Nedam onderzoekt tunnel Engelendaal lAIIIHIAiJflIH SUPER DE BOER] Anderhalfjaar cel geëist tegen jaloerse echtgenoot 'Ze moeten mij hebben, ik moet hier weg' Regio/Rijn Veenstreek Kraamzorg Alphacare over in Goudse handen w 2.49 Wtr 2.99 Hulshoff Aluminium wijzerplaat voor Gnomon «DAG 16 AUGUSTUS 2000 973 13 saskia buitelaar De kraamzorgafdeling van Al phacare wordt overgenomen door Kraamzorg Mudde uit Goud^. De Goudse organisa tie, die aan zowel particulier als ziekenfondsverzekerden kraamzorg verleent, neemt de werkne mers over van Al phacare dat een miljoe nenschuld heeft De circa 180 cliënten uit de Alphen- se regio zijn daardoor verzekerd van zorg. De Alphense zorgorganisa tie heeft uitstel van betaling aangevraagd. Inmiddels zijn voor de twee thuiszorgpoten al overnamepartners gevon den. Na de kraamzorg blijft al leen de kinderopvang Alphak- ids nog over en een facilitaire stichting waarin wat onder steunend personeel werkt. Currator J. Dorrepaal beves- 'Schuldeisers op voorhand positief tigt de overname door Mudde. Volgens hem gaat het om 43 personeelsleden. Hij legt uit dat, net als bij de vorige twee overnames, er drie maanden zijn uitgetrokken om met de schuldeisers tot een akkoord te komen. ,,De meesten heb ben op voorhand positief ge reageerd", zegt de bewind voerder. Ge- durende die drie maanden vangt Mudde het exploita tietekort op. Directeur J. Woerdman van de Goud se kraamzorg organisatie wil nog niet veel zeggen over de overname. Hij heeft vol gende week een bijeenkomst belegd om het personeel in te lichten. Woerdman wil niet dat de nieuwe werknemers - volgens zijn berekening niet 43 maar 36 personen - het nieuws via de pers te horen krijgen. Hij meldt wel dat de naam Alphacare Kraamzorg blijft bestaan. Buzet fles0.75L7^9- Krachtige rode wijn uit Buzet, zuid west Frankrijk. Een goede begeleider van gegrilde vleesgerechten en kaas. Aanbiedingen zi|n geldig r/m 19 augustus 2000 Vers gegrilde fricandeau MKh*. vers van't mes* per '\50gAfffl Deze mild gekruide fricandeau is traditioneel afgebakken in hete luchtovens. Paprika mix klasse I 3 stuks 3 ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE 'Weg blijft stedenbouwkundig probleem' Leiderdorp gaat onderzoeken of de Engelendaal ter hoogte van het gemeentehuis ondergronds kan. Ballast Nedam krijgt van de gemeente opdracht de quickscan uit te voeren. Het resultaat van het onderzoek wordt over vier weken verwacht. moet of via tunnelbuizen moet Ballast Nedam maar bekijken", zegt Molkenboer. WD-fractievoorzitter Zilver- entant vroeg vorige maand al om zo'n onderzoek. Hij is blij met de beslissing van burge meester en wethouders. ,,Als we toch iets met de Engelen daal doen, laten we de moge lijkheid van ondertunneling dan ook serieus bekijken. In het verleden hebben we daar ook al eens over gefilosofeerd, maar toen werd steeds gezegd dat het technisch niet kan, vanwege al lerlei leidingen en rioolbuizen. Maar dat is nooit goed uitge zocht." Blijkt uit het onderzoek Volgens wethouder Molken - boer heeft Leiderdorp geen ver gaande plannen om de Enge lendaal ondergronds te leiden. „Het onderzoek is bedoeld om te bepalen of we zo'n onder doorgang kunnen betrekken bij de discussie over de centrum- plannen en over het integrale verkeersplan", aldus de wet houder. De quickscan kost 10.000 gul den en moet antwoord geven op de vraag of een ondergrond se doorgang technisch mogelijk en betaalbaar is. „Of dat dan via een verdiepte tunnelbak dat ondertunneling technisch haalbaar is en niet al te veel geld kost, dan moet Leiderdorp dat onmiddellijk doen, stelt de WD'er. In het masterplan voor het nieuwe Leiderdorpse centrum wordt nu nog voorgesteld om de Engelendaal te versmallen. De gemeente wil de ene rijbaan bestemmen voor autoverkeer en de andere reserveren voor een hoogwaardig openbaar ver- voer-lijn. Ter hoogte van het centrumgebied moeten de bei de rijbqnen vervolgens naar el kaar toekruipen, om aan weers zijden een breder voetgangers gebied te maken. „Maar ieder een heeft het steeds maar over de barrièrewerking van de En gelendaal. En niet voor niets. Want hoe je het ook wendt of keert: stedenbouwkundig blijft deze weg toch een probleem", zegt wethouder Molkenboer. den haag/aarlanderveen janneke de jonge „Als hij vanuit zijn aard werke lijk agressief was, had hij een groter strafblad gehad." Voor advocaat B. de Deugd was het gisteren bij de Haagse recht bank zo klaar als een klontje. Zijn cliënt, een 38-jarige man uit Aarlanderveen, mocht niet veroordeeld worden wegens veelvuldige bedreiging en mis handeling. Rechter I. de Vries was het daar niet mee eens. Zij noemde de verdachte 'een man die zijn agressieve buien niet de baas kan'. De bedreigingen en mishan delingen waren gericht tegen de echtgenote van de man, van wie hij inmiddels is gescheiden. Het begon toen de verdachte ontdekte dat zijn vrouw er een vriend op nahield. Jaloezie maakte hem zo ziedend, dat hij haar een paar keer aanviel. Offi cier van justitie M. van der Plas vond dat de verdachte daarom achttien maanden de gevange nis in moet. De eerste confrontatie tussen de twee was in Noorden, vorig jaar zomer. De man zat te vis sen toen de vrouw op haar surf plank voorbij kwam en 'dingen deed die je niet doet als ge trouwde vrouw', aldus de ver dachte. Hij sprong hij in het water en gooide haar naar ei gen zeggen twee keer van haar surfplank. Bij de politie ver klaarde de vrouw echter, dat ze herhaaldelijk met haar hoofd onder water was geduwd en dacht dat ze ging stikken. De man liet het daar niet bij. Hij belde 'de liefde van zijn le ven' en sprak bedreigingen in op haar voice-mail, zoals: „als je de kinderen niet laat bellen blaas ik je flat op." Ook schreef hij haar brieven met dreigende teksten. Zijn advocaat zag in die brieven niets agressiefs: „Dat zijn liefdesbrieven en spijtbe tuigingen van iemand die graag zijn vrouw terug wil." De man liet het niet bij dreigen en trap te bij het nieuwe huis van zijn vrouw in Bodegraven twee deu ren in. De rechter deed haar best om de verdachte wat zelfinzicht bij te brengen. „U hebt aan de lo pende band slechte dingen ge daan doordat u zich zo rot voel de, en kwam het afgelopen halfjaar telkens in aanraking met justitie. Waarom trok u daaruit geen lering?" De man gaf aan dat zijn omgeving het hem ook niet gemakkelijk maakte. Door alle problemen werd hij in de dorpen waar hij kwam veel getreiterd, aldus de verdachte. Psycholoog en psychiater wa ren van mening, dat de man enigszins verminderd toereke ningsvatbaar is. Dat was voor de officier geen reden haar eis af te zwakken: „U Voor het grootste deel wél toerekenings vatbaar." Behalve een celstraf wilde ze de man een verplichte behandeling voor agressieregu latie opleggen. Volgens haar kon het dan weer goedkomen met de Aarlandervener, die een nieuwe vriendin heeft met wie hij wil verhuizen. „Het is goed om ergens anders opnieuw te beginnen", aldus de officier. De rechtbank doet op 29 augustus uitspraak. koord over elzoekers p dichterbij ORP» NT dorp is klaar om de over- mst te tekenen, die een lekerscentrum (AZC) bij tenbrug formeel mogelijk Anderhalve maand gele telden burgemeester en uders de ondertekening st van de gemeenteraad laadsleden eisten meer ijkheid over het onder- )or de jonge asielzoekers, lidelijkheid is er nu, vindt meester Zonnevylle. gemeentebestuur van dorp en het Centraal or- Opvang Asielzoekers steggelden de afgelopen dheel wat over het onder- foor de jongste asielzoe- Maandagavond leggen Heester en wethouders uitaten daarvan voor aan td „Wij hoeven niets aan Ifzet onderwijs te doen, ft komen geen kinderen categorie van 14 tot 18 aar Driegatenbrug", legt vylle uit. Ook verzekerde OA, dat er geen alleen- e minderjarige asielzoe- ama's) naar Leiderdorp ge maand werd al bekend Leiderdorpse asielzoe- hool voor twee jaar te- tan in het oude gebouw 'ding aan de Hoogmade- De school wordt een de uce van de Leidse Me- tachool. De verwachting er 100 tot 120 leerlingen t van wie de eersten zich edelijk medio september Leiderdorpse gemeente- maakte zich anderhalve geleden nog grote zor- rer de kosten van het on- Zo vroegen verschillen den zich af wie voor le'e tegenvallers moet op- 11 Burgemeester Zonne- mdt dat risico's zijn uit- en' ..Nu bovendien is af- 'tan dat het leerlingen- rvan en naar het asiel centrum voor rekening JC0A komt is alles goed *t en is de weg vrij voor ckening van de overeen- Slachtoffer lucht zijn hart over nachtelijke scooterroof bij viaduct Leiden:||iuwe Rijlif hazerswoude-dorp saskia buitelaar Maandagavond, 23 uur. Jeroen Boland (17) heeft net een voet baltraining in Hazerswoude- Rijndijk achter de rug. Het is zoals altijd gezellig met de vrienden uit zijn oude woon plaats, dus hij maakt nog geen aanstalten om naar huis te gaan. Hij parkeert zijn scooter, een zwarte Aprillia met de code SRB-196 op het verzekerings plaatje, bij een vriend voor de deur. De club jongens wandelt naar de Koudekerksebrug, waar ze een tijd staan te praten over hun visplannen voor de volgen de dag. Dinsdagnacht, 1.15 uur. Jeroen doet de tas met natte voetbal kleren op zijn rug en zet zijn helm op. Zijn vrienden gaan lo pend naar huis. Hij start zijn scooter, roept nog wat en rijdt weg, naar zijn nieuwe huis in Hazerswoude-Dorp. Op de Rijndijk passeert hij een stil staande en onverlichte scooter met twee jongens erop. Hij kan maar net langs de rode puch Typhoon die half op het fiets pad staat en hoort niet wat de twee naar hem roepen. „Rare lui", denkt hij nog. Hij rijdt het fietspad naast de Gemeneweg op en kijkt voordat hij het treinspoor oversteekt over zijn schouder. Hij ziet het tweetal over de rijbaan zijn kant op komen. Hun scooter gaat harder dan de zijne en als ze hem passeren kijken de jongens hem aan. „Ze moeten mij heb ben, ik moet hier weg", is zijn eerste reactie. Angst is de twee de. Als ze over het viaduct van rijksweg 11 zijn, verliest hij ze even uit het oog. 1 Dinsdagnacht, 1.20 uur. Jeroen ziet, als hij boven de rijksweg rijdt, de scooter over het fiets pad op hem afkomen. De jon gens barricaderen de doorgang. De passagier springt eraf en als Jeroen hem tot een meter gena derd is, grijpt hij het stuur van de Aprillia en de schouder van Jeroen. „Geef hier die scooter, die is van mij. Ik herken hem", schreeuwt de jongen. Jeroen schreeuwt terug: „Nee, niet mij, ik roep de politie." Niemand hoort hem, want het is totaal verlaten op en onder verbod van acht uur gwnuDE-RUNDUKOp de Herman Heijermansstraat in Ha- Youde-Rijndijk heeft de politie gisterochtend een 27-jarige naar aangehouden, omdat hij met teveel drank op achter [uur zat. Agenten merkten zijn dronkenschap op doordat an abrupt remde. Hij had drie keer zoveel gedronken als staan. De Hagenaar mocht acht uur niet rijden en krijgt loete. achvolleybal op Dorpsplein noEN» Het Dorpsplein in Leimuiden wordt zondag 27 au- isweer één grote zandvlakte. Van tien uur tot half zes kun- iefhebbers meedoen aan het jaarlijkse beach volleybal Lei- |en. Leden van de plaatselijke volleybalvereniging Set Um liden de wedstrijden, waaraan twintig teams deelnemen, [loop is er een beachparty bij café René. De opbrengst gaat goede doelen, zoals de organisatie van de kindervakantie- tdie volgend jaar het 25-jarig bestaan viert. Inlichtingen bij ;el van Bruggen (0172-506542). iterspehniddag in Voorschoten kthoten Een plonsbad met roetsjbaan, spelletjes met wa ltonnen, waterhelmen, sponzen, bekers, emmers, badjes iterpistolen. Dat staat morgen allemaal op het programma ns Splash', een waterspelmiddag op het grasveld aan het i Halsplantsoen in Voorschoten. Het evenement van de de inersorganisatie Vlietwijk begint om half twee. derdorp installeert Rekenkamer iDORP' De personele bezetting van de Leiderdorpse Ge- ïtelijke Rekenkamer is rond. Voorzitter wofdt M. Ritzema nstelveen. De overige leden zijn C. Knoester uit Oegstgeest (Leiderdorpers N. Epker-Laverman en C. van den Beid. De izijn onafhankelijke deskundigen, die geen bestuurlijke len hebben met de gemeente. Taak van de Gemeentelijke nkamer is de doelmatigheid en rechtmatigheid van het ge- itebeleid en de gemeentelijke organisatie te toetsen. ijesrover in Bospark haan den rijn De handtas van een 61-jarige Alphense is ren gestolen in het Bospark in Alphen. Toen ze 's middags het park liep, rukte een jongen op een fiets de tas van haar uder. Sleutels waren de waardevolste spullen die in de tas leiderdorp Het kunstwerk De Gnomon in de Ley- hof krijgt een opknapbeurt. Dat hebben burge meester en wethouders van Leiderdorp besloten. Het vandalismegevoelige glas in de wijzerplaat van het kunstwerk wordt vervangen door aluminium, deels afgezet met hardglas. Sinds de uit drie onderdelen bestaande zonne wijzer van kunstenaar N. Dings twee jaar geleden op het Burchtplein staat, is hij regelmatig het doel wit van vandalen. Zo liep in maart vorig jaar de Belgische hardstenen vloer bescha digingen op en vernielden onbekenden de wijzerp laat en het blau we glas van de lichtbron. Sindsdien is de zonnewij- zerplaat provisorisch afgewerkt met hout Daaraan komt binnenkort een einde. Leiderdorp trekt 10.000 gulden uit om het beschadigde mete orologische instrument te herstellen. De kunste naar kan zich vinden in de oplossing. Binnenkort komt er bovendien een folder uit over alle kunstwerken in de Leyhof. De gemeente verspreidt hem huis-aan-huis. „En dan maar hopen dat de kunstwerken niet meer zo gemakkelijk ten prooi vallen aan vandalen", zegt burgemeester Zonnevylle. foto hielco kuipers geen spoor te bekennen. Dinsdagnacht 2.30 uur. Terwijl Jeroen op het bureau in Leider dorp zijn verhaal vertelt, posten politieagenten op de wegen naar Leiden, Zoeterwoude en Zoetermeer. Na een half uur hoopt Jeroen nergens meer op. Hij geeft een goede beschrijving van de dieven: beiden tussen de 18 en 22 jaar oud, blank, netjes gekleed en zonder helm. Bei den zijn rond de 1,80 meter lang en droegen een kort zwart leren jack. De één heeft blond haar, de ander donker. Dinsdagochtend 5.30 uur. Na een lange nacht is Jeroen ein delijk thuis. Slapen kan hij niet. Door zijn hoofd malen de mo gelijkheden om zijn scooter te rug te krijgen. „Als de mensen het in de krant lezen, herken nen ze misschien de dieven of mijn scooter", peinst hij. Dinsdagmiddag 13.30 uur. Je roen is terug op de plek des on- heils, het viaduct over rijksweg 11. Hij vertelt het verhaal en moet op sommige momenten zijn tranen bedwingen. Hij hoopt op reacties, maar wil met zijn verhaal mensen ook waar schuwen. „Je leest erover in de krant, maar je verwacht nooit dat het jou gebeurt. Zeker niet in zo'n dorp als dit. Ik rijd wel vaker in het donker over deze weg en ik voelde me hier altijd veilig. Nu niet meer. Morgen zorg ik na de voetbaltraining dat ik vóór elf uur thuis ben. En een nieuwe scooter hoeft voor lopig ook niet, ik zou er niet mee over straat durven. Trou wens, daar moet ik eerst weer anderhalf jaar voor werken. Die vorige heeft 3400 gulden gekost. Hij was niet verzekerd tegen diefstal, dat kost wel 2000 gul den per jaar." Verslagen staat hij, met de over bodige helm in zijn hand, te praten op het viaduct. Zijn blik steeds gericht op de plek waar hij zijn scooter voor het laatst zag. Een politiebusje stopt, nieuwsgierig naar het opmerke lijke tafereel op het fietspad. De agenten weten van de roofover val en zijn extra alert op jon gens met scooters en helmen. Als ze doorrijden zegt de agent: „Ik hoop dat het verhaal in de krant je wat oplevert." Jeroen mompelt: „Ik ook." het viaduct. De jongen trekt en duwt. Jeroen is doodsbang en in een vlaag van verstandsver bijstering haalt hij de sleutel uit het contact. De bestuurder van de scooter stapt af en haalt een mes van 25 centimeter tevoor schijn. Hij grijpt Jeroen vast en dreigt: „Als je afstapt, doen we je niets." In paniek stopt hij de sleutel terug en stapt af. Hij heeft niet in de gaten wie er op zijn scooter stapt, overrompeld door de angst dat de messen trekker hem iets aandoet. „Onthoud het verzekerings nummer", schiet het door zijn hoofd. Maar als hij zijn blik op de wegrijdende scooter richt, ziet hij dat de dieven daar al aan hebben gedacht. Het gele plaatje is omgebogen, zodat de letters en cijfers onzichtbaar zijn. Jeroen rent een stuk achter de twee scooters aan, die terug rijden over de Gemeneweg. Hij Jeroen Boland, met alleen nog zijn bromfiets helm, op de plaats van de beroving: „Een nieuwe scooter hoeft voorlopig ook niet. Ik zou er niet mee over straat dur ven." foto hielco kuipers ziet ze afslaan naar Leiden. Dinsdagnacht, 1.22 uur. Jeroen is boos en machteloos. Hij pro beert de aandacht te trekken van passerende automobilisten, in de hoop dat iemand met hem achter de dieven aan wil. Maar niemand stopt. Hij geeft op en haast zich terug naar zijn vriend in het dorp, waar hij 112 belt. De vader van zijn vriend rijdt in zijn auto nog naar Lei den, maar van de scooters is

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 13