Katwijk slaat twee vliegen in één klap Triatleet Hinte ziet vooralsnog af van schadevergoeding Sport )udek en Tomasson jversus Feyenoord ■7an Gaal ziet 'geweldige ambitie' bij Oranje Roda JC °Pent het nieuwe onderkomen met remise SCOREbord - /OENSDAG 16 AUGUSTUS 2000 Meespelen Davids en Numan onzeker hoenderloo De kans is groot dat Edgar Davids en Arthur Nu- 2 ma ian de eerste WK-kwalificatie-interland van het Nederlands elftal op 2 september tegen Ierland zullen missen. Beiden reva lideren van blessures en bondscoach Louis van Gaal liet weten „ten zeerste te betwijfelen" of ze wel inzetbaar zijn. Davids her stelt in Los Angeles van een beenoperatie. Dubbelpartner schakelt Schalken uit re Indianapolis Sjeng Schalken heeft dinsdag in de eerste ronde >rl ran het met 1,7 miljoen gulden gedoteerde tennistoernooi van 111 Indianapolis verloren van de Fransman Lionel Roux, zijn dub- belpartner op de eerste dag. De Limburger pakte op het hard- Bn :ourt slechts vijf games in de partij over twee sets: 3-6 2-6. ;e ^"(Brazilië zwaar onderuit jantiago Na de knappe overwinning op Argentinië ligt bonds- :oach Wanderley Luxemburgo opnieuw onder vuur. De bonds- coach van Brazilië zag zijn ploeg tijdens de kwalificatiewedstrijd ei voor het WK 2002 in Chili met 3-0 onderuit gaan. Salas was de ei grote man bij Chili. De spits bereidde de eerste treffer van Estay ei en het tweede doelpunt van Zamorano voor. Salas bekroonde zijn goede wedstrijd vlak voor tijd met een rake knal: 3-0. Rival- do was de hele wedstrijd onzichtbaar. International Oulare naar Las Palmas kf ias palmas International Souleymane Oulare uit Guinee ver- n ruilt zijn Turkse werkgever Fenerbahce voor de Spaanse promo- vendus Las Palmas. De 27-jarige aanvaller tekende voor drie jaar bij Las Palmas. Polikeviciute wint 9de etappe vERNQUX-EN-vivARAisDe Litouwse wielrenster Rasa Polikeviciute 1e heeft gisteren de negende etappe van de Tour Feminin gewon- nen. De Spaanse Joane Somarriba Arrola behoudt de leiding in 1 iet klassement. De Russin Boebnenkova werd tweede, voor de n :rangaise Loewenguth. De Russische Zabirova won op 4.38 mi- ®j nuten de sprint van de achtervolgers. Chantal Beltman werd in dezelfde tijd zevende. n k Sotomayor voldoet aan limiet Sydney wontauban De Cubaanse wereldrecordhouder hoogspringen i? avier Sotomayor heeft bij zijn rentree na een schorsing meteen 'ln oldaan aan de olympische limiet. Sotomayor sprong over 2,28 meter, precies de norm voor Sydney. De Cubaan kreeg twee jaar 10 ichorsing opgelegd wegens een positieve dopingcontrole tij- r lens de Pan-Amerikaanse Spelen vorig jaar in Winnipeg. Op 2 lugustus besloot de IAAF 'op humanitaire gronden' de straf te ,c ïalveren. Bij zijn eerste optreden, bij wedstrijden in de Franse ilaats Montauban, haalde Sotomayor gisteren 2,28 meter maar den af te staan. Feyenoord zegt echter dat het sluitende afspraken heeft gemaakt met de spelersraad en beroept zich op het gelijk heidsbeginsel. Mr. Klatten, ad vocaat van Feyenoord, onder streepte dat gisteravond in Zeist. Maar de advocaat van de spelers, mr. Van Hemert, schoof echter het geval Samardzic naar voren. Die krijgt zijn premies als buiten lander wél bruto uitbetaald. „Dan is er dus kennelijk toch geen gelijkheid ten aanzien van alle spelers." Voor het komende seizoen heeft Feyenoord opnieuw af spraken gemaakt met de spe lersraad over premies. Volgens Feyenoord heeft niet één spe ler, ook geen buitenlandse werknemer van de club, zich daartegen verzet. Organisatie triatlon Leiderdorp is officieel aansprakelijk voor ongeval leiden gertjan van geen Traitleet Dennis van Hinte is niet van zins de organisatie van de Leiderdorpse triathlon aan sprakelijk te stellen voor gele den schade. Van Hinte werd zondag tijdens het fietsonder deel op de halve triathlon in Rijpwetering gehinderd door een auto die op het parcours reed en hij maakte daarbij een flinke buiteling. Daags na het ongeval is Van Hinte nog wel ontstemd over het gebeurde. Bovendien loopt zijn voorberei ding op het NK triatlon over drie weken in Almere ernstige vertraging op. „Het houdt nog niet over", zegt de 32-jarige Van Hinte. „De pijn in mijn onder rug duidt op een forse kneuzing en ik heb nog last van mijn nie ren. Daarbij is mijn fiets ver nield." Televisiebeelden wezen uit dat Van Hinte niet in botsing kwam met de auto. Toen hij een bocht naar rechts maakte, zag hij de auto en remde ver keerd waardoor hij over de kop sloeg en op de motorkap te rechtkwam. Een renner voor hem ontweek de auto wel. „Ik weet niet meer precies wat er gebeurde. Ik moest in een tijds bestek van minder dan een se conde handelen. Mijn voorgan ger nam de bocht heel zacht, waardoor ik moest uitwijken. Aan de binnenkant stond na melijk een toeschouwer. Hoe ik geremd heb, kan ik me niet her inneren. Maar hoe dan ook, de reglementen bij een nationale wedstrijd schrijven voor dat het parcours autovrij moet zijn." Van Hinte had al bij eerdere doorgangen gezien dat de af zettingen op het parcours niet allemaal evengoed geregeld wa ren. „Ik wist dat ik voorzichtig moest zijn, maar op een gege ven moment ben je vol gecon centreerd met een race bezig. Ik had die bocht al twee keer ge nomen en ging ervan uit dat het weer goed zou gaan. Ik weet ook wel dat een parcours nooit helemaal autovrij kan zijn, maar op dit punt had die auto er niet mogen rijden. Er hadden daar twee vrijwilligers moeten staan, maar er stond er maar eentje. En de bestuurster zei dat niemand haar heeft tegen gehouden", aldus Van Hinte. Organisatrice Bep Meeuwisse erkent het 'falen' op dat punt. „Vijf minuten voor het ongeluk was er eentje door de jruy naar een ander punt gedirigeerd." Meeuwisse verklaarde zondag nog dat de deelnemers 'in prin cipe' normale verkeersdeelne mers zijn en dat op het par cours ander verkeer kan voor komen. Woordvoerder R. Lam- mers van de Nederlandse Triat lon Bond zegt echter dat dat niet klopt. „Wel in bepaalde mate, maar dat heeft meer te maken met het feit dat de deel nemers moeten opletten of bij voorbeeld het wegdek door re gen glad is. Als iemand met re gen op volle snelheid een bocht neemt en ten val komt is dat zijn eigen verantwoording. Maar in dit geval kan de gedu peerde een beroep doen op het wedstrijdreglement en de wed strijdleiding aansprakelijk stel len voor geleden schade. Dat is geen probleem want die is daarvoor verzekerd", verklaart Lammers. De echtgenote van Van Hinte meldde zondagavond nog dftt haar man een schadevergoë- ding zou eisen bij de organisa tie. Van Hinte zelf ontkent dat vooralsnog. „Ik hoop alleen dat het voor alle partijen goed afge handeld wordt. Is het niet via de verzekering van de bestuur ster dan wel door mijn eigen verzekering." Meeuwisse verklaart desge vraagd dat de organisatie voor de kosten zal opdraaien. „Als de betrokkenen met een scha deformulier komen, wordt dat door onze verzekering gedekt." Landskampioen wint Super Cup in curieus duel om Amstel Cup Eén wedstrijd met als inzet twee prijzen; je moet het maar verzinnen. Vanwege het overvolle oefen- en beker programma van landskampioen w Katwijk en nationaal bekerhouder KBV, werd het onderlinge treffen in de strijd om de Amstel Cup meteen ook maar omgetoverd tot een wedstrijd om de Super Cup voor amateurs. Kat wijk won met 2-1, pakte zo de eerste prijs van het sei zoen én houdt uitzicht op de tweede ronde. Maar daar voor moet het volgende week wel de uitwedstrijd tegen Dordrecht '90 winnen. Us Jurek Dudek en Jon Dahl - 'omasson hun gelijk krijgen n de arbitragezaak, die zij te- ;en Feyenoord hebben aange- Bpannen naar aanleiding van en conflict over uitbetaling an premies, kan dat de Rot- erdamse club per seizoen onnen extra kosten. Gisteravond stonden beide lartijen bij de KNVB in Zeist egenover elkaar. Een uit- ipraak kwam er nog niet, die dl rolgt pas begin eind septem- >er of begin oktober. Dudek en Tomasson beroe- ialben zich op het feit dat zij als ie luitenlandse profvoetballers is n een ander belastingtarief rallen en daardoor netto meer iver zouden moeten houden, üj behoren over een bedrag ran 100.000 gulden premie Ki jeen 65.000 maar 35.000 gul- katwuk gertjan van geen De dubbele betekenis van het duel was natuurlijk uiterst curi eus. Voor zo ver bekend was zulks niet eerder voorgekomen. Dat de strijd om de Super Cup niet erg serieus wordt geno men, is wel duidelijk. Het is pas de derde keer dat er om de, overigens flinke, beker gespeeld werd. Het is een leuk initiatief om in navolging van de Johan Cruijff Schaal ook iets dergelijks voor de amateurs te organise ren, maar dat de Super Cup tot een mooie traditie uitgroeit is een utopie als er zo mee omge sprongen wordt. De KNVB was uiteraard niet blij met deze op lossing. De bond zag echter geen andere mogelijkheid dan in te stemmen met het verzoek. „Het is de bedoeling dat het een aparte wedstrijd is, maar de clubs hebben hiervoor geko zen", aldus het aanwezige hoofd wedstrijdzaken Cor van Steijn. „Ze zaten toevallig in de zelfde poule, zodoende. En de wedstrijd moest voor een be paalde datum gespeeld zijn." Het vreemde verzoek kwam van KBV. De Amsterdammers hadden op dé oorspronkelijke datum een trainingskamp be legd, Katwijk zou die dag tegen WSB aantreden. Voor Katwijk trainer Laurens Mouter was de ze oplossing daarom ideaal. „WSB is een mooie tegenstan der om tegen te spelen en een wedstrijd om de Super Cup speel je natuurlijk het liefst thuis. Het is toch een prijs en het is hartstikke leuk voor de jongens, dat we hem hebben gewonnen", aldus Mouter. Van overdreven vreugde was na afloop echter geen sprake. De regerend algeheel lands kampioen voegde gewoon een prijsje toe aan de fors gevulde prijzenkast. Gezien het score verloop ging het ogenschijnlijk gemakkelijk. Al in de derde mi nuut kwam de nog steeds zwaar gehavende ploeg - Vin cent Bon zat zijn laatste wed strijd schorsing uit, terwijl Mar co van der Plas (hij komt van daag terug van vakantie) en de geblesseerden Alex Redel, Wes ley Slingerland en Pieter Sloot weg eveneens ontbraken - op voorsprong. Barry Dubbelde- man strafte een foutje in de KBV-defensie af en schoof de bal in het verlaten doel. Ed van der Plas verdubbelde in de 27ste minuut de score. De rechtsbuiten, die vorig jaar nog in het derde speelde en nu op de plek van de zieke Karim Ha- jji acteerde, rondde goed voor bereidend werk van linksbuiten Marco de Ridder bij de tweede paal af. Katwijk mocht overi gens niet klagen dat het zelf tot dat moment de nul had gehou den. Chris Mormon en Robin Fokke waren dichtbij treffers, maar keeper Hugo van Duyn hield met fabelachtige reddin gen zijn doel schoon. Het technisch vaardige Kam pioen Bij Volharding (indertijd opgericht als Kappers Bedien den Vereniging) kreeg daarmee een lesje in doeltreffendheid. De ploeg die dit jaar in de zon dagse hoofdklasse A debuteert, toonde zich verder gelijkwaar dig aan de gastheer. Met name de pijlsnelle Alex Weeling (ex- AZ) was een plaag voor de de fensie. Wat hem over de grond echter niet lukte, kreeg hij tien minuten voor het einde met zijn hoofd wel voor elkaar. Weeling kopte de 2-1 binnen, terwijl Katwijk de controle op het duel kwijt was. Een eventu ele verlenging (waarvan de uit slag slechts voor de Super Cup had geteld) kwam er niet. Omdat Dordrecht '90 gister avond met 2-0 van ADO Den Haag verloor, moet Katwijk vol gende week aan de Kromme- dijk winnen van de totodivisie- ploeg. Mouter ziet stilletjes kan sen, zeker nu hij weer een be roep kan doen op Marco van der Plas en Vincent Bon. De trainer krijgt een luxe-probleem als zijn selectie weer helemaal op orde is. Toine l'Ami laat zien dat hij nog steeds meer dan hoofdklasse-waardig is, terwijl Slingerland in principe basis speler is. Gisteren liep Sander Molenaar op de plek, die voor de nieuwbakken Katwijker is weggelegd. „Dat we op dit mo ment door schorsingen en bles sures nog niet geweldig spelen, vind ik een afgezaagd verhaal worden", zei Mouter. „Tegen Den Haag hadden we die routi ne wel kunnen gebruiken. Voor de rest zie ik het wel als een voordeel. Het geeft me de gele genheid de jonge jongens te la ten spelen. Volgende week zijn we weer een stapje verder. Ik heb het idee dat we wel een kansje maken." Katwijk - KBV 2-1 (2-0). 3. 1-0 Barry Dubbeldeman, 27. 2-0 Ld van der FJas. 78. 2-1 Alex Weeling Scheidsrechten Mohan Gele kaart: Bouwmeester (Katwijk), Van der Voort. De long, Weeling. Fokke (KBV). Toeschouwers: 300. Katwijk: Van Duyn: Bouwmeester Van der Meer. Robbers (-16. Heijmanfr). Corijn; l'Ami, Molenaar. Pronk: l d van der Plas, Dubbeldeman. De Ridder. ienderloo gpd )uis van Gaal heeft tijdens de tf fenstage in Hoenderloo 'een weldige ambitie' geconsta- 1erd bij de spelers van Oranje. 2- 'oor de toekomst is dat van orm belang,' zegt de bonds- "fach voldaan. De toekomst n Oranje heet 2002, het WK Japan en Zuid-Korea. Op 2 ptember trapt het Nederlands w tal de kwalificatiereeks in asterdam af tegen Ierland, let WK is het doel. In mijn leningswoord heb ik dat ook jen de spelers gezegd en in i afgelopen 24 uur heb ik ze it belang nog duidelijker pro- iren te maken. Maar de spe- s kennen het belang zelf ook ïl. Dat is een heel goed teken. - moet ze juist wat afremmen, kan niet anders dan zeggen it ik zeer tevreden ben over de 'uding van de spelers en de scipline." Van Gaal weet echter ook dat geen toekomst is zonder ver- ien. „Dan moet je door mid- 1 van communicatie refere- n hoe het was. Dat is onder- «1 van het verwerkingspro- Hén van de aandachtspunten het penaltycomplex. Oranje iste tegen Italië, in de halve fi- hi Je van EURO 2000, maar fst vijf strafschoppen. Twee rank de Boer en Patrick Klui ft) in de reguliere speeltijd, •e (weer Frank de Boer, Jaap y im en Paul Bosvelt) in de be kende reeks. Van Gaal: „Ik b het er inderdaad met één rsoon over gehad. De vraag is e die persoon is. Dat laat ik lag aan jullie over." In de optiek van Van Gaal zijn tafschoppen in elk geval niet trainen. „Je kunt er technisch oefenen, maar de druk kun niet nabootsen. Ik ga er wel trainen, hoor. Alleen heb ik komende jaren maar tien krade De thuisploeg miste voor het eerst spits Bob Peeters, die voort aan voor Vitesse speelt. Afgelopen zondag, in de met 2-0 verloren wedstrijd tegen PSV om de Johan Cruijff Schaal, was de lange Roda JC heeft gisteravond in Kerkrade het nieuwe stadion inge- Belgische spits nog wel actief. wijd met een gelijkspel. Tegen de Spaanse club Real Zaragoza De opening van het stadion trok veel toeschouwers, het stadi- kwamen de Limburgers in het Parkstad Stadion niet verder dan on was met 20.000 mensen uitverkocht. Onder hen waren promi- 2-2. Voor Roda, met de Griekse aanwinst Yannis Anastasiou in de nenten als KNVB-voorzitter Jeu Sprengers en de Limburgse gou- gelederen, scoorden Ouindi en Lawal. verneur Van Voorst tot Voorst. Bondscoach Louis van Gaal in gesprek met Clarence Seedorf. keer drie dagen de tijd. Dat doom tegen het naar het be- wordt dus een moeilijk ver haal." Vanavond wordt de oefensta- ge afgesloten met een vriend schappelijke wedstrijd in Apel- taalde voetbal lonkende AGO- W. Alle fitte spelers die Van Gaal heeft opgeroepen krijgen minimaal 45 minuten speeltijd. Dat geldt niet voor Jaap Stam. De verdediger van Manchester United kampt met fysieke te genslag na de strijd om de Cha rity Shield van zondag tegen Chelsea en liet de ochtendtrai ning van gisteren schieten. PRIJSVRAGEN Lucky Day van dinsdag 15 augustus. 2 - 5 -7 - 9- 11-19-26- 32-33 - 38-42- 44 - 49 - 51 - 52 - 59 - 64 - 69 - 75 - 79. (onder voorbehoud) VOETBAL Amstel Cup Poule 2: Excelsior Maassluis - Noordwijk 1-4. Poule 3: Scheveningen - Rijnsburgse Boys 2-2. Poule 4: Katwijk - KBV 2-1, Dor drecht "90 - AD0 Den Haag 0-2 (0-1). Maaseland 0-1, Leonardo 0-2. Poule 7: Nijenrodes - Capelle 0-1, Huizen - Willem II 1-4 (1-1). Doelpunten Willem II: Sektio- ui 2, Sanou, Shoukov. Poule 8: Spijkems- se - Barendrecht 1-2, NAC - Baronie 2-0 (1-0). Gudeli 1-0 (strafschop), Simons 2- 0. Bijzonderheid: bi] 0-0 stopt NAC-doel- man Babos een strafschop Poule 9: FC Den Bosch - TOP (amateurs) 4-1 (2-0). Doelpunten FC Den Bosch: Van der Laan 2, Mourad, Van den Eede. Bijzonderhe den Rode kaart Van Zundert (TOP). Laat ste kwartier speelde FC Den Bosch met 10 man. Mourad viel uit, op dat moment wa ren alle wissels gebruikt. Poule 10: Achil les Veen - UDI '19 3-1, Eindhoven - Hel mond Sport 1-1 (1-1). Buikema 0-1, Mac- Donald 1-1. Poule 11: FC Omniworld Spakenburg 3-2, Volendam - Cambuur 1-3 (1-2). Van Beelen 0-1, Rose 1-1, Van Bee- len 1-2, Durmusoglu 1-3. Poule 12: WHC FC Zwolle 0-9 (0-5). Doelpunten: Abben- huês 4, Lim-Duan 2, Slot. Van Steeg, 1 ei gen doelpunt Poule 13: Quick '20 Be Quick "28 1-2, Urk - Heracles 1-1 (0-0). Doelpunt Heracles Becker Poule 16: FC Groningen - Veendam 1-0 (1-0). Johans son 1-0 Poule 19: De Graafschap - HSC '21 3-2 (3-2), doelpunten De Graafschap Promes, Den Turk. Berck-Beelenkamp, Elinkwijk - Bennekom 5-1 Poule 20: MW - VW 0-1 (0-0). Leferink 0-1 (strafschop) Vriendschappelijk. SC Susteren - Fortuna Sittard 0-7 (0-3). Doelpunten: Gerritsen 2, Volmer 2, Roest, Averdijk en Evers. Roda JC (Ned) - Real Zaragoza (Spa) 2-2 (0-1). 37. Vales 0-1, 85. Ouindi 1-1. 89 Jamelli 1-2, 90. Lawal 2-2. Scheidsrech ter: Luinge Toeschouwers: 20 000 (uit verkocht). Bijzonderheid De wedstrijd werd gespeeld ter gelegenheid van de ope ning van het nieuwe Parkstad Stadion van Roda JC. Kwalificatie WK, Confederatie. 2e ronde: Groep C. Mexico-Stad. Mexico - Canada 2- 0(0-0). 47 Abundis 1-0,81. Fenwick 2-0 (eigen doel). Groep E. San Jose Costa Ri- 1. Kwalificatie WK voetbal, Zuid-Amerikaan se zone. Santiago. Chili - Brazilië 3-0 (2-0) 25. Estay 1-0, 44. Zamarano 2-0, 73. Salas 3-0. Bogota Columbia - Uruguay 1- 0 (0-0). 73. Castillo 1-0. Stand: 1 Argen tinië 6-15, 2, Columbia 7-12, 3. Uruguay 7-11, 4. Brazilië 7-11, 5. Chili 7-10, 6. Paraguay 6-10, 7. Ecuador 6-7, 8. Peru 6- 5, 9. Bolivia 6-5, Venezuela 6-3 ATLETIEK Brasschaat (Bel). Internationale meeting. Mannen. 400 m: 1. Hagen (Ned) 46,40. 800 m: 1. Khadevis (VSt) 1.46,13, 2. Koers (Ned) 1.47,49 5000 m: 1. Hesfin (Eth) 13.38.18, 2. Krotwaar (Ned) 13.47 91, 3. Korterrhoeven (Ned) 13 58.79. Polshoog: 1. Looije (Ned) 5,25 meter Discus-. 5. Van der Kruk 57,29 Vrouwen. 400 m h: 1. Jongerius (Ned) 1 02,03. kop: 1 Milov, Van der Sterren 4 1/2, 3. Pi ket, Meyers, Goerevitsj, Ramesh, Tregoe- bov, Sokolov, Sjekatsjev, Nijboer 4, 11 Nep, Van der Wiel, Peng (Ned), Hendriks (Ned), Peek (Ned) 3 1/2. Macerata (Ita). Europa Cup 1: Tweede speeldag: Panthers Trnava (Slw) - Terrasvogels (Ned) 2-15, Terrasvogels - Cagival Nice (Fra) 6-3. TRIATLON Embrun. 3,8 km zwemmen - 185,5 km fietsen - 42,195 km lopen. Vrouwem 1 Van Dijk (Ned) 12.10.42, 2. Parinet (fra) 1 2 46 65, 3 Hüiiv.mii/ (I r.i) 1'1 'Ti Mannen: 1. Chabaud (Fra) 10.01.49,-2. Cordier (Fra) 10.07.38, 3. Reboul (Fra) 10.14 42. WIELRENNEN Ronde van de Limousin. Ie etappe, Limoges La Chatre: 1 Planck aert (Bel) 162 km 3.40.57, 2. Ruskys (Lit) 3. Brochard (Fra), 4. Hinault (Fra), 5. Vierhouten (Ned). DAMMEN Amsterdam. Bijlmertoernooi. Derde ronde: Valneris (Let) - Samb (Sen) 1-1, Baljakm (WRu) - Doerdijev (Tkm) 2-0, Schwarzman (Rus) - Petryla (Lit) 2-0. Thijssen (Ned) - Jansen (Ned) 0-2, Metier (Ned) - Hoogteijling (Ned) 1-1 Vierde ron de: Samb Hoogteijling 2-0, Jansen Meijer 1-1, Petryla - Thijssen 1-1, Doer dijev - Schwarzman 1-1, Valneris - Balja km 1-1 Stand aan kop: 1 Samb 6. 2 Val neris, Schwarzman, 8aljakin, Jansen 5 punten, 6 Thijssen 4, 7. Petryla, Hoog teijling 3, 9. Meijer en Doerdijev 2 SCHAKEN Amsterdam. Lost Boys-toernooi, 5e ronde. Voornaamste uitslagen: Milov (Zwi) Van der Sterren (Ned) 1/2-1/2. Piket (Ned) - Meyers.(Let) 1-0, David (Lux) - Goerevitsj (Bel) 0-1, Ramesh (Ina) - Timman (Ned) 1- 0, Solleveld (Ned) - Tregoebov (Rus) 0-1, Sokolov (Bos) - Schmaltz (Dui) 1-0, Episjin (Rus) - Sjekatsjev (Rus) 0-1. Nijboer (Ned) - Van der Werf (Ned) 1-0, Nep (Ned) - Hil larp Persson (Zwe) 1/2-1/2, Wendt (Dui) Van der Wiel (Ned) 0-1, Van der Weide (Ned) - Kiseleva (Oek) 1/2-1/2, Bosch (Ned) - Lorscheid (Dui) 1/2-1/2 Stand aan Indianapolis. Mannen, 1,7 miljoen gulden. Eerste ronde: Roux (Fra) - Schalken (Ned) 6-3 6-2, Wayne Ferreira (ZAf/10) - Di Pas- quale (Fra) 6-4 6-2, Voltsjkov (WRu) - Spa- dea (VSt) 3-6 6-3 6-4, Novak (Tsj) - Etlis (Arg) 6-3 6-2, Dent (VSt) - Clavet (Spa) 6- 3 6-4, Massu (Chl) - Clément (Fra) 1-6 6-0 6-3, Lareau (Can) - Knowles (Eng) 6-4 7- 5. Dent (VSt) - Clavet (Spa) 6-3 6-4, Alami (Mar) - Saulnier (Fra) 6-4 3-6 7-5 Tweede ronde: Kafelnikov (Rus/2) Tillström (Zwe) 6-2 6-1, Malisse (Bel) - Rios (Chl/8) 6-4 opgave Rios, Henman (GBr/7) Martin (Spa) 6-4 6-3 Montreal Vrouwen. 1.4 miljoen gulden. Eerste ronde: Talaja (Kro) Schett (Oos) 6- 1 4-6 6-4. Maleeva (Bul) - Jeyaseelan (Can) 6-1 6-0, Petrova (Rus) - Brandi (VSt) 7-6 6-1, Nacuk (Joe) - Pratt (Aus) 7-6 6-7 6-2, Sidot (Fra) - Halard-Decugis (Fra) 6-4 7-5, Frazier (VSt) - Dementijeva (Rus) 6-4 6-2. Capriati (VSt) - Garbin (Ita) 7-6 7-6. Tweede ronde: Huber (Dui/6) - Pitkowski (Fra) 4-6 6-1 6-4, Martinez (Spa/3) Mil ler (VSt) 6-0 6-1, Kremer (Lux) - Tauziat (Fra/5) 6-4 6-1 Washington. Mannen, 1,9 miljoen gulden. Eerste ronde: Tieleman (Ita) Ulihrach (Tsj) 6-2 6-3, Sa (Bra) - Parmar (GBr) 6-1 6-2,1 lie (Aus/11) - Agenor (Hai) 3-6 6-4 6- 4, Prinosil (Dui/14) - Damm (Tsj) 6-3 6-3, Goldstein (VSt/16) - Boutter (Fra) 6-2 3-6 6-3, O'Brien (VSt) - Ondruska (ZAf) 6-7 6- 4 6-3, Cowan (GBr) - Heuberger (Zwi) 6-7 6-2 6-4, Manta (Zwi) - Sargsian (Arm) 7-5 6-7 6-4. Tweede ronde: Agassi (VSt/1) Meligeni (Bra) 6-2 6-1, Corretja (Spa/2) - Kim (VSt) 7-5 6-3, K.efer (Dui/3) - Cona (Arg) 4-6 6-3 6-2, Black (Zim) - Sangui- netti (Ita) 6-3 6-4 Ronde van Galicië. TENNIS 2e etappe, Ferrol - Saint-Jacques-de-Com postelle: 1 Teteriouk (Kaz) 161,7 km in 3.45.42, 2. David Etxebarria (Spa) 3 Pugaci (Ita), 4. Stefano Casagrande (Itai. 5. Unai Etxebarria (Ven). Klassement 1 Teteriouk 5.59.09, 2. David Etxebarria 0.30, 3. Garrido (Arg) 0.31, 4 Metcado (Spa). 5. Spezialetti (Ita) 0.34 Tour Feminin, vrouwen. 9e etappe, Langeac - Vernoux-en-Vivarais 1 Polikeviciute (Lit) 115,4 krn in 3.19.19, 2 Boebnenkova (Rus), 3 Lo< wenguth (Fra), 4 Zavirova (Rus) 4 38, 5 Stahurskaya (WRu), 8 Chantal Beltman. 26. Melchers 6.05, 35 Grimberg 9.Ó1 52 Ghita Beltman 23.44, 60. Hillenga 34 39, 70. Van Scheppingen Klasse ment: 1 Somarriba Arrola (Spa) 29.28.25. 2 Pucmskaite (Lit) 0 11. Loewenguth 1.09, 4 Zavirova 1.36, 5 Boebnenkova 2.15, 13 Melchers 8.3'' 32. Chantal Beltman 33.19, 36. Gnmber,' 47.12, 44 Ghita Beltman 1 03 39. 76 Van Scheppingen 2 09.22, 82. Hilleng j 2.27.14. OEFEN voetbal Woensdag: Quick Boys - Ajax (19.30) Donderdag Toernooi Stormvogels (m< Katwijk). FC Lisse 2 Oeostgeest (19.00). Kickers'69-ROAC'79 (19.00). WSB-I-' Leede (19.00); Alphense Boys Real Zara goza (19.30) Ed van der Plas volgt de bal. De rechtbuiten van Katwijk, die vorig jaar nog in het derde speelde, debuteerde verdienstelijk als vervanger van de zieke Karim Hajji. foto taco van df.r eb

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 19