'Deze prijs gun ik hem van harte' ioeicoach Mijnders mikt op jerhaling olympisch succes Sport Feyenoord eist geld van noodlijdend Den Bosch Sparta en Roda delen in leuke ouverture SCOREbord ATERDAG 19 AUGUSTUS 2000 ijf AZC'ers in olympische ploeg iihjwecein Bob Brebde, Björn Boom, Wim Vermeulen, Niels ftiidweg en Kimmo Thomas van het Alphense AZC zijn verko- jen in de olympische waterpoloploeg. Bondscoach Johan Aan- jes maakte gisteren de selectie van het mannenteam bekend. De ploeg plaatste zich via een plaatsingstoernooi in Hannover en vertrekt 10 september naar Sydney. In 1996 in Atlanta werd Ie ploeg tiende. De selectie bestaat verder uit: Van de Bunt (AZ ItPC), Havenga, De Bruijn, Booij (ZPB/H&L), De Jong (Polar lears), Uri, Silvis (Olympique Nice/Fra) en Van der Meer (Pro tecco/Ita). Connolly in selectie Ierland jUBUNDavid Connolly is opgenomen in de (voorlopige) selec- ievan Ierland voor de eerste WK-kwalificatiewedstrijd tegen (ederland, op 2 september in Amsterdam. De spits, de best be- aalde speler van Nederland, is bij Feyenoord niet welkom en peelt dit seizoen opnieuw als huurling in de eerste divisie bij ixcelsior. Bondscoach Mick McCarthy wees dertig spelers aan n zal volgende week acht afvallers aanwijzen. Een aantal spe- ers kampt met blessures. Voornaamste zorg van McCarthy is anvoerder Roy Keane (Manchester United) die een enkelbles sure heeft. jrinkman terug in Oranje ^mstelveen Jacques Brinkman kwam gisteravond voor het erst in bijna drie maanden weer in actie voor het Nederlands ïockeyelftal dat zich voorbereidt op de Olympische Spelen. De ecordinternational brak tijdens de Champions Trophy in het luel met Australië zijn knieschijf en maakte tegen een veredeld ong Oranje in Amstelveen zijn comeback. Oranje won de wed- trijd moeizaam met 1-0. Basketbalteam zegt af voor toernooi msterpam Het Nederlands basketbalteam heeft op het laatste noment afgezegd voor de Ricoh Amsterdam Classic, een inter- ni lationaal vierlandentoemooi. Nederland zou gisteravond ope- nen tegen Estland. Kampioen Ricoh Astronauts nam de plaats an Oranje in. Een van de redenen van de afzegging is frustratie lij de twee vooraanstaande spelers Mike Nehar en Geert Ham- nink. Drie internationals waren geblesseerd en twee zouden las zich vlak voor het begin van het toernooi melden. Daardoor lereidde Oranje zich met slechts vijf spelers voor op het evene- Jtmanen: 'Ik kan naar twintig clubs' iarcelona Jari Litmanen moet bij Barcelona vertrekken en is lok bij Ajax niet meer welkom. Maar de Fin heeft de clubs voor 1 iet uitkiezen. „Sinds ik op de transferlijst sta, hebben twintig lubs interesse getoond", zegt Litmanen, die bij Barcelona nog vel traint. Vooral Engelse clubs lonken naar zijn handtekening. loerevitsj alleen op kop msterdam De tot Belg genaturaliseerde grootmeester Mikhail ioerevitsj gaat na de zevende ronde van het Lost-Boys-schaak- oemooi alleen aan de leiding. Hij versloeg Friso Nijboer met ivart en heeft nu zes punten. Op een half punt achterstand vol- en Sokolov, Tregoebov, Piket, Milov en Van der Sterren. Jan imman is uitgeschakeld voor een topklassering. Piket deed in it e zevende ronde goede zaken. De grootmeester uit Leiderdorp ersloeg in slechts 26 zetten zijn voormalige leermeester Van er Wiel. eidsch Boys uit districtsbeker ipen» De KNVB heeft Leidsche Boys uit de strijd om de dis- fctsbeker gezet. De club moest afgelopen week uitkomen te- 0 en ROAC '79, maar had vanwege vakanties geen representatief Iftal. „Ik heb van onze leider begrepen dat er te weinig spelers le laren en vervolgens is met ROAC gebeld", zegt Leidsche Boys- oorzitter Thijs Neuteboom. Volgens zijn informatie heeft de lub de voetbalbond daarvan tijdig in kennis gesteld. De uitslui- ng kwam dan ook als een verrassing. „Onze secretaris heeft in- o ïiddels een verweerschrift ingediend. De reactie van de bond ïachten we maar af." Eerder al trok Leidsche Boys zich wegens en tekort aan spelers terug uit de afdelingsbeker. Ook De Sleu- o; :ls neemt daar niet aan deel. [uur niet eerder vrij De advocaat van oud-bokser Regilio Tuur heeft gis- feren vergeefs geprobeerd zijn cliënt vervroegd vrij te krijgen. De Haagse rechtbank wees het verzoek tot vrijlating echter af. juur zit al ruim een maand vast in het Huis van Bewaring van Icheveningen op verdenking van mishandeling van zijn vrien- lin. De raadkamer in Rotterdam beslist volgende week vrijdag Ifzijn hechtenis wordt verlengd. rotterdam anp Feyenoord overweegt een arbi tragezaak aan te spannen tegen FC Den Bosch om de club zo te dwingen het restant van de af koopsom, 470.000 gulden in clusief btw, voor Henk Vos over te maken. De Rotterdamse club eist het geld zo snel mogelijk op, via welke weg dan ook. De aanvaller verruilde Feyenoord in augustus vorig jaar voor Den Bosch. Hij stapte deze week van die club over naar RBC, maar de schuld van Den Bosch aan Feyenoord is daarmee niet afgelost. De Bra bantse ploeg verkeert in ernsti ge financiële problemen. „Wij doen er alles aan ons geld te krijgen en zijn niet be reid tot een schikking", zegt Jan-Willem van Dop, Feye- noords financieel manager. Bij de KNVB informeerde hij naar de mogelijkheden het geld te krijgen. Als Den Bosch niet snel zijn verplichting nakomt, stapt Feyenoord' naar de arbitrage commissie van de KNVB. Die moet oordelen of Feyenoord in zijn recht staat. Feyenoord is het wachten beu en wil nu geld zien. „We zullen daarbij gebruik maken van alle rechten die we heb ben", aldus Van Dop. „We wil len ons geld, daar hebben we recht op. Ik probeer vergeefs in contact te komen met de be windvoerders van Den Bosch, daarom heb ik de KNVB erbij gehaald." Bewindvoerder Van Dooren is verbaasd over de uitspraken van Van Dop. „Ik heb zojuist met een jurist van Feyenoord gesproken en dacht dat we op een lijn zaten. Maar Feyenoord moet doen wat het niet laten kan. FC Den Bosch verkeert in surséance van betaling en in die situatie kunnen crediteuren geen betaling afdwingen." Ook FC Groningen wacht met smart op de vergoedings som van 147.500 gulden, die Den Bosch moet betalen voor verdediger Melchior Schoen makers. De deadline was 1 juli. Of de club het geld ook gaat opeisen, wilde directeur Hans Nijland niet zeggen. „Ze moe ten in elk geval gewoon beta len, simpel." De kans dat Schoenmakers terugkeert in het Oosterpark is klein, volgens Nijland. Bewindvoerder Van Dooren bevestigt dat de clubs over Schoenmakers onderhan delen en dat de niet betaalde vergoedingssom het struikel blok vormt. Lovende woorden Alfons Groenendijk voor Leids voetballer van het jaar Barry Dubbeldeman Over hoogtepunten hoef je Barry Dubbeldeman niets te vertellen. De spits van Katwijk won vele prijzen in zijn voetballoopbaan. Gis teren kwam er een fraaie bij. Op het enige echte Leidse Amstel Voetbalgala werd hij gehuldigd als Leids amateurvoetballer van het jaar. Dubbelde man bleef volgens de jury Michael de Roode en Kees van Tongeren voor, omdat hij het waardevolst voor zijn team was geweest. leiden gertjan van geen Het was een logische uitkomst op het hoogtepunt van het vijf de Leidse voetbalgala dat dit keer in de compleet heringe richte en uitpuilende Drie-ok- toberhal plaatshad. Dubbelde man werd het vorige seizoen kampioen in de hoofdklasse met w Katwijk en pakte tevens het zaterdag- en algemeen kampioenschap van Nederland. De topscorer droeg een belang rijk steentje bij aan het succes van de Katwijkers. Reden ge noeg voor de jury, bestaande uit ex-prof Bert Jansen en de sportjournalisten Janet van Dijk en Lars Ulrich om hem te lau weren. Reden genoeg ook voor Alf ons Groenendijk om Dubbelde man onverwacht toe te spreken gisteravond. De prof van FC Utrecht maakte hem mee tij dens zijn periode bij Sparta. „Die jongen heeft zo veel pech gehad in zijn loopbaan door blessures. Hij reed dagelijks met me mee naar Sparta en zo doende heb ik een band met hem opgebouwd. Deze prijs gun ik hem echt van harte. Hij verdient het", aldus.Groenen dijk, die zelf de trofee voor trai ner van het jaar aan Arie Lagen dijk (Ter Leede) uitreikte. Dubbeldeman, als enige van de drie genomineerden strak in het pak, kwam in zijn jeugd via UVS bij Feyenoord terecht. Als senior rook hij even aan het grote werk, maar blessureleed stond verdere roem in de weg. Na een weggegooid jaar bij Sparta lijfde zaterdaghoofdklas ser FC Lisse hem in. Het werd geen succes, waardoor hij ver kaste naar Voorschoten '97, bij de ambitieuze zaterdagtak. Groenendijk verklaarde gisteren dat hij zich destijds afvroeg 'of we ooit nog wat van hem zou den horen'. Dubbeldeman gaf toe dat ook hij zich dezelfde vraag had gesteld. „Maar ik wil de eigenlijk stoppen dus het was niet zo moeilijk om in de tweede klasse te gaan spelen. Voorschoten had mogelijkhe den, het was een fantastische groep met een goede trainer en ik wilde het plezier weer terug vinden." Dubbeldeman reisde met een goed gevoel af naar het voetbal gala. Hoop was er, maar ook realisme gezien de concurren tie. „Ik heb een goed jaar ge had, ben Nederlands kampioen geworden en al die zottigheid. Maar Mjchael de Roode heeft het Nederlands amateurelftal gehaald en Kees van Tongeren heeft bijna in zijn eentje Lugdu- num behoed voor degradatie. En het is een cliché, maar voet bal is een teamsport. Alle geno mineerden hebben hun waarde gehad voor hun team", zei Dubbeldeman onderwijl links en rechts menig schouderklop je ontvangend. Dubbeldeman blijft Katwijk trouw, hoewel de voetballer links en rechts aanbiedingen uit het profrnilieu kreeg. Vanuit de eerste divisie was belangstel ling. Dubbeldeman wil geen namen noemen. „Maar het was niet van de topclubs en ook niet vanuit de onderkant", zo sprak hij geruchten tegen dat hij zijn vorige trainer Wim van Zwam had kunnen volgen naar TOP Oss. „Die belangstelling streelde me wel, maar ik ga niet voor een B-contract naar het betaalde voetbal. Die wedstrij den in het tweede elftal op maandagavond voor anderhal ve man en een paardenkop heb ik al meegemaakt. Ik heb al tus sen de grote jongens gespeeld. Ik ben kritisch geworden in het kiezen van een club. Vroeger was het betaalde voetbal het Walhalla, het blijft ook het mooiste beroep. Maar ik heb het bij Katwijk prima naar mijn zin. Er is een fantastische sfeer en ik speel af en toe voor 5000 man. Daar is menig eerste-divi- Sieclub jaloers op." Ajacied Tim de Cler overhan digde de prijs voor talent van Barry Dubbelde man spreekt een dankwoordje na dat hij even eerder uit handen van de winnaar van vorig jaar Dave de Hei den (links) de gouden schoen heeft ontvangen. Ajax-verdediger Tim de Cler kijkt toe. foto mark lame- het jaar aan Florencio Cornelia, van het jaar, vanwege de kam- De voormalig spits van UVS pioenschappen van het eerste hield aan zijn sterke debuutsei- en tweede elftal. Dick Kikkert zoen in de zondagse hoofdklas- en Fred Beerenfenger waren de se een contract bij Go Ahead vrijwilligers van het jaar vanwe- Eagles over. De Sleutels kreeg ge hun verdiensten voor het G- de onderscheiding voor club voetbal bij UVS. Prijswinnaars Amateurvoetballer 1. Barry Dubbeldeman (Katwijk) Talent van het jaar: 1. Florencio Cornelia (UVS, nu Go Ahead Eagles) 2/3. Erwin Verkuylen (ADO Den Haag. nu Katwijk). Jeroen van Wetten (ADO Den Haag). Vrijwilligers van het jaar: Fred Beerenfenger en Dick Kikkert (UVS, afdeling G-voetbal) Uitslag topscorersklassement seizoen 1999/2000: 1 Alex Barendse (RCL) 2. Sander de Wolf (ASC) 3. Mohamed Ben Said (SJC) Vorige winnaars Leids Voetbalgala: 1996: Kees van Tongeren (Lugdunum) 1997: Marco Akerboom (UVS) 1998: Arthur van Orssagen (ARC) 1999: Dave de Heiden (UVS) 2000: Barry Dubbeldeman (Katwijk) meer henk stouwdam René Mijnders herleven tijden. Minder dan een id voor het begin van de mpische Spelen heeft de iicoach van de vrouwen-acht gouden gevoel. Het verschil vier jaar geleden is dat zijn nmalige ploeg, de Holland it, naar Atlanta afreisde om ir zeker goud af te halen en i' vrouwen nu naar Sydney igen in de overtuiging dat medaille zeker is en goud ilbaar. Ja het goud met de Holland it in Atlanta - een project dat ivankelijk de nodige scepsis moette - heeft Mijnders een ende vrouwen-acht getrans- meerd in een stabiele forma- met olympische perspectie- Zijn geheim? „Ik denk de ang met de roeiers", blijft coach bescheiden. „Ik leg n ideeën niet dwingend op, ar probeer in samenspraak de sporters tot een werk je te komen. Ik heb geen gische hand, als je dat Kht denken. De ervaring, de wilskracht en de creativiteit in die acht koppies is vele malen groter dan hetgeen er in mijn hoofd rondspookt. Ik zie het coachen meer als een symbio se." Desondanks heeft Mijnders zijn piketpaaltjes geslagen toen hij april vorig jaar vrij onver wacht als de coach van de vrouwen-acht werd aangesteld. Hij trof een goedwillende maar dolende groep aan en zijn eer ste daad was het creëren van duidelijkheid. Eerst werd een doel gesteld. En dat was: een medaille halen in Sydney. Van af dat moment was het een kwestie van zijn kennis en erva ring met de Holland Acht in dienst stellen van acht vrou wen. Vervolgens ging het snel. „Vergeet ook niet dat ik een er varen groèp onder mijn hoede kreeg", deelt Mijnders de eer met zijn pupillen. Het heeft nog wel een tijdje geduurd aleer Mijnders de juis te samenstelling had gevonden. Pas nadat de Leidse Eeke van Nes en Piëta van Dishoeck, de twee medaillekandidaten in de dubbel-twee, bereid bleken in de acht te stappen, kreeg het schip de vaart die noodzakelijk is om een medaille in Sydney te winnen. Mijnders windt er geen doekjes om, dat die twee mei den het verschil maken tussen wel of geen podiumplaats in Sydney. „Dit is de snelste for matie, geen twijfel mogelijk", had Mijnders maar één blik van zijn kennersoog nodig. Toetreding van Van Nes en Van Dishoeck tot de Acht ver eist wel veel samenspraak en veel geregel met hun coach Chris Korzeniowski. Om de twee weken moeten de trai ningsprogramma's nauwkeurig op elkaar worden afgestemd. En dan nog is het onmogelijk om de vrouwenacht in voltalli ge samenstelling te laten trai nen. Noodgedwongen moeten de andere zes in kleinere boten het water op. Maar Mijnders ziet in dat nadeel eerder een voordeel. „Kleine boten vereist een nauwkeurige afstemming op elkaar en dat komt altijd van pas in een acht." De vrouwenacht kende een Puike partij van David Mendes da Silva Dankzij de inbreng van de Leidse Eeke van Nes en Piëta van Dishoeck heeft de Holland Acht zicht op een medaille in Sydney. foto epa relatief korte voorbereiding op vinden van de ideale samen- inbegrip van de olympisch en de Spelen en een gouden voor- stelling een ongekende progres- wereldkampioen Roemenië. We spelling lijkt tegen die achter- sie heeft gemaakt. De coach zijn niet zo superieur als de grond zeer gewaagd. Maar zelfverzekerd: „Op de Verenig- Holland Acht in AÜanta, maar Mijnders ziet dat anders, omdat de Staten na hebben we al onze rijp voor een medaille, geen de ploeg in balans is en na het concurrenten al verslagen, met twijfel mogelijk." -PRIJSVRAGEN iy van vrijdag 18 augustus. 11-13-24-25-35-37-41-43-48- 8-69-70-72-77. sr voorbehoud) VOETBAL •visie: Sparta - Roda JC 2-2 (1-1). 15 i 0-1, 32. El Khattabi 1-1, 58. 1-2, 72. El Khattabi 2-2. idsrechter Van Dijk. Gele kaart: Al- 13 Monteiro (Sparta), Senden, fcfs(Roda JC). "wedstrijd: Meerssen - Fortuna Sit- "-5 (0-2). Doelpunten Gerritsen (2), 'ng. Hamming, Van Barneveld '**J competitie: E. Cottbus - Dort- ,1-4 Wjk, competitie: Bastia - Lyon 2-0 10,06, 3. Zakari (Gha) 10,13. 800 m: 1. Said-Guerm (Alg) 1.43,79, 2. Kimutai (Ken) 1 43,93, 3. Sepeng (ZAf) 1.44,42. 1500 m: 1. Chirchir (Ken) 3.31,02, 2. Diaz (Spa) 3.31,48, 3. Maazouzi (Fra) 3.32,06. 3000 m: 1. Sief (Alg) 7.25,02, 2. Mourhit (Bel) 7.26,62 (Europees re cord), 3. Komen (Ken) 7.28,92 110 m: horden:'l. Garcia (Cub) 13,18, 2. Olijars (Let) 13,25, 3. Jackson (GBr) 13,33. 400 m horden: 1. Herbert (ZAf) 48,18, 2. Rawlinson (GBr) 48,35, 3. Thomas (VSt) 48,59. 3000 m. steeple: 1. Barmasai (Ken) 8.02.76. 2 Boulami (Mar) 8.02,90. 3 Yator (Ken) 8.03,74. Vroemen (Ned) uitgevallen. Hoog: 1 Sotomayor (Cub) 2,30 m. Kogel: 1. Belonog (Oek) 21,02. Polshoog: 1. Stol Ie (Dui) 5,95 m. Vrouwen: 100 m- 1Miller (VSt) 10,91, 2. Fyrts (Bah) 11.04. 3. Arron (Fra) 11,05. 40Ö'm: 1. Freeman (Aus) 49,48 (beste jaafprestatie), 2. Miles-Clark (VSt) 50,04, 3. Graham (Jam) 50,08. 1500 m. 1. Be- clea-Szekely (Roe) 3.58,29, 2. Oulecha Sjekatsjev (Rus) - Van der Sterren (Ned) 0- (Eth) 3.59,02, 3. Merah-Benida (Alg) 3.59,12. 3000 m: 1. Cheromei (Ken) 8.30,80, 2. Loroupe (Ken) 8.30,95, 3. Leghzaoui (Mar) 8.33,85. 100 m horden: 1. Devers (VSt) 12,54, 2. Morrison (VSt) 12,66, 3. Ennis-londen (Jam) 12,68 400 m horden: 1. Privalova (Rus) 54,06, 2. Teresjoek (Oek) 54,27, 3. Arnardottir (IJs) 54,49 4x100 m: 1 Verenigde Staten 42.13, 2. Bahamas 42,35, 3. Frankrijk 42.38 Speer: 1. Sjikolenko (Rus) 67,20 m Ver. 1. Johansson (Zwe) 6.81. Namen (Bel). Internationale wedstrijd. Mannen. 100 meter: 1. Van Balkom (Ned) 20,89. Douglas (Ned) niet gestart. DAMMEN Europacup. Eerste finalewedstrijd: Hiltex Amsterdam (Ned) - Neftianik Isjymbai (Rus) 4-4 Verliezersgroep: Witte van Moort Westerhaar (Ned) - NCDC Minsk (WRu) 5-3. Bijlmertoernooi. Achtste ronde: Samb (Sen) - Petryla (Lit) 1-1, Doerd|iev (Ned) - Jansen (Ned) 1-1, Valneris (Ned) - Hoog- teijling (Ned) 2-0. Baljakin (WRu) - Meijer (Ned) 1-1, Schwarzman (Rus) - Thijssen (Ned) 2-0. Stand aan kop; 1. Samb 11 punten. 2. Schwarzman, Valneris 10, 4. Baljakin 9. SCHAKEN Lost Boys toernooi. Belangrijkste uitslagen 7e ronde: Nijboer (Ned) - Goerevitsj (Bel) 0-1, Sokolov (Bos) - Tregoebov (Rus) 1/2- 1/2, Piket (Ned) - Van der Wiel (Ned) 1-0, SOFTBAL Macerata. EC 1. Terrasvogels (Ned) - Pea nuts Ronchi di Legionare (Ita) 10-0. Play off: Terrasvogels - Rivas Vaciamadrid (Spa) 1-3. Terrasvogels vierde. Praag. EC II. Sparks (Ned) - Chemie Praha (Tsj) 2-7. Kruisfinales: Sparks - Albi (Zwe) 0-1. Sparks vierde. Turku (Fin). Mannen, internationaal toer nooi. Nederland - Finland 3-0 (25-21 25- 15 25-19). WIELRENNEN Montreal. Vrouwen, 1,4 miljoen gulden: kwartfinale: Hingis (Zwi/1) - Testud (Fra/8) 6-4 4-6 6-3, Martinez (Spa/3) - Kremer (Lux) 6-2 6-4. Indianapolis. Mannen, 1,9 miljoen gulden: derde ronde: Kafelnikov (Rus/2) Pozzi (Ita) 6-3 6-3, Safin (Rus/3) - Alami (Mar) 6-4 6-4. Kwartfinale: Kuerten (Bra/1) Ferreira (ZAf) 6-2 6-3. Washington. Mannen, 1,7 miljoen gulden: Ronde van Frankrijk, vrouwen. Twaalfde etappe, Mervan - Pontarlier: 1. Cappelotto TENNIS (Ita) 91 km in 2.28.21. 2. Rocca (Ita) 0.51, 3 Ljungskog (Zwe) 1.16, 9. Grim berg 4.45. Klassement: 1Somarriba Arro- la (Spa) 34.41.17. 2. Poecinskaite (Lit) 0 45. 3 Loewenguth (Fra) 2.01. Ronde van Galicië. Vijfde en laatste etap pe, Ourense - Forcarei: 1 Parra (Col) 137 km in 3.26.01. 2. Heras (Spa) 0.02, 3. Mercado (Spa), Eindklassement: 1. Teteri- oek (Kaz) 17 40.47, 2. David Etxebarria 0.06,3 Mercado 0.09. rotterdam anp Tevreden gezichten gisteravond op het Kasteel. Sparta en Roda JC openden de voetbalcompeti tie met 2-2. Een terechte uitslag omdat beide ploegen in het kansrijke duel nauwelijks voor elkaar onderdeden. De Limburgers speelden be duidend beter en agressiever dan in de wedstrijd voor de Jo han Cruijff Schaal tegen PSV (0- 2). Sparta kon vooral blij zijn met het spel van het jonge ta lent David Mendes da Silva. Hij speelde vlak voor zijn verdedi ging een puike partij. Roda JC begon met Roorda, overgekomen van NEC, in het doel. Trainer Vergoossen geeft vooralsnog de voorkeur aan hem boven Zeijko Kalac. In de voorbereiding maakten beide doelmannen geen overtuigende indruk, waardoor Vergoossen pas deze week zijn keuze maak te. Een oordeel over nieuweling Yannis Anastasiou, de Griekse spits gekocht van Anderlecht, is nog moeilijk te geven. Hij is be hendig aan de bal en was in de openingsfase bij vlagen gevaar lijk in de combinatie met de Belg Soetaers. Maar Anastasiou krijgt het moeilijk om de naar Vitesse vertrokken Peeters te doen vergeten. De Limburgers openden het duel sterk. Vooral op het mid denveld had Sparta weinig tot niets in te brengen. De Rotter dammers maakten achterin een onzekere indruk. Marilia gleed geregeld uit en op rechts speel de Monteiro, overgekomen van Dordrecht '90, veel te onrustig. Dat leidde in de vijftiende mi nuut tot 1-0 voor Roda. Marilia gleed uit, waarna Langerak de opkomende Soetaers onderuit haalde. Anastasiou had geen moeite met de strafschop. Vreemd genoeg drukte Roda niet door. Sparta werd gevaar lijk, vooral door de behendige Elkhattabi en Boukhari. De Rot terdammers kwamen in de 32ste minuut langszij. Nielsen nam een corner en de kleine Elkhattabi kopte de bal achter Roorda. Vergoossen wond zich aan de zijlijn op over de gelijk maker want de Spartaan stond volkorrien ongedekt. De Roda- verdediging hield alleen de lan ge Marbus in de gaten. Op slag van rust kwamen de Limbur gers bijna op 2-1, maar Tchout- ang schoot net naast. In de tweede helft ging de wedstrijd gelijk op tot Roda in de 58ste minuut opnieuw een voorsprong nam. Marilia be ging onnodig een overtreding op Anastasiou. Luijpers meldde zich voor de vrije trap en liet doelman Kooiman van onge veer twintig meter kansloos. Het lukte Roda weer niet de voorsprong vast te houden. In de 72ste minuut zette Langerak voor op Elkhattabi. De grillige aanvaller draaide behendig langs Senden en prikte de bal in het doel: 2-2. In de slotfase kre gen beide ploegen nog een gro te kans op de zege. Vooral Roda miste het geluk toen invaller Torma de lat raakte. Sparta: Kooiman: Almeida Monteiro, Marilia, hlzinga en Goossen; Nielsen (90. Bezzai). langerak en Mendes da Silva (83. Zijm); F-l Khattabi, Marbus en Boukhari (72. Stroeve). Roda JC: Roorda: Senden, Luijpers. Rudge en Van llaaren; Tchoutang (77. Vandenbroeck), Van der Luer. Van Dessel en lawal (83. Torma): Soetaers en Anastasiou (89. (Juindi).

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 27