Jorien van den Herik hekelt de FIFA Sport Fans kunnen zich afreageren met zakdoekjes :erenveen wil 'overleven' in Champions League Maarten Lafeber op weg naar record eerd Star nt geen oblemen Bogarde naar Engeland SCOREbord iAC 5 AUGUSTUS 2000 p i mag niet kunstzwemmen Bill May mag niet aan de olympische wedstrijden '48- memmen in Sydney meedoen omdat hij een man is. Al- dat vindt de wereldzwembond FINA. De Amerikanen la- m wel gewoon aan wedstrijden deelnemen. Zo won de ge May bij de nationale titelstrijd in de onderdelen solo, n team. „Hij is echt heel erg goed en traint kei- en kei- zegt de Amerikaanse bondscoach Sue Nesbitt. „Hij zou le Spelen bij moeten zijn." Sinds zijn zestiende traint May Aquamaids in Santa Clara. Twee jaar geleden won hij zil- iens de Goodwill Games. „In het begin was iedereen erg sgierig naar mij", aldus May. „Maar nu word ik be- 3 pi wd als een normale sporter net als de anderen." ïntft der d-Afrika ziet af van verder protest De Zuidafrikaanse voetbalbond ziet af van verder pro- 5*|gen de toewijzing van het wereldkampioenschap voetbal an Duitsland. Dat verklaarde vice-voorzitter Irvan Khoza prekken met voorzitter Hayatou van de Afrikaanse bond v, ti cele FIFA-gedelegeerden. De beslissing is mede het gevolg n K ?t besluit van de wereldvoetbalbond om het WK voortaan CJj e verschillende continenten te laten rouleren. g i Grunsven wint zonder Bonfire De Nederlandse amazone Anky van Grunsven hoopt op "b" op de Olympische Spelen in Sydney. Zelfs zonder haar fa- S! 17-jarige ruin Bonfire eindigde zij op het CDI in het Lingen als eerste in de Grote Prijs dressuur. Het bejaarde had vrijdag rust gekregen. Met zijn vervanger Idool haal- ,u Grunsven toch nog 1814 punten binnen, beduidend dan de Deense Jörgensen, met 1774 punten tweede. nd. om i der Ende weer internationaal mb L! Mario van der Ende is door de UEFA aangesteld voor iala EFA-Cupwedstrijd en een oefeninterland. Daarmee keert NN >iter na een operatie aan zijn hals, afgelopen oktober, te- na s internationaal scheidsrechter. In mei maakte hij zijn Ne llie idse rentree. Op 10 augustus fluit Van der Ende in voor- ax. van de UEFA Cup het duel tussen Sliema Wanderers en k.d rtizan, zes dagen later volgt Finland - Noorwegen. Goede duikelt in klassement 19-J Suzanne de Goede is er niet in geslaagd haar leidende e in het algemeen klassement van de 36ste Internationale tour van Assen te handhaven. De 16-jarige Zoeterwoudse linj psteren de elfde tijd op de klokken tijdens de tijdrit over 95 jmeter. Haar grote concurrente Miranda Vierling (Den 9-5 was veruit de snelste. Alleen de Noorse Helene Tveter ~ook onder de 22 minuten. De Goede, lid van de Leidse vereniging Swift, bevindt zich na de vierde etappe op (L, vijf in de tussenstand met een achterstand van één mi- _J en 22 seconden op aanvoerster Vierling. Kees Vernooij in Enkhuizen op het podium. De Leimuidenaar kwam in 3 iterium voor sportklasse B-renners en veteranen na 55 ki er als tweede over de meet. poteams varen goed EK De Katwijkse en Noordwijkse teams die meedoen aan t zeilen voor de kust bij Katwijk doen het goed. Zowel in de t>0, Inter 18, Inter 17, Nacra 6.0 en Nacra Open zijn regio- teams vertegenwoordigd in de topvijf. Na 4 dagen zeilen 1 vandaag de twee finales op het programma. Hierin kun- Je laatste punten woden verdiend. De wedstrijden, die om j uur beginnen, zijn vanaf het zuidstrand te volgen. DEN HAAG GPD Bij de wedstrijd om de Resi dentie Cup tegen Derby Coun ty krijgen de supporters van ADO Den Haag dinsdagavond de gelegenheid om hun tevre denheid of teleurstelling te ui ten met respectievelijk groen gele of witte zakdoekjes. Hoofdsponsor Solidium hoopt met zijn ludieke actie bij te dra gen aan een oplossing van de problemen met relschoppers, die recentelijk weer de kop zijn opgestoken. Waar de overheid praat over middelen als een meldingsplicht of elektronisch huisarrest, kiest Anton Greve, directeur van het ICT-bedrijf, met zakdoeken voor een veel goedkopere en eenvoudiger oplossing. „Ik ben zelf ook voetbalsup porter en ik kan mij de teleur stelling van een fan best voor stellen als zijn club verliest", beaamt Greve. „Ik heb er ook de pest in als ADO Den Haag slecht speelt en moet me soms inhouden om mijn onvrede te uiten. Sommige mensen op de tribunes gaan in het uiten van hun teleurstelling te ver. Voor die mensen en alle anderen is het zwaaien met zakdoeken een goede manier om te laten zien wat ze ervan vinden. „We delen dinsdagavond aan iedereen in het Zuiderpark een groen-gele en een witte zak doek uit. Die hebben wij speci aal laten maken. Het idee is ten dele afgekeken van de suppor ters van FC Barcelona, waar het hele stadion met witte zak doekjes zit te zwaaien als spe lers, de technische staf of het bestuur ni^t aan de verwach tingen voldoen". Greve is niet bang dat zijn actie uit de hand loopt. „Ik re ken erop dat de supporters de ze ludieke actie waarderen. Misschien werkt het hartstikke goed. Dan zullen we moeten kijken of we bij de volgende wedstrijd weer zakdoeken kun nen uitdelen. Misschien is het wel iets voor andere clubs in Nederland om dit ook te gaan doen. Wij willen nu alleen een signaal afgeven dat wij als hoofdsponsor en voetballief hebber niet gelukkig zijn met supportersrellen". Wereldvoetbalbond werkt te traag Feyenoord boekte het af gelopen seizoen een winst van tien miljoen gulden boekte, terwijl een jaar eer der nog elf miljoen verlies werd geleden. Maar voor dat Jorien van den Herik dat nieuws tijdens de jaar lijkse perspresentatie van de club naar buiten bracht, nam hij gisteren eerst de gelegenheid te baat om de nodige kritiek te spuien. Met name de FIFA, de we reldvoetbalbond, was de gebeten hond. ROTTERDAM GPD „Is het normaal dat de clubs hun internationals moeten af staan aan nationale selecties, terwijl zij daar geen cent voor krijgen? Feyenoord was Christi an Gyan het afgelopen seizoen drie maanden kwijt aan Ghana, terwijl wij hem gewoon zijn sa laris betaalden. Bonaventure Kalou moest opdraven voor zo wel het nationale als het jeugd- team van Ivoorkust. Toen bleek, dat hij geen aansluitende vlucht naar Nederland kon boe ken, hebben wij die vlucht voor onze kosten genomen. Julio Cruz heeft anderhalve maand bij de Argentijnse selectie geze ten en is straks weer voor twee wedstrijden vertrokken. Wij moeten deze spelers belange- Terwijl voorzitter Jorien van den Herik zich druk maakte over het beleid van de FIFA genoot de selectie van Feyenoord van een ijsje. loos afstaan. Cruz heeft hier- Fcyenoords nog immer door de hele voorbereiding ge- strijdbare voorzitter waagt zich mist, terwijl wij hem gewoon af of dat zo kan doorgaan. Dan door betaalden." moet je geen buitenlandse spe lers aantrekken, krijgt Van den opgeroepen, al is het maar voor Herik wel eens te horen. „Maar een praatsessie? En ik moet het is toch zo, dat ook Neder- zeggen: de KNVB betaalt wel landse internationals worden een vergoeding voor de inter nationals Van Vossen en Bos- velt. De aanpassing van de re glementen gaat te traag. De spelers kunnen geblesseerd ra ken en daar staat niets tegen over." Nog meer zaken steken Feye- noords voorzitter. „Want hoe kan het dat de voetbalkalenders op de verschillende continen ten niet op elkaar zijn afge stemd. Er is gewoon een gebrek aan communicatie tussen de overkoepelende bonden onder ling. In die warwinkel zijn de clubs steeds het slachtoffer." Na al deze negatieve aspec ten op een rijtje te hebben ge zet, komt Van den Herik zelfs met het plan: „Waarom niet een nationaal elftal samenstel len van louter in het vaderland uitkomende spelers?" En natuurlijk liet hij de af slanking van het transfersys teem, zoals de Europese Com missie die heeft voorgesteld, niet ongemoeid. Waarbij hij eerst een sneer uitdeelde aan WCS-voorman Theo van Seg- gelen, „De WCS is overvleu geld door zelfstandige zaak waarnemers. De clubs worden nu de dupe van zijn rancune." Tenslotte hekelde hij op nieuw het beleid van de FIFA. „Al in december '98 heeft de Europese Commissie de FIFA commentaar gevraagd op het voorstel van het gewijzigde transfersysteem. Dat is niet ge daan", weet Van den Herik. „Pas enkele maanden geleden is de UEFA hierover ingelicht." een bijrol in de Cham- League. „We willen de ïude ronde halen en daar i we in", sprak Riemer r Velde, voorzitter van SC iveen, gisteren tijdens de e voorbeschouwing op luwe seizoen. „De kunst Tiiet snel in de war te ra- dat hebben we hier on- id wel geleerd", vulde Foppe de Haan aan. der Velde en De Haan - club te boek staand als )t evoorzitter en directeur sche zaken - hebben het (dvertrouwen in een goede afloop van het voor Heeren veen unieke seizoen. Bij de nummer twee van Nederland wordt niets aan het toeval over gelaten, verklaarde de preses. „Er is nog steeds de verbazing dat wij de Champions League hebben gehaald. Maar nu het zover is, willen we serieus gaan meespelen. Het moet kunnen een ronde verder te komen. Wie dat bij deze club niet gelooft, doet in dat traject niet meer mee." SC Heerenveen werkt dit sei zoen met een begroting van 34 miljoen. Na aftrek van alle las ten zal de winst 3 miljoen zijn. Als de club geen Champions League had bereikt, was de be groting van 21 miljoen (vorig seizoen) gestegen naar 26 mil joen en zou de winst 1 miljoen hebben bedragen. „Alles groeit hier als een speer, behalve het gras", aldus Van der Velde. Daarom wordt volgende week begonnen met de aanleg van een grassmaster-veld, een com binatie van gras en kunstgras. Mede dankzij de medewer king van KNVB-competitielei- der Wil van Rhee ziet Heeren veen de eerste stappen in de Champions League met ver trouwen tegemoet. Rond de Eu ropese wedstrijden hoeft Hee renveen in eigen land niet of nauwelijks in actie te komen. „Onze dank is groot", zei Rie mer van der Velde, die, niet on handig, zitting had in een KNVB-commissie die over het wedstrijdprogramma mocht meepraten. Ook op het trainingsveld is de warming-up voor de Cham pions League inmiddels begon nen. Foppe de Haan noemde zijn selectie gisteren 'een fan tastische groep met talent'. „Maar met dat talent moet je wel goed omgaan. Lance Arm strong zegt dat Jan Ullrich min stens zoveel talent heeft als hij, maar dat hijzelf de Tour wint omdat hij 's winters wél bereid is te trainen. Daar zit ik hier niet over in. Ik heb veel vertrou wen in deze jongens. Ze weten dat talent niet genoeg is, er moet voor succes veel meer ge beuren." Met het oog op de Cham pions League stak Foppe de Haan zijn licht op bij topclubs en -trainers. Zo sprak hij Louis van Gaal, ex-Ajax, ex-Barcelona, nu bondscoach van Oranje. „Wat moeten we doen, was on ze vraag. 'Doe waar je goed in bent', zei Van Gaal. 'Doe nor maal, overschat jezelf niet, maar onderschat jezelf ook niet. Ga van je eigen kracht uit'. Nou, dat doen we dus maar." STOCKHOLM ANP Golfer Maarten Lafeber staat er halverwege het Volvo Scandinavisch Masters in Stockholm be ter voor dan in al zijn voorgaande wedstrijden van de Europese Tour. Na een tweede ronde van 66 slagen op de par-71 baan is de Neder landse nummer twee met een totaal van negen onder par derde, drie slagen achter de Engelse koploper, Lee Westwood. Nog nooit stond Lafeber na twee dagen zo hoog genoteerd. Hij heeft na 36 holes al veer tien birdies gemaakt en zijn totaal van 133 is het laagste dat hij ooit na twee ronden op de Euro pese Tour liet noteren. Zijn vorige record was een score van 139 in de West of Ireland Classic, vorig jaar. Lafeber begon met een bogey op de eerste hole, daarna sloeg hij liefst zes hirdies op de volgende acht holes. „Alles ging naar de vlag, ik heb één birdieputt van een meter of vijf gehad", zei Lafeber. „De rest lag op minder dan twee meter." Bogeys op dertien (drive in water) en veertien (gemiste green) vormden even een domper, maar Lafeber eindigde sterk met bir dies op vijftien en achttien. „Voor mijn gevoel speel ik niet anders dan in de voorgaande weken", aldus lafeber. „Leif Ny- holm, mijn coach, heeft steeds gezegd dat ik op dezelfde manier moest doorgaan. Daar heb ik me altijd aan vastgehouden. Ook na het missen van de cut in het TNT Dutch Open." ^dsch Pag/,/a ^33 AAN DEN RIJN Star heeft bij de Ooster- )pen in Alphen aan den ïoeiteloos de halve finales De als eerste geplaatste an van het eerste mixed- 'an Zee Duin startte in ste ronde met een bye en in de tweede ronde maar imes af aan Albert Rob- Bij de beste acht stond innen de lijnen tegen ve- Praveen Wilson, die in eede ronde een langdurig tig duel uitvocht met Pie- ans Stroo. De Indiër, die tachtiger jaren al eens tot ale van de Leidse Masters rong, won met 7-5 in de sende reeks. Star toonde Wilson met 6-3 6-1 aan, et niveau in de Bl-afde- an het LD Tennis Circuit dend is toegenomen. overige kwartfinalisten ien allen uit de Alphense Van hen hadden Arjan de en Mare Nagelkerken een reeks nodig tegen respec- ijk Frank de Groot en Ro- lan Peeters. Voor speler Nagelkerken werd Ie laatste zege in het Al- se toernooi. Stadgenoot ert van Oosterhout, lid van >rganiserende vereniging ve Sloot, belette hem na ets de doortocht naar een finale tegen Star. De twee Ook belangstelling voor Cocu en De Boer na het nieuwe seizoen af en hij overweegt te profiteren van zijn transfervrije status. Haast om bij te tekenen heeft hij in elk ge val niet. „Dat komt tijdens het seizoen wel aan de orde." Cocu weet dat Arsenal hem op het lijstje heeft staan. Maar hij heeft het goed naar zijn zin bij de club. De kans dat Barce lona hem nu laat gaan lijkt bo vendien klein. Hij is het ver lengstuk van trainer Ferrer, die Cocu onmisbaar acht. „Hij laat andere spelers goed spelen, met name Rivaldo, en ik ben niet van plan zo'n intelligente speler te laten gaan." Volgens Karei Jansen van Sport Promotion, het bureau dat de zaken behartigt van on der anderen Cocu en Ronald de Boer, is er interesse voor de spelers, maar heeft geen enkele club vooralsnog een bod uitge bracht bij Barcelona. „Maar als die Engelse clubs agressief han delen en een goed bod uitbren gen, kan alles snel gaan." Boudewijn Zenden wil voor lopig niets meer over zeggen over de belangstelling van Lazio Roma voor hem. De deal lijkt af te ketsen, doordat Lazio geen geld meer heeft. Lazio-trainer Eriksson zei na de wedstrijd te gen Ajax in Amsterdam dat de clubleiding deze week nog con tact heeft met de familie Zen den. HOENDERLOO ANP De naam van de club is nog niet bekend, maar zeker is dat Winston Bogarde zijn loopbaan vervolgt in Engeland. De verde diger die moet vertrekken bij Barcelona heeft de clubs (waar onder Chelsea) voor het uitzoe ken. Volgens Edward Burleson van het bureau Pro Athlete is een transfer slechts een kwestie van tijd. Barcelona zal binnenkort met Patrick Kluivert onderhandelen om zijn nog twee jaar lopende contract open te breken en te verlengen. Hij kan een aanzien lijke verbetering tegemoet zien. „Een afspraak is er nog niet, maar er wordt zeker gespro ken", aldus Edward Burleson. „Hij is een van de beste spitsen van Europa voor wie altijd inte resse is. Als hij bijtekent, moet dat de komende maanden ge beuren. Een speler die in zijn laatste contractjaar zit, wacht meestal tot hij transfervrij is." Voor Phillip Cocu en Ronald de Boer is ook belangstelling vanuit Engeland. Arsenal zou graag Cocu inlijven als opvolger van de naar Barcelona vertrok ken Fransman Petit, zo liet ma nager Wenger weten. Voor De Boer is er met name belangstel ling van Tottenham Hotspur. Phillip Cocu verkeert in een luxe-positie. Zijn contract loopt PRIJSVRAGEN Lucky day van vrijdag 4 augustus. 3-15-21-23-24-25-27-36- 41-48-52-56-61-62-64-69 - 72 - 73 - 75-77. (onder voorbehoud) VOETBAL Oefenwedstrijden. SC Heerenveen - Emmen 6-1 (4-0). Den nis de Nooiier 1-0, D. de Nooijer 2-0, Lur- ling 3-0, Talan 4-0, Kranz 4-1, Lurling 5- 1, Nurmela 6-1 Heracles - De Graafschap 2-4 (1-2). Vis- caal 0-1, Viscaal 0-2, Platvoet 1-2, Meerd- ink 1-3, Viscaal 1-4, Platvoet 2-4 NEC - VVV 3-0 (1-0). Hristov 1-0, Ax 2-0. Koning 3-0. Top Oss (Ned) - Watford (Eng) 1-0 (0-0) Loeffen 1-0 Dordrecht '90 - RKC 3-3 (1-1). Hoogen dorp 0-1. De Vries 1-1. Human 1-2. Ba- rendregt 2-2, Van Loenhout 2-3, Van Zun- dert 3-3 Roda JC (Ned) - Lokeren (Bel) 3-0 (2-0). Doelpunten Peeters, Soetaers, Jongen Bijzonderheid: wedstrijd verplaatst van Lo keren naar Kerkrade in verband met rellen afgelopen zondag tijdens Lokeren - AD0 Den Haag.- Toenooi München. Manchester United (GBr) - Real Madrid (Spa) 1-0 (0-0). 90 Solskjaer 1-0. Bayern München (Dui) - Galatasaray (Tur) 3-1 (1-0). 9. Santa Cruz 1-0, 56. Kuffour 2-0, 85. Zickler 3-0, 88. Hagi 3-1 GOLF Stockholm. Scandinavisch Masters, Man nen. Europese Tour, 3,5 miljoen gulden: Stand na 2de ronde: 1 Westwood (Eng) 130 slagen (-12). 2 Lane (Eng) 132. 3 Lafeber (Ned) 133 (67 66). 4 Senden (Aus) 134, 5. Clarke (Nle). 011e Karlsson (Zwe) 135, 7 Borrego (Spa), Lindgren (Zwe). Webster (Eng) 136, 10 Hutchings (Zaf). Tarnaud (Fra) 137. Moskou. Russisch Open. Mannen, Chal lenge Tour, 330 duizend gulden: Stand na 2de ronde. 1Carlberg (Zwe) 134 slagen (- 10), 2. Bernardini (Ita). Hugo (Zaf) 135, 4. Björnstadt (Noo), Little (Sch) 136. Cut gemist 69. Derksen (Ned) 145 (72 73). HOCKEY Pleasure 0/37,87, 3. Velin (Den) Equest Carnute 0/37,95, 4 Bengtsson (Zwe) Op- stalan's Chanell 0/38,60, 5. Melliger (Zwi) Calvaro 005 0/38,80, 6. Lansink (Ned) Carthago Z 0/39,89, 10. Bril Phin Phin 4/35,40, 11. Hoorn Hascal 4/41,39, 12. Houtackers Joggor's Ajonc 4/44,91. 13. Hendrix RBG Finesse 13/51,60, 14. Tops Operette La Silla 18/60,42. 15. Voorn Lando 4/86.08. 16. Schellekens Stapp's Aerobic 4/86,28, 17 Raymakers Copaco Cher 4/86,60, 18. Dubbeldam Inter Acces de Sjiem 4/89,12 Internationaal springconcours met barrage (1,40 m): 1 Orschel (Bul) Hildon Urleven Pionniere 0 strafpunten/62.38 seconden, 2. Becker (Dui) Grandilot 0/63,51, 3 Mel liger (Zwi) Nithard 0/63.96, 4 Lambre (Mex) Risueno La Silla 0/64.80. 5. Philip- paerts RBG Parco 0/67,05, 6. Lansink Ca- retano Z 0/68,62, 9. Geerink Heartbreaker 0/79,50, 18. Geennk Iroko 8/68.02, 19. Houtackers Polydox 8/71,74. Lingen (Dui). CDI, 260.000 gulden. Prix St. Georges: Van Grunsven (Ned) Gestion Junior 1392 punten, 2. Hannöver (Dui) Weymez 1356, 3. Schulten-Baumer (Dui) Gina Royal 1352. Dressuur, Grote Prijs: 1. Van Grunsven Idool 1814 punten, 2. Jörgensen (Den) Kennedy 1774, 3 Klimke (Dui) White Foot, Werth (Dui) Antony 1771, 5. Werth Agnelli 1751. Boedapest. CSI0. Landenwedstrijd: 1 Duitsland 20 straf- punten, 2. Polen 20.25, 3. Italië 24, 4. Nederland (Jurriens/Brugmans Elpasja, Mol/Molca's First Lady. Klokman/Bluf. Smits/lnspiration) 28 SOFTBAL Den Haag Vrouwen, Haagse softbaldagen. Eerste dag: Nederland All Stars 5-0, Stor ks (Ned) - Slavia Plzen (Tsj) 7-0, Jlavia Plzen - Tempo Praag (Tsj) 13-3, Belgiè - Tempo Praag 2-4, Slavia Plzen Belgie 0 10. All Stars - Storks 7-0. TENNIS Toronto. Mannen, 5,8 miljoen gulden. Kwartfinale: Levy (Isr) - Golmard (Fra) 6-4 6-4, Ferreira (ZAf) - Kafelnikov (Rus/5) 6-3 Duitsland - Groot-Brittannie 6-1 (2-1). wbêêêêêêiêèêêêiêêêêêi^ÊÊÊIÊÊÊÊIIÈÊÊ Tjeerd Star is in Alphen aan den Rijn doorgedrongen tot de halve fina le. FOTO HIELCO KUIPERS overige halvefinalisten komen en de als tweede getipte Jelle uit de ontmoetingen van De Oosterhoff tegen jeugdspeler Rooij tegen Jurriaan de la Beij, Rutger Baans. CIRCUIT in CIJFERS HEBl, eerste ronde: A Hertzberger - R. 2 7-5; N. van Oosterhout - J van Prehn 6- Oostdam w.o wegens blessure; P. Visser - 4 6-2. M. Nagelkerken - R J Peeters 6-7 W. Oosterbaan w o P F. Stroo - R. Hul- 6-3 6-4; J de la Beij - J. Hulstein 6-0 6-0; stem 6-1 6-0; J van Prehn - L. de Lange A. de Rooij - F de Groot 6-3 6-7 6-1. R 6-3 4-6 6-2; M. Nagelkerken - R Lam- Baans - A Hertzberger 6-2 6-4: J. Ooster mens 6-2 6-2. J Hulstem - C. Verweij 6-4 hoff (2) - P. Visser 6-1 7-5. Kwartfinales: 7-5; F. de Groot - B van Emmerik 4-6 6-1 Tj. Star (1) - P. Wilson 6-3 6-1, N. van 6-2 Tweede ronde: Tj. Star (1) - A. Rob- Oosterhout - M. Nagelkerken 4-6 6-3 ben 6-2 6-3; P. Wilson - P.F. Stroo 5-7 6- 6-1. PAARDENSPORT Valkenswaard. CSI. Springconcours, openingswedstrijd: 1 Madden (VSt) Innocence 0 strafpunten, 56,64 seconden, 2. Mazza (Bra) Aster 0- 57,08, 3 Miranda Neto Alvaro (Bra) 0- 58,49. 4. Godignon (Fra) Diams III 0- 58,60, 5 Philippaerts (Bel) Don Diego 0- 59.15, 7 Schellekens/Stapp's Hollywood 0-60,20, 9 Dubbeldam/1 nter Access Jum per 0-62,72, 10. Van der Vleuten/Audi's Impression 0-63.17. Internationaal springconcours met barrage (1.50 m): 1 Simon (Oos) E T. 0 strafpun- ten/33,66 seconden, 2. Ehning (Dui) For Segovia. Mannen, challenger, 230.000 gulden. Tweede ronde: Siemerink (Ned/4) - Ogo- rodov (Oez) 6-4 6-4. Siemerink in kwartfi nale tegen Golovanov (Rus). Wrexham. Mannen, challenger, 58.000 gulden. Tweede ronde; Arthurs (Aus/1) Wassen (Ned) 4-6 7-6 6-4, WIELRENNEN Ronde van Denemarken. 4e etappe, le gedeelte. Lalandia - Naks- kov: i Zanotti (Ita) 113 km m 2 25.59. 2 Hondo (Dui), 3. Vereecke (Bel), 4 Chesim (Ita), 5 Koerts (Ned), 15. Legtenberg. 24 Vierhouten, 25. Van Steen, 32 De Jongh. 36. Pronk, 87. Dunning. 95 Groenendaal Klassement: 1. Sórensen (Den) 16.07.56. 2. Kristensen (Den) 0.25, 3. Mi chaelsen (Den) 0.29, 4. Barthé (Fra) 0.30, 5. Van Petegem (Bel), 22. Vierhouten 2.00, 38. Pronk 5.36, 56. Koerts 10.46, 61. De Jongh 21.29, 65. Groenendaal 21.30, 72. Van Steen 22.53, 80. Dunning 23.29, 87. Legtenberg 26.18. Ronde van Castilla-Leon. 5e etappe. San Andres del Rabanedo - Col de Redondal: 1. Mancebo (Spa) 169,2 km in 4.24.09, 2. Osa (Spa) 0.35, 3. Bruy- landts (Bel) 0 42, 4 Totschnig (Oos) 0.45, 5. Ramon Gonzalez (Spa) Eindklas sement: 1 Mancebo 17.2/05, 2. Osa 0.14. 3 Bruylandts 0.47, 4 Totschnig 0.53, 5. Zarrabeitia (Spa) 0.55. Maarheze. Profronde. Blijlevens 100 km in 2.14.04, 2 Verheyen (Bel), 3. Dek ker. 4 Bijnen. 5 Hoedemakers. Assen. 36ste Internationale Jeugdtour van Junioren (vierde etappe, tijdrit): 1. Faber 15 km in 19.51,14, 2. Kunze 19.57.69, 3 Van Duuren 19.59,99, 4 Sicking 20.02,52, 5. Ternstrom 20.07,24, 55. Rötmensen (Ned, Leiden) 21.53,14 Alge meen klassement (88 geklasseerd): 1. Achterkamp 4.58.19,57, 2 Brumen op 9,15, 3. Kunze 9,71, 48. Rotmensen 11.33,57. Nieuwelingen (vierde etappe, tijdrit): 1 Usin 15 km in 19.34,30, 2. De Jong 20.02,43, 3. De Maar 20.13,65, 4 Harms, 5. Koopmans, 52. Looijstijn INoordwijkerhout) 00, 68 Van Ha ge (Noordwi|kerhout) 22.27,95 Algemeen klassement (125'geklasseerd): 1 Harms 4.16.31,59, 2. Koopmans op 24,17, 3. Usin 31.43. 57 Looijstijn 8.50.70, 64 Van Hage 9.19,79. Junior- en nieuweling-dames (vierde etap pe, tijdrit): I Vierling 15 km in 21 3171 2 Tveter 21.52,15, 3 Wallaard 22.00.97, 4 Bah Ier. 5 Van der Wiel Al gemeen klassement (52 geklasseerd): 1 Vierling 4.39 27,03, 2. Bahler op 1 10,63, 3,Harju(F.n) 1.12.92 Enkhuizen.39ste Ronde van Enkhuizen Elite/neo-amateurs (80 km): 1 Bink 'Am sterdam). 2 Haakman (Enkhuizen). 3. Kersten (Purmerend). 4 Lust (Heerhugo- waard), 5 Mikli (Amersfoort) Sportklasse B/veteranen (55 km): 1 Bakker (Zaandam) 2. Vernooij (Leimuiden), 3. Verbeek (Am stelveen). OEFENvoetbal Zaterdag 5 augustus Katwi|k-Leonidas 15.00) Keer -Valken'68 Voorschoten'97-FC Lisse (14.30) Quick Boys-ADO/Den Haag 17.00) Alphense Boys-ARC 17.00) Sportlust-Haz Boys (14,30) Minitoernooi Rijnsburgse Boys/Haar lem/RKC (14.00) Ter Leede-RCL( 14.30) Zondag 6 Augustus RVC/Rijswijk-Voorschoteri'97 (zo) 14.00 WSB-Van Nispen (14.00) FC Lisse-Onze Gezellen (14.00)

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21