Rotonde Oude Wetering vier keer zo duur Tweehonderd kramen en drommen mensen Dit huis voor 1,4 miljoen? Dat is 3 ton gebakken lucht' Regio/Rijn Veenstreek loge straffen geëist :gen thuiskwekers 17fc bAG 4 AUGUSTUS 2000 Itterijen voor hoorapparaat gestolen 4ifn aan den run Bij een inbraak in een huis aan de Seringen- De bewoner gebruikte die voor zijn hoorapparaat. De in ker kwam via de voordeur binnen. Ook in een ander huis in 'straat is ingebroken, terwijl de bewoners op vakantie zijn. 1 daar is meegenomen, is niet bekend. be\[ Ijjjformatie over RSI op internet ilisasTGEESTWie naar aanleiding van reacties op een verhaal dat in jge week in deze krant meer informatie wil over de ziekte RSI tiet ook op internet terecht. De website is: www.rsi-vereniging- |Het telefoonnummer van de patiëntenvereniging is 015- top032. brokkenpiloot van weg gehaald 3 ohen aan den run De politie heeft gisteravond een 44-jarige wajchonken Alphense automobilist van de weg gehaald. De t Ji had een aanrijding veroorzaakt met een auto op de Prins eejnhardlaan. Bij controle bleek dat hij teveel had gedronken zéiat zijn rijbewijs ongeldig was. De man krijgt een proces-ver- InaL :mj o|1ervanging gemalen in Noordpias trswoude-dorp/benthuizenTwee gemalen in polder De rdplas zijn aan vernieuwing toe. Het waterschap Wilck en icke trekt 465.000 gulden uit om de gemalen Achterof en der Torre tussen Hazerswoude-Dorp/Benthuizen op te ippen. Het waterschapsbestuur acht het onverantwoord om 5 Ontwikkelingen met het Bentwoud af te wachten, die de ge ien wellicht overbodig maken. Omdat de fundering van de otJialen goed is, is de operatie niet zo ingrijpend. ihaag/alphen in» buitelaar 3 langst niet goed hoe hij in de en nep verzeild was geraakt, dijk was hij antidrugs, de rige Alphenaar die de drij- kracht was achter tien ;kwekerijen. Gisteren ver hij de Haagse rechters dat greep waarom hij er- I beschuldigd werd deel uit g laken van een criminele or- satie. Ook twee handlan- V{ verschenen voor de rech- e thuiskwekers, zo vertelde Mphense kroegbaas, waren nden onder elkaar. Hij advi- 'eslde ze alleen maar of hielp erViet knippen en verhande- :ee)Officier van justitie Boers- tolaam hem juist kwalijk dat 'F'ennisen en vrienden steeds S^er meetrok in het criminele "%it en dat hij daaraan goed 1 ^iende. Ze eiste anderhalf en celstraf, plus zes maanden waardelijk en een boete J 100.000 gulden. w9ant voor de officier stond 'et dat de Alphenaar het brein achter de hennepkwekerij- het huis van onder ande- enzijn vriendin, verschillende -n, vrienden in Alphen en in .vc loods op het woonwagen- ie"ip aan het Goudse Rijpad. lt( ens haar financierde hij de .duw van de kwekerijen, r,J rde hij een team van knip- aan en verkocht hij de c nep door. Ook bracht hij de "ekers in contact met een be- eztde elektricien om illegaal st,dm af te tappen. Het op- c ingsteam van de politie Cei zijn gangen nauwkeurig ;trokken met behulp van era's, telefoontaps en on- in oek. Bij een grootscheepse 21 op 2 mei arresteerde de tie de Alphenaar en vijftien eren. it zijn strafblad maakte de H iter op dat de man vroeger wilde jongen' was. Daar- bleef slechts een hoopje el- le over na de twee maanden hij in het huis van bewaring rbracht, vertelde de advo- Wethouder staat nog steeds achter plan De rotonde in de Meerkreuk in Oude Wetering kost Al kemade vier keer zoveel als gepland. In de begroting voor dit jaar gaat het gemeentebestuur nog uit van een half miljoen, maar nu blijkt dat er twee miljoen gulden nodig is. Daarnaast krijgt de gemeente nog eens een half miljoen subsidie. Wethouder Beelen vindt de hoge kos ten verklaarbaar en wil het plan daarom uitvoeren. oude wetering janneke de jonge stegen van 60 gulden naar 150 gulden per ton. Alkemade vindt De fiks hogere prijs komt door het niet reëel om dit als risico verschillende onvoorziene kos- bij de aannemer neer te leggen ten. Zo zijn de kosten voor de en betaalt het daarom zelf. An- afvoer van teerhoudend asfalt, dere kostenposten zijn de af- dat nu de kruising bedekt, ge- voer van verontreinigd slib, mankementen aan het onder liggende riool en de noodzake lijke verlegging van kabels en leidingen. Aanvankelijk kwam aanne mer Ooms met een nog veel hogere offerte. In dat geval zou Alkemade 2,7 miljoen op tafel moeten leggen. Door diverse bezuinigingen is daarvan zeven ton afgesnoept. Zo wordt de kruising tijdens de werkzaam heden helemaal afgesloten. In plaats van dertien weken duurt de klus dan acht weken. Het verkeer moet gedurende die tijd omrijden via de Langeweg en de Sotaweg. Een andere bespa ring ontstaat door de bushalte te verplaatsen naar een plek waar minder ingewikkelde con structies nodig zijn. Wel is daar slechts plaats voor één stop pende bus in plaats van twee, wat in de ochtendspits lastig is. Busmaatschappij Connexxion is echter akkoord. De wethou der hoopt verder op nog eens vijf ton subsidie uit de pot van de Leidse regio. ,,Dat is een re- eel bedrag.'' Beelen durft met de aange paste begroting gerust naar de raad te gaan. „Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik 'oei, oei', maar toen ik terug ging rekenen begreep ik hpt. Als je de nuchte re feiten op een rij zet. dus zon der die bushaltes en die riole ringen, dan scheelt het maar een ton met de rotonde in de Stationsstraat." De gemeente had bovendien niet nauwkeuri ger kunnen begroten, omdat bepaalde kosten gestegen zijn, aldus de wethouder. Hij ver wacht daarom niet dat de raad komende maand tegen stemt. De vraag of de rotonde nog moet komen, wil Beelen niet stellen. „Je ziet het aan de an- caat. „Hij kreeg er de schrik van zijn leven. Hij was totaal ont redderd en heeft zijn lesje wel geleerd. Ik denk dat hij die plantjes nooit meer aankijkt." De advocaat vroeg de rechter zijn cliënt niet meer in de cel te stoppen, maar hem een werk straf en eventueel een boete te geven. Ook de advocaten van de andere verdachten, een 29- jarige Alphenaar en een 31-jari ge Nieuwkoper, vonden een celstraf niet op zijn plaats. De groep verdachten hing als los zand aan elkaar, betoogden zij. Van een criminele organisatie was geen sprake. En dat de twee mannen de schakel vorm den tussen de eerste Alphenaar en de thuiskwekers, vonden zij onvoldoende bewezen. De 29-jarige verdachte die tot de vaste knipclub behoorde, was ingestort en kon niet voor de rechter verschijnen. Volgens zijn advocaat kweekte hij vooral voor eigen gebruik en verdien de hij er nauwelijks aan. Het vuurwapen dat bij zijn arresta tie boven tafel kwam, was een vergissing. Met de begeleiding van zijn vriendin en wat wiet om rustig te blijven, redt hij zich wel. Een taakstraf is vol gens de advocaat beter dan de tien maanden cel en de 25.000 gulden boete die de officier eis te. Bij de Nieuwkoper was met een kanon op een mug gescho ten, meende diens advocaat. De huisvader was net begonnen met een legale handel in mate riaal voor wietkwekers, toen hij werd aangehouden. Hij leverde spullen aan de groep en had een paar keer een handeltje softdrugs vervoerd, om de klan ten aan zich te binden. Het inti miderende politieverhoor vond de advocaat zwaar overdreven. En de verklaring die de doorge slagen verdachte had getekend, was daarom ongeldig. Geen zes maanden cel en 25.000 gulden boete, vond de advocaat, maar een taakstraf. De rechtbank doet op 17 au gustus uitspraak. alphen aan den run* tim brouwer de koning „Als ik alleen maar koppen zie zit het goed." Cathrien IJnzoni- des kijkt vanaf een strategisch punt aan het Thorbeckeplein in de richting van de Van Mander- sloostraat en ziet drommen mensen. De 74-jarige Alphense geniet van de belangstelling voor de derde en voorlaatste donderdagse zomermarkt die de plaatselijke VW dit jaar in haar woonplaats organiseert. IJnzonides dient vandaag voor al als vraagbaak en achter de schermen werkt Ad van Schaik („Hij is ook al 65") zich een slag in de rondte. Liefst 200 standhouders zor gen ervoor dat het centrum van Alphen bruist. „Dat kost ze ne gentig gulden per kraam", zegt IJnzonides tussen de bedrijven door. „De standhouders komen uit de wijde omtrek, vooral uit Zuid-Holland en Noord-Bra bant. Wie boekt voor alle vier zomermarkten krijgt korting. Daarnaast heb je 'meelopers', die 's ochtends na de opbouw van de markt kijken of er nog een plaatsje open is. In dat ge val kunnen zij, tegen betaling, hun waren uitstallen. Graag zelfs, want een lege kraam is fu nest voor een markt. Er blijven altijd mensen weg, zoals een verkoper van gereedschappen die voor vier laamen had be taald. Dat kost hem toch 360 gulden." Niet iedere verkoper krijgt een stekkie in Alphen. Hoewel de armlastige VVV de inkom sten goed kan gebruiken, ver koopt zij soms nee tegen stand houders. IJnzonides: „Vooral het aanbod aan kledingverko- pers is groot. Wij selecteren, omdat we anders een te eenzij dige markt krijgen. Ook zoeken we telkens naar nieuwe ingredi ënten, zoals de euro-kraam die wij vandaag hebben. Uiteraard is er altijd levende muziek, al klagen sommige standhouders over het volume daarvan. Maar ja, marktmensen hebben altijd wat te mopperen. Het is apart volk, maar ik vind het toch heerlijk om ze te ontmoeten." Na achttien jaar is de zomer markt - de laatste is op donder dag 17 augustus - niet meer weg te denken uit Alphen. Dat komt volgens IJnzonides ener zijds door de inspanningen van de organisatie, maar anderzijds ook door de aard van de bezoe kers. „Alphenaren zijn moeilijk voor dit soort dingen te porren. Maar als je ze eenmasü hebt, raak je ze niet snel meer kwijt. Daarnaast komen er ook veel mensen van buitenaf naar onze markt." IJnzonides heeft het nog niet gezegd of een onbe kende klampt haar aan. Zij in formeert bij de Alphense naar een kennis die zij in alle drukte niet kan vinden. „Oh, maar die is hier vandaag helemaal niet", antwoordt IJnzonides haar. „Meent u dat? Ik kom speciaal voor die afspraak helemaal uit Purmerend. Nou ja, dankzij u weet ik in elk geval dat ik niet verder hoef te zoeken." IJnzonides benut de onder breking om haar wens om een omroepinstallatie nog eens kracht bij te zetten. „Vorig jaar had ik nog een microfoon. Dat communiceert een stuk gemak kelijker. Maar ja, daar hebben wij de centen niet voor. Wij hebben al kosten genoeg, zoals 2000 gulden voor die euro- kraam en 2000 gulden voor de schoonmaak." Na een klaagzang over gebrek aan steun van de gemeente, winkeliersvereniging en VW („Niemand denkt eraan hoe het straks verder moet") besluit zij positief. De weergoden zijn haar tenslotte gunstig gezind. „Ook de vorige twee keer was het droog. Vandaag zijn er maar enkele druppels gevallen. Ge lukkig maar, want als het regent zie je hier geen mens." dere rotonde: de doorstroming is veel beter. Vroeger stond je nodeloos te wachten. Ook voor het langzame verkeer is het dé oplossing." Volgens plan begint de aan nemer na het raadsbesluit eind augustus. Tegelijk met de aan leg van de rotonde wordt de slinger in de Meerkreuk recht getrokken vanaf de Digros. In tegenstelling tot het rijdende verkeer mogen voetgangers tij dens de werkzaamheden wel oversteken van de Rembrandt van Rijnsingel naar de Meer kreuk. Verplaatsing huis uitgesteld De hydraulische verplaatsing van de 350.000 kilo zware wo ning van Leiderdorper C. Koet sier aan de Achthovenerweg wordt uitgesteld tot eind okto ber. De Waddinxveense aanne mer Bresser en Van 't Wout heeft niet eerder tijd voor de klus. De verplaatsing is nodig omdat het huis te dicht in de buurt van de HSL-tunnelbuis ligt. Het moet 65 meter naar achteren gereden worden, vol gens de aannemer 'een kwar tiertje werk'. Aanvankelijk stond de ver plaatsing van Koetsiers huis voor deze zomer gepland. Koet sier: „Jammer dat dat niet door gaat, want ik zit al vijf jaar in onzekerheid. Bovendien weet je maar nooit hoe het weer in ok tober is. Voor je het weet is het één grote modderboel." Verzorgster Rustenborch stal dwangmatig oegstgeest suzanne barbier De vrouw die minstens tien diefstallen in het Oegstgeestse verzorgingshuis Rustenborch heeft gepleegd, is een klepto- mane. De 22-jarige inwoonster van Katwijk stal naar eigen zeg gen dwangmatig. Dat verklaar de zij gisteren tegenover de po litie. De Katwijkse werkte al lan gere tijd als bejaardenverzorg ster in Rustenborch. Op die manier stal ze telkens kleine be dragen tot honderd gulden van de bewoners. De vrouw is in middels weer vrij, maar moet binnenkort voor de politierech ter verschijnen. Volgens een woordvoerder van de politie liep haar gedrag lange tijd niet in de gaten. Er werd aangenomen dat 'iemand van buiten' gled ontvreemdde. Omdat de diefstallen bleven doorgaan, besloot de leiding in overleg met de politie een val op te zetten. Biljetten van een bewoonster werden gemar keerd om de dief te kunnen op pakken. Directeur M. Verhage van Rustenborch is opgelucht dat de dievegge is opgespoord, om dat de diefstallen voor veel on rust onder de bewoners zorg den. Of de verzorgster weer te rugkomt op Rustenborch, kan Verhage nog niet zeggen. „Voordat we stappen onderne men, wil ik eerst met haar spre ken om haar kant van het ver haal te horen." ikelaar verbaasd over vraagprijs woning De Kempenaerstraat Het comfort geest suzanne barbier beschrijving in de etalage van NVM-makelaar Fick in Leidse Doezastraat liegt er om. De Kempenaerstraat woning gelegen in Oud 'stgeest met diepe zonnige tertuin, vier slaapkamers en volle moderne keuken in tekende staat, staat er onder anjer. Je kunt het slechter tref- Tot de prijs die eigenaar J. ikzee voor het huis vraagt in ld komt: 1,4 miljoen gulden, ten koper. Geen mals be- vag voor een niet vrijstaand ds s zonder garage in een druk- vinkelstraat. Bij het zien van prijs slaat menige Oegstge- ïaar druk aan het rekenen, -n dit al zo duur is, wat levert n huis dan wel niet op olgens assistent-makelaar S. van makelaarskantoor Van lzen Losecaat aan de over- it van de De Kempenaer- lat is de vraagprijs van num- r 52 het gesprek van de dag. regelmaat van de klok blij- mensen stilstaan om een en taxatie te maken. Ook op kantoor gaat het pand flink ;r de tong. Er worden grap- over gemaakt in de trant 'Koop dit huis en krijg er tis een parkeerschijf bij': een >t naar het strenge parkeer beleid van de gemeente. In alle ernst vindt de makelaar de prijs 'zwaar overtrokken'. „1,4 mil joen voor dat huis? Dat is zo'n drie ton gebakken lucht", zegt Pex. Dat vindt hij kwalijk, want „door dit soort bedragen wordt de markt nog gekker dan hij al is." De jonge makelaar, die in te genstelling tot collega's uit Oegstgeest wel wil reageren, legt graag uit waarom de vraag prijs niet reëel is. „In principe zijn alle huizen in oud-Oegst- geest gewild, dus daarvoor be taal je. Dit huis heeft 'het' al leen niet. Het is een kleiner ty pe woning'zonder eigen oprit of garage. Je zit ongeveer twee meter van de gevel van de buurman vandaan. En die die pe zonnige tuin? Er staan knot sen van bomen achter die tuin die zon en uitzicht wegnemen. Dat zal dus wel meevallen." De prijsvergelijking met diverse vrijstaande huizen in Oegst geest doorstaat het pand aan de De Kempenaerstraat volgens Pex niet. Afgaande op de gegevens die zijn NVM-collega in de compu ter heeft gestopt, leidt de assis tent-makelaar af dat het huis van Zièrikzee hooguit^een mil joen waard is. „Uit reacties van mensen die het huis hebben Het miljoenenpand aan de De Kempenaerstraat 52 is het gesprek van de dag in Oegstgeest. foto henk bouwman bezichtigd, weet ik dat het huis er leuk uitziet en zo betrokken kan worden. Vanwege de sfeer van het oude dorp komt er dan een ton liefhebberswaarde bij, 1,1 miljoen dus. Als je dan 1,4 vraagt, werk je mee aan markt - bederf. Mensen van buiten de Leidse regio die hier een huis willen kopen, schrikken zich dood van de prijzen. Deze ma kelaar maakt het er hiermee niet gemakkelijker op." Bedoelt de makelaar daarmee te zeggen dat hij deze klant de deur had gewezen als hij per se 1,4 miljoen voor zijn huis had gewild? Daarmee zegt hij name lijk ook 'nee' tegen een aantrek kelijke opbrengst, minstens zo'n 1,65 procent van de ver koopsom. Pex geeft toe dat dat moeilijk zou zijn. Zijn kantoor zou de verkoper in elk geval proberen over te halen om met een lagere prijs te beginnen, benadrukt hij. Als de klant daarvan niet wil horen, zal ook Van Weizen Losecaat hem niet afwijzen, geeft Pex toe. „Anders gaat 'ie namelijk naar een ander." Boterham Dat laatste is makelaar K. Fick, die het huis in de verkoop heeft staan, met hem eens. „Je bent toch bezig om je boterham vei lig te stellen. De opdrachtgever heeft de macht." De suggestie dat hij met zo'n hoge vraagprijs bijdraagt tot bederf van de hui zenmarkt, wijst Fick resoluut van de hand. Volgens hem is de markt meester, niet de indivi duele makelaar. „Dat ik deze vraagprijs presenteer, wil niet zeggen dat ik geloof dat het huis dit waard is. Deze klant weet dat ik er niet voor kan in staan dat hij dit bedrag krijgt. Hoeveel wel? Ik zou wel gek zijn om dat te zeggen." Volgens hem drijven de greti ge koperse de prijzen op, om dat er weinig te koop is en ie dereen een eigen huis wil. Met die kennis in het achterhoofd is de makelaar het aan zijn klant verplicht om de beste verkoop te sluiten, vindt Fick. „Als een huis veel meer opbrengt dan een makelaar had geschat, is dat slecht voor je reputatie. De beste raad die ik kan geven is dat kopers hun eigen makelaar moeten meenemen." Over belangstelling voor het huis heeft Fick niet te klagen. De afgelopen zeventien dagen belden twaalf mensen voor meer informatie. Drie potentië le kopers bekeken het huis al. Een ding is de makelaar daar van bijgebleven: de prijs was geen enkel probleem. I D E N Korevaarstraat II, Tel. 071 - 5149859 Onze keukens kenmerken zich door het exclusieve ontwerp, design en materiaalgebruik Avifauna steunt vogelproject Filipijnen alphen aan den run Vogelpark Avifauna geeft 10.000 gulden om een opvangcentrum voor de bedreigde neushoornvogels op Manilla te ondersteunen. Avifauna ontving het bedrag aan donaties tijdens het 50-jarig be staan twee maanden geleden. Het Alphense park geeft al zes jaar lang geld en expertise aan natuurbeschermingsprojecten op de Fi lipijnen. Zeldzame vogelsoorten dreigen uit te sterven, zoals de neushoorvogel die Avifauna met succes fokt. Vanmiddag nam de ambassadeur van de Filipijnen de gift in ontvangst. In de Mandersloostraat kon je over de hoofden lopen. foto taco van der eb Alphense zomermarkt niet meer weg te denken

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 13