Van Nistelrooy is het verdriet voorbij Blijlevens niet geselecteerd voor Spelen eyenoord moet nu voluit aan de bak Sport bert Jansen (RBB) bijna Ö-steld van 'aanslag' Schops FC Den Bosch lijkt behouden SCOREbord «AG 8 AUGUSTUS 2000 - Mirjam Mel- heeft gisteren de twee- Ippe van deTour Fe- gewonnen. De leidster ügemene rangschik- yon de eindsprint van over 159,8 km, die in nnet was gestart, van nedevluchtsters Jolan- 1 ikeviciute uit Litouwen, eede werd, en de Fran- Fany Lecourtois. Het id bijna twee minuten irong op de achtervol- jHet was al de tweede inning voor de pupil- n ploegleider Jan-Paul Ook het eerste an de eerste etappe, een ploegentijdrit, werd een prooi le Nederlandse rensters. foto gpd/cor vos Ichers wint tweede etappe o," on se verdediger tekent bij Ajax idam Ajax heeft gisteren de Finse verdediger Petri Pasa- econtracteerd. De 19-jarige speler van FC Lahti tekende jntract voor vijfjaar. De aanvoerder van het Fins Olym- elftal voegt zich over twee weken bij de Amsterdamse se- Jesper Grönkjaer is een aantal weken uit de roulatie door ibroken teen. Hij raakte zaterdag in de wedstrijd tegen Ar- (2-0) geblesseerd, maar speelde het duel wel uit. Gister- nd bleek bij onderzoek in een ziekenhuis dat er breukje in •en van zijn linkervoet zat. ;la| alken wint van Chang 1 l' nati Sjeng Schalken heeft zich gisteren tijdens het ten- '%nooi van Cincinnati ten koste van Michael Chang ge it voor de tweede ronde. De Limburger versloeg de Ameri- 1115 in drie sets: 6-4 4-6 6-4. Zijn volgende tegenstander is de ,a lar van het duel tussen de Amerikaan Todd Martin en de PP er Nicolas Kiefer. ide 'Ik ben klaar voor de confrontatie Op 28 april stortte de wereld van Ruud van Nistelrooy in. Op de rand van een droomtransfer naar Manchester United scheurde de spits van PSV de kruisband van zijn rechterknie. Twee maanden na een geslaagde operatie in Vail, Colorado, is hij het verdriet voorbij. Op de open dag van PSV stapte de spits gisteren weer even uit de anoni miteit. n d na de IKC'er Maarten Schops Rijnsburgse Boys-speler Jansen bijna 'nergens ast van'. Jansen, die deze overkwam van de profs t)0 Den Haag, verwacht sc >nd al inzetbaar te zijn ?ei1 ?t oefenduel tegen Quick, ad erger gekund. Ik heb nog een klein beetje last jn rechter hamstring. Als jen niet hersteld ben, zal zeker vrijdag zijn als we H a Amstel Cup tegen Spar- ballen", aldus de 23-jari- lent bedrijfskunde. Jansen kwam de charge hops als een donderslag 311 ldere hemel, want het as tot dat moment spor- lopen. Van de schermut- :n daarna heeft hij niets ,be kregen. „Voordat ik kon een wat er was gebeurd, iedereen al om die heen. Ik was alleen j j )ezig met de pijn in mijn en de groep direct voor hem )e'bres sprong heeft Jansen 'op een gekke manier' wel goed gedaan. „Ik ben nieuw en dan is het leuk om te zien dat je teamgenoten zo reageren." Het bestuur van Rijnsburgse Boys was niet zo te spreken over de reactie van sommige spelers. Ed Bos: „Wat Raymond Buis deed, kan niet door de beugel. Onze trainer Cock Jol heeft hem dat in een persoon lijk gesprek duidelijk gemaakt. Er zijn maatregelen genomen, die we intern houden. Cock heeft zijn spelers verteld dat wat hem en wat ons betreft de 'methode Den Haan' de voor keur verdient als er zoiets ge beurt. Martin probeerde de boosdoeners uit elkaar te halen en op die manier het opstootje te sussen. Zo kun je ook laten zien dat je je ploeggenoten wil beschermen. Overigens kan Raymond deze week waar schijnlijk gewoon spelen. De club zal hem niet schorsen." RKC-trainer Martin Jol maakt de sancties die de club tegen Schops heeft getroffen, ook niet openbaar. „Dat is iets tussen Maarten, het bestuur van RKC en mij." EINDHOVEN AAARK CALDENHOVEN Als je fit bent, ben je bezig met goed spelen, met doelpunten maken. Als je geblesseerd bent, staat je leven in het teken van fit worden. Dat is dus nu mijn leven. Je hebt er ook niets aan om te denken, 'shit, zondag mis ik een potje voetbal'. Ik ben ge woon te druk bezig met m'n herstel. En mijn doel is fit wor den, honderd procent fit wor den." Ruud van Nistelrooy heeft, achter het glas van een busi ness-seat, uitzicht over het sta dion van PSV. Zijn ogen glim men weer. En hij spreekt met overtuiging. Sommige woorden zet hij, soms onbewust, met meer expressie en volume kracht bij. Hij zal overleven. Hij wil overleven. Wanhoop heeft bij Van Nistelrooy plaatsge maakt voor vechtlust. „Het eni ge wat telt is dat mijn toekomst in het voetbal ligt Hoe anders was dat ruim drie maanden geleden. Weg Oranje, weg EURO 2000, weg Manches ter United, weg droom. „De eerste dagen ben ik door een diep dal gegaan. Dat is duide lijk. Een droom spatte uiteen, tuurlijk. Ik was down en enorm verdrietig. Er kwam in negatie ve zin zo veel op me af dat m'n gemoed er onder leed." Maar Van Nistelrooy rechtte de rug. „Ik bereikte toch vrij snel een punt dat ik tegen me zelf zei: 'Je kunt wel blijven treuren, maar het is toch veel belangrijker dat je die energie in je eigen herstel steekt'. Het klinkt nu misschien gek en ge makkelijk, maar ik vond écht dat ik niet kon blijven mokken. Hoe zwaar die eerste dagen ook waren." „Dat ik voetbal een lange tijd moet missen is onderdeel van een rouwproces. Dat je niet kunt doen wat je leuk vindt, moet je verwerken. Daarom was het prettig dat ik drie we ken in betrekkelijke rust in Vail heb gezeten en dat die periode gelijk viel met het EK. Je hebt daar toch meer afstand van al les. Dan heb je ook het gevoel dat je minder mist. Al blijft het belangrijkste van alles was dat ik ik zélf met iets gigantisch be zig was. Elke dag aan je herstel werken... Dat geeft zo'n goed gevoel. Je kunt ergens aan wer ken, je ziet dat het vooruit gaat. Dat is heerlijk. Ook al weet je dat je nog een ontzettend lange weg te gaan hebt. Dat idee had ik meteen bij dé klap. Op die vrijdagochtend, ja. Dat wordt héél lang revalideren, dacht ik meteen." Negen weken na de operatie van de beroemde Amerikaanse chirurg Richard Steadman, op 8 juni, is Van Nistelrooy terug in het stadion van PSV. Voor de elftalfoto. Hij is het verdriet voorbij. „Ik merk dat ik klaar ben voor de confrontatie, met jullie, met supporters. Het stoort me ook niet meer om het 1 1 Ruud van Nistel- ajy rooy staat, met de zilveren schoen in zijn handen, jeug dige fans te woord. foto gpd/ ëk*i roland de bruin er over te hebben. Tot vandaag betrekkelijk anoniem leefde. Ik nodig. Rust is essentieel voor je was het wel een voordeel dat ik had die privacy en energie ook herstel. Het is ook belangrijk voor me dat ik dit proces kan perfectioneren. Letten op je voeding, op de rust-arbeidver- houding, op hoe je je opstelt, alles moet perfect zijn." „Het gaat prima. Alleen moet mijn knie nog wennen aan de operatie. Daarbij is gebruikt ge maakt van de patellamethode. Daarbij wordt eenderde van je middelste patellapees als kruis band in je knie gezet. Het pro bleem is alleen dat die pees nu als een kruisband moet functio neren. Ze moet weten wat haar taak is, zeg maar. En dat heeft tijd nodig. Mark van de Ingh, de fysiotherapeut van PSV, bege leidt me elke dag. En hij is te vreden. Ik ben ook tevreden, ja. Of ik op schema lig? Dat is niet te zeggen. Kijk, ik heb geen deadline. Voor deze operatie staat acht tot tien maanden. Dus een rentree in maart of april volgend jaar zou in princi pe kunnen." „Maar het blijft speculeren. Het kan meevallen, het kan ook wat langer duren. Voor mezelf heb ik besloten dat de maand waarin ik weer wil spelen ge koppeld wordt aan het moment dat ik weer honderd procent fit ben. En niet andersom. De fit heid bepaalt de maand. Dat is het beste. Zo ga ik er in mijn hoofd mee om. Dus als ik ko mend seizoen niet speel, dan is dat zo. Je praat wel over mijjn togkomst. Ik ben pas 24 jaar ge worden. Er ligt nog een hele toekomst voor me in het voet bal. Daarom is het belangrijk niets te overhaasten. Ik begin als ik beter ben. Klaar. Hier, bij PSV. Nee, niet bij Manchester United. Dat is voorbij. En ver der? Het is mij op een heel wre de manier duidelijk geworden dat je in de voetballerij niet in de toekomst kunt kijken." RUSWUK ANP Bondscoach Gerrie Knetemann heeft Jeroen Blijlevens niet op genomen in zijn selectie voor de Olympische Spelen. De oud-renner heeft de sprinter laten weten dat hij geen uitno diging krijgt omdat hij zijn tac tiek heeft veranderd. „Zo ga je niet met mensen om", reageer de de wielërcöü'feür van Polti wVhoIgen ..Ilijlirrn mijiiinl,.- re beloftes gedaan. Dit is een hele grote teleurstelling." Blijlevens rekende op een deelname in Sydney omdat het parkoers geschikt is voor sprin ters. Ook concurrenten als de Duitser Erik Zabel reizen om Sprinter is zwaar teleurgesteld in bondscoach Knetemann die reden naar Australië. Bo- De Spelen waren voor de vendien dacht Blijlevens aan Brabander een mooi podium de eisen van Knetemann te geweest om zich na de misluk- hebben voldaan. De coach ver- te Ronde van Italië en Ejj^kpjk langde van hem eenagoed op- te bewijzen. In beide étappe- treden mj-de HEW-rtes^'afg?^ wedstrijden wist hij geerrom- lopen zondag in Hamburg. „Ik winning te behalen. In de Tour zat bij de beslissende slag. Ik werd hij gediskwalificeerd we- kon het door een valpartij niet gens een vechtpartij. „In Syd- afmaken, maar ik heb me zeker ney had ik waarschijnlijk ook laten zien. Het is wel heel vaag mijn laatste kans gekregen om om op het laatste moment nog aan de Spelen deel te nemen, van tactiek te veranderen." Over vier jaar in Athene zit het er denk ik niet meer in." Blijlevens, die er vier jaar ge leden in Atlanta ook niet bij was, heeft na het optreden van Knetemann geen zin om mee te- doen aan het WK in oktober in Frankrijk. Leon van Bon maakt wel deel uit van de olympische ploeg. Hij meldde zich zondag nog af bij Knetemann omdat hij niet voelde voor een combinatie van het WK en de Spelen. De Raborenner koos aanvankelijk na de verkenning van het WK- parkoers voor de wereldtitel strijd in Frankrijk. Na een ge sprek bracht de bondscoach hem toch nog op andere ge dachten. „Achteraf heb ik de sportieve waarde van de Spelen niet goed ingeschat", aldus Van Bon. „Knetemann heeft mij toch enthousiast gemaakt. Ik heb bij deskundigen informatie over de jetlag ingewonnen. Een combinatie van het WK en de Spelen blijft een gok, maar ik denk nu dat het mogelijk is." Knetemann was, na eerdere afmeldingen van Maarten den Bakker en Michael Boogerd, blij dat hij Van Bon toch nog kon selecteren. „Ik heb er een halve nacht van wakker gele gen. Dit parkoers is ideaal voor hem. Gelukkig voor het Neder landse wielrennen is hij ei? straks bij." De coach maakt vandaag zijn definitieve selectie bekend. Erik Dekker was al zeker van een plaats. Max van Heeswijk, Ser- vais Knaven en Tristan Hoff man zijn ook kandidaat. ,r" I tegen Sturm Graz goed voor miljoenen iele voorbereidingsperio- Feyenoord op het nieu- [injizoen heeft voor Feyen- S rainer Bert van Marwijk tekeri gestaan van het treffen in de voorronde ;a le Champions League, >ti )nd tegen Sturm Graz. heb ik vijf weken lang ijk oegeleefd", zegt hij, ter- toch wat gespannen zijn draait. „Al is het niet oegt hij er meteen aan t« lat ik er elke dag aan heb denken, want dan zou ik npven meer hebben." belang van het duel is beseft hij. Wel of geen 1 pions League betekent ui ïrschil van miljoenen gul- aan inkomsten. „En zo udig als velen misschien i, zal het zeker niet wor- evoelsmatig heb ik het at men redeneert van: dat UFeyenoord kunnen red- ergeten wordt, dat Sturm ier vorig jaar Croatia Za- en Olympique Marseille geklopt. Dan weet je wat r( machten staat en dan weet dat het een lastige klus Het is gewoon een moei- bespelen tegenstander. ij zal deze ploeg superge- eerd zijn. Daar moeten we van uit gaan.' Sturm Graz dwingt Feyen- oord in de favorietenrol. „Te pas en te onpas tonen ze over dreven veel respect voor Feyen- oord", heeft Van Marwijk on dervonden. „Daarom zullen we strijdbaar moeten zijn." Daarbij heeft Sturm Graz als voordeel, vindt Feyenoords trainer, dat de Oostenrijkse competitie al is begonnen en dat de ploeg al twee voorronde wedstrijden achter de rug heeft voor de Champions League. „Zij zitten al in een ritme, dat wij nog niet hebben. Daarom heb ik steeds gezegd, dat die vijf weken voorbereiding eigenlijk te kort zijn geweest. Maar dat is nu eenmaal zo en daaraan valt niets meer te veranderen. Dat zullen we moeten compense ren met inzet." Conditioneel voorziet hij geen problemen. „We hebben in de afgelopen periode het maximale bereikt en als ik naar de wedstrijd tegen Newcastle kijkt moet ik zeggen, dat we aardig op de been zijn geble ven. Dat was voor mij een aar dige indicatie." „Alleen heb ik de ploeg nog niet zover,"zoals ik wil dat er ge speeld moet worden. Mijn speelwijze levert resultaat op. Dat heb ik bij Fortuna bewezen. Wotte beraadt zich op positie DEN BOSCH ANP Bert van Marwijk en Kees van Wonderen op de training in Graz. Waar het mij in eerste instantie om het team naar zijn hand te dan ook om gaat is de uitvoe- zetten, kan hij moeilijk zeggen. ring en dan pas het resultaat. Alleen vergt dat tijd en die tijd wordt mij bij Feyenoord niet gegund. De ploeg moet er met een staan." Hoeveel tijd hij nodig heeft „Dat kan een maand duren, maar ook een jaar. Al is mijn er varing wel, dat betere spelers het sneller oppikken." Bewust heeft hij daarom zijn spelopvatting enigszins bijge stuurd. „Ik heb 't wat moeten afzwakken. Want als je druk wil zetten op de tegenstander moet iedereen zijn taak kennen en kunnen uitvoeren. Dat is nog niet het geval, maar het gaat de goede kant op. Dat heb ik tegen Newcastle gezien." Feyenoord foto anp zal vanavond derhalve wat be houdender te werk gaan dan Van Marwijk lief is. „Niet dat we met z'n allen voor de goal gaan liggen, maar we zullen vanuit een goede organisatie en vooral gedisciplineerd moeten spelen." FC Den Bosch lijkt behouden te kunnen blijven voor het betaald voetbal. De gemeenteraad heeft met twintig tegen achttien stemmen bepaald garant te staan voor een bedrag voor 3 miljoen gulden dat de Bossche Investerings Maatschappij (BIM) beschikbaar zal stellen. Trainer Mark Wotte beraadt zich evenwel op zijn positie. De begroting is teruggebracht van 14 naar 8,5 miljoen gulden. Door de bankgarantie van de gemeente is de begroting nu sluitend. „De belangrijkste hobbel is genomen", aldus be windvoerder mr. Van der Bilt. „De KNVB heeft positief gerea geerd op de begroting. We heb ben goede verwachtingen van de behandeling dinsdag door de beroepscommissie." Trainer Mark Wotte weigert vooralsnog aan de slag te gaan met een sterk verlaagde begro ting. De forse inkrimping van hqt budget zou betekenen dat de geplaagde coach een groot aantal spelers de wacht moet aanzeggen. „Dat is voor mij onaccepta bel, daar pas ik voor", liet hij maandagavond na een dag vol met gesprekken weten. Wotte zei dat hij en de spe lersgroep niet het slachtoffer willen worden van het gebrek aan saamhorigheid in de spon- sorgroep van FC Den Bosch. „Er zijn feitelijk drie potjes met drie miljoen gulden erin", legde hij uit. „Voorzitter Brus wil drie miljoen investeren, de BIM heeft drie miljoen beschikbaar gesteld en vijftien sponsors wil len ook elk twee ton betalen. Het probleem is echter dat die laatste groepering niet meer met Brus verder wil. Die onder linge rancune gaat de club nu drie miljoen gulden kosten. Dat vind ik krankzinnig. Daar wil ik geen verantwoording voor dra gen." De beroepscommissie van de KNVB moet dinsdag beslissen of Den Bosch met de nieuwe begroting in de Toto Divisie kan blijven. Onder aanvoering van voorzitter annex financier Brus voerde de club ondanks de de gradatie uit de KPN Eredivisie de begroting op tot 14,5 miljoen gulden. De preses heeft zondag via zijn advocaat aan de be windvoerders laten weten dat hij zijn investeringen in de club terug wil als hij niet meer mag of wil meedoen. Wotte: „Ik had een contract dat helemaal was afgetimmerd. Daar is nu al weinig meer van over. Als deze week duidelijk is dat ik mijn selectie sterk moet verkleinen, zal ik mijn persoon lijke conclusies trekken. Om ju ridische redenen kan ik daar over nog geen concrete uitlatin gen doen. Maar het fundament onder mijn plannen is dan vol ledig weg." ,r 'ay- Trekking van maandag 7 au- 2-12-14-18-19-24-25-31 -39-41-47-55-56-60-65 - 75 (onder voorbehoud) Jackpot, f. 6.500 000,00, geen Hoofdprijs: f 1.000.000,00, vinnaar. Tweede prijs: f. .00, 2 winnaars. Derde prijs: f ,00, 7 winnaars. Vierde prijs: f. 81 0, 21 winnaars. Vijfde prijs-, f. ie 0.117 winnaars. nummer 21. Eerste en tweede innaars. Derde prijs: 2 win- bruto f. 7.137,10 ontvan- ien w PRIJSVRAGEN DAMMEN Brunssum. Open internationaal toernooi. Vierde ronde, voornaamste uitslagen. Al- goe - Doerdjiev (Turkm) 0-2, Lewkowiecz - Kolsloot 1 -1Meijer - Samb (Sen) 0-2, Van Kampen - Messemaker 0-2, Tsjartoriski (Dui) - Pohepke (Ivo) 2-0, Schotanus - Prosman 0-2. Stand aan kop: 1. Doerdjiev, Samb 8 punten. DRAF-EN RENSPORT Alkmaar, 7 augustus. Eerste koers, 1720 m: 1 Meg Ryan Boko (H W. Langeweg) 1.20,3, 2. Kindly Kades, 3. Luciana Toto: winnend 5,90; plaats 1,90 1,80 2,20, koppel 7,70; trio 80,00. Tweede koers, 2060 rn: 1. Nirwana (J. de Leeuw jr.) 1 22,1, 2. Oliver B Baldwin, 3 Morning Star S Toto: winnend 5,30; plaats 2,70 3,70 2,00; koppel 27,20; trio 361,70; dubbel winnend 23,70. Derde koers, 2060 rr>c 1 Lonely Speed (R L. Pools) 1.18,5, 2. Kairos Hanover, 3 Lyda Schermer. Toto: winnend 3,20; plaats 1,20 1.20 3,90; koppel 2.30. trio 70,20 Vierde koers, 2060 m: 1 Nema Cartouche (Mw. C E Martens) 1.21,6, 2. Nocturne Goseba, 3. Okien Swagerman. Toto: win VOETBAL ons League, derde voorronde, eer- Strijd. [atislava (Slw) - Olympique Lyon 2 (0-0). 50. Anderson 0-1, 75. Ne- 1. 90 Delmotte 1-2. Rode kaart 'Ie (Lyon). idstrijd. Loon op Zand. Uno Animo ^-5 (0-3). Almelo Heracles - Real (Spa) 0-2 (0-0). nend 2,90, plaats 1,70 2,50 4,40; koppel 9,20, trio 138.50 Vijfde koers, 2060 m: 1. One Way Ticket (R. Westerink) 1.21,4, 2. Nevele Dakota, 3. Nash Buitenzorg. To to: winnend 4,50; plaats 1,80 1,40 2,00; koppel 10,10; trio 128,50. Zesde koers, 1720 m: 1 Larissa Boko (Mw. R.C.M Janssen) 1.18,8, 2 Killing Star, 3. Lefkas Oldeson. Niet gestart: Peter Flukt. Toto: winnend 4,30; plaats 1,40 1,60 1,60, koppel 5,50; trio 45,30. Zevende koers, 2060 m: 1. Kairos Hanover (A.H. Suyker- buyk) 1.19,2, 2. Let's Go L, 3. Lonely Speed. Niet gestart: Kelly Dragon, Let's Go Crazy. Toto: winnend 2,50; plaats 1,20 2,10 1,40; koppel 25,60; trio 92,40. Achtste koers, 2060 m: 1. Leroy Buiten zorg (Mw. L D. Pegram) 1.19,9. 2 Jasmin Signal, 3. Laguna Flair, 4 Lily le Blanc Toto winnend 2,10, plaats 1.30 1,90 2,50; koppel 10.00; kwartet 348.40 Ne gende koers, 2060 m: 1 Micky Jeanet (P Solleveld) 1.19,5, 2 Lanzarote, 3 Jaguar S. Niet gestart: Maldini Boko Toto win nend 3.00; plaats 1,90 2.30 1.60, koppel 10,40; trio 41,10 Tiende koers, 2060 m: 1 Moneymaker H (R. Westerink) 1.19.3. 2. Investment. 3 Highclass Kades. Toto: winnend 2,90; plaats 1,30 2,80 2,50; koppel 8,60; trio 317,80. Elfde koers, 2060 m: 1. Mart Buitenzorg (F.W. van der Blonk) 1.22,2, 2. Nobles du Soleil, 3. On ly Buitenzorg. Niet gestart Muffin Vos. To to: winnend 5,70; plaats 2,10 5,30 1,50; koppel 58,50; trio 935,80 Totalisatorom- zet: 163.269 TENNIS Cincinnati. Mannen, 5.6 miljoen gulden. Eerste ronde: Kuerten (Bra/4) - Golmard (Fra) 6-0 6-4. Squillari (Arg) - Gaudio (Arg) 6-7 7-5 6-0, Woodruff (VSt) - Hrbaty (Slw) 6-1 3-6 6-3. Clavet (Spa) - Federer (Zwi) 7-6 7-6. Schalken (Ned) - Chang (VSt) 6-4 4-6 6-4. Norman (Zwe/3) - Chela (Arg) 7-6 '7-6, Rios (Chl) - Rosset (Zwi) 6-4 6-4, Do- sedel (Tsj) - F.sh (VSt) 7-6 6-2, Araz. (Mar) - Lapentti (Ecu/10) 6-4 6-4, Clément (Fra) - Ferrero (Spa/12) 6-4 6-2, Philippoussis (Aus/16) - Di Pasquale (Fra) 6-4 6-2, Gros- jean (Fra) - Kucera (Slw) 6-4 6-4, Moya (Spa) - Alami (Mar) 6-3 6-7 6-4, Koubek (Oos) - Johansson (Zwe) 6-2 6-3. Los Angeles. Vrouwen, 1,9 miljoen gulden Eerste ronde: Rubin (VSt) - Halard-Decugis (Fra) 6-2 6-1, Sidot (Fra) - Sugiyama (Jap) 6-3 6-4, Stevenson (VSt) - Talaja (Kro) 4-6 6-4 6-2. Dementieva (Rus) - Dechy (Fra) 6-4 4-6 6-4 WIELRENNEN Ronde van Burgos Eerste etappe, tijdrit Miranda del Ebro - San Juan del Monte: 1. Martinez (Spa) 6 km in 9 03. 2. Frigo (Spa) 0.07. 3 Zulle (Zwi) 0.09. 4. Cuesta (Spa) 0.10, 5. Rumsas (Lit) 0.13. 6 Belli (Ita) 0 14. 7 Casero (Spa) 0.15, 8 Tonkov (Rus) 0.17, 9. Piepoh (Ita) 0.18, 10. Olano (Spa) 0.20. 42. Armstrong (VSt) 0.38. Tour Feminin. Tweede etappe Le Cannet - Le Beausset 1. Melchers (Ned) 159,8 km in 4.46.31, 2. Jolanta Polikeviciute (Lit), 3, Lecourtois (Fra). Klassement: 1. Melchers 7.58.11, 2. Poli keviciute 0.35, 3 Lecourtois 0.40, 4. Chantal Beltman 2.25, 5. Stiajkina (Oek) 2.27, 8. Grimberg, 26. Ghita Beltman 3.06, 92. Van Melis 20.46. Assen. 36ste Internationale Jeugdtour van Junioren (vijfde etappe, criterium): 1. Ber lin (Dsl. RG Hamburg) 45 km in 48.54,40, 2 Walgien (Ned, Brielle) z.t., 3 Si|m (Ned, Wognum), 4 Brumen (Dsl, RC Bo- cholt 1977), 5. Dussel (Ned, Annen). in peloton Rötmensen (Ned, Leiden) z t Eindklassement (88 geklasseerd) 1. Ach terkamp (Ned. Nieuw-Lekkerland) 5.47 11,97, 2. Brurrten op 4,15, 3 Walgi en 10.29. 47 Rotmensen 11.35.57. Nieuwelingen (vijfde etappe, criterium), serie 1 1 Stroetinga (Ned, Oosterwolde) 36 km in 44 27,00. 2. De Jong (Ned, Pa- pendrecht) z.t.. 3 Jonkman (Ned, Andtjk), 4 Gutink (Ned. Coevorden), 5. Van der Wal (Ned, Alkmaar), in peloton: Van Hage (Ned, Noordwi|kerhout) z.t.. Serie 2. 1. Usin (Est, SC U-team) 36 km in 44.27.00, 2. Verstegen (Ned, Zutphen) z.t., 3. Mandri (Est, SC U-team), 4 De Maar (Ned, Assen), 5. Morseborg (Dsl, RSV El* leben), in peloton: Looijstijn (Ned, Noord- wi|kerhout) z.t.. Eindklassement (125 geklasseerd) 1. Harms (Ned, Oude-Pekela) 5.00.56,59, 2. Usin op 22,43, 3. Koopmans 26,18, 52. Looijstijn 8.52,70, 58. Van Hage 9.24,79. Junior- en nieuweling-dames (vijfde etap pe, criterium): 1 Wallaard (Ned, Noorde loos) 36 km in 45.55,40, 2. Vierling (Ned, Den Haag) z.t., 3. De Goede (Ned, Zoeter- woude), 4 Profijt (Ned, Hoogeveen), 5. De Voogd (Ned. Nieuwe-Pekela). Eindklasse ment (52 geklasseerd) 1 Vierling 5.25.13,43, 2. Bahler (Dsl, RSV Elxleben) op 1 14,63. 3 Harju(F.n) 1 11.92, 4 De Goede 1.13,37. Annen. 10de Acht van Annen. Elite/neo-amateurs (80 km): 1 Loohuis (Oldenzaal). 2 Krol (Oldenzaal), 3 Dage- let (Groningen), 4 Nijmei|er (Denekamp), 5. Tissing (Groningen). Junior- en nieuwe (Noordeloos). 2. Haqu (Fin), 3. De Goede (Zoeterwoude). Criterium (50 km) 1. Van der Wiel (Harkema), 2. Verstraten (Roosen daal). 3. Vierling (Den Haag), 4. De Goede. Eindklassement: 1. Van der Wiel, 2. Vier ling, 3. De Goede Oostzaan.30ste Ronde van Oostzaan. Elite/neo-amateurs (80 km): 1. Vriend (Waarland), 2. Slippens ('t Veld), 3. Lust (Heerhugowaard), 4. Bink (Amsterdam), 5 Haakman (Enkhuizen), 9. André van de Reep (Hillegom), Sportklasse A/sportklas se B/veteranen (50 km) 1. Schouten (Maassluis), 2. Tettelaar (Vlaardingen), 3. Grootveld (Zoetermeer), 5 Van Duiivenbo- de (Noordwi|k). Middelharnis. 18de Ronde van Middelhar- Elite/neo-amateurs (80 km): 1 Zuijderwijk (Poeldi|k). 2. Simons (Wouw). 3 Sienders (Puttershoek). 4 Bothof (Zwi|ndrecht), 5 Van Haaften (Stavemsse) Sportklasse A (60 km) 1 Hermans (Bergschenhoek), 2. Brand (Vlaardingen). 3. Schouten (Maas sluis). Sportklasse B/veteranen (40 km) 1 Kralt (Rijnsburg), 2 Oldshoorn (Den Hoorn), 3 Overbeeke (Dordrecht).

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 17