Buit overval onbekend 'Een paard weerspiegelt het gedrag van een mens' 'Leden doelbewust onwetend gelaten over vertrek dirigent' Huis burgemeester Van der Sluijs mikpunt van vandal Duin Bollenstreek MAANDAG 14 AUGUSTUS 2000 Paarden stonden in het middel punt van de belangstelling het afgelopen weekeinde tijdens de Hippomania in Lisse. Heel veel grootse shows en wedstrijden werden georganiseerd op het terrein aan de Rooversbroek- dijk. Paardenfluisteraar Piet Nibbelink uit Haarlem hield za terdagmiddag een wel zeer in drukwekkende show. Bijna zonder woorden wist hij binnen een half uur een relatie met een paard op te bouwen. Een paard dat hij vooraf nooit gezien had, laat staan dat hij er enige oefe ningen mee had kunnen afwer ken. Gevoel, daar draait alles om, zei Nibbelink vooraf. „Een paard weerspiegelt het gedrag van de mens. Het gaat om be grip tussen mens en paard. Pra ten is daarbij niet nodig, schreeuwen al helemaal niet om een paard iets te laten doen wat jij wilt. Je moet het vergelij ken met een wachtkamer van de tandarts, die vol zit met mensen. Niemand zegt iets, maar toch kun je zien wie er bang is. Datzelfde geldt voor de relatie met paarden. Zij voelen aan wat jouw stemming is. Ben je bang, dan weet het paard dat er 'iets' niet in orde is. Ben je onrustig, dan zal het paard dat ook zijn." Met zijn demonstratie liet Nibbelink zien hoe hij in heel korte tijd een band opbouwt ben. Mentaal gezien dan. Ik wil Paardenfluisteraar Piet Nibbelink in actie. „Ben je onrustig, dan zal het paard dat ook zijn." i paard. In het begin i geerde hij het dier volkomen, druk en angstig, hin- vriend van hem zijn, toch de leider zijn." En dat gebeurde. Een c nikte en had aandacht voor al- de bovenlip van het paard les om zich heen. „Nu gaat het maakte hem al rustiger. En dus erom te laten zien hoe sterk ik werd het tijd om met het paard Studeren in deeltijd aan de Universiteit Leiden Voorlichtingsavond maandag 21 augustus SlR1 Universiteit Leiden echt aan het oefenen te slaan. Welhaast zonder geluid maakte Nibbelink duidelijk dat het paard in draf moest gaan lopen. Het enig zichtbare signaal daar toe gaf hij met een kleine bewe ging, vanuit zijn enkels. En het paard ging in draf. Om weer 'gewoon' te gaan lopen, maakte Nibbelink zich klein, midden in de ring die twintig bij twintig meter groot was. Zijwaartse stapjes leren was de volgende opgave. Met een touw zwaaide hij in de lucht. „Dat touw is slechts een verlengstuk van me zelf, hiermee maak ik mezelf groter. Ik ga het paard er niet mee slaan, dat is onprettig voor hem en ook totaal onnodig." Echt makkelijk ging dit niet, maar toen de leerling een paar kleine zijwaartse bewegingen maakte, was de beloning een ferme knuffel en een handje graan. En op die voet ging Nib belink door, met als resultaat dat de passen uiteindelijk al heel goed gingen. Eenzelfde soort band bouwde Nibbelink op met een kleine Shetland-po ny. „Dat zijn echte draken, ze zijn voor niets en niemand bang en kunnen heel eigenwijs zijn." En dat bleek tijdens de demonstratie. Met wat harder fluisteren moest dit mini-paardje doen wat de meester hem vroeg. En ook dat lukte. Behalve het 'paardenfluiste- ren', was er nog veel meer te bekijken tijdens de Hippoma nia 2000, het paardenevene- ment dat voor de vijftiende keer werd georganiseerd. Veel spring- en dressuurwedstrijden werden gehouden en ook een grote vosssenjacht stond op het programma, evenals een mooie rondgang door de Bollenstreek. De paardenlunch die daarop volgde, was een evenement op zich. Alle paarden mochten chique lunchen vanaf een keurig ge dekte tafel. Allemaal op rij kon den de viervoeters hun buik rond eten aan heerlijk fruit, brood en sla. Ex-voorzitter Harpe Davids Henk Bouwmeester: monique Ondemocratisch, dictatoriaal en immoreel. Zo omschrijft voormalig voorzitter van muziekver eniging De Harpe Davids uit Noordwijkerhout Henk Bouwmeester het besluit van het bestuur om dirigent Aart de long te ontslaan. Hij kan zich nog steeds niet verenigen met de gang van zaken rond het gedwongen vertrek van De Jong als lei der van de harmoniekapel. Bouwmeester zegt zich sterk gemaakt te heb ben voor het aanblijven van De Jong. Maar het bestuur van de muziekvereniging vond volgens hem in meerderheid dat er langzamerhand uitge keken moest worden naar een andere dirigent. Dat was tot daar aan toe, vond Bouwmeester. „Maar het feit dat de leden nooit betrokken zijn geweest bij deze beslissing, daar heb ik me totaal niet in kunnen vinden. Ze zijn genegeerd, gepas seerd en met opzet onwetend gelaten over een voor alle leden zo belangrijke kwestie. Ik heb dat helemaal niet kunnen begrijpen en dit is voor mij de ware reden geweest voor mijn opstappen." „Ik heb diverse voorstellen gedaan om het be stuur te bewegen de leden te betrekken bij het ontslag van De Jong. Maar alles werd van tafel ge veegd. Telkens stond ik tegenover vijf bestuursle den, die de grootste maat oorkleppen op hadden. Uiteindelijk werd buiten mij om per brief de diri gent ontslagen, hij mocht alleen nog bepalen hoe lang hij De Harpe Davids wilde blijven leiden", aldus Bouwmeester, die zich vreselijk opgewon den heeft over uitspraken van bestuurslid Dick Snel eerder deze week in deze krant. Zeker het feit dat Snel meldde dat Bouwmees ter het vertrek van de dirigent door zijn daden minstens bespoedigd heeft, is onwaar volgens de voormalige voorzitter van De Harpe Davids. „Ja, het is zo dat ik tijdens een repetitie uit mijn rol ben gevallen. Ik heb vice-voorzitter Klaartje Pas- schier de deur gewezen. Maar het was ook zo dat ik al een paar nachten niet geslapen had, ik was mezelf niet. Het is niet goed te praten, maar ik heb wel de andere dag Klaartje gebeld en mijn ex cuses aangeboden. Ik vind het zelf heel belangrijk nu, dat bekend wordt waarom ik werkelijk ben vertrokken als lid en als voorzitter bij De Harp. Ik kan me er gewoonweg niet mee verenigen dat de leden geen zeggenschap kregen in het al dan niet wegsturen van onze dirigent", aldus Bouwmees- De Harpe Davids treedt zaterdag 26 augustus voor het eerst weer op. Vanaf 11.00 uur geeft de muziekverening een openluchtconcert op het Marktplein in Noordwijkerhout. Tas van schouder geroofd noordwuk Op de Nieuwe Zeeweg in Noordwijk is zondag te gen middernacht van een 25-jarige Leidse haar schoudertas ge stolen. Een passagier van een passerende scooter rukte de tas van haar schouder. In tas zat onder andere een portemonnee met honderdvijftig gulden. Fietsster botst op snorfiets noord wuk» Een 66-jarige Noordwijkse kwam zondag om twee uur in de middag op de Northgodreef in Noordwijk met haar fiets ten val en brak daarbij haar pols. Ze week uit voor voetgan gers en kwam in botsing met een haar tegemoetkomende 48-ja- rige snorfietser uit Nieuwkoop. Die bleef ongedeerd. Goed seizoen voor Hobaho lisse Bloembollenveiling Hobaho draait een tot nu toe zeer voorspoedig seizoen, met de topdrukte van september nog voor de boeg. Sinds de start op 11 juli hebben ruim 100.000 kratten de klok gepasseerd. Voorlopig hoogtepunt is de dagomzet van 1,1 miljoen gulden afgelopen dinsdag. Volgens Hobaho valt de oogst dit jaar tegen. Toch is de aanvoer van tulpen, narcissen, hyacinten en andere bolgewassen groeiende en is de kwaliteit hoog. Hobaho heeft een marktaandeel van circa 75 procent. Kinderactiviteiten in Zomerhof lisse In de Keukenhof zijn gedurende de tentoonstelling Zo merhof elke dag activiteiten speciaal voor kleine kinderen. In het Oranje Nassau Paviljoen zijn knutselworkshops, er is een doolhof, en op de picknickweide. staan diverse speeltoestellen. Op 16 september wordt een Kinderdag gehouden met het the ma 'Olympisch Vuur'. De Zomerhof is elke dag open van 9.00 tot 18.00 uur. Volwassenen betalen 15 gulden entree, kinderen van 4 tot 12 jaar de helft. Wandelen door Berkheide katwijk De afdeling Leiden van het IVN (Instituut voor Natuur- en Milieu-educatie) organiseert woensdag 16 augustus in sa menwerking met de VW Katwijk een wandeling in het duinge bied Berkheide. Belangstellenden voor de rondleiding van twee uur moeten zich om 19.30 uur melden bij de Soefi-tempel. Vervolg van voorpagina Toen het personeel de Albert Heijn aan het Bonnikeplein in Noordwijk vanochtend binnenging, was er volgens manager T. van Duin nog niets aan de hand. Van Duin was zelf nog niet aanwezig toen zijn winkel werd over vallen. Wie van zijn personeelsleden door de overvallers werd verrast en hoe dat ging, kon hij daardoor nog niet zeggen. Ook de politie deed vanmorgen nog geen mede delingen. Die was de getuigen nog aan het horen. De buit van de overval is niet bekend. Filiaalmanager Van Duin arri veert even na achten en moet van zijn personeel horen wat er is gebeurd. Met een steeds gro ter groepje personeelsleden staat hij het eerste uur van een afstandje toe te kijken hoe de politie de AH-vestiging aan het Noordwijkse Bonnikeplein doorzoekt. Ook vanaf de balkons van de flats aan het Bonnikeplein wordt het winkelpand in de ga ten gehouden en zélfs uitge breid gefotografeerd. Omwo nenden die de helikopter ge hoord hebben, komen één voor één een kijkje nemen. Klanten vragen bij de afzetting aan de politie of ze niet toch naar bin nen mogen en druipen dan te leurgesteld af. Arriverend personeel wordt snel op de hoogte gebracht van wat er is gebeurd. Om half ne gen hebben zich ongeveer twintig personeelsleden buiten verzameld, een deel van hen in het opvallende blauwe AH-uni- form. Alleen de allervroegsten dwenen. waren getuige van de overval. Zij zijn veelal door emoties niet aanspreekbaar of druk bezig de gang van zaken zo goed moge lijk te reconstrueren. „Had jij De Albert Heijn aan het Bonnikeplein in Noordwijk is vanochtend overvallen. De politie doorzocht de winkel, maar de overvallers foto nou de muziek al aangezet?' één van de dingen die ze van kaar willen weten. En af breekt een passant de span toe ning. „Gaan jullie nog werken vandaag?" wil een oudere dame weten. Het antwoord op die vraag kon Albert Heijn nog niet ge ven. Het bedrijf heeft een eigen protocol dat bij overvallen wordt afgewerkt om het perso neel bij te staan, was een ploeg van kantoor onderweg Noordwijkse vestiging, Paardenfluisteraar Piet Nibbelink steelt de show op Hippomania Lisse ANNO 1975 noordwuk maruke den hollander Het huis van Noordwijks burgemeester Van der Sluijs is de afgelopen week mik punt geworden van vanda len. In de nachtelijke uren werden drie ruiten kapot ge gooid. Twee grote ramen van dp woonkamer en een ruit van een kamer op de eerste eta ge gingen aan diggelen. Al leen de buitenste lagen van het dubbelglas sneuvelden door de bekogeling met gro te stenen. Van der Sluijs is zelf op va kantie in het buitenland. Lo co-burgemeester Th. Sweers werd door buren op de hoogte gesteld van de ver nieling. Sweers heeft voor alsnog geen idee in welke richting de dader moet wor den gezocht. Sweers: „Het politieonderzoek loopt nog. Maar nierpand in de buurt heeft iets gezien of ge hoord." Hoewel hij wijst op de vele vernielingen die met maat in de wijk Duinpark wordeïO 1 dit dus ook oUg de noemer gewoon v< stj lisme' zou kunnen geschaard, geeft hij het er alle schijn v; dat de stenengooier do wust zijn agressie op de gemeesterswoning hee botvierd. Andere in de rij van geschakeld la's waartoe het huis Van der Sluijs behoort ven ongemoeid. uitdeLeidsch DagbladAROIIEVEN ANNO 1900 Dinsdag 14 Augdstus HAZERSWOUDE - Gistermorgen om kwart over zes sen zag men vóór het kerkgebouw der Ned.-Herv. Gem. 9 open wagens staan, waarop 71 frissche en levenslustige knapen en meisjes hadden plaats ge nomen. De commissie der vereeniging 'Trouw Schoolbezoek' die met de jongelui een uitstapje zou maken naar Rotterdam, de leden der 'Harmonie', de belangstellende ouders en familiebetrekkingen, het vaandel, kortom alles was present en onder de vrool- ijk tonen van trompetten en fluiten stelde de stoet Donderdag 14 augustus LEIDEN - De heer J. Sjaardema, adjunct-directeur van Autorama, is niet erg te spreken over het Leidse gemeentebestuur. Hij is nogal boos over de weige ring van B. en W. om toestemming te verlenen voor de vestiging van een Autorama Warenhuis in het vroegere complex van Tokheim aan de Lpmmen- schansweg. Zoals bekend hebben B. en W. in een brief aan de maatschappij, die de Autorama's ex ploiteert, geschreven dat het betreffende terrein een industriële bestemming heeft en dat zij daar niet van willen afwijken. De afwijzende beslissing van het Leids gemeentebestuur kwam volgens de heer Sjaardema voor Autorama als een verrassing. "Een paar maanden geleden hebben we een gesprek ge voerd met wethouder Van Aken (Economische Za ken), waarin we uitvoerig hebben uiteengezet waar om volgens ons Autorama een aanwinst voor de ge meente Leiden zou zijn. In principe was de wethou der het met ons eens", zegt de heer was hij bereid onze zienswijze in het spreken. Het komt dan wat vreemd over der meer te horen krijgt, dat deze zaak met gaat, omdat het gebied een andere heeft. "In ieder geval zou de vestiging de een aantal Leidse middenstanders de heer Sjaardema. "Autorama is namelijk denstand-warenhuis, waarin ruimte wordt huurd aan middenstanders uit verschillende bf1^1 ches. De huurprijzen liggen lager dan re winkelcentra".. WASHINGTON - Generaal Anthony C. McAulü dsf 'held van Bastogne' die wereldvermaard werd f n tijdens de Tweede Wereldoorlog op een Duitss gf( matum waarin op zijn overgave werd aangedro )rg te reageren met het kernachtige antwoord: 'nu A op 77-jarige leeftijd aan leukemie overleden. RIJNSBURG - Een pilsje in de ene hand, een bos bloemen in de andere. Zo werd Willem van feestend Rijnsburg in een karos het veld van Rijnsburgse Boys opgereden. Samen met Frans lieftallige dame, op weg naar de aftrap voor de wedstrijd tegen AZ'67. foto archief leidschi aa zich in beweging. Te Boskoop lag een feestelijk versierde te wachten, die het gezelschap door den de plaats der bestemming zou voeren. De door het heerlijkste weder, dat men zich kan, begunstigd werd, zal ongetwijfeld onuitofcrz bare indrukken in de jeugdige hoofden en har del achterlaten. Wat wordt er op zoo'n dag veel en geleerd! Wat een zegen gaat er uit van een vereemgi^g 'Trouw Schoolbezoek"

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 14