Toernooi TIJGERS Sport VVSB heeft ontzag voor Alaves: 1-10 Golfer Lafeber ontevrq, SPORTagendai Alle Leidse toppers vechten om vette buit Veid§ch_Dagb^ Hockeyploegen kunnen geen potten brel| CIRCUIT in cijfers Stand Leidsch Dagblad Tennis Circuit L-I.A.M. EMawi VRIJDAG 11 AUGUSTUS 2000 Politie houdt honkballers aan haarlem Drie spelers van het nationale honkbalteam van Cu ba zijn wegens winkeldiefstal aangehouden bij een warenhuis in de Haarlemse binnenstad. De drie hadden de kleding enkele uren eerder gestolen in een kledingzaak in winkelcentrum Schalkwijk. Uit de tassen van de Cubanen kwamen enkele broe ken en een leren riem tevoorschijn die ze in Schalkwijk hadden gestolen. Cuba is deelnemer aan de Haarlemse Honkbalweek. Na verhoor werden de drie vrijgelaten. Gisteravond in de wed strijd tegen de Verenigde Staten maakten de drie weer deel uit van de selectie. Ajax opent nieuw complex in Kaapstad kaapstad Ajax-voorzitter Michael van Praag heeft gisteren in Kaapstad het nieuwe jeugdcomplex van Ajax Cape Town ge opend, Ikamva (De Toekomst) geheten. De kosten van de bouw bedroegen drie miljoen gulden. Het complex bestaat uit vijf voetbalvelden, een sporthal, zeven kleedlokalen en ruimtes met medische faciliteiten. Ikamva biedt voorts kantoorruimte en vergaderzalen en kan dienst doen als clubhuis. Door het sa menwerkingsverband met Ajax krijgen Zuid-Afrikaanse talenten de kans stage te lopen in Amsterdam. Deel tribune Anfield Road gesloten Liverpool Liverpool moet een tribune van het stadion aan An field Road tijdelijk sluiten. De gemeente acht de veiligheid van de supporters niet voldoende gegarandeerd. Zondag speelt Li verpool een oefenwedstrijd tegen Parma. De bewuste tribune is drie jaar oud, maar tijdens een wedstrijd in mei waren er be richten over instabiliteit. De werkzaamheden om het tribune deel te stutten, zijn in volle gang. Op 19 augustus, voor de eerste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Bradford City, ver wacht de club weer het volledige stadion te kunnen gebruiken. Inter leent Panucci uit aan Chelsea londen Inter heeft haar Italiaanse international Christian Pa nucci voor één seizoen verhuurd aan Chelsea. De 27-jarige ver dediger speelde eerder voor Genoa, AC Milan en Real Madrid. Hij voetbalde nog maar een jaar bij Intemazionale, waar hij het niet zo goed kon vinden met coach Uppi. Montalvo mag van Cuba niet naar OS madrid Wereldkampioene verspringen Niurka Montalvo dreigt de Olympische Spelen mis te lopen. Het Cubaans olym pisch comité weigert haar voor Spanje te laten uitkomen. Mon talvo is Cubaanse van geboorte, maar trouwde in mei 1999 met een Spanjaard. Vorig jaar veroverde ze voor Spanje in Sevilla de wereldtitel. De Cubaanse autoriteiten vinden dat Montalvo eerst de statutaire termijn van drie jaar moet wachten, voor ze haar nieuwe land olympisch mag vertegenwoordigen. nieuw vennep/runsburg Binnen het LD Tennis Circuit beschikt het Open Kampioen schap van de Haarlemmermeer bij de BI-mannen over de vet ste hoofdprijs van het seizoen. Met de kans op 1200 gulden in het vooruitzicht hebben alle toppers uit de Leidse regio zich dan ook in Nieuw Vennep ge meld. Van hen zijn Marco van Trigt, Marco Visser, Mark Flei- scheuer en Tjeerd Star in het schema van 64 deelnemers in middels doorgedrongen tot de kwartfinales, die vandaag wor den afgewerkt. Bij de BI-vrou wen, die in een schema van 32 deelnemers om een eerste prijs van 800 gulden strijden, bereik te Heddy Boers reeds de beste vier ten koste van Merel Aal- ders. Behalve de als topfavoriet ge noteerde Van Trigt en de als derde ingeschaalde Fleischeuer behoorde ook het nummer twee van de plaatsingslijst, Jas per de Regt, tot de voornaamste kandidaten voor de hoogste hoofdprijs in het LD Tennis Cir cuit. De speler van competitie hoofdklasser Dekker Tennis bleek nog onvoldoende her steld van zijn eind juni opgelo pen schouderblessure. De Regt had als geplaatste speler een vrije doortocht in de eerste ron de en stuitte in de tweede ron de meteen op Star, die als be- NOORDWUKERHOUTVVSB liep gisteravond tegen een 10-1 nederlaag op tegen Alaves. De Spaanse club, die uitkomt in de 'Primera Divison', speelde gisteravond een wedstrijd tegen de Noordwijkerhoutse eersteklasser, omdat WSB de afgelopen dagen de accom modatie aan de Spanjaarden ter beschikking had gesteld. Veel verder ging de dankbaar heid van de Spaanse club niet. Alaves bleek niet bereid om WSB te ontzien. Na een 1-5 ruststand (doelpunt René van der Meer) schoot Alaves, dat zonder Jordi Cruijff speel de, nog vijf doelpunten achter doelman Ma- rek Kujach. Toch was WSB-trainer Rob Bian- chi best tevreden over zijn ploeg. „Het was een nuttige oefenwedstrijd. Alaves heeft heel handige voetballers. Ik denk dat we van avond tegen de onderkant van de selectie speelden. Dat was te merken, want die jon gens waren gedreven. Ik vond dat we zelf te veel ontzag hadden voor de tegenstander. Ik vond ook dat de uitslag iets te hoog is uitge vallen." Op de foto maakt ex-Groningen spe ler Magno zich op om een strafschop achter doelman Kujach te schieten." FOTO TACO VAN DER EB milton keynes anp Na de eerste ronde van het Brits Masters stond het gezicht van golfer Maarten Lafeber nog net niet op onweer. Hij was uiterst ontevreden over de 71 die hij op de Duke's Course van Golf club Woburn had laten note ren. De 25-jarige Eindhovenaar is met zijn score - één onder par - slechts gedeeld 59ste in het 156 man tellende veld. De enige Nederlandse deel nemer aan het met 2,9 miljoen gulden gedoteerde toernooi - Rolf Muntz is nog steeds met vakantie - begon met twee bo geys op de eerste vijf holes, maar met birdies op zijn ne gende tot en met elfde hole werd de schade hersteld. „Maar niet voldoende", aldus Lafeber die vorige week met zijn zesde plaats in het Scandi navisch Masters zijn voor 2001 helemaal vj f Met drie ton aan j staat hij op de 82ste de Europese jaarrai 5 beste 115 ontvangen einde van het seizoen -1 bewijs voor de reeks 'f den van volgend jaar. De nummer vier v; s reldranglijst, de Scl Montgomerie, voert ment van het Brits Mc met 64 slagen. Op een de Zimbabwaan Mark In het Fins Masters, S strijd van de Challei staat Robert-Jan Dei11 68 slagen op de gedee plaats. De Nijmegen drie slagen achtersta Zweed Pehr Mag 1 Hayo Bensdorp viel staat na een 76 in 1 ment 127ste. Vrijdag Amstel Cup 19.30: Rijnsburgse Boys-Sparta (19.00), Telstar-Ter Leede, Noordwijk-Excelsior, ADO Den Haag-Kat- wijk Zaterdag oefen (14.30): Katwijk-Quick (15.00), Valken'68-Sportlust, FC Lisse- Ajax, Spakenburg-Quick Boys. s-'Graven- zande-WSB (16.00). ARC-DHC (16.00), Oegstgeest-ARC 2, Hazerswoudse Boys- Semper Altius, Koudekerk-De Zwervers, Leiden-Roodenburg (12.00), RCL-UVS, Rijnsburgse Boys-DWS Zondag oefen (14.00): St. Michielsgestel- Alphense Boys, Foreholte-FC Lisse, Cor Pieterse toernooi met Altior-KDO en DOSR-Nic. Boys bridge Leiden: Denksportcentrum' Zomerdrives (iedere dinsdag 19.45) cricket Leiderdorp: Leidse kampioenschappen met LOHC, Forescate en Roomburg (zo. 10.30) honkbal Leiden: Denksportcentrum den (iedere woensdag 19.45) Amsterdam: Lost Boys toerno LEAGUE: Alphians-Domstadl Vrouwen EERSTE KLASSE: Run-Alphia Nieuw Vennep: Kamp Haarlen Leiderdorp: Triatlon De Zijl/LGB (zo. 8.30 uur) paai e Wassenaar: Derby Dravers (zo) u Beverwijk: Kortebaandraverij.; De Lier: Kortebaandraverij (za Wi Leiden: Swift De Bult Schiph 65 km (8.30-12.00) Lisse: Ter Specke Duintocht3 g schermde speler over het hoofd was gezien. De dit seizoen in de BI-regionen teruggekeerde Warmonder won wel de eerste set, maar werd zo gehinderd, dat hij toen al wilde opgeven. Het uitvallen van de baanver- lichting redde De Regt nog een dag, maar ook 24 uur later moest hij toch vaststellen dat hij niet meer verder kon. In de kwartfinales speelt Van Trigt tegen Willem Visser. Voor malig Leids Bl-Master Tom Bulters treedt aan tegen Leids districtskampioen Marco Visser en Fleischeuer moet afrekenen met de Haarlemmmer Maurice van der Weele. Albert Robben is de volgende opponent van Star. Bij de vrouwen versloeg Mar- jet Groenleer na een snelle ope ningsset met 6-0 toch pas met 7-5 in de derde set van de van vakantie teruggekeerde Ingrid Kruit. De nederlaag schaadde de speelster van Zee Duin amper. Reeds in juni had Kruit al voldoende circuitpunten bij elkaar geslagen om zich van deelname aan de afsluitende Masters te verzekeren. Net als bij de BI-mannen overheersen ook de Leidse BI-vrouwen de deelnemers lijst. De enige vreemde eend in de bijt is Marloes Verkerk van Zandvoort, die gisteravond in de kwartfinale Femke de Boer in twee korte sets uitschakelde. De paring van de kwartfinales in de onderste helft van het amstelveen gpd/anp schema luidt Linda Verhoeve tegen Groenleer en thuisspeel- ster Renee Crama tegen de als tweede getipte Ingrid van der Plas. Waar in Nieuw Vennep de poen toch grotendeels het uit gangspunt is, geldt bij het de monstratie B-toernooi van Rijnkanters voor een aantal dertigers de eer hun beste kun nen te showen aan de vele deel nemers in Cl, C2, Dl en D2. Elke avond vormen negen B-dubbels met onder anderen de ervaren nationaal veteranen- kampioen Freek van der Capel- len en drie spelers uit de forma tie van de landskampioen man- nencompetitie Zee Duin, Jan- -Willem Lugthart, Mark Flei scheuer en Jeroen Boogmans, de hoofdschotel van het pro gramma. Kampioenschap van de Bollenstreek, TV Nieuw Vennep. HEB1, eerste ronde: F. Stokman - P. de Bruijnw.o.; Tj. Star-G. van Solinge6-l 6-1. Tweede ronde; M. van Trigt (1) - F Stokman 6-2 6-1: D. van Veen - J. Bus ker 4-6 6-4 6-0; M. Rusman - K Ko renhof 6-0 6-2, W. Visser - M. de We ger 7-5 6-2; T. Bulters - M. Lexmond 6-1 6-1; M. Swaan - E. Ravensbergen 4-6 6-2 6-1; P. v.d. Weele (4) - R. Liefbroer w.o. wegens familieomstandig heden; M. Visser (5) - R. van Oosten 6-3 6-4; P. van Hal - I. Harting w.o. wegens blessure. M. v.d. Weele - J. de Pijper 4-6 6-2 6-4; R. de Boer - J. Poot 6-1 6-1; M. Fleischeuer (3) - G. Westerbeek 6-1 6-4; A. Robben - F. Vogel 2-6 6-2 6-4, P. Visser - J. Oosterhoff w.o.; N. Ravensbergen - B. Spee 7-5 3-6 6-2. Tj. Star - J. de Regt (2) 3-6 6-3 opgave wegens blessure. Derde ronde: M. van Trigt 1- D. van Veen 6-0 6-0; W. Vis ser - M. Rusman 7-6 6-3; T. Bulters - M. Swaan 6-1 6-2; M. Visser (5) - P. v.d. Weele (4) 6-0 6-3; M. v.d. Weele - P. van Hal w.o.; M. Fleischeuer (3) - R. de Boer 6-3 6-3; A. Robben - P. Visser 6-2 6-2; Tj. Star - N. Ravensbergen 6-0 6-3. DEB1, eerste ronde: T, Waayer - M. ten Berge 6-2 6-3. Tweede ronde: H. Boers (1) - T. Waayer 6-0 6-0; M Aalders - M. van Keulen 7-6 6-4; F. de Boer (4) w v K. Huijg; M. Verkerk - A. Wissink 6-3 6-3-, L. Verhoeve - E. Kulk 6-2 6-0; M. Groenleer - I. Kruit (3) 6-0 4-6 7-5: R. Crama - T. Nossik 6-1 6-3; I. v.d Plas (2) - D. v.d. Eem 4-6 6-1 6-4 Kwartfinales: H. Boers (1) - M. Aal ders 6-1 6-4, M. Verkerk - F. de Boer (4) 6-0 6-3. In cijfers is het Nederlands mannenhoc keyteam in een week tijd niet veel opge schoten. Vorige week won de ploeg van bondscoach Maurits Hendriks in Hamburg met de kleinst mogelijke marge van Zuid- Korea (1-0). Gisteren was het verschil ook slechts één treffer (3-2). Ook het Neder landse vrouwenteam kon geen potten bre ken. Oranje verloor met 2-1 van Groot-Brit- tanië. De Koreanen zijn niet de grootse kans hebber op olympisch goud, maar goed ge noeg om tegen te oefenen. Met de beste wil van de wereld glibberden ze gisteren in Amstelveen over het natte Sydney-veld, een kopie van de olympische kunstgrasmat. Bij de eerste drie strafcorners van de Aziaten was de stop een lachertje. „Wij zijn dit veld al gewend. Je ziet wat voor problemen je hebt, als het vreemd voor je is", zei de toe kijkende recordinternational Jacques Brinkman, die de training heeft hervat en op tijd fit hoopt te zijn voor de Spelen in Sydney. Nederland krijgt zaterdag en zondag nog twee kansen om het beter te doen. Drie keer oefenen tegen een land als Korea vindt Hendriks een luxe. „Want het is voor de meeste landen een groot probleem een goed oefenprogramma te draaien. En wij spelen misschien voor vertrek naar Sydney ook maar twee 'interlands met de volle ba sis. Dat is niet veel." En, benadrukte Hendriks, het' is wachten op Teun de Nooijer. De lichte hamstring blessure hield hem gisteren nog aan de kant, maar als de handige balkunstenaar weer in de aanval opduikt, ziet Oranje er heel anders uit. „Jongens als Klaver en Van Esseveldt doen al heel goed mee in snelle combinaties, maar in de cirkel is hun ren dement onvoldoende", constateert Hen driks. Daarom beschouwde Hendriks de winst van gisteren als een klein stapje in de goede richting. „Hoewel dat stapje wel iets groter had mogen zijn. Maar we nemen nu een maal geen enkel risico met blessures. Op een gegeven moment hadden we meer dan 800 interlands op de bank zitten en dat merkje dan in het veld." Na dit weekeinde wil Hendriks verder met de groep, die naar Sydney afreist. Twee spelers, onder wie een keeper (Van der Struyk of Vogels), moeten nog afvallen. De nummers zeventien en achttien mogen wel mee, maar worden in Australië sl< - ter de hand gehouden. Het olymp f komen ze niet in. Vrouwenteam De Nederlandse vrouwen zage* strafcorners de mist in gaan. Viei voor tijd maakte Groot-Brittannii nende treffer (1-2). Het was niet 0 Oranje liet zien. Positief was dat d blessures herstelde Margje Tee- Mijntje Donners weer meespeeld genoemde bracht met een scl backhand Oranje nog op voorspro Bondscoach Tom van 't Hek ha c verklaring voor de nederlaag. „H e slapjes, te vrijblijvend. Als je I team als Groot-Brittannië niet procent bij de les bent, ga je ondei C Het herstel van de geblesseerc Mosbach en Myrna Veenstra verlo r spoedig volgens de bondscoach, schijnlijk begin volgende weel maakt wie na Mieketine Wouters i Petri de derde afvalster wordt b 19-koppige selectie van het vrouwenelftal. Oranje oefent drie uur ook in Amstelveen teg< e land. Heren Enkel BI 1. M.A. Fleischeuer (LTC Zee en Duin) 2. T Star (LTC Zee en Duin) 3. R. Bermudez(De Merenwijk) 4 J.P Boogmans (LTC Zee en Duin) 5. M.J. Visser (Oegstgeester LTC) 6. M. Kalkhoven (LTC Zee en Duin) 7. C.J. de Regt (T V Dekker Tennis) 8. J. Koemans (De Metselaars) Heren Enkel Cl 1E C. Hinnen (T.V. Tennispark Jonkers) 2 R Oostdam (T.V De Boekhorst) 3.D Brunsveld (T V. Forescate) 4. M de Weger (Oegstgeester LTC) 5 R Rommers(T V. Nieuwe Sloot) 6. D.M. Harmzen (LTC Lisse) 7 M Voskuyl (Oegstgeester LTC) 8. S.M Harmzen (LTC Lisse) Heren Enkel Dl 1B.F.G. Abrahams (TV DekkerTennis) 2. J van Teijlmgen (LTC de Munnik) 3. S Brugman (LTC de Munnik) 4 M R. van de Bor (Zoeterwoudse TC) 5 M v.d Voet (TV Dekker Tennis) 6 J Herweyer (Oegstgeester LTC) 7 P. Scheurwater (TC Bollenpark) 8. D. Graaff (Katwijkse LTV) Dames Enkel BI 1. H. Boers (TC Unicum) 2. L. Verhoeven (TV Forescate) 3. I. Kruit (LTC Zee en Duin) 4. A. Oosters (De Lobbelaer) 5. B. van der Gugten (De Merenwijk) 6. L. v.d. Plas (LTC Zee en Duin) 20 19 Dames Enkel Cl 12 1 J.J.M. Ammerlaan (LTC Lisse) 11 2. S. Patti (LTC Zee en Duin) 7 3. T.J. van Duinen (De Merenwijk) 6 4. C.R. Manuputty (SV Voorhout) 6 5 M. Vink 6. M.L. Kimman (TV Forescate) 7. N. Drost 25 8. E. Veentjer (TV Tennispark Jonkers) 22 20 Dames Enkel Dl 14 1 Castel (ATC Tean) 13 2 L. Wijsman (LTC de Munnik) 13 3. G. van Rijn (TV De Boekhorst) 11 4 K. van Ark (TC Unicum) 10 5. J. Minderhoud (De Merenwijk) 6. U. de Herdt (De Merenwijk) 7 M. Laros (TV De Boekhorst) 30 8. C. Kruyt (ATC Tean) 24 19 Heren Dubbel BI 15 1 T Star (LTC Zee en Duin) 13 2. R Bermudez (De Merenwijk) 13 3. M.J. van Trigt (Hillegomse TC) 11 4. A. Robben (ATC Tean) 10 5. P. Kcrtleve 6. C. Thoolen 7. P. Visser (Hillegomse TC) 15 8. J.W. Lugthart (LTC Zee en Duin) 15 14 Heren Dubbel C1-35+ 11 1 J.F.X, Montanus(TV DekkerTennis) 8 2. R. Philips (De Merenwijk) 7 3. D.J. Dekker (Hillegomse TC) 4 D.G. Que (TV Artesia) 5. J.H Vennik (Hillegomse TC) 6. V. Weber (TV Artesia) 7. J.W. Hoogkamer (TV Dekker Tennis) 8. Maarten vd Horst (ATC Tean) Heren Dubbel D1-35+ 1. J. Smeenge (Hillegomse TC) 2. R Mohlmann (Hillegomse TC) 3. F. Filarski (De Merenwijk) 4. G. vd Broek (TV Zuid-West) 5. Jan Koppenhol (De Merenwijk) 6. J.J. Tegelaar (TV Zuid-West) 7 R. Gottmerö 8. J.S. de Graaf (TV Leimuiden) Dames Dubbel C1-35+ 1.J.M.E. Smith (TV Artesia) 2. G.J. Serlier-v.d.Burg (De Merenwijk) 3. K. van der Zon (Katwijkse LTV) 4. M Rijnders (Katwijkse LTV) 5. H.E. Laan-Ruinen 6. L.J.F Hins (De Merenwijk) 7. T.J van Duinen (De Merenwi|k) 8. C.C. Gijzel-Soeting (TV Artesia) 4 2. N. Huijsman (De Merenwijk) 4 3. S.P. Stijger-vd Hoeven (TV Zuid-Wi 4JHM N ieuwesteeg (TV Boskoop) 5. A. vd Chijs (De Merenwijk) 13 6. S G.M. Smit (LTC Lisse) 8 7. J.J.H. Rooijakkers-Liestin (L.T.C. 6 8. D.A. Vonk (TV Zuid-West) Ze spelen de hele zomer lang toernooien. Voor de gezelligheid of puur voor de prestatie. Met een beetje eindigt het seizoen met een lekker toetje: de Masters van hét Leidsch Dagblad Tennis Circuit. Vanaf deze volgen we vijf spelers en speelsters op hun weg naar de Masters. Lukt het ze wel of niet? De toernooiti aan het woord. Vandaag: Menno van de Bor en David Brunsveld. Naam: Merel Aalders Leeftijd: 16 jaar Club: Zee Duin Speelsterkte: B2 „Twee weken geleden heb ik bij het toernooi van Zee en Duin het dubbelspel in C ge wonnen. Het was maar een klein lijstje, ik speelde met Na thalie Lukkenaer, daar speel ik al een paar jaar mee. Eigenlijk is het gek dat ik in de dubbel nog 'C' ben, want vorig jaar heb ik ook aardig wat gewon nen. Ik kreeg een waardbebon van vijftig gulden, dat is een mooie prijs voor het dubbel. In het dubbelspel win je meestal waardebonnen, in het enkel spel wordt er vaak contant be taald. Ooit won ik 500 gulden bij de Masters, dat is het mees te wat ik heb verdiend, ook wel eens 300 gulden. Nee, ik hoef dat geld niet bij m'n ouders in te leveren, ik mag het zelf hou den. Vorige week ben ik een week op vakantie geweest naar Vin- keveen, ik heb toen geen bal aangeraakt. Ik heb ook niks aan mijn conditie gedaan, ik houd daar sowieso niet van. Deze week speel ik in Nieuw Ven nep, ik heb een ronde gewon nen van Marieke van Keulen, nu moet ik tegen Heddy Boers. Ik heb dit jaar al drie keer tegen haar gespeeld, drie keer verlo ren. Als ik die lijst bekijk en zie dat ik tegen haar speel, denk ik, had-ik maar ergens anders in het schema gestaan. Ik kan wel van Heddy winnen ja, als ze ge blesseerd raakt, ha,ha. Naam: Menno van de Bor Leeftijd: 15 jaar Club: Zoetrwoudse TC Speelsterkte: Dl „Het ging de laatste twee we ken echt waardeloos, het was bar en boos. Op het toernooi van Nieuwe Sloot verloor ik in de tweede ronde, in de eesrte ronde had ik een gemakkelijke wedstrijd. Ook in C maakte ik niks klaar. Ik laat er niet zoveel van merken als het slecht gaat. Ik laat misschien eens een keer een racket stuiteren. Maar ik ben daar voorzichtig mee, want ik moet het allemaal zelf beta len. Inwendig vreet ik mezelf op als het slecht gaat. Ik pro beer er zelf bovenop te komen. Ik kreeg wel eens een tip van m'n tennistrainer of van m'n moeder; die zit ook op tennis. Dan zeg ik tegen haar: bemoei je er niet mee, maar toch luis ter ik wel naar haar. Ze zegt vaak dat ik rustiger moet spe len, omdat ik altijd het spel wil maken. Momenteel kan ik overdag niet trainen,ik doe vakantie werk bij een tuinder.de hele l in de buitenluch zwaar, maar niet supei 1 Avonds ga ik steeds tennisbaan. Ik probeer veel te spelen weer in komen. Want over i weken is het toernooi Zoeterwoude en dan v laten zien, eigenlijk v c woon winnen. Afgelop ging het in C niet slecht. Ik voel dat hei aan zit te komen." r<et\nis CircUli HOOFDSPONSOR NOTARISKANTOOR Mr. H.H. Augstein - - creatieve communicati concepten d Hoofd t,

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 18