Ontmantelen Uphacare iaat stroef Protest tegen opheffing ligplaatsen Ik ben geen type dat op kantoor blijft zitten' SP maakt zich zorgen over asbest in Vlietlanden Knipperen naar rechts en afslaan naar links Regio/Rijn Veenstreek Nekklachten na botsingen op snelweg Alphenaar op terras mishandeld WNDAG 21 AUGUSTUS 2000 Jaam snelste veteraan verbasterd 1ARMONDIn het verslag over de Warmondse poldercross van gelopen zaterdag staat een verkeerde naam. De snelste vete- ian heet Hans Verloop en niet Hans van Loon. Llphense inbreker van zijn bed gelicht phenaan den run» De politie heeft vanochtend om 6.30 uur ;n 20-jarige Alphenaar van zijn bed gelicht. De man wordt ver acht van het plegen van een inbraak in een huis aan de J.P. oenlaan in Alphen op 23 juni. Daarbij werden enkele porte- lonnees en een horloge weggenomen. laatste fase van de ontmanteling van Alphacare ver- ipt stroef. De overname van Alphakids, de afdeling ideropvang van de noodlijdende Alphense zorginstel- g, wil maar niet lukken. Daarnaast is bewindvoerder irrepaal gepikeerd over de handelwijze van voormalige rknemers, die volgens hem personeel en klanten ron- en. Als zij daarmee doorgaan, sleept hij de schuldigen or de rechter. ten aan den run brouwer de koning bewindvoerder zit in zijn ag met Alphakids. Vorige :k meldde hij dagelijks, dat overname aan het eind van dag rond zou zijn, maar nu üj voorzichtiger. „Alphakids stichting die het moeilijkst zegt Dorrpeaal. Eerder d hij de thuiszorgafdelingen aan H+B Thuiszorg uit Haag en het Alphense IZO de kraamzorg aan het Goud- Mudde. „De ene gegadigde ir Alphakids deed vorige ik een bod dat ik niet kon inemen. Uiterlijk woensdag et hij met een beter voorstel ïen." aarnaast komen de initiatie van twee oud-werknemers een eigen kraamzorg-orga- itie hebben opgericht onge in voor de bewindvoerder, nieuwe praktijken van G. Huuksloot (Zorg-Vuldig in lerdorp) en Kraamzorg Le in Zoetermeer trekken per- eel en klanten van Alphaca- die Dorrepaal graag met de van de boedel had willen rdoen aan Mudde. Dorre- Je bij de overname toe de Alphense organisatie, die tel van betaling heeft aange- igd, de komende drie maan- haar schulden zo veel mo- jk saneert. Het vertrek van loneel en klanten verzwakt de positie van Alphacare ten opzichte van de overnamepart ner. Volgens Dorrepaal heeft oud werkneemster Van Huuksloot ten minste twee gezinnen uit het Alphacare-bestand bena derd om naar Zorg-Vuldig over te stappen. .Actieve werving is verboden", zegt hij stellig. „Ik heb haar meteen een waar schuwingsbrief geschreven, dat ik als dit zo doorgaat naar de rechter stap. Ik laat niet onder mijn duiven schieten." Van Huuksloot is zich van geen kwaad bewustr „Wij leven in een vrij land", zegt de Lei- derdorpse. De oud-manager van de sectie kraamzorg van Al phacare werkt sinds drie weken voor zichzelf. „Ik kan het toch niet helpen als mensen naar mij toe komen? Ik ronsel geen klanten. Wel kennen mensen mij uit mijn Alphacare-tijd. Zij weten hoe netjes ik altijd te werk ga. Over mijn nieuwe praktijk aan huis wil ik alleen kwijt dat ik voldoende werk heb voor al mijn meiden. Van een dreigende rechtszaak ben ik niet bang, al heb ik wel even mijn advocaat geraadpleegd. Hoewel ik die aantijgingen van Dorrepaal onplezierig vind, ga ik niet met modder gooien. Al leen moet de toon niet al te dreigend worden, want dan sta ik zo bij de politie. Ik ga niet opzij voor ongerechtigheid." Provincie licht booteigenaren uit Rijnsaterwoude laat in rijnsaterwoude janneke de jonge Inwoners van Rijnsaterwoude begrijpen er niets van dat per 1 oktober een flink aantal aanleg plaatsen in de Leidsche Vaart verdwijnt. De provincie nam dat besluit zeven jaar geleden al, maar dat bericht bereikte de booteigenaren nooit. In een re actie op het dwangbevel heeft een aantal van hen nu bezwaar gemaakt bij de provincie. Ook de gemeente Jacobswoude stuurt Zuid-Holland een pro testbrief. Het besluit van de provincie vloeit voort uit een verordening die ligplaatsen buiten de be bouwde kom verbiedt. „Het is bedoeld om het landelijk ge bied niet te ontsieren", zegt een woordvoerder van de provincie. G. Vork van de Kalmoeslaan, die zegt namens alle bewoners en betrokkenen te spreken, vindt dat onbegrijpelijk. „Op de Braassem mag je alles: varen, voor anker gaan, aanleggen. Dan krijg je een stukje Leidsche Vaart waar niets mag. En als de bebouwing begint, mag je op eens weer aanleggen." Vork he kelt vooral het feit dat de pro vincie de strook 'ecologische en natuurwetenschappelijke waar den' toekent, terwijl dat voor de omgeving niet geldt. De booteigenaren zijn boos omdat zij sinds 1993 nooit van de provincie te horen kregen dat ze zeven jaar later moesten opkrassen. Maar volgens de provinciewoordvoerder hadden ze daarvan wel op de hoogte kunnen zijn. „Wij hebben des tijds met exploitant De Graaf afgesproken dat hij het zou doorgeven aan zijn huurders. Uit het aantal bezwaarschriften blijkt nu dat dat niet is ge beurd." De exploitant ontkent dat. „Ik heb het mondeling wel eens te gen deze of gene gezegd, maar het wisselt hier nogal. Die af spraak dat ik dat zou doorge ven, is nooit zo hard gemaakt. Ik wist het zelf nauwelijks meer." Brieven sturen zou De Graaf nooit doen. „Ik heb niet eens contracten met die men sen, zo goedkoop gaat het er hier aan toe. Als ik er veel tijd in moet steken, zou ik het niet doen." De agrariër legt uit dat hij zijn naastgelegen land niet elke bestemming kan geven vanwege de aanwezigheid van mensen. „Ik kan er geen stier of drachtige schapen neerzetten. Ik zie die inkomsten van de bootjes als compensatie voor de overlast." Vork vindt dat de provincie verantwoordelijk is voor de in formatieverstrekking. „Ik ver wacht dat de provincie de maatregel ongedaan maakt, maar anders moet zij maar op nieuw een periode van zeven jaar instellen. Dan kunnen wij op zoek naar een andere lig plaats." Waar hij zijn boot kan leggen weet hij nog niet, want de jachthaven in Rijnsaterwou de heeft een wachtlijst. Een ander bezwaar van de protestmakers is de late bezor ging van het dwangbevel van de provincie. Op 14 juli trof Vork de brief in zijn boot aan. Omdat hij er de dag daarvoor ook was, weet hij zeker dat dat de datum van bezorging is. De brief was echter gedateerd op 14 juni. „Hierdoor zijn van de bezwaar termijn van zes weken inmid dels vier weken verstreken", schrijft hij in zijn bezwaar schrift. De provinciewoordvoerder bevestigt de late bezorging. „Dat is onze fout", zegt hij, „door vakanties en zo. Dat kan ik niet goedpraten." Toch spreekt hij van een 'ruime ver wijderingstermijn'. In novem ber of december nemen gede puteerde staten een besluit over de bezwaren. Mochten ze die verwerpen, dan laat de pro vincie de boten wegslepen. oegst geest/leiderdorp Een 59-jarige vrouw uit Nieuw- Vennep heeft afgelopen nacht nekletsel opgelopen toen ze op de A44 ter hoogte van Oegst- geest met haar auto de vangrail raakte. Dat gebeurde bij het in halen van een vrachtwagen. De auto tolde daarna enkele malen rond. Ze is naar het LUMC ge bracht. Zaterdagmiddag klaag den een 32-jarige Amsterdam mer en diens 31-jarige inzitten de uit Utrecht ook over nekpijn na een kop-staartbotsing op de A4 ter hoogte van Leiderdorp. De Amsterdammer remde op tijd voor een file, maar de auto achter hem niet. Door de klap schoot de auto van de Amster dammer tegen de wagen voor hem. Een onbekende man heeft een 30-jarige Alphenaar in de nacht van zaterdag op zondag mis handeld op een terras aan de julianastraat. De dader beledig de de vriendin van de Alphe naar, waarop de Alphenaar hem probeerde te kalmeren. Dit had een averechts effect, want de onbekende man gaf hem vervolgens een paar klap pen in het gezicht. De Alphe naar moest met zijn verwon dingen naar het ziekenhuis en kreeg daar zeven hechtingen. Bedrijfsleider overvallen in Castellumstraat alphen aan den run Een bedrijfsleider van een hifi- zaak in Alphen aan den Rijn is zaterdagmiddag overvallen bij de ABN-Amrobank in de Castellumstraat. Toen hij zijn dagopbrengst wilde storten in het daarvoor bestemde auto maat, voelde hij een voorwerp in zijn rug. Onder bedreiging gaf hij de zak met geld af aan de man achter hem, die direct wegrende naar het Raoul Wal lenbergplein. Andrea Greve nieuwe beheerder van Vlietwijk in Voorschoten rschoten jan preenen Vlietwijk in Voorschoten zal 1! rea Greve zo snel mogelijk t kennen. Uit haar mond kt het bijna als een dreige- ^t. Daarom voelt ze zich ge lid geroepen om eraan toe voegen dat ze als nieuwe beheerder 'vooral ook zal eren, niet alleen in het be- I Omdat af en toe ook het >rd 'praatpaal' valt, is het "je aan tafel zit met Geert tenbach, haar voorganger, begin dit jaar overstapte busmaatschappij Connex- Bij hem stortten bewoners hart nogal eens uit. Hij id ook niet voor niets be- d als toegankelijk en sociaal. )f ook ik sociaal ben inge- 111?" De 42-jarige Greve aar even, verrast door de vraag, zegt ze: „Ik denk het wel, ik het hopen." Door dat verre overtuigend te zeggen, doet ichzelf enigszins tekort. Ze nmers door Vlietwijkbeheer samenwerkingsverband de bewonersorganisatie, ingcorporatie Woonzorg en gemeente) juist vanwege sociale kwaliteiten geko- larenlang was ze actief in begeleiding van ouderen, ir meer in de Van der Willi- lof in Leiden en in het yi stgeestse zorgcentrum Rus- ,ci lorch, waar ze het eind deze nd voor gezien houdt. Bo- lien werkt ze in Voorscho- voor en met vluchtelingen, ze in de Vlietwijk woont, is meegenomen, j lijkt dan ook de ideale op- Je er van Cortenbach. In elk 1 langer 'houdbaar' dan Severiens. Die kwam er dit al snel achter dat hij zijn j i als wijkbeheerder niet kon ^bineren met zijn functie plaatsvervangend beheer- van Woonzorg Nederland e regio boven Amsterdam, verwacht zonder meer dat er lang blijf. In dit werk kan les wat ik tot nu toe heb ge en waarvoor ik heb gestu- d combineren. Activiteiten- leiding en sociale dienst- ïning. Fantastisch. Tijdens mijn opleiding vond ik het boek mensen. Op die manier kom je Zo ging ze ook te werk als Als praten bij je werk hoort het er achter wat mensen bezielt, 'noodhulp' in de Van der Willi- mooist. Ik praat graag met Waarmee je kunt helpen." genhof en werkt ze nog enkele dagen als hoofd activiteitenbe geleiding in Rustenborch. „In beide gevallen is het belangrijk dat je goed contact met de mensen hebt. Dat je er tijdig achterkomt dat iemand zich gaat afzonderen en vereenza men. Als ik mensen niet meer bij activiteiten zie of als ze nooit zijn geweest, ga ik hen opzoe ken. Dan wil ik weten wat er aan de hand is." Dezelfde betrokkenheid toont ze ook als ze in de Vlietwijk met vluchtelingen werkt. Samen werkt, benadrukt ze. „Dat be perkt zich niet tot de organisa tie van multiculturele avonden. Het is ook meegaan met men sen naar het ziekenhuis, hen wegwijs maken in het gemeen tehuis. Boodschappen doen. Maar begrijp me goed. Ik wil daarmee niet zeggen dat het al lemaal van één kant komt. Ik leer ook veel van mensen uit Iran, Irak en Afghanistan bij voorbeeld. Dan denk ik aan ge rechten, muziek, de hechte fa miliebanden die zij hebben en hun doorzettingsvermogen. Ze hebben alles achtergelaten en moeten hier een nieuw leven opbouwen." Met dat werk gaat zij door. In een wijk die haar sterk doet denken aan de omgeving waar zij is geboren: de 's Gravenzan- delaan tegen het centrum van Den Haag aan. „Ook een arbei derswijk. Dat spreekt me aan. Veel sociaal contact en sociale controle. Ik vind het prettig als je elkaar gedag zegt. Vijf jaar ge leden ben ik verhuisd van Bij dorp naar de Vlietwijk. Het valt me op dat veel mensen zich hier inzetten om er iets moois van te maken. Daar wil ik graag aan meewerken, al besef ik ook wel dat ik me eerst moet inle zen. Maar zodra ik goed op de hoogte ben, ga ik er op uit. Ik ben geen type dat binnen blijft zitten. Alleen op maandagmor gen. Dan heb ik spreekuur op kantoor en kunnen de mensen naar mij komen. Verder ga ik zoveel mogelijk naar hen. Ik ken veel mensen, maar nog lang niet genoeg." leidschendam De SP maakt zich zorgen over asbestplaten die bezoekers in het noordelijk deel van recrea tiegebied Vlietlanden hebben aangetroffen. In een brief aan de gemeente vraagt de Leid- schendamse fractie om het vervuilde gebied tijdelijk af te sluiten en de platen zo spoedig mogelijk te verwijderen. Leden van de SP zeggen dat de asbestplaten liggen tussen de camping en de spartelvijver aan het Baarspad. De fractie gaat ervan uit dat het materi aal afkomstig is van de voor malige midgetgolfbaan. 'Vol gens onze informatie is Vliet- land BV eigenaar van de voor malige midgetgolfbaan en in de eerste plaats aansprakelijk voor het opruimen van het af val en het eventueel saneren van de bodem', schrijft SP- raadslid M. ter Morshuizen in de SP-brief. De directeur van Vlietland BV, B. Carpentier Alting, vindt de bezorgdheid van de SP 'on zinnig'. „Het is klinklare onzin wat zij beweren. Maar dat zijn we van de SP wel gewend. Over alles wat ik in het recrea tiegebied doe maken zij hei bel." Carpentier Alting stelt dat nergens in het gebied losse, beschadigde abstbestplaten liggen, die een gevaar kunnen opleveren voor bijvoorbeeld spelende kinderen. „Een paar jaar geleden heb ik de opstal len gekocht en sindsdien ligt het terreintje er verlaten bij, te wachten op herinrichting. Al les is nog zoals het was, alleen een beetje begroeid, maar er is totaal geen sprake van vervui ling." Van de gemeente Leid- schendam was vanmorgen niemand bereikbaar voor commentaar. Leidse automobilisten stuiten op wegafzetting leiderdorp eric went De Spanjaardsbrug in de och tendspits. Vanaf de Lage Rijn dijk nadert een fcjri. De auto wil naar rechts. Dan doemen drie roodwit gestreepte hekken met stopborden op. Let op, m.i.v. 21 -8 Van der Valk Boumanweg rechlsafslaan verboden. De chauffeur vloekt zacht. Schich tig kijkt hij in het rond, dan om zeilt hij de barrière via stoep en fietspad. Een zwarte Daihatsu en een rode Fiat Brava volgen zijn voorbeeld. Drie minuten daarvoor lijkt het er nog op dat de gemeente Leiderdorp vergeten is om de Van der Valk Boumanweg vanaf de 'Leidse kant' af te sluiten. De ene na de andere automobilist rijdt doodleuk de verboden weghelft op. Dan komt er een grote vrachtwagen met hijs- kraam aangereden en uit de laadbak worden een paar hek ken en stopborden op straat ge kwakt. Een paar minuten is chaos troef op het drukke kruis punt. Optrekken, remmen, linksaf, rechtsaf, vooruit, achteruit, draaien, keren: iedereen doet maar wat. Improviseren op de vroege maandagmorgen: het valt voor sommigen niet mee. Zo maakt een bestuurster van een zilvergrijze Ford met ware doodsverachting een lus op de Spanjaardsbrug, vlak voor de bumper van een vrachtwagen. Het gaat goed, maar het scheelt weinig. Knipperen naar rechts en af slaan naar links: wie niet beter weet, zou denken dat Leidse automobilisten massaal de ver keersregels zijn vergeten. Zoals de bestuurder van een Peugeot 205. Als hij vanaf de I^age Rijn dijk ziet dat de weg naar rechts afgesloten is, slaat hij doodleuk af naar links, zonder opnieuw richting aan te geven. Hij is niet de enige. Een zwarte BWM, een rode Toyota, stuk voor stuk gaan ze over de schreef. Maar niet op de bon, want de politie is in geen velden of wegen te bekennen. Er is overigens nog een alter natief voor automobilisten met grote haast: rechtdoor de Splin terlaan in. Dat scheelt een stuk, want omrijden via de Zijldijk kost minuten. De 'snelle' route wordt massaal genomen. Door een rode Lantra bijvoorbeeld en door een bestelbusje met aanhanger. Toch is het binnenkort uit met de pret. „Er komt een be weegbaar paaltje op het mid den van de weg, dat alleen om laag gaat als er een bus komt", legt een gemeentewerker uit. „Het kan nog twee drie dagen duren. Maar daarna is het ge daan. Dan is de bussluis ook verboden gebied. Daarna is linksaf, de Zijldijk op, de enige optie." De bootjes in de Leidsche Vaart in Rijnsaterwoude, die moeten verdwijnen omdat ze buiten de bebouwde kom liggen. FOTO WIM DIJKMAN

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 13