Bestuur van SDB praat over vertrek secretaris Van deze klus heb ik wel eens stiekem gedroomd' Duin Bollenstreek RINCK 'Geen brug bij pun De Horn Rijnsburg Skaters op De Brink KIJK JE OGEN UIT WOENSDAG 30 AUGUSTUS 2000 976 Brandje in Varkevisserstraat katwuk Een opslagruimte tussen twee huizen aan de Secretaris Varkevisserstraat in Katwijk is gistermorgen in brand gevlogen. Omwonenden slaagden erin de brand te blussen, voordat de brandweer arriveerde. De brandweer vermoedt dat de brand is aangestoken door kinderen die op weg naar school waren. Hoe hoog het schadebedrag is, is nog niet bekend. Katwijks jongetje aangereden katwuk Een 11 - jarig Katwijks jongetje is gistermiddag in de Te Brittenstraat in zijn woonplaats aangereden door een auto. Hij stapte volgens de politie tussen twee auto's in plotseling de weg op. Een 22-jarige automobiliste schrok en remde, maar kon een aanrijding niet meer voorkomen. De jongen is voor controle naar het LUMC gebracht. Valkenburger breekt arm bij botsing katwuk Een 48-jarige Valkenburgse fietser heeft gisteravond zijn arm gebroken, nadat hij vlakbij de fietstunnel aan de Hya- cinthenstraat in Katwijk tegen een andere fietser was gebotst. De Valkenburger is naar het LUMC overgebracht. Speeltuin beveiligd tegen vossen valkenburg Speeltuinvereniging De Valkenburcht gaat gaas aanbrengen boven het dierenverblijf in de speeltuin. Dat is no dig om de konijnen en kippen te beschermen tegen vossen, die geregelde bezoekers zijn van het verblijf en daar dieren doodbij ten. Het anti-vossengaas kost de gemeente 3.700 gulden. Wateroverlast in Collegiantenstraat runsburg Bewoners van de Rijnsburgse Collegiantenstraat kampen met wateroverlast in hun garages. De sloot achter hun huizen kan in natte tijden de hoeveelheid water niet aan, over stroomt vervolgens en levert natte voeten op in de garages. Be woners uitten die klacht gisteravond tijdens een vergadering op het gemeentehuis. Woordvoerder Van Duijn van de Collegian- tenstraat-bewoners stelde dat de sloot beter onderhouden moet worden. Ze zijn bereid daarbij zelf de helpende hand toe te ste ken, als ze de grond waarin de sloot is gelegen kunnen kopen. De grond is echter in handen van particulieren, zegt wethouder De Mooij. Die particulieren moeten volgens hem de sloot maar eens onder handen nemen. Geldboete voor uitdelen kopstoten den haag/noordwukEen 20-jarige Noordwijker is gisteren ver oordeeld tot een boete van 1.500 gulden voor het zonder enige aanleiding uitdelen van twee kopstoten aan twee jongens. De Noordwijker had een forse borrel op in de nacht van 17 op 18 september vorig jaar. Toen hij ontdekte dat de brommer van zijn vriendin was gestolen, was hij 'door het lint gegaan'. Daar werden twee passerende jongens het slachtoffer van. Een van de twee liep een bloedneus op, de ander een wond op het voor hoofd. De officier van justitie had een boete van duizend gulden plus twee weken voorwaardelijke celstraf tegen de verdachte ge- eist. Politierechter C. Ie Clercq vond dat op zich wel een redelij ke straf. Toch zette ze de celstraf in een voorwaardelijke boete van vijfhonderd gulden om, omdat de verdachte nooit eerder met justitie in aanraking was gekomen. 'Hondenpoepambtenaar' in Voorhout voorhout Een ambtenaar gaat volgend jaar in Voorhout elke week gedurende halve dagen controleren hoe het zit met de overlast van huisvuil en hondenpoep. De gemeente trekt in to taal 250.000 gulden uit voor de uitvoering van dat beleid. Dat geld is niet alleen bestemd voor de opsporingsambtenaar, maar ook voor bijvoorbeeld het plaatsen van hondenpoepafvalbak ken. Voorhout gaat ook plekken aanwijzen waar honden mogen loslopen. Voorhout: Planschade kan meevallen voorhout Als Voorhout alle ingediende planschades in ver band met nieuwbouw moet vergoeden, is de gemeente onge veer 2,3 miljoen gulden kwijt. B en W hebben echter slechts 1 miljoen gulden gereserveerd voor het komende jaar. „Dat is dus onvoldoende. Maar we hebben goede hoop dat we niet alle schades hoeven toe te kennen. We hebben een onderzoek naar de jurisprudentie van deze schadegevallen laten verrichten en daaruit blijkt dat het nog wel eens mee kan vallen", meent wet houder Van Riet. Natuur- en milieumarkt in Noordwijk noordwuk De werkgroep Natuur- en Milieumarkt Noordwijk houdt zaterdag 2 september een 'groene markt'. Het Vuurtoren plein staat dan van tien tot vijf uur in het teken van planten, dieren en milieu. Er is onder andere een Kor-excursie, waarbij in de branding van de zee wordt gekeken wat er zoal in het wa ter voorkomt. Om 14.30 en 15.30 uur treedt het Noordwijkse shantykoor De Zeekanters op. En Valla Tomata, een afdeling van het zorgcentrum Willem van den Bergh, verkoopt eigen ver bouwde producten. SGP Katwijk moet verder zoeken katwuk Gerard van der Plas wordt geen raadslid voor de SGP in de Katwijkse gemeenteraad. Hij heeft zijn partij van dat be sluit gisteren op de hoogte gebracht. De SGP moet daarom ver der zoeken naar een opvolger voor Maarten van Rooijen, die morgen zijn raadslidmaatschap neerlegt omdat Katwijk vanaf 1 oktober op bedrijventerrein 't Heen de mogelijkheid biedt om een bordeel te beginnen. Gerard van der Plas is kort geleden een eigen zaak begonnen. Daarin gaat volgens hem te veel tijd zitten, waardoor hij niet voldoende tijd en energie in het raads lidmaatschap kan stoppen. De SGP heeft nu partijsecretaris Henk Klok, de nummer negen op de lijst, benaderd. Bij elk montuur uit de KidscoliecZie een paar stoeisterke glazen cadeau. En nu ook 2 gratis kaartjes voor Avonturenpark Hellendoorn! Kamphues dreigt eerste slachtoffer crisis te worden Secretaris Ron Kamphues dreigt het eerste slachtoffer te worden van de financiële crisis binnen het Samenwer- kingorgaan Duin- en Bollenstreek (SDB). De directeur van het in Lisse gehuisveste samenwerkingsorgaan staat al sinds half juli op non-actief. „Ik ben in gesprek met het bestuur om te bepalen hoe we uit elkaar gaan", zegt Kamphues. maken heeft. Verder wil ik er nog niets over zeggen. Ik blijf een loyaal ambtenaar", aldus Kamphues. Bij het SDB bevestigt een woordvoerder dat de secretaris na zijn vakantie 'met verlof is gegaan. Ook voorzitter Van Wouwe, burgemeester van Kat wijk, zegt dat dat juist is. Hij laat weten dat over voorzetting van het dienstverband van de secretaris van het SDB momen- De Katwijkse secretaris heeft in juli een eerste gesprek gehad met het dagelijks bestuur, waarin hem is meegedeeld dat hij in afwachting van verdere stappen thuis kan blijven. ,,De reden is mij toen nog niet gege ven. Daar wacht ik dus nog op. Ik heb daarom geen enkel idee of dat met de financiële crisis te teel druk wordt gesproken. „Er is inderdaad overleg gaande tussen Kamphues en het be stuur van het SDB over de vraag of het in de rede ligt om samen verder te gaan. Dat overleg ligt zo subtiel en gevoelig, dat ik er geen voorspelling over loslaat of we samen verder gaan." Onder het personeel van het SDB zou inmiddels grote onrust zijn ontstaan. Het vertrouwen in het bestuur zou volgens ano nieme berichten zijn verdwe nen. Burgemeester Van Wouwe wil daar echter helemaal niet op ingaan. De Lissese wethouder Schuijt, lid van het algemeen bestuur van het SDB, zegt dat de genomen maatregel een be sluit van het dagelijks bestuur is Wethouder om de tafel met Flora geweest. „Het heeft niet te ma ken met de laatste vergadering van het algemeen bestuur, waarin ik heb gevraagd om het vertrek van het dagelijks be stuur. Dat kan ook niet, want het algemeen bestuur heeft niet tot taak over het functioneren van personeel te oordelen." Lisse, Sassenheim en Hille- gom drongen in juni aan op het vertrek van het dagelijks be stuur van het samenwerkings orgaan (dat bestaat uit zes wet houders en burgemeesters uit de Duin- en Bollengemeenten) vanwege de financiële chaos binnen het orgaan. Inmiddels is er een werkgroep aan de slag om de problemen onder de loep te nemen. rijnsburg peter van egmond E'ir mag geen verkeersbrug ko nten OVer de landpunt van De H om, tussen de Vliet en het O cgstgeesterkanaal. De Rijns burgse wethouder De Mooij voelt tenminste weinig voor eert brug op die plek. Bloe menveiling Flora heeft er ech ter wel de infrastructuur op afgestemd. De Horn wordt op termijn een woonwijk. Gisteravond besprak de plaatselijke poli tiek een ontwikkelingsvisie voor tiet gebied. Daarin staat dat dei landpunt is bedoeld als recrearie/uitkijkpunt. Een ver keersbrug past daar moeilijk in. „Ik ben het absoluut niet eens m et deze afspraak uit het verledeiti", zei de wethouder. „Juist op de plek waar het ka naal het breedst is, met een landpunt ertussen. Over de Vliet én h et kanaal." Eén van de uitvalswej van het terrein mondt al p cies bij de landpunt uit, op gewraakte plek. Flora de ooit, als de polder ten zui< van het kanaal is volgebou te moeten uitwijken naar overkant van het water, de wethouder betreft sch. de locatie van de brug, als er komt, op naar het oosteii De wethouder en het lingbestuur zijn inmiddi met elkaar om de tafel gF zitten. G. Ravensbergen, vd zitter van het bestuur van F ra, geeft aan dat de brug eri ontsluitingsweg geen kwek is die op korte termijn verj zenlijkt hoeft te worden. X denken echt op heel lange P mijn, zo'n 20 tot 40 jaar. enige waar we nu op alert i is dat er geen ontwikkelin1 komen die een aanslui1 vanaf het bedrijventeri'' naar de A44 tegengaat." Koestraatbru in Rijnsburg toch weer opc runsburg peter van egmond De Koestraatbrug in Rijns! wordt weer opengesteld, doeling is het verkeer op i manier anders naar het c en dus krappe dorpshart te den. De Vliet moet in het i trum verkeersluw worden, Graaf Florislaan en de Johar Poststraat gaan meer ver! verwerken. De Koestraatbrug is al s: jaren afgesloten voor auto keer. Als de plannen van de meente doorgaan, kan het keer vanuit de Graaf Floris! doorrijden naar de Koesti Vrachtverkeer mag de I straatbrug niet over. In de I straat gaat eenrichtingsver gelden tot aan de kruising de Johannes Poststraat er Tulpenstraat. Ook het Noi einde krijgt eenrichtings keer, in zuidelijke richting. De Graaf Florislaan en n nog de Johannes Poststraat gen door de maatregelen I veel meer auto's te verweri WD-raadlid Rost vindt dat ze straat, evenals de dri Tulpenstraat, moet worden asfalteerd. De overige fractie de gemeenteraad voelen niet voor. CDA-raadslid Vehmeijer dat de Tramstraat wordt a sloten. „Het kruispunt me Oegstgeesterweg is een vai gevaarlijkste die we hebb Wethouder Mostert verw dit idee, op advies van verkt deskundigen. Bewoners woonwijk Frederiksoord n ten dan onnodig ver omri via de Graaf Florislaan. CDA'er hoopt echter dat Fr riksoord ooit een rechtstre aansluiting krijgt op de rotc van de Splitsing, vlakbij Graaf Florislaan. Heieen Valstar nieuwe ontwerper Bloemencorso van de Bollenstreek lisse/naaldwuk irene nieuwenhuijse Heieen Valstar is geen onbe kende in de wereld van bloe men en decoraties. Ze heeft een eigen bedrijf in deze branche. En ze was al vier keer de arran geur van de Midwinterflora, de wintertentoonstelling van bol- bloemen in de Lissese veiling hal van CNB, een klus die ze blijft doen. Ze is nu ook de nieuwe ontwerper van het Bloemencorso van de Bollen streek. „Ik heb er altijd wel stie kem van gedroomd om ooit eens een heel corso te doen." Haar voorganger Hans War merdam stopt ermee. Hij heeft te weinig tijd om ook te vol doen aan de eis van de spon sors dat de ontwerpen voor de' praalwagens meer moeten aan sluiten bij het imago van het bedrijf. Dit betekent namelijk dat hij veel meer tijd kwijt is dan hij bij de aanvang van deze job had voorzien. Carla Kieft van het corsobe- stuur respecteert maar betreurt ook het besluit van Warmer dam om te stoppen. „Warmer dam was een jongeman uit de streek die goed aanvoelde wat er van hem werd verwacht. Maar ik denk dat we in de per soon van Heieen een goede op volger hebben gevonden. Ze luistert goed, ze is heel tactisch in de omgang met mensen en ze is een geweldige vakvrouw. We vinden het spannend wat er nu gaat gebeuren." Valstar licht alvast een tipje van de sluier op: „Het woordje identiteit is vanaf het jaar 2000 een magisch woord. Ieder be drijf wil op een subtiele manier het eigen pr-verhaal in de praalwagen verwerkt zien. Daar kan ik inkomen en dat is een goede zaak. Als ontwerper is het dan je taak om die bood schap artistiek te vertalen. Ik pas die formule ook toe in de bouw van stands op beurzen en tentoonstellingen, mijn dage lijkse werk." 'Dansen over de wereld' Valstar denkt dat ze goed uit de voeten kan met het thema van het volgend corso 'Dansen over de wereld'. „Ik kan me hier he lemaal in vinden, want ik laat me graag door allerlei gebieden uit de hele wereld inspireren. Dus niet alleen door de bloem- sierkunst uit Nederland." Voor al de architectuur is voor haar een bron van nieuwe impulsen. Daar kunnen volgens haar de nieuwste trends gevonden wor den. Niet alleen qua vormge ving. ook qua kleurstelling wijst de bouwkunde haar naar nieu we wegen. Zo was ze onlangs op de wereldtentoonstelling in Hannover en Parijs voor een 'shotje' inspiratie. „Maar in Amsterdam en Rotterdam is het ook heerlijk een beetje sfeer op te snuiven." Het verschil tussen werken voor de Midwinterflora en het bloemencorso is groot, weet ze. „Bij de Midwinterflora - vooral een vakbeurs - gaat het in de eerste plaats om de productin formatie. De bloemen moeten zo goed en zo duidelijk moge lijk gepresenteerd worden. Het corso daarentegen is vooral een show, een etalage van pracht en praal. Het zal de kijker van het corso een zorg zijn hoe lang een steel is of hoe stevig een be paalde bloem wel niet is. Bij het corso gaat het om het beeld, het sprookje, de illusie." Bij de Midwinterflora is Val star meer de arrangeur, bij het corso is ze vooral de ontwerper. De laatste is meer betrokken bij het begin van een tentoonstel ling, een beurs of een corso. Hij tekent de voorstelling, die later met allerlei materialen en bloe men wordt ingevuld. Hij geeft dus als het ware het geraamte, de structuur van de latere voor stelling aan. De arrangeur is de gene die de bloemenarrange- menten verzorgt, dus vooral be trokken is bij de totstandko ming van de uiteindelijke voor stelling. „Maar bij de Midwin terflora was ik eigenlijk van het begin tot het eind betrokken. Bij het corso weet ik het nog niet helemaal precies. Ik maak in ieder geval de ontwerpen voor de praalwagens. Daar naast blijf ik betrokken bij de uitvoering." Heieen Valstar aan het werk op de Midwinterflora in Lisse: „Ik I nat me graag door allerlei gebieden uit de hele wereld inspireren." archieffoto dick hoce woning Stoplichten bi kop Hoofdstn in Noordwijk noordwuk wim van wanrooy Er komen twee verkeeri, ten op de Noordwijkse ïji lelboulevard. Op die mL moet een einde komen saA veelvuldige vertragingen I de bussen daar keer op oplopen. Die staan vaak rfc/ tenlang te wachten vooriT de twee oversteekplah vlakbij de kop van de Hflj< straat kunnen passeren, u is het met name op zoijrC dagen en op zondagen >e druk met voetgangers die)( uit de Hoofdstraat nape boulevard gaan of omgekiti jl De vervoersmaatschaftt Connexxion en NZH h^r hun beklag gedaan ovejaJ lange wachttijd op de d(m dagen, waardoor hun bfer vaak vertragingen van tenjr ste tien minuten opl| Noordwijk heeft begrip die klachten en heeft na leg met het vervoersbt Connexxion besloten tob plaatsen van verkeerslicht Het college van burge ter en wethouders wil d< j ten nog dit jaar pla Daardoor kan de gemeei n twee ton die de installati volledig verhalen op de i overheid en de provincii ministerie van verkeer e el terstaat neemt volgen! es speciale investeringsre js negentig procent van d<nc ten voor zijn rekening. D id vincie betaalt de rest. el; noordwukerhoutVanuit een handstand met een flinke vaart de halfpipe nemen. Dat was een van de kunstjes die de Lissese skaters gistermiddag op de Noordwijkerhoutse Brink lieten zien. De jongeren vertoonden daar hun kunsten op uitnodiging van het Noordwijkerhoutse jongerencentrum De Plek dat graag een skategroep in Noordwijker- hout wil oprichten. De Lissenaren maakten gebruik van de halfpipe die al een paar jaar op De Brink staat. Daarop konden ze echter niet de du ibbele salto's laten zien die wel mogelijk zijn op de veel grotere Lissese baan. Desonda nks was de demonstratie een succes. De belangstelling was enorm. Meteen al in het- eerste uur hebben zich twintig kinderen aangemeld voor de nieuwe skategroep. Zij kregen net als de andere belang stellende skaters alvast hun eerste lesje van de Lissenaren. fotohenkbouwman WOENSDAGMIDDAG PUPILLENMIDDAG

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 16