Juick Boys vecht zich in de wedstrijd Ruud Borst wil weg bij Bional Sport Van Gaal: 'Ik heb genoten van Oranje' Muntz is terug op de golfbaan SCOREbord JNDERDAG 17 AUGUSTUS 2000 ajRDORP PETER VAN DER HULST pud Borst heeft de hulp van 0 rechter ingeroepen om weg 1 konten bij de marathonfor- |atie van Bional. De Leider- orpse schaatser heeft nog een ontract voor een jaar maar wil jjar Wehkamp vertrekken. „Ze llden me niet laten gaan", left hij als reden aan voor zijn mg naai' de rechter. Borst be- jstigt dat hij zich bij zijn nieu- e ploeg financieel aanzienlijk jn verbeteren. Bional voelt er niets voor om ijl van de belangrijkste rijders jn de ploeg te laten gaan. „Als Borst verdwijnt, is dat voor het team een aderlating", zegt Han de Lange, de raadsman van de marathonformatie. Het is voor Bional moeilijk om zo vlak voor het schaatsseizoen nog een schaatser van hetzelfde niveau als Borst te contracteren. „Borst heeft in december een overeenkomst getekend, maar hij stelt zich op het standpunt dat hij het tussentijds kan be ëindigen omdat hij bij Weh kamp een beter contract krijgt." Maar een ontbindende voorwaarde waarmee Borst bij een aanzienlijke verbetering weg kan, is volgens De Lange niet in de overeenkomst opge nomen. Borst is niet de eerste schaat ser die naar de rechter stapt om weg te komen bij zijn ploeg. Ruim een maand gele den maakte sprinter Jan Bos de gang naar de Tilburgse recht bank. Hij mocht uiteindelijk voor een bedrag van 350.000 gulden van Spaar Select naar DSB vertrekken. Volgens De Lange zijn beide zaken niet met elkaar te vergelijken, om dat een overeenkomst in het geval van Bos onomstotelijk vast stond. Het contract met Bional wordt door Borst juist betwist. De Lange: „In het ge val dat de rechter nakoming van het contract toch oplegt, wil Borst ontbinding van de overeenkomst. Bional eist dan een schadevergoeding." Over de hoogte van een eventuele 'afkoopsom' wil hij niets losla ten. Borst zegt het contract te zul len respecteren bij een voor hem nadelige uitspraak van de kantonrechter in Heerenveen. „Als ik het contract moet uit dienen ga ik verder bij Bional. Alleen denk ik dat de argumen ten zo zijn, dat ze mij daar niet aan kunnen houden." Waar De Lange over een puur zakelijk conflict spreekt, laat de schaat ser doorschemeren dat er op de achtergrond nog andere za ken spelen. „Er is een aantal dingen gebeurd." Toelichten wil hij het niet. De Lange zegt niet te weten waarover Borst praat. De rechter doet woensdag uitspraak, maar de Leiderdor per sluit niet uit dat er voor die tijd nog een oplossing is. „Bio nal moet toch ook inzien hoe de vlag er nu bijhangt. Mogelijk kiezen ze eieren voor hun atwijkers houden schade beperkt tegen Ajax: 1-5 linksbuiten van Quick iys speelt Ferdi Vierklau ee keer tussen de benen. 'Katwijkers verschijnen n paar keer alleen voor elman Fred Grim. Op de bunes zitten ruim 5000 [schouwers, Quick Boys irdt niet weggespeeld en [liest met 1-5. Alleen de heeft iets te klagen. eerste drie doelpunten weggevertjes", Ruud de Groot na oop. «WILLEM SPIERDIJK in Ajax-trainer Co Adriaanse juni nog eens goed naar het enschema van zijn club ik, zag hij een gapend gat sen de laatste oefenwedstrijd en Coventry City (afgelopen erdag) en het eerste compe- tduel tegen Fortuna Sittard jsdag). Dus zocht de techni- ie leiding van de Amster- nog een sparring Omdat veel clubs in periode in de strijd om de Cup zijn verwikkeld, Ajax bij Quick Boys te- Katwijkers rekenden er ook op dat Ajax met het le elftal zou verschijnen, er Adriaanse moet in deze een vrijwel compleet elftal diverse bondscoaches af in. Van het basiselftal kwa- p alleen Witschge, Vierklau, pper en Grim in actie, jen we deze wedstrijd af ten, wist ik niet dat we zo spelers zouden missen", Adriaanse. „Maar toch ik deze wedstrijd nuttig, spelers die geen interland- ilichtingen hebben, blijven jch in hun ritme." De spelers die Ajax wel in het veld bracht, kenden hun beste fase in de eërste twintig minu ten van de wedstrijd. De bal werd in hoog tempo rondge speeld, de ploeg ging bij balver lies fanatiek op jacht naar de bal en met individuele acties creëerden de Ajacieden gaten in de defensie van Quick Boys. Al na tien minuten was het 0-2 door doelpunten van twee 17- jarigen: de Ghanees Kwame Quansah en Rafaël van der Vaart. „Onze laatste wedstrijden waren tegen Wilhelmus en UVS. Dan moet je wennen aan het hoge tempo van Ajax", vond Gert Aandewiel, de vrije verdediger van Quick Boys. „We moesten ons in de wed strijd vechten." Dat lukte Quick Boys in de eerste helft maar matig. Marnix van der Gun rondde de eerste kans voor zijn ploeg koel af, waarna Wamberto vlak daarna de marge weer vergrootte: 1-3. Maar in de tweede helft kreeg Quick Boys heel wat meer mo gelijkheden op een mooie sco ren. Van der Gun kwam alleen voor Grim, maar hij schoot te gen de doelman op. Albert Spaans schoot op de vuisten van de Amsterdamse keeper en John van Otterloo trof in de re bound de paal. En invaller Pe ter Timmermans wachtte iets te lang met schieten toen hij al leen voor het doel verscheen. Linksbuiten Michel Groente man droeg bij aan de feest vreugde door Ferdi Vierklau twee keer te 'poorten' en het daarna vrolijk nog een derde keer te proberen. Pas toen de energie bij Quick Boys opraakte en trainer Ruud de Groot zes invallers in de ploeg had ge bracht, verhoogde Ajax de score tot vijf door treffers van Knop- pert en Van der Vaart. De Groot kon na afloop tevre den zijn over zijn ploeg. Zijn elftal verloor in de voorberei ding tot nu toe alleen van de 'betaalde clubs' ADO Den Haag en Ajax. Bovendien lijkt het in de Katwijkse gelederen rustig. Alleen de strijd om de plaats onder de lat kan een bron zijn voor onrust. Pas in een laat sta dium voegde Quick Boys Rem- co Tuinenburg (ex-Telstar) aan de selectie toe, terwijl Tom van der Niet al zeker leek van een plaats onder de lat. Van der Niet voelt zich nooit op z'n best al hij een van ambi tie hijgende concurrent achter zich heeft, maar hij keepte gis teren een prima wedstrijd. Bo vendien kan het feit dat hij bij de Katwijkse club opgroeide in zijn voordeel werken. Gisteren stonden er bij de aftrap maar twee Katwijkers in het veld (Aandewiel en Van der Niet). Ooit hanteerde de club een 'buitenlandersregel' (maximaal drie niet-Katwijkers in het elf tal). Om in de top van het ama teurvoetbal te spelen is een der gelijke regel te rigide, maar twee Katwijkers in de basis bij een club met een zo'n mooie jeugdopleiding is wel onthut send weinig. Quick Boys - Ajax 1-5 (1-3); 6. Quansah 0-1,12. Van der Vaart 0-2, 28. Van der Gun 1-2, 30. Wamberto 1-3, 86. Knoppert 1-4, 89. Van der Vaart 1- 5. Scheidsrechter: Kamphorst; Toe schouwers: 5500. Quick Boys: Van der Niet (83. Tuinen burg); Van Dam (63. Pluimgraaff), Van Otterloo (83. Derek van der Plas), Aan dewiel (83. Dijkdrent), Diao; Van Meg- gelen (63. Schaap), Spaans, Flaton; Kruit (83. Prins), Van der Gun (63. Timmermans), Groenteman. Ajax: Grim; Kanu (46. Mokoena), Vier klau. Witschge, De Cler; Yakubu (68. Knopper), Galasek, Van der Vaart; Ike- dia (46. Hoekstra), Quansah, Wamber- Goede rijdt zilveren tijdrit op NK rij fel over olympische tijdrit veroverde bij de nieuweling-da- mes zilver. De 16-jarige Zoeter- woudse en haar eeuwige con currente Miranda Vierling wa ren ook in Zaltbommel een klassè apart. Alleen had de Haagse gisteren voor het 17 ki lometer lange parcours vier se conden minder nodig. Zaltbommel haalde het NK Tijdrijden na 1995 en 1997 voor de derde keer binnen de ge meentegrenzen. Groot winst punt vormen de fraaie lange wegen ter plaatse. Met name tijdritspecialisten konden zich aan de zuidkant van de Waal dan ook laten gelden. De Goe de: „Vrijdag ben ik het parcours al gaan verkennen. Mooi geas falteerde stroken met goed neembare bochten. Ik had eer der in de week een speciaal tijdritstuur gekocht. En de ho metrainer hebben we meege nomen om op de dag zelf goed in te rijden." „Ik vind het niet zo heel erg, dat ze sneller was dan ik." Met die kenmerkende nuchterheid nam de Zoeterwoudse gisteren genoegen met de tweede plaats. Het wielerseizoen 2000 is er voor De .Goede één om in te lijsten. De renster spekte haar palmares met een aanspreken de hoeveelheid podiumplaat sen, behaald in criteriums en klassiekers. Maar echt belang rijk was het veroveren van de nationale baantitel, vorige maand in Wielerstadion Alk maar. Op indrukwekkende wij ze was ze de beste op alle on derdelen van het Officieel Om nium Kampioenschap. Veteraan Ton van Duijvenbo- de zegevierde voor de tweede keer binnen drie dagen. Afgelo pen maandag won hij in Maas sluis,, gisteren in Nieuwegein. De Noordwijker liet na 50 kilo meter onder andere Peter Pijl uit Ridderkerk (tweede) en nummer drie Barend Verhagen (Woerden) achter zich. Ook Se- bastiaan de Lange duikt steeds meer op in de uitslagenlijsten. De - nieuweling uit Lisse stond gistermiddag op het ereschavot van de Ronde van Naaldwijk, waar hij als derde de meet pas seerde. nationaal kampioenschap ijden heeft Gerrie Knete- in gisteren nog niet de hei ingeving gebracht over wie Sydney naast Nederlands ipioen Erik Dekker als twee- de Olympische tijdrit van iaat. oor een specialist als Ser- Knaven (gisteren tweede ter Dekker op slechts 25 se- den) niet aan te wijzen voor Égwedstrijd, had de bonds- :h het zich al een stuk dijker gemaakt. De tweede moet komen uit de ren- die al aangewezen zijn i Sydney, hetzij op de baan eweg. netemann had voor het NK gisteren het aantal kandi- n voor zichzelf terugge- ht tot drie: de baanrenners Mouris en Peter Schep en wegrenner Koos Moeren- Maar de resultaten van van de drie (Mouris deed mee) waren gisteren be vend: Peter Schep werd op bijna vijf minuten, Moerenhout was 27ste op ets meer dan vijf minuten, in daar word ik helemaal vrolijk van, dat kun je be- *n", zegt Knetemann. Van eangewezen Olympia-gan- was Leon van Bon eigenlijk de beste optie geweest. Hij 'gisteren negende op bijna minuten. Maar hij gaat di- na de wegwedstrijd naar om zich voor te bereiden ®tVVK. Knetemann: „Jam- maar ook weer niet drama- De tweede tijdritplek vanaf het begin geen prio- d. Ik zal er nog een nachtjes over slapen. Des- Is beslis ik pas in Australië, ontien van Moorsel pro efde haar nationale titel. Rotterdamse wielrenster 21 kilometer in Zalt- mel in 28 minuten en 10 Men. Anouska van der Zee jji40) en Sonja van Kuik werden tweede en l^nnne de Goede van de wielervereniging Swift APELDOORN ANP Louis van Gaal was zeer lovend na zijn de buut als bondscoach van' Oranje. Zowel over het spel van zijn spelers, tegenstander AGOW, als de organisatie van de wedstrijd toonde hij zich zeer tevreden. „Ik heb ge noten van het spel van Oranje", zei Van Gaal na de 9-0 op sportpark Berg en Bos in Apeldoorn. Het duel was de afsluiting van het drie daags trainingskamp in Hoenderloo en een test voor de eerste WK-kwalificatiewed strijd tegen Ierland op 2 september. Van Gaal vond dat de hoofdklasser met een hoog niveau had gespeeld. Over Het Nederlands elftal zei hij: „We hebben zeer geconcentreerd gespeeld en met een goede ambitie. Negentig minuten lang speelden we met een bepaalde filosofie, er zat echt een lijn in." Bouma, Van Bommel en Vennegoor of Hesselink maakten officieus hun debuut. In de tweede helft vielen ze in. Van Gaal was positief over hun optreden: „In de groep heerst een goede sfeer en werkhou ding, de nieuwe jongens werden goed op genomen. Dat bleek ook in de wedstrijd. Alledrie deden het naar behoren." Vennegoor of Hesselink scoorde drie keer en stelde zo nadrukkelijk zijn kandida tuur voor de selectie, die aan de kwalificatie begint. Van Gaal: „Wat Jantje deed was een droom. Drie keer scoren in het nationale elftal, dat is fantastisch." Ricksen en Bruggink zouden ook speel tijd krijgen, maar waren geblesseerd. Net als Stam, terwijl Numan en Davids al lang uit de roulatie zijn. Bruggink ging door z'n enkel, Ricksen gaf uit voorzorg zelf aan niet te kunnen spelen. „Dat vind ik erg sterk van hem", aldus Van Gaal. Van Gaal wil de lijn van zijn voorganger Frank Rijkaard doorzetten. Dus speelde Oranje met twee backs (Reiziger en Zen den), twee centrumverdedigers (Frank de VOORSCHOTEN ANP Rolf Muntz is niet dood, hij leeft. Hij was een maand van de aardbodem 'verdwenen' en de grote afwezige op het TNT Dutch Open in Noordwijk. Donderdag dook Nederlands beste golfspeler weer op in Ne derland. De 31-jarige winnaar van het Qatar Masters slaat 24 augustus af op de Monarch's Course van Gleneagles voor het Scottish PGA Championship. Muntz is fris en monter, klaar voor een reeks herfstwedstrij- den waarvan hij verwacht dat een aantal prijzen hem begin november in de Volvo Masters van Montecastillo zullen bren gen. In Zuid-Spanje is de finale van het Europese golfseizoen dat hem glorie bracht en op hoon kwam te staan. „Ik heb dit jaar een tentamen gehaald en daarna ben ik direct gaan doorleren voor het volgende", sprak Muntz gisteren. Hij be doelde te zeggen dat de status van een winnaar op de Europe se Tour een andere is dan een speler zonder titel. Muntz joeg dit jaar deelname aan het Brits Open na, het be langrijkste toernooi van het jaar. Die opzet mislukte on danks de derde plaats in het Iers Open. Daarna werd hij op de Noordwijkse golfclub ver wacht voor het Dutch Open. Hij trok zijn inschrijving in, zonder opgave van reden, hoewel hij twee maanden eerder al had aangegeven dat de datum hem dit jaar niet goed uitkwam. Muntz: „Laat ik voorop stel len dat ik héél graag in Neder land speel en dat het Neder landse publiek het mooiste pu bliek is om voor te spelen. Mee doen zou niet eerlijk zijn ge weest tegenover mezelf. Ik was namelijk niet in staat mezelf te laten zien. Een golftoernooi op het hoogste niveau is niet even de tas uit de kofferbak pakken en afslaan. Na zeven afmatten de weken kon ik de hoge ver wachtingen nooit inlossen." Rond de onzichtbare Neder landse vedette ontstond een rel. De fans waren verbaasd, de or ganisatoren woedend. Het on begrip mondde al snel uit in een discussie over startgeld. Muntz: „Het is spelers van de PGA Tour verboden startgeld te vragen. Het is mij ook niet aan- Geld was niet de hoofdzaak dat ik niet speelde." Muntz werd geacht vanzelf sprekend uit te komen in het grootste golftoernooi van Ne derland omdat er in het verle den een en ander voor hem ge daan was voor zijn ontwikke ling. Dat is waar maar dezelfde organisatoren verzuimden hem op te waarderen nadat hij in het oliestaatje Qatar voor een unie ke prestatie zorgde. Waar ver bleekte buitenlandse ex-sterren nog tienduizenden guldens kre gen overgemaakt (Langer) voor een middelmatige prestatie, kwam hij nog steeds niet hoog op de affiche. Muntz nam, voor de tweede keer dit seizoen, een maand va kantie. Hij genoot van de zon en trainde veel. Ondertussen nam hij kennis van reacties van Nederlanders die zijn handelen best begrijpelijk vonden. Hij gaat vrolijk verder zijn eigen weg. „Het is mijn sport, het is mijn loopbaan, het is mijn le ven." Hij is overtuigd nog veel meer naam te maken. Afgezien van Tiger Woods (24) liggen de beste jaren van een topgolfer tussen 30 en 40. PRIJSVRAGEN Toto-13, nummer 33A. Winnende kolom: 1-2-2-3-3-1-2-1 -1-1-3-1-1. Belgische midlotto. 3 - 12 - 14 - 16 -19 - 25. Reservegetal: 9. Joker: 5328948. Duise lotto. Trekking A: 4 - 16 - 25 - 26 - 46 - 48. Re servegetal: 18. Trekking B: 12 - 18 - 19 - 28 - 34 - 42. Reservegetal: 30. Supergetallen: 6, 4. Spel 77: 2434587. Super 6: 255981. Lucky Day. Trekking van woensdag 16 au- |U-S4U-5 - 9 - 14 - 15 - 17 - 31 - 34 - 39 - 40 - 42 - 44 - 49 - 50 - 51 - 59 - 60 - 72 - 77. (onder voorbehoud) VOETBAL Kwalificatie WK voetbal, Europa, Groep 2. Tallinn. Estland - Andorra 1-0 (0-0). 64 Peim 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: Ar- sic (Joe). Toeschouwers: 1695. Estland: Tothver; Lemsalu, Stepanov, Alias en Rooba; Alonen (64. Anniste), Terekov, Oper en Piiroja (73. Jurisson),- Reim en Zelinski (87. Oestritski). Andorra: Jesus-Luis Alvarez; Felix Alvarez (71. Foria), Garcia, Jonas en Sonejee; Li ma, Gonzalez (74. Pujol), Escura en Jime nez; Sanchez en Ruiz. Zuid-Amerikaanse zone. Santiago. Chili - Brazilië 3-0 (2-0). 25. Es- tay 1-0, 44. Zamarano 2-0, 73. Salas 3-0. Bogota. Columbia - Uruguay 1-0 (0-0). 73. Castillo 1-0. Buenos Aires. Argentinië - Paraguay 1-1 (0-0). 61. Acuna 0-1, 67. Aimar 1-1. Quito. Ecuador - Bolivia 2-0 (1-0). 18. Delgado 1-0, 60. Delgado 2-0. Lima. Peru - Venezuela 1-0 (0-0). 70. Pa- lacios 1-0. Stand: 1. Argentinië 7-16, 2. Columbia 7- 12, 3. Uruguay 7-11, 4. Paraguay 7-11, 5 Brazilië 7-11, 6. Chili 7-10, 7. Ecuador 7- 10, 8. Peru 7-8, 9. Bolivia 7-5, 10. Vene zuela 7-3 Concacaf. Groep C. Port-of-Spain: Trinidad en Tobago - Pana ma 6-0, Mexico - Canada 2-0. Verenigde Staten - Barbados 7-0 (3-0). 14. Poe 1-0, 28. McBride 2-0, 45. Moore 3-0, 46. O'Brien 4-0, 72. Ramos 5-0, 74. Stewart 6-0, 82. Moore 7-0. Costa Rica - Guatemala 2-1. Schotland, competitie: Motherwell - Dun fermline 0-1, Kilmarnock - Hibernian 0-1. Oefenwedstrijden. Hannover. Duitsland - Spanje 4-1 (1-0). 24. Scholl 1-0, 51. Scholl 2-0, 57. Zickler 3-0, 62. Zickler 4-0, 70. Raul 4-1. Toe schouwers: 35.000. Viseu. Portugal - Litouwen 5-1 (2-1). 31. Joao Pinto 1-0, 38. Figo 2-0, 44. Fomenko 2-1 (strafschop), 47. Rui Costa 3-1 (straf schop), 80. Severo 4-1, 86. Resendes 5-1. Toeschouwers: 11.000. Bratislava. Slowakije - Kroatië 1-1 (1-1). 22. Balaban 0-128. Nemeth 1 -1 Sofia. Bulgarije - België 1-3 (0-2). 15. Verheyen 0-1, 29. Emile Mpenza 0-2, 60. Verheyen 0-3, 65. Iliev 1-3. Toeschou wers: 5000. Torshavn. De Faeröer - Denemarken 0-2 (0-0). 56. Sand 0-1, 59. Steen Nielsen 0- 2. Toeschouwers: 6478. Ostrava. Tsjechië - Slovenië 0-1 (0-0). 59. Pavlin 0-1. Toeschouwers-, 4828. Sankt Gallen. Zwitserland - Griekenland 2- 2 (1-2). 14. Comisetti 1-0, 20. Ouzounidis 1-1, 23. Georgiadis 1-2, 79. Yakin 2-2. Toeschouwers: 6000. Sarajevo. Bosnië Herzegovina - Turkije 2-0 (1-0). 39. Bolic 1-0, 90. Topic 2-0. Toe schouwers: 10.000. Chisinau. Moldavië - Malta 1-0 (1-0). 45. Rogatsjev 1-0. Toeschouwers: 5000. Moskou. Rusland - Israel 1-0 (0-0). 83. Boetsnikin 1-0. Toeschouwers: 10.000. Helsinki. Finland - Noorwegen 3-1 (1-0). 24. Litmanen 1-0, 54. Helstad 1-1, 61 Litmanen 2-1, 90. Kuqi 3-1 (strafschop). Rode kaart: 90. Björnebye (Noorwegen). Boekarest. Roemenië - Polen 1-1 (1-0). 21. I lie 1-0, 79. Olisadebe 1-1. Riga. Letland - Wit-Rusland 0-1 (0-0). 50. Vasiljoek 0-1 Boedapest. Hongarije - Oostenrijk 1-1 (1- 0). 33. Illes 1-0,67. Kirchler 1-1. Belfast. Noord-lerland - Joegoslavië 1-2 (1-0). 45. Healy 1-0, 63. Kezman 1-1, 78. Mijatovic 1-2. Toeschowers: 6095. Reykjavik. IJsland - Zweden 2-1 (1-1). 23. Mjallby 0-1, 39. Dadason 1-1, 84. Si- gurdsson 2-1 (strafschop). Toeschouwers-, Boer en Stam), twee centrale middenvel ders (Bosvelt en Van Bronckhorst), twee aanvallende spelers op de flanken (Ronald de Boer en Overmars), een diepe spits (Kluivert) en een schaduwspits (Cocu). Met name de laatste speelde erg goed in zijn nieuwe rol. Estland is de kwalificatie voor het WK voetbal in 2002 begonnen met een over winning. In Tallinn werd Andorra met 1-0 verslagen in de wedstrijd voor voorronde- groep 2. In deze groep komen ook Neder land, Cyprus, Ierland en Portugal uit. Martin Reim werd voor 1695 toeschou wers de matchwinnaar in Tallinn. Hij be nutte in de 64e minuut een strafschop, toe gekend door de Joegoslavische scheids rechter Zoran Arsic. Sanchez had midden velder Oper onderuitgehaald. Het was een terechte afspiegeling van de krachtsver houdingen. Vooral in de tweede helft was het gastland superieur. Rolf Muntz. FOTO ANP Muntz- heeft de rechter inge schakeld om zijn naam te laten wissen bij publicaties in de Ne derlandse golfbladen en van in ternet onder de Theodoor Gilis- sen Nationale Profranking. Na 23 augustus kost misbruik dui zend gulden per dag als de rechter hem gelijk geeft. „Ik heb de naam Rolf Muntz laten regi streren als merknaam en die mag niet zonder toestemming worden gebruikt." 5116. Hiroshima. Japan - Verenigde Arabische Emiraten 3-1 (2-0). 11. Morishima 1-0, 27. Nakamura 2-0, 87. Oku 3-0, 90. Ha- mada 3-1. Toeschouwers: 32.402. Teheran. Iran - Georgië 2-1 (2-0). 4 Jams- hidi 1-0, 26. Majidi 2-0, 65. Kavelasjvili 2-1. Marseille. Benefietwedstrijd. Frankrijk - FIFA selectie 5-1 (2-0). 11. Trezeguet 1-0, 27. Trezeguet 2-0, 47. Tre- zeguet3-0, 55. Pires 4-0, 77. Anelka 5-0, 78. Roberto Baggio 5-1 (strafschop). Toe schouwers: 60.000. Bijzonderheid: Winter speelde in de FIFA selectie de eerste helft Arnhem. SML - Vitesse 0-10 (0-5). Doel punten: Diarra 2, Laros 2, Martel 2, Amo- ah, Sikora, Zeman, Zongo. Apeldoorn. AGOW - Nederland 0-9 (0-5). 6. Overmars 0-1, 12. Cocu 0-2, 21. Cocu 0-3, 31. Frank de Boer 0-4, 42. Ronald de Boer 0-5, 55. Vennegoor of Hesselink 0-6, 66. Overmars 0-7, 78. Vennegoor of Hes selink 0-8, 81. Vennegoor of Hesselink 0- 9. Scheidsrechter: Van Beek. Toeschou wers: 10.000. Opstelling Nederland: Van der Sar (46. Westerveld); Reiziger, Frank de Boer, Kon terman en Zenden; Ronald de Boer (46. Bouma), Bosvelt (46. Seedorf), Van Bronckhorst (46. Van Bommel) en Over mars (72. Ronald de Boer); Cocu en Klui vert (46. Vennegoor of Hesselink) Enschede. De Tubanters - Jong Oranje 0-5 (0-2). Janssen 0-1, Janssen 0-2, Piqué 0- 3, Van Steenveldt 0-4, Kuyt 0-5. AMATEURVOETBAL Amstel Cup: UVS (za) - ASC 1-3. Doelpunt UVS: Marco Moenen. Doelpunten ASC: Pieter de Roode, Coen Bouter en Martin van Zaanen, Blauw Zwart - ARC 0-3. Doelpunten ARC: Rick Beekman, Richard Groeneweg en Fa bian Gelderblom.. VNA - Teylingen 1-4. Doelpunt VNA: Jan van Doorn. Teylingen: Erwin Vink (2x), Pie ter Zeestraten en Dariel Dubois. Wassenaar - MM0 1-1. Doelpunt Wasse naar: Dennis Prins. Meerburg - SEV 1-1. Doelpunt Meerburg Michel Turk. Lugdunum (zo) - KRV 0-1. Doelpunt KRV: Marco van 't Wout. Niet gespeeld: Oosterheem - Voorschoten (veld niet beschikbaar), Leidsche Boys - R0AC '79 (uitgesteld), GWS - Warmunda (geen lijnen getrokken). pel 30,20; trio 318,90 Vierde koers, 2000 m: 1. Tassel Tara(H.W. Langeweg) 1.18,1, 2. Leffoartwa 3. Kaballus Avon. Toto: winnend 2,60; plaats 1,30 1,10 1,20, koppel 2,90, trio 16,60 Vijfde koers, 1900 m: 1. Glen Scenic(IRE)x (T. Cain) 2 06,4, 2. La Lande 3. Watermill Olivia Niet gestart: Casper K(GB). Toto: winnend 4,80; plaats 1,50 1,30 1,50; koppel 5,60; trio 27,40. Zesde koers, 1609 m: 1. Turnpike Trophy(H.W. Lange weg) 1.18,1, 2. Obelix Victory 3. Kanouk D. Niet gestart: Radames. Toto: winnend 1,40; plaats 1,10 1,20 2,00; koppel 1,90; trio 16,70 Zevende koers, 1800 m: 1. Misterio(IRE) (A.A. de Vries) 1.55,4» 2. Abou Lahab(GB) 3. Majorie Mahal(GER). Toto: winnend 1,70-, plaats 2,10 1,60 4,90; koppel 1,60; trio 43,80. Achtste koers, 2000 m: 1. Odyssey Boko(H.W Langeweg) 1.19,7, 2. Norman Grandy 3. No Credit Triton 4. Manzano Star. Toto: winnend 1,20; plaats 1,30 1,70 4,20; koppel 9,30; kwartet 272,70. Negende koers, 2150 m: 1. Ombra di Nube(FR) (Mw. E.A. Vetter) 2.19,1, 2. Sea Wings (GB)x 3. Be My Girl(GB). Toto: winnend 4,80; plaats 2,00 1,80 2,70; koppel 21,10; trio 297,10. Tiende koers, 1609 m: 1. Turnpike Trophy(H.W. Langeweg) 1.06,6, 2. Jasmin Signal 3. Klavira Hoï- lande Niet gestart: Kocky Lady Rada mes. Toto: winnend 1,20; plaats 1,10 I,90 1,70; koppel 4,70; trio 29,90. Elfde koers, 1800 m: 1Laliesk Star(Mw. A.M.J. Batist) 2.08,0, 2. Plagom 3. Agar's Habl. Niet gestart: Agar's Star. Toto: winnend II,20; plaats 5,30 2,40 8,50; koppel 23,50; trio 748,70. Twaalfde koers, 2000 m: 1. Kanjer Boszorg (P. Solleveld) 1.18,5, 2. Imfine 3. Highclass Kades. Toto: winnend 1,40; plaats 1,20 1,30 1,70; koppel; trio 133414. Totalisatorom- zet: 133.414 SOFTBAL Praag. Europa Cup 2. Sparks (Ned) - Forli (Ita) 0-2, Sparks - l'Eliana (Spa) 3-0. TENNIS Washington. Mannen, 1,9 miljoen gulden. Tweede ronde: Kiefer (Dui/3) - Coria (Arg) 4-6 6-3 6-2, Sa (Bra) - Philippousis (Aus/4) 6-1 7-6, Gambill (VSt/5) - O'Brien (VSt) 6-3 5-7 7-5, Kucera (Tsj/9) - Capalik (Bos) 3-6 7-5 6-3, Rochus (Bel) - Mie (Aus) 6-4 3-6 6-4, Srichaphan (Tha) - Cowan (Dui) 6-4 6-1, Corretja (Spa/2) - Kim (VSt) 7-5 6-3, Golmard (Fra) - Blanco (Spa) 7-5 6-3, Ljubicic (Kro) - Gaudenzi (Ita) 7-5 6- 3, Goldstein (VSl) Vanek (Tsj6-2 3-6 6- 4, Man Li (Zwi) Gonzalez (Chl) 6-3 2-6 6- 4, Prinosil (Dui) - Tieleman (Ita) 6-1 5-7 6-3. Indianapolis. Mannen, 1,7 miljoen gulden. Tweede ronde: Kuerten (Bra/1) - Wood- bridge (Aus) 5-7 6-4 6-1, Safin (Rus/3) - Levy (Isr) 6-4 6-2, Enqvist (Zwe/4) - Roux (Fra) 6-3 7-6, Lapentti (Ecu/6) - Lareau (Fra) 6-3 3-6 6-2, Costa (Spa/11- Kratou- chvil (Zwi) 6-1 6-7 6-4, Moya (Spa/14) - Martin (VSt) 6-4 6-4, Grosjean (Fra) - Black (Zim) 6-0 7-6, Pozzi (Ita) - Sekulov (Aus) 6-2 6-4, Hewitt (Aus/5) - Koubek (Oos) 6-1 6-0, Dent (VSt) - Novak (Tsj) op gave Novak, El Aynaoui (Mar/9) - Massu (Chl) 6-4 6-2, Ferreira (ZAf) - Mathieu (Fra) 6-2 1-0 opgave Mathieu, Alami (Mar/13) - Voltsjkov (WRu) 6-4 6-3, Moya (Spa) - Martin (VSt/14) 6-4 6-4, Kafelni kov Kir,.'.I I ilklmni i/wr) G Ju 1 Montreal. Vrouwen, 1,4 miljoen gulden. Tweede ronde: Hingis (Zwi/1) - Petrova (Rus) 6-1 6-3, Serena Williams (VSt/4) - Schnyder (Zwi) - 6-1 6-2, Koernikova (Rus/11) - Appelmans (Bel) 6-4 6-3, Da venport (VSt/2) - Henin (Bel) 3-6 7-6 6-2, Capriati (VSt) - Ruano Pascual (Spa) 3-6 6-1 6-4, Halard-Decugis (Fra) - Nacuk (Joe) 6-3 7-6, Testud (Fra/8) - Dragomir (Roe) 3-6 7-5 6-2, Hrdlickova (Tsj) - Ne- jedly (Can) 6-3 6-0, Talaja (Kro) - Dechy (Fra) 7-5 6-4, Maleeva (Bul) - Coetzer (ZAf) 6-3 6-2. Eredivisie: Amstelpzlrk - Groenekan 3;3, Popeye GS - De Manege 3-3, Topspinners - Halfweg3-3. Eindstand na Vijf wedstrijden: 1. Halfweg 18-12, 2. Popeye GS 17-13, 3. Groenekan 17-13, 4. De Manege 16-14, 5. Amstel- park 13-17,6. Topspinners 9-21. Halfweg, Popeye GS, Groenekan en De Ma nege geplaatst voor de play-offs van ko mend weekeinde bij De Manege in Apel- WIELRENNEN Tour Feminin. Tiende etappe Lans-en-Vercors - Vaujany: 1. Desbouys (Fra) 77,2 km in 2.04.06, 2. Luperini (Ita) 0.09, 3. Somarriba (Spa) 0.33, 4, Boebnenkova (Rus) 0.41, 5. Jo- lanta Polikeviciute (Lit) 0.43, 24. Chantal Beltman 4.40, 37. Grimberg 6.51, 59. Ghita Beltman 13.04, 65. Van Scheppin gen 14.43, 66. Hillenga, Klassement: 1. Somarriba 31.33.02, 2. Pucinfekaite (Lit) 0.27, 3. Loewenguth (Fra) 1 41, 4. Desbouys (Fra) 1.56, 5. Boebnenkova (Rus) 2.25, 29. Chantal Beltman 37.28, 35. Grimberg 53.32, 46. Ghita Beltman 1.16.12, 72. Van Schep pingen 2.23.34, 79. Hillenga 2.41,26. Ronde van Galicië. Derde etappe Santiago-de-Compostela - Fonsagrada: 1David Etxebarria (Spa) 165,5 km in 4.06.27, 2. Clinger (VSt), 3. Pugaci (Mac), 4. Piepoli (Ita), 5. Escartin (Spa) 0.02. Klassement: 1. Teterioek (Kaz) 10.05.48, 2. David Etxebarria 0.17, 3. Pugaci 0.26, 4 Mercado (Spa) 0.27, 5. Escartin 0.28, Varese. Ronde van de drie valleien. 1. Donati (Ita) 196,4 km in 5.05.50, 2. Rebel lm (It.,) 0 25. 3 De Paoli (Ita). 4. Ullrich (Dui), 5. Gotti (Ita) 0.33. Ronde van de Limousin. Tweede etappe La Chêtre - Aubusson: 1. Halgand (Fra) 196 km in 4.52.15, 2. Ro bin (Fra), 3. Heulot (Fra), 4. Gomez (Spa) 0.06, 5. Hinault (Fra) 0.43. Klassement: 1. Halgand 8.33.06, 2. Ro bin 0.02, 3. Heulot 0.04, 4. Gomez 0.12, 5. Hinault 0.49. Zaltbommel.NK Tijdrijden. Elite: 1. Dekker (Meerle-Hoogstraten) 42,6 km in 51.39, 2. Knaven (Meerle) 52.04, 3. Den Bakker (Heenvliet) 52.51. Neo- amateurs: 1. Wielinga (Eindhoven) 34,2 km in 43.40, 2. Mouris (Ouderkerk aan de Amstel) 43.51, 3 Egelmeers (Oploo) 44.46. Junioren: 1. Van Agtmaal (Huijber- gen) 21,2 km in 27,17, 2. Van Hummel (Elden) 27.23, 3. De Kort (Liempde) 27.34. Nieuwelingen: 1. Stamsnijder (En- l'T) I km in 2 i O.', 2 I larrrr, (Uu<lo Pc kela) 23.04, 3. Alloo (Roosendaal) 23.11 Elite-dames: 1. Zijlaard-van Moorsel (Rot terdam) 21,2 km in 28.10, 2, Van der Zee (Rotterdam) 30.10, 3. Van Kuik (Eindho ven) 30,10. Junior-dames: 1. Koedooder (Bovenkarspel) 17 km in 24.19, 2. Bertine Spijkerman (Sint Nicolaasga) 24.35, 3. Kaagman (Zaandam) 24.43. Nieuweling dames: 1. Vierling (Den Haag) 17 km in 25.10, 2. De Goede (Zoeterwoude-Dorp) 25.14, 3. Marjon Spijkerman (Sint Nico laasga) 26.14. Naaldwijk.51ste Ronde van Naaldwijk. Elite/neo-amateurs (90 km): 1. Sienders DAMMEN (Zwiindrecht), 2. Windhouwer (Oostzaan), Velp. Europacup. Eerste ronde: Hiltex Amsterdam (Ned) - Dama ir Karelius (Lit) 6-2, Witte van Moort Westerhaar (Ned) - Motorola Riga (Est) 3- 5, NCDC Minsk (WRu) - Lokator Gniezno (Pol) 4-4 (in de barrage 5-3), Neftiak Isjimbai (Rus) - Zaporozhe (Oek) 6-2. In deling halve finales: Amsterdam - Riga, Minsk - Isjimbai. HONKBAL Bussum. Oefenwedstrijd. Nederland - Taiwan 2-6. Nederland: 2-0-0-0-0-0-0-0-0 2 Taiwan: 0-0-3-0-0-0-0-2-1 6 PAARDENSPORT Duindigt, 16 aug Eerste koers, 1300 m: 1. Big Movie Star (GBMA.A. de Vries) 1.17,1, 2. Lake Taal (GB)3. Furaja Niet gestart: Tamerin Bay (GB) Abba, Toto: winnend 2,10; plaats 1,10 1,10 1,10; koppel 9,50; trio 47,50. Tweede koers, 2000 m: 1. Optimistic (J.F. v. Dooyeweerd jr.) 1.19,3, 2. Miranda Goldstar 3. L'Unique Niet gestart: Lion Belvedere Toto: winnend 2,10; plaats 1,30 2,10 2,00; koppel 14,30; trio 127,00, dubbel winnend 7,50 Derde koers, 1800 m: 1. Sagranda (A. Deau) 2.08,0, 2. Ljesprit3. Romain Toto: win nend 12,10; plaats 2,60 2,10 1,50; kop- 3 Jikli (Est), 4. Simons (Wouw), 5. Bot- hol (Zwijndrecht). Junioren (60 km): 1. Spijker (Kampen), 2. Bos (IJsselstein), 3. Christian Mol (Nibbixwoud), 10. Wolff (Voorhout). Nieuwelingen (40 km): 1. Kor- teland (woonplaats niet bekend), 2. Van Leijen (Ewijk), 3. Langeveld (Lisse). Nieuwegein.26ste Wielerronde van Nieu- Elite/neo-amateurs/sportklasse A (80 km): 1. Veen (Houten), 2. Alma (Harskamp), 3. Verweij (Nieuwegein), 4. Gorter (Werken dam), 5. Van der Werff (Utrecht). Eind klassement tweedaagse: 1. Alma 38 pnt, 2, Gorter 37, 3. Verweij 31. Sportklasse B/veteranen (50 km): 1. Van Duijvenbode (Noordwijk), 2. Pijl (Ridderkerk), 3. Verha gen (Woerden). Junioren (60 km): 1. Nijs- sen (Haarlem), 2. Van Buren (Schoonho ven), 3. Dalstra (Buitenpost). OEFENvoetbal Oegstgeest (19.00), Kickers'68-R0AC'79 (19.00), Alphense Boys-Real Zaragoza (Spanje), Velo toernooi met Lugdunum Nuon Cup: Lugdunum-SVOW (19.00)

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 19