Oegstgeest stopt parkeertoezicht Ilachtofferhulp begeleidt SJZ na overlijden speler MEENEEMPRIJS Warmond maakt vestiging bordelen vrijwel onmogelijk Nieuwe aanknopingspunten tegen Oegstgeestse neo-nazi SUPER DE BOER Regio brommers probleem op an der Valk Boumanweg Beeld Wolkers terug in Oegstgeest Speelhal ast niet in armond9 Rooien uit voorzorg Twijfels over verkoop grond in De Bloemerd 3.29 10.53 2.39 WOENSDAG 30 AUGUSTUS 2000 CDA: kosten invalidenplaats verhalen leiderdorp De Leiderdorpse CDA'er W. Laman is voorstander van het verhalen van een deel van de kosten van invalidenpar- keerplaatsen op de gebruikers. Hij wil zo de kosten voor de ge meente drukken, nu duidelijk is dat Leiderdorp de eerstkomen- - de jaren te weinig geld heeft gereserveerd voor de uitvoering van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG). Wethouder V. Molkenboer (PVDA) is geen voorstander van het voorstel van Laman. „Het gaat om vijftig aanvragen per jaar, in kosten varië- f rend van 350 gulden voor het ombouwen van een bestaande parkeerplaats, tot 1500 gulden voor het aanleggen van een nieu- En dat laatste komt slechts in tien procent van de gevallen Kermis in Zoeterwoude-Rijndijk i tOETERWQUDE Tot en met zaterdagavond tien uur is er kermis >p het parkeerterrein van het multifunctionele centrum De ,e :endenkooi aan de Laan van Meerburg in Zoeterwoude-Rijn- iijk. De festiviteiten zijn vanmiddag begonnen. De mini-markt ;1 s als gevolg daarvan morgen op het parkeerterrein van De Wil- Feu de boulesmiddag in Vlietwijk h doorschoten De Vlietwijk in Voorschoten doet r andelijke jeu de boulesdag. Zondag 3 september is er een wed- itrijd en wordt uitleg over het spel gegeven op de jeu de boules- achter het Rode Kruisgebouw aan de Professor Einstein- De organisatie is in handen van de Bewonersorganisatie I (lietwijk en de Club de Pétanque De Six Prêt. Het spel begint 13.30 uur en duurt tot 16.00 uur. Deelname is voor iedereen nogelijk. de 'olitiek ziet geen oplossing omfietsers moeten voorlopig de Van der jlk Boumanweg blijven. De lt(£g wordt na invoering van aj nrichtingsverkeer te smal om beide richtingen op de rij- toe te staan. Dat komt joral door een aantal snel- lidsremmende maatregelen. verschillende plaatsen rdt de rijbaan daarna te smal |1i bromfietsers en auto's nog m. last elkaar te laten rijden. Bo- |ndien zal het autoverkeer een ;emoetkomende bromfietser niet verwachten. Leiderdorpse politieke ijen waren het gisteravond :1 met elkaar eens: brommers op de rijweg van de der Valk Boumanweg, eigenlijk ook niet op het itspad. Dat is zo smal dat fiet- zijn i op van een bromfietser is er daar door nauwelijks. „Het is nog net tolereerbaar om alles dan maar bij het oude te laten, maar als het niet gaat moeten we er snel op terugkomen", vond PvdA'er O. McDaniel. Wethouder V. Molkenboer (PvdA) was dat met hem eens, maar zag geen alternatief: „De oude situatie is geen gelukkige, maar ik zie ook geen andere. Als we straks definitief gaan be palen wat er met deze weg moet gebeuren, dan bekijken we de boel opnieuw. Tot die tijd houden we de situatie goed in de gaten." Maar waarom kunnen brom mers dan niet tijdelijk worden omgeleid via de Splinterlaan, wilde CDA'er W. Laman nog weten. „Bromfietsers zullen dit niet logisch vinden", antwoord de de wethouder. „Bovendien is zo'n maatregel niet te hand haven. De meesten zullen toch gewoon het fietspad blijven kie- Gemeente zoekt naar alternatieven Burgemeester Timmers komt terug op haar voorstel om de politie nog een jaar bonnen te laten uitschrijven in de Oegstgeestse winkelcentra. Op verzoek van een meer derheid van de gemeenteraad gaat ze op zoek naar een andere parkeerregeling voor de De Kempenaerstraat en de Lange Voort. suzanne barbier Timmers trekt zich de kritiek aan die de politiek eerder deze week leverde op het voorstel om door te gaan met intensieve parkeercontroles. Na een proef van een half jaar blijkt, dat de bonnenregen van de afgelopen maanden nauwelijks effect heeft. Het aantal fout-parkeer- ders neemt niet af. Alle partijen vinden het daarom onzinnig om 20.000 gulden aan de politie te betalen om nog een jaar in tensief bekeuringen uit te schrijven. Aan welk alternatief Timmers de voorkeur geeft wil ze niet zeggen. De suggestie van het CDA om het toezicht in de par- keerschijf-gebieden over te la ten aan de dienst Stadstoezicht, die in Leiden het betaald parke ren controleert, neemt de bur gemeester 'zeker mee'. „Je bent een dief van je eigen portemon nee als je een goedkopere vorm laat schieten." Dat geldt ook voor het idee van de winkeliers om de parkeertijd te verlengen met een half of een heel uur. Timmers wil verder uitzoeken of Oegstgeest de opbrengsten van de parkeerovertredingen binnen de eigen grenzen kan houden. Nu vloeit het geld rechtstreeks naar het minsterie van justitie. Als Oegstgeest het geld zelf mocht houden zou het bijvoorbeeld in de aanleg van 30-kilometergebieden gestoken kunen worden, oppert Tim- Helemaal afschaffen van het parkeerbeleid vindt de burge meester geen aanvaardbaar al ternatief. Het toezicht heeft vol gens haar wel degelijk geleid tot meer ruimte in de winkelstra ten. „In de evaluatie staat ook dat mensen hun auto niet meer twee of drie dagen laten staan, wat voorheen wel gebeurde. Ik merk dat ik aanzienlijk minder rondjes hoef te rijden om mijn auto kwijt te kunnen." Timmers hoopt eind septem ber een aantal alternatieven aan de commissie voor te kun- nen leggen. 'Prostitutie past niet bij dorpse karakter Wolkers beeld 'Vrouwen in Verzet' kreeg gisteren een plekje bij het gemeentehuis. foto mark lamers Het glazen kunstwerk 'Vrouwen in Verzet' is, na een afwezigheid van bijna twee jaar, terug in Oegstgeest. Een replica van het beeld van Jan Wolkers staat sinds gisteren in de tuin van het gemeentehuis. Daar heeft het beeld asiel gekre gen, nadat de eerste versie aan de Abtspoelweg door een onbekende aan diggelen werd geslagen. De gemeente verwacht dat de kans op vernielin gen nu kleiner is, omdat 'Vrouwen in Verzet' meer in het zicht staat. Het kunstwerk bestaat uit een twee meter hoge glazen vlam van acht bla den, gedragen door een sokkel van zwart graniet. Op 8 maart 1998, internationale vrouwendag, werd het origineel in de geboorteplaats van Wol kers geplaatst, ter ere van het vrouwelijk verzet in de oorlog. warmond» judy nihof Wie in Warmond een bordeel wil beginnen krijgt het knap moeilijk. De gemeente wil seks huizen ook in de toekomst bui ten de deur houden en voert daarom een 'werend prostitu- tiebeleid'. 'Prostitutie past niet bij het dorpse karakter van Warmond en haar op gezinnen gerichte rust en waterrecreatie', stelt de gemeente, die net als andere gemeenten in Neder land bezig is met het ontwikke len van een eigen prostitutiebe- leid. Dit is nodig nu het het al gemene bordeelverbod ver dwijnt. Warmond wil zoveel mogelijk hindernissen opwerpen, door sekshuizen in een groot aantal gebieden te verbieden. Daartoe behoren in elk geval de be bouwde kom - inclusief bedrij venterrein Veerpolder - en de recreatiegebieden. Het dorp he lemaal op slot doen kan War mond niet. Mocht het tot een rechtzaak komen, dan is de kans groot dat de rechter de ge meente terugfluit. Dat betekent dat Warmond er niet onderuit kan om tenminste één vergunning verlenen, als de aanvrager tenminste voldoet aan een groot aantal strenge ei sen en zich niet in verboden ge bied wil vestigen. Volgens een woordvoerder van de gemeente hoeven Warmonders zich geen zorgen te maken. Er is nu geen bordeel en er is volgens hem niemand die er een wil begin nen. De gemeentelijke regels, die op 1 oktober ingaan, zullen volgens hem een ontmoedigen de werking hebben. Niemand moet zich schamen om gevoelens te laten blijken n,; heeft alle activiteiten voorlopig ge- ïrapt. Het bestuur van de Zoeter- iudse voetbalclub heeft daartoe be- n na het overlijden afgelopen lag van de 19-jarige Olaf Schuur, speler van het zesde team. Hij j tijdens de wedstrijd tegen DWO op het sportpark Haasbroek een taanval. In elk geval tot na de be- fenis, morgen, zijn er geen trainm en wedstrijden. Voorzitter Leo van Geest van SJZ vindt de maatrege- vanzelfsprekend. „Het overlijden akte grote indruk op iedereen. Niet op de spelers van het zesde, maar ook op de mensen die langs de lijn stonden. De meesten zijn kortgele den ook al betrokken geweest bij een sterfgeval van een clubgenoot. Dat gaat je niet in de kouwe kleren zitten." De vereniging heeft er volgens Agnes Gielen, coördinator van de Stichting Slachtofferhulp Hollands Midden, goed aan gedaan om professionele hulp in te schakelen. „De vrijwillligers die maandagavond bij een bijeen komst in het clubgebouw waren, loven de manier waarop SJZ de zaken aan pakt. Zorgvuldig, met goede opvang en goedé begeleiding. Niet alleen door de club zelf en van ons, maar ook van de de ambulancedienst, een arts en de politie. Ook zij waren aan wezig." De stichting was er met twee vrijwilligers van het bureau Leiden. Een van hen was Peter Goedbloed uit Leiderdorp. Vorig jaar was hij onder meer betrokken bij het opvangen van nabestaanden en getuigen van een verkeersongeval in Jacobswoude, waarbij twee mensen om het leven kwamen. „Wat nu in Zoeterwoude aan de hand is, is daarmee vergelijkbaar. Ook daar hebben we een ontmoeting georganiseerd, die iedereen als heel zinvol heeft ervaren. Het overlijden van een speler vóór de vakantie was al een grote schok. De hartaanval van de jongen afgelopen zondag is daar nog eens bovenop gekomen. Voor de ver eniging is dat een hele slag." Daarom hield Slachtofferhulp ieder een tijdens de bijeenkomst in de kanti ne voor, de emoties vooral niet te on derdrukken. „We hebben benadrukt dat niemand zich hoeft te schamen om gevoelens te laten blijken. Dat het belangrijk is om er met elkaar over te praten. Dat gebeurt volgens mij ook wel. Ons is opgevallen dat de saamho righeid bij SJZ erg groot is. Het is een hechte gemeenschap, waar de mensen veel steun aan elkaar hebben." Niettemin wees Slachtofferhulp het bestuur en ouders er op, vooral goed op te letten dat spelers zich niet gaan afzonderen. „Een vader met twee zoons in het elftal vroeg, hoe hij merkt of zijn kinderen gebukt gaan onder de gebeurtenissen. Dat merk je als ie mand drukker of juist stiller wordt, niet meer deelneemt aan activiteiten. Iemand vroeg ook wie het volgende slachtoffer zou zijn. Heel cynisch na tuurlijk, maar het is allemaal heel be grijpelijk. Het zegt genoeg over de om standigheden. Op het veld waar hun teamgenoot overleed, moet straks ook weer worden getraind. Dat gaat niet zo makkelijk. We hebben aangeboden dat iedereen bij ons kan aankloppen en dat de opvang echt niet beperkt hoeft te blijven tot die ene bijeenkomst." imond'judy nihof 'lah speelautomatenhal is niet om in Warmond. Zo'n hal niet binnen 'onze recrea- meente', aldus het ge en entebestuur. die)e gemeente weigert een ver lat ening vast te stellen die de [ek tiging van een speelhal mo- jk maakt. Eigenaar Henk »a( ;unissen van snookercen- h<n Jumbo in de Veerpolder >ve akte gisteravond tijdens een 1 dinmissievergadering zijn be- b iren kenbaar tegen die wei- teiing. Jumbo heeft naast on- apl meer twintig snookertafels rip vier biljarttafels, twee kans- na lautomaten en een flipper- rsbt. Theunissen vreest in de to blemen te komen, omdat icht goed vastligt wanneer nu cies sprake is van een 'hal', 'ge wees de gemeente op het d< iale belang' van de automa- pla bij Jumbo. „Het is bij ons eein Zandvoort of Schevenin- lati en dat zijn we ook niet van de i om te worden. Maar het is nci zo dat er behoefte is aan r eelautomaten. Veruit het enteste gebruik is onschuldig", sre js Theunissen. De War- i dindse politiek had geen D idschap aan zijn betoog en tide in met het weren van elautomatenhallen. voorschoten Uit voorzorg heeft Voorschoten zes populie ren op het terrein van hockey club Forescate verwijderd. De wortels van de bomen bescha digden de oude kunstgrasvel den. Om te voorkomen dat ze de nieuwe velden aantasten, zijn ze door de gemeente gerooid. foto loek zuyderduin vervolg van voorpagina Het verschijnen van Monitor en de catalogus van Berzerker Records valt samen met de opgelaaide discussie in Oegstgeest of de autoriteiten Patrick kunnen aanpakken. Verschillende gemeente raadsleden zijn van oordeel dat er nog te weinig aanknopingspunten zijn om de jongeman straf rechtelijk te vervolgen. Het wachten is op iemand die aangifte doet, verklaarde CDA-raadslid P. van den Bosch de passieve houding. Ook M. Noort van Progressief Oegst geest vindt dat er meer wettelij ke beperkingen dan mogelijk heden zijn om Patrick een halt toe te roepen. „Dit gaat ver", en „als dit geen aanknopingspunten zijn dan weet ik het ook niet meer", reageren woordvoerders van het meldpunt discriminatie Lei den en de Rotterdamse Anti-Discriminatie Raad (Radar) op de passage uit de catalogus. Maar ook zonder deze tekst kan Patrick (gefin geerde naam) worden aangepakt, zo is de over tuiging van adjunct-directeur M. Maris van Ra dar. Hij is goed op de hoogte van Patricks handel en wandel, onder meer omdat die dikwijls wordt gesignaleerd met andere kopstukken uit extreem-rechtse groeperingen in Rotterdam omgeving. Maris gaat nog eei heeft er geen goed woord voo niet al lang is aangepakt. „Dat zoeking is geweest, is puur eei wil. Er is al geruime tijd informatie over zijn praktijken beschikbaar, hij is al lang en breed ge lokaliseerd en er bestaan meer dan gegronde ver- 'Dit klinkt als een bedreiging i stap verder. Zij over dat Patrick er nog geen huis- i kwestie van on- moedens dat hij zich schuldig maakt aan het ver spreiden van racistisch materiaal. De artikelen 137g en 129q uit het wetboek van strafrecht zijn hierover duidelijk. De politie heeft geen aangifte van derden nodig. In Rotterdam had deze jonge man al lang de politie over de vloer gehad." Maris wijst erop dat Van Donselaar zich in zijn rapportage baseert op bronnen waarop de auto riteiten in Oegstgeest zich nog altijd niet durven te baseren. „Dat is op zijn zachtst gezegd opmer kelijk", aldus Maris. De bedoel de bronnen zijn onder meer Kafka, een anti-facistische on- dezoeksgroep in Amsterdam en de Leidse Fabel van de Illegaal. In de gemeenteraad van Oegstgeest is niet gesproken over Patricks activiteiten. Ook niet in de raadscommissie openbare orde die maandag vergaderde. Juist die dag is een wijkagent in de Salvialaan ge weest om de verhitte gemoede ren te sussen. In deze straat is onrust ontstaan doordat een onbekende in een over de post ver stuurde brief aan een aantal bewoners heeft laten weten wie Patrick is, wat hij doet en waar hij woont. Dat de raadsleden burgemeester E. Tim mers niet aansporen tot actie komt, zegt WD- raadslid E. van Bellen, omdat ze ervan overtuigd zijn 'dat deze zaak bij haar in goede handen is'. Timmers reageert geschokt op de passage uit de catalogus. „Dit klinkt als een bedreiging. Al thans, zo komt het op mij over. Ooit gaat hij over de beroemde schreef. Misschien is dat nu wel het geval. En gelooft u mij nu maar, hij is uitgegroeid tot een vast agendapunt van het driehoeksover leg (met de politie en de officier van justitie, red) Verschillende politieke partij en in Leiderdorp willen onder de afspraak met sportschool Feltersport uit, dat die een nieuw pand op eigen grond mag bouwen in De Bloemerd. Een jaar geleden bereikte sportschoolhouder Felter overeenstemming met burge meester en wethouders over de verkoop van de grond. Maar later besloot de gemeen teraad, dat in het sportpark geen grond meer wordt ver kocht. De sportschool aan de Hoogmadeseweg barst uit zijn voegen. Sinds Feltersport vijf jaar geleden naast zwembad De Does van start ging, is het ledental gegroeid naar dui zend. Meer kunnen er niet bij. Vandaar dat Felter al enkele jaren met uitbreidingsplannen rondloopt, want de markt voor fitness is nog lang niet verzadigd. Aanvankelijk wilde de Lei derdorpse sportschoolhouder een nieuw gebouw neerzetten achter het zwembad, maar dat bleek niet haalbaar vanwege de gemeentelijke W4-plannen. Daarna kwam sportpark De Bloemerd in beeld. Felter heeft nu de financiering van de koop geregeld. Maar intus sen heeft de gemeenteraad bepaald, dat in De Bloemerd geen gemeentegrond meer van de hand wordt gedaan. De vraag was gisteravond dan ook, of Leiderdorp nog onder de eerder gemaakte af spraken uit kan. CDA en WD vinden dat niet nodig. Zij gaan akkoord met verkoop. De ove rige politieke partijen zijn minder zeker en moeten hun standpunt nog bepalen. Zo vroeg D66 zich af, waarom de sportschool de grond niet ge woon in erfpacht neemt, net als de meeste andere vereni gingen in De Bloemerd. Maar volgens wethouder Roest is dat een gepasseerd station. „Vorig jaar nebben we hier ook al over gesproken en samen vastgesteld dat de op brengst van deze verkoop be stemd is voor financiering van de nieuwe sporthal in de Bloe merd. Ik heb toen geen enkel signaal gekregen dat wo dat verkoopplan uit ons hoofd moesten zetten." Gaat de meerderheid van de gemeenteraad op 25 septem ber akkoord, dan kan Felter sport groeien naar tweedui zend leden. Die krijgen de be schikking over drie fitnessza len, twee aerobicruimtes, een horecavoorziening, een Turks bad en een Zweedse sauna. Bovendien komt er een schoonheidsspecialiste in het gebouw, en is er kinderop vang. Sportschoolhouder Fel ter: „Het wordt een school voor de gewone kantoorman, niet voor brede Harry's." Big American pizza Paturain verse kaas noot, pepperoni of ham/mushroom linesse pakje 125g 4^ pak 470g 5.29 of kruiden pakje 150g A&f 3 pakken naar keuze LSrBZ Dus 3 halen, 2 betalen Smiths Dorito's diverse smaken ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 17