Mark Wotte stapt op bij FC Den Bosch 'Herhaald afvallen' probleem judoka's Noordwijk wil zijn reputatie hooghouden tegen Excelsior onkbalteam wint ook van Italië: 5-0 Sport SCOREbord ingers neemt ;ense horde ït gemak: 0-3 ERDAG 10 AUGUSTUS 2000 yrat-SUR-ARGOUT(AFP) - Mirjam Melchers is gisteren uit Ichers verliest gele trui trui in La Grande Bouclé Feminin gereden. In de vierde van Marseillan naar La-Salvetat-sur-Argout over 101,8 eter met een zware klim aan het eind zegevierde de se Joane Somarriba. De Litouwse Jolanta Polikeviciute le nieuwe leidster in het algemeen klassement. Melchers r zo'n drie minuten. In het algemeen klassement zakte zij Dj e tiende plaats, mi jj|, t gaat bij Farm Frites werken >r ^oorn Peter Post treedt de komende weken op als nd voerder van wielerploeg Farm Frites. Post, in juni aange- itzi üs adviseur, neemt daarmee een deel van de taken over ir-man Ardie den Hoed die de afgelopen maanden regel- ai botste met manager Jacques Hanegraaf. „Er moet rust re le ploeg komen", lichtte Post het besluit toe. Ook com- oo eel directeur Albert van der Vlies zal zich niet meer met de e ploeg bezighouden. ?S| onderzoekt dopinggevailen or ujLi De wereldwielrenunie UCI heeft gisteren bevestigd ite een onderzoek loopt naar twee dopinggevailen uit de af- no en Tour de France. De uitkomst is niet eerder te verwach- ge ji volgende week. Woordvoerder Enrico Cartani verklaar- jk i beide gevallen moet opgehelderd worden of de renners d; ledisch attest bezaten voor het gebruik van een bepaalde rn kingsremmer, die voorkomt op de lijst van verboden mid- lei roi jer gaat niet naar Vitesse r d i Erik Meijer heeft een transfer van Liverpool naar Vites- va zijn hoofd gezet. Gisteren liet de Arnhemse club de aan- go van Liverpool weten dat de clubs het niet eens kunnen mi >n over de afkoopsom. Liverpool wil naar verluidt zes ze- r v tiljoen gulden ontvangen voor de 31-jarige Limburger, die :e, Engelse topclub tot medio 2002 onder contract staat. Vi- ën wil nog één keer met Liverpool praten over de hoogte van oopsom. mje blijft achtste op FIFA-ranglijst Nederland is op de achtste plaats blijven staan op de e ranglijst van de wereldvoetbalbond FIFA. Oranje heeft Binten. Brazilië voert de ranking aan met 819 punten. We- Bn Europees kampioen Frankrijk bleef tweede (808). Ar- hië verdrong Tsjechië van de derde plaats. De Zuid-Ameri- Ji hebben 749 punten. Duitsland viel weg uit de top-tien en jvan negen naar elf. ejalken uitgeschakeld door Martin nati Sjeng Schalken is gisteravond in de tweede ronde e Masters Series te Cincinnati (Ohio) uitgeschakeld. De iirgse tennisser verloor van de Amerikaanse routinier Todd n met tweemaal 4-6. Verrassende uitslag in de tweede ron- is de nederlaag van de Zweed Magnus Norman, de leider Champions Race, tegen de Tsjech Slava Dosedel: 7-6 3-6 le Chilees Marcelo Rios leverde een hard gevecht tegen de dische servicekanonnier Mark Philippoussis maar verloor ie lange sets: 7-6 4-6 6-7. er Zirkzee terug naar RCL >orp Peter Zirkzee keert terug naar RCL. De Leiderdorper an het einde van vorig seizoen overschrijving aangevraagd ïoofdklasser Noordwijk. Zirkzee heeft nu besloten dit jaar l/oor de Leiderdorpse tweedeklasser uit te komen. li Kessel in Ronde van Spanje taar» Miquel van Kessel is door ploegleider Johan Capiot icteerd voor de Ronde van Spanje die op 26 augustus van >aat. Van Kessel heeft zijn selectie te danken aan zijn goe den in kleine Spaanse etappewedstrijden. De ploeg bestaat ruit zijn landgenoten Peter Vries en Jans Koerts, de Belgen van Petegem, Wim Vansevenant en Steven Kleynen, de d Glenn Magnusson, de Rus Guennadi Mikhailov en de er Dirk Ronellenfitsch. Driekwart heeft gewichtsprobleem Als topjudoka wist Daniëlle Vriezema het eigenlijk wel. Zoals het binnen de judo- bond in elk geval 'onderhuids' bekend was: judoka's hebben 't vaak moeilijk met het binnen de grenzen blijven van hun ge wichtsklasse. Ze ervaren net als de degenen die in het dagelijks leven proberen gewicht kwijt te raken het bekende jo-jo-effect. Judoka's, ook de toppers, doen jaarlijks herhaalde malen pogingen om af te vallen. Dankzij Daniëlle Vriezema, de uit Zevenaar afkomstige en in Groningen wonende top judoka, zijn er sinds kort cijfers bekend over dat regime. 'Herhaald afvallen', noemt Daniëlle Vriezema het in haar eindscriptie. Zelf kent de 23-jarige Daniëlle Vriezema de problematiek van nabij. De combinatie van topjudo en de HBO-studie diëtiek bracht haar ertoe om die studie af te sluiten met een scriptie die wel eens een belangrij ke rol zou kunnen gaan spelen binnen de begeleiding van topjudoka's, jeugdig talent maar ook op clubniveau. De zelf straks in Sydney in de tot 63 kilo klasse uitkomende Daniëlle Vriezema kreeg boven tafel wat zij al vreesde. Het blijkt dat 75% van de judoka's voor elke wedstrijd moet afvallen. Eén op de drie ervaart dat als zwaar en liefst 58% geeft aan dat de ma nier waarop ze afvallen beter kan. Onge veer eenzelfde percentage (61%) zegt geen begeleiding bij dat afvallen te krijgen en bijna allen die die hulp ontberen zouden meer begeleiding duidelijk op prijs stellen. Dat laatste geldt ook voor de bondscoaches die op het terrein van voeding kennis te kort komen. De judoka's geven in het onderzoek van Vriezema ook aan hoe ze kort voor een wedstrijd het extra gewicht - gemiddeld zo'n twee kilo - te lijf gaan. Een eenduidige methode is er bepaid niet getuige alleen al de diëten die variëren van Montignac, mi- nikuur, 'dieet uit Libelle' tot aan het prui- menmoesdieet en - niet nader omschreven - het Magere Hein-dieet. En verder: af- slankthee, fatburners, laxeermiddelen en een enkeling noemt het verboden middel diuretica dat vochtafdrijvend werkt. Het trainen op vochtverlies gebeurt veel. In de sauna bijvoorbeeld maar door je tij dens een inspannende training extra 'in te pakken'. Het is niet zo gek dat sommige ju doka's zich in die periode vermoeid voelen en soms zelfs sterretjes zien. Echt gezond kan 't niet zijn en het is zelfs zeer goed mo gelijk dat 'herhaald afvallen' afbreuk aan het prestatievermogen doet. Daniëlle Vriezema, nu afgestudeerd dië tiste met een beginnende praktijk, pleit voor meer aandacht binnen de judobond voor de brede voedingsproblematiek. Een problematiek die eigenlijk de aanstelling van een diëtist vereist. Temeer omdat niet alleen toppers ermee geconfronteerd wor den maar ook de jonge jeugd. Bovendien is het niet onmogelijk dat langdurig 'worste len' met het lichaamsgewicht kan leiden tot eetstoornissen zoals anorexia en boulimia. prijsvragen Lucky Day, woensdag 9 augustus: 1-2-16- 18-19-21-27-32-33-34-37-39-41-42- 44-50-57-60-63-74. (Onder voorbehoud) Duitse lotto. Trekking A: 1 - 3 - 23 - 45 - 47 - 48 Reservegetal 40. Trekking 8: 2 - 17 -30- 33 - 35 -47 Reservegetal 43 Supergetallen: 8. 5. Spel 77 8790601. Super 6: 747965. voetbal Champions league. Derde voorronde, eer ste wedstrijden. Dinamo Kiev (Oek) - Rode Ster Belgrado (Joe) 0-0. Shaktor Donetsk (Oek) - Slavia Praag (Tsj) 0-1(0-0). 87. Ulich 0-1. Anderlecht (Bel) - FC Porto (Por) 1-0 (1-0). 37. Koller 1-0. Herfölge BK (Den) - Glasgow Rangers (Sch) 0-3 (0-2). 28 Albertz 0-1. 31. Wal lace 0-2, 60. Amoruso 0-3. Polonia Warschau (Pol) - Panathinaikos (Gri) 2-2 (1-2). 12 Warzycha 0-1. 37. Fis- s 0-2, 45. Kiubowitz 1-2, 68 Kaliszan 2-2. FC Sankt Gallen (Zwi) - Galatasaray (Tur) 1-2 (1-1). 14. Amoah 1-0, 35. Jardel 1-1 74. Jardel 1-2 FC Tirol Innsbruck (Oos) - Valencia (Spa) 0-0. AC Milan (Ita) - Dinamo Zagreb (Kro) 3-1 (1-1). 20. Balaban 0-1, 22. Sjevtsjenko 1- 1. 60. Sjevtsjenko 2-1, 90. Comandini 3- kaart: 42. Zelic (1860 München), 74. Da- court (Leeds, 2x geel), 84. Bakke (Leeds). Dunaferr (Hon) - Rosenborg Trondheim (Noo) 2-2 (0-0). 52. Strand 0-1, 80 Orosz 1-1, 86 Knutsen 1-2, 88. Hoftun 2-2 (ei gen doel). Helsingborg (Zwe) - Internazionale (Ita) 1- 0 (0-0). 81 Hansson 1-0. Oefenwedstrijden. Linz (Oos). Lmzer ASK A|ax 1-0(1-0). FC Groningen - Alaves (Spa) 0-1 Doelpunt Magno. Jordi Cruijff speelde eerste uur Athene. Olympiakos Piraeus - Vitesse 2-2 (1-2): 15. Sikora 0-1, 30. Giovanni 1-1, 39. Amoah 1-2, 56. Giammakopoulos 2-2. Amstel Cup, eerste ronde, poule 1: AFC - AZ 1-8 (0-4). Doelpunten AZ Nelis- se 3, Matthijs 2, Huiberts, Bosman, 0'Niel. Toeschouwers: 2500. Brunssum. Internationaal toernooi. Zesde ronde: Samb (Sen) - Prosman 1-1, Doer- dijev (Tkm) - Tschartoruski (Dui) 1-1, Sch- nieders - Bremmer 1-1, Kloosterziel - Mes- semaker 1-1, Tety - De Mooij 1-1, Rade maker - Kolsloot 2-0, Lewkowicz - De Jong 1-1, Kroesbergen - Teer 2-0. Stand aan kop: 1Prosman. Tschartoruski, Samb en Doerdijev 10, 5. Bremmer, Mes- semaker, Tety, Kloosterziel, De Jong, Kroesbergen en De Mooi| 9. honkbal Haarlem. Honkbalweek. Nederland - Italië 5-0, Japan - Taiwan 2-1 Stand: 1. Verenigde Staten, Cuba en Ne derland 3-6, 4. Italië, Japan en Taiwan 3- Cincinnati. Masters Series, 7 miljoen gul rugblessure, Sampras (VSt/2) - Dent (VSt) 7-6 7-6, Kuerten (Bra/4) - Pozzi (Ita) 7-5 6-3, Kafelnikov (Rus/5) - Woodruff (VSt) 6- 4 7-6, Safin (Rus/8) - Clavet (Spa) 7-6 6- 3, Koubek (Oos) - Gaudenzi (Ita) 6-2 5-7 6-2. Los Angeles. Vrouwen, 1,9 miljoen gulden. Eerste ronde Sanchez (Spa/7) - Schett (Oos) 6-4 6-1, Frazier (VSt) - Weingartner (Dui) 7-6 6-2, Tanasugarn (Tah) - Serna (Spa) 6-7 6-3 7-5, Serena Williams (VSt/5) - Dragomir (Roe) 6-0 6-1, Ray mond (VSt) - Lucic (Kro) 6-3 6-3. Tweede ronde: Hingis (Zwi/1) - Rubin (VSt) 5-7 7-56-1, Martinez (Spa/4) - Stevenson (VSt) 6-4 7-6, Serena Williams (VSt/5) - Tanasugarn (Tha) 6-2 6-2, Testud (Fra/8) - Van Roost (Bel) 6-2 3-6 7-5. Sopot (Pol). Challenger. Eerste ronde: Ver kerk (Ned) - Moretti (Arg) 6-4 6-2. Nederlandse competitie, eredivisie, twee de speeldag: TC Groenekan - Estron/Halfweg 2-4, Am- stelpark Amsterdam - TRG/De Manege 3- 3, Popeye Goldstar Amsterdam - OAD/Top- spmners 5-1. Stand: 1. Popeye 2 8-4, 2. Amstelpark 2 7-5. 3. Estron 2 7-5, 4. TRG/De Manege 2 6-6, 5. Groenekan 2 5-7, 6. Topspin nen/3-9. wielrennen Ronde van Burgos. Derde etappe. Pradoluengo - Lagunas de Neila: 1. Piepoli (Ita) 164 km in 4.07.51, 2. Hervé (Fra) 0 23. 3 Sevilla (Spa). 4 Rumsas (Lit) 0.44, 5. Beltran (Spa), 6. Gonzalez (Spa) 0.51, 7. Bruylandts (Bel) I.02, 8. Dufaux (Zwi) 1.16, 9. Garcia Ca- sas (Spa), 10. Gotti (Ita) Klassement: 1 Piepoli 8.30.37, 2. Sevilla 0.25, 3. Hervé 0.34, 4. Rumsas 0.35, 5. Gonzalez 0.59 Regio Tour. Eerste etappe, Kehl Breisach 1. Basso (Ita) 165,6 km in 3.55 28. 2. Femgato (Ita). 3. Zanette (Ita), 4. Cassani (Ita), 5. Müller (Dui) Klassement: 1 Basso 3.66.16, 2. Zanette 0.05, 3. Ferngato 0.06. Ronde van de Ain. Proloog; 1 Hushovd (Noo) 5750 m in 6.41,3, 2. Finot (Fra) 0.06, 3. Le Boulanger (Fra) 0.07, 4. Jen- ner (NZe) 0.10, 5. Chavanel (Fra), 71. Smeets 0.43, 75. Tjallingii 0.47, 92. Weevers 0.57, 94. Brentjens 0.58, 109. Peters 1 12. 112. Westrik 1.28. Tour Feminin: Vierde etappe, Marseillan - La-Salvetat- sur-Argout. 1. Somarriba (Spa) 101,8 km 3.06.54, 2. Stiajkina (Oek), 3. Debouys (Fra) 0.19. 4. Polikeviciute (Lit), 5 Polk|a- nova (Rus) 0.24, 23. Melchers 3.33, 37. Chantal Beltman 7.13, 49. Ghita Beltman II.16. 86. Van Melis 15.59, 87. Grim berg, 97. Hillenga 19.13, 98. Van Schep- Klassement: 1 Polikeviciute (Lit) 13 14.03, 2. Lecourtois (Fra) 0.16, 3 So marriba 1.24. 4 Pucinskaite (Lit) 1.28. 5 Veronesi (SMa) 2.06, 10. Melchers 2.40, 33. Chantal Beltman 8.43, 49. Ghita Belt man 13.37, 72 Grimberg 17.31, 87. Van Melis 35.52, 98. Van Scheppingen 42.11,99. Hillenga 43.11. programma Donderdag Oefenvoetbal (19.00): Teylingen-Telstar. WSB-Alaves Vrijdag Amstel Cup (19.30): Telstar-Ter Leede, Noordwijk- Excelsior, ADO Den Haag-Katwi|k, Ri|nsburgse Boys- Sparta (19 00) Amateurclubs beginnen Amstel Cuptoernooi met gematigde verwachtingen Vier regionale amateurclubs binden morgen in het kader van de Amstel Cup de strijd aan met profclubs: Noordwijk, Ter Leede, Rijnsburgse Boys en Katwijk. Van de trainers van die vier clubs heeft Ruud Bröring, die met zijn team start tegen Excelsior, de brutaalste plannen. „We zullen die Amstel Cup niet winnen, maar een fi naleplaats zou al mooi zijn." Iets realistischer klinkt hij als hem de vraag wordt gesteld wat morgen avond op Duinwetering de kansenver houdingen zijn. „Zestig-veertig. Met natuurlijk 60 voor Excelsior. Dat zeg ik terwijl ik nog niet alles scoutingsrap- porten binnen heb, dus pin me er niet op vast. Kijk, we gaan ze niet van de mat af spelen, maar we zullen zeker onze reputatie als cupfighter hoog houden." Dat zal Bröring dan waar schijnlijk zonder de licht geblesseerde Patrick van Dam en Jelle Korbee moe ten doen. Ook het meespelen van ex- prof Martin van Ophuizen is onzeker. Van Ophuizen is overigens wel vrijge geven door zijn oude club Beveren en is speelgerechtigd voor Noordwijk. Ter Leede mist in het uitduel tegen Telstar Alan Campfens en Dennis Kra mer vanwege blessures en Frank Bloemheuvel door een schorsing. Trai ner Arie Lagendijk schat de kansen voor zijn mannen in op twintig pro cent. „Dat zijn de statistieken voor dit soort duels tussen amateurclubs en to to-divisieclubs. De kwaliteit ligt bij hen hoger en ze zijn een maand langer be zig in de voorbereiding. Toch zullen we proberen om een resultaat te ha len, maar dat moet je als voetballer al tijd doen. We gaan alleen anders spe len dan we gewend zijn. Iets meer ge controleerd en iets meer in de buurt van het eigen doel. Zo'n wedstrijd past dus geheel niet in je voorbereiding, maar daar moet je niet over zeuren. Dat je mee mag doen in de Amstel Cup is de beloning voor het feit dat je vorig jaar goed hebt gedraaid." Zo ziet Cock Jol, coach van Rijns burgse Boys dat thuis tegen Sparta speelt, het ook: een beloning voor de plek in het linkerrijtje. „We gaan ge woon lekker voetballen. Het is voor el ke amateurvoetballer toch leuk om te gen een topploeg als Sparta te mogen spelen. Dit zijn de mooie dingen in het voetbal. En de verrassingen zijn nog lang niet de wereld uit." De trainer van Katwijk, Laurens Mouter, beschouwt het uitduel tegen ADO Den Haag als een onderdeel van de voorbereiding. „Hoewel we niet het veld in gaan met het idee dat we so wieso verliezen, moet je het niet te gek maken. ADO is een maand langer be zig en ze zijn in vorm. Wat moeten wij dan als Katwijk, dat net twee weken aan het trainen is en belangrijke spe lers als Vincent Bon, Johnvan der Meer, Marco van der Plas en Karim Hajji mist?" Nederlands honkbalteam gisteravond ook de derde rijd van de Haarlemse )al Week gewonnen. Te- alië werd het 5-0. Jurriaan ■zoo was de winnende Hij kreeg in 8 1/3 in- slechts twee honkslagen in de zevende innings kwam een Italiaan op het eerste honk. Eelco Jansen en Patrick Beljaards gooiden aan het ein de van de achtste innings het duel uit. De wedstrijd was al na twee innings beslist. In de eerste slagbeurt scoorde Nederland één punt, in de tweede slag beurt drie. In de vijfde innings werd de eindstand op 5-0 be- De punten werden gescoord door Rikkert Faneyte (twee), Johnny Balentina, Mike Crou- wel en Reily Legito. Eerder deze week won het team van coach Pat Murphy, dat zich voorbereidt op de Olympische Spelen in Sydney, van Japan en Taiwan. Behalve Nederland zijn ook Cuba en de Verenigde Staten nog zonder puntverlies. Neder land speelt morgenavond tegen Cuba, zaterdagavond tegen de Amerikanen. Coach Murphy was Woens dag tevreden over het vertoon de spel. „Verdedigend zit het team goed in elkaar", zei de Amerikaan. „Alle lof voor wer per Lobbezoo en catcher Balen tina vooral. Maar we hebben vanavond echt als een team ge fungeerd." Trainer kan zich niet vinden in bezuinigingen op selectie Wotte blijft zitten met het ge voel, dat de problemen op te lossen waren geweest. Oud voorzitter én een van de be langrijke geldschieters Hans Brus was bereid het financiële tekort aan te vullen. Daar wilde een aantal leden van de beheer raad niets van weten. „Ik neem niemand iets kwa lijk, maar vind wel dat de be heerraad van de club en de Bossche politiek niet alles heb ben gedaan om met Hans Brus op één lijn te komen. Brus heeft de club tot twee keer toe van de ondergang gered: hij heeft het begrotingstekort van vorig sei zoen voor zijn rekening geno men en de salarissen over de maand juli betaald. En nu wordt hij buitenspel gezet. Brus is nu laaiend. Hij heeft vijf mil joen in de club zitten en is nu gewoon één van de schuldei sers. Ik vind het onbegrijpelijk dat wanneer je drie miljoen te kort hebt en het geld ligt ergens op een plank, dat je dat dan niet gaat halen. Ik besef best dat het gevaarlijk is alle macht in handen van één man te ge ven. Aan de andere kant zeg ik: waren John van Ringelenstein en Dirk Scheringa er niet ge weest, waren ADO Den Haag en AZ nu failliet. Liever één grote sponsor dan geen grote spon sor. Natuurlijk wilde Brus zeg genschap, maar echt geen 51 procent." Achteraf gezien heeft Wotte spijt van zijn keuze voor Den Bosch. „Maar achteraf is het makkelijk kiezen. Voordat ik bij Den Bosch tekende, heb ik me goed laten voorlichten. En ik kreeg positieve signalen. Ik heb hooguit een inschattingsfout gemaakt wat betreft het draag vlak voor betaald voetbal in Den Bosch." vv Rangers heeft zich zo goed als ge- voor de Champions League. De e ploeg van Dick Advocaat met de Nederlandse kolonie spelers won gis- in de eerste wedstrijd van de derde nde uit van Herfölge BK. )ud-Feyenoorders Konterman en Van liorst startten gisteravond in de ba- elling van Rangers. Ricksen moest ;ele mindere wedstrijden op de bank nemen. Van Bronckhorst speelde als lende linksachter een puike wed- Mark Wotte is met onmid dellijke ingang opgestapt als trainer van FC Den Bosch. Hij kan niet accep teren dat het financieel ge zond maken van de club ten koste gaat van de spe lersgroep. Wotte is vijf maanden in dienst ge weest bij Den Bosch. Hij ziet af van al zijn financiële rechten en zegt niets ach ter de hand te hebben. n een half uur hadden de bezoekers om de semi-profs van Herfölge op de i te dwingen. De Duitser Albertz e de score in de 28ste minuut, drie en later was het 2-0 dank zij Wallace. 60ste minuut zorgde Amoruso voor rde doelpunt. erlecht won op eigen veld met 1-0 C Porto. Koller scoorde in de 37ste it. De Tsjechische reus kopte raak na Jorzet van Crasson. Oud-RKC'er Van en speelde de hele wedstrijd voor de 'laars. Anderlecht verzuimde het icht nog duidelijker in de score uit te en. el (ex-FC Porto) bewees ook in dienst ïlatasaray gemakkelijk te blijven sco- e Braziliaan maakte beide treffers in wedstrijd tegen Sankt Gallen, die de UEFA-Cup houder met 2-1 won. linaikos verspeelde in Warschau een •rong van 2-0 tegen Polonia, maar iet de 2-2 toch gerust naar Athene te- zen. mazionale blameerde zich met een laag (1-0) bij het Zweedse Hel- Over Wottes eigen toekomst, zo bezweert hij, is nog weinig te zeggen. Hij ontkent ten stellig ste met de KNVB over een dienstverband te hebben ge sproken, zoals hardnekkige ge ruchten beweren. De bond zoekt, na het vertrek van Johan Neeskens en Han Berger, nog een assistent-bondscoach en een trainer voor het olympisch elftal. „Ik weet niet wat Van Gaal wil en ik heb er ook nog helemaal niet over nagedacht. Ik ben alleen maar met Den Bosch bezig geweest. De KNVB is op dit moment dus puur hy pothetisch. Als er iets komt, zal ik het goed overwegen. Den Bosch heeft me in elk geval ge leerd dat je heel voorzichtig met je keuzes moet zijn". Wottes verblijf in de Brabant se hoofdstad is uitgelopen op één grote teleurstelling. Bij zijn entree bij Den Bosch in maart kreeg de oefenmeester twee op drachten mee: de club voor de gradatie behoeden en een goe de selectie voor dit voetbaljaar formeren. Deel één van dit tweeluik ging in mei al de mist in, toen Mark Wotte op de persconferentie waar hij zijn vertrek als coach van FC Den Bosch aankondigt. Rechts van hem zit zijn assistent-trainer André Wetzel. foto anp Den Bosch uit de eredivisie de gradeerde. Ondanks de sportie ve stap terug overheerste toen nog het optimisme. De club raakte vrijwel geen spelers kwijt. Bovendien mocht Wotte een aantal versterkingen halen. De sfeer in Den Bosch sloeg een maand geleden echter drastisch om, toen bleek dat de club op financieel drijfzand was gebouwd. De licentiecommissie van de KNVB weigerde Den Bosch een toegangsbewijs voor de eerste divisie te verschaffen als niet op korte termijn drie miljoen gulden werd gevonden. Wotte maakte van meet af aan duidelijk, dat hij het niet zou accepteren als het gezond maken van de club de kwaliteit van de spelersgroep te zeer zou aantasten. Toen kort na het weekeinde bleek, dat dit scena rio toch realiteit zou worden, besloot Wotte op te stappen. „Ik kreeg te horen dat er drie miljoen op de spelersgroep moest worden bezuinigd. Ik kreeg bovendien niet de garan tie dat mijn contract zou wor den gerespecteerd. Toen heb ik gezegd: dan moet ik misschien opstappen. Dat accepteerden ze. En ze voegden er eerlijk aan toe, dat ik nogal op de begro ting drukte." Dinsdagavond lichtte hij de spelersgroep in, gisteren maak te hij het besluit openbaar. singborg. Hansson profiteerde in de 81ste minuut van een fout van Blanc. Seedorf viel een kwartier voor tijd in. Stadgenoot AC Milan dankte de zege van 3-1 op Dinamo Zagreb aan Sjevtsjenko. De Oekraïner doel puntte tweemaal. In blessuretijd bepaalde Comandini de marge op twee. Scheidsrechter Kapitanis was de opval lendste man bij Leeds United - TSV 1860 München (2-1). De Cyprioot trok drie keer de rode kaart. In de eerste helft voor de Au straliër Zelic, in Duitse dienst. In de tweede helft moesten de Leeds-spelers Dacourt en Bakke van het veld. Jorg Albertz (links) en Billy Dodds van Glasgow Ran gers zijn blij met elkaar na de treffer van de Duitser. foto ap

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 17