Uf W De Goede kan het ook in een internationaal veld RBB tweemaal tenonder Venus Williams is ook zonder vorm de allerbeste Ajax (L) stapje dichterbij promotie Sport OEFENvoetbal fc Dundee schaart zich bij toptwee 4# MAANDAG 7 AUGUSTUS 2000 WIELRENNEN Suzanne de Goede is er niet in geslaagd een de drie po diumplaatsen van de 36ste Internationale Jeugdtour van Assen voor zich op te eisen. Het Zoeterwoudse wielertalent finishte in de vijfde en laatste etappe als derde. Ze bleef desondanks op twee seconden van de bronzen ereplek steken. Die eindklassering greep ze gisteren wel tijdens de Acht van Annen. De Goede (16) bewees dit jaar bij herhaling één van de sterkste rensters in het nationale veld te zijn. Maar het gevierde lid van de Leidse wielervereniging Swift liet afgelopen week zien ook in een breed internatio naal gezelschap te kunnen presteren. Ze legde een overtuigende basis voor een hoge eindnotering. De tijdrit op de voorlaatste dag zorgde echter voor een domper. ,.Op zes kilometer voor de meet zat er een rotbocht in het parcours. Daarin ging ik onderuit al dus De Goede. „Het duurde ruim een minuut voordat mijn ketting erom zat. Ik had tussendoor steeds dezelf de tijd als Miranda Vierling, die de tijdrit won. Gelukkig heb ik er geen breuken aan overgehouden, alleen wat schaafwonden." Lijstaanvoerster De Goede, die toch nog de elfde tijd liet klokken, duikelde in het algemeen klassement naar plaats vijf. Het veld van 52 junior- en nieuweling-vrouwen za terdag een afsluitend criterium over 36 kilometer. De sterk rijdende Jaccolien Wallaard uit Noordeloos zege vierde. Vierling sneed de laatste bocht beter aan dan De Goede, die achter haar eeuwige concurrente als derde finishte. De Haagse greep bovendien het eind klassement. Liane Bahler van de Duitse wielervereni ging RSV Ebdeben (tweede) en de Finse Mirella Harju hielden de Zoeterwoudse van het ereschavot. De ande re regionale deelnemers aan het evenement, dat een totaal prijzengeld van 10.000 gulden had,waren de Noordwijkerhoutse nieuwelingen Walter Looijstijn en Klaas van Hage, en de Leidse junior Davey Rotmensen van Swift. Dit drietal (respectievelijk 52ste, 58ste en 47ste) kon tijdens de internationale meerdaagse, waar aan onder andere Noren. Esten, Duitsers, Engelsen, Finnen en Denen meededen, geen potten breken. Gisteren streek een deel van de junior- en nieuwe ling-vrouwen die in Assen deelnamen, neer in Annen. In het wielergekke dorp in Drenthe stond voor deze leeftijdscategorieën een tijdrit (over 8 kilometer), ge volgd door een criterium (50 kilometer) op het pro gramma. De Goede reed de derde tijd en passeerde even later als vierde de meet. Die prestaties waren goed genoeg voor de bronzen plak, achter junior Fre- derika van der Wiel (Harkema) en - opnieuw - Vierling, maar dit keer voor Harju. Ton van Duijvenbode kon de prestatie van Swift-ren ner Piet Kralt gisteren in Oostzaan niet evenaren. Pakte de Rijnsburger afgelopen vrijdag de winst in Middel- harnis, de Noordwijker reikte in een gecombineerd veld (sportklasse A, sportklasse B en veteranen) tot de vijfde stek. Tijdens de 30ste editie van de Ronde van Oostzaan voor elite-renners en neo-amateurs finishte André van de Reep als negende. De Hillegomse cou reur van Van Vliet/Weba/ Gazelle was daarmee de laat ste aankomer van de succesvolle kopgroep. Rijnsburgse Boys is op het ei gen mini-toernooi laatste ge worden. De ploeg van Cock Jol moest de profs van Haarlem en RKC -dat met een combinatie van 1 en 2 speelde- voor laten gaan. Haarlem won het toer nooi, waarin de wedstrijden 45 minuten duurden, en de bijbe horende Piet van Dam-bokaal door RKC met 2-0 te verslaan. Rijnsburgse Boys verloor twee maal met 2-1 en eindigde als laatste. Tegen Haarlem scoorde Jimmy Simons en tegen RKC verzorgde Martin de Haan de productie. Het duel van RBB tegen RKC werd ontsierd door een zeer zware overtreding van RKC'er Maarten Schops, die zich voor het oog van de scheidsrechter revancheerde op een Rijnsbur ger. In het hieropvolgende op stootje liet Raymond Buis zich ook niet onbetuigd en deelde enkele klappen en schoppen uit. Schops en Buis kregen bei den de rode kaart. Schops, die eerder dit jaar al lang geschorst was nadat hij een kopstoot had uitgedeeld, is inmiddels op het matje geweest bij trainer Martin Jol. die zich niet uitliet over een eventuele straf. Jol sprak tegen dat Schops ontslagen zou wor den: „Dat is niet gebruikelijk in het profvoetbal. Spelers verte- ten gaan doen, houden we in- genwoordigen een waarde en je tern." Rijnsburgse Boys onder doet als club dus aan kapitaal- neemt geen actie tegen Buis. De vernietiging als je ze weg zou rode kaarten worden aan de sturen. Wat we wel met Maar- KNVB doorgegeven. Quick Boys - AD0 Den Haag 0-7 (0-3) Van Eijkeren, Boussabon (3x), Leo nardo (2x). Katwijk - Leonidas (eerste klasse zon dag) 2-2. Doelpunten Katwijk: Sander Molenaar en Toine l'Ami. Voorschoten '97 - FC Lisse 1-3. Doel punten: Frank Buizer (V'97), Ton Clo- bus, Arne van der Berg en Haico Her- bert (FC Lisse). Alphense Boys - ARC 1-2. Doelpun ten: Hans Dekker (AB), Bijzonderheid: Mark Feldman gehuldigd voor 300 wedstrijden in het eerste van Alphen se Boys. Ter Leede - RCL 10-0. Doelpunten: Martin de Louw (4x), Erwin Beltman (2x), Alan Campfens. Dennis Kramer, Pim Langeveld en Patrick Kalkema. WSB - Van Nispen 2-0. Doelpunten: Geert van de Weide en Paul Warmer dam. Bijzonderheid: 1000 toeschou wers. Keer (derde klasse, Valkenburg Lim burg) - Valken '68 1-1. Doelpunt Val ken: Henk van de Nagel. Sportlust - Hazerswoudse Boys 2-0. FC Lisse zo - Onze Gezellen (vierde klasse) 1-0. Doelpunt: Remco Mar tens. RVC/Rijswijk - Voorschoten '97 zo 3- PROGRAMMA Dinsdag 7 augustus (19.30): Quick Boys - Wilhelmus, Alphense Boys - Ter Leede, Hazerswoudse Boys - Stomp- wijk '92, UVS - FC Lisse, Valken '68- Docos (19.00), Lyra - Katwijk, Voor- schoten'97-Noordwijk (19.30), WSB- Alaves (Sp), ARC-Nijenrodes (20.00), Rijnsburgse Boys- Quick H. (19.00), RCL-Meerburg (20.00 uur), Blauw Zwart-Foreholte. De gelijkmaker van RKC tegen Rijnsburgse Boys hangt in de lucht. Wout van Steenveld kopt in. foto mark lamers Israëliër Levy verrast in Toronto Venus Williams. foto rtr 3. SAN DIEGO ANP/RTR Echt lekker had Venus Williams in San Diego niet getennist. Het toernooi liep voor haar doen stroef. Maar ook zonder vorm blijkt de Amerikaanse winnares van Wimbledon nog altijd een klasse apart. Gisteren stond de als derde geplaatste speelster in de finale tegenover haar één plaats lager ingeschaalde land genote Monica Seles. Williams won: 6-0 6-7 6-3. Vooral over de halve finale te gen de Amerikaanse Amy Fra- zier (6-2 6-3) was de latere toer- nooiwinnares niet echt te spre ken geweest. „Het ging niet goed, mijn service liep hele maal niet. Het zal morgen wel beter gaan." Een dag later, in de finale, ging het inderdaad beter, maar nog steeds niet top. Want na 6-0 in de eerste set liet Williams Seles in de tweede weer helemaal terugkomen in de wedstrijd. De tiebreak ging verloren, waardoor Williams een derde set voor de kiezen kreeg. Daarin herpakte ze zich. Seles kreeg geen kans meer: 6- ■Maar Williams weet inmid dels wat ze wel en niet kan. De 'mindere' week doet haar niets. „Ik tenniste niet bijzonder goed, maar mentaal doet dat me geen pijn." Logisch, aange zien Williams met de zege op Seles al haar veertiende achter eenvolgende overwinning kon vieren. De laatste drie toernooi waaraan ze deelnam, won ze al lemaal. Hij verloor, maar zijn week werd er niet minder mooi door. De Israëliër Harel Levy verraste tijdens het tennistoernooi van Toronto door als qualifier de fi nale te bereiken. Daarin was de Rus Marat Safin, als achtste ge plaatst, duidelijk te sterk: 6-2 6- 3. Voor Levy, die zaterdag 22 werd, was ondanks deze neder laag de afgelopen week meer dan geslaagd. Hij boekte door de finaleplaats met afstand de beste prestatie in zijn loopbaan. „Dit is net een droom", zei hij zaterdag al nadat hij in de halve eindstrijd in drie sets had afge rekend met de Tsjech Novak. Hij kan zich daarbij troosten met een prijzengeld van bijna Door winst op Shaheen en Koninklijke UD 2 CRICKET-JEROEN BAL Twee opeenvolgende zeges hebben de eerste klasse voor Ajax (L) weer een stapje dich terbij gebracht. Zaterdag werd Asian Shaheen aan de zegekar gebonden, vrijdag hadden de reserves van Koninklijke UD geen schijn van kans. Ajax leek het zaterdag moei lijk te krijgen. Aan bat hadden de Oegstgeestenaren de groot ste moeite runs op het bord te krijgen. Vooral openingsbowler Khuran was onbespeelbaar (2 voor 5 in 10). Alleen Mark Ver beek (36 runs) en Lanthra Fer nando (31) kwamen tot een behoorlijke score. De uiteinde lijke 114 runs leken onvol doende. Toch dacht Ajax-cap- tain Clive Tyrer een goede kans te hebben. „Het veld liep niet door het lange gras en het wic ket was erg onregelmatig. Ons totaal was dus te verdedigen", aldus de Engelsman. De inning van de Hagenaars verliep aanvankelijk net als die van de Oegstgeestenaren. De Ajax-bowlers hielden de score laag en de wickets vielen met enige regelmaat. Op een stand van 55 pakte coach Lanthra Fernando het belangrijke wic ket van Zaheer. De overige Haagse batsmen konden geen potten breken. Bij een score van 79 viel het laatste wicket en won Ajax toch vrij eenvoudig met 35 runs. Gisteren had Ajax het aan merkelijk makkelijker. Tegen stander Koninklijke UD 2 bun gelt onderaan de ranglijst. Bo vendien moest het ook nog vijf spelers afstaan aan het in de hoofdklasse eveneens zwal kende eerste elftal. Het runge middelde van de Ajax-inning ging al snel richting de vier per over. Toch verloor een aantal batsmen al vrij vroeg hun wic ket. Opener ,Mark Verbeek bleef staan en met zijn 88 runs gaf hij het fundament voor een hoge score. Na zijn vertrek bouwden Clive Tyrer (49 runs) en Rutger Slagter (17 not out) met een partnership van 64 het totaal verder uit. Het totaal van 250 runs was vervolgens onhaalbaarvoor UD. De ploeg uit Deventer gaf geen moment de indruk een serieuze poging te wagen. Dit was vooral de verdienste van de Ajax-bowlers. Openings bowler Anton Jacobs 1 voor 13 in 10) en ook de andere bow lers hielden de batsmen in de tang. Thomas Milde gaf met 5 wickets de definitieve genade klap. UD all out voor het mie zerige totaal van 70 runs. De twee zeges brachten geen verandering in de stand van de overgangsklasse. Jinnah en Ajax staan fier bovenaan en zijn bijna zeker van promotie. Wie er kampioen wordt, is niet duidelijk, maar dat maakt Ajax- captain Tyrer ook niet uit: „Ons doel dit jaar was promo tie. En of we nou eerste of tweede worden, dat kan ons niet schelen." 270.000 gulden. De vijfdejaars prof had in zijn gehele loop baan tot nu toe niet meer dan 120.000 gulden bijeengeslagen. Levy was niet de eerste Israë liër die de finale van een ATP- toernooi bereikte. In 1989 lukte dat bij voorbeeld landgenoot Gilad Bloom ook. Maar hij wist de finale in eigen land evenmin te 'winnen. In zijn geval was de Amerikaan Jimmy Connors te sterk. Maar als Israëliër een ATP-toernooi winnen, dat is tot nu toe alleen Amos Mansdorf gelukt. In zijn loopbaan won hij er zelfs zes, waarvan de laatste in Tel Aviv, op vertrouwde bo dem. Levy zal de komende week ongetwijfeld een sprong op de wereldranglijst maken. Aan het begin van het toernooi in To ronto stond de speler nog 133ste op de ranking. Safin blijft intussen zijn goede sei zoen vervolgen. De eindwinst in Toronto was de vierde in zijn loopbaan, maar al de derde in dit jaar. Gezien zijn leeftijd, 20, moet de Rus in staat worden geacht dit lijstje nog aanzienlijk uit te breiden. GLASGOW ANP In Schotland zijn Dundee en de twee eeuwige rivalen Rangers en Celtic na twee speelronden nog zonder puntverlies. Van dit drietal had Dundee de minste problemen. De ploeg won thuis met 3-0 van Dunfermline Athle tic, getraind door voormalig NEC-trainer Jim Calderwood. Landskampioen Rangers, met Konterman. Ricksen en Van Bronckhorst in de basis, slaag de er zaterdag bij Kilmarnock in een 2-0 achterstand om te bui gen in een 4-2 zege. Celtic had een moeilijke zaterdagmiddag tegen Motherwell: 1-0. Stilian Petrov bepaalde al in de elfde minnut de eindstand. Maximaal 12 per artikel per klant. Nectarines Vers op onze groenteafdeling Mandje a 1 kilo. Met Klantenkaart .349 tS Mars, Snickers of Twix 18 ijsrepen In de diepvries. Pak a 6 stuks. Met Klantenkaart ££9" of Twix Kotex Ultra Normal, normal met vleugels of super met vleugels. Per pak. Met Klantenkaart 5-49" Bertolli Extra Vergine olijfolie Superieure Italiaanse olijfolie uit Toscane. Fles 500 ml. Met Klantenkaart-8^5# boterkoeken Pak a 6 stuks. Met Klantenkaart 399 Dentergems witbie^ Biologisch gebrouwen witbier. 6-Pack, 6 flesjes a 30 cl. Met Klantenkaart 995 Bressot Gemakkelijk smeerbare roomkaas met kruiden en knoflook. In het koelvak. Kuipje 150 gram. Met Klantenkaart 399 'CST-'.', King Chewmints Duopak 54 gram. Met Klantenkaart 399 Felix Dagmenuutje Kies uit 4 verschillende smaken. Kuipje 100 gram. Met Klantenkaart Td9 /{dooLt dl döflt /IC KQUMar-J

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 18