Officiële klacht ovei golftoernot Grote Katwijkse meesters in de dop Duin Bollenstreek Quick Boys speelt 'gewoon' tegen Den Haag en Ajax DONDERDAG 3 AUGUSTUS 2000 Roeien in de Noordwijkse branding noordwukRoeien in de branding is een bijzondere vorm van watersport. Leden van de Koninklijke Watersport Vereniging "De Kaag' verzorgen daarom zaterdag in samenwerking met zeilvereniging Noordwijk tijdens het Noordwijk op Zee festival een aantal demonstraties. Ér wordt gevaren in drie speciaal voor de zee ontworpen roeiboten. De demonstraties duren van 14.00 tot 17.00 uur en vinden plaats bij strandopgang 10. Flessenpost versturen en schatgraven katwuk Kinderen die zaterdag een brief - per fles - willen ver sturen, kunnen terecht bij de stand van de Katwijkse Reddings Brigade. De kraam staat gedurende de hele dag opgesteld op de Boulevard bij de vuurtoren. Deelnemers moeten van tevoren thuis een brief schrijven, deze brief verpakken in een plastic fles en hem inleveren bij de stand. Aan het eind van de dag worden de flessen ver op zee gedropt. Degene van wie de fles het verst komt, krijgt een prijs. De wat jongere kinderen kunnen zaterdag vanaf 11.30 uur schatgraven op het strand. Beide activiteiten zijn een onderdeel van de demonstratie van de Katwijkse Red dings Brigade. Eltingh geeft clinic in Sassenheim sassenheim Jacco Eltingh geeft zaterdag 26 augustus een clinic bij de Sassenheimse tennsiclub STV. De clinic van de oud-prof tennisser - in 1998 samen met Paul Haarhuis winnaar van het dubbelspel op Wimbledon en drie keer van een ander Grand Slam-toernooi - duurt van 17.00 tot 22.00 uur< Alleen leden van STV kunnen aan de clinic deelnemen. Ni'et-leden zijn welkom om een kijke te nemen. Geen extra maatregelen in Katwijk katwuk wim van wanrooy In Katwijk worden er geen extra voorzorgsmaatregelen geno men voor de komende vriend schappelijke wedstrijden van Quick Boys tegen ADO Den Haag en Ajax. Zowel het be stuur van de Katwijkse hoofd klasser als burgemeester Van Wouwe en de politie achten het naar aanleiding van de rellen die al eerder tijdens oefenwed strijden van beide profclubs zijn geweest niet nodig om meer mankracht in te zetten. Burgemeester Van Wouwe laat via een voorlichter weten ervan uit te gaan dat de wed strijden 'uitermate vriendelijk' zullen verlopen. Dat heeft eer der overleg tussen betrokkenen deze week geleerd. Het bestuur van Quick Boys, dat gister avond vergaderde, heeft beslo ten alleen de gebruikelijke ste wards in te zetten, zoals bij elke wedstrijd tegen een betaalde club gebeurt. Aantallen worden niet genoemd. ADO Den Haag neemt sowieso een aantal eigen stewards mee. Kees de Best, voorzitter van Quick Boys, zegt dat er ook dit keer wel overleg, maar geen speciaal overleg met de burge meester is geweest. „We heb ben, zoals altijd bij dit soort wedstrijden, erover gesproken. En besloten om geen speciale maatregelen te treffen. We heb ben nog wel even afgewacht hoe het gisteren bij DWO tegen ADO Den Haag zou gaan. Die wedstrijd verliep in alle rust en vrede. Daarom: we brengen za terdag het normale aantal sup poosten op de been. Alleen zul len we tijdens de wedstrijd geen alcohol schenken. In normale gevallen doen we dat voor de rust trouwens nooit. Maar we kijken wel hoe de wedstrijd ver loopt." Politievoorlichter S. van An- del zegt dat er 'serieus' overwo gen is om de wedstrijden even tueel af te gelasten. „Maar daar is geen reden voor. Je moet je wel altijd goed op dit soort wedstrijden bezinnen. Ze moe ten voor iedereen een plezier zijn en blijven. Anders kun je het beter niet door laten. Je ziet in heel het land dat er wedstrij den verschoven worden of niet doorgaan." Quick Boys - ADO Den Haag wordt komende zaterdag op het terrein van de Katwijkers ge speeld en begint om 17.00 uur. De wedstrijd tussen Quick Boys en Ajax staat voor volgende week woensdag op het pro gramma. Dat duel begint om 19.30 uur. katwuk job de kruiff In de zomer van 1986 ontstond het als een spontane actie. Klei ne kinderen liepen op het strand bij de Zomeracademie in Katwijk voortdurend in de weg en zeurden de schilders aan hun hoofd. De irritatie daarover werkte voor Winfried Molen kamp als inspiratie, zegt hij nu. Hij gaf de kinderen hun eigen ezels, papieren en verf. En bin nen een kwartier stonden er tientallen kinderen hun eigen schilderij te maken. In de vijf tiende zomer dat het kinder-va- kantieschilderen loopt, is het nog elke woensdagmiddag een drukte van belang. Gisteren deden er weer een kleine tachtig kleintjes mee en dat is niet eens de beste score van het seizoen. Daar tussen door lopen dan nog zes tot acht vrijwilligers, eromheen vele be hulpzame of bewonderende moeders, een enkele vader en vooral veel oma's. Het Strand- plein, kortom, is elke woensdag een klein Montmartre, maar dan vol Katwijkse families. Het schilderen is eigenlijk voor kinderen van vier tot twaalf jaar, maar als het niet al te druk is kunnen ook de nog jongere talenten hun kunsten vertonen. Voor drieënhalve gul den mogen ze twee grote 'doe ken' vullen. Elke week is er een thema, zoals bijvoorbeeld 'sporten aan zee' of 'reddings werk', maar het is ook weer niet verplicht om je daaraan te hou den. „De meesten maken één werk over het thema en het tweede niet", zegt organisator Evelyn Dol. Zeemonsters, luidde het on derwerp van de voorlaatste schildermiddag van dit seizoen. Veel kwallen en kwalachtigen worden er dus geschilderd, maar ook een 'beach babe, een soort roofvogel die boven de zee vliegt en een monster van Loch Ness. Echt abstract wordt het nergens, al zijn er wel een paar jonge kunstenaars die schepen met een keurig vlagge tje blijkbaar als zeemonsters beschouwen. Het commentaar van de deel nemers op eikaars werk is nog het mooiste van alles. „Die draak in het water was mooi", vindt een meisje. „Kil moet met twee ellen", laijsen een paar ventjes over een draak die in een tekstballon 7 kil you' zegt. Zelf hoeven ze niet zo nodig mee te doen, maar ze hebben wel het hoogste woord. Of er grote meesters in de *5 dop tussen zitten, willen Dol en Molenkamp niet zeggen. Maar er zijn wel een paar heel ijverige kinderen. De 11-jarige Boj werkt al een paar uur aan een ingewikkelde draak, als een paar andere kinderen twintig minuten voor tijd melden dat ze ook nog even iets komen maken. Philip-Jan is pas negen, maar neemt zijn werk ook bij zonder serieus. Het door hem geschilderde strandtafereeltje krijgt er steeds meer badgasten bij. Dan doet hij een stapje ach teruit, kijkt even hoe het uitpakt en dan, helemaal volgens Bob Ross: hup, nog een bootje daar, en hier nóg maar iemand die ligt te zonnen. Hij is nooit klaar en zal 9 augustus bij de laatste middag wel weer van de partij zijn. N Aan het einde van de middag mogen de kinderen hun oogst mee naar huis nemen. Behalve de besten dan. Hun werk komt eerst een tijd te hangen in de Rabobank, die het geheel spon sort. Maar ook aan die expositie komt een eind en dan krijgt ie dereen zijn schilderijen alsnog mee. Vandaar dat de kinderen allemaal uitgebreid onderteke nen. De meesten beginnen er zelfs mee en dat is heel verstan dig. Voor je het weet is er geen ruimte meer voor je naam. En Ingeborgen van der Plas, die zijn er in Katwijk wel meer. Daar moet natuurlijk ook een telefoonnummer bij. Katwijkse vandalen herstellen schade katwuk job de kruiff De vandalen die anderhalve week gele den de brug op het Strandplein in Kat wijk vernielden, hebben zich uit zich zelf gemeld en de schade inmiddels hersteld. De vier Katwijkse jongens kregen volgens W. Molenkamp van de Zomer academie spijt van hun daden toen ze de gevolgen ervan op maandagmiddag in de krant zagen staan. Ze hebben in middels de nodige reparaties verricht aan de houten brug, waar tijdens de Koninginnedagviering de koninklijke familie op poseerde voor een levend schilderij en die sindsdien op het Strandplein staat. Ook bij 't Zeepaviljoen, waar ze die zelfde nacht (22 op 23 juli) op het strand tachtig badhokjes omgooiden, waarvan enkele kapotgingen, heeft de groep zich gemeld en is de zaak naar tevredenheid opgelost. Duinbehoud stapt naar gemeente Stichting Duinbehoud heeft een formele klacht bij meente Noordwijk ingediend naar aanleiding v Dutch Open golftoernooi vorige week in de Noorc Noordduinen. De stichting zegt dat mede namer verontruste wandelaars, fietsers en andere nati hebbers te doen. Duinbehoud wil uitgezocht heb de maatregelen voor aan- en afvoer van publiek t teriaal in strijd waren met het bestemmingsplai gens Duinbehoud had de organisatie een vergil moeten hebben voor het verbreden van wegen eij paden met rijplaten en was het afschuiven van sj duin zelfs in strijd met de Natuurbeschermingswet noordwuk/leiden job de kruiff J. van Vliet, beleidsmedewerker van het in Leiden gevestigde Duinbehoud, meent dat de in grepen in het duingebied ver der gaan dan 'regulier onder houd'. Het aanleggen of verhar den van wegen en het egalise ren van gronden zijn rond de golfbaan op grond van het be stemmingsplan in principe niet toegestaan. Dus had bij de ge meente een vergunning moeten worden aangevraagd. Duinbehoud verwijt de ge meente dat ze haar toezicht houdende taak niet naar beho ren heeft vervuld. Maar de stichting is ook verbaasd dat Staatsbosbeheer de organisatie van het toernooi niet heeft ge wezen op de vergunningplicht. Het toernooi werd georgani seerd door de Noordwijkse golfclub samen met de Neder landse Golf Federatie. Met de formele klacht hoopt Duinbehoud te bereiken dat een eventuele volgende keer bij alle betrokkenen duidelijk is wat wel en niet mag. „Hoewel wij het liefst dat hele toernooi hier niet terugzien", voegt Van Vliet daaraan toe. Hij stuurt de klacht in elk geval door naar de inspectie voor de Ruimtelijke Ordening en heeft ook de pro vincie om opheldering ge vraagd. Bij de provincie had in beginsel alleen de afdeling Ver keer en Vervoer met het toer nooi te maken, in verband met de afsluiting van enkele fietspa den. De afdeling milieu van de provincie moet ook maar eens zeggen wat ze ervan vindt, zegt Van Vliet nu. Duinbehoud vindt eventuele onbekendheid van de organisa tie met de regelgeving geen ex cuus. Staatsbosbeheer wist im mers ook overal van, en boven dien gaat het om een gebied waar normale recreanten op de paden moeten blijven en zich rustig moeten houden. Van de toestand rond het golftoernooi gaat daardoor ook nog eens een groot gevoel van rechtsongelijk heid uit, schrijft Duinbehoud. Een plaatselijke nat schermer heeft volger Vliet geconstateerd dat! afschuiven van een stuw onder meer Salomonsz gesneuveld. Dat is et schermde plant, dus zou geval de Natuurbeschei wet zijn overtreden. Om toe te laten op wegen vk natuurmonument De BI Staatsbosbeheer, of de g bovendien ontheffing i vragen bij het ministe Landbouw, Natuurbeh Visserij. Ook het minis inmiddels door Duinbeh de gang van zaken ro golftoernooi geattendeer Later deze maand ev Staatsbosbeheer en de satie de gang van zake het toernooi. Districtsho Staatsbosbeheer P. Lo was zaterdag zelf in No en vond het toernooi in val 'wat intensiever dan hadden voorgesteld'. H nog geen uitspraak ove tuele medewerking voor mende twee jaren. De vi ting dat het toernooi d<; schien nog wel groter betrekt Staatsbosbeheer i besluit over een eventu volg. Louwaars constateerd dag ook dat de organisa! op een aantal punten n de afspraken hield. Zo een fietsenstalling 'op et en op een manier waa niet had gemoeten', ni aan de zuidkant van het rein. „Daardoor fietste iff over voetpaden. Dat is ieP we normaal tegen oa maar nu waren het zovei sen dat dat even niet gin^ Of een vergunning bij meente had moeten i aangevraagd voor het van fietspaden als aan-' voerroute, weet Louwaa? „Maar als dat had gerf dan ligt dat bij de orga] ren. Die hadden die vergf moeten aanvragen, net aan ons toestemming I1- gevraagd op die punte? wij over gaan." CHRYSLER PT CRUISER Hoe komt het toch dat mensen niet uitgekeken raken op de nieuwe Chrysler PT Cruiser? Is het de originele retro-stijl, zijn het de 26 stoelinstellingen of is het de laadruimte van 2 m3*? Tja, de Chrysler PT Cruiser ontmoet alleen jaloerse blikken. Ga voor een proefrit naar onderstaande dealer. HOLLANDSE AUTO IMPORTMIJ B.V. Floralaan 2, Rijnsburg. Telefoon 071 - 402 92 24. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00 - 18.00 uur. Zaterdag 10.00 -16.00 uur. 'Wanneer de achterbank is verwijderd. Chrysler PT Cruiser vanaf f 45.900. (Afgebeeld: Chrysler PT Cruiser Limited f 57.900,-.) Prijzen incl. BTW, af importeur, excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Leaseprijs vanaf f 1.098,- per maand (gebaseerd op maximale no-claim, 20.000 km per jaar en een looptijd van 48 maanden. Excl brandstof en BTW). Bel voor meer informatie DaimlerChrysler Nederland B.V.: 0347 - 36 34 00 of bel Chrysler Finance: 030 - 605 98 71. Wijzigingen voorbehouden. Internet: www.chrysler.nl Leidsch Dagblad VRCHIliVlïX ANNO 1900 Maandag 4 augustus KATWIJK AAN ZEE - Een prachtig en voor de vissers- en badplaats karakteristiek beeld is Katwijk rijker. Het heet 'De Redding' en werd in opdracht van het Katwijks ge meentebestuur gemaakt door Erich Claus. Als herinnering aan het 150-jarig bestaan van de Koninklijke Noord- en Zuid-Hollandse Reddings Maatschapij. Het stelt voor het brengen van de roeireddingsboot, staande op een wagen, geheel bemand en getrokken door zes paarden naar zee om gelanceerd te worden voor een tocht naar een in nood verkerend schip. Schipper Cees Kruijt van de Katwijkse reddingsboot 'Barend van Spreekens' onthulde dit bee'ld zaterdagmiddag in aanwezigheid van vele genodigden. Wanneer men 'De Redding' goed bekijkt ziet men hoe gespannen de redders net als vroeger gehuld in zwarte rubber pakken en de Zuidwester diep op het hoofd, de lancering afwachten. De roeispanen in de aanslag om op het moment, dat de boot het zeewater raakt in actie te ko men. Claus heeft die dappere mensenredders raak gety peerd en ook de paarden, die de zwaar beladen kar zee waarts brengen. Bovendien staat 'De Redding' op een zeer gunstige plaats: dicht bij de zee en dicht bij de pla- aats waar in vroeger jaren het botenhuis was. Loco-burgemeester drs. Jaap Bergman kon bij deze onthulling een groot aantal belangstellenden begroeten. "Voor ons was de pas geridderde schipper Cees Kruijt van de Katwijkse K.N.Z.H.R.M.-reddingsboot de aange wezen man om dit beeld te onthullen. Dat reddingswerk geschiedt geheel op vrijwillige basis. De mannen die erbij betrokken zijn moeten dag en nacht klaar staan om op het eerste alarm de zee te kunnen kiezen. Daarvoor verdienen ze onze waardering. LEIDEN - Gemiddeld 4000 bezoekers per dag zijn er deze tijd in het zwembad De Vliet. En is dat b,e zonder? Neen, de zon schijnt namelijk en het is warm. Vandaar dus. foto archief leidsch dm r n veertien dagen na plaatsing een Ingevulde cheque (geen overschrijvingskaart) ter waarde van vijf gulden (voor een exei La.v. Leidsch Dagblad Archieven, postbus 54, 2300 AB Leiden of door contante betaling aan de balie van het Leidsch Daj: Rooseveltstraat 82. U ontvangt de foto binnen drie weken. Vrijdag 3 Augustus NOORDWIJK-AAN-ZEE - Gistermiddag omstreeks twee uren had onder leiding van den stuurman J. Cramer de gewone jaarlijksche proeftocht plaats met de Noordwijksche reddingsboot der Noord- ANNO 1975 en Zuid-Hollandsche Reddingmaat schappij. Kranig kliefden de roeiers de door den wind bewogen golven, terwijl van het strand af een tweetal vuurpijlen naar een doel - een gespannen lijn - af geschoten werden. Wel raakten de aan de pijlen verbonden lijnen het touw niet, maar de draagkracht bleek vol doende te zijn, daar de pijlen nog verder dan het doel terechtkwamen. Zeer veel toeschouwers, meerendeels badgasten, woonden deze interessante proef bij. WOUBRUGGE - De nieuwe begraaf plaats voor de R.-K. gemeente van Hoogmade c.a., aangelegd achter c kerk aldaar, is reeds in gebruik gen men. In aanmerking genomen, dat i vorige doodenakker op een aanmerh ken afstand van het kerkgebouw ge gen was, is de tegenwoordige voor parochie bepaald een verbetering.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 12