AZ maakt geen indruk op Roodemole Sport Groningen en NEC maken fouten en doelpunten OQp SCOREbord DONDERDAG 24 AUGUSTUS 2000 Van de Bilt blij met uitnodiging leiden Erika van de Bilt mag volgende week vrijdag starten in de Golden League wedstrijden in Berlijn. De Leidse atlete zal de wedstrijd over 5000 meter gebruiken als limietpoging voor de Olympische Spelen. Van de Bilt verbeterde haar record dit sei zoen al verrassend met een halve minuut tot 15.23,27. Dat is 8,27 seconden boven de limiet, die tot en met 3 september gelo pen mag worden. „Het is dus mijn laatste kans, je weet nooit wat er nog mogelijk is", aldus Van de Bilt. „Maar het is al een bekroning van mijn seizoen dat ik in Berlijn mag starten." Van der Tang naast erepodium maasland Ronald van der Tang is als vierde geëindigd in de Wielerronde van Maasland. De Voorhouter feliciteerde zijn ploegmaat Hein Zwinkels, die gisteravond in de slotfase twee medevluchters - de Est Peep Mikli en Lennart van Drimmelen uit Haastrecht - verschalkte. Zijn jonge dorpsgenoot Robbie Wolff finishte in het criterium voor junioren als zevende. De Wielerronde van Maasland was de laatste in een serie van ne gen wedstrijden, die meetelden voor het Westlandsche Courant IGassement. Vier regionalen eindigden in de toptien van de ver schillende eindstanden: Hillegommer Peter van de Reep (derde) en Van der Tang (vierde) bij de elite, Gerben van de Reep (ze vende) bij de neo-amateurs en Wolff (tiende) bij de junioren. Limietpoging Tamminga mislukt la-ROCHE-suR-YONDe derde en voorlaatste poging van Christi an Tamminga om zich te kwalificeren voor de Olympische Spe len is mislukt. In het Franse La-Roche-Sur-Yon werd de pols stokhoogspringer derde met een hoogte van 5,40. Dat is 35 cen timeter onder de limiet. Tamminga probeerde eerder op de dag de aangevraagde limietpoging in te trekken, omdat hij in Zuid- Frankrijk slechte omstandigheden trof. „We hadden windkracht vier tegen", aldus de atleet. „Ze konden de aanloop met geen mogelijkheid omdraaien." WHC trekt zich terug uit Amstel Cup wezep WHC heeft zich teruggetrokken uit het toernooi om de Amstel Cup. De hoofdklasser uit Wezep nam dit besluit nadat burgemeester W. Zielhuis van Oldebroek gisteren de wedstrijd tegen FC Utrecht 2 van woensdag 30 augustus had verboden. „De berichten van de politie waren te verontrustend", aldus WHC-voorzitter Henri van Beek. De KNVB had dinsdag laten weten niet mee te willen werken aan het verzoek van WHC om het bekerduel in Utrecht af te werken. Mika Salo naar Toyota hinwil» Mika Salo verlaat de Zwitserse Formule 1 -renstal Sau- ber-Petronas aan het einde van het seizoen. De Finse autocou reur heeft een aanbieding geaccepteerd van Toyota. Salo bezet momenteel met zes punten de negende plaats in het WK-klas- sement met zijn Jordan-concurrenten Jamo Trulli en Heinz-Ha- rald Frentzen. De Japanse fabrikant is van plan in 2002 met een eigen bolide aan de Formule 1-races mee doen. Vaessen hekelt nieuwe tabakswet Jos Vaessen heeft tijdens de persconferemtie voor het WK Su- perbike op het circuit van Assen zijn verontrusting en veront waardiging uitgesproken over de tabakswet die minister Borst binnenkort door de Tweede Kamer hoopt te loodsen. Daarin wordt reclame voor rookwaar bij de racewedstrijden in Assen en Zandvoort nu al definitief verboden. In Europees verband hebben de organisatoren van motor- en autosportwedstrijden nog tot 2006 de tijd gekregen om andere sponsors te zoeken. Elbrazi naar FC Twente enschede FC Twente staat op het punt de Marokkaan Faouzi Elbrazi in te lijven. Volgens de clubleiding van Servette, waar El brazi nu nog onder contract staat, zijn de onderhandelingen in een afrondende fase beland. De 23-jarige Elbrazi was vorige week een paar dagen dagen op proef bij Twente en liet toen een uitstekende indruk achter. De verdedigende middenvelder moet in Enschede de opvolger worden van Frédéric Peiremans die naar het Spaanse Real Sociedad is vertrokken. Jordan ruilt Austin voor vier spelers Washington Voorzitter Michael Jordan heeft zijn eerste spe lersovereenkomst afgesloten voor de Washington Wizards. De basketballegende ruilde centre Isaac Austin voor vier spelers van de Vancouver Grizzlies. Hij kreeg Dennis Scott, Cherokee Parks, Obinna Ekezie en Felipe Lopez terug voor Austin. Jordan is sinds januari voorzitter en mede-eigenaar van de Wizards. groningen •anp Het maken van fouten en doel punten ging zowel FC Gronin gen als NEC gisteravond goed af. Op eredivisievoetbal leek het allemaal niet, maar verma kelijk was het wel. Op basis van werklust en aanvalsdrang hiel den beide ploegen een ver diend punt over aan de tweede competitiewedstrijd: 4-4. Daarmee is NEC, dat eerder won van RBC (3-2), voor drie dagen koploper in de KPN Ere divisie. Nieuweling Hristov is de verrassende topscorer. Hij bracht in het Oosterpark drie treffers op zijn naam. Drent maakte voor FC Groningen twee doelpunten. Zuur voor de thuisploeg was, dat de laatste gelijkmaker (van Collen) ver in blessuretijd viel. Dat slecht voetbal best ver makelijk kan zijn, bewezen bei de ploegen negentig minuten lang. Zowel FC Groningen als NEC grossierde in balverlies en misverstanden, vooral in ver dedigend opzicht. Daardoor waren de doelpunten goed koop. Al na veertig seconden viel de eerste treffer. Curovic strafte een flater van NEC-ver- dediger Verhoeven koel af, 1-0. Binnen vijf minuten was het 1-1. De Gier won een kopduel van Janssen waarna Hristov af rondde. De beste kansen waren daarna voor FC Groningen. In de 26ste minuut kopte Drent diagonaal raak uit een lange voorzet van Van Gessel, 2-1. FC Groningen verzuimde daarna door te drukken. NEC kwam langzaam tot zichzelf en her stelde vlak voor de rust het evenwicht. Opnieuw Hristov benutte een strafschop nadat hijzelf door Janssen knullig was gevloerd, 2-2. Ook na de rust was het spel rommelig en slordig. Snel kwam NEC op voorsprong. Van Gessel kreeg een kopbal van De Gier tegen zijn hand. Hristov schoot opnieuw raak van elf meter: 2-3. Op karakter vocht FC Groningen zich terug in de wedstrijd. Na een uur was het 3-3, opnieuw via de robuuste spits Drent. Het energieke FC Gronin leek NEC in de slotfase del tief uit te schakelen. Curi miste eerst nog twee keer vj dat Van Gessel uit een doo schoten hoekschop toesloej 3. Broerse schoot daarna mens FC Groningen nog op paal. Achteraf een pijnlijke tie, omdat Collen uit de vrije trap van de wedstrijd een knappe achterwaartse li bal het doel trof: 4-4. Lissenaar Barry Opdam vloert Ter Leede met twee treffers Als Barry Opdam bij AZ naar het mededelingenbord kijkt dan staan er wel eens verrassingen op. Vorig jaar zag hij tot zijn verbazing dat hij ineens aanvoerder was van de eredivisionist. Dinsdag zag hij dat hij voor het Amstel- cup-duel tegen Ter Leede was verbannen naar de bank. ,,Dat heb ik weer", dacht de Lissenaar. „Speel ik een keer in de Bollenstreek, sta ik ernaast." Ingevallen in de twee de helft bewees hij het ongelijk van trainer Gerard van der Lem. Via twee doelpunten van zijn voet werd Ter Leede gevloerd door een verder onthutsend slap spelend AZ: 2-3. de scheidsrechter kon het niet gelegen hebben. Zaterdag nog was Roelof Luinge de gebeten hond bij de Alkmaarders toen hij John Buskermolen en Barry van Galen in het duel tegen Feyenoord naar de kant stuur de. Tout AZ was flink ontstemd over de handelwijze van de Groninger. Gisteren had top- scheidsrechter Mario van der Ende de leiding in handen. Ook dat zijn de voordelen van be kerwedstrijden tegen een prof club. Van der Ende had een mak kelijke avond. De Hagenaar zag Ter Leede voor het grootste deel van de wedstrijd gelijk waardig zijn aan AZ. Carlo van Zeist had spits Robin Nelisse in zijn zak en Dries Boussatta, vo rig jaar eventjes international onder Frank Rijkaard, lag aan de ketting bij Jack Honsbeek. Hoewel Ter Leede voorzichtiger voetbalde dan het in de compe titie wil doen, speelde het in grote lijnen één op één. Het was gedurfd, maar het betaalde zich ook uit. Nadat Barry van Galen in de negentiende mi nuut 0-1 geheel vrijstaand had ingekopt, overtroefde Erwin Beltman acht minuten later zijn directe tegenstander op snel heid en scoorde hij de gelijkma ker. Even daarvoor had Jack Honsbeek al uit een vrije trap de lat geraakt. Het verleidde AZ niet tot ge ïnspireerd voetbal. In de twee de helft was het gebrek aan scherpte zichtbaar bij spits Ne lisse, die een simpele kopbal niet tot doelpunt promoveerde. Voor Opdam het sein om dan maar zelf op avontuur te gaan. Eerst schoot hij een afgeslagen bal uit een comer simpel bin nen (1-2) en twee minuten voor sassenheim gertjan van geen „Ongelooflijk, wat een k..-wed strijd", zei Opdam terwijl hij arm in arm met Thomas Waas dorp, de keeper van Ter Leede, het veld afliep. Hij had zich in de eerste helft zitten verbijten over de slappe instelling van zijn ploeggenoten. Zeker, om dat hij graag wat had willen la ten zien op sportpark de Roodemolen. „Het leek me wel leuk om in Sassenheim te spe len", sprak Opdam. „Er ston den toch een hoop Lissenaren langs de kant. De trainer wilde me rust geven, omdat ik een beetje last had van vermoeid heid. Ik heb de laatste vier we ken alles gespeeld, zodoende. Maar liever had ik volgende week tegen Telstar niet meege daan." Opdam stond te trappelen om in te vallen. Dat hij rust kreeg, zegt genoeg over zijn po sitie bij AZ. Opdam is een be langrijke pion geworden onder Van der Lem. Kortgeleden ver lengde hij zijn contract in Alk maar met vijf jaar, een teken dat AZ wat in hem ziet. Door het wegvallen van Peter Wijker vorig jaar, droeg hij zelfs een tijdje de aanvoerdersband. „Het is toch wel speciaal en niet alleen door het vertrouwen dat je krijgt van de trainer. Op het moment dat je die band omkrijgt, voel je je een stuk gro ter." Gisteren moest hij zonder band zijn ploeggenoten bij de hand nemen. AZ toonde zich op het stroeve gras niet een vol waardige eredivisionist. Het baltempo lag laag en Ter Leede hield zich gemakkelijk staande tegen de miljoenenploeg van voorzitter Dirk Scheringa. Aan "pot>£> De Nederlandse zwemequipe voor de Olympische Spelen is tijdens het trainingskamp in Newcastle, zo'n 150 kilometer ten noorden van Sydney, on aangekondigd gecontroleerd op doping. „Het was een routi necontrole", aldus Dirk Bergs- ma, in Australië aanwezig als coach van Stefan Aartsen. Het organisatiecomité van de Olympische Spelen heeft be sloten de beste kaarten toch in de vrije verkoop te brengen. Het comité hield 75.000 toe gangsbewijzen voor de popu lairste evenementen aanvanke lijk achter om ze met voorrang aan te bieden aan welgestelde individuelen en bedrijven. De organisatie kreeg veel kritiek op deze handelwijze. „We had den de kaarten waarschijnlijk voor hogere prijzen kunnen verkopen. Dat is het ons niet waard. Het kost een paar mil joen, maar het zou de positieve gedachte van de Spelen versto- ren", lichtte organisatie-voor zitter Michael Knight toe. Ook sporters mogen de vlag van de aboriginals, de oor spronkelijke bevolking van Au stralië, tijdens de Olympische Spelen gebruiken. Volgens de krant The Sydney Telegraph riskeert Cathy Freeman geen disciplinaire maatregelen als ze zich na een overwinning zo wel in de Australische als in de vlag van de aboriginals zou hullen. De favoriete op de 400 meter deed dit eerder na haar Bondscoach Luxemburgo van Brazilië blijft bij zijn beslis sing Romario niet te selecteren voor de Olympische Spelen. De aanvaller liet eerder weten hierover uiterst teleurgesteld te zijn. Over de affaire ontstond onmiddellijk een flinke rel. Daarom kwam de Braziliaanse voetbalbond met een verkla ring. „Luxemburgo begrijpt en respecteert de mening van Ro mario. Hij handhaaft deson danks het standpunt naar Syd ney slechts spelers onder de 23 jaar mee te nemen." Abraham Olano en wereld kampioen Oscar Freire zijn de kopmannen van de Spaanse wielerselectie voor de wegwed strijden bij de Olympische Spelen. De ploeg bestëat ver der uit David Etxebarria, Juan Carlos Domiguez en Miguel Angel Martin Perdiguero. Ola no zal zijn land samen met Do- minguez ook op de individuele tijdrit vertegenwoordigen. De Cubaanse wereldrecord houder hoogspringen Javier Sotomayor heeft tijdens een wedstrijd in Viareggio een spierblessure aan een been op gelopen. Het gebeurde bij de tweede poging van Sotomayor over een hoogte van 2,28 meter te geraken. Onderzoek moet uitwijzen of de Cubaan zijn voorbereiding op de Olympi sche Spelen moet aanpassen. Australië gaat haar reputatie een gastvrij land te zijn voor travestieten, kracht bijzetten. De sluitingsceremonie van de Olympische Spelen wordt op geluisterd door tientallen tra vestieten. Dat meldt het dag blad Sydney Morning Herald. Volgens de krant zijn de be sprekingen tussen de travestie ten (drag queens) en de Au stralische organisatoren van de Olympische Spelen in een af sluitend stadium. De kostuums zouden al in de maak zijn. Wat Abraham Olano is aangewezen als kopman van de Spaanse wieler ploeg. FOTO EPA JOEL SAOET de travestieten precies gaan doen tijdens de ceremonie, is niet bekendgemaakt. De Australische autoriteiten vrezen een toeloop van immi granten rond de Olympische Spelen. Ze verwachten dat dui zenden mensen de komende maand zullen proberen te pro fiteren van de drukte rond de Spelen en het evenement als excuus zullen gebruiken om in Australië te blijven. Er worden 110.000 bezoekers verwacht. Australië maakt zich op om massaal voor de televisie plaats te nemen tijdens de Olympi sche Spelen. De verkoop van het aantal draagbare, kleine te levisietoestellen is bij sommige winkels met 500 procent geste gen. De mobiele tv's - klein ge noeg om in de hand te houden - zijn ongekend populair in Australië. De toestelletjes van een gulden of 350 per stuk, ge ven Australiërs de mogelijk heid de spelen op werk. strand of in de auto te volgen. t - vfcf Hicham Rbii in duel met AZ-speler Barry Opdam. tijd rondde hij een solo langs Van Zeist en Bloemheuvel be heerst af. Patrick Kalkema maakte nog wel 2-3, wat de stand voor Ter Leede meer dan draaglijk maakte. Hicham Rbii, bij een stand van 1-2, en Alan Campfens waren zelfs nog dicht bij de gelijkmaker. „Ik kan er niet over uit", zei Opdam. „Normaal trekt een amateur club zich op aan een profploeg, maar nu.... Alle respect voor Ter Leede, ze speelden goed, maar wij hebben het niet* goed ge daan. Het is. dramatisch dat ze het ons zo moelijk konden ma ken." Arie Lagendijk wist ook niet of hij gefeliciteerd moest wor den met de krappe nederlaag. De trainer van Ter Leede vond dat zijn ploeg 'hartstikke leuk gespeeld had', maar verbond aan de uitslag geen conclusies. „AZ speelde niet in een tempo, dat eredivisiewaardig is. Maar als wij tegen een derdeklasser spelen, is het voor een aantal spelers ook moeilijk op te bren gen", aldus Lagendijk. Blijer was hij met bepaalde accenten in het spel van zijn ploeg bij balverlies. „We zijn compact blijven spelen. Je weet dat je tegen AZ soms een man tekort komt door hun hande lingssnelheid. Dan worden ele menten als 'knijpen' belangrijk en dat is goed uitgevoerd." Minder blij was Lagendijk met het komende programma voor de hoofdklasser. De laatste poulewedstrijd wordt woens dag gespeeld. De zaterdag er op is al de seizoensouverture tegen Barendrecht. Ter Leede heeft uitzicht op de volgende ronde, maar daarvoor moet het vol gende week tegen AFC '34 wel een beter resultaat halen dan Telstar tegen AZ. Lagendijk: „Natuurlijk gaan we er vol voor spelen, ook al is het een kloteri- ge voorbereiding op de compe titie. We willen naar de volgen de ronde. Als je een volwaardi- FOTO FJIELCOi ge hoofdklasser wilt won naar de top wilt, hoort di Dan moet je niet zeikerï ook veel moet spelen. V<1 soort wedstrijden hebbff ons vorig jaar een slag rondte gespeeld." Ter Leede - AZ 2-3 (1-1). 19 Galen 0-1, 27. Erwin Beltman Barry Opdam 1-2, 88. Barry Op t 3. 80. Patrick Kalkema 2-3. S[ rechter: Van der Ende. Toeschi 1100. r Ter Leede: Waasdorp; De Jo Zeist, Bloemheuvel, Honsbeel (63. lansen), Langeveld, Kran- De Louw); Beltman (66. Can Rbii, Kalkema. c AZ: Timmer; Lee, Wijker, Bus II len, El Hadrioui; Matthijs, Bosnj- Opdam), Van Galen; Boussatt: se (66. Fertout), Dibi (72. Boucl Tsjerevtsienko 1- 87. Tayfur Havüi PRIJSVRAGEN Lucky Day. Trekking van woensdag 23 au- 2USt12'- 16 - 21 - 34 - 39 - 40 - 43 - 45 - 52 - 53 - 54 - 57 - 58 - 61 - 64 - 74 - 75 - 76-77. (onder voorbehoud) Midlotto. 9 - 10 -14 - 20 - 24 - 29. Bonus getal: 39. Winnende kleur: blauw (onder voorbehoud) Hamburg. Duitse midweeklotto. Trekking A: 20-24-27 -36- 37-42. Reservege tal: 22. Trekking B: 8 - 14 - 21 - 29 - 38 - 46. Re servegetal: 33. Supergetallen 7 en 8. Spel 77:4682465. Super 6: 7 3 2 3 4 4. (onder voorbehoud) Belgische lotto. 7 - 21 - 23 - 24 - 26 - 36. Reservegetal: 38. Joker: 3 3 5 4 8 2 6. (onder voorbehoud) VOETBAL Champions League. Derde voorronde, tweede wedstrijd. Feyenoord - Sturm Graz (Oos) 1-1 (0-0). 56. Reinmayr 0-1, 88. Jochemsen 1-1. Scheidsrechter: Torres (Spa). Toeschou wers: 37.500. Gele kaart: Kalou, Van Won deren, Paauwe (Feyenoord), Neukirchner, Foda, Minavand, Schopp, Kocijan (Sturm Graz). Eerste wedstrijd: 1-2. Lokomotiv Moskou (Rus) - Besiktas (Tur) 1-3 (0-1). 28 Nouma 0-1. 51 1-1, 72. Nihat Kahveci 1-2, fütcü 1-3 Eerste wedstrijd. 0-3. Sparta Praag (Tsj) - Zimbru Chisinau 1-0 (0-0). 57. Obajdin 1-0. Rode kaart: 41. Cebotaru Eerste wedstrijd 1-0. Olympique Lyon (Fra) - Inter Bratislava (Slw) 2-1 (0-1). 38 Pmte 0-1, 56. Marlet 1-1, 90 Malbranque 2-1. Eerste wed- strijd: 2-1 Panathinaikos (Gri) - Polonia Warschau (Pol) 2-1 (1-0). 30 Liberopoulos 1-0, 60 Pflipsen 2-0 (strafschop), 86. Bak 2-1. Rode kaart: 45. Kaliszan (Warschau). Eer ste wedstrijd 2-2. Rode Ster Belgrado (Joe) - Dynamo Kiev (Oek) 1-1 (1-1). 22. Boskovic 1-0, 33. Chatskievitsj 1-1 Eerste wedstrijd: 0-0. TSV 1860 München (Dui) Leeds United (Eng) 0-1 (0-0). 46. Alan Smith 0-1. Eer ste wedstrijd: 1-2. Inter (Ita) - Helsingborg IF (Zwe) 0-0. Eer ste wedstrijd: 0-1 Rosenborg (Noo) - Dunaferr (Hon) 2-1 4 Orian Berg 1-0, 17. Tököli 1-1. 48 Bels- vik 2-1. Eerste wedstri|d 2-2. Glasgow Rangers (Sch) - Herfölge (Den) 3- 0 (0-0). 48. Wallace 1-0, 78. Johnston 2- 0, 89. Kantsjelskis 3-0. Eerste wedstrijd 3-0. FC Porto (Por) - Anderlecht (Bel) 0-0. Eer ste wedstrijd: 0-1. Valencia (Spa) - FC Tirol (Oos) 4-1 (2-0). 22. Mendieta 1-0, 44. Alonso 2-0, 53. Mendieta 309, 63. Alonso 4-0, 69. Gile- wicz 4-1. Rode kaart: 71 Marasek (Tirol). Eerste wedstrijd: 0-0. UEFA Cup, kwalificatie, tweede wedstrijd (tussen haakje uitslag eerste duel). Flora Tallinn (Est) - Club Brugge (Bel) 0-2 (1-4). Eredivisie: FC Groningen - NEC 4-4 (2-2). 1. Curovic 1-0, 5. Hristov 1-1, 26. Drent 2-1, 43. Hristov 2-2 (strafschop), 48. Hristov 2-3 (strafschop), 61 Drent 3-3, 78. Van Gessel 4-3, 90. Collen 4-4. Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 10.500. Gele kaart Elshot, Janssen (FC Groningen), Van Rijswijk, Latuheru, Zon neveld (NEC). Amstel Cup. Poule 1: AFC'34 - Telstar 0-1 (0-0). Doel punt- Holwijn, Ter Leede - AZ 2-3 (1-1). Doelpunten AZ. Opdam 2. Van Galen. Stand AZ 2-6 Telstar 2-3 Ter Leede 2-3 AFC '34 2-0 Poule 5: Kloetinge - PSV 2 2-7 (2-5). Doel punten PSV 2: Cicilia 3, Silva Souza 2, Hese, Jakhokidze, SHO - RBC 1-0 (1-0). Doelpunt: Klippel. Eindstand 3-9 SHO 3-3 RBC 3-3 Poule 6: FC Utrecht - ADO'20 3-0 (1-0). Doelpunten: Robbemond, Van den Bergh, Dijkhuizen (strafschop), IJsselmeervogels - Haarlem 1-4 (1-3) Doelpunten Haarlem Beekink 3 en eigen doel. Stand: FC Utrecht 2-6 IJ'vogels 2-1 Haarlem 2-3 ADO '20 2-1 Poule 7: Capelle - Huizen 0-1. Nijenrodes - Willem II 2-7 (1-2). Doelpunten Willem II: Sanou 3. Ceesay 2. Schulp, Sektioui. Eindstand Willem II 3-9 Capelle 3-3 Huizen 3-6 Nijenrodes 3-0 Poule 18: Babberich - Go Ahead Eagles 0- 2 (0-1). Doelpunten: Van der Ent, Dijk, VV0G - FC Twente 1-6 (0-2). Doelpunten FC Twente: Vennegoor of Hesselink 3, De Witte, Van de Paar, Ten Hag. Stand: FC Twente 2-6 Babberich 2-0 GA Eagles 2-6 VVOG 2-0 Engeland, competitie: Everton - Charlton 3 - 0, Newcastle - Derby C. 3 - 2. Man. City - Sunderland 4 - 2. West Ham - Leicester 0-1, Southampt. - Coventry 1 - 2. ATLETIEK Vrouwen, 100 m: 1. Philipp (Oos) 11,31. 800 m: 1. Kisabaka (Dui) 2.00,82.2. Vnesde (Sur) 2.00,93. 400 m: 1. Shinkins (Ier) 52,39. 1500 m: 1 Malot (Ken) 4.11,03, 7. Koens 4.13,66, 8. Wisse 4.14,26. Polshoog: 1 Humbert (Dui) 4,35 m, 4. De Wilt 4,20. Kogel: 1. Kumbernuss (Dui) 19,63 m. 4. Koeman 17,75. Karlstad (Zwe). Internationale wedstrijden. Mannen, hoog: 1. Holm (Zwe) 2,28 m. 4. Pennings 2,19. La-Roche-Sur-Yon. Internationale wedstrij- Mannen, polshoog: 1 Baudouin (Fra) 5,50 m, 2. Lachheb (Fra) 5,50, 3. Tamminga (Ned) 5,40. DAMMEN Londen. Olympiade, derde ronde: Wit-Rus- land - Nederland 3-3; Gantwarg - Hans Jansen 1-1, Nasevitsj - Heusdens 1-1, Val- joek - Meijer 1-1 Rusland - Mongolië 5-1, Estland - Litouwen 4-2, Italië - Oekraïne 2- 4, Frankrijk - België 3-3, Tsjechië - Israël 4-2, Zwitserland - Engeland 4-2. Stand aan kop: 1. Rusland 5 (14), 2. Estland 5 (12), 3. Mongolië 4 (12), 4. Nederland 4 (12). 5. Wit-Rusland4 (11), 6. Oekraïne 4 (10) HONKBAL Eindhoven. Oefenserie. Vijfde wedstrijd: Nederland - Taiwan 4-1. Werpers Neder land. De Lange (2 inn 1-0-0-0. Jongejan (2 inn.) 2-0-0-0. Rijst (1 inn 1-0-0-0, Beljaards (2 inn 1-1-4-1, Lobbezoo (1 inn 3-0-0-0, Faneyte (1 inn.1-0-0-0. Taiwan: Tsai Chung-Nan (4 inn.). 6-4-2-0, Chang Chih- Chiang (2 2/3 inn.): 3-4-4-3, Lee Kuo-Ching (1 1/3 inn.): 1-1-2-0. Eind stand serie van vijf: 2-3 Ronde van Nederland. Tweede i Utrecht - Hoorn: 1. Hunter (ZAf) 1 in .4.22.15 (42,463 km/u), 2 Mi (Den), 3. Klemencic (Slv), 4. (Bel), 5 Guidi (Ita), 6. Vanderaen 7. De Jongh (Ned), 8. Piziks Saccchi (Ita), 10. Van Heeswijk Van Steen, 19. Vierhouten, 21. B 26. Kemna, 27. Ypenburg, 29. hout, 31. Van Schalen, 32. Van Voskamp, 55. Knaven, 57 Hoffi Meijs, 68. Jeurissen, 69. Boog Dekker, 91. Den Bakker, 92. Jor J Van Velzen, 103 Van de Meulenl 105. Lucassen 6.48, 106. Van D Klassement: 1. Hunter 8 41 23.: 0 08. 3. Knaven 0.13. 4. Bodrc I 5. Van Heeswnk 0.14, 6. Guidi, ton (VSt) 0.15, 8. Van Petegem Sandst o d (Den) 10. Hincai1 0.16, 11. Van Bon, 18. Voskat) 19. Den Bakker, 20. Jonker, Velzen 0.23, 31. Vierhouten f Blijlevens 0.26, 38. Hoffman, renhout 0.27, 47. De Jongh 0 Ypenburg, 50. Van Schalen 0. Kemna, 60. Jeurissen 0.30, 68. 0.34, 88. Van Steen 0.43, 9 0.48, 102. Van de Meulenhof 2. Lucassen 7.27. Klimmerstrofee, tweede rit Liro monte - Sant'Anna Vinadio: 1 Perez Cuapio (Mex) 137 km (42,506 km/uur), 2. Tonetti (Ital Borghi (Ita) 1.19. 4 Gentili (Ita) o Coppolillo (Ita) 1.40, 6. 7. Magnani (Ita) 1.58. 2.01, 9 Vailoti (Ita) 2.05, 10. r (Zwi) 2.08 Overijse. Druivenkoers: 1 Vanhaecke (Bel) 199,8 2. Tchmil (Bel) 0.05, 3. Sunderli 4. Le 8oulanger (Fra) 0.08, 5. SCHAKEN *-oca ^°'a Yrophy. Derde etappe Rotterdam. NK vrouwen. Tweede ronde: Peng - Harmsen 1-0, Jan Tjoen San - Slin gerland 1-0, De Blécourt - Bosboom-Lan- chava 1-0. Stand: 1. Peng 2 punten. 2. Jap Tjoen San. Bosboom-Lanchava. De Blécourt 1, 5. Harmsen, Slingerland 1/2. 1 Risi (Zwi), 2. Wesemann (Duil r_ kowski (Dui). Klassement: 1. Wesemann 34 Risi 30, 3 Kappes (Dui) 29. Cottbus. Internationale wedstrijden. Mannen, 400 m- 1. Moncur (Bah) 45,04, 2 Clarke (Jam) 45,24, 3. Campbell (VSt) 45,68, 800 m: 1. Lakhal (Mar) 1.47,41. 1500 m 1. Achon (Oeg) 3.39,47, 3000 m 1. Bekele (Eth) 7 46,95 3000 m steeple: 1. Misoi (Ken) 8 23,33, 9. Casper Vroemen 8-40,21. Polshoog: 1 Harvey (VSt) 5,70 m. Discus 1. Kruger (ZAf) 68,13 m, 2. Kövago (Hon) 64,52 Speer. 1. Gonzalez (Cub) 82,96 m. New Haven. Vrouwen, 1,4 miljoen gulden. Tweede ronde: Schnyder (Zwi) - Dementie va (Rus) 1-6 7-5 6-3 Kwartfinale: Seles (VSt/2) - Van Roost (Bel) 6-1 6-2, Commack, Long Island. Mannen, 1 mil joen gulden. Tweede ronde: Norman (Zwe/1) - Björkman (Zwe) 6-4 6-1, Kucera (Slw) - Kafelnikov (Rus/2) 6-1 6-3, Melige- ni (Bra) - Costa (Spa/9) 3-6 6-3 6-2, Moya (Spa) - Corretja (Spa/4) 7-5 1-1 opgève Corretja; onderbroken wegens regen: Cle ment (Fra/15) - Bastl (Zwi) 6-4 5-7 6-5, Pavel (Roe) - Pioline (Fra/5) 6-4 0-1. Maasland.Wielerronde van Maasl Elite/neo-amateurs (90 km): 1. TENNIS (Monster), 2 Mikli (Amersfoort Drimmelen (Haastrecht). 4 Van (Voorhout). 5. Delen (Rotterdam) Eindklassement Westlandsche 6 Bink (Amsterdam) 212 pnt, 2, 3. Peter van de Reep (Hillegom Van der Tang 175. Neo-amateurs: 1. Van Gulik (F 145 pnt, 2. Delen 124, 3. Kei merend) 109, 7. Gerben van de legom) 58. Junioren (60 km): 1 Bos IJsst Van Ast (Rilland), 3. Van der E land), 7. Wolff (Voorhout) Eindklassement Westlandsche Klassement (negen wedstrijden

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 18