen in ver net de blessures van Boudewijn Zenden, Jaap Stam en Mare Overmars. Talan was bereikbaar, Lurling niet. De Fries had z'n mobiele telefoon thuis gelaten. ,,Ik was 'm vergeten. Ik dacht onderweg nog: zal ik teruggaan? Ach, waarom eigenlijk, ik had 'm toch niet nodig. Hoorde ik ach teraf dus dat half Nederland de hele dag bezig was geweest om mij te bellen." In de Apenheul was zijn naam "nog omgeroepen. Maar ook dat mocht niet baten. Lur ling was aapjes kijken. Nietsver moedend kwam de voetballer gisteravond om kwart over vijf thuis in Heerenveen, toen hij op de voice-mail tot z'n niet ge ringe verbazing negentien be richten aantrof. ,,Ik dacht: wat is dat allemaal? Het eerste be richtje was van een vriend: Ge feliciteerd, kijk op Teletekst. Het tweede berichtje was van meneer Jorritsma, of ik zo snel mogelijk naar Hoenderloo wil de komen." In twintig minuten tijd was hij omgekleed. Amper een uur later arriveerde de nieuweling vanuit het hoge noorden weer op de Veluwe, in Hoenderloo, te laat evenwel voor de training. Van Gaal en z'n mannen had den er al 35 minuten arbeid op zitten. Lurling stelde zich netjes aan het gezelschap voor en nam vervolgens plaats op de bank. Meer werd er van hem op deze eerste dag nog niet ver wacht. Anthony Lurling nam afgelo pen zomer met Jong Oranje deel aan het Europees kampi- Jan Siemerink verbergt het hoofd in een handdoek. De Rijnsburger verloor in de eerste ronde van Jason Steltenberg. Krajicek stond op het hardcourt van Flushing Meadows geladen tegenover de teenager uit Wal lonië. Zijn traditioneel koude start deed hem nog wel de eer ste set verliezen - 1-7 in de tie break - maar vervolgens ging hij in de hoogste versnelling naai de tweede ronde: 6-7 6-1 6-1 6- 4. Jan Siemerink en John van Lottum haalden het niet, Miri am Oremans wel, tegen de ge plaatste Julie Halard, maar Amanda Hopmans werd uitge schakeld door een Italiaanse qualifier. De grootste verrassing van de tweede dag was de ne derlaag van de Braziliaan Gus tavo Kuerten, leider in de Champions Race en tweede ge plaatst, tegen de Australische nummer vijf, Wayne Arthurs. Krajicek bleef tegen Rochus rustig, sloeg zijn aces (25) en maalde niet om zijn 51 onge dwongen fouten. Wel beklaag de hij zich halverwege de partij over een schreeuwlelijk op de tribune die met opzet zijn op slagbeurten verstoorde. „De vierde set had ik ook snel willen beslissen maar door mijn eigen haast gaf ik nog een paar onno dige games weg." Met Richard Krajicek plaatste Miriam Oremans zich in het zonnetje. De Brabantse ver sloeg de Fran^aise Julie Halard- Decugis, 16de geplaatst, met 6- 3 6-4. Een mooie zege van de Brabantse, die in het verleden steevast van Halard verloor. Overigens overkwam de Fran- gaise onlangs hetzelfde op Wimbledon tegen Kristie Boo- gert. Oremans glunderde: „Vooraf hebben we de partij doorgenomen met Kristie en bondscoach Felius. Ik moest vooral de kalmte bewaren en niet te aanvallend spelen. De tactiek lukte, mede door een goedlopende opslag van mij." Haar verslagen opponente deed afbreuk aan de winst van Ore mans met de mededeling: „Dit was een van mijn slechtste wedstrijden dit jaar." De vijf games die John van Lottum in drie sets tegen de 27- jarige Amerikaan Chris Wood ruff won, gaven aan dat de Eindhovenaar in deze US Open niets te zoeken had: 2-6 3-6 0-6. Afgezakt tot de 127ste positie op de Entry List (voormalige wereldranglijst) bood hij de vijf tig plaatsen hoger gerangschik te tegenstander niets dan wat lauwe balletjes. De ex-rebel leed tot voor kort aan een virus in de mond. Hierdoor kon hij niet normaal eten, zijn toch al ranke lijf verloor 7 kilo aan spierkracht. Van Lottum be rustte: „Het was een wonder dat ik het hoofdtoernooi heb gehaald. Ik sta voor een herstart in mijn loopbaan. Ik verwacht dat ik me via de challengers moet terugvechten. Een goede coach zou mij daarbij welkom zijn." Jan Siemerink mankeerde fy siek niets maar hij is wel het ge hele jaar zijn vorm kwijt. Ook de Rijnsburger bracht slechts vijf games op zijn naam: 0-6 4-6 1-6 tegen de Australiër Jason Stoltenberg. „Verdiend verlo ren", oordeelde Siemerink hard over zichzelf. „Ik heb gewoon niet meer het niveau van een paar jaar geleden." Amanda Hopmans verloor haar hoofd tegen de Italiaanse qualifier Gloria Pizzichini. De Brabantse stond met 4-0 en 5-2 voor in de eerste set, liet haar tegenstandster terugkomen en wist ook een voorsprong van 5- 1 in de tiebreak niet te vcrzilvr ren. In de tweede set kwam ze niet meer bij zinnen: 6-7 0-6. Pat Rafter is in de eerste ron de van de US Open uitgescha keld. De winnaar in 1997 en '98 verloor in een vijfsetter van ruim drie uur van de Spanjaard Galo Blanco, 114de van de we reld, 6-7 6-2 3-6 6-1 6-7 (5). Rafter, die op Wimbledon in de finale van Pete Sampras ver loor, werd beschouwd als een van de gevaarlijkste outsiders Door zijn 20ste plaats op de wereldranglijst had de Austra liër geen beschermde positie. Wessels geeft op met zware blessure Peter Wessels heeft in de vijf de set van zijn openingspartij van de US Open de overwin ning aan zijn Zwitserse tegen stander Roger Federer moeten laten. De 22-jarige Elburger raakte in de achtste game van de vijfde set zwaar geblesseerd aan een enkel. De toernooiarts vreesde dat hij zijn enkelban den heeft gescheurd. Wessels had op dat moment nog kans om de eerste ronde te winnen. Hij had de eerste twee sets met 6-4 gewonnen. Nadat hij de derde set met 3-6 had verloren, kreeg hij in de vierde op 5-4 een matchpoint op de opslag van Federer. De 19-jarige Zwitser redde zich. Wessels stond in de beslissen de set met 4-3 voor en op deuce bij de opslag van Fede rer toen hij zich blesseerde. Zijn reputatie snelde hem zelfs zo ver vooruit dat Ri chard Krajicek hem in zijn archief had opgeslagen. Nederlands nummer één wist na de loting van de US Open natuurlijk direct dat Olivier Rochus op Wimble don voor de sensationele uitschakeling van de Zweed Magnus Norman, toen de leider in de Cham pions Race, zorgde. ,-5>ÏN Australische atleten ont snappen aan vliegende do pingcontroles door te gaan trainen in afgelegen gebieden. De sporters zijn daardoor on bereikbaar voor de contro leurs. Dit blijkt uit een rapport van het Australische doping controlebureau ASDA. „Het is een groot probleem", aldus Simon Allatson, verantwoor delijk voor de Australische at letiek. Volgens hem laat het rapport zien hoe slecht het systeem werkt. De Nederlandse olympische ploeg is goed voorbereid op eventuele bloedtests. Chefarts Frits Kessel heeft alle atleten uitvoerig geïnstrueerd over de dopingcontroles. Het Interna tionaal Olympisch Comité (IOC) kondigde maandag nieuwe methodes aan om het verboden middel epo op te sporen. „Uiteraard hebben wij de beslissing van het IOC zien aankomen. Wij hebben ervoor gezorgd dat iedereen weet singen te voorkomen", aldus Kessel. De Australische politie heeft op internet ongeveer honderd dreigementen voor aanslagen tegen de Olympische Spelen ontdekt. Het gaat meestal om onschuldige gevallen. De Au stralische geheime dienst heeft in de afgelopen twee jaar dossiers samengesteld van de nationaliteit van de dreigers. Ze komen uit het Midden- Oosten, India of Pakistan, maar ook uit Australië en Amerika. China hoopt op twintig gou den olympische medailles. Ook zal het er alles aan doen dopingaffaires te voorkomen, aldus de Chinese officiële me dia. Yuan Weiman, voorzitter van het Chinees Olympisch Commité verklaarde in de krant China Daily dm doping gebruik wordt gestraft. Ook zei hij dat alle Chinese atleten tij dens de Spelen een dopingtest moeten ondergaan. De 311 Chinezen komen uit in 25 van de 28 olympische sporten. Volgens Yuan Weiman maakt China vooral kans op een gou den medaille bij het gewicht heffen, tafeltennis en badmin- De bewoners van Sydney zullen tijdens de Spelen 's nachts uit hun slaap worden gehouden door het dreunen de geluid van vuilniswagens. Door het afval tijdens het sportevenement 's nachts op te halen, moet worden voor komen dat de trage vuilniswa gens het drukke verkeer ver stoppen. De vuilnismannen ontvangen voor elke nacht dienst een toeslag van zeven tig gulden. Een watervliegtuig heeft de hoot van de Israëlische olym pische zeilers Eli Zuckerman en Elad Ronen geramd. De mast, die bijna drieduizend gulden kost, was verbogen. De eigenaar van het vliegtuig be taalt een nieuwe. oenschap in Slowakije. Vorig jaar juli maakte de aanvaller de overstap van FC Den Bosch naar Heerenveen. Hij bleek van meet af aan een aanwinst. Met negentien doelpunten werd hij zelfs clubtopscorer. Van verba zing wist hij gisteravond nau welijks iets te zeggen. „Een fan tastisch seizoen bij Heerenveen was al mooi, maar zo snel in de A-selectie van het Nederlands elftal, daar kun je natuurlijk al leen maar van dromen." Z'n clubgenoot Talan maakte gisteren z'n rentree in Oranje. In de voorbereiding op EURO 2000 was de Katwijker afgeval len vanwege een achillespees blessure. De kwetsuur is gene zen, maar in goede doen is de aanvaller nog niet. De grote vorm ontbreekt nog, maar dat geldt voor bijna de gehele Frie se ploeg. Niet zonder reden had trainer De Haan z'n spelers de ze week drie extra vrije dagen gegeven. Lurling en Talan werden door Van Gaal aan de selectie toege voegd, nadat de afgelopen da gen achtereenvolgens Boude wijn Zenden (scheurtje in ham string), Marc Overmans (knie blessure) en Jaap Stam (scheur tje in hamstring) hadden moe ten afzeggen. Gisteravond viel ook Mark van Bommel (ooglet sel) nog af. Van Gaals keurkorps telt in middels acht afwezigen. Behal ve Zenden, Overmars, Stam en Van Bommel waren eerder ook Van Nistelrooy, Numan, Bogar- de en Makaay al niet beschik baar. De debuterende bonds coach had zich uiteraard een betere start gewenst, maar ont moedigd blijkt hij allerminst. „Elke dag valt er een speler af. Het is inderdaad geen aange naam begin, maar liever praat ik over de aanwezigen. Ook de ze spelers zijn het waard om mee te werken en in staat om de Ieren te verslaan." Anthony Lurling (links) en Jeffrey Talan verlaten het veld na de traming van Oranje.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23