Steggelen om ontsluiting Dever Valkenburg: eventueel bordeel op locatie in buitengebied Duin Bollenstreek Vijf maanden cel voor bedreiging AH-personeel Sassenheimer veroordeeld voor ontucht met dochters Autodief krijgt vijf maanden bijgebouw Teylingen college bijna klaar DENSDAG 23 AUGUSTUS 2000 976 loeder met kind geschept Moed ■twuk Een Katwijkse stak gisteren met haar kind achterop d Bts ondanks het rode verkeerslicht de Zeeweg over en werd ge- hept door een taxibusje. Moeder en kind zijn met onbekende rwondingen naar het LUMC gebracht. weemaal betrapt bij snelheidscontrole prdwukDe grootste zondaar bij een snelheidscontrole op Duinweg in Noordwijk werd gisterochtend ook nog twee er betrapt. Op de heenweg reed hij 121 kilometer per uur, te- g ging het met 87. De toegestane snelheid is daar 50 kilometer iruur. In totaal gingen 99 van de 364 gecontroleerde voertui- n te hard. Bij een controle op de Northgodreef passeerden 1 van de 583 auto's de radar met een te hoge snelheid. Hier droeg de hoogstgemeten snelheid 89 kilometer per uur. lestolen auto teruggevonden woud/voorhout In het Noord-Hollandse plaatsje Midwoud isteren een auto teruggevonden die een week eerder in irhout was gestolen bij een garagebedrijf aan de Jacoba van lierenweg. Van de vijftien motorbroeken en twintig motor iks die toen ook werden meegenomen, ontbreekt nog elk oor. jankdirecteur neemt afscheid /vijk/runsburg» G. Beltman neemt op 15 september afscheid I algemeen directeur van Rabobank Rijndorpen. Beltman ird in '89 directeur van de Rabobank Rijnsburg, die twee jaar leden fuseerde met Katwijk aan den Rijn/Valkenburg. Het af- lieid vindt plaats op 15 september plaats in Grand Hotel Huis Duin in Noordwijk. ieseldagen bij stoomtrein kenburg Tijdens de 'Dieseldagen' bij Stoomtrein Valken- rgse Meer en het Nationaal Smalspoormuseum zijn op 26 en augustus antieke diesellocomotieven te bewonderen. De lomtrein is tijdens dit evenement ook present. Tijdens de die- dagen kunnen vanaf 10.30 tot 16.30 uur ritjes van drie kwar- r rond het Valkenburgse Meer worden gemaakt. elieboom van zeven meter e_ï Een 'lelieboom' van zeven meter is de blikvanger van de etentoonstelling in het Oranje Nassau Paviljoen in Zomer- de zomerbloemententoonstelling van de Keukenhof. De m bestaat uit een ijzeren onderconstructie, die is opgetuigd honderd witte lelietakken. eddend zwemmen bij KRB wuk* De Katwijkse Reddings Brigade begint woensdag 6 ie itember met het zwemseizoen voor kinderen. Jongens en isjes vanaf zes jaar kunnen in zwembad Aquamar hun diplo- 's zwemmend redden halen. Naast het zwemmen vinden er oi c activiteiten als een zweminstuif en een film- en pannenkoe- imiddag plaats. Informatie: 071-4075364. incy fair bij De Wilbert wuk aan den rijn» In en bij verpleeghuis De Wilbert aan de iierrijn in Katwijk wordt zaterdag een fancy fair gehouden. Een irlopend rad van avontuur, een bloemen- en plantenmarkt, dingstands, een rommelmarkt en spelletjes voor jong en oud men de hoofdmoot van de fancy fair. Ook zijn er vis-, olie- len- en snoepkramen. De opbrengst van de fancy fair is be- md voor het laten rijden van een rolstoelbus. De fancy fair bij Wilbert begint zaterdag om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. den haag/katwijk peter blok Een 25-jarige Katwijker is gis termiddag door de Haagse poli tierechter veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf. Hij kreeg die straf omdat hij perso neel van de Albert Heijn op het Hoornesplein heeft bedreigd met een mes, omdat hij heeft ingebroken in een huis aan de Venus en omdat hij heeft ge probeerd in te breken in een woning aan de Boshuijsen- straat. De officier van justitie had de maximale straf die de politie rechter kan opleggen - zes maanden gevangenisstraf - ge- eist. Zij vond dat de toentertijd drugsverslaafde Katwijker mini maal vier mensen een onveilig gevoel heeft bezorgd, waarvan het maar de vraag is of zij daar ooit vanaf komen. De aanval met het mes op twee medewer kers van Albert Heijn rekende de openbare aanklaagster hem zwaar aan. ,,De agressie ten op zichte van winkelpersoneel neemt steeds ernstiger vormen aan. Die medewerkers moeten hebben gedacht 'straks krijgen we een mes tussen de ribben'. Dat is volstrekt onaanvaard baar." De onenigheid ontstond over een al dan niet verloren bonne tje van de lege flessen. De Kat wijker beweerde zijn bonnetje in de winkel te zijn verloren en maakte amok bij de kassa. Het winkelpersoneel dacht daar duidelijk anders over en pro beerde hem en zijn opgefokte vriendin, die een van buiten ge pakte bloemkool dreigend naar binnen gooide, de winkel uit te krijgen. Daarbij trok de Katwij ker een mes. De woninginbraken - 'duide lijke inbreuken op de privacy' - betitelde de officier als laf. ,,U hebt ingebroken bij een oudere vrouw en van haar een gouden armband en een geldbedrag ge stolen en bij een oudere man een poging tot inbraak gedaan. U stond al bij hem in de kamer. Die mensen zijn zo geschrok ken dat ze mogelijk naar het be jaardenhuis verhuizen omdat ze niet langer thuis durven te wonen." Omdat de Katwijker al eerder met justitie in aanraking was geweest, eiste de openbare aan klaagster de maximale straf. De rechter veroordeelde hem uit eindelijk tot vijf maanden. In totaal moet hij acht maanden zitten, omdat hij nog in een proeftijd zat voor eerdere in braken. Voor het plegen van ontuchtige handelingen bij zijn dochter (toen 10 jaar) en stiefdochter (destijds 13 jaar) gedurende een periode van tien jaar moet een 53-jarige Sassenheimer drie jaar lang een zogeheten incest- daderbehandeling volgen. Daarnaast staat hij de komende drie jaar onder verplicht toe zicht van de reclassering. Pas als hij zich in die periode op nieuw vergrijpt, moet hij van de Haagse politierechter zes maanden de gevangenis in. De officier van justitie had zes maanden cel, waarvan twee voorwaardelijk geëist en een in- cestdaderbehandeling en ver plicht reclasseringstoezicht voor de duur van twee jaar. De Sassenheimer heeft vol gens de openbare aanklaagster het leven van zijn dochters voorgoed verpest. De man kick te erop dat de meisjes zijn lie zen schoren. Een aantal malen dwong hij zijn dochters daarbij verder te gaan. Ook heeft de man zijn stiefdochter een aan tal malen met olie ingesmeerd en gemasseerd. Daarbij betastte hij haar geslachtsdelen. De rechter vond dat de man flink over de schreef is gegaan. „U had uw dochters gewoon met rust moeten laten. Alle din gen die u bij hen gedaan hebt of die zij bij u moesten doen kunnen absoluut niet door de beugel." Omdat herhaling van derge lijke delicten door de man vol gens een psycholoog niet kan worden uitgesloten, moet hij drie jaar lang de incestdaderbe- handeling ondergaan. De man vond zelf eveneens dat hij straf had verdiend, maar dat hij zijn zwaarste straf al had gehad. ,,Dat ik mijn dochters niet meer zie is mijn zwaarste straf. Daar naast is mijn huwelijk spaak ge lopen en ben ik mijn vaste baan kwijtgeraakt." Valkenburg kiest, als zich een gegadig de meldt, een nader te bepalen locatie in het buitengebied als plek voor een bordeel. B en W vinden het wenselijk om prostitutie alleen toe te staan op een locatie waar de openbare orde en het woon- en leefklimaat zo min mo gelijk worden aangetast. Dat staat in de nota prostitutiebeleid van de ge meente Valkenburg, die komende maandag in de commissie inwoners zaken wordt behandeld. Valkenburg heeft de nota geschre ven omdat per 1 oktober het algemeen bordeelverbod in Nederland wordt op gegeven. Indien zich een bordeelhou der meldt bij de gemeente, wordt maximaal één vergunning voor het voeren van een besloten vorm van prostitutie verstrekt. Dat kan een seks club zijn, een privéhuis, een escortbe drijf of thuisprostitutie. Nadat de com missie inwonerszaken zich over deze nota heeft uitgesproken, beslist de ge meenteraad in een openbare vergade ring op 19 september over het stand punt van de gemeente Valkenburg. In Katwijk heeft de commotie rond de beslissing om in het kustdorp een locatie aan de wijzen waar een bordeel zich mag vestigen geleid tot het op stappen van het SGP/GPV-raadslid Van Rooijen. Die partij is in Valken burg niet vertegenwoordigd, wel de gecombineerde lijst GPV/RPF. Raadslid T. van Es van die partij stapt niet op als de gemeenteraad het advies van B en W volgt. ,,lk ben zeker niet voor prostitutie, maar dat bete kent niet dat ik ermee stop als Valken burg een bordeel toestaat. Dat is weg lopen voor de problemen, zo werkt dat niet in een democratie." uit de Leidsch Dagblad L,< ANNO 1900 Donderdag 23 Augustus LEIDERDORP - Tot nachtwacht in deze gemeente is, met ingang van 15 September a.s.benoemd Jan De Lange, hulpnachtwacht. CHINA - Een Roomsch zendeling, pater De Hets, is te Tientsin aangekomen na door de Chineezen uit zijn standplaats verdreven te zijn. Hij was gevestigd in een dorp veertig mijlen ten noordwesten van Tlen- tsin, waar hij leefde met 6000 Chineesche Christe nen. Tegen dit dorp waren 20,000 Boxers opgerukt om de Christenen uit te moorden. De aanvoerders gelastten pater De Hets China te verlaten, maar met een paar geweren, zwaarden en een klein kanon, hield hij de aanvallers zes weken lang van zich af. Eerst toen generaal Sung de belofte aflegde, dat de Christenen gespaard zouden worden, maar hun wa pens moesten uitleveren, gaf pater De Hets den te genstand op, waarschijnlijk wel omdat hij geen kans zag den ongelijken strijd langer vol te houden. ANNO 1975 LEIDEN - "(H)erken uw monument": onder dit motto organiseerde het Leidsch Dagblad een fotoprijs vraag in samenwerking met de Stichting Diogenes en de Vrienden van Diogenes. De prijswinnaars wer den gisteren in het zonnetje gezet. Op de foto v.l.n.r. LD-directeur Koopman, mevrouw Van der Horst de heer en mevrouw Schouten, de heer Van der Broek, de heer en mevrouw Looman, wethouder Oosterman en de heer en mevrouw Smit. foto archief leidsch dagblad Zaterdag 23 augustus LEIDEN - Het voorlopig buurtcomité van de wijk Groenoord heeft helemaal geen behoefte aan nog een fabriek in de wijk. In een brief aan het college van Burgemeester en Wethouders van Leiden heeft het comité, ook namens de buurt-speeltuinvereni- ging Groenoord en namens het Clubhuis De Boei in Groenoord, haar verontrusting uitgesproken over de welwillende houding van het gemeentebestuur ten aanzien van de eventuele vestiging van een Teekens- vleeswarenfabriek in de Hansenstraat. Zoals bekend wil Teekens in het voormalige Olga- complex aan de Hansenstraat (dat al een jaar jaar ei gendom van Teekens is) een vleeswarenfabriek be ginnen. B. en W. hebben inmiddels laten weten in beginsel positief te staan ten opzichte van een der gelijke vestiging, tenzij de hinderwetprocedure pro blemen blijkt op te leveren. De briefschrijvers wijzen het college erop, dat de Hinderwetsverordening het oprichten van een derge lijke fabriek op die plaats verbiedt. "Mocht het col lege", aldus de brief, "er desondanks toch toe willen overgaan Teekens een Hinderwetvergunning te ver lenen, dan kan zij ervan verzekerd zijn, dat de buurt bewoners onverwijld hun bezwaar hiertegen bij de Kroon aanhangig zullen maken". Een dergelijk be roep bij de Kroon zou in ieder geval leiden tot grote vertraging in de oprichting van het bedrijf, maar waarschijnlijk zelfs tot de vernietiging van het be sluit om de Hinderwetsvergunning te verlenen. Van de Hinderwetsverordening kan in principe namelijk afgeweken worden, maar niet in dit geval, omdat een vleeswarenfabriek geen ten aanzien van woonwijken verzorgende functie vervult. Verder schrijft het voorlopig buurtcomité in haar brief, dat zij hoopt dat het college in zal zien dat door een vestiging van de firma Teekens de toch al slechte woonomstandigheden in Groenoord nog ver der zullen verslechteren. Tevens hopen de brief schrijvers dat het college erin zal slagen een meer passend alternatief te vinden voor een vestiging van de firma Teekens. den haag/katwijk/noordwijk peter blok Voor het stelen, helen en omkatten van auto's in on der meer Katwijk en Noord wijk is een 31-jarige Noord- wijkerhouter gistermiddag door de Haagse politierech ter veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf. De officier van justitie had tegen de man zes maanden cel geëist. De Noordwijkerhouter heeft er volgens justitie zijn beroep van gemaakt om au to's van veelal Duitse toeris ten in Katwijk en Noordwijk te stelen, om te katten (het veranderen van de indenti- teit van de auto: een auto met een Duits kenteken krijgt een Nederlands kente ken of een Nederlandse auto krijgt een ander kenteken) en te helen. Hij doet dat samen met twee anderen, met als thuisbasis een loods in IJmuiden. In de Te Brittenstraat in Katwijk maakte de Noord wijkerhouter vorig jaar een zwarte Mercedes E320 buit, op de Koningin Astridboule- vard in Noordwijk ont vreemdde hij een paar dagen later een rode VW Golf. Bij een diefstal van een VW Golf in Leiderdorp werd hij op heterdaad betrapt. Hij bleek verschillende autopapieren in zijn zak te hebben. Dat bracht de politie uiteindelijk op het spoor naar de loods in IJmuiden. Lisse wil wel een rotonde op Heereweg, provincie is tegen Zo komt het nieuwe distributiecentrum van C&A er in Lisse uit te zien. De provincie Zuid Holland gaat onderzoeken hoe de ontsluiting voor de nieuw te bouwen distributiecentra van C&A en Mijnders Meubelen vanaf het bedrijfsterrein Dever aan de Heereweg geregeld moet worden. C&A gaat daar een centrum van 25.000 vierkante meter bou wen en Mijnders een van 8000 vierkante meter. Lisse wil een rotonde op de Heereweg om het af- en aanrijdende vrachtverkeer te regelen, de provincie wil dat vooralsnog niet. maar 'dat het niet zeker is of dat een rotonde op de Heereweg wordt. Zij stelde dat de provin cie zo weinig mogelijk ontslui tingen op het gedeelte van de Heereweg tussen Sassenheim en Hillegom wil realiseren om Namens de provincie zei pro jectleider Y. Schreiner gister avond tijdens een commissie vergadering in Lisse dat er wel een ontsluiting moet komen, de doorstroming en de ver keersveiligheid te waarborgen. De raadsleden Van Overdam (D66) en Van Zeist (Nieuw Lis se) kwamen daartegen in het geweer. Lisse wil namelijk een weg langs Swets en Zeitlinger, met op de kruising met de Hee reweg een rotonde. Zo'n ont sluiting zorgt inderdaad voor veel meer verkeer op de Heere weg. Lisse heeft de directies van distributiecentra echter beloofd voor een goede ontsluiting te zullen zorgen. „En ook de drukte vanaf de 2e Poellaan neemt toe", aldus Van Overdam die zei dat het ka rakter van de Heereweg in elk geval door die rotonde veran dert. Hij sprak de vrees uit dat als de provincie niet mee wil, Lisse straks achter de feiten aanloopt. Van Zeist vroeg extra aan dacht voor de gewenste ontslui ting bij Dever. „Er komen daar enorm veel meer verkeersbewe gingen. Maar als die ontslui- tingsweg niet wordt aangelegd, betekent dit dat al dat vracht verkeer via de le of 2e Poellaan moet. Dan hebben we daar weer een groot probleem." Balkenende (SGP/GPV/RPF) verbaasde zich erover dat de provincie in Lisse eerst een ro tonde met de Keukenhofdreef wil realiseren, terwijl 'zo onge veer iedereen' vindt dat de krui sing bij het bedrijventerrein Meer en Duin een groter knel punt is. „Dat vind ik vreemd." Schreiner antwoordde daar op dat er wat de Keukenhof- dreef betreft geen bezwaren zijn en er daardoor snel met het project begonnen kan worden. Bij Meer en Duin ligt dat alle maal een stuk complexer. „Dat is inderdaad een groot knel punt, maar we zijn nog aan het onderzoeken hoe dat probleem moet worden aangepakt." Het bijgebouw van het Teylin- follege in Noordwijkerhout is bijna klaar. De oodiokalen en een studieruimte zijn geplaatst van de gemeente Noordwijk. Dankzij het 7efbouw kon het Teylingen college de voormali- le/illibrord mavo aan de Duinweg vrijmaken in|gebruik door De Witte School, die in juli het gebouw door brand verloor. De hele operatie Dr A. de Lely, sectordirecteur van de locatie brord, naar tevredenheid verlopen. „De sa- verking met de gemeente Noordwijk was goed, de loyaliteit binnen het onderwijs groot, en ook van het congrescentrum kregen we alle mede werking. We hebben afgesproken dat docenten bij het congrescentrum mogen parkeren, omdat er een stuk van ons parkeerterrein af is." Wel beginnen de lessen aan het Teylingen college volgende week een dag later, namelijk op donderdag, omdat er op woensdag wordt verhuisd. Het introductiepro gramma van de brugklassen begint gewoon op dinsdag. FOTO WIM DIJKMAN

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 17