Van aardige meerijder tot aardige winnaar Sport SCOREbord Bl-tennissers gaan voor het aardse slijk Buitengewone start van Maarten Lafeber Stand Leidsch Dagblad Tennis Circuit Toernooi TIJGERS ^eVdschE>agt/af/ Eyoi üe/M einekeit VRIJDAG 4 AUGUSTUS 2000 Valkenburger Schaap leidt klassement Saxo-Cup In de dertien jaar dat Michel Schaap aan autoracen deed, stond hij bekend als een aardige jongen, die zel den in de prijzen reed maar wel meestal netjes zijn auto heel hield. Dat was noodgedwongen, zegt hij aan de vooravond van de Marlboro Masters op het circuit van Zandvoort. ,,Ik had gewoon het geld niet om te veel risi co te lopen." Dit jaar is alles anders. „Nou, niet alles", zegt de leider in de Citroen Saxo-cup. „Ik race dit jaar dan wel voor het kampioenschapsrijder, maar ik ben nog steeds een aardige jongen." OECSTGEEST GERARD BAAS Twee weken geleden werd de. knop definitief omgezet. „Ik reed op de tweede plek, ver voor mijn concurrenten in de stand om het kampioenschap. Ik dacht nog even: zal ik conso lideren, maar gelijk daarna be sefte ik dat ik niet meer zo moest denken. Dus ik besloot om vol voor de overwinning te gaan. En dat lukte." De 32-jarige Schaap, die woont in Valkenburg en werkt bij een aannemer in Oegstgeest, boekte met die zege vooral een overwinning op zichzelf. ,,No more mister nice guy", noemt hij die omslag op het circuit van Assen. De basis daarvan werd in de afgelopen winter gelegd. .Altijd zeiden mensen tegen me dat ik de mogelijkheden had om vooraan te rijden. Ja. lekker makkelijk zei-ik dan, dat kost geld dat ik niet heb." In Schaaps sponsorverhaal was echter in de loop der tijd veran dering gekomen. Zo gaandeweg had hij toch wat publiciteit ver zameld, zijn reputatie was goed en bedrijven waren happiger geworden om geld in de racerij te steken. De bloeiende econo mie en de toegenomen belang stelling voor autoracen deden de rest. „Het enthousiasme van die mensen over mijn mogelijk heden gaf de doorslag. Ik be sloot na dertien jaar gerommel in de marge om eindelijk eens voorde titel te gaan." Het verschil met de Schaap van vroeger en die van nu, be schrijft de geboren Haarlem mer als het verschil tussen de zuinige rijder die zijn hand op de trillende versnellingspook houdt en de rijder die dat ding vervangt om niet het risico te lopen dat de pook tijdens de wedstrijd kapot gaat. „Het kost me nog steeds moeite om tegen de monteurs te zeggen dat er iets aan de auto vervangen moet worden. Ik vond het ook altijd vervelend om mijn vader, die in het team de technische verantwoordelijkheid heeft, ook in het weekeinde aan het werk te zetten. Nu hoeft hij dat niet meer alleen te doen, maar iets in me blijft zeggen dat het toch zonde van het geld is. Gelukkig heeft het winnaarsgevoel in me tegenwoordig het laatste woord. Nu stap ik in een auto die in optima forma is. De eni ge aan wie het ligt, ben ik zelf. Dat geeft veel rust tijdens de ra ce en het zorgt daardoor ook voor een betere prestatie." Michel Schaap, die halverwe ge het kampioenschap ruim aan de leiding gaat, heeft er groot belang bij om hoog te eindigen. Citroen houdt na dit seizoen op met de organisatie en de Saxorijders moeten op zoek naar een nieuwe raceklas- PRIJSVRAGEN Lucky day van donderdag 3 augustus. 9-12- 13-16-18-19-20-31-33- 40 - 44 - 55 - 56 - 58 - 63 - 73 - 74 - 78 - 79-80. (onder voorbehoud) Michel Schaap besloot na dertien jaar 'gerommel in de marge' om voor de titel te gaan. se. „Als ik een titel op mijn CV kan zetten, praat dat wat mak kelijker met een potentiële sponsor. Ik wil namelijk per se doorgaan met racen, want dat is voorlopig niet uit mijn bloed te krijgen." Een ander verschil dat de overgang van zorgeloos meerij den naar de titeljacht met zich mee heeft gebracht, is dat Schaap tegenwoordig zijn sponsors tijdens het raceweek- einde moet entertainen. Terwijl hij niet eens zo lang geleden kon doen wat hij wilde, moet Schaap nu beschikbaar zijn voor een praatje, een rondlei ding en een hapje meeëten. „Ik moest daar vroeger echt niet aan denken. Het liefst keek ik naar alle andere races en ouwe hoerde ik met de coureurs. Ik was die dagen dan alleen met autoracen bezig. Nu lijkt het wel alsof de training en de race de enige keren zijn dat, ik besef dat er ook nog gereden moet worden. Toch vind ik het ook leuk zoals het nu gaat. Je ont moet veel aardige, racegekke mensen, of mensen die dat worden als ze een keer op Zandvoort hebben rondgeke ken." Schaap weet dat hij niets an ders mag zeggen, maar voegt er met zijn hand op het hart aan toe dat hij het echt meent. Bo vendien wil hij zeker niet terug naar de oude tijden. „Je mist de ongecompliceerdheid van toen FOTO HENK BOUWMAN natuurlijk wel, maar je raakt aan de andere kant snel ver slaafd aan vooraan rijden. Ik vind daarbij ook nog dat ik een doel te vervullen heb. Als ik kampioen word, dan heb ik la ten zien dat een normale jon gen -met een beetje geduld- ook succes kan boeken in een sport, die door geld en connec ties beheerst wordt. Misschien dat ik daarmee mensen kan motiveren om ook te gaan ra cen." VOETBAL Amsterdam. Internationaal toernooi Ajax - Lazio Roma 0-0. Scheidsrechter: Van Huiten Toeschouwers: 35.000. Rode kaart 90. Pesaresi (Lazio Roma). FC Barcelona - Arsenal 2-1 (2-1). 3. Guar- diola 1-0 (strafschop), 34. Tomas 1-1, 39. Cocu 2-1 Scheidsrechter: Luinge. Toe schouwers: 35.000. Oefenwedstrijden. Capelle - Sparta 1-6 (0-3). Doelpunten Sparta: Elkhattabi 3, Nielsen, Langerak, Monteiro. Kapelle - RBC 0-13 (0-4). Doelpunten: Heerkens 5, Van Helmond 3, Mustapha 2, Kooistra, Douglas en een eigen doelpunt. Frankrijk. Sedan - Lyon 1-1 Stand na eerste ronde: 1. Westwood (Eng) 63 slagen (-4). 2. Tomori (Jap) 65, 3. Olie Karlsson (Zwe), Borrego (Spa) 66, 5. Lafe ber (Ned), Hutchings (ZAf), Gilford (Ned) 67, 8. Phillips (Eng), Montgomerie (Sch), Hanell (Zwe), Brand Jr (Sch), Lindgren (Zwe), Kjeldsen (Den) 68. Moskou. BMW Russisch Open, mannen, Challenge Tour, 330.000 gulden. Stand na eerste ronde: 1. Edlund (Zwe) 65 slagen (-7), 2. Cupillard (Fra), Bisazza (Ita) Higgins (Nir), Clark (Eng), Edmond (Fra). Hugo (ZAf) 66, 52. Derksen (Ned) 71 SOFTBAL Vrouwen, nationale league: HCAW - Sparks TENNIS Toronto. Mannen, 5,8 miljoen gulden. Derde ronde: Novak (Tsj) - Enqvist (Zwe/6) 6-2 1-6 3-1 opgave, Golmard (Fra) - Rios (Chl) 2-6 7-5 7-5, Sampras (VSt/2) - Sargsian (Arm) 6-1 6-2, Ferreira (ZAf) - Krajicek (Ned) 7-5 7-6, Kafelnikov (Rus/5) - Ferrero (Spa) 6-1 4-6 6-4, Levy (Isr) - Grosjean (Fra) 6-3 3-6 6-3. San Diego. Vrouwen, 1,2 miljoen gulden. Tweede ronde: Tauziat (Fra/6) - Likho- vtseva (Rus) 6-1 6-2. Kwartfinales: Venus Williams (VSt/3) - Martinez (Spa/5) 6-3 6- WIELRENNEN Ronde van Portugal. 11e etappe, Manteigas - Belmonte: 1. Bar- bosa (Por) 131,2 km in 3 24.42. 2. Zintsjenko (Rus). 3. Cardenas (Col), 4. Pinho (Por), 5 Rebollo (Spa). Klassement: 1. Gamito (Por) 48.31.15, 2. Möller (Den) 1.29, 3. Zintsjenko 1.50, 4. Mercado (Spa) 2.25, 5. Eladio Jimenez (Por). Ronde van Castilla-Leon. 4e etappe, rondom Zamora: 1Stefano Ca- sagrande (Ita) 162,5 km in 3.49.13, 2. Perdiguero (Spa), 3. Van Dyck (8 wik (Ned), 5 Echevarria (Spa), der Ven, 31. Schmitz, 83 Vs 3.56. Klassement: 1. Gonzalez (Spa) 13.02.14, 2. Zubeldia (S 3. Osa (Spa) 0.21, 4. ZarrabeiW- 0.24, 5. Cuesta (Spa) 0.34, 72 Ven 26.55, 76. Schmitz 27.56, 31 36, 88. Van Kessel 32.07. Ronde van Wallonië. 6e etappe, Gilly - Charleroi: 1. St 232 km in 4 14.43, 2. Husdvhog 3. Capelle (Bel). 4. Bjarne Ni 5. Sweet (Aus). Eindklas: Merckx (Bel) 28.07.31, 2 L< (Bel) 0.44, 3. Cali (Fra) 0.47, 4 (Bel) 1.06, 5. Streel (Bel) 1.11. Ronde van Denemarken. 3e etappe, Skanderborg - Faabor Bondt (Bel) 185 km in 4 18 16, sen (Den), 3 Zanotti (Ita) 1.48, re Crescenzo (Ita), 5. Pollack Vierhouten, 13. Van Steen, 19 berg, 20. Koerts, 21. Pronk, 22. 63. Groenendaal, 76 Dunninj ment: 1 Sörensen 13.41.57, a sen (Den) 0.25, 3. Michaelsis 0.29, 4. Van Petegem (Bel) 0.3( thé (Fra) 0.33, 22. Vierhouten Pronk 5.36, 57. Koerts 10 46 Jongh 21.30, 65. Groenendaal 2 Van Steen 22.53, 83. Dunning 2 Legtenberg 26.18. Oostvoorne. Vrouwen, profkoers Moorsel (Rotterdam) 70 km in 1 Van Alebeek (Schijndel), 3 Vai (Wagen ingen). Prof ronde Oostvi Knaven (Ned) 80 km in 1.52.10, (Rus), 3. Den Bakker (Ned), 4 wijk (Ned), 5. Van de Wolf (Ned) Assen. 36ste Internationale Jeug H Junioren (derde etappe, klassi Dussel (Annen) 90 km in 2 09 Brumen (RC Bocholt 1977) z.t. mann (RG Hamburg), 4. Walgien 5. Sijm (Wognum), 51. Rötmen den) op 9.11,20 Algemeen kli 5 (88 geklasseerd): 1. Dussel 4.31 2. Walgien op 35,39, 3 Ac (Nieuw-Lekkerland) 41,22. 48 1 sen 10.30,23 Nieuwelingen (derde etappe, kla J 1. Verstegen (Zutphen) 70 2.03.30,80, 2. Zijlstra (Bergum"' Usin (SC U-team Estland), 4 G; r Staubwolke), 5. Stroetinga (Oost verder in peloton-, Looijstijn (Noo hout) z.t., Van Hage (Noordwijkerl( gemeen klassement (125 geklass Zijlstra 3.56.02,18, 2. P (Oude-Pekela) op 12,95, 3 KË (Tjalleberd) 19,57, 55. 7.19,79, 67. Van Hage 7.24,25. Junior- en nieuweling-dames (de pe, klassieker): 1. Tveter (Noorw km in 2.18.09,50, 2. Wallaard 1 loos) 1,20, 3. Vierling (Den Haaj j, De Goede (Zoeterwoude), 5. Var (Oosterhout). Algemeen klassen geklasseerd): 1 De Goede 4 17 Vierling op 0,52, 3. Harju 29,58, Zutphen.Wielerronde van Zutphen Elite/neo-amateurs (80 km): 1.(1 Leeuw (Ermelo), 2. Wolsink (Ensc Ribbers (Groenlo), 4. Vrogten (I Webers (Hengelo), 10. Van den - (Leiden), Sportklasse A/sportklass ranen (50 km): 1. Ebben (Doorn j Kaal (Heteren), 3. Haas (Heerden Hoger prijzengeld bij regionale toernooien LEIDEN PETER KLEIN Om de eer wordt allang niet meer gespeeld. Een vette hoofdprijs, een aantrekkelijk rondegeld en een aantal secon daire extraatjes bepalen of de regionale tennistopper het jaar lijkse BI-toernooi van een ver eniging uit het district Leiden aandoet. Een aantal wedstrijd leiders reageerde alert op de trend. De Munnik in Leider dorp, het Leidse De Merenwijk, Dekker Tennis Warmond en 'Het Open' van Zee Duin in Katwijk kregen de regionale crème de la crème binnen de lijnen. En vanaf 14 augustus zijn de toppers in Hazerswoude bij TeHaDo te bewonderen. „Als De Munnik moesten we wel", licht Rob Versteeg de keu ze voor een aantrekkelijk prij zen- en rondegeld toe. „Het is een vereniging met ver over de 1000 leden. Vroeger werd er in Leiderdorp behoorlijk hoog in de competitie gespeeld en be hoorde het BI-toernooi tot de sterkste in de regio. Toen ik het beheer over het park kreeg, speelde deze grote club met moeite vijfde klasse, vertrok het jeugdtalent naar elders en stel de het open toernooi niets meer voor." De handige 'doe ner' ging met een aantal be stuurleden en vrijwilligers aan de slag en zette in drie jaar tijd De Munnik in ieder geval als toptoernooi weer op de tennis- kaart. „We hebben bedrijven bena derd voor sponsoring" vervolgt 'regelneef Versteeg. „En ze er meteen maar een aantrekkelijke tegenprestatie bij aangeboden, zoals een sponsordag en een pro-am-toernooi. Dit jaar wa ren we in het LD-circuit het enige BI-toernooi met bij de mannen een schema van 64 deelnemers." Daarnaast was er bij De Munnik een B2 met een sche ma van 32. De hoofdprijs was 750 gulden en een kleurentele visie, bij de \Touwen was 500 gulden beschikbaar en een vi deorecorder. Bij beide aflopen de bedragen voor de tweede, derde en vierde prijs. Versteeg: „In totaal draaiden we met een budget van 12.000 gulden. Dan ben je er overigens nog niet. We hebben alle Bl- speelsters en spelers in de wijde omgeving heel vroeg benaderd en die prijzen ook bekend ge maakt." Bij Dekker Tennis zijn gelijk luidende uitspraken over het opzetten van een goed BI-toer nooi te horen. „We spelen op een van de mooiste locaties in CiTct,/, ^000 STOCKHOLM ANP de omgeving" zegt bestuurslid Jos Faassen mede namens zijn alweer jarenlange wedstrijd leidster Mary-Liz Vogel. „En we spelen op het hoogste niveau in de competitie. Daar hoort ge woon een goed open toernooi bij. De leden van Dekker zijn hoofdzakelijk recreatieve ten nissers, maar wel spelers die ook toptennis willen zien. We hebben in Ernst Young voor een aantal jaren een genereuze hoofdsponsor in huis gehaald, waardoor we bij de mannen een hoofdprijs van 750 gulden beschikbaar hadden. Bij de vrouwen is de deelname altijd wat kleiner en de hoofdprijs daardoor honderd gulden lager. Ook de spelers die de halve, en zelfs degenen die de kwartfinale halen, krijgen een rondegeld. Daarnaast krijgen ze na afloop van elke partij een bon voor een maaltijd. Voor het B-toernooi hadden we ongeveer zo'n 6300 gulden totaal beschikbaar." Een bedrag waar het in de zelfde week verspeelde Kampi oenschap van de Bollenstreek in Lisse niet tegenop kon. Het B-toernooi was dan ook volle dig uitgekleed en riep behalve een zwaar teleurgestelde wed strijdleiding ook de vraag op, of het district een en ander niet 'netter' had kunnen regelen. Voor Jan Rietveld wordt het dit jaar het laatste jaar, dat hij op spelersjacht gaat. „Ik denk goede opvolgers bij TeHaDo te hebben", zegt de Hazerswoud- se wedstrijdleider, die ook veel sponsors heeft binnengehaald. „Op mijn hoofdprijs van dui zend gulden komen veel spelers af. Vanuit heel Nederland. Een week per jaar kunnen we in het dorp het allerbeste B-tennis zien. En half Nederland weet nu ook, dat niet alleen Tom Ok- ker (die bij TeHaDo een specia le prijs beschikbaar stelde, red.) er woont, maar zelfs ook waar het ligt. Dit jaar komt Linda Verhoeve bijvoorbeeld. Ze won in Leiden drie toernooien op rij, maar speelt ook in Den Haag. Toen ze mijn hoofdprijs hoor de, was haar keuze snel ge maakt. Voor TeHaDo dus. En laten we eerlijk zijn, voor een student is het toch een mooie bijverdienste." Mark Fleischeu- er en Jeroen Boogmans staan in Hazerswoude ook op de deel nemerslijst. Een week na zijn teleurstellen de optreden in het TNT Dutch Open heeft golfer Maarten La feber zich goed hersteld. De 25- jarige Eindhovenaar speelde in Stockholm de eerste ronde van het met 3)5 miljoen gulden ge doteerde Scandinavisch Mas ters in 67 slagen, vier onder par. Lafeber bezet met die score de gedeelde vijfde plaats, op vier slagen van leider Lee West wood, die een 63 liet noteren. De Engelsman werd vorige week gedeeld derde op Noord- wijk en hij kan deze week zijn vierde Europese zege van het seizoen behalen. Westwood verbeterde het baanrecord met twee slagen na een eagle, zeven birdies en slechts één bogey. Het bizarre van Lafebers op treden op de par-71 baan van de Kungsangen Golfclub was dat hij niet zijn vertrouwde ijzers gebruikte, maar een splinternieuwe set van een an der merk. Bij aankomst dinsdag bleek dat Lafebers golftas door de KLM niet was meegenomen. Pas gistermiddag laat arriveerde het golfmateriaal in Stockholm. Lafeber: „Ik sloeg een paar ballen met mijn eigen ijzers én het ging van geen kanten. Na overleg met mijn caddie heb ik besloten die nieuwe stokken te gebruiken, wel in combinatie met mijn eigen houten, wedges en putter." Na een moeizame start - twee bogeys op de vier holes - begon Lafe ballen steeds dichter bij te slaan. Dat resulteerde birdies. „En nog had ik voel dat ik zeker drie meer had kunnen hebbeÉi dus Lafeber. Met een gcj sultaat kan hij zijn toi j voor 2001 veilig stellen. Rolf Muntz meldde zi< van redenen af. Heren Enkel BI 1. M Fleischeuer (Zee en Duin) 2. R. Bermudez (De Merenwijk) 3. T. Star (Zee en Duin) 4 J. Boogmans (Zee en Duin) 5. M Visser (Oegstgeester LTC) 6. C de Regt (Dekker Tennis) 7. F vd Heuvel 8. M. Kalkhoven (Zee en Duin) Heren Enkel Cl 1.E. Hinnen (Tennispark Jonkers) 2. R. Oostdam (De Boekhorst) 3 D. Brunsveld (Forescate) 4. M. de Weger (Oegstgeester LTC) 5. R Rommers (Nieuwe Sloot) 6 D. Harmzen (Lisse) 7. M Voskuyl (Oegstgeester LTC) 8. S Harmzen (LTC Lisse) Heren Enkel Dl 1B. Abrahams (Dekker Tennis) 2. J. van Teijlingen (De Munnik) 3. M van de Bor (Zoeterwoudse TC) 4. J Herweyer (Oegstgeester LTC) 5. M. v.d Voet (Dekker Tennis) 6 S. Brugman (De Munnik) 7. P. Scheurwater (Bollenpark) 8. J Jagel (De Munnik) 23 19 Dames Enkel BI 13 1. L. Verhoeven (Forescate) 11 2. I. Kruit (Zee en Duin) 11 3. H. Boers (Unicum) 6 4 A. Oosters (De Lobbelaer) 5 5 B. van der Gugten (De Merenwijk) 5 6.1. v d. Plas (Zee en Duin) 7 M Aalders (Zee en Duin) 8. K. Hoogeveen (Unicum) 25 22 Dames Enkel Cl 20 1. J. Ammerlaan (Lisse) 14 2. S. Patti (Zee en Duin) 13 3. T. van Duinen (De Merenwijk) 13 4. C. Manuputty (SV Voorhout) 11 5. M Vink 10 6 M. Kimman (Forescate) 7 A. Pan (Bollenpark) 8. N. Drost 30 24 Dames Enkel Dl 15 1L. Wijsman (De Munnik) 13 2. G. van Rijn (De Boekhorst) 13 3. K van Ark (Unicum) 12 4. Castel (Tean) 11 5. J. Minderhoud (De Merenwijk) 10 6 U. de Herdt (De Merenwijk) 7. M Laros (De Boekhorst) 8. C. Kruyt (Tean) 15 14 Heren Dubbel BI 12 1. T. Star (Zee en Duin) 10 2 R. Bermudez (De Merenwijk) 8 3. M. van Trigt (Hillegomse TC) 7 4 A. Robben (Tean) 4 5. P. Kortleve 3 6. C. Thoolen 7. J.W. Lugthart (Zee en Duin) 8. C. Nagelkerken (Tean) 14 11 Heren Dubbel C1-35+ 7 I J. Montanus (Dekker Tennis) 5 2. R. Philips (De Merenwijk) 4 3. D. Que (Artesia) 3 4. V. Weber (Artesia) 3 5 D. Dekker (Hillegomse TC) 3 6. J. Venmk (Hillegomse TC) 7. J. Hoogkamer (Dekker Tennis) 8. J. Gijsman (Tean) 16 12 Heren Dubbel D1-35+ 11 1R. Mohlmann (Hillegomse TC) 11 2. J. Smeenge (Hillegomse TC) 10 3. F. Filarski (De Merenwijk) 4. G. van de Broek (Zuid-West) 8 5. J. Koppenhol (De Merenwijk) 8 6. J. Tegelaar (Zuid-West) 7 7. G. Devilee (Voorschoten) 5 8. A. v.d. Geest (Alkemade) 5 Dames Dubbel Cl-35-f 1 J. Smith (Artesia) 10 2. M Rijnders (Katwi|kse LTV) 9 3. G. Serlier-v.d. Burg (De Merenwijk) 9 4. K. van der Zon (Katwijkse LTV) 9 5. L. Hins(De Merenwijk) 6 6. H. Laan-Ruinen 6 7. B. van Dullink (Woubrugge) 3 8. R. vd Werf 3 Dames Dubbel D1-35+ 1 B vd Berg-Keulen (De Merenwijk) 5 2. S.Smit (Lisse) 5 3. J Rooijakkers-Liestin (LTC Lisse) 5 4 M. Elsholz 5 5. I. Brouwer 5 6. A. van der Chijs (De Merenwijk) 5, 7 S. Stijger-vd Hoeven (Zuid-West) 5 8. E. Noppe (Huister Duin) 5 Ze spelen de hele zomer lang toernooien. Voor de gezelligheid of puur voor de prestatie. Met een beetje g< eindigt het seizoen met een lekker toetje: de Masters van het Leidsch Dagblad Tennis Circuit. Vanaf deze volgen we vijf spelers en speelsters op weg naar de Masters. Lukt het ze wel of niet? De toernooitijgers aaiï woord. Vandaag: David Brunsveld en Corine Manuputty. Naam: Corine Manuputty Leeftijd: 14 jaar Club: De Merenwijk/SW Speelsterlcte: C2 „Bij Zee en Duin heb ik twee finales verloren, de single en de mix. Ik had wel beter kun nen spelen. Van de single baalde ik wel erg, want ik vond dat ik wel wat meer had kunnen doen. Dan had ik mis schien nog wel verloren, maar was het een betere stand ge weest. De mix speelde ik met mijn vader en dat was wel leuk. Vorig jaar hebben we sa men ook een paar toernooitjes gespeeld, maar toen hebben we geen finale gehaald. Ik ben best vooruitgegaan in de dub bel, vooral met mijn volley's. Daar heb ik in de winter ook op getraind. Het wordt allemaal een beetje veel met de toernooien. Ik heb nog wel zin, maar ik blijf maar toernooien spelen. Daar word ik een beetje moe van. Geluk kig speel ik deze week geen toernooi. Ik had het vorig jaar ook, toen was ik aan het einde ook helemaal moe. En nu doe ik het weer zo, ja, het gaat ge woon vanzelf. Deze week ben ik naar het strand geweest en verder kijk ik veel televisie. Volgende week speel ik in Nieuw-Vennep. Vorig jaar heb ik daar de Dl gewonnen en in de Cl de halve finale gehaald. Dat was wel goed, ja. Zee en Duin was wel een on wijs gezellig toernooi. Er wa ren allemaal feesten. Ik was er zo'n beetje elke dag." Naam: David Brunsveld Leeftijd: 26 jaar Club: Forescate Speelsterkte: Cl „Ik ben een beetje uitgeten- nist. Ik heb zeven toernooien gehad en het zit er op. Ik wilde me nog inschrijven voor Zuid- -West, dat is dicht bij mij in de buurt, maar omdat ik het allemaal niet zo geweldig heb afgesloten, dacht ik: toch maar even niet. Ik heb vorige week Zee en Duin gespeeld en de week daarvoor Roomburg en ik ben niet zo tevreden over mezelf. Niet over de voorbereiding, niet over de wedstirjd, niet over de afloop. Ik was moe. Ik had een zo- merbaantje bij een kenteken- platenfabriek hier in Voor schoten en het valt niet mee om de hele week op je benen te staan en dan 's avonds te tennissen. Ik vind het knap als mensen dat kunnen. Bij mij ging het niet. Ik werd moe, het werd oorlog tussen de oren, ik raakte geïrriteerd en ik had geen zin meer om me op te la den. Vrijdag heb ik bij Zee en Duin de kwarfinale in C verloren en daar was ik totaal niet tevre den over. De benen zijn toch de motor van het spelletje en als je moe bent en je niet snel beweegt, moetje heel veel an dere dingen doen om dat te compenseren en dan word je steeds moeier. Je kunt niet al les tegelijk doen, dat leer ook wel weer van. Die dag was ik wel chagri maar de volgende dag bei-i er wel weer heen geweest bij een paar vrienden te kijken. Ik had bij Zee en 3>' ook aan de Open B meegf' daan. Dat was een probe< tje. Je moet alert zijn en d was ik niet, dus heb ik vei s ren. Maar daar zit ik verdi niet mee. De week daarvoor speeldi - bij Roomburg, en de eersi partij verloor ik meteen. I j had een week helemaal getennist en het was heel vreemd om toen weer te len. Het leek net alsof de ineens helemaal anders w Ik heb nu twintig punten geloof dat dat genoeg is v L de Masters. Ik kan me nie voorstellen dat ik buiten boot val. Bij Roomburg h; ook al achttien of negenti punten, misschien dat je door ook het idee krijgt: h hoeft allemaal niet zo. De Masters halen was mijn d maar dat heb ik niet hard 11 gezegd. Andere jaren deel dat wel en dan lukte het n nooit. Het is de eerste kee ik mee doe. Van de week heb ik nog w getraind op de club en da i' ik ook mee door. Ook om conditie op peil te houdei|r Nee, dat doe ik niet met hc lopen. Daar kan ik niet tej Ik moet iets met een balie doen." HOOFDSPONSOR Mercedes-Benz L.L4.M. NOTARISKANTOOR Mr. H.H. Augstein communicatie creatieve communicatie concepten Hoofdstraat I 2171 BA Sassenhi r telefoon 0252-2101

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 18