Hollandse hoop wanhoopt bijna 4ÊÊ 1 Ijj 'JPijj EAJT MÏÏ3Kj1 PSV en Heerenveen zien kansen in Champions League SbordE Johan moet alleen nog leren lachen Sport Gent wijkt uit voor duel tegen Ajax Feyenoord vreest straf OQO TERDAG 26 AUGUSTUS 2000 iemerink in hoofdtoernooi US Open i york Jan Siemerink is er in geslaagd zich te plaatsen voor :t hoofdtoernooi van de US Open. De Nederlander versloeg steren in de derde ronde van het kwalificatietoernooi de Ame- •j caan Michael Sell in twee sets: 7-6 6-3. Eerder op de dag aatsten John van Lottum en Yvette Basting zich voor de derde nde van het kwalificatieschema. Van Lottum won van de Ja- Si inner Motomura (6-4 1-6 7-5) terwijl Basting de sterkste was het duel met de Amerikaanse Linda Wild: 6-2 5-7 6-2. 1 Tajicek naar halve finale Long Island ng island Zonder te spelen is Richard Krajicek doorgedron- n tot de halve finales van het ATP-tennistoernooi in Long Is- I nd, dat als voorbereiding geldt op de US Open. De als elfde - plaatste Muidenberger hoefde niet te spelen, omdat zijn taanse opponent Carlos Moya zich terugtrok wegens een kenblessure. De Zweed Norman staat ook in de halve eind- 16 ijd, maar hij moest wel vechten voor de punten. Hij versloeg Marokkaan F.l Aynaoui met de cijfers 6-3 2-6 6-3. Ronald de Boer overweegt vertrek rcelona Ronald de Boer voelt zich gepiepeld door Barcelo- -trainer Ferrer. Afgelopen dinsdag kreeg de international bij presentatie van zijn club voor het nieuwe seizoen tegen PSV, en speeltijd. Eergisteren vroeg hij zijn trainer om ophelde- ïg. In de tweede helft van de wedstrijd liep Ronald de Boer :h ruim twintig minuten warm. Terwijl de een na de andere e< eler van Ferrer mocht invallen, moest hij vanaf de kant ge- ïstreerd blijven toekijken. „Ik heb de trainer om opheldering vraagd." De man die Louis van Gaal deze zomer opvolgde, T aakt, aldus De Boer, „niet de indruk dat hij me wil behouden, pas ervoor om zestiende of zeventiende man te worden." leen aanklacht tegen Van Galen irT 5T» Barry van Galen zal niet voor lange tijd worden geschorst 1 ïgens een vermeende stomp in de maag van arbiter Roelof inge. De middenvelder van AZ werd afgelopen zaterdag in De "Ijiip tegen Feyenoord na zijn rode kaart (twee keer geel) wegge- 0( ïurd en zou Luinge daarop een klap hebben gegeven. De enbare aanklager van de KNVB besloot de zaak te seponeren •gens onvoldoende bewijs. Hij kwam daartoe op grond van de rklaringen van Van Galen, AZ en Feyenoord. Er is onvoldoen- bewijs dat Van Galen een klap zou hebben uitgedeeld. Hij irdt nu gewoon voor een duel geschorst wegens zijn rode in art- mloop wint vijfde etappe ilo« Wim Omloop heeft gisteren in Venlo de vijfde etappe de Ronde van Nederland gewonnen. De Belg van de Neder- jspdse Bankgiroloterijploeg won de sprint van zijn medevluch- s, de Deen Michael Steen Nielsen en de Belg Wilfried Peeters. leiding in het klassement blijft in handen van Erik Dekker, in het peloton finishte op ongeveer een minuut van de win- IRar. De rit ging van Harderwijk naar Venlo over een afstand 9r i ruim 186 kilometer. Vandaag eindigt de Ronde van Neder- '1(id met een rit door het Limburgse heuvelland van Blerick ecar Landgraaf. an Scheppingen speelt bij TEAN ■jr hen aan den rijn» Het Future-toemooi van TEAN heeft op de reep een aantal publiekstrekkers erbij gekregen. Dennis van ïeppingen ontving een wildcard van de toernooileiding en teren bleek ook dat de komst van Martin Verkerk nagenoeg er is. Verkerk verkeert in een goede vorm, de Alphenaar heeft h door middel van een overwinning op de Duitser Jan Wein- rl geplaatst voor de halve finale van het Challenger-toernooi vlilaan. Vandaag staan bij TEAN de kwalificatierondes op het igramma; het hoofdtoernooi begint maandag. Heerenveen-doelman Hans Vonk heeft nu al zin in rotte Griekse eieren den haag gpd PSV speelt in de eerste ronde van de Champions League tegen Manchester United, Dynamo Kiev en Anderlecht. „Op papier makkelijker dan vorig jaar", meende trainer Eric Gerets. Heerenveen treft Valencia, Olympique Lyon en Olympiakos. „We hebben een kansje", oordeelde Heeren veen-trainer Foppe de Haan. PSV-trainer Gerets reageerde opgelucht na de loting: „Het is op zich leuk dat Anderlecht er bij zit. Daar hebben wij een kans tegen. Kiev moeten we afwachten. Dat moeten wij goed scouten want de sterkte kan ik nu niet taxeren. Manches ter United, dat maakt niet uit. Een topploeg kreeg je toch. De tweede ronde zit er in. Ik heb meer hoop dan vorig seizoen", aldus Gerets die toen met zijn ploeg op Glasgow Rangers, Bayem Mün- chen en Valencia stuitte. Over de kracht van de drie opponenten wilde de doelman van PSV, Ronald Waterreus, niet ge ringschattend doen. „Het zijn alledrie echte na men. Het is niet zomaar wat waar je tegen speelt." Foppe de Haan zag vooral de voordelen van de loting voor de eerste ronde Champions League die zijn SC Heerenveen aan Valencia, Olympique Lyon en Olympiakos Piraeus koppelde. „Als we ergens in een poule een kansje hebben om ver der te komen, is het hier", aldus De Haan. Hij had liever tegen Barcelona gespeeld, of te gen Manchester United, maar daar staat tegen over dat De Haan had gehoopt op een club als Piraeus. „Ik heb daar onlangs nog prachtige ver halen over gehoord van scheidsrechter Jaap Ui lenberg. Wat ze daar allemaal niet uitvreten.., prachtig. Daar is het oorlog, met alle hectiek er omheen en ik verheug me daar enorm op." Foppe de Haan schat Valencia als favoriet in. „Lopez en Gerard zijn daar vertrokken, maar van Rosenborg is Carew gehaald en die kan er na tuurlijk ook wel wat van. Lyon is de derde club van Frankrijk, een 'coming team'." „Ik denk dat we achter Valencia tweede kun nen worden", aldus aanvaller Anthony Lurling. „En dé derde plaats, waardoor je naar het UEFA- cuptoernooi gaat, zie ik helemaal wel zitten. We hebben overlevingskansen. In poule H, met Bar celona, AC Milan en Leeds United, was dat uitge sloten geweest." „Ik vind het ronduit een teleurstellende lo ting", reageerde Hans Vonk. De doelman sprak van een 'helaas-gevoel'. „Qua naam vind ik Va lencia geen topclub", aldus Vonk, die had ge hoopt op een poule met Barcelona, AC Milan en 'een club waarvan je weet dat het er altijd een heksenketel is. Wat dat betreft vind ik Piraeus wel een schitterende tegenstander. Prachtig dat je bij wijze van spreken op het vliegveld van Athene al met rotte eieren wordt bekogeld." Nederlandse atleten zonder succes in Brussel n zaterdag 26 augustus, ers: Njonja Lion, Mar- ciano King, Opperman Diepnow. Tweeae koers: ONM Select, Orion, Ova- tio W. Derde koers: OJ Jack, One More Time, I Olympic Wish. Vierde koers: Novice Hanover, Master Geluk, Man in Green, Kansrijk Pompano. Vijfde koers: Neptune Ri der, Olympia Broline, Nic ky R. Zesde koers: Magie 1 Rider, Nadir Wolfhorn, Maggie Dragon. Zevende koers: Maestro Vica, Lo ver Boy, Koncorde S. Achtste koers: I Can Run, Nobelo P, Milllionare. Ne gende koers: Blue Love, Zv >ido W, Mercedes Star. Tien- f\: oers: Ohtina Tassel, Nienie, 1ClN iveau Gazeau. maar, zondag 27 augustus. Eerste koers: Nicky B, Nero Bo ko, Noeri Dennenof. Tweede koers: Kwier Buitenzorg, Kol Hazie, Jasmin Signal. Derde koers: Knight Dream, Kibo Wix, Keesnora. Vierde koers: Mold Dragon, Lars Pluto, Island Ha ven, Killing Star. Vijfde koers: Nash Buitenzorg, Oxana Starla- ke, Orlaya. Zesde koers: Now orNever M, Nicky Dijkhoeve, Marina Crown. Zevende koers: Open Eye Walsh, Operette, Let it De Magie. Achtste Koers: Bru tus Brebro, Royal Touch, Min nesota Nobo. Negende koers: finale. Tiende koers: Beau du Valais, Jefferson Meadow, Briso Dimitri. Elfde koers: Niro DF, Nathalie Hanover II, Morning Star S. Twaalfde koers: Kokos Kievitshof, I'm Maggie, Kaifine Mountain. Dertiende koers: Le- roy Buitenzorg, Laamira Randa- lis, Adonis Guard. Ploeteren, zwoegen, ho pen. Precies vier weken voor begin het olympisch atletiektoernooi in Sydney probeerden Sharon Jaklofsky, Wilbert Pen- nings en Patrick van Bal- kom in Brussel opnieuw deelname daaraan af te dwingen. Maar Pennings kwam niet over 2.20 meter, Jaklofsky niet verder dan 6.25 meter en Van Balkom bleef op de 200 meter ste ken op 20,81. Alledrie ruimschoots te weinig. brussel pim van esschoten Ook Bram Som, de Hollandse surprise op weg naar Sydney, moest na z'n euforische weken even passen. Ruim achter Said- Guerni, de verrassende winnaar (1.43,25) voor Andre Bucher en Wilson Kipketer, kwam de 20- jarige Som tot 1.46,84 zonder zijn goede laatste tweehonderd meter eruit te kunnen gooien. „Dit is ook realiteit," hijgde hij na afloop. Na zijn kwalificatie drie we ken terug en zijn opzienbaren de 1.44,01 van Zürich, kwam er heel wat drukte over hem heen en Som zocht voor een weekje de luwte van het Griekse vakan tie-eiland Korfu. Begin deze week keerde hij terug „en heb wat met de gezondheid ge kwakkeld. Geen excuus hoor, maar toch..." Som miste de macht om op de laatste meters weer uit te halen. „Dit is een weer een nieuwe prikkel. Je weet nu weer dat het niet van zelf gaat." Dat lijkt wel te gelden voor de drie Amerikaanse toppers die het gala van Brussel kwamen opluisteren. Johnson keerde te rug op de baan nadat hij tijdens de trials in Sacramento gebles seerd was uitgevallen tijdens de finale van de 200 meter, waarin Maurice Green hetzelfde over kwam. Johnson won gisteren de 400 meter in 44,07. Green - ook weer terug - deed het op de 100 meter zelfs in de beste jaartijd (9.88) ware het niet dat hij met 2,1 m/s net te veel rugwind had. Jones schudde al even overtuigend de concurrentie af BKUSSEIS CfJ| iéÉÉTS»» jjfl ■Mi t Marion Jones won de 100 meter in een snelle tijd (10,83), maar kwam bij het ver springen niet ver der dan de derde plaats (6,59 me ter). FOTO REUTERS (10.83). Paul Tergat liep gisteren de beste jaarprestatie op de 10.000 meter (27.03,87) en hoewel hij tevoren had aangekondigd het wereldrecord van Gebrselassie aan te vallen en daar ruim bo ven bleef, was de vijfvoudig we reldkampioen veldlopen dik te vreden. Hij werd bij de Keni- aanse trials immers uitgescha keld, al slaagde hij er wel in zich op de 5000 meter te plaatsen. Met een prachttijd gisteren hoopte hij de Keniaanse bond alsnog te overtuigen hem z'n laatste kans te geven Gebre- selassie in Sydney te verslaan tijdens een groot toernooi. Van Balkom, Pennings en Jaklofsky hebben tot de derde september de tijd alsnog in Sydney te geraken. Ook Troy Douglas had gisteren in Brussel willen lopen. Maar waar Van Balkom maanden geleden al zeker was van een start, stond Douglas slechts op de wachtlijst na alle dopingperikelen. De Ha genaar uit Bermuda moet het vanavond proberen in het klei ne Belgische Oordegem. „Dan zal ik wel weer een hoop gezeur over me heen krij gen," verwees Jos Hermens, manager van beiden, naar drie weken geleden en de gebeurte nissen in Zolder, ook België. Toen vroeg Van Balkom via zijn management om een andere baan dan de onvoordelige eer ste. Hij kreeg vervolgens baan drie. Maar daardoor moest Douglas uitwijken naar al even onaantrekkelijke baan acht. Douglas foeterde na afloop op Van Balkom, zijn trainer Henk Kraaijenhof deed mee en ver weet Hermens zelfs discrimina tie. Tot ergernis van Hermens weer. Van Balkom mocht blij zijn met z'n plek in Brussel, maar kreeg aanvankelijk weer slechts baan een. Christian Malcolm, al zeker van Sydney, werd ge vraagd te ruilen en stemde toe. Het hielp Van Balkom weinig. Ondanks alle vertrouwen waar mee hij zich de afgelopen da gen had geuit, kwam hij weer tot slechts 20,81 seconde, waar NOCNSF 20,40 vraagt. „Mijn snelste bocht ooit. Toen ik daar uit kwam, dacht ik: dit is het." Maar zijn laatste, rechte stuk moet vervolgens dan zijn zwak ste ooit zijn geweest. „Ik weet het niet," vond Van Balkom ook geen verklaring. Mourhit Mohammed Mourhit heeft tij dens de Ivo van Damme Me morial in Brussel het Europees record op de 5000 meter verbe terd. De tot Belg genaturaliseer de Marokkaan eindigde in 12.49,71. Voor Mourhit finishte zijn voormalig landgenoot Bra- him Lahlafi in 12.49,28. Voor de Marokkaan was dat een beste jaarprestatie. Mourhit bezit nu de Europese records op de 3000, de 5000 en de 10.000 me- Ajax speelt op 14 september de uitwedstrijd tegen AA Gent vanwege een verbou wing van het Otten-stadion niet in Gent. De Belgische club, waar de Nederlandse trainer Henk Houwaart de scepter zwaait, wijkt voor het eerste UEFA Cup-duel uit naar Brugge of Brussel. AA Gent viert dit seizoen z'n rentree op het Europese podium na een afwezigheid van niet minder dan acht jaar. Het laatste optreden was ook tegen Ajax, in het voorjaar van 1992, in de kwartfinales van het UEFA- Cuptoemooi die door de jonge ploeg van Louis van Gaal zou worden gewonnen. In Gent werd het 0-0, in Am sterdam won Ajax met 3-0. Gent kwalificeerde zich afge lopen week voor het hoofd toernooi ten koste van het IJslandse Akranes (3-0, 3-2). rotterdam gpd Feyenoord wacht met enige J,0tees de straf af, die de Europe se voetbalbond UEFA maandag zal uitspreken naar aanleiding van de ongeregeldheden tijdens de wedstrijd tegen Sturm Graz. Bij de loting voor de Cham pions League en UEFA Cup werd gisteren in UEFA-kringen beweerd dat Feyenoord niet al leen een zware geldstraf boven het hoofd hangt, maar ook de return in de eerste ronde UEFA Cup tegen het Hongaarse Dun- aferr op neutraal terrein zal moeten afwerken. Feyenoord wil niet vooruitlo pen op de uitspraak van de UEFA, dat de rapporten van de arbiter en vierde official heeft bestudeerd. De club realiseert zich echter dat de aansteker die de Iraanse speler Minavand trof en de mobiele telefoon die naast alle andere projectielen op het veld werd geworpen, de Rotterdammers flinke schade kunnen berokkenen. PRIJSVRAGEN Europese Super Cup. ^fladrid - Galatasaray 1-2 nv (0-1). 41. Jardel 0-1 pop), 79. Raul 1-1 (strafschop), 113. Jardel 1-2 Eerste klasse: Germinal - Standard 1-0. Samsunspor-Trabzonspor 1-1. CHAMPIONS LEAGUE groepsronde [A: Real Madrid (Spa), Spartak Moskou (Rus), Bayer usen (Dui),Sporting Lissabon (Por) B: Lazio Roma (Ita), Arsenal (Eng), Sparta Praag ihaktor Donetsk (Oek) C: Valencia (Spa), Olympique Lyon (Fra), Olyfn- (Gri), Heerenveen (Ned) hema Heerenveen: dinsdag 12 september: Olym- Lyon - Heerenveen; woensdag 20 september. Hee- Valencia, woensdag 27 september: Olympiakos - en; dinsdag 17 oktober Heerenveen - Olym- woensdag 25 oktober. Heerenveen - Olympique insdag 7 november: Valencia - Heerenveen D. AS Monaco (Fra). Galatasaray (Tur), Glasgow is (Sch), Sturm Graz (Oos) |E Juventus (Ita), Deportivo La Coruria (Spa). Pana- los(Gri), HSV(Dui) F: Bayern München (Dui), Paris Saint Germain (Fra) iborg (Noo), Helsingborg (Zwe) G Manchester United (Eng), PSV (Ned), Dinamo >,30pek), Anderlecht (Bel) hema PSV: woensdag 13 september: PSV - Dma- I 30bv, dinsdag 19 september: Anderlecht - PSV; dins- september: PSV - Manchester United; woensdag ober: Manchester United - PSV; dinsdag 24 okto- PSV; woensdag 8 november: PSV - An- UEFA-BEKER eerste ronde. otiv Moskou (Rus) - Neftochimik Burgas (Bul), Nor- (Zwe) - Slovan Liberec (Tsj), Rapid Boekarest (Roe) pool (Eng), FC Zürich (Zwi) - Racing Genk (Bel), akos Ljubl|ana (Slv) - Espanyol (Spa), FC Vorskla (Oek) - Boavista (Por), Brondby (Den) - NK Osyek ?uch Chorsow (Pol) - Inter Milaan (Ita), FK Pobeda Parma (Ita), Torpedo Moskou (Rus) - Lausanhe Celta de Vigo (Spa) - Rijeka (Kro), Leicester City Rode Ster Belgrado (Joe), Zimbru Chisinau (Mol) - BSC (Dui). RODA JC (NED) - Inter Bratislava (Slw). Kryvyi (Oek) - Nantes (Fra). PAOK Thessaloniki Beitar Jeruzalem (Isr), Slavia Praag (Tsj) - Akade- K (Den). Rapid Wien (Oos) - Orgryte (Zwe). AA Gent AJAX (NED), Lilleström (Noo) - Dinamo Moskou Grazer AK (Oos) - FC Kosice (Slw), CSKA Sofia (Bul) Boedapest (Hon), Alaves (Spa) - Gaziantepspor intalyaspor (Tur) - Werder Bremen (Dui). Tirol kins- Oos) - Fiorentma (Ita), Club Brugge (Bel) - Apoel (Cyp), CSKA Moskou (Rus) - Viborg FF (Den), Cel- i) - HJK Helsinki (Fin). FC Gueugnon (Fra) - Iraklis helsea (Eng) - Sankt Gallen (Zwi), Real Zaragoza Visla Krakau (Pol), Kaïserslautern (Dui) - Bohe- mians (Ier), Molde FK (Noo) - Rayo Vallecano (Spa), NK Gorica (Slv) - AS Roma (Ita), AIK Solna (Zwe) - Herfolge BK (Den), VfB Stuttgart (Dui) - Hearts (Sch), VITESSE (NED) - Maccabi Haifa (Isr), Vasas FC (Hon) - AEK Athene (Gri), FC Porto (Por) - Partizan Belgrado (Joe), Alania Vla dikavkaz (Rus) - Amica Wronki (Pol), Halmstad (Zwe) - Benfica (Por). Dunaferr SE (Hon) - FEYENOORD (NED), Lierse SK (Bel) - Girondins de Bordeaux (Fra), Polonia Warschau (Pol) - Udinese (Ita). FC Basel (Zwi) - Brann Bergen (Noo). Petra Drnovice (Ts|) - 1860 München (Dui), Napredak (Joe) - OFI Kreta (Gri), Slovan Bratislava (Slw) - Dinamo Zagreb (Kro). Speeldata: 14 en 28 september. ATLETIEK Brussel. Golden League, Van Damme Memorial. -Mannen. 100 m: 1. Greene (VSt) 9,88, 2 Williams (VSt) 10,01, 3 Boldon (Tri) 10,02. 200 m 1 Boldon (Tri) 20,19, 2 Obikwelu (Nig) 20,34, 9. Van Balkom (Ned) 20,81 400 m. 1 Johnson (VSt) 44.07, 2 Richardson (GBr) 44.72, 9. Hagen (Ned) 46,40. 800 m 1 Said-Gu- erni (Alg) 1.43,25, 2. Bucher (Zwi) 1.43,31, 3 Kipketer (Den) 1.43,35, 8. Som (Ned) 1 46,84 5000 m 1. Lahla fi (Mar) 12.49,28 (beste seizoensprestatie), 2. Mourhit (Bel) 12.49,71 (Europees record), 3. Komen (Ken) 13.01.78. 10.000 m: 1. Tergat (Ken) 27 03,87 (beste seizoensprestatie), 2. Limo (Ken) 27.04,54, 3. Ivuti (Ken) 27.09.79. 110 m horden 1. Arnold (VSt) 13,15, 2. Her nandez (Cub) 13,24, 3. Schwarthoff (Dui) 13,27 400 m horden 1 Herbert (Zaf) 48,30, 2. Taylor (VSt) 48,33, 3. Matete (Zam) 48,77 Hoog 1. Austin (VSt) 2,31, 2 Boa- teng (Can) 2,28, Pennings (Ned) 2,15. Polshoog 1. Ecker (Dui) 5,90, 2. Averbukh (Isr) 5,80, 3. Gerassimov (Rus) 5,80. Discus 1. Alekna (Lit) 68,06, 2. Kruger (Zaf) 66,82, 3. Washington (VSt) 65,90. Kogel 1. Nelson (VSt) 21,58, 2. Belonog (Oek) 21,10, 3. Hunter (VSt) 20,80. Vrouwen. 100 m 1 Jones (VSt) 10,83, 2. Fynes (Bah) 11,08, 3 Ferguson (Bah) 11,11 400 m 1. Freeman (Aus) 49.78, 2 Guevara (Mex) 50,21, 3. Ogunkaia (Nig) 50,49 800 m 1. Mutola (Moz) 1 58,06. 2 Vnesde (Sur) 1 58,62, 3. Benhassi (Mar) 1.59,75 1500 m: 1 Sacra mento (Por) 4.00,35, 2 Szekely (Roe) 4.00.99, 3. Bem- da-Merah (Alg) 4.01,23. 100 m horden 1. Devers (VSt) 12,53, 2. Alozie (Nig) 12,71, 3. Enms-London (Jam) 12,79 Speer 1. Hattestad (Noo) 67.76. 2. Menendez (Cub) 66,38, 3. Uppa (Fin) 63,84. Ver 1 Kotova (Rus) 6,96, 2. Drechsler (Dui) 6,86, 5 Jones (VSt) 6,59, 7. Jaklofsky (Ned) 6,25. GOLF Gleneagles. Schots PGA Championship, 1,4 miljoen gul- Stand na 2e ronde: 1. Fulke (Zwe) 133 slagen (70 63), 2. Forsyth (Sch), Jacquelin (Fra) 135, 4 Nyström (Zwe) 136, 5. Eriksson (Zwe) 137, 6. Drummond (Sch), Barham (Eng) 139, 8. Muntz (Ned), Otto (ZAf) 140. PAARDENSPORT Rotterdam. CHIO van Rotterdam, tweede dag. Internationaal springconcours, 1,40 meter, na barrage: 1. Simon (Oos) E.T FRH 0-29,82, 2. Huis in 't Veld (Ned) Fairy Tale 0-31,43, 3. Demeersman (Bel) Fuego du Prelet 0-31,52, 4. Arioldi (Ita) Loro Piana Goewanita 0-31,99, 5. Von Rönne (Dui) Cantaro 0-32,71, 8. Schröder (Ned) Eurocommerce 34,20. Springconcours op tijd; 1. Navet (Fra) Alligator Fontaine 0-57,98, 2. Bengtsson (Zwe) Opstalan's Medline 59,92, 3. Lennon (Ier) Liscalgot 59,94, 4 Van Dijck (Bel) Vereist Krisia 0-61,45, 5. Bourdy (Fra) Querjac 0-61,46, 8. Dub beldam (Ned) Inter Access Jumper 0-69,25. Springconcours jonge paarden. 1. Mathy (Bel) Quatro 0- 57,72, 2. Huis in 't Veld (Ned) Supertramp 0-58,43, 3 Debany-Clero (VSt) Filou Landais 0-60,91, 5. Raaymakers (Ned) Copaco Lord II 0-62,84 Rotterdam. NK vrouwen. Vierde ronde. Slingerland - Peng 0-1, Harmsen - Lanchava 0-1, Jap Tjoen San - De Blécourt 1-0. Stand: 1 Peng 3 1/2, 2 Lanchava 2 1/2, 3. Jap T|oen San 2, 4. De Blé court, Harmsen 1/2, 6. Slingerland 1. Long Island. Mannen, 1 miljoen gulden. Kwartfinale Norman (Zwe) - El Aynaoui (Mar) 6-3 2-6 6- 3, Krajicek (Ned) - Moya (Spa) opgave Moya New Haven. Vrouwen. 1,4 miljoen gulden. Halve finales: Seles (VSt) - Tauziat (Fra) 2-6 6-2 6-1 Emmen. Pre-olympisch toernooi, vrouwen. Tweede dag Nederland - Kazachstan 13-4, Rusland Dutch Combi Team 17-3. Stand: 1. Nederland 2-4 (33-9), 2. Rusland 2-4 (26-11), 3. Kazachstan (2-0 (12-22), 4. Dutch Combi Team 2-0 (8-37). De Olympische vlam heeft vrijdag een derde aanslag over leeft. Een tiener probeerde te vergeefs de fakkel die momen teel door lopers naar Sydney wordt gebracht te ontvreem den. De loopster wist de aan valler echter van zich af te hou den. De politie arresteerde de tiener korte tijd later. Een dag eerder probeerde een middel bare scholier het Olympische vuur te lijf te gaan met een brandblusser. De ernstig met dioxine ver vuilde grond van Homebush Bay, zo'n 2 kilometer van het Olympisch Stadion in Sydney, wordt pas na het sportevene ment verwijderd. De Australi sche minister van Transport Scully verklaarde dat er vol gend jaar een begin wordt ge maakt met het afgraven van de vervuilde bodem als onderdeel van de grootste schoonmaak- operatie in Australië tot nu toe. Alle paarden die deelnemen aan de Olympische Spelen zijn gezond en wel in Sydney gear riveerd. Gisteren kwamen de laatste 44 van de in totaal 237 dieren aan in Australië. „De hele operatie was een groot succes", aldus een woordvoer der van de organisatie. Don derdag arriveerden de paarden van de Nederlandse equipe al. De 32-jarige Australische popzangeres Kylie Minogue zal zondag 1 oktober de sluitings ceremonie van de Olympische Spelen in Sydney openen. Op 18 oktober zal ze de openings ceremonie van de Paralympics sluiten. De zangeres voert de Britse hiüijst aan met het num mer Spinning Around. Het Internationaal Olym pisch Comité heeft gisteren de twee uitnodigingen voor Af ghanistan om de Spelen van Sydney bij te wonen ingetrok ken. Na overleg met IOC-voor zitter Samaranch verklaarde vi- ce-voorzitter Gosper dat zij tot de conclusie waren gekomen dat het een ongelukkige beslis sing was geweest twee Afgha nen uit te nodigen voor de Spelen. Twee jaar geleden deed het IOC het Afghaans Olympisch Comité in de ban omdat die niets had te zeggen over de sport in het land. Geld uit de solidariteitsfondsen van het IOC kwam nooit terecht bij de sport. tijdschrift 'johan' recensie WIELRENNEN Ronde van Nederland. Vijfde etappe, Harderwijk - Venlo: 1. Omloop (Bel) «186,2 km in 4.08.52 (44,891 km/u), 2. Nielsen (Den), 3. Pee ters (Bel), 4. Eeckhout (Bel) 0.24, 5. Hincapie (VSt). 6 Vanderaerden (Bel), 7 Kemna (Ned), 8. Piziks (Let). 9. Klemencic (Slv), 10. Michaelsen (Den). 18. Van Steen. 21 Van Schalen, 27. Knaven, 28 Dekker. 32. De Jongh, 37. Boogerd, 39. Van Bon, 43 Van Heeswijk, 44. Vier houten, 63. Hoffman, 66 Voskamp, 67 Jeurissen. 82 Blljlevens, 86. Meijs, 88. Jonker, 89 Moerenhout, 92 Van Velzen. 93. Ypenburg. 95 Van de Meulenhof. 101. Den Bakker 1 01. 103. Van Dijk 1.17 Klassement: 1. Dekker 15 11 58, 2. Hunter (ZAf) 0.13, 3 Knaven 0.20, 4 Hamilton (VSt) 0.22. 5 Bodrogi (Hon) 0.26, 6. Guidi (Ita) 0.30, 7. Vainstems (Let) 0.31, 8. Wauters (Bel) 0.32, 9. Belohvosciks (Let) 0.33. 10. Hoste (Bel) 0.37, 20. Van Bon 1.11, 27. Van Heeswijk 1.21, 28. Voskamp 1.23. 31. Boogerd 1.39, 44. Vierhouten 1 59, 45. De Jongh 2 06. 49. Van Schalen 2.29, 50. Ype nburg 2.33, 52. Hoffman 2.39, 62. Jeurissen 3.01. 64 Blijlevens 3.11, 67 Jonker 3.19, 68. Kemna 3.22, 73. Van Steen 3.34, 85. Moerenhout 6.03, 87. Van Velzen 6.26, 90. Den Bakker 6.43, 96. Mei|s 8.32, 100. Van de Meulenhof 10.28, 102. Van Dijk 12.00. gerard baas Voetbalmaandblad 'Johan'. Hoofdredactie: Frans Oos- terwijk, Jaap Visser (adj.). Redactie: Frans Rözer, Rob van der Zanden, Tineke Kurd. Prijs 8,95. Introductieprijs: 5,00. In de eerste editie van het voetbalmaand blad 'Johan' staat een verhaal met Johan Neeskens. Een mislukte schijnbeweging van de redactie, want voor een beetje voet balliefhebber. -volger of -kenner is er maar één Johan. Dat is de man die jaren geleden al 'Cruijff en 'Nummer veertien' heeft ge deponeerd als beschermd merk. Het is dat de Merkenwet niet toestaat dat te algemene namen merkenrechtelijk beschermd wor den, anders was dat natuurlijk met 'Johan' ook al lang gebeurd. 'Johan' was dus nog vrij. Gelukkig maar. Die naam is de enig denkbare voor een voetbaltijdschrift dat zichzelf een hoge moeilijkheidsgraad oplegt. Of zoals hoofd redacteur en voormalig Vrij Nederland journalist Frans Oosterwijk zegt, een blad wil zijn 'dat informeert en opinieert en dat doet op herkenbare wijze: scherp, spits en geestig'. Het blad wil stil staan bij het mo derne topvoetbal, maar zal nostalgie niet uit de weg gaan. 'Nostalgie moet, maar in andere opzichten zijn we juist supermo dern'. In de eerste editie, die opvalt door een fraaie, rustige vormgeving, maakt 'Jo han' die woorden bijna volledig waar. Bijna volledig, want de geestigheid ont breekt. Er valt niet zoveel te lachen in 'Jo han'. De verhalen, rubrieken en columns zijn gedegen en prettig leesbaar en de on derwerpkeuze is zeer gevarieerd. Wat 'Jo han' mist, is de brille,datgene dat Johan de voetballer, trainer en voetbalanalyst tot in spiratiebron van de redactie van 'Johan' maakte. Ondanks het feit dat 'Johan' niet voor 100 procent in vorm is, wint hij, zonder overigens een artikel aan Cruijff te wijden, toch de wedstrijd. 'Johan' scoort zoals ge zegd met de vormgeving, het voor een der gelijk blad niet storende aantal advertenties en prachtige foto's. De foto van een Japan se voetbalwedstrijd bijvoorbeeld kan zo aan de muur. De beslissende acties maakt 'Johan' in de verhalen over Aad de Mos, die met een handvol anekdotes de keiharde realiteit achter de voetbalmakelaars onthult, de analyse van de crisis waarin het Duitse voetbal zich bevindt en de reportage over de Ierse competitie, waar zelfs het ontwik kelingswerk van Foppe de Haan geen zo den aan de dijk zet. Met de voetbalquiz tenslotte voelt zelfs iemand met een meer dan gemiddelde voetbalfeitenkennis zich ronduit gepiepeld, afgedroogd en door de benen gespeeld. De 'Betweter' heeft al tot slapeloze nachten ge leid. Wie de reeks NAC, Go Ahead en Ajax kan aanvullen, mag zich daarom melden bij het Leidsch Dagblad.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 29