Belastingen in Katwijk stijgen fors Sassenheim: maximaal twee seksinrichtingen 'olitierechter mild oor Sassenheimse ennepkwekers m trandpaviljoens mogen 's winters openblijven Duin Bollenstreek Feestelijke Gondelvaart Rechter veroordeelt zowel vader als zoon bs voor Katwijkse pedofiel iTERDAG 26 AUGUSTUS 2000 lloemschikken in Flora insburg Bloemschikken is ook dit jaar weer te leren tijdens de loembindcursus in de Rijnsburgse bloemenveiling Flora. De ursus voor beginners en gevorderden bestaat uit achttien les- die op maandag, dinsdag en woensdag worden gegeven. Op loensdagavond wordt ook nog de fantasiecursus van achttien ssen gegeven. Elke les duurt twee uur. Deelname kost voor be- nners 295 gulden, gevorderden betalen 370 gulden en voor de ntastiecursus moet 475 gulden worden betaald. Meer infor- latie en opgeven kan bij Piet van Rhijn 071-4033532. lierenshow in Hillegom llegomDrie regionale pluimvee- en konijnenfokkersvereni- ngen houden zaterdag een dierenshow bij tuincentrum De osteinde aan de Zandlaan 22 te Hillegom. Er zijn zo'n twee- onderd konijnen, kippen en cavia's te bewonderen. De show is in negen uur 's morgens tot vier uur 's middags. ichoorsteenbrand llegom Gistermiddag is brand uitgebroken in een schoor- een in een huis aan Boutenswende in Hillegom. De brand eer rukte met twee wagens uit om de brand te bedwingen. Het lur in de schoorsteen was vrij snel onder controle. De Katwijkse belastingen gaan in 2001 fors omhoog. De afvalstoffenheffing gaat het komend jaar met negen pro cent omhoog, de onroerend zaak-belasting stijgt met ze ven procent. Dat blijkt uit de gistermiddag gepresenteer de begroting voor het jaar 2001 katwijk peter blok katwuk De hele week lagen de boten al opgetuigd in de jachthaven aan de Haringkade. Gisteravond werd het geduld beloond: ze moch ten eindelijk meedoen aan de Gondelvaart. Voor de veertiende keer tijdens de Najaarsfeesten van Katwijk aan den Rijn zorgden de boten voor een feestelijk verlichte stoet. Traditioneel waren er weer prachtig opgetuigde boten bij. De dweilorkesten De Kanjers en De Stropers zorgden voor een prima sfeer op het water. De belangstelling op de wal was groot, ook al vanwege het mooie weer. foto mark lamers iENHEIM/DEN HAAG twee eigenaars van een hen- ikwekerij aan de Sassen- mse Essenlaan zijn gister- Idag in Den Haag veroor- ild tot zes en twee weken itraf. In de schuur trof de itie, na een anonieme tip, er dan vierhonderd hennep- nten aan. De opbrengst was ;ens de verdachten bedoeld een aanstaande verhuizing etalen. )e eigenares van de schuur ie zo min mogelijk met de inepkwekerij te maken heb- De teelt liet ze over aan toenmalige vriend en me- erdachte. Wel zou ze een ideel in de opbrengst krij- Haar vriend begon min of r als leek met hennepplan- te knoeien. Hij verdiende de eerste teeltronde naar :n zeggen 1500 gulden - een schamel bedrag'. De twee teelt zou lucreatiever wor maar daar kwam de inval de politie tussen. De openbare aanklager vond dat de enorme hoeveelheid hennepplanten tot onvoor waardelijke celstraffen moest leiden. Twee maanden voor de vriend, eiste ze. De vrouw die haar schuur beschikbaar stelde moest één maand krijgen, plus één maand voorwaardelijk. „Zo'n hennepplantage kan nooit voor eigen gebruik zijn, dan moet je je te pletter roken", zei ze tijdens de zitting. „Bij honderd planten krijg je al on voorwaardelijke gevangenis straf, bij 400 planten zéker." De rechter vond de eis wel erg zwaar, ook omdat de man inmiddels getrouwd was en over niet al te lange tijd een kind verwacht. Bovendien had de man al een schikking getrof fen met justitie dat hij 12.000 gulden moest afdragen van de door justitie berekende hen nep-inkomsten. Hij kreeg dus acht weken cel, waarvan twee voorwaardelijk en de overige zes in de vorm van onbetaalde arbeid. Zij kreeg vier weken cel straf voorwaardelijk. NOORDWUK/DEN HAAG PETER VAN EGMOND Een vader en zoon uit Noord- wijk zijn gistermiddag wegens belediging, bedreiging en ge weld samen tot gevangenisstraf veroordeeld door de Haagse politierechter. Het duo had het al meermalen aan de stok ge had met de politie, en onder ging zowel proces als veroorde ling gelaten. De zoon: „De poli tie is je beste vriend zeggen ze, maar niet van mij. Ze moeten mij altijd hebben." De zoon kreeg de langste lijst met aanklachten voor de kie zen. Meermalen negeerde hij, in dronken toestand, politiebe- velen. Bijvoorbeeld tijdens een 'dauwtrapnacht' in mei, bij het Oosterduinse meer. Het kamp vuur werd zo hoog opgestookt dat de omwonenden er nerveus van werden. Het bevel van de politie (per megafoon) om te vertrekken werd genegeerd. Volgens de politierapporten sloeg de zoon zijn (inmiddels ex-)vriendin en voegde hij haar de meest kwetsende beledigin gen toe. Hij vernielde een fiets, liet zich niet wegsturen wegens drankgebruik op het Rederij kersplein, kreeg het aan de stok met politiehonden, en zou zelfs de Hiüergroet hebben gebracht op het politiebureau. De vader werd beschuldigd van belediging en bedreiging van een agent tijdens de millen niumwisseling. Hij had zijn mes getrokken toen zijn zoon het aan de stok had met een agent en een politiehond. Met niet mis te verstane teksten maakte hij duidelijk dat hij het mes ge bruiken zou. De openbare aanklager eiste zware straffen, temeer omdat beiden al eerder boetes (vader) of werkstraffen (zoon) hadden gehad. Het was nu genoeg ge weest, vond de officier. De zoon moest wat haar betreft vijf maanden de gevangenis in, de vader vier weken. Tegen de zoon zei ze: ,,U zoekt de fout op geen enkele manier bij uzelf, de politie heeft het weer gedaan. Zolang u volhardt in die hou ding en uw drankgebruik, zult u hier nog vaak terugkomen. U moet de gevangenis nu maar eens van binnen zien." Rechter Rabbie besloot min der zwaar te straffen dan geëist, zonder te zeggen waarom hij dat deed. Senior kreeg vier we ken voorwaardelijk en een boe te van 500 gulden. Junior krijgt drie maanden cel. Maar die mag hij, tegen de zin van de aanklager, omzetten in 140 uur onbetaalde arbeid. De aanzienlijke stijging van de afvalstoffenheffing is volgens de gemeente vooral te wijten aan het Vuilafvoerbedrijf Duin- en Bollenstreek (VAB) in Voorhout en aan de VAM in Wijster die het afval verder verwerkt. „De kosten voor het verwerken van het huishoudelijk afval worden de komende jaren fors duur der", verwacht Katwijk op basis van de conceptbegroting 2001 van het VAB. De afvalstoffenheffing kost meerpersoonhuishoudens vol gend jaar 480 gulden. Dit jaar betalen zij bijna veertig gulden minder: 441 gulden. Eenper- soonhuishoudens moeten in 2001 in totaal 354 gulden aan afvalstoffenheffing betalen. Dat is dertig gulden meer dan dit jaar. De gemeente verwacht volgend jaar in totaal 6,5 mil joen gulden aan afvalstoffen heffing binnen te krijgen. De onroerend zaak-belasting gaat in Katwijk, net als vorig jaar, met zeven procent om hoog. Behalve twee procent als compensatie voor de inflatie, vraagt de gemeente ook aan alle Katwijkers vijf procent voor de uitvoering van het Structuur plan Katwijk 2000. Het belang rijkste doel van dit plan is óm het huidige voorzieningenni veau in Katwijk zoveel mogelijk te handhaven en daar waar mo gelijk te verbeteren.Over de hoogte van het nieuwe OZB-ta- rief is volgens de gemeente mo menteel nog weinig te zeggen, omdat de hertaxaties voor de periode 2001-2004 op dit mo ment nog in volle gang zijn. Daardoor is het nog onmogelijk om in te schatten hoeveel een gezin volgend jaar gemiddeld moet gaan betalen. Katwijk ver wacht in totaal ruim 7,6 miljoen gulden aan OZB binnen te ha len. De rioolrechten worden in 2001 niet verhoogd, zelfs niet met het inflatie-percentage van twee procent. Dat betekent dat de huidige prijs van de riool rechten op 74,50 gulden per aansluiting blijft gehandhaafd. Dat is waarschijnlijk ook in 2002 het geval. Daarna stijgen de rioolrechten wel. Belangrijk ste reden voor de handhaving van de huidige prijs is, dat de gemeente de eerstkomende ja ren nog voldoende geld voor de aanleg en het onderhoud van de riolen in kas heeft. Vanaf 2003 moeten de Katwijkers re kening houden met tariefsver hogingen van de rioolrechten, omdat de spaarpot voor de aanleg en het onderhoud van de riolen dan leeg is. De riool rechten leveren Katwijk ruim 1,2 miljoen gulden op. De toeristenbelasting stijgt in 2001 evenmin. De hondenbe lasting en de precariorechten worden, net als alle andere doelgroepenbelastingen, vol gend jaar twee procent duur der. IVUK/PEN HAAG 19-jarige Katwijker die be- mei ontucht pleegde met zesjarig meisje uit zijn rt, heeft tbs en dwangver- 'ng opgelegd gekregen. Hij ;t ook vier maanden zitten, ir die zijn al bijna voorbij, irnaast moet de jongen drie- :end gulden betalen aan het htoffer en mag hij zich niet le straat vertonen en geen :act met zijn slachtoffer ;en. e enigszins zwakbegaafde ;en gaf voor de rechtbank twee weken geleden zijn daden allemaal toe. Hij had het meisje van haar fiets getrokken en haar op zijn slaapkamer half uitge kleed. Op dat moment was de gealarmeerde moeder van het slachtoffer tussenbeide geko men. De jongen had zelf van wege zijn pedofiele neigingen al eerder hulp gezocht, maar zon der succes. Hij zei goed te be grijpen dat de buurt hem liever niet terugziet. De ouders van het meisje kondigden aan het geld aan een instelling te geven die kinderen zoals hun dochter helpt. SASSENHEIM PETER VAN EGMOND In Sassenheim mogen maxi maal twee seksinrichtingen ko men - één bordeel en één es cortservice. Die seksinrichtin gen mogen zich alleen niet ves tigen in de woonwijken. Daar mee is het grootste deel van Sassenheim verboden terrein, omdat de wijken bijna overal stijf tegen de gemeentegrenzen zijn aangegroeid. Het gemeentebestuur vindt dat een bordeel zich eventueel mag vestigen op een bedrijven terrein (Jagtlust, Zuid, Indu striekade) of in de buitengebie den. Een specifieke plek in de gemeente is niet aangewezen. Dit alles blijkt uit de nota Prostitutiebeleid Gemeente Sassenheim, die onlangs is ver schenen. Sassenheim heeft, voor zover bekend, geen borde len. B en W verwachten ook niet dat het straks ineens zal stormlopen. De gemeente is echter gedwongen met regels te komen, omdat per 1 oktober het bordeelverbod vervalt. Toch schrijven B en W dat ze 'niet di rect voorstander zijn van de vestiging van prostitutiebedrij- ven'. Sassenheim ligt goed bereik baar aan de snelweg. „Mede ge let op de situering binnen de Randstad en de goede bereik baarheid vanaf de snelwegen is het goed mogelijk dat prostitu- tiebedrijven zich hier willen vestigen", staat in de nota. B en W willen mede daarom de groei van het aantal prostituees kun nen beperken tot maximaal vier. Sassenheim wil bovendien strenge regels hanteren, om uit wassen te voorkomen. Het ver leden van iedereen die een seksinrichting wil exploiteren of beheren, wordt eerst tegen het licht gehouden. Wie zedende licten, mishandeling, mensen handel of soortgelijke misdrij ven op zijn geweten heeft, krijgt geen vergunning. Een vergun ning is twee jaar geldig, daarna volgt evaluatie. füK/NOORDWUK» ONDERWATER ndpaviljoens kunnen, on- voorwaarden, in de toe- ist ook in de wintermaan- openblijven. Rijkswater- provincie, gemeenten en irschappen maken het.voe- van een zogeheten jaar- I-exploitatie bespreekbaar, paviljoenhouder moet zijn •anning dan wel op palen ven en binnen een week nen afbreken. „Het mag zo zijn dat er hotels verrij- op het strand", zegt woord der J. de Ruig van Rijkswa- kswaterstaat niet meer grote dwarsligger aal Overleg Kustgemeenten (POK) begin september deze kwestie aan de orde stellen. Van Paridon was gisteren nog niet op de hoogte van de derde kustnotitie van Rijkswaterstaat en wilde daarom niet reageren. Eigenaar I. Schaddé van Doo- ren van paviljoen 't Wantveld is enthousiast over het nieuwe standpunt van Rijkswaterstaat. „Super, we vechten al jaren voor een permanente openstel ling. Mijn bedrijf is er geschikt voor. Het ligt afgelegen en staat vrij hoog tegen het duin aan." Hennie Schaap, secretaris van de vereniging van Katwijkse paviljoenhouders, gelooft niet dat de paviljoens volgend jaar in Katwijk het hele jaar open blijven. „Rijkswaterstaat kan dat nu allemaal wel zeggen, maar de gemeente Katwijk denkt daar anders over. Die voert een eigen strandbeleid. Het zal in Katwijk niet gebeu ren, ook al sta ik er positief te genover. Ik zie de lange proce dures alweer voor me. Ik denk niet dat de paviljoenhouders daar zin in hebben, 't Wantveld is volgens mij de enige die wil. Dat bedrijf ligt qua ligging gun stig, maar de gemeente Katwijk wil niets van permanente open stelling weten." J. van der Zalm van de Zee ster in Noordwijk staat positief tegenover een winterstalling. „In de weekeinden zijn er altijd veel mensen op het strand. Aan de andere kant zijn er de inves teringen. De pacht die ik moet ophoesten is gigantisch hoog. Dan kan ik geen dure construc tie op palen betalen." Strandpaviljoens, zoals hier 't Wantveld in Katwijk, mogen straks wellicht ook tijdens de wintermaanden open zijn. Tenminste, als het aan Rijkswaterstaat ligt en de paviljoens aan de eisen voldoen, archieffoto dick hocewoninc termaanden open te gaan." Het .standpunt van De Ruig wordt onderschreven door de woordvoerder van het Hoog heemraadschap Rijnland. „Vroeger zeiden we in principe nee tegen een winterse open stelling, nu is het bespreek baar." De gemeenten Noord- wijk en Katwijk nemen geen standpunt in over het gewijzig de beleid van Rijkswaterstaat. G. van Roon, ambtenaar strandzaken van de gemeente Noordwijk, ziet op voorhand een aantal problemen. „Als de paviljoens op palen komen te staan, gaan ze deel uitmaken van het aanzicht van de Boule vard. Daar zal in de politiek over gesproken moeten wor den." Wethouder Van Paridon van Katwijk zal tijdens het Provinci- tde Leidsch Dagblad lllOIl ANNO 1900 Maandag 27 Augustus LEIDEN - De Nederlandsche Vereeniging tot af schaffing van alcoholische dranken zal Vrijdag en Zaterdag 28 en 29 september in het Volkshuis haar 67ste algemeene vergadering houden. Na de opening der vergadering wordt Vrijdagmor gen aan de orde gesteld: De opneming der drank zuchtigen ook tegen hun wil in asyls en herstellings oorden, in te leiden van medisch standpunt be schouwd door dr. Ruysch, adviseur aan het departe ment van binnenlandsche zaken, en vervolgens door prof. dr. Jelgersma, hoogleeraar in de psychiatrie aan de universiteit te Leiden. Prof. Jelgersma komt tot de volgende conclusiën: a. Het is gewenscht, dat er in ons land asyls voor drankzuchtigen worden geopend, waarin de lijders ook tegen hun wil en dien van hun betrekkingen op genomen en behandeld kunnen worden; b. De opneming en het verblijf van de lijders ge schiedt op denzelfden voet als dat voor krankzinni gen gebruikelijk is. Daarna zal mr. J.W. Belinfante de zaak uit een rechtskundig oogpunt beschouwen. ANNO 1975 LEIDEN - Leerlingen van de kleuterschool De Engelenbak in Leiderdorp hebben vanochtend een bezoekje gebracht aan de veemarkt. Niets bijzonders, want het gebeurt wel eens vaker. Maar in dit geval was het wèl bijzonder ze hadden maskers op van 'koeiekoppen'. Natuurlijk zelf gemaakt. De koeien zeiden boeh noch bah toen ze de kleuters zagen. foto archief leidsch dagblad Dinsdag 26 augustus LEIDEN - "In het buurt- en clubhuiswerk is de eer ste jaren geen rooie rotmoer beschikbaar. De kraan is voor dit jaar dichtgeschroefd en voor volgend jaar zijn er ook al bezuinigingen aangekondigd. En wat 1977 te bieden heeft, moeten we maar afwachten". Aldus wethouder Tesselaar, die gisteravond Groenoordwijkbewoners toesprak. De buurtyergadering werd behoorlijk bezocht en in principe zou er slechts over vestiging van Teekens in de voormalige matrassenfabriek worden gespro ken. ledereen was van de protesten tegen de ver meende vestiging van Teekens-slagerijbedrijf op de hoogte en iedereen was ook duidelijk tegen de vesti ging. Dat was ook wel begrijpelijk, omdat 407 gezin nen tegen 4 middels een vragenlijst hadden ver klaard niets te voelen voor een vestiging van een fa briek in de kleine wijk. Wethouder Tesselaar zei ook dat het college van B. en W. nog geen beslissing had genomen i.v.m. de voormalige Olgafabriek. "De zaak ligt nog open. Ik ben hier om te horen hoe debuurt erover denkt". ALPHEN AAN DEN RIJN - Bewoners van de Steek- terweg (tussen Alphen en Zwammerdam) zijn gister avond een handtekeningenactie begonnen tegen de komst van Surinamers. Er zouden tachtig rijksgeno ten aan de Steekterweg komen te wonen, indien CRM besluit, tot huur van het pension van kippen- slachter Ruardy. Het pension komt dit weekeinde leeg. De Marokkaanse gasterbeiders, die er wonen, moeten van Ruardy verhuizen naar een ander pand aan de Steekterweg. Er werden gisteravond zo'n vijf tig handtekeningen verzameld, tegen de komst van Surinamers naar het pension. De Steekterweg-bewo- ners hebben er vooral bezwaar tegen, dat in één keer een zo grote groep in een landelijke omgeving wordt geplaatst. Foto's in de/*- rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing een ingevulde cheque (geen overschrijvingskaart) ter waarde van vijf gulden (voor een exemplaar van 13 bij IB ln zwart wit) op te sturen naar het leidsch Dagblad, t.a.v. Leidsch Dagblad Archieven, postbus 54, 2300 AB lelden of door contante betaling aan de balie van het Leidsch Dagblad aan de Rooseveltstraat 82. U ontvangt de foto binnen drie weken.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 17